Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
524 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 524 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Παρ Φεβ 11, 2011 8:48 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tresor έγραψε:Και εγώ στο club!!!! Kόλλησα πριν 2 χρόνια περίπου όταν έψαχνα προσκλητήρια βάπτισης.Έχω φτιάξει πολλές συνθέσεις με φωτογραφίες της μικρής μου και πιστέυω ότι είναι πολύ ωραίο αναμνηστικό για όταν θα είναι μεγάλη! Επειδή όμως ο σύζυγος δεν είναι σύμφωνος στο να δείχνω φωτό της κόρης μας, στο blog μου ανεβάζω μόνο κάρτες και βιβλιαράκια.
Γεια σου Ιωαννα!
Τελικα ολες οι μαμαδες με κατι ασχολουμαστε...λες και δεν εχουμε ηδη πολλα στο κεφαλι μας!
Δηλωνω κι εγω φανατικη scrapbooker και μπορειτε να δειτε εδω δουλεια μου και να μου πειτε την γνωμη σας
http://un-regalo-de-cielo.blogspot.com/
Παντως αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι ειναι απο τα πιο πολυεξοδα χομπυ γιατι συνεχεια χρειαζεσαι κατι Very Happy Very Happy Very Happy

27ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Παρ Φεβ 11, 2011 8:50 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamarena έγραψε:Καλημεραααααααααααααααααα!!! Πειρατες ε?? Κοιτα.. δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αλλα μηπως να εφτιαχνες ...σεντουκι ευχων και οχι βιβλιο??
Θα μπορουσες δηλαδη να βαλεις πανω στο τραπεζι ενα σεντουκι, και μεσα να κλεισεις ολους τους θυσαυρους...ευχες που θα συντροφευουν το καμαρι σου σε ολη του τη ζωη.. Ισως αν ειχες διπλα καρτουλες τις οποιες εσυ θα ειχες διαδοσμησει, και ο καθενας να γραφει την ευχη του στην καρτουλα και μετα μεσα στο σεντουκι... δε ξερω... καλο μου ακουγεται...
Πολυ καλο ομως το βιβλιο ειναι πιο συμμαζεμενο. Ασε που παλι μπορεις οτι καρτες σου δινουν με τα δωρα να τα βαλεις μεσα, μαζι με φωτογραφιες Very Happy

28ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Παρ Φεβ 11, 2011 8:52 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:εννοειται πως οτι θες ειμαστε εδω!!!με το καλο το μωρακι σου!!!τωρα ειμαι στο ψαξιμο για να φτιαξω το βιβλιο ευχων για τη βαπτιση του γιου μου που θα εχει θεμα πειρατες. καμια ιδεα????
Κατι που ειδα στα Μακρο. Εχει σοκολατακια σαν νομισματα. Εμας μας εφεραν στη βάπτιση του ανηψιου μου οι γονεις του, απο χαρτονι φτιαγμενο σεντουκι και μεσα ειχε προσκλητηριο και 3 νομισματα. Μου αρεσε πολυ σαν ιδεα! Το βιβλιο ευχων το εφτιαξα εγω 2 μερες πριν την βάπτιση! Ειχαν ξεχασει να μου το πουν πιο νωρις. Very Happy

29ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Παρ Φεβ 11, 2011 8:55 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nena1988 έγραψε:κοριτσια ειμαι μια εγκυουλα και σε λιγο καιρο θα φερω στον κοσμο το αγορακι μου,θελω καποια στιγμη να κανω ενα αλμπουμ με φωτωγραφιες του μετα που γεννηθει,αλλα φυσικα δεν εχω ιδεα,οταν το αποφασισω θα σας γινω λιγο πρηχτρα μεχρι να μαθω,αλλα εχω τοσο μερακι να το κανω οποτε θα χρειαστω την βοηθεια σας,μεχρι τοτε καλες δημιουργιες!!!!
Νενα με το καλο το μωράκι σου Very Happy
Εγω αρχικα θα σου προτινα να παρεις ενα ετοιμο παιδικο και να ασχοληθεις με τον εσσωτερικο σχεδιασμο. Μετα οταν θα αποκτησεις λιγη εμπειρια, μαθαινεις πως να κανεις απο την αρχη ενα μονη σου. Γιατι εχει πολυ δουλεια και μεσα η συνθεση.

30ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Παρ Φεβ 11, 2011 11:34 am

tresor


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου Ειρήνη μου!!!!
Κορίτσια το θέμα πειρατές μου αρέσει πάρα πολύ για αγοράκι.Και το σεντούκι μου αρέσει πολύ και είναι και πρωτότυπο όμως θα συμφωνήσω με την Ειρήνη ότι το βιβλίο είναι πιο συμμαζεμένο.Θα μου άρεσε όμως να υπήρχαν σεντούκια στο τραπέζι των ευχών και γενικότερα στη διακόσμηση.

http://www.jlamprou.blogspot.com

31ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Παρ Φεβ 11, 2011 3:25 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σεντουκι θα εχω ουτως ή αλλως στο τραπεζι των ευχων. πολυ ωραια η ιδεα με τις καρτες αλλα τα θελω ολα συγκεντρωμενα καπου για να μη χαθει κατι!αγορασα τελικα ενα βιβλιο ευχων με ολολευκες σελιδες και αρχισα να το σχεδιαζω μονη μου. θα το ντυσω οπως θελω εγω για να φτιαξω το εξωφυλλο και μου εφυγε το αγχος!!!θα σας βαλω φωτος μολις το προχωρησω λιγακι!!

32ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Σαβ Φεβ 12, 2011 1:01 am

molly

molly
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να βάλεις πουά άρπρο-κόκκινο χαρτόνι,που παραπέμπει στο καπελάκι του πειρατή.
Άκυρες,πραγματικό σχοινί δεμένο με ναυτικούς κόμπους,νησάκι με φοίνικα,σεντούκι,να κολλήσεις σε κάποιο φύλλο πραγματική άμμο,Απ έξω μπορείς να βάλεις φωτό του μικρούλη με ένα πειρατικό καπέλο,να πάρεις μπεζ χαρτόνι και να κάψεις λίγο τις άκρες του και να το κολλήσεις στις σελίδες........δε μου ρχεται τώρα κάτι άλλο...
Θα σκεφτώ και θα...επανέλθω!

33ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Σαβ Φεβ 12, 2011 4:14 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα εχω ολα υποψιν μου ειναι η αληθεια!!!ευχαριστω!!!θα σας βαλω μερικες φωτογραφιες το απογευμα που θα ειμαι πιο χαλαρη.

34ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Σαβ Φεβ 12, 2011 5:18 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ο πειρατης ειναι διακοσμητικο για το τραπεζι ευχων. οι σελιδες ειναι οι πρωτες που ετοιμασα για το βιβλιο ευχων, αν και η πρωτη δεν ειναι ολοκληρωμενη.

35ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Σαβ Φεβ 12, 2011 12:20 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το εφτιαξες μεχρι στιγμης πολυ ομορφο! Καλη η λυση του ετοιμου για αρχη γιατι οπως βλεπεις εχει δουλεια μεσα Very Happy Για το εξωφυλλο πανε σε βιβλιοπωλειο, εχω δει αυτοκολλητα υφασματινα πειρατες πολυ σουπερ!
Επισης μεσα μπορεις ολες τις σελιδες μιας που ειναι του γιου σου να το ζωγραφισεις με ξυλομπογιες...δεν χρειαζεται να ειναι ολοισιες οι γραμμες γιατι οι ατελειες θα το κανουν να φαινεται οτι το ζωγραφισε παιδακι Very Happy Βρες κανενα παραμυθι με πειρατες για να παρεις ιδεες αν στερεψεις. Θελουμε εντυπωσεις ομως απο την εμπειρια σου. Wink

36ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Σαβ Φεβ 12, 2011 3:00 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ουτως η αλλως εγω τα εχω ζωγραφισει και εχω χρησιμοποιησει και ξυλομπογιες!!!επελεξα ετοιμο δεμενο για να μην εχω και την εννοια να το δεσω!!!στο τελος θα μπορω να κολλησω και τις ευχετηριες καρτες που θα του δωσουν!

37ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Κυρ Φεβ 13, 2011 7:06 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:ουτως η αλλως εγω τα εχω ζωγραφισει και εχω χρησιμοποιησει και ξυλομπογιες!!!επελεξα ετοιμο δεμενο για να μην εχω και την εννοια να το δεσω!!!στο τελος θα μπορω να κολλησω και τις ευχετηριες καρτες που θα του δωσουν!
Ναι και φωτο να βαλεις και θα γινει πολυ σουπερ αναμηνστικο Very Happy
Εγω θυμαμαι την πρωτη φορα που εκατσα να δεσω βιβλιο ευχων...χαραμισα πολλα υλικα. Γι αυτο σου ειπα οτι στην παρουσα φαση καλυτερα το ετοιμο. Μετα πειραματισου οσο θες χωρις αγχος Smile

38ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Μαρ 23, 2011 6:47 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
προσπαθω να φτιαξω ενα αλμπουμ με τα καρτελακια του γαμου μας (παντρεμενοι 15 χρονια!!!). θελω βρε κοριτσια να ρωτησω εσας που ασχολειστε καιρο και ξερετε: τι κολλα να χρησιμοποιησω για να κολλησω τα πολυχρωμα χαρτια στα χαρτονια-εσωτερικες σελιδες του βιβλιου; με την στικ θα εχω αποτελεσμα ή θα ξεκολλησουν;

http://pigikalimeriblogspot.com

39ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Μαρ 23, 2011 11:55 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα εχεις αλλα να μην παρεις παιδικο στυκ. Καλυτερα για μενα να παρεις διπλης οψης που δεν θα την περιμενεις και να στεγνωσει SmileΓινικα πανε σε βιβλιοπωλειο και παρε κολλα για χαρτι αλλα οχι ρευστη ουτε σπρευ

40ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Μαρ 23, 2011 12:34 pm

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
momirene έγραψε:θα εχεις αλλα να μην παρεις παιδικο στυκ. Καλυτερα για μενα να παρεις διπλης οψης που δεν θα την περιμενεις και να στεγνωσει SmileΓινικα πανε σε βιβλιοπωλειο και παρε κολλα για χαρτι αλλα οχι ρευστη ουτε σπρευ
για να δεις ποσο ασχετη ειμαι: τι ειναι η κολλα διπλης οψης; κατι σαν τις ταινιες "σκρατς"; μη γελασεις αλλα προσπαθω να φτιαξω το αλμπουμ και εχω ψιλοπελαγωσει Rolling Eyes

http://pigikalimeriblogspot.com

41ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Μαρ 23, 2011 12:42 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
misspigi έγραψε:
momirene έγραψε:θα εχεις αλλα να μην παρεις παιδικο στυκ. Καλυτερα για μενα να παρεις διπλης οψης που δεν θα την περιμενεις και να στεγνωσει SmileΓινικα πανε σε βιβλιοπωλειο και παρε κολλα για χαρτι αλλα οχι ρευστη ουτε σπρευ
για να δεις ποσο ασχετη ειμαι: τι ειναι η κολλα διπλης οψης; κατι σαν τις ταινιες "σκρατς"; μη γελασεις αλλα προσπαθω να φτιαξω το αλμπουμ και εχω ψιλοπελαγωσει Rolling Eyes
χεχεεχεχεχχε μου θυμισες εμενα οταν ξεκινησα!
Λοιπον ειναι ιδια με την σελοτειπ αλλα κολλαει και απο τις 2 μεριες
Εχει η scotch.

42ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Μαρ 23, 2011 12:46 pm

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δηλαδη, παω στο βιβλιοπωλειο και λεω: "θελω κολλα διπλης οψης"; μη γελανε και οι ξυστρες!! Very Happy Very Happy παρεπιπτοντως η δουλεια σου ειναι κα-τα-πλη-κτι-κη!! ποσο καιρο ασχολεισαι; εγω προσπαθω 10 μερες τωρα παραλληλα με το μωρο να διαβαζω και τα μεγαλα και τις δουλειες του σπιτιου και τωρα στα γεραματα μου ηρθε να μαθω και μπουζουκι!!!!

http://pigikalimeriblogspot.com

43ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Μαρ 23, 2011 12:58 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
misspigi έγραψε:δηλαδη, παω στο βιβλιοπωλειο και λεω: "θελω κολλα διπλης οψης"; μη γελανε και οι ξυστρες!! Very Happy Very Happy παρεπιπτοντως η δουλεια σου ειναι κα-τα-πλη-κτι-κη!! ποσο καιρο ασχολεισαι; εγω προσπαθω 10 μερες τωρα παραλληλα με το μωρο να διαβαζω και τα μεγαλα και τις δουλειες του σπιτιου και τωρα στα γεραματα μου ηρθε να μαθω και μπουζουκι!!!!
Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια. Ασχολουμαι 3 χρονια περιπου. Οταν ξεκινησα ηταν για την βαπτιση του γιου μου. Κακως τοτε δεν το εψαξα να το αναλαβει καποια που ηξερε. Γιατι εγινε καλο μεν αλλα οσο να ναι τωρα φτιαχνω πολυ καλυτερα και νοιωθω οτι το αδικησα το παιδακι μου. Για να μην σου πω οτι χαλασα ΤΑ ΧΑρτια μεχρι να πετυχω αυτο που ηθελα.
Λοιπον ναι θα πας και θα το παιξεις σιγουρη "Θελω ταινια διαφανη διπλης οψης της scotch" Για σιγουρια πανε κανενα Πλαισιο. Ειναι ενα κιτρινο μαυρο κουτακι

44ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Πεμ Μαρ 24, 2011 7:14 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω αρχισα με αφορμη τη βαπτιση του μωρου. για αρχη εφτιαξα τα προσκλητηρια (μη φαντασεις πολυπλοκα πραγματα, ρολακι ριζοχαρτο τυλιγμενο με κορδελιτσες) και τωρα ασχολουμαι με το αλμπουμ των αναμνησεων του γαμου μου. θελω να φτιαχνω ομορφα πραγματα και για αλμπουμ φωτογραφιων αλλα και για δωρακια σε φιλες μου που περιμενουν μωρακια. επαγγελματικα δε το βλεπω, γιατι υπαρχουν πλεον τοσες πολλες κοπελες που κανουν θαυματα και γιατι οσο και να κοστολογησω τον κοπο μου ή θα βγω ριγμενη ή θα φανει ακριβη η δουλεια μου. τελος παντων, θα μπω στο σαιτ του πλαισιου.

http://pigikalimeriblogspot.com

45ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Πεμ Μαρ 24, 2011 7:22 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
misspigi έγραψε:και εγω αρχισα με αφορμη τη βαπτιση του μωρου. για αρχη εφτιαξα τα προσκλητηρια (μη φαντασεις πολυπλοκα πραγματα, ρολακι ριζοχαρτο τυλιγμενο με κορδελιτσες) και τωρα ασχολουμαι με το αλμπουμ των αναμνησεων του γαμου μου. θελω να φτιαχνω ομορφα πραγματα και για αλμπουμ φωτογραφιων αλλα και για δωρακια σε φιλες μου που περιμενουν μωρακια. επαγγελματικα δε το βλεπω, γιατι υπαρχουν πλεον τοσες πολλες κοπελες που κανουν θαυματα και γιατι οσο και να κοστολογησω τον κοπο μου ή θα βγω ριγμενη ή θα φανει ακριβη η δουλεια μου. τελος παντων, θα μπω στο σαιτ του πλαισιου.
Επαγγελματικα δεν γινεται να το κανεις χωρις να ριξεις την ποιοτητα. Κακα τα ψεματα. Εγω φτιαχνω μεν για οποια μαμα θελει ομως το χειροποιητο ειναι δημιουργια, ειναι κοπος, ξενυχτι...δεν μπορει να ερθει καποια και να μου πει "ελα μωρε τι εκανες? Παρε 20 ευρω και πολλα σου ειναι"
Οταν ασχολουμαι 1 μηνα να βρω σχεδια, ιδεες, υλικα και τεχνικες ωστε να ειναι μοναδικο. Δεν ειναι ολα βαζω ενα χαρτι και λιγα αυτοκολλητα και τελειωσε. Ανοιξε να δεις την αμαξα...αυτην την δουλευα 2 εβδομαδες! Το σχεδιο ειναι ετοιμο αλιμονο αν επρεπε να το κοψω εγω! Δεν κοστολογητε αυτο με τιποτα. Ναι ξετρελαθηκε η κολλητη μου, δωρο την εκανα αλλα κουραστικα! Ας μην υποτιμαμαι την δουλεια του αλλου. Εγω εχω φιλες που κανουν κοσμημα και ξερω οτι ειναι κουραστικο να κοψεις μεταλλο ομως αν θελω μια καρφιτσα μονο για μενα θα την πληρωσω πως να το κανουμε.
Μπες στο πλαισιο θα βρεις οτι θες εκει και αν χρειαζεσαι βοηθεια στειλε μου μηνυμα.

46ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Πεμ Μαρ 24, 2011 8:27 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σε ευχαριστω, εισαι πολυ καλη. γενικα ασχολουμαι με κατασκευες (κεντημα, πλεξιμο βελονες-βελονακι κ.α.). μηπως ξερεις κανενα βιβλιο στα ελληνικα για αρχαριους, γιατι θελω να μαθω λιγο καλυτερα τις τεχνικες και το IQ ραδικιου που διαθετω δεν βοηθαει ουτε για μεταφραση.

http://pigikalimeriblogspot.com

47ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Πεμ Μαρ 24, 2011 8:53 am

fdespoina

fdespoina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μπραβο κοριτσια ειναι τελεια !!!!ετσι δημιουργηκες μαμαδες!!!

48ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Απρ 06, 2011 9:32 am

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια...εγω κανω λιγο απο ολα..προσπαθω δηλαδη θα ανεβασω φωτο με τα καδρακια μου προσ το παρον τα οποια εφτιαξα μονη μου

49ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Τετ Απρ 06, 2011 11:30 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
misspigi έγραψε:σε ευχαριστω, εισαι πολυ καλη. γενικα ασχολουμαι με κατασκευες (κεντημα, πλεξιμο βελονες-βελονακι κ.α.). μηπως ξερεις κανενα βιβλιο στα ελληνικα για αρχαριους, γιατι θελω να μαθω λιγο καλυτερα τις τεχνικες και το IQ ραδικιου που διαθετω δεν βοηθαει ουτε για μεταφραση.
Αχ ελληνικο βιβλιο δεν υπαρχει...φαντασια υπαρχει και απλα βυηματα καθε φορα. Δηλαδη μην περιμενεις απο την αρχη να κανεις ολα αυτα που βλεπεις. Ξεκινησε φτιαχνοντας πχ καμια καρτουλα για βάπτιση που εχεις να πας. να σπασει λιγο το χερι, να δει τι χρειαζεσαι..ολα αυτα τα υλικα δεν σου ειναι αμεσα απαραιτητα. Αρχικα θες απλα χαρτια, ξυλομπογιες, κολα και ψαλιδι. Δεν τι μπορεις να φτιαξεις. Μετα πλεξε ενα λουλουδι και βαλτο πανω. και σιγα σιγα θα δεις οτι δεν θες κανενα βιβλιο και να μην ακουω χαζομαρες για IQ Smile

50ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΜΑΔΕΣ SCRAPBOOKERS???? Πεμ Απρ 07, 2011 3:18 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. εφτιαξα ηδη το αλμπουμ του γαμου μου και θελω να φτιαξω ενα μινι αλμπουμ για μια φιλη εγκυουλα. σκοπευω να παρακολουθησω και ενα σεμιναριο που θα γινει. που θα παει δε θα ξεστραβωθω;

http://pigikalimeriblogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις