Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Ksenitia:):):) Empty Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 12:33 am

thenia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Pws einai vre koritsia na feygeis ap ton topo sou kai na pigaineis se mia alli poli?Kai fysika milaw gia mia oikogeneia.Den lew gi aytous pou einai monoi.

2Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 12:41 am

n@n@

n@n@
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ μπορώ να σου μιλήσω απ' τη μεριά του παιδιού μιας και όταν ήμουν μικρή είχαμε αλλάξει 4 πόλεις.Ήταν πραγματικά πολύ δύσκολα για μένα και όσο πιο μεγάλη ήμουν ήταν ακόμα χειρότερα.Για τους γονείς σήγουρα είναι αλλαγή αλλά εξαρτάται και από που φεύγεις και που πας και τι αφήνεις πίσω.

3Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 1:15 am

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα
εμενα ο αντρας μου εφυγε απο τον τοπο του και ηρθε στην δικη μου πολη και καναμε εδω την οικογενεια μας. απο οτι καταλαβαινω ειναι δυσκολα αλλα εξαρταται και τις συνθηκες που αφηνεις πισω σου αν ειναι καλυετρα στον τοπο που πας απλα εχεις μια στενοχωρια που εχεις τους δικους σου πισω ομςω τωρα οι αποστασεις εχουν μειωθει οποτε οποτε θες και το εχεις αναγκηγ πας. νομιζω οτι εκει που ζεις μετα απο καποιο διατημα γινεται ο τοπος σου

4Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 1:52 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
thenia έγραψε:Pws einai vre koritsia na feygeis ap ton topo sou kai na pigaineis se mia alli poli?Kai fysika milaw gia mia oikogeneia.Den lew gi aytous pou einai monoi.

Δυσκολα..για μενα τουλαχιστον...αλλα παλευεται!! : )))

5Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 2:07 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις ειμαστε στρατιωτικοι και εχουμε αλλαξει πολλααα μερη!η τελευταια μας μεταθεση ηταν πριν 3 χρονια που ο κωνσταντινος ηταν σχεδον 1 ετους!δε καταλαβε και πολλα και το καλο ηταν οτι ηρθαμε στα μερη μας οποτε και η δικη μας διαθεση ηταν στο φουλ!το καλοκαιρι που υπηρχε πιθανοτητα να φυγουμε του το ειπαμε και στεναχωρεθηκε!που και να φευγαμε δλδ...θα ημασταν κι εμεις στεναχωρημενοι και το παιδι...αστα να πανε...

6Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 2:14 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταρχην να τονισω οτι ακομα ειμαστε μονοι..γλυκια μου αν εισαι με την οικογενεια σου πιστευω οτι οπου και να εισαι θα προσαρμοστεις,εμεις οταν φυγαμε απο την πατριδα ημασταν μες στην τρελη χαρα γιατι θελαμε να φυγουμε,τωρα αν μας πεις γυριστε πισω θα σου πω οχι με τιποτα δεν γυρναω παρολο που περιμενουμε παιδακι και ξερω ποσο δυσκολο θα ειναι εδω να ειμαστε μονοι χωρις βοηθεια,βεβαια κατεβαινουμε πολυ συχνα κατω,πιστευω οτι ο χρονος θα δειξει..Τωρα οσο για τα παιδια αν μιλας απο θεμα κουρασης και ταλαιπωριας ναι σιγουρα υπαρχει αλλα και παλι πιστευω οτι προσαρμοζονται γιατι ολο και καποια μαμα θα γνωρισεις που εχει παιδακια,και θα κανουν και αυτα παρεα μην τα κανεις πολυ τραγικα στο μυαλο σου,δεν ειναι,πολλες μαμαδες ξερω που ζουν με την οικογενεια τους μακρυα και ο πρωτος καιρος ηταν δυσκολος,μετα αν τυχαινε να πανε στην πατριδα τους ξανα εκλαιγαν..Και φυσικα θεωρω οτι η μετακομιση ειναι το πιο σπαστικο απο ολα,αλλα αν μπορεις να αγγαρεψεις κανενα δικο σου να σου κρατησει το παιδι και να τα κανετε δεν ειναι τιποτα,εμεις σε μια μερα βαψαμε καθαρισαμε,συμμαζεψαμε το σπιτι δυο ατομα..Αυτα να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

7Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 7:54 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειναι και ο δικος μου αντρας στρατιωτικος και η πρωτη μας μεταθεση ηταν Σαμος! Τοτε η Σαμος ηταν δυσκολη, πολυ μοναξια, καμι διεξοδος για διασκεδαση. Με τον καιρο καναμε παρεες με αλλα ζευγαρια, τοτε κανενας μας δεν ειχε παιδι. Αρχισαμε να περναμε ομορφα, ημασταν ολοι σαν μια οικογενεια, νοιαζομασταν ο ενας για τον αλλο. Το μωρακι μου το εκανα οταν ακομη ημασταν με μεταθεση εκει, οταν ηρθαμε ο μικρος ηταν 3 χρονων, του φανηκε σαν παιχνιδι το πακεταρισμα. Το μονο που μου παραπονεθηκε ηταν οτι στη Σαμο ηταν καλυτερα γιατι εκει ειχαμε αυλη, μεναμε σε μονοκατοικια. Τωρα εδω στο Κιλκις εχει γιαγιαδες και παππου και δεν ξερω πως θα του φανει οταν θα φυγουμε. Εγω θα προσπαθησω να του δωσω τα θετικα της μεταθεσης. Καινουρια μερη, καινουριο δωματιο, σπιτι, φιλοι. Αν και ξερω πως με το χρονο θα εχουμε αντιδρασεις. Τι να κανουμε, οπου εχει δουλεια θα παμε, οι καιροι ειναι δυσκολοι. Κοιτα να περασεις καλα οπου και να πας. Και αν επροκοιτο για μεταθεση μην ζεις με το "ποτε θα φυγουμε". Ζησε την καθε στιγμη στον καινουριο τοπο και βρες τα θετικα του. Παντου υπαρχουν θετικα! Very Happy

8Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Πεμ Δεκ 30, 2010 8:01 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επειδη και εμεις περασαμε αυτην την φαση αλλα ευτυχως μονο για 2 χρονια στην Σύρο ευτυχως εμενα δεν εχει πολλες μεταθεσεις αλλα εχει πολλα πολλα ταξιδια , κοιταξτε να περνατε οσο πιο καλα γινεται!! και εμενα στην αρχη στην Συρο μου φαινοταν χαλια ειδικα τον χειμωνα πικρα μεγαλη!!!! αλλα τωρα ου λειπει !!!

9Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Σαβ Ιαν 15, 2011 7:07 am

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΧ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΗΡΘΑΜΕ ΚΟΖΑΝΗ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΕΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΥΠΟΜΟΝΗ Η ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΘΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΩ Razz

10Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Σαβ Ιαν 15, 2011 7:46 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια συνήθεια έιναι όλα..
και εμείς αλλάζουμε λόγω του στρατού...εξαρτάται πάντα απο το πού θα πας...το οτι είναι το ζευγάρι μόνο ..μακριά απο συγγενεις ..πεθερικά κλπ...νομιζω είναι καλό...δένεται περισσότερο..δεν έχεισ βοήθεια βέβαια με τα παιδιά..αλλά δεν μπορείσ να τα έχεισ όλα...
εμένα μου αρέσει θα έλεγα...η μετακόμιση όπως είπαν και αλλεσ κοπέλεσ ειναι βάσανο ...αλλά κατα τα άλλα έχει και τα καλά του...
δεσ τη θετική πλευρά...έχει πολλά καλα...και ένα γενικό κακο...περισσοτερη κουραση λογω έλλειψησ βοήθειασ...αλλά ψυχική ηρεμία μακριά απο σογια και πεθερικα!!
διαλέγεις και πέρνεις...(αν έχεισ αυτή τη δυνατότητα)

11Ksenitia:):):) Empty Απ: Ksenitia:):):) Σαβ Ιαν 15, 2011 12:51 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:περισσοτερη κουραση λογω έλλειψησ βοήθειασ...αλλά ψυχική ηρεμία μακριά απο σογια και πεθερικα!!

συμφωνω απολυτα μαζι σου!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις