Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 103 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1piretos kai thilasmos. Empty piretos kai thilasmos. Τετ Ιαν 12, 2011 11:49 pm

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koritsia ksipnisa simera me pireto oxi poli 37.5 alla ksero oti tha mou anevei giati einai proi akoma.thilazo tin mikri mou apokleistika isxiei oti mporo na tin thilazo kai tora pou exo pireto?

2piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 12:15 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι καλέ κανονικά. Ποτε δεν κατάλαβα γιατί λένε κάποιοι ότι δεν κάνει.

3piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 12:25 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θηλαζεις με 37,5 αλλα πανω απο 38 δεν κανει γιατι 1ον μπορει να αφυδατωθεις και 2ον το γαλα καιει πολυ !! παρε αντιπυρετικο κανε ντουζακι και οταν πεσει θηλασε!!περαστικα κιολας!!

4piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 12:28 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! εμένα μου είχε τύχει να πάθω γαστρεντερίτιδα πριν καν σαραντίσω, είχα πυρετό για πολλέεεες μέρες! θήλαζα κανονικά, ο μικρός μου δεν κόλλησε τίποτα, το μόνο που φόραγα μάσκα για να μην αναπνέει τα χνώτα μου το παιδί, πέρα από τα κλασσικά πλύσιμο χεριών και τα σχετικά!
τι να σου πω, δεν μου είχε πει η παιδίατρος να μην το κάνω, ίσα ίσα που μου είχε πει ότι ήταν όλα οκ! γιατί δεν ρωτάς και εσύ τον παιδίατρο ή τον γυναικολόγο σου να είσαι πιο σίγουρη? Wink

5piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 12:36 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koritsia pira to giatro kai mou eiep na thilaso kanonika kai na pari adipiretika den iparxei provlima.elpizo na min kolisei i mikri.

6piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 12:38 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:koritsia pira to giatro kai mou eiep na thilaso kanonika kai na pari adipiretika den iparxei provlima.elpizo na min kolisei i mikri.


δεν κολλάει παιδί μου! δύο εβδομάδες ήμουν εγώ με πυρετό και ίωση και το μωρό ασαράντητο και δεν έπαθε τίποτα! βάλε και μια μάσκα που σου λέω, να είσαι πιο σίγουρη

7piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 12:42 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εννοειται πως θηλαζεις αφοβα και μεσω του γαλακτος το μωρο σου παιρνει αντισωματα οποτε κανε δουλεια σου κανονικοτατα...ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ! Wink

8piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 12:44 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι να σου πω, εγώ ήξερα ότι δεν πειράζει. Για να μην αφυδατωθείς, πιες πιο πολλά υγρά. Όσο για το αν θα καεί το μωρό, με 2 βαθμούς διαφορά δε νομίζω. Άλλωστε όσες δίνουν ξένο γάλα το μετράνει με θερμόμετρο να είναι ακριβώς 36.8?

9piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 1:04 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οχι κοριτσι δεν θα καιει το γαλα...θα παραμεινει στην ιδια θερμοκρασια.Δεν ισχυει κατι τετοιο.Και φυσικα μπορεις να παρεις αντιπυρετικο αλλα καλυτερα αν ανεβαινει πανω απο 38.Απο το γαλα σου θα περασουν αντισωματα στο παιδι και ετσι θα κολλησει πιο δυσκολα η' καθολου.Απλα αν εχεις συναχι κτλ προσπαθησε να μην φτερνιζεσαι πανω του και να πλενεις καλα τα χερια σου.Εχω αρρωστησει παμπολες φορες και τα παιδια δεν επαθαν τιποτα.

10piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 1:06 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφοβα cassiani, πιες αρκετα υγρα -ετσι κι αλλιως δλδ σου χρειαζονται,φροντισε το αντιπυρετικο να το παιρνεις αφου εχεις θηλασει πρωτα -αν μπορεις να το κανεις ετσι,καλυτερα θα ναι. Με ουρολοιμωξη κ πυρετο θηλαζα για ωρες, ηταν ημερων η κορη μου.
Περαστικα σου Smile

11piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 1:07 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
selini-giorgos έγραψε:.Και φυσικα μπορεις να παρεις αντιπυρετικο αλλα καλυτερα αν ανεβαινει πανω απο 38..

σωστη παρατηρηση. Smile

12piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 1:34 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
efxaristo koritsia elpizo na min mou anaivei poli o piretos kai na einai mia apli eksadlisei.

13piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 4:27 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικά σου!!

14piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 13, 2011 4:39 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Rinoula έγραψε:Περαστικά σου!!
efxaristo poli

15piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Σαβ Ιαν 15, 2011 1:06 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω εχω αρρωστησει και θηλαζα κανονικα.Μαλιστα ο γιατρος ειπε θηλαζε τον μικρο για να μην κολλησει και οντως δεν κολλησε!περαστικα!

16piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 27, 2011 1:58 pm

Λυδια

Λυδια
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
selini-giorgos έγραψε:Οχι κοριτσι δεν θα καιει το γαλα...θα παραμεινει στην ιδια θερμοκρασια.Δεν ισχυει κατι τετοιο.Και φυσικα μπορεις να παρεις αντιπυρετικο αλλα καλυτερα αν ανεβαινει πανω απο 38.Απο το γαλα σου θα περασουν αντισωματα στο παιδι και ετσι θα κολλησει πιο δυσκολα η' καθολου.Απλα αν εχεις συναχι κτλ προσπαθησε να μην φτερνιζεσαι πανω του και να πλενεις καλα τα χερια σου.Εχω αρρωστησει παμπολες φορες και τα παιδια δεν επαθαν τιποτα.

Συμφωνω απολυτως με ολα! Εχω θηλασει αρρωστη αμετρητες φορες! Μαλιστα οταν αρρωσταινω θηλαζω οσο μπορω περισσοτερο. Οσα παραπανω αντισωματα παρει απο το γαλα μου,τοσο καλυτερα για το μωρο μου ;-)

http://mamalydia.wordpress.com

17piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 27, 2011 2:16 pm

κελλυ1


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να θηλαζω οχι ομως την ωρα που εχω πυρετο και μασκα

18piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 27, 2011 3:12 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
selini-giorgos έγραψε:Οχι κοριτσι δεν θα καιει το γαλα...θα παραμεινει στην ιδια θερμοκρασια.Δεν ισχυει κατι τετοιο.Και φυσικα μπορεις να παρεις αντιπυρετικο αλλα καλυτερα αν ανεβαινει πανω απο 38.Απο το γαλα σου θα περασουν αντισωματα στο παιδι και ετσι θα κολλησει πιο δυσκολα η' καθολου.Απλα αν εχεις συναχι κτλ προσπαθησε να μην φτερνιζεσαι πανω του και να πλενεις καλα τα χερια σου.Εχω αρρωστησει παμπολες φορες και τα παιδια δεν επαθαν τιποτα.
συμφωνώ, θήλαζα αποκλειστικά πολλούς μήνες και τύχαινε να είμαι άρρωστη κάποιες φορές, έπαιρνα και αντιβιώσεις κάποια φάση συμβατές με το θηλασμό επίτηδες γτ δεν ήθελα να της δώσω σκόνη. είμαστε προορίσμένες να θηλάζουμε, είναι δυνατόν να μην είχε προβλεφθεί από τη φύση το ενδεχόμενο να αρρωστήσουμε και στα 2-3 χρόνια που θήλαζαν και παλιότερα και σήμερα(σπανιότατο αλλά λέμε)
επίσης έπαθα μαστίτιδα και θήλασα με 40 πυρετό..δεν έπαθε τίποτε η μικρή, δε νομίζω ότι εκεί αλλάζει τραγικά η θερμοκρασία:/
litsakos έγραψε:αφοβα cassiani, πιες αρκετα υγρα -ετσι κι αλλιως δλδ σου χρειαζονται,φροντισε το αντιπυρετικο να το παιρνεις αφου εχεις θηλασει πρωτα -αν μπορεις να το κανεις ετσι,καλυτερα θα ναι. Με ουρολοιμωξη κ πυρετο θηλαζα για ωρες, ηταν ημερων η κορη μου.
Περαστικα σου Smile
ουρολοίμωξη
μη μου το θυμίζεις καν Rolling Eyes γύρω στο μήνα μετά τη γέννα
ΚΟΛΑΣΗ

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

19piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Ιαν 27, 2011 11:36 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χτες είχα πυρετό και τη θήλασα κανονικά, όλα καλά. Όσο για το αν θα κολλήσει... αφού είμαστε όλη τη μέρα μαζί, πώς να γλιτώσει? Μακάρι να το περάσει ελαφρα με τα αντισωματά μου!

20piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Νοε 24, 2011 7:56 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχω και εγω προβλημα με αυτο το θεμα εχω πυρετο δεν εχει πεσει κατω απο 38 και το βραδυ ειχα 39.7
η παιδιατρος μου ειπε να περνω μονο ντεπον και να θηλαζω οσο πυρετο και να εχω αλλα ο παθολογος μου ειπε πανω απο 38 πυρετο να το πεταω. δε θελω καθολου να του δωσω συμπληρωνω για μια απλη γριπη. δε ξερω τι να κανω?

21piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Νοε 24, 2011 9:02 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να θηλαζεις κανονικα. Παιρνεις το αντιπυρετικο μολις θηλασεις.
Εχω περασει ουρολοιμωξη οσο ημουν λεχωνα ημερων ακομα,με αντιβωση κ θηλαζα κανονικα. Κανεις γιατρος δεν μου ειπε να σταματησω,το αντιθετο μου ειπαν.

22piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Νοε 24, 2011 9:56 am

????????


Επισκέπτης
Να τη θηλαζεις κανονικα, απλα να φορας μασκα οπωσδηποτε!
Θα της κανει καλο γιατι θα περασουν αντισωματα στον οργανισμο της!!

23piretos kai thilasmos. Empty Απ: piretos kai thilasmos. Πεμ Νοε 24, 2011 10:01 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:Να τη θηλαζεις κανονικα, απλα να φορας μασκα οπωσδηποτε!
Θα της κανει καλο γιατι θα περασουν αντισωματα στον οργανισμο της!!

καλε αγορακι εχω Very Happy ολοκληρο παληκαρι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις