Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

ROSE 1980


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ!ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ!

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω ημουν στο μητερα στον 7ο, στα lux και συνολικα μου πηγε 15.000,00 ευρω περιπου. νοσηλεια, γιατρος, μαια. γεννησα με καισαρικη.

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα!!! Γέννησα στο Ιασώ με καισαρική. Σε τρίκλινο δωμάτιο η ταρίφα είναι 2200 για καισαρική και 2000 για φυσιολογικό αν θυμάμαι καλά. Συνολικά μου πήγε 3000 ευρώ γιατί χρειάστηκα επείγουσες εξετάσεις. Την αμοιβή του γιατρού την κανονίζεται μεταξύ σας. Για να είμαι όμως ειλικρινής δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τις μαίες εκεί εκτός από 3 κοπέλες οι υπόλοιπες ήταν απλά για χαστούκια!!!! Μην τα θυμάμαι και συγχίζομαι χρονιάρα μερα!!!!
Βέβαια επειδή ο γιατρός μου είναι σούπερ θα τον ακολουθήσω και στο 2ο παιδάκι όταν έρθει με το καλό. ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 417472

ROSE 1980


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΘΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΠΟΛΥ!ΓΙΑ ΛΟΥΞ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΠΛΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΜΕ ΕΜΠΝΕΕΙ!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
smor έγραψε:Καλημέρα!!! Γέννησα στο Ιασώ με καισαρική. Σε τρίκλινο δωμάτιο η ταρίφα είναι 2200 για καισαρική και 2000 για φυσιολογικό αν θυμάμαι καλά. Συνολικά μου πήγε 3000 ευρώ γιατί χρειάστηκα επείγουσες εξετάσεις. Την αμοιβή του γιατρού την κανονίζεται μεταξύ σας. Για να είμαι όμως ειλικρινής δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τις μαίες εκεί εκτός από 3 κοπέλες οι υπόλοιπες ήταν απλά για χαστούκια!!!! Μην τα θυμάμαι και συγχίζομαι χρονιάρα μερα!!!!
Βέβαια επειδή ο γιατρός μου είναι σούπερ θα τον ακολουθήσω και στο 2ο παιδάκι όταν έρθει με το καλό. ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 417472
otan enoeis epigouses eksetaseis ti thes na peis ,anthes mou les sugnwmi an ginomai adiakriti alla epeidi plisiazri o kairos mou giati ekei tha genisw kai egw!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannam24 έγραψε:εγω ημουν στο μητερα στον 7ο, στα lux και συνολικα μου πηγε 15.000,00 ευρω περιπου. νοσηλεια, γιατρος, μαια. γεννησα με καισαρικη.

15.000???????
Shocked Shocked Shocked

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
gia to iasw fisiologikos toketos
3klino xwris episkliridio einai 1700
>> me >> >> 2000
>> superior xwris >> >> 2000
>> >> me >> >> 2300
2klino >> >> >> 3000
>> me >> >> 3300
>> superior xwris >> >> 3650
>> me >> >> 3950
me kaisariki einai
3klino 2150
3klino superior 2450
2klino 3600
2klino superior 4200
stis times aftes den simperilamvanete to fpa pou einai 11 tis ekato
einai o timokatalogos pou eixa parei prin 2 mines apo to iasw twra omws stis 18 tha ksanarwtisw tis times kai tha sou ksanapw!aaa den einai i amoivi tou giatrou mesa einai ta nosilia eksoda xeirourgiou oi vasikes eksetaseis tis miteras kai tou veognou kai ta sunithi gia ton toketo farmaka kai igionomiko iliko!

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zouzounaki 24 έγραψε:
smor έγραψε:Καλημέρα!!! Γέννησα στο Ιασώ με καισαρική. Σε τρίκλινο δωμάτιο η ταρίφα είναι 2200 για καισαρική και 2000 για φυσιολογικό αν θυμάμαι καλά. Συνολικά μου πήγε 3000 ευρώ γιατί χρειάστηκα επείγουσες εξετάσεις. Την αμοιβή του γιατρού την κανονίζεται μεταξύ σας. Για να είμαι όμως ειλικρινής δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τις μαίες εκεί εκτός από 3 κοπέλες οι υπόλοιπες ήταν απλά για χαστούκια!!!! Μην τα θυμάμαι και συγχίζομαι χρονιάρα μερα!!!!
Βέβαια επειδή ο γιατρός μου είναι σούπερ θα τον ακολουθήσω και στο 2ο παιδάκι όταν έρθει με το καλό. ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 417472
otan enoeis epigouses eksetaseis ti thes na peis ,anthes mou les sugnwmi an ginomai adiakriti alla epeidi plisiazri o kairos mou giati ekei tha genisw kai egw!

Με το καλό να γεννήσεις ένα γερό μωράκι με έναν πόνο σου εύχομαι. Λοιπόν επειδή γενικά είμαι πολύ αγχώδης άνθρωπος ανέβασα πίεση 17 την στιγμή που μου έσπασαν τα νερά και δεν κατέβαινε με τίποτα. Γι'αυτό και η καισαρική. Μετά τον τοκετό η πίεσή μου ήταν μόνιμα στο 15....βοήθησαν και οι μαίες σε αυτό Mad ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 311356 .... κι έτσι έκανα κάθε μέρα αιματολογικές και ούρων και μια ακόμα που δεν θυμάμαι πως την λένε για να ελέγχουμε την πίεση να μην ανέβει.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
smor έγραψε:Καλημέρα!!! Γέννησα στο Ιασώ με καισαρική. Σε τρίκλινο δωμάτιο η ταρίφα είναι 2200 για καισαρική και 2000 για φυσιολογικό αν θυμάμαι καλά. Συνολικά μου πήγε 3000 ευρώ γιατί χρειάστηκα επείγουσες εξετάσεις. Την αμοιβή του γιατρού την κανονίζεται μεταξύ σας. Για να είμαι όμως ειλικρινής δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τις μαίες εκεί εκτός από 3 κοπέλες οι υπόλοιπες ήταν απλά για χαστούκια!!!! Μην τα θυμάμαι και συγχίζομαι χρονιάρα μερα!!!!
Βέβαια επειδή ο γιατρός μου είναι σούπερ θα τον ακολουθήσω και στο 2ο παιδάκι όταν έρθει με το καλό. ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 417472


Κορίτσια γέννησα στις 3/12 στο ΙΑΣΩ οπότε το έχω και πρόσφατο.
Ο γιατρός μας είχε πει για τρίκλινο γύρω στα 2.250 - 2.500 maximum.
Τελικά επειδή πήγα στο λίγο καλύτερο δωμάτιο που μας στοίχισε 75€ επιπλέον ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ κι επειδή ναι μεν μπήκα Πέμπτη αλλά γέννησα Παρασκευή ξημέρωμα, έκατσα 5 διανυκτερεύσεις το μαλλί έφτασε 2.800 και κάτι ψιλά...
Οι διπλανοί μας πάλι πλήρωσαν 2.400 και κάτι ψιλά και τους πιστεύω γιατί μας έδειξαν το τιμολόγιο.
Δεν ξέρω γιατί τέτοια διαφορά.
Η κοπέλα είχε πιο εύκολη γέννα από μένα (και πιο γρήγορη) ίσως για αυτό..
Ξέρω πως η επισκληρίδιος, χρεώνεται μόνο μία φορά, άσχετα δηλαδή με το πόσες δόσεις θα χρειαστείς. Αλλά έγραφαν ένα "νοσοκομειακό υλικό" γύρω στα 400 κάτι ευρώ που δεν ξέρω τι σκατά εννοούσαν... Μα 400+ ευρώ???

Τες πα.
Συμφωνώ με την κοπελα από πάνω.
Η νοσηλεία γενικά ήταν καλή.
Νοσοκόμοι, μαίες, προϊσταμένες - αυτό κάτω στο χειρουργείο - φαγητό καλό, καθαρές πετσέτες και σεντόνια κάθε μέρα...
Οι μαίες όμως πάνω στον όροφο (στον 5ο ήμουν, γιατί παίζει ρόλο κι αυτό, κάθε όροφος έχει στάνταρ προσωπικό) ήταν για κλωτσιές. Όχι όλες, αλλά οι περισσότερες.
Στο θέμα θηλασμού, η κάθε μια έλεγε το μακρύ της και το κοντό της. Δυο-τρεις ήταν εξυπηρετικές και με βοήθησαν.
Και μια άλλη, επειδή βγήκα έξω από το δωμάτιο με τη μπέμπα αγκαλιά για να βρω μία μαία να με βοηθήσει, μου λέει "Απαγορεύεται να είστε με το μωρό έξω από το δωμάτιο, μπορεί να σας πέσει"
Τι λες ΜΩΡΗ! μου ήρθε να της πω, που θα μου πέσει το μωρό μου??????
Αχ κι εγώ συγχίστηκα!
Το στήθος μου την τέταρτη μέρα είχε γίνει σα μπαλόνι από το γάλα και καμιά δε μου έφερε ένα θήλαστρο να το βγάλω για να το πιει το παιδάκι μου... Μου είπαν να κάνω κομπρέσες με ζεστό νερό και να πιέσω το στήθος να βγει. Όλο το πρωτόγαλα χαμένο...

Αυτά...
Το νου σας και με τις χρεώσεις αλλά και με τις καρακάξες που έχουν εκεί δήθεν για μαίες γιατί μερικές "δαγκώνουν".

Και κάτι ακόμα.

Επειδή, όπως ο μισός πληθυσμός των λεχώνων έτσι κι εγώ, υπέφερα από τις αιμορροϊδες μετά τον τοκετό, ζήτησα κάτι να με ανακουφίσει (ούτε να κάτσω δε μπορούσα). Και μου λέει η μαία "θα σας φέρω παγάκια-δε θυμάμαι τι".
Ναι.
Τα έφερε.
Την ώρα που κοιμόμουν.
Και δε με ξύπνησε.
Τα άφησε πάνω στο κομοδίνο κι έλιωσαν.
Ή έστω να τα έπαιρνε πίσω και να τα έφερνε κάποια άλλη στιγμή.
Απλά βρήκα το κυπελάκι το πρωί που ξύπνησα χωρίς να ξέρω τι είναι και μου το είπε η διπλανή μου που έτυχε να είναι ξύπνια την ώρα που τα έφερε η βλαμένη...

Κατά τα άλλα όλα καλά.
Κι αααααααν κάποια στιγμή έρθει 2ο παιδάκι και μας έχει ο Θεός καλά και έχουμε λεφτά στην τσέπη, εκεί μάλλον θα ξαναπάω, λόγω γιατρού. Όπως επίσης είπε η κοπέλα από πάνω. Και τώρα γιαυτό πήγα. Λόγω γιατρού. Είναι πολύ καλός.

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

elmat1

elmat1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα και Χρονια Πολλα κι απο εμενα.
το ΙΑΣΩ εριξε κι αλλο τις τιμες,-15% στο τρικλινο και δωρεαν η φυλαξη βλαστοκυτταρων. ιδου και το δελτιο τυπου στις 6/12!!!

ΙΑΣΩ: Δωρεάν λήψη, επεξεργασία και φύλαξη των βλαστικών κυττάρων

Τα Διοικητικά Συμβούλια των εταιριών "ΙΑΣΩ Α.Ε." και "ΙΑΣΩ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ" αποφάσισαν να παρέχουν στους γονείς των παιδιών που γεννιούνται εντός των Μαιευτικών Τμημάτων τους δωρεάν τη λήψη, επεξεργασία και φύλαξη των βλαστικών κυττάρων από το ομφαλοπλακουντιακό αίμα.

Η επεξεργασία των δειγμάτων και η φύλαξη θα γίνεται για οικογενειακή χρήση από την θυγατρική εταιρεία του ομίλου "ΙΑΣΩ" με την επωνυμία Medstem Services Α.Ε. στην οποία ανήκει η τράπεζα βλαστοκυττάρων Cryobanks International Services Athens που στεγάζεται εντός του "ΙΑΣΩ" και έλαβε διαπίστευση το 2007 από την AABB (American Association of Blood Banks) και είναι η μοναδική τράπεζα φύλαξης βλαστοκυττάρων στην Ευρώπη με την διαπίστευση αυτή.

Η προαιρετική φύλαξη βλαστικών κυττάρων από τον ομφάλιο λώρο θα επιβαρύνεται με 766 ευρώ ανά δείγμα.

Η προσφορά των βλαστοκυττάρων όπως δήλωσε ο Πρόεδρος του Ομίλου ΙΑΣΩ κ. Γεώργιος Σταματίου είναι ένα επιπλέον βήμα μείωσης του κόστους των παρεχόμενων υπηρεσιών. "Θα ακολουθήσουν και άλλα αφού διανύουμε μια εποχή όπου οι οικονομικές συνθήκες διαρκώς επιδεινώνονται και η αγοραστική δύναμη της Eλληνικής οικογένειας συρρικνούται καθημερινά. Έχουμε υποχρέωση όλοι μας να κάνουμε το καλύτερο δυνατό, ιδίως για τα μεσαία και τα χαμηλά εισοδήματα", πρόσθεσε.

Στο πλαίσιο της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης, ο Όμιλος ΙΑΣΩ αποφάσισε να μειώσει περαιτέρω τις τιμές της Οικονομικής θέσης νοσηλείας για τους φυσιολογικούς τοκετούς και τις καισαρικές τομές.

Ειδικότερα από τη Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2010 στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας οι τιμές μειώθηκαν κατά 30% και πλέον.Ενώ στο ΙΑΣΩ (Αθήνας) από 20 Δεκεμβρίου θα ισχύουν νέες μειωμένες τιμές τουλάχιστον κατά 15%.

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeliki mou kai smor sas euxaristw poli tha to exw auto gia tis maies sto nou mou,apla epeidi kai ekei genise kai i kouniada mou kai tis xrewsan papades,gia auto kiolas rwtaw pou eseis ta exete pio freska!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elmat1 έγραψε:καλησπερα και Χρονια Πολλα κι απο εμενα.
το ΙΑΣΩ εριξε κι αλλο τις τιμες,-15% στο τρικλινο και δωρεαν η φυλαξη βλαστοκυτταρων. ιδου και το δελτιο τυπου στις 6/12!!!

ΙΑΣΩ: Δωρεάν λήψη, επεξεργασία και φύλαξη των βλαστικών κυττάρων

Τα Διοικητικά Συμβούλια των εταιριών "ΙΑΣΩ Α.Ε." και "ΙΑΣΩ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ" αποφάσισαν να παρέχουν στους γονείς των παιδιών που γεννιούνται εντός των Μαιευτικών Τμημάτων τους δωρεάν τη λήψη, επεξεργασία και φύλαξη των βλαστικών κυττάρων από το ομφαλοπλακουντιακό αίμα.

Η επεξεργασία των δειγμάτων και η φύλαξη θα γίνεται για οικογενειακή χρήση από την θυγατρική εταιρεία του ομίλου "ΙΑΣΩ" με την επωνυμία Medstem Services Α.Ε. στην οποία ανήκει η τράπεζα βλαστοκυττάρων Cryobanks International Services Athens που στεγάζεται εντός του "ΙΑΣΩ" και έλαβε διαπίστευση το 2007 από την AABB (American Association of Blood Banks) και είναι η μοναδική τράπεζα φύλαξης βλαστοκυττάρων στην Ευρώπη με την διαπίστευση αυτή.

Η προαιρετική φύλαξη βλαστικών κυττάρων από τον ομφάλιο λώρο θα επιβαρύνεται με 766 ευρώ ανά δείγμα.

Η προσφορά των βλαστοκυττάρων όπως δήλωσε ο Πρόεδρος του Ομίλου ΙΑΣΩ κ. Γεώργιος Σταματίου είναι ένα επιπλέον βήμα μείωσης του κόστους των παρεχόμενων υπηρεσιών. "Θα ακολουθήσουν και άλλα αφού διανύουμε μια εποχή όπου οι οικονομικές συνθήκες διαρκώς επιδεινώνονται και η αγοραστική δύναμη της Eλληνικής οικογένειας συρρικνούται καθημερινά. Έχουμε υποχρέωση όλοι μας να κάνουμε το καλύτερο δυνατό, ιδίως για τα μεσαία και τα χαμηλά εισοδήματα", πρόσθεσε.

Στο πλαίσιο της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης, ο Όμιλος ΙΑΣΩ αποφάσισε να μειώσει περαιτέρω τις τιμές της Οικονομικής θέσης νοσηλείας για τους φυσιολογικούς τοκετούς και τις καισαρικές τομές.

Ειδικότερα από τη Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2010 στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας οι τιμές μειώθηκαν κατά 30% και πλέον.Ενώ στο ΙΑΣΩ (Αθήνας) από 20 Δεκεμβρίου θα ισχύουν νέες μειωμένες τιμές τουλάχιστον κατά 15%.

ama einai 30% stin thesalia tha paw ekei na genisw xi xi x ix ixix i x ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109
euxaristoume para poli elmat1 gia tis gnwseis sou!!!!!!!!!!me ekanes poli xaroumeni twra!!!!!!!!!!! ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 654316 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 654316 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 654316

elmat1

elmat1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να σαι καλα ζουζουνακι!
κι εγω εχω χαρει γιατι γενναω 7/5 στο Ιασω...

αντε και πιο χαμηλες τιμες μεχρι το Μαιο!!! Very Happy

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:aggeliki mou kai smor sas euxaristw poli tha to exw auto gia tis maies sto nou mou,apla epeidi kai ekei genise kai i kouniada mou kai tis xrewsan papades,gia auto kiolas rwtaw pou eseis ta exete pio freska!

Γιώτα επαναλαμβάνω πως κάθε όροφος - από ότι κατάλαβα - έχει το δικό του προσωπικό, οπότε η εξυπηρέτηση είναι κάτι σχετικό...

Ύστερα, άσχετα με το τι λένε οι τιμοκατάλογοι και οι γιατροί, βλέπεις ότι τελικά οι τιμές κυμαίνονται από 2.500 μέχρι 3.000 περίπου για το τρίκλινο. Ανάλογα τις ανάγκες της κάθε γυναίκας, αλλά και του παιδιού.
Αν πχ ανεβάσει ίκτερο και του κάνουν εξετάσεις κάθε μέρα να έχεις υπόψη σου ότι είναι 20€ κάθε φορά...
κ.ο.κ.

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
apla ithela na gnwrizw panw katw gia na exoume mazepsei ta lefta min vrethoume pro ekpliksews kai trexoume kai den ftanoume,giati lipame tin mama mou giati apo ekei an tha xreiastw tha zitisw!euxaristw kai pali para poli,vevea 17 tha paw gia tin teleutaia eksetasei viofisiko profil kai tha ksanaparw enan katalogo,aaaa aggeliki mou na se rwtisw to episkeptirio isxiei gia olous????dld thelw na pw mipws gia to patera iparxei ekseresei?????

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elmat1 έγραψε:να σαι καλα ζουζουνακι!
κι εγω εχω χαρει γιατι γενναω 7/5 στο Ιασω...

αντε και πιο χαμηλες τιμες μεχρι το Μαιο!!! Very Happy
makari to euxame methaurio pou tha paw kai egw gia eksetasei tha ksanaenimerwthw gia times kai esti tha enimerwsw kai edw !!!!!!!!!! ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 215994 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 215994 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 215994

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tziz έγραψε:
smor έγραψε:Καλημέρα!!! Γέννησα στο Ιασώ με καισαρική. Σε τρίκλινο δωμάτιο η ταρίφα είναι 2200 για καισαρική και 2000 για φυσιολογικό αν θυμάμαι καλά. Συνολικά μου πήγε 3000 ευρώ γιατί χρειάστηκα επείγουσες εξετάσεις. Την αμοιβή του γιατρού την κανονίζεται μεταξύ σας. Για να είμαι όμως ειλικρινής δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από τις μαίες εκεί εκτός από 3 κοπέλες οι υπόλοιπες ήταν απλά για χαστούκια!!!! Μην τα θυμάμαι και συγχίζομαι χρονιάρα μερα!!!!
Βέβαια επειδή ο γιατρός μου είναι σούπερ θα τον ακολουθήσω και στο 2ο παιδάκι όταν έρθει με το καλό. ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 328109 ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 417472


Κορίτσια γέννησα στις 3/12 στο ΙΑΣΩ οπότε το έχω και πρόσφατο.
Ο γιατρός μας είχε πει για τρίκλινο γύρω στα 2.250 - 2.500 maximum.
Τελικά επειδή πήγα στο λίγο καλύτερο δωμάτιο που μας στοίχισε 75€ επιπλέον ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ κι επειδή ναι μεν μπήκα Πέμπτη αλλά γέννησα Παρασκευή ξημέρωμα, έκατσα 5 διανυκτερεύσεις το μαλλί έφτασε 2.800 και κάτι ψιλά...
Οι διπλανοί μας πάλι πλήρωσαν 2.400 και κάτι ψιλά και τους πιστεύω γιατί μας έδειξαν το τιμολόγιο.
Δεν ξέρω γιατί τέτοια διαφορά.
Η κοπέλα είχε πιο εύκολη γέννα από μένα (και πιο γρήγορη) ίσως για αυτό..
Ξέρω πως η επισκληρίδιος, χρεώνεται μόνο μία φορά, άσχετα δηλαδή με το πόσες δόσεις θα χρειαστείς. Αλλά έγραφαν ένα "νοσοκομειακό υλικό" γύρω στα 400 κάτι ευρώ που δεν ξέρω τι σκατά εννοούσαν... Μα 400+ ευρώ???

Τες πα.
Συμφωνώ με την κοπελα από πάνω.
Η νοσηλεία γενικά ήταν καλή.
Νοσοκόμοι, μαίες, προϊσταμένες - αυτό κάτω στο χειρουργείο - φαγητό καλό, καθαρές πετσέτες και σεντόνια κάθε μέρα...
Οι μαίες όμως πάνω στον όροφο (στον 5ο ήμουν, γιατί παίζει ρόλο κι αυτό, κάθε όροφος έχει στάνταρ προσωπικό) ήταν για κλωτσιές. Όχι όλες, αλλά οι περισσότερες.
Στο θέμα θηλασμού, η κάθε μια έλεγε το μακρύ της και το κοντό της. Δυο-τρεις ήταν εξυπηρετικές και με βοήθησαν.
Και μια άλλη, επειδή βγήκα έξω από το δωμάτιο με τη μπέμπα αγκαλιά για να βρω μία μαία να με βοηθήσει, μου λέει "Απαγορεύεται να είστε με το μωρό έξω από το δωμάτιο, μπορεί να σας πέσει"
Τι λες ΜΩΡΗ! μου ήρθε να της πω, που θα μου πέσει το μωρό μου??????
Αχ κι εγώ συγχίστηκα!
Το στήθος μου την τέταρτη μέρα είχε γίνει σα μπαλόνι από το γάλα και καμιά δε μου έφερε ένα θήλαστρο να το βγάλω για να το πιει το παιδάκι μου... Μου είπαν να κάνω κομπρέσες με ζεστό νερό και να πιέσω το στήθος να βγει. Όλο το πρωτόγαλα χαμένο...

Αυτά...
Το νου σας και με τις χρεώσεις αλλά και με τις καρακάξες που έχουν εκεί δήθεν για μαίες γιατί μερικές "δαγκώνουν".

Και κάτι ακόμα.

Επειδή, όπως ο μισός πληθυσμός των λεχώνων έτσι κι εγώ, υπέφερα από τις αιμορροϊδες μετά τον τοκετό, ζήτησα κάτι να με ανακουφίσει (ούτε να κάτσω δε μπορούσα). Και μου λέει η μαία "θα σας φέρω παγάκια-δε θυμάμαι τι".
Ναι.
Τα έφερε.
Την ώρα που κοιμόμουν.
Και δε με ξύπνησε.
Τα άφησε πάνω στο κομοδίνο κι έλιωσαν.
Ή έστω να τα έπαιρνε πίσω και να τα έφερνε κάποια άλλη στιγμή.
Απλά βρήκα το κυπελάκι το πρωί που ξύπνησα χωρίς να ξέρω τι είναι και μου το είπε η διπλανή μου που έτυχε να είναι ξύπνια την ώρα που τα έφερε η βλαμένη...

Κατά τα άλλα όλα καλά.
Κι αααααααν κάποια στιγμή έρθει 2ο παιδάκι και μας έχει ο Θεός καλά και έχουμε λεφτά στην τσέπη, εκεί μάλλον θα ξαναπάω, λόγω γιατρού. Όπως επίσης είπε η κοπέλα από πάνω. Και τώρα γιαυτό πήγα. Λόγω γιατρού. Είναι πολύ καλός.

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Κορίτσια εγώ ήμουν στον 4ο όροφο όσον αφορά τις μαίες αλλά από ότι βλέπω και από την Αγγελική και ο 5ος τα ίδια χάλια είναι!!! Μην ντραπείτε να τους ζητήσετε ό,τι έχετε ανάγκη και με θράσος μάλιστα γιατί αλλιώς σε έχουν γραμμένη. Να σκεφτείτε ότι επειδή είμαι ψηλή το κρεβάτι δεν χωρούσε τα πόδια μου και βγάλαμε το... κατωκέφαλο να το πω; τέσπα έρχεται η μαία η βραδυνή να δώσει θερμόμετρο στην διπλανή μου και μου κοπανάει τα πόδια το ζώο....εγώ πάλι πρώτη νύχτα μετά την καισαρική...έξαλλη έγινα!!!
φυσικά την επόμενη μέρα ζήτησα να με βάλουν στην γωνία για να μην με κοπανάνε και μάλιστα στραβομουτσούνιασαν κιόλας!!!! ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 679259 Πολλά τέτοια περιστατικά!!!!
Με το καλό τα μωράκια σας!!! ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΙΑΣΩ,ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΡΕΑ? 875502

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το πιο "αυστηρό" ωράριο είναι το βραδινό. Δηλαδή στις 21:00 όλοι φεύγουν.
Αλλά ο Νίκος επειδή με έκανε μπάνιο έφευγε και στις 22:00...
Το ίδιο και στις διπλανές μου.
Η πρώτη κοπέλα που βρήκα στο δωμάτιο επειδή είχε κάνει καισαρική, είχε και τη μαμά της όοοοολο το βράδυ.
Το ίδιο και αυτή που φέρανε μετά. Είχε την αδερφή της.

Τα μεσημέρια φώναζαν από τα μεγάφωνα να φύγει ο κόσμος, αλλά όλοι εκεί ήταν... απλά "κρύβονταν".
Μόνο προσέξτε. Τα μεσημέρια έτυχε κάνα δυο φορές να κλειδώσουν την πόρτα και να μη μπορούν να μπουν ή να βγουν!
Το έπαθα κι εγώ που είχα κατέβει κάτω στην καφετέρεια. Περίμενα να έρθει κάποιος και να ανοίξει για να ξαναμπώ...χιχιχιχι!

Πάντως αν η ερώτησή σου είναι το αν μπορεί να μείνει ο άντρας σου μαζί σου, ναι μπορεί. Αρκεί να μην εκφράσει κάποιος άλλος πχ οι άλλες κοπέλες, παράπονα...

Εμείς εξοικειωθήκαμε τόσο πολύ μεταξύ μας που κάναμε τόπλες ελεύθερα, χωρίς να ντρεπόμαστε η μία τον άντρα της άλλης, ούτε και τους επισκέπτες... σκέψου...

ROSE 1980


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΘΗΣΑΥΡΟΣ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΡΥΑΔΑ ΝΩΡΙΣ!ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?

klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
στο μητερα που γεννησα το οικονομικό είναι με 2000 φυσιολογικός ή 2200 με καισαρική! Αν δε κανω λάθος!
Εγώ πλήρωσα σε 3κλινο φυσιλογικός τοκετός και κάποιες εξετασεις του μωρού 2400!

klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ROSE 1980 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΘΗΣΑΥΡΟΣ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΡΥΑΔΑ ΝΩΡΙΣ!ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?

στο μητερα που γεννησα το οικονομικό είναι με 2000 φυσιολογικός ή 2200 με καισαρική! Αν δε κανω λάθος!
Εγώ πλήρωσα σε 3κλινο φυσιλογικός τοκετός και κάποιες εξετασεις του μωρού 2400!


klotsitsas

klotsitsas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
όσο για συνθήκες πολύ καλές!!!!

eleni85

eleni85
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεννησα με ιδιωτικη ασφαλεια βεβαια...7000 ο γιατροσ και 7000 το μαιευτηριο..!!! αλλα και πάλι δε νομίζω ότι αξιζε!!! απο εξυπηρετηση όλα αψογα!!! (τοσα χρηματα θα έπερναν)αλλωστε..το φαγητο δεν μου αρεσε..και την τουαλετα την σιχαινομουνα...ηταν καθαρη αλλα όλα παλια μεσα!!!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleni85 έγραψε:γεννησα με ιδιωτικη ασφαλεια βεβαια...7000 ο γιατροσ και 7000 το μαιευτηριο..!!! αλλα και πάλι δε νομίζω ότι αξιζε!!! απο εξυπηρετηση όλα αψογα!!! (τοσα χρηματα θα έπερναν)αλλωστε..το φαγητο δεν μου αρεσε..και την τουαλετα την σιχαινομουνα...ηταν καθαρη αλλα όλα παλια μεσα!!!
signwmi alla pou genises?kala kai o giatros sou pire 7000?????

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Το πιο "αυστηρό" ωράριο είναι το βραδινό. Δηλαδή στις 21:00 όλοι φεύγουν.
Αλλά ο Νίκος επειδή με έκανε μπάνιο έφευγε και στις 22:00...
Το ίδιο και στις διπλανές μου.
Η πρώτη κοπέλα που βρήκα στο δωμάτιο επειδή είχε κάνει καισαρική, είχε και τη μαμά της όοοοολο το βράδυ.
Το ίδιο και αυτή που φέρανε μετά. Είχε την αδερφή της.

Τα μεσημέρια φώναζαν από τα μεγάφωνα να φύγει ο κόσμος, αλλά όλοι εκεί ήταν... απλά "κρύβονταν".
Μόνο προσέξτε. Τα μεσημέρια έτυχε κάνα δυο φορές να κλειδώσουν την πόρτα και να μη μπορούν να μπουν ή να βγουν!
Το έπαθα κι εγώ που είχα κατέβει κάτω στην καφετέρεια. Περίμενα να έρθει κάποιος και να ανοίξει για να ξαναμπώ...χιχιχιχι!

Πάντως αν η ερώτησή σου είναι το αν μπορεί να μείνει ο άντρας σου μαζί σου, ναι μπορεί. Αρκεί να μην εκφράσει κάποιος άλλος πχ οι άλλες κοπέλες, παράπονα...

Εμείς εξοικειωθήκαμε τόσο πολύ μεταξύ μας που κάναμε τόπλες ελεύθερα, χωρίς να ντρεπόμαστε η μία τον άντρα της άλλης, ούτε και τους επισκέπτες... σκέψου...
euxaristw poli aggeliki mou afto rwtaw kai egw an mporei na mini ligo parapwnw gia kanena mpanio kai mipws xreiastw tpt alla oxi na mini olo to vradi!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις