Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Τετ Ιουν 02, 2010 10:14 am

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μπεμπουλα μου ειναι 5 μηνων κ οταν θελει αγκαλιες ειμαστε αγκαλια οταν θελει να παιξει καθεται στο ρηλαξ της.Η αγκαλιες ειναι απαραιτητες για συναισθηματικα γεματα παιδια...κ ας μας κουραζουν!Ισως επι του πρακτικου μακροπροθεσμα να κουραζουν αλλα οταν κατι γεμιζει το παιδι μου ας με κουρασει δεν με πειραζει!!!

52ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Τετ Ιουν 02, 2010 11:03 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="protoula"]το ring sling δεν θα το ανεχτει γιατι ειναι αρκετα μεγαλη. σκεψου καποιον αλλο τυπο μαρσιππου. στην μικρη μου που αγορασα οταν ηταν 9 μηνων πηρα mei-tai και το βολευτηκα απιστευτα. εγω το πηρα ομως απο εδω: http://www.babywearing.gr/
με βοηθησε απιστευτα η κοπελλα που το εχει να διαλεξω τον καταλληλο τυπο για εμενα και την μικρη μου.
καλες αγορες!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΔΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ.....

http://FRAOU8@YAHOO.GR

53ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 4:40 am

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στοιχεία από έρευνες στο Μόντρεαλ του Καναδά αποκαλύπτουν ότι η αγκαλιά και η σωματική επαφή τόσο με τη μητέρα όσο και με τον πατέρα επηρεάζει θετικά την ανάπτυξη του εγκεφάλου του μωρού, δίνει ώθηση στη φυσική ανάπτυξη και μακροπρόθεσμα ενισχύει την αυτοπεποίθηση του παιδιού, το οποίο μεγαλώνοντας γίνεται πιο ανεξάρτητο και λιγότερο ανασφαλές.

54ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 5:25 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα συμφωνησω κ εγω.....τα μωρακια μας θελουν αγκαλιτσες,κ εμεις πρεπει να τις δινουμε οποτε τις χρειαζονται!!!!!!Ας μεινουν πισω αλλα πραγματα,το σιδερο και τα πλυντηρια δεν θα τελειωσουν ποτε....η ηλικια των παιδιων μας ομως????????

55ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 5:33 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εχετε δικιο και γιαυτο την εμαθα και σε αγκαλιεσ και παιχνιδια αλλα σε λιγο που θα επιστρεψω στη δουλεια θα ειναι δυσκολο για οποιον την κρατησει. τελοσπαντων εγω μαλλον βρηκα λυση για τα καθημερινα το μαρσιπο μου μου προτειναν τα κοριτσια και θα με εξυπερετησει διπλα γιατι εδω που μενω ειναι τερμα βουνο και καροτσι δεν ενεβαινει ουτε κατεβαινει και ειναι κριμα γιατι το παρκο ειναι διπλα μασ! αρα σαν τα καγκουρο!! θα πηγαινουμε βολτεσ!

http://FRAOU8@YAHOO.GR

56ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 5:47 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ισα ισα που με τον μαρσιπο το μωρακι σου θα νιωθει μεγαλυτερη ασφαλεια!!!!!Καλες βολτες.....!!!!!

57ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 6:03 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="NATASHA"]Ισα ισα που με τον μαρσιπο το μωρακι σου θα νιωθει μεγαλυτερη ασφαλεια!!!!!Καλες βολτες.....!!!!![/

ευχαριστουμε συννονοματη!! το ιδιο ευχομαστε και για εσασ!
και εχεισ δικιο οι δουλειεσ του σπιτιου ποτε δεν τελειωνουμ. αλλα οσο ειασι μεσα στο σπιτι τοσο τρωγεσαι με αυτο. συνεχεισ καθαριζεισ........ και καθαριζεισ και καθαριζεισ και μαζευεισ! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 517142

http://FRAOU8@YAHOO.GR

58ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 6:44 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ εγω το ιδιο κανω.....αστα να πανε....αλλα το σκεφτομαι συνεχεια και λεω οτι κατσε να δεις,τα παιδακια μου μ'εχουν περισσοτερο αναγκη!!!!!!!Να φανταστεις οτι τις πςεισσοτερες δουλειες τισ κανω η πολυ νωρις το πρωι η πολυ αργα το βραδυ,για να μπορω ν'ασχολουμε την υπολοιπη μερα μαζι τους!!!!!!!!! sunny

59ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 6:45 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NATASHA έγραψε:Κ εγω το ιδιο κανω.....αστα να πανε....αλλα το σκεφτομαι συνεχεια και λεω οτι κατσε να δεις,τα παιδακια μου μ'εχουν περισσοτερο αναγκη!!!!!!!Να φανταστεις οτι τις πςεισσοτερες δουλειες τισ κανω η πολυ νωρις το πρωι η πολυ αργα το βραδυ,για να μπορω ν'ασχολουμε την υπολοιπη μερα μαζι τους!!!!!!!!! sunny
2 παιδακια εχεισ? να τα χαιρεσαι!

http://FRAOU8@YAHOO.GR

60ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 6:56 am

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NATASHA έγραψε:Θα συμφωνησω κ εγω.....τα μωρακια μας θελουν αγκαλιτσες,κ εμεις πρεπει να τις δινουμε οποτε τις χρειαζονται!!!!!!Ας μεινουν πισω αλλα πραγματα,το σιδερο και τα πλυντηρια δεν θα τελειωσουν ποτε....η ηλικια των παιδιων μας ομως????????



Natasha εχεις απολυτο δικιο!!!!!Τα παιδια μας πρεπει να ειναι χορτατα απο αγκαλιες και αγάπη...και φυσικα και εμεις οι μαμαδες. Δεν πειραζει ας ζοριζομαστε λιγο παραπάνω. Μεγαλωνοντας τα παιδιά μας φευγουν από την αγκαλια μας, αλλά ο χρονος δεν γυρναει πισω για να αναπληρώσουμε τα κενα. Εγώ παντως τον μικρούλη μου που τον ειχα συνεχεια αγκαλια και τωρα ανεξαρτητοποιηται μου κακοφαινεται πολυ...τα 2 μεγαλυτερα δεν θελουν πλεον αγκαλιές Crying or Very sad

61ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 7:21 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ κορίτσια,εγώ από νεογέννητο πιάνω συνέχεια την μικρή μου,αλλά δε θέλει χέρια...ίσως πιάνεται,ίσως ζεσταίνεται,τί να πω!Την βολεύει το ρηλάξ.

Μόλις έρχεται η γιαγιά της πχ και πάει να την σηκώσει,γίνεται χαμός..Κι είναι ένα παιδί,που ακόμα κι όταν πεινάει δε κλαίει,και δεν ακούμε το κλάμμα της συχνά.Τις προάλλες έκανα όλο το σπίτι γενική,με κοιτούσε από το ρηλάξ και γέλαγε.Δε θέλει πολλές αγκαλιές.

62ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 1:05 pm

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν δεν είχε πιαστεί η μέση μου και να πρέπει επειγόντος να πάω να ξαπλωσω στα 7 μαξιλάρια μου θα σας έγραφα ώρες για την αγκαλιά και πόσο καλό κάνει στα μωρά και στη συνέχεια στα παιδιά που μεγαλώνουμε.
Απλώς επειδή δε μου αρέσει να κάνω "μαθημα" και "κατήχηση" να σας πω ότι αν κάποια οικογένεια πιστεύει στην αγκαλιά ότι κάνει καλό, ακολουθείστε το ένστικτό σας και μην ακούτε τους άλλους που λένε ότι κακομαθαίνετε τα μωρά. Τα μωρά δεν κακομαθαίνουν. και προπάντων δεν έχουν κρυφό σκοπό να μας εκμεταλευτούν. Μόνο αγάπη χρειάζονται

Τωρα σχετικά με το Ring Sling και το Μεi Tai είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό για κάθε μαμά. Το RS ε;iναι πολύ βολικό από την άποψη ότι μπορείς να το μπαινοβγάζεις συνέχεια (όσες φορές και αν θέλει το μωρό να ανεβοκατεβαίνει στην αγκαλιά) ενώ το ΜΤ επειδή είναι πιο ογκώδες, δεν βολεύει σε αυτό και πολύ. Δηλαδή το βάζεις μια φορά που θα βγεις από το αυτοκίνητο, θα πάρεις το μωρό να το δέσεις πάνω, και μετά θα τόχεις σε όλη τη βόλτα εκεί. Βεβαια, εχει το καλό ότι έχει 2 τιράντες και το βάρος μοιράζεται στους 2 ώμους

http://www.annoulasmom.blogspot.com

63ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 1:10 pm

Olivia

Olivia
Admin
Admin
euapap έγραψε:αν δεν είχε πιαστεί η μέση μου και να πρέπει επειγόντος να πάω να ξαπλωσω στα 7 μαξιλάρια μου θα σας έγραφα ώρες για την αγκαλιά και πόσο καλό κάνει στα μωρά και στη συνέχεια στα παιδιά που μεγαλώνουμε.
Απλώς επειδή δε μου αρέσει να κάνω "μαθημα" και "κατήχηση" να σας πω ότι αν κάποια οικογένεια πιστεύει στην αγκαλιά ότι κάνει καλό, ακολουθείστε το ένστικτό σας και μην ακούτε τους άλλους που λένε ότι κακομαθαίνετε τα μωρά. Τα μωρά δεν κακομαθαίνουν. και προπάντων δεν έχουν κρυφό σκοπό να μας εκμεταλευτούν. Μόνο αγάπη χρειάζονται

Τωρα σχετικά με το Ring Sling και το Μεi Tai είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό για κάθε μαμά. Το RS ε;iναι πολύ βολικό από την άποψη ότι μπορείς να το μπαινοβγάζεις συνέχεια (όσες φορές και αν θέλει το μωρό να ανεβοκατεβαίνει στην αγκαλιά) ενώ το ΜΤ επειδή είναι πιο ογκώδες, δεν βολεύει σε αυτό και πολύ. Δηλαδή το βάζεις μια φορά που θα βγεις από το αυτοκίνητο, θα πάρεις το μωρό να το δέσεις πάνω, και μετά θα τόχεις σε όλη τη βόλτα εκεί. Βεβαια, εχει το καλό ότι έχει 2 τιράντες και το βάρος μοιράζεται στους 2 ώμους

Αυτή, φίλες μου, είναι η περίφημη Ευαγγελία μας από το www.pantoumazi.gr !!

Oι καλύτεροι μάρσιποι της χώρας!!!!

Γεια σου, Ευαγγελίαααααααααααααααααααααααα!!!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 328109 ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 328109

http://www.eimaimama.gr

64ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Πεμ Ιουν 03, 2010 2:32 pm

Veroniki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fatsoulinaki έγραψε:Στοιχεία από έρευνες στο Μόντρεαλ του Καναδά αποκαλύπτουν ότι η αγκαλιά και η σωματική επαφή τόσο με τη μητέρα όσο και με τον πατέρα επηρεάζει θετικά την ανάπτυξη του εγκεφάλου του μωρού, δίνει ώθηση στη φυσική ανάπτυξη και μακροπρόθεσμα ενισχύει την αυτοπεποίθηση του παιδιού, το οποίο μεγαλώνοντας γίνεται πιο ανεξάρτητο και λιγότερο ανασφαλές.
H φυσικη θεση ενως μωρου ειναι στην αγκαλια της μανας!!!Γιατι να στερησουμε κατι τοσο ωραιο και ζεστο απο ενα παιδακι που το εχει αναγκη?Η δικια μου μπουμπου οταν ειναι χαρουμενη και ξεκουραστη μπορει να καθησει και να παιξει για πολλη ωρα μονη της,οταν ομως κατι την ενοχλει η απλα θελει αγκαλιτσα,γιατι να της την στερισω?Θα κακομαθω το παιδι μου επειδι το αγαπαω?Δε νομιζω.Τον μεγαλο μου τον "κακομαθα"στις αγκαλιες και ειναι πολυ σιγουρος για τον εαυτο του παιδακι,ενω ο μικρος για να μην "κακομαθει"τη στερηθηκε λιγο και τωρα ειναι γεματος ανασφαλειες.Τυχαιο?

Evita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και γω κορίτσια συμφωνώ πως η αγκαλιά είναι το καλύτερο δώρο που μπορούμε να κάνουμε στα παιδιά μας.

Αν όχι εμείς τότε ποιός;
Αν όχι τώρα που είναι μικρά τότε πότε;

Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να είμαστε με το παιδί αγκαλιά όταν οι δουλειές τρέχουν και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό, παρά την άπειρη ικανοποίηση όταν παράλληλα πρέπει να βάλουμε κανένα πλυντήριο, να ετοιμάσουμε κανένα φαγητό ή να βγάλουμε γάλα με το θήλαστρο.

Συμφωνώ και γω με την άποψη ότι τα slings βοηθούν πάρα πολύ σε αυτό!
Μεγάλωσα και τα δυο παιδιά μου χάρη στο sling μου διαρκώς αγκαλιά παρά το γεγονός ότι έπαθα το πρώτο μου λουμπάγκο σε ηλικία 14 ετών. Στη συνέχεια έπαθα άλλα δύο (συνολικά τρία λουμπάγκα) και όμως χάρη στα μαγικά του μαξιλαράκια η μέση μου δεν επιβαρύνθηκε ποτέ.
Νιώθω λίγες τύψεις που με το δεύτερο παιδί μου δεν ασχολήθηκα τόσο όσο με το πρώτο, ή καλύτερα δεν του αφιέρωσα αποκλειστικό χρόνο, τουλάχιστον όπως έκανα με το Θανάση, βλέπετε (να δικαιολογηθώ και λίγο) ο χρόνος έπρεπε να μοιράζεται.

Χαίρομαι όμως ή παρηγοριέμαι τουλάχιστον που χάρη στο sling μου δε στέρησα καθόλου από τη Gorgina την αγκαλιά και το μωρό μου έμαθε πως η φυσική του θέση είναι πάντα κοντά μου, παρότι η μαμά μπορεί την ίδια ώρα να κάνει και άλλα πράγματα!

PS Να σημειώσω πως δεν τα έβλεπα πάντα τόσο ρόδινα τα πράγματα και τον πρώτο καιρό με το Θανάση που επιζητούσε την αγκαλιά μου διαρκώς τα είχα δει όλα! Στη συνέχεια βρήκα και γω το δρόμο μου...
Αρχεία
oloi agkalia maw.jpg
Στο αεροδρόμιο ταξιδεύοντας για Θεσσαλονίκη οι τρείς μας αγκαλιά!
Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.
(54 Kb) Κατεβάστηκε 15 φορές

http://www.mariaevita.gr

66ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Παρ Ιουν 04, 2010 3:14 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Evita έγραψε:και γω κορίτσια συμφωνώ πως η αγκαλιά είναι το καλύτερο δώρο που μπορούμε να κάνουμε στα παιδιά μας.

Αν όχι εμείς τότε ποιός;
Αν όχι τώρα που είναι μικρά τότε πότε;

Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο να είμαστε με το παιδί αγκαλιά όταν οι δουλειές τρέχουν και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό, παρά την άπειρη ικανοποίηση όταν παράλληλα πρέπει να βάλουμε κανένα πλυντήριο, να ετοιμάσουμε κανένα φαγητό ή να βγάλουμε γάλα με το θήλαστρο.

Συμφωνώ και γω με την άποψη ότι τα slings βοηθούν πάρα πολύ σε αυτό!
Μεγάλωσα και τα δυο παιδιά μου χάρη στο sling μου διαρκώς αγκαλιά παρά το γεγονός ότι έπαθα το πρώτο μου λουμπάγκο σε ηλικία 14 ετών. Στη συνέχεια έπαθα άλλα δύο (συνολικά τρία λουμπάγκα) και όμως χάρη στα μαγικά του μαξιλαράκια η μέση μου δεν επιβαρύνθηκε ποτέ.
Νιώθω λίγες τύψεις που με το δεύτερο παιδί μου δεν ασχολήθηκα τόσο όσο με το πρώτο, ή καλύτερα δεν του αφιέρωσα αποκλειστικό χρόνο, τουλάχιστον όπως έκανα με το Θανάση, βλέπετε (να δικαιολογηθώ και λίγο) ο χρόνος έπρεπε να μοιράζεται.

Χαίρομαι όμως ή παρηγοριέμαι τουλάχιστον που χάρη στο sling μου δε στέρησα καθόλου από τη Gorgina την αγκαλιά και το μωρό μου έμαθε πως η φυσική του θέση είναι πάντα κοντά μου, παρότι η μαμά μπορεί την ίδια ώρα να κάνει και άλλα πράγματα!

PS Να σημειώσω πως δεν τα έβλεπα πάντα τόσο ρόδινα τα πράγματα και τον πρώτο καιρό με το Θανάση που επιζητούσε την αγκαλιά μου διαρκώς τα είχα δει όλα! Στη συνέχεια βρήκα και γω το δρόμο μου...
TELEIA FOTO! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!1 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ!!!!!!!!!!!!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑΠΟΘΕΣΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΥΣΗ.......... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

http://FRAOU8@YAHOO.GR

67ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Παρ Ιουν 04, 2010 4:41 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ας μην στερουμε απο τα παιδακια μας την ομορφη ζεστη αγκαλια της μαμας!!!!!!Ακομα και τωρα που ειμαι 26 χρονων καμια φορα νοσταλγω τοσο πολυ την μαμα μου,οταν με παιρνει αγκαλια γαληνευω αμεσως....για φανταστειτε ενα μωρακι....ποσο αναγκη το εχει,να νιωσει ασφαλεια και οτι υπαρχει καποιος που το νοιαζεται.....προσωπικα προσπαθω να μην στερω απο τα παιδια μου τις αγκαλιτσες!!!!!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 215994

68ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Παρ Ιουν 04, 2010 11:10 am

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NATASHA έγραψε:Ας μην στερουμε απο τα παιδακια μας την ομορφη ζεστη αγκαλια της μαμας!!!!!!Ακομα και τωρα που ειμαι 26 χρονων καμια φορα νοσταλγω τοσο πολυ την μαμα μου,οταν με παιρνει αγκαλια γαληνευω αμεσως....για φανταστειτε ενα μωρακι....ποσο αναγκη το εχει,να νιωσει ασφαλεια και οτι υπαρχει καποιος που το νοιαζεται.....προσωπικα προσπαθω να μην στερω απο τα παιδια μου τις αγκαλιτσες!!!!!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 215994
Respect kai ego to idio kopelia thelo manoula kai agalitsa sixna!!!!!!!!!

69ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty για την Αναστασία Παρ Ιουν 04, 2010 12:06 pm

Evita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αναστασία,
θα δεις που σε λίγο καιρό όλα αυτά θα σου φαίνονται πολύ μακρινά.
Η ταλαιπωρία θα ξεχαστεί και πάνω σου θα γράφει μόνο η εμπειρία της μαμάς που μέρα με τη μέρα γίνεται καλύτερη.
Να χαίρεσαι το μωρό σου και να' στε πάντα καλά και αγκαλιασμένοι
Φιλιά πολλά
Εβίτα

http://www.mariaevita.gr

70ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Παρ Ιουν 04, 2010 12:22 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Evita έγραψε:Αναστασία,
θα δεις που σε λίγο καιρό όλα αυτά θα σου φαίνονται πολύ μακρινά.
Η ταλαιπωρία θα ξεχαστεί και πάνω σου θα γράφει μόνο η εμπειρία της μαμάς που μέρα με τη μέρα γίνεται καλύτερη.
Να χαίρεσαι το μωρό σου και να' στε πάντα καλά και αγκαλιασμένοι
Φιλιά πολλά
Εβίτα
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
ΗΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΑΩ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!! ΑΛΗΘΕΙΑ! ΤΩΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ... ΧΙΧΙΧΙΧ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΞΗΓΩ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ.... ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟΥΣ!!!

http://FRAOU8@YAHOO.GR

71ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Παρ Ιουν 04, 2010 12:29 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dimitra_Elena έγραψε:Αχ κορίτσια,εγώ από νεογέννητο πιάνω συνέχεια την μικρή μου,αλλά δε θέλει χέρια...ίσως πιάνεται,ίσως ζεσταίνεται,τί να πω!Την βολεύει το ρηλάξ.

Μόλις έρχεται η γιαγιά της πχ και πάει να την σηκώσει,γίνεται χαμός..Κι είναι ένα παιδί,που ακόμα κι όταν πεινάει δε κλαίει,και δεν ακούμε το κλάμμα της συχνά.Τις προάλλες έκανα όλο το σπίτι γενική,με κοιτούσε από το ρηλάξ και γέλαγε.Δε θέλει πολλές αγκαλιές.
Se katalabeno emena etsi itan i megali mou kori akoma kai ston ipno tis pote sto krevatii mou den tin peira bradi ithele ton xoro tis ti na po kai apo agalia tipota ligo sto sling kai auto mono ekso apo to spiti eno tora me tin deuteri exoume ginei autokolites eutixos pou koimate stin kounia tis den exoume problima ypnou eutixos alla apo agalies alo tipota eutixos kai to sling!!!!!

72ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Η μαμά ξέρει καλύτερα Παρ Ιουν 04, 2010 1:14 pm

Evita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
anastasia έγραψε:
Evita έγραψε:Αναστασία,
θα δεις που σε λίγο καιρό όλα αυτά θα σου φαίνονται πολύ μακρινά.
Η ταλαιπωρία θα ξεχαστεί και πάνω σου θα γράφει μόνο η εμπειρία της μαμάς που μέρα με τη μέρα γίνεται καλύτερη.
Να χαίρεσαι το μωρό σου και να' στε πάντα καλά και αγκαλιασμένοι
Φιλιά πολλά
Εβίτα
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
ΗΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΑΩ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!! ΑΛΗΘΕΙΑ! ΤΩΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ... ΧΙΧΙΧΙΧ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΞΗΓΩ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ.... ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟΥΣ!!!
Κάτι ακόμη που θα μάθεις σιγά σιγά είναι ότι δεν πρέπει να ακούς τους γύρω σου. Δε λέω όταν κάποιος σου γράφει γιατί αυτός μπαίνει στον κόπο να σκεφτεί τι σου λέει και να το διαβάσει δυο φορές. Όμως όταν είσαι με ένα μωρό αγκαλιά και οι περισσότερες μεγαλύτερες έχουν μεγαλώσει ένα, δύο, τρία και τέσσερα παιδιά πάντα κάτι θα έχουν να σου πουν.
Μην εκνευρίζεσαι, άκου το ατάραχη, κράτα το στο πίσω μέρος του μυαλού σου, μην απαντάς εκείνη την ώρα και εχοντας στο μυαλό σου πως η μαμά πάντα ξέρει καλύτερα, θα αποφασίζεις τι είναι καλύτερο να κάνεις για το δικό σου παιδί.

http://www.mariaevita.gr

73ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Τρι Ιουν 08, 2010 8:11 am

*fifitsa*

*fifitsa*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 4,5 ΜΗΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ!! ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ RING SLING ΠΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΛΑ Κ ΜΕΙ ΤΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ!!! ΠΑΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΠΟΛΥ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ 'ΕΞΥΠΝΟΤΕΡΟΙ' Κ ΠΟΛΥ ΠΙΟ 'ΕΜΠΕΙΡΟΙ' ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ Α! Κ ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΜΑΘΕΤΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.Κ ΡΩΤΑΩ?? ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΛΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ?? Ε ΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ??? Ε ΛΟΙΠΟΝ ΟΧΙ Κ ΠΑΛΙ ΟΧΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΑ! ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΗΡΕΑΣΤΗΚΑ Κ ΓΥΡΝΑΓΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΑΦΗΝΑ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ ΡΙΛΑΞ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΛΠ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΒΡΕ ΜΠΑΣ Κ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ?? Ε ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΛΑ!!
ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΦΗΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΕΣ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 587529 Α ΜΑ ΠΙΑ!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΖΑΛΙΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 667478

74ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Τρι Ιουν 08, 2010 12:39 pm

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οταν ακούω αυτό το περίφημο μην τον παιρνεις συνεχεια αγκαλιά και αστο να κλαιει γιατι θα κακομαθει ΝΕΥΡΙΑΖΩ!!!

Ειλικρινα ποναει η καρδια μου οταν κλαίει..
Τα μωρακια μας εχουν αναγκη την αγκαλια μας και την ασφαλεια που τους παρεχει! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 788471 ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 49454

75ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!! Τετ Ιουν 30, 2010 7:46 am

glikeria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΡΘΙΟΣ????/??
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ....ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 3 ΜΗΝΩΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις