Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οι μέρες πλησιαζουν η βαλιτσα ειναι σχεδον ετοιμη ο μικρος ειναι στη μαμα μου και θα ερθουν μια μερα πριν μπω να γεννησω!!Θεωρησα οτι ειναι πιο σωστο να ειναι ο γιος μου ηδη στο σπιτι οταν γυρισω με το μωρο για να μην πιστεψει οτι τον εδιωξα για να φερω ενα αλλο μωρακι!!Εχω κανει μια μικρη προετοιμασια τυπου που ειναι το μωρο μας και μου δειχνει την κοιλια μου και τι κανουμε το μωρο και ερχεται κ μου φιλαει την κοιλια!Αλλα αλλο η θεωρια αλλο η πραξη!!!Εσεις πως οργανωσατε αυτη την πρωτη συναντηση??Φοβαμαι οτι θα πεσει πολυυυυυ ξυλο..... Πως εμφανισατε το δευτερο παιδακι στο σπιτι??? 215994 Πως εμφανισατε το δευτερο παιδακι στο σπιτι??? 215994

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχάς, με το καλό να έρθει το μωράκι σου!
Κατά δεύτερον, ο γιος μου, 2μιση ετών, περίμενε με ανυπομονησία το μωρό, αλλά ήταν και φοβισμένος για το πώς θα ήταν. Δεν καταλάβαινε, δηλαδή, επακριβώς τι έμελλε γενέσθαι.
Επειδή φαινόταν και ήταν αγχωμένος με την εγκυμοσύνη και την απουσία μου, στο μαιευτήριο δεν τον έφερα. Του μιλούσα κάθε μέρα πολλές φορές στο τηλέφωνο και άλλες δεχόταν, ενώ άλλες όχι να μου μιλήσει...
Την ημέρα που ήρθαμε στο σπίτι με την μικρή ήταν στο δωμάτιό του και έπαιζε. Η μαμά μου ήρθε μέσα να μας υποδεχτεί και τον άφησε να παίζει χωρίς να του πει τίποτα. Αφήσαμε το ρηλάξ με το μωρό στο πάτωμα του σαλονιού και πήγα στο δωμάτιό του. Μόλις με είδε, τα έχασε... Δεν με πλησίαζε. Κοίταγε την κοιλιά μου (σαφώς μικρότερη), κοίταγε τα χέρια μου και με ρώτησε "Πού είναι το μωρό?" Τον πήρα από το χέρι και του την έδειξα! Η χαρά που πήρε ήταν τεράστια! Είπε "Μαμά, είπες ψέματα, αυτό δεν είναι κοριτσάκι, είναι αγοράκι, γιατί δεν έχει μακριά μαλλιά" και από τότε δεν ξεκολλάει από πάνω της. (με αποτέλεσμα να την κολλήσει προ εβδομάδας και μια σοβαρή βρογχιολίτιδα, μόλις 47 ημερών το βρέφος...).
Η ζήλια εκδηλώθηκε προς εμάς. 'Εκλαιγε, έκανε βλακείες, χτυπιόταν, ήθελε αγκαλιά, πολύ γάλα κλπ κλπ. Σιγά σιγά στρώνει... Πάντως, ποτέ δεν κινήθηκε επιθετικά προς το μωράκι!
Καλά κουράγια!!!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koita fto pou sigoura prepei na kaneis einai na min apogorefseis sto pedi na pianei to moro na asxolite mazi tou.tha thelei na to anakalipsei min tou to streriseis.oso pio poli tous ferneis se epafi toto pio poli tha xanete i anagi na asxoleite mazi tou.

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχετε δικιο!!θελω να καταφερω να εχουν μια καλη σχεση οσο περναει απο το χερι μου!!Εσεις πηρατε δωρα και τετοια ερχομενες απο το μαιευτηριο στο σπιτι??

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν θα ηταν κακο να παρεις ενα χαζοπαιχνιδακι

http://www.gatospito.com

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koita ego ena pedaki exo alla sto spiti pou douleva eixame tis afikseis 4 pedion meta tin proti opote exo mia peira sto thema xa xa episi otan gennisa eixame to thema me ton anipsio mou pou eimastan poli demeni oi dio mas kai den kserame pos tah to parei pou tha eixa ego allo pedi kai den tha eixame stin oikogeneia mono afton.tou milagame opos kai esi gia to moro stin diarkeia tis egimosinis kai otan gennisa irthe sto maieftirio tou eksigisa giati adeiase i koilia mou kai pos to moro tha mporesi na to dei otan pame spiti giatio giatros den to afinei na katevei stin kafeteria.tou eixame parei ena doro kai kala apo tin mikri alla to simdiko einai pos eixan parei kai ena doro pou tha to edine aftos stin mpempa.otan ftasame loipon spiti itan idi ekei stin porta kai perimene me to doro st xeri.tis to edose kai i proti tou kinisi itan na katsei sto kanape me ta xerakia tou anoikta pano sta podia toua gia na parei to moro agalia.kai fisika tou to edosa ego to peiase tou epiane ta podia tin miti to kefali ta pada.ton evela na lousei to moro sto proto tis mpanio ka genika epeidi eimaste mazi sxedon kathe mera ton vazo na me voithaei se oti exei sxesi me to moro kai ta pame perifima.zilevei ligo veve alla einai fisiko.ase pou tor einai egios kai i mama tou.toy pesane ola mazemena tou kakomoiri

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις δεν στειλαμε τον γιο μου στη γιαγια (μενουμε και στην ιδια πολυκατοικια).Τον κραταγε ο μπαμπας του,συνεχισαν την καθημερινη ρουτινα -οσο γινοταν χωρις εμενα. Μας περιμενε με την γιαγια του στην πηλωτη, ανεβηκαμε ολοι μαζι σπιτι.Τα κλασσικα η αδερφουλα εφερε δωρακι κτλ.
Μιλα του οσο μπορεις, να του μιλας κ στο τηλεφωνο οσο θα σαι στο μαιευτηριο. Ολα θα ναι καλα αν εισατε ηρεμοι εσυ κ ο μπαμπας, και εντονες αντιδρασεις αν εχει το μεγαλυτερο παιδακι σου κ παλι ηρεμια κ κουβεντα. Ολα μεσα στο προγραμμα ειναι,να ασχολεισαι μαζι του μετα αρκετα,να τον αλλαζεις πρωτο (απο οτι ειδα ειναι μικρουλης ακομα σωστα?),να τον ταιζεις πρωτο.Γενικα να ικανοποιεις τις αναγκες του πρωτα ετσι ωστε να μη νιωσει παραμελημενος.
Με το καλο να γενησεις Smile

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Pelio"] Μόλις με είδε, τα έχασε... Δεν με πλησίαζε. Η ζήλια εκδηλώθηκε προς εμάς. 'Εκλαιγε, έκανε βλακείες, χτυπιόταν, ήθελε αγκαλιά, πολύ γάλα κλπ quote]

ακριβως τα ιδια Smile την στιγμη που με ειδε στραφηκε προς την γιαγια του ,αμεσως μετα με πηρ αγκαλια κ κουρνιασε το πιτσουνακι μου πανω μου,κλαμα εγω,μου χε λειψει πολυ.
Κ τα νευρακια αρχισαν λιγες μερες μετα,οχι προς το μωρο αλλα προς εμας.Μας διεκδικουσε εντονα-περασε αυτο το σταδιο κ τωρα εχει μαθει την αδερφη του. Τωρα ξεπεταχτηκε κι αυτη οποτε κανουν παρεα -ας πουμε Razz

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμάς είχαν έρθει στο μαιευτήριο και είχε εκεί την πρώτη επαφή η οποία ήταν ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ, δεν ήθελε να το δει το μωρό, ήθελε να φάει γλυκό από αυτά που μου έφεραν στην κλινική, πήγα να τον αγκαλιάσω κι έφευγε, ευτυχώς δεν τσίριζε... Και μου είχε λείψει τόσο πολύ, αφού την 25η Μαρτίου, ενω εγώ ήμουν στην κλινική, τον πήρε ο μπαμπάς μου και πήγαν στην παρέλαση, και τον έδειξε στην τηλεόραση σε ένα τοπικό κανάλι, και μόλις τον είδα άρχισα να κλαίω! Αλλά ο ίδιος δεν ήθελε κανέναν μας, παρόλο που φαινόταν θετικός όσο ήμουν έγκυος.
Όταν γυρίσαμε στο σπίτι του πήραμε ένα γερανό,ότι του τον έφερε ο αδελφός του, κι εκεί γεννήθηκε ένας μεγάλος έρωτας! Πήγαινε πάνω από την κούνια του κι έλεγε "ευχαριστώ νινι για το δώρο, πολύ σε αγαπώ", ποτέ δεν εκδήλωσε επιθετικότητα απέναντί του, ίσα ίσα, οταν έκλαιγε ο μικρός με τραβούσε από το χέρι να το ταϊσω, το χάιδευε, του έλεγε τραγουδάκια... Όχι απλά δεν ζήλευε, αλλά έκοψε πάνα και πιπίλα ενω είχαμε λεχούδι στο σπίτι...
Με μας είναι άλλη φάση, μας διεκδικεί τραβώντας την προσοχή μας, κάνοντας ζημιές, τσιρίζοντας, και τέτοια. Έχει πει και φράσεις του στυλ "να το πάμε πίσω το νινι, δεν το θέλω" αλλά μόνο όταν τον έχουμε μαλώσει για κάτι.
Επίσης διεκδικεί και τα παιχνίδια του, δεν δίνει εύκολα στον άλλο, "...για να μη μου τα φάει" όπως λέει!!!

Πως εμφανισατε το δευτερο παιδακι στο σπιτι??? 215994

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεσποινα μιλαμε και στο θεμα με τις εγκυμοσυνες μας...και τα μικρουλια μας ειναι κοντα σε ηλικια.
Κι εμενα τα ιδια κανει..ξαπλωνει πανω στη κοιλια, φωναζει προς την κοιλια "μπεμπααα" και την φιλαει. Αμφιβαλω αν εχει παρει χαμπαρι τι γινετε αλλα λεμε.
Του πηρα εναν μικυ μαους σε λουτρινο σχετικα μεγάλο, γιατι ξερω οτι του αρεσει ο μικυ και λεω να του το δωσουμε σαν δωρο απο την μπεμπα οταν γυρισουμε. Επισης δεν ξερω αν εχει κανενα νοημα αλλα νιωθω οτι θελω να το κανω, να ερθει στην κλινικη να του δειξω την μπεμπα και να δει γιατι λειπει η μαμα και τελος θα προσπαθησω οταν κοιμαται η μικρη να ασχολουμε αποκλειστικα μαζι του...
Τι αλλο...το καλο ειναι οτι εχει ερθει σε επαφη με μπεμπα, του αδερφου μου και καθε φορα που την βλεπει βαζει τα χερια της πανω του να τον χαιδεψει και την παιρνει αγκαλια...
Ας ελπιζουμε να πανε ολα καλα...!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despina1984 έγραψε:Οι μέρες πλησιαζουν η βαλιτσα ειναι σχεδον ετοιμη ο μικρος ειναι στη μαμα μου και θα ερθουν μια μερα πριν μπω να γεννησω!!Θεωρησα οτι ειναι πιο σωστο να ειναι ο γιος μου ηδη στο σπιτι οταν γυρισω με το μωρο για να μην πιστεψει οτι τον εδιωξα για να φερω ενα αλλο μωρακι!!Εχω κανει μια μικρη προετοιμασια τυπου που ειναι το μωρο μας και μου δειχνει την κοιλια μου και τι κανουμε το μωρο και ερχεται κ μου φιλαει την κοιλια!Αλλα αλλο η θεωρια αλλο η πραξη!!!Εσεις πως οργανωσατε αυτη την πρωτη συναντηση??Φοβαμαι οτι θα πεσει πολυυυυυ ξυλο..... Πως εμφανισατε το δευτερο παιδακι στο σπιτι??? 215994 Πως εμφανισατε το δευτερο παιδακι στο σπιτι??? 215994


αχ εχω κι εγω τις ιδιες ανησυχιες με σενα!!! βεβαια εμενα η κορη μου ειναι μεγαλυτερη δεν ξερω αν αλλαζει κατι σε αυτο αλλα κι εγω ανησυχω!!! απο τωρα προσπαθω να τη βαλω στο κλιμα οτι θα μπει στο σπιτι ενας καινουργιος ανθρωπος και γενικα τη βαζω να συμμετεχει οσο μπορει να καταλαβει την εγκυμοσυνη.. ΕΙΔΟΜΕΝ!!!

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ax popibar μου!!!Και εμεις αγορασαμε μπομπ σφουγγαρακι αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μας βαλει να τον φαμε!!!Οπως λες και εσυ πιστευω οτι και 20 παστες να ειχα φαει την ιδια συγκινηση θα ειχε για την κοιλια μου!!!δεν πιστευω οτι εχει καταλαβει τι μελλει γενεσθε!!Επισης εμεις (φανταζομαι και εσεις)ζουμε εναν ερωτα μεταξυ μας ο μικρος ειναι λιγο προσαρτημα του ποδιου μου!!μακαρι να ηταν πιο μεγαλος να μιλουσε και να καταλαβαινα τι νιωθει!!!!
Φωτεινη μου εσυ πιστευω οτι εισαι σε λιγο καλητερη θεση!!πρωτων γιατι η μικρη σου ειναι μεγαλητερη και την καταλαβαινεις κ δευτερον απο οτι μου εχουν πει τα κοριτσακια νιωθουν κ λιγο μαμαδες!!!θα το εχει λιγο σαν την κουκλα της!!!Αχ!!!πανικος!!!! Πως εμφανισατε το δευτερο παιδακι στο σπιτι??? 215994 Πως εμφανισατε το δευτερο παιδακι στο σπιτι??? 215994

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοιτα Δεσποινα..., πιστευω οτι απο την στιγμη που ειναι ακομη μικροτερος και απο τον δικο μου θα ειναι καλυτερα γιατι ακομα δεν καταλαβαινουν και πολλα..Θα φαει μια φρικη αλλα θα το χωνεψει καλυτερα νομιζω..Τα πιο μεγάλα παιδια μαθαινουν στην αποκλειστικοτητα και ζοριζονται πιο πολυ...
Απο κει και περα ειναι στο χερι μας...αν θελει να την χαιδεψει θα τα αφηνουμε παντα με επιβλεψει, οταν το ταιζουμε ας ειναι κι εκεινα απο διπλα να βλεπουν, γενικως ισως δεν πρεπει να τα αποτρεπουμε απο κοντα μας οταν εχουμε να ασχοληθουμε με τα μωρα....
Εγω μονο με τον υπνο ανησυχω...γιατι τώρα εχει ενα πολυ καλο προγραμμα...και δεν ξερω τωρα πως θα του βγει, αν κλαιει η μικρη μεσα στη νυχτα ή αν την νιωθει στο διπλα δωματιο μαζι μας...
Θα δουμε...ας μην αγχωνομαστε και για αυτα πριν καν τα αντιμετωπισουμε...!!

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχεις πολυ δικιο!!!!!Αλλα μου φαινεται οτι οσο πλησιαζουν οι μερες εχω αναγκη να αγχωθω με κατι αλλο γιατι ενω στον παναγιωτη μου δεν ειχα αγχωθει καθολου με την καισαρικη παρολο που ηταν η πρωτη φορα τωρα τα εχω δει κολληομενα...(να μην πω εχω χεστει πανω μου).....να σημειωθει οτι ολα πηγαν τελεια και δεν εχω λογο να νιωθω ετσι!!!εσυ ποτε ειναι να γεννησεις με το καλο??

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
despina1984 έγραψε:Εχεις πολυ δικιο!!!!!Αλλα μου φαινεται οτι οσο πλησιαζουν οι μερες εχω αναγκη να αγχωθω με κατι αλλο γιατι ενω στον παναγιωτη μου δεν ειχα αγχωθει καθολου με την καισαρικη παρολο που ηταν η πρωτη φορα τωρα τα εχω δει κολληομενα...(να μην πω εχω χεστει πανω μου).....να σημειωθει οτι ολα πηγαν τελεια και δεν εχω λογο να νιωθω ετσι!!!εσυ ποτε ειναι να γεννησεις με το καλο??

Αντε βρε που αγχωνεσαι...εγώ εχω κλεισει ραντεβου για τις 4 Φεβρουαριου. Το μονο που με αγχώνει ειναι μην σπασουν τα νερα νωριτερα και τρεχουμε. Και απο την αλλη καμια φορα σκεφτομαι αν θα τα καταφερω το ιδιο καλα με το πρώτο. Αλλα νομιζω οτι ολα θα γινουν οπως πρεπει...λες να μην τα καταφερουμε?? Δεν νομιζω...!!
Ολα καλα θα πανε.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις