Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 2:15 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμείς πίναμε το nobalac ac
είναι για τους κολοίκους κ ήμουν αρκετά ευχαριστημένη επειδή είχαμε κ δυσκοιλιότητα το αραιωναμε με το nobalac it

27ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 2:38 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η αλλεργια δεν ειναι στανταρ οτι θα εκδηλωθει αμεσως,μπορει να περασει καποιο διαστημα. Μην το βλεπεις αρνητικα το να παρει υποαλλεργικο γαλα.Η προληψη βοηθαει στην αποφυγη του αλλεργικου ασθματος (ή σε οποια αλλη συνεπεια εχει η αλλεργια),ετσι μου εχει εξηγησει η παιδιατρος.Ακομη κ τα υποαλλεργικα γαλατα μπορει να ενοχλησουν το παιδι,δεν ταιριαζουν ολα.Στη θεση σου θα αλλαζα γαλα συμφωνα με τις οδηγιες του παιδιατρου,δεν θα το ρισκαρα.

28ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 3:47 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Η αλλεργια δεν ειναι στανταρ οτι θα εκδηλωθει αμεσως,μπορει να περασει καποιο διαστημα. Μην το βλεπεις αρνητικα το να παρει υποαλλεργικο γαλα.Η προληψη βοηθαει στην αποφυγη του αλλεργικου ασθματος (ή σε οποια αλλη συνεπεια εχει η αλλεργια),ετσι μου εχει εξηγησει η παιδιατρος.Ακομη κ τα υποαλλεργικα γαλατα μπορει να ενοχλησουν το παιδι,δεν ταιριαζουν ολα.Στη θεση σου θα αλλαζα γαλα συμφωνα με τις οδηγιες του παιδιατρου,δεν θα το ρισκαρα.


δεν βλεπω τιποτα αρνητικα απλα επειδη η μπεμπα μου ειχε ταλαιπωρηηθει με κολικους και τοτε ειχαμε αλλαξει ενα σωρο γαλατα μεσα σε αυτα τα γαλατα και υποαλλεργικα δε θελω να συνεχισω νατην κανω πειραματοζωο.θα την παρακολουθησω για τον επομενο μηνα και αν δω οτι το συνεχιζει τοτε θα παω να της κανω εξεταση για αλλεργια για να το εξακριβωσω οτι ισχυει δε θα παιζω πλεον με πιθανοτητες.και αν οντως εχει αλλεργια το παιδακι τοτε ναι μαλιστα να της δωσω το υποαλλεργικο γαλα.

29ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 5:11 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τα μωρα εχουν αρκετα σκαμπανεβασματα με το γαλα.
οταν ειναι αρρωστα απο ιωσεις ή δόντια ή εχουν ενοχλησεις απο εμβόλια ζητανε παραπανω γαλα.οταν ειναι στα νορμαλ τους πινουν μικροτερη ποσοτητα.
Επίσης υπαρχουν και τα αλματα αναπτυξης λιγο πριν καθισουν, μπουσουλισουν, περπατησουν
εχουν μεγαλυτερες αναγκες σε γαλα...και μολις βγουν απο τα αλματα μειωνεται η καταναλωση γαλακτος.
ο δικός μου ειχε προβλημα με την κοιλια του και οταν ξεκινησε τις στερεες τροφες.τοτε εκανε πολλα τρελα.
παντως θελει χρόνο μεχρι να βρείς ποιο γαλα τεριαζει σε ενα μωρο!

30ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 5:14 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γραμματικη και οι εξετασεις δεν δειχνουν παντα την αλεργεια σε μωρακια οποτε παλι δεν θα εισαι σιγουρη, γνωμη μου ειναι να δωσεις το υποαλεργικο να δεις αν θα βελτιωθει η κατασταση αν οχι, επειδη εγραψες οτι ρευετε δυσκολα και μαζευει ποδια οταν πινει και τεντωνει αλλου το κεφαλι, αυτη την σταση την ξερω πολυ καλα, τα κακα του τα κανει ευκολα η ειναι και δυσκοιλιο γενικα, αρχισε το υποαλεργικο και αν δεν δεις διαφορα κατι αλλο φταιει...

31ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 5:40 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φανταζομαι οτι ειναι ζορι,δεν ειναι κ οτι καλυτερο να αλλαζει το παιδι γαλα συχνα Rolling Eyes
οι κολικοι δεν σταματουν στον 3ο μηνα παντως,μπορουν να εμφανιστουν και στο 2ο τριμηνο.Η μικρη μου εκανε κολικους στον 8ο μηνα. Οπως και να χει σιγουρα δεν μπορεις να ξερεις αν ειναι μονο το γαλα, αν την ενοχλει το στομαχι ,αν εχει αλλεργια ή αν ειναι μονο κολικοι .Αυτα θελουν γνωματευση απο γιατρο της καθε ειδικοτητας.

32ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 7:34 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:γραμματικη και οι εξετασεις δεν δειχνουν παντα την αλεργεια σε μωρακια οποτε παλι δεν θα εισαι σιγουρη, γνωμη μου ειναι να δωσεις το υποαλεργικο να δεις αν θα βελτιωθει η κατασταση αν οχι, επειδη εγραψες οτι ρευετε δυσκολα και μαζευει ποδια οταν πινει και τεντωνει αλλου το κεφαλι, αυτη την σταση την ξερω πολυ καλα, τα κακα του τα κανει ευκολα η ειναι και δυσκοιλιο γενικα, αρχισε το υποαλεργικο και αν δεν δεις διαφορα κατι αλλο φταιει...

δεν ειπα οτι ρευεται δυσκολα ειπα οτι το γαλα που της εδινα το ρευοταν πολλες φορες με αποτελεσμα καποιες φορες να την πιανει και λοξυγγας.τα ποδαρακια της τα τιναζει καποιες φορες οταν πινει γαλα .γενικα την εχω παρατηρησει και δεν πρεπει να της εχουν τελειωσει οι κολικοι γιατι καποιες μερες εχει και παρα πολλα αερια.

33ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 7:37 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε καποια αλλα φορουμ που ειχα μπει καποιες μητερες που εχαν μωρα που αντιμετωπισαν προβλημα με κολικους ελεγαν οτι τα παιδακια τους ειχαν κολικους μεχρι και 9 μηνων καποια.και καποιες αλλες ελεγαν οτι οι κολικοι σταματησαν οταν τα μωρα τους ξεκινησαν στερεες τροφες οπως ειναι η κρεμα.αυτο περιμενω βασικα να δω μηπως με την κρεμα σταματησουν και τα αερια και τα πονακια της.αλλιως θα τη παω σε παιδογαστρεντερολογο μηπως βγαλω καμια ακρη γιατι υποαλλεργικα γαλατα ειχε πιει και οταν ηταν ημερων που ειχαμε εντονο προβλημα κολικων και το αποτελεσμα που ειχαμε μονο ηταν δυσκοιλιοτητα.

34ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 8:21 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ρωτησω και κατι αλλο ασχετο.το θερμος που βαζετε το βρασμενο νερο για το γαλα με τι τον πλενετε;

35ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 1:45 pm

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:σε καποια αλλα φορουμ που ειχα μπει καποιες μητερες που εχαν μωρα που αντιμετωπισαν προβλημα με κολικους ελεγαν οτι τα παιδακια τους ειχαν κολικους μεχρι και 9 μηνων καποια.και καποιες αλλες ελεγαν οτι οι κολικοι σταματησαν οταν τα μωρα τους ξεκινησαν στερεες τροφες οπως ειναι η κρεμα.αυτο περιμενω βασικα να δω μηπως με την κρεμα σταματησουν και τα αερια και τα πονακια της.αλλιως θα τη παω σε παιδογαστρεντερολογο μηπως βγαλω καμια ακρη γιατι υποαλλεργικα γαλατα ειχε πιει και οταν ηταν ημερων που ειχαμε εντονο προβλημα κολικων και το αποτελεσμα που ειχαμε μονο ηταν δυσκοιλιοτητα.

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ!!!!!
ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΜΑΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ, ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!

36ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 2:27 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
grammatiki έγραψε:σε καποια αλλα φορουμ που ειχα μπει καποιες μητερες που εχαν μωρα που αντιμετωπισαν προβλημα με κολικους ελεγαν οτι τα παιδακια τους ειχαν κολικους μεχρι και 9 μηνων καποια.και καποιες αλλες ελεγαν οτι οι κολικοι σταματησαν οταν τα μωρα τους ξεκινησαν στερεες τροφες οπως ειναι η κρεμα.αυτο περιμενω βασικα να δω μηπως με την κρεμα σταματησουν και τα αερια και τα πονακια της.αλλιως θα τη παω σε παιδογαστρεντερολογο μηπως βγαλω καμια ακρη γιατι υποαλλεργικα γαλατα ειχε πιει και οταν ηταν ημερων που ειχαμε εντονο προβλημα κολικων και το αποτελεσμα που ειχαμε μονο ηταν δυσκοιλιοτητα.

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ!!!!!
ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΜΑΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ, ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!

οχι δεν την εχω παει .η παιδιατρος μου συνεστησε υποαλλεργικο για δοκιμη επειδη της ειπα οτι ρευεται πολλες φορες το γαλα που της εδινα και επειδη καποιες φορες την επιανε και λοξυγγας.για αυτο λεω οτι γιατι να δωσω υποαλλεργικο για δοκιμη.

37ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 2:32 pm

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
grammatiki έγραψε:σε καποια αλλα φορουμ που ειχα μπει καποιες μητερες που εχαν μωρα που αντιμετωπισαν προβλημα με κολικους ελεγαν οτι τα παιδακια τους ειχαν κολικους μεχρι και 9 μηνων καποια.και καποιες αλλες ελεγαν οτι οι κολικοι σταματησαν οταν τα μωρα τους ξεκινησαν στερεες τροφες οπως ειναι η κρεμα.αυτο περιμενω βασικα να δω μηπως με την κρεμα σταματησουν και τα αερια και τα πονακια της.αλλιως θα τη παω σε παιδογαστρεντερολογο μηπως βγαλω καμια ακρη γιατι υποαλλεργικα γαλατα ειχε πιει και οταν ηταν ημερων που ειχαμε εντονο προβλημα κολικων και το αποτελεσμα που ειχαμε μονο ηταν δυσκοιλιοτητα.

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ!!!!!
ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΜΑΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ, ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!

οχι δεν την εχω παει .η παιδιατρος μου συνεστησε υποαλλεργικο για δοκιμη επειδη της ειπα οτι ρευεται πολλες φορες το γαλα που της εδινα και επειδη καποιες φορες την επιανε και λοξυγγας.για αυτο λεω οτι γιατι να δωσω υποαλλεργικο για δοκιμη.
ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ!!!
ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΚΤΩΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΡΕΥΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ Κ ΕΜΕΤΟΥΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ!!!
ΠΑΡΕ Κ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΡΟΥ....ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΛΕΜΕ Κ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ... flower

38ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Δευ Ιαν 10, 2011 11:45 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
grammatiki έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
grammatiki έγραψε:σε καποια αλλα φορουμ που ειχα μπει καποιες μητερες που εχαν μωρα που αντιμετωπισαν προβλημα με κολικους ελεγαν οτι τα παιδακια τους ειχαν κολικους μεχρι και 9 μηνων καποια.και καποιες αλλες ελεγαν οτι οι κολικοι σταματησαν οταν τα μωρα τους ξεκινησαν στερεες τροφες οπως ειναι η κρεμα.αυτο περιμενω βασικα να δω μηπως με την κρεμα σταματησουν και τα αερια και τα πονακια της.αλλιως θα τη παω σε παιδογαστρεντερολογο μηπως βγαλω καμια ακρη γιατι υποαλλεργικα γαλατα ειχε πιει και οταν ηταν ημερων που ειχαμε εντονο προβλημα κολικων και το αποτελεσμα που ειχαμε μονο ηταν δυσκοιλιοτητα.

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ!!!!!
ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΜΑΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ, ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!!

οχι δεν την εχω παει .η παιδιατρος μου συνεστησε υποαλλεργικο για δοκιμη επειδη της ειπα οτι ρευεται πολλες φορες το γαλα που της εδινα και επειδη καποιες φορες την επιανε και λοξυγγας.για αυτο λεω οτι γιατι να δωσω υποαλλεργικο για δοκιμη.
ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ!!!
ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΚΤΩΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΡΕΥΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ Κ ΕΜΕΤΟΥΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ!!!
ΠΑΡΕ Κ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΡΟΥ....ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΛΕΜΕ Κ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ... flower


ναι για αυτο και ρωτησα εσας μηπως καποια απο εσας ειχε αναλογη εμπειρια.θα τη παω σε παιδογαστρεντερολογο να δω τι θα μου πει τελικα.σας ευχαριστω ολες για τη βοηθεια σας.

39ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Τρι Ιαν 11, 2011 3:16 am

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:να ρωτησω και κατι αλλο ασχετο.το θερμος που βαζετε το βρασμενο νερο για το γαλα με τι τον πλενετε;

εγω τον ξεπλενω με κρυο νερο απο την βρυση.... δε νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο....

https://www.youtube.com/cretanvenus

40ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Τετ Ιαν 12, 2011 4:04 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις παντως ειχαμε κολικους μεχρι 6 μηνων λογω αλλεργιας.Φυσιολογικα μου ειχε πει η γαστρεντερολογο κρατανε μεχρι 4 μιση μηνων.Παντως αν διαγνωσθει αλλεργια σιγουρα θα θελει υποαλλεργικο γαλα αφου δεν θηλαζεις

41ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Τετ Ιαν 12, 2011 4:42 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οι αλλεργίες πάντως έτσι ξαφνικά εμφανίζονται,ακόμα κ αν θηλάζεις αποκλειστικά...δεν έχει σημασία.Αλλά τα υποαλλεργικά γάλατα δεν είναι κ καραμέλες να δίνονται προληπτικά ή με ψύλου πήδημα.Κ δεν είναι κ εύκολο για το μωρό να προσαρμόζεται κάθε τρείς κ λίγο σε νέο γάλα.Εμείς λόγω βαριάς αλλεργίας δίνουμε στην μπέμπα το πιο υποαλλεργικό που υπάρχει...
Το καλύτερο θα ήταν να πάρετε κ μια άλλη γνώμη...παιδογαστρεντερολόγου.Εμείς μέχρι να πάμε στην παιδογαστρεντερολόγο που τελικά κρατήσαμε κ για παιδίατρό μας είχαμε μια φαινομενικά πολύ καλή αλλά εκ των υστέρων ,όπως μπορώ να κρίνω τώρα τις οδηγίες που μας έδινε τότε,πολύ ηλίθια!
Τέλος πάντων...

42ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Τετ Ιαν 12, 2011 8:04 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marion έγραψε:Οι αλλεργίες πάντως έτσι ξαφνικά εμφανίζονται,ακόμα κ αν θηλάζεις αποκλειστικά...δεν έχει σημασία.Αλλά τα υποαλλεργικά γάλατα δεν είναι κ καραμέλες να δίνονται προληπτικά ή με ψύλου πήδημα.Κ δεν είναι κ εύκολο για το μωρό να προσαρμόζεται κάθε τρείς κ λίγο σε νέο γάλα.Εμείς λόγω βαριάς αλλεργίας δίνουμε στην μπέμπα το πιο υποαλλεργικό που υπάρχει...
Το καλύτερο θα ήταν να πάρετε κ μια άλλη γνώμη...παιδογαστρεντερολόγου.Εμείς μέχρι να πάμε στην παιδογαστρεντερολόγο που τελικά κρατήσαμε κ για παιδίατρό μας είχαμε μια φαινομενικά πολύ καλή αλλά εκ των υστέρων ,όπως μπορώ να κρίνω τώρα τις οδηγίες που μας έδινε τότε,πολύ ηλίθια!
Τέλος πάντων...


α τοσο καλα.και εγω το σκεφτομαι εντονα πια να παω σε παιδογαστρεντερολογο γιατι μου φαινεται η παιδιατρος ειναι αλλα ντ'αλλων.συμφωνω μαζι σου για το θεμα του γαλακτος εχουμε αλλαξει του κοσμου τα γαλατα επειδη αυτη πειραματιζεται μαλλον.σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου αυτο θα κανωκαι εγω θα παω σε παιδογαστρεντερολο απλα τοσο καιρο το σκεφτομουν μηπως την ταλαιπωρησω αλλα για το καλο της θα το κανω στην τελικη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις