Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
445 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 445 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοίτα τα πράγματα με τον άντρα μου τα βλέπουμε τελείως διαφορετικά τώρα τελευταία μου έχει βγάλει την θεωρία ότι αφού κάθομαι σπίτι όλη μέρα είμαι κ ξεκούραστη οπότε μπορώ να κάνω τις δουλειές που είχε αναλάβει εκείνος δηλ ψωμι,γάλα κ αλλά μικροπραγματα σούπερ πάντα πήγαινα εγώ. το θέμα είναι ότι από το σπίτι αυτό πρέπει να φύγουμε το έχει ένας θείος του το χρωστάει σε 1000 μεριές κ κάποια στιγμή θα το πάρουν. αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να περιμένω να μου χτυπήσουν την πόρτα κ να με διώξουν όταν μάλιστα εχω σπίτι στο περιστερι κ οι δικοί μου μπορούν να μας το παραχωρήσουν αλλά δεν θέλει να πάει θέλει να το νοικιάσει να ξεσπιτοθουν αυτοί για να περνούμε εμείς το ενοίκιο.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου την σπανε οι ανδρες που δεν υπολογιζουν την ψυχολογια κ τις αναγκες της γυναικας...Σε λιγο θα σου λεει να το βουλωνεις γιατι "εσυ καθεσαι κ το ξυνεις κ ολο του σκουζεις ενω εκεινος δουλευει απο τα ξημερωματα..."
Κατι μου θυμιζουν αυτα κ συγνωμη που στα λεω χυμα...
Ακου εκει θελει να βγει με τους φιλους του για να ξεσκασει..Εσυ δεν εχεις αναγκες..

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ria έγραψε:αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να περιμένω να μου χτυπήσουν την πόρτα κ να με διώξουν όταν μάλιστα εχω σπίτι στο περιστερι κ οι δικοί μου μπορούν να μας το παραχωρήσουν αλλά δεν θέλει να πάει θέλει να το νοικιάσει να ξεσπιτοθουν αυτοί για να περνούμε εμείς το ενοίκιο.
kala plaka kaneis?signwmi kiolas alla exeis spiti sto peristeri dld tha menei ekei kai den tha plirwneis enoikio apo oti katalava,opote sou menoun ta lefta pou dineis ekei gia to enoikio kai signwmi re ria mou kathese asu stin varimpompi???mesixoreis para poli alla trixtou ligo ta dontia.tha simfwnisw me tin tatiana!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:
ria έγραψε:αυτο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να περιμένω να μου χτυπήσουν την πόρτα κ να με διώξουν όταν μάλιστα εχω σπίτι στο περιστερι κ οι δικοί μου μπορούν να μας το παραχωρήσουν αλλά δεν θέλει να πάει θέλει να το νοικιάσει να ξεσπιτοθουν αυτοί για να περνούμε εμείς το ενοίκιο.
kala plaka kaneis?signwmi kiolas alla exeis spiti sto peristeri dld tha menei ekei kai den tha plirwneis enoikio apo oti katalava,opote sou menoun ta lefta pou dineis ekei gia to enoikio kai signwmi re ria mou kathese asu stin varimpompi???mesixoreis para poli alla trixtou ligo ta dontia.tha simfwnisw me tin tatiana!
συμφωνω απολυτως,οτι καθομαστε στο σπιτι δν σημαινει οτι το ξυνουμε...συγνωμη για την εκφραση κιολας...ισα ισα που εμεις κουραζομαστε περισσοτερο γτ εχουμε τις δουλειες που δν ειναι μια,ειναι ενα σωρο και εχουμε κ παιδια να νταντευουμε αυτοι αμα τους αφησεις λιγοι ειναι αυτοι που μπορουν να τα κανουνε ολα κ να νταντευουν κ παιδια!!!πατα λιγο ποδι ρια γτ αλλιως δν προκειται να δεις ασπρη μερα!

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια τα εχω δοκιμάσει όλα τι με το καλό τι με το κακό δεν παίρνει χαμπάρι μετά από ατελείωτα κλάματα κ υστερίες καταλήγουμε πάντα η στο να παω να μείνω νόνη μου στο περιστερι η να παω σε κάποιον ψυχολόγο δηλ η χωρίζουμε η πέφτω στα χάπια.

efi ditsa

efi ditsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
πόσο μα πόσο μπορεί να σε καταλαβαίνω όμως!!!!!!!!!μας έδωσαν οι δικοί μου ένα πανέμορφο σπίτι, το σπίτι των ονείρων μας!!τεράστιο, με κήπους, πισίνα..δεν είναι σε κατοικημένη περιοχή όμως και ο άντρας μου μου είχε υποσχεθεί οτι θα έρχεται νωρίς απο τη δουλειά για να μένουμε μαζί!μέχρι τότε μέναμε σε δικό μας σπίτι στο κέντρο της θεσσαλονίκης.τα πράγματα δεν έγιναν όμως όπως μου τα λεγε!!έχουν μια οικογενειακή επιχείρηση(3 αδέρφια) και γίνεται μπάχαλο,δεν έχουν πρόγραμμα/!!ό,τι ώρα θέλει πάει ο κάθε ένας , όποτε θέλει..και γω κάθομαι μόνη στην ερημιά!!!και ένα βράδυ μας άνοιξαν και το σπίτι και έτρεχα σαν την παλαβή μες στην ερημιά με το παιδί παραμάσχαλα να βρώ βοήθεια!!και αυτοκίνητο έχω και όλα!!!άντρα δεν έχω και οικογένεια!!γιατι σαν αποτέλεσμα να μένουμε συνέχεια στους γονείς μου!!σαν τους γύφτους είμαστε με βαλίτσες στα χέρια!και το καλύτερο είναι οτι εγώ θέλω να φύγουμε απο δω τώρα να ξαναπάμε στο κέντρο που αυτή τη φορά θα νοικιάσουμε γιατί στο σπίτι μας μένουν τα αδέρφια του!!και να φανταστείτε οτι εγώ ήμουν αυτή που δεν ήθελα να μένουμε άλλο στο κέντρο!!!!!!!κρίμα όλα τα λεφτά που ρίξαμε για να φτιάξουμε το σπίτι..αλλά τι να κάνω, προκειμένου να είμαι εγώ και η οικογένειά μου καλά τι να κάνω!!!!δεν θέλω να το αφήσω αυτό το σπίτι γιατί στο κέντρο όλα είναι τρώγλες!!!ο άντρας μου βέβαια δεν το πιστεύει οτι το λέω αλήθεια αλλά εγώ έχω αρχίσει ήδη την έρευνα αγοράς!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πρέπει να μιλήσετε και να του εξηγήσεις ότι δεν κάθεσαι από επιλογή υπάρχει ένα μωρό το οποίο κάποιος πρέπει να το προσέχει αν αυτό δεν μπορεί να το καταλάβει όπως οι περισσότεροι άντρες πρέπει να κάνεις κάτι να το καταλάβει . Εγώ κάποια στιγμή δεν έκαν τίποτα μέσα στο σπίτι καθόμουν όλη μέρα ουτε σκούπα δνε έβαζα ούτε το κρεβάτι μου δνε έστρωνα βαριόμουν υπερβολικά σταμάτησα να πηγαίνω για ψώνια και του έδωσα να καταλάβει ότι αν δνε κουνήσει το χεράκι του απο μένα δνε θα έχει τίποτα το μόνο που έκανα ήταν ένα φαι και αυτό γιατο φαί , δεν το έκανα εσκεμένα απλά είχα πάθει καταρευση όλη μέρα μέσα με τις πιτζάμες και να κλαίω . Το λάθος μας είναι ότο εμείς οι γυναίκες δείχνουμε ότιο μπορούμε να τα καταφέρουμε όλα σε οποιαδήποτες καταστάσεις και δεν πρέπει ταρακουνήσετον μπορείς πριν πάθεις τα δικά μου .

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ria έγραψε:κορίτσια τα εχω δοκιμάσει όλα τι με το καλό τι με το κακό δεν παίρνει χαμπάρι μετά από ατελείωτα κλάματα κ υστερίες καταλήγουμε πάντα η στο να παω να μείνω νόνη μου στο περιστερι η να παω σε κάποιον ψυχολόγο δηλ η χωρίζουμε η πέφτω στα χάπια.

Συγγνωμη αλλα μηπως ειναι λιγο "για την παρτη του" ο αντρουλης σου???? Οικογενεια δεν ανοιγεις με τετοιες αποψεις την κλεινεις νομιζω....Κι εμεις μενουμε εκτος πολης αλλα ο καημενος ο αντρας μου τρεχει σαν το βεγκο για να μην με δυσαρεστει η απομονωση!!!Πηγαινει με το μηχανακι στη δουλεια (ακομα και αν βρεχει) αν πω οτι μου την εχει δωσει μεσα και μου αφηνει το αυτοκινητο... οχι να επιστρέψει και αντι να κατσουμε παρεα να παει για καφε να ξεσκάσει......

http://www.savetheplanet.gr

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ria έγραψε:κορίτσια τα εχω δοκιμάσει όλα τι με το καλό τι με το κακό δεν παίρνει χαμπάρι μετά από ατελείωτα κλάματα κ υστερίες καταλήγουμε πάντα η στο να παω να μείνω νόνη μου στο περιστερι η να παω σε κάποιον ψυχολόγο δηλ η χωρίζουμε η πέφτω στα χάπια.
dld pes tou me tin prwti amesws xwrizoume????/aaaaaaa wraiow eiani o antras sou sugnwmi kiola alla einai ligo partakias?mipws na ksekiniseis kai esu na douleveis?kai na vrei mia douleia sto peristeri ?????kai na ksekkiniseis na metakomizeis siga siga kai an thelei as se akilouthisei aliw sugnwmi kai pali ria mou alla den aksizei ton kopo na eise mazi tou an den mporei na sevastei tis epithimies sou pou den einai kai asimantes!!!!!!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria έγραψε:κορίτσια τα εχω δοκιμάσει όλα τι με το καλό τι με το κακό δεν παίρνει χαμπάρι μετά από ατελείωτα κλάματα κ υστερίες καταλήγουμε πάντα η στο να παω να μείνω νόνη μου στο περιστερι η να παω σε κάποιον ψυχολόγο δηλ η χωρίζουμε η πέφτω στα χάπια.

ΤΙ εννοεις οτι πεφτεις στα χαπια???παιρνεις καποιο ειδος χαπιων κ εκεινος συνεχιζει να αμφιβαλλει για την υγεια σου κ για το ποσο κακο σου κανει αυτη η κατασταση?τοτε κοιταξε σκεψου οτι τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα,εχει σκεφτει ποτε μονο για να τν φοβισεις το να πας οντως στο περιστερι να μεινεις μονη σου?εστω ενα βραδυ?να δουμε τι θα κανει? αν οχ αυτο,να ξεκινησεις να φτιαχνεις κουτες και να πακεταρεις πραγματα για να δει οτι οντως δν εισαι καλα εκει.η αλλιως οπως κ δηποτε αν εχεις την οικονομικη ευχερεια παρε ενα φθηνο αμαξακι να μπορεις εστω κ 2-3 φορες την εβδομαδα να μετακινεισαι.εγ μενω μες την πολη.εχω διπλα μου τα παντα,αλλα και παλι δν βγαινω εκτος σπιτιου τα πρωινα μπορει να κανω να βγω και μια βδομαδα,και καταλαβαινω τι λες,αλλα μετα βρισκω εναν τροπο κ ξεφευγω,κ θελω να καταληξω στο οτι εω που μπορω πχ να παρω ενα λεωφορειο κ τρελαινομαι ποσο μαλλον εσυ εκει,οι φιλες σου δν μπορουν να ερθουνε να σε επισκεπτονται 1-2 φορες την βδομαδα?και συμ,φωνω πολυ με την ζουζουνακι24

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρια μου άσε τα χάπια στην άκρη το έχω ζήσει το βιώνω υπάρχουν μέρες που τρελλαίνομαι αλλά τη να κάνω είναι λύση ; μην ξεχνάς δεν είσαι μόνη ου έχεις και ενα μωρό και θα πρέπει να κοιτάξεις και αυτό το οποίο δνε χρωστάει τίποτα να βιώνει αυτό το σκηνικό . Κορίτσια η αλήθεια είναι ότι εκει πάνω είναι ερημιά και κάνεικαι κρύο οπότε είναι δύσκολο να πηγαίνει στις 5 το πρωί στη δουλεία του φανταστέιτε το χειμώνα η θεμροκρασία είναι κατω του 0 και δνε είναι λ΄υση το να πάρει ένα αυτοκίνητο με τα οικονομικά ιδίως τώρα αλλά κοίτα να δείς δνε ξέρω αν η καλυτερη λύση είναι να τον φέρεις επι τετελεσμένου γεγονότος αλλά δώστου δυο επιλογές η μια είναι η μετακόμιση και η άλλη μόλι γυρίζει απο τη δουλειά θα πηγαιμετε παρέα οπου χρειάζεστε αν δνε σου δώσει σημασία τη να πω ;

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θεωρω πολυ απλα οτι ο συντροφος σου δεν σκεφτεται καθολου τα δικα σου θελω.Δεν μπορω να σου πω τι να κανεις,μαλλον τα εχεις δοκιμασει ολα αλλα παλι εσυ βγαινεις απο κατω και ξενερωνεις με την κατασταση ολο και πιο πολυ.

Αυτο που θα σου πω μονο ειναι να σκεφτεσαι οτι εισαι υπευθυνη για μια ζωουλα που εφερες στον κοσμο,οποτε χαπια και ιστοριες ξεχασε τα!Ακομα και στον χωρισμο να φτασει μια γυναικα αν εχει παιδι πρεπει να σταθει στα ποδια της υγιεστατη να μεγαλωσει με αγαπη το παιδακι της.Ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα πριν είναι αργά το μόνο σίγουρο είναι πως δεν αντέχω άλλους τσακωμούς κ φασαρίες κ δεν θέλω το παιδί μου να μεγαλώσει.σε τέτοιο περιβάλλον.

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θα σου πω το χειροτερο να σε παρηγορησει , μενω στην ιδια οικοδομη με την πεθερα μου εγω στο δευτερο και αυτη στο ισογειο Shocked

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις