Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1πως θα αντεξω?? Empty πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 4:14 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ αυτο το πραγμα που σκεφτομαι εντονα τελευταια ειναι οταν παω να γεννησω πως θα αντεξω μακρια απο την κορη μου 4 μερες... δεν αφηνουν με τιποτα στο νοσοκομειο να ερθει????? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

2πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 4:30 am

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και βεβαια μπορει να ερθει απλα θα χρειαστει να κατεβεις εσυ σε καποιο χωρο υποδοχης γιατι λογικα επειδη ειναι μικρουλα δεν μπορει να ανεβει στα δωματια!!!και εγω το ιδιο λεω να κανω!!μην στεναχωριεσαι!!!

3πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 4:32 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΛΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ .ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΕΥΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 4 ΜΕΡΕΣ !!!ΕΞΑΛΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΙΛΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΜΙΛΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΑΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ !! πως θα αντεξω?? 990599 πως θα αντεξω?? 834918

4πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 4:52 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντα με παρακαλαγε ο αντρας μου να παμε ενα διημερο οι δυο μας και δεν την αφησα ποτε γιαυτο μου κακοφαινεται εχεις δικιο θα κανω υπομονη δεν ειμαι η μονη που θα το περασει και θα κανω σιγουρα αυτο που ειπες εσυ δεσποινα θα την φερουνε σε καποιο χωρο να τη δω εστω και λιγο!!!!

5πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 5:04 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω ειχα αυτη ακριβως την εννοια με σενα!πως θα αφησω τον κωνσταντινο 4 μερες!εκανα μια μικρη ερευνα το συζητησα με το γιατρο μου και τελικα πηγα σε μια πιο μικρη κλινικη,πιο οικονομικη απο τα διαβαλκανικο-γεννεσις και εμεινα σε μονοκλινο με το μωρο μαζι μου και ερχοταν επισκεψη οποτε ηθελε ο γιος μου!ποιος θα τον εδιωχνε και γιατι?αφου το μωρο μου δεν ηταν στο θαλαμο νεογνων και δεν θα μετεδιδε κατι ακομη και αν κολλαγε κατι απο τον μεγαλο!ακομη ζητησα κι εμεινα 2 μερες και μετα πηγα σπιτι και ερχοταν καθε μερα για τις επομενες 3 μερες σπιτι μαια να κοιταζει εμενα και να κανει τις εξετασεις αιματος που γινονται την τεταρτη μερα του μωρου!ψαξτο λιγακι!μπορει να βρεις καποια λυση! Wink

6πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 9:15 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ολες τα ιδια σκεφτομαστε τελικα............... απλα θα σου πω να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου γιατι ειναι τοσο συντομη και θα αναπολεις καθως επισης να σκεφτεσαι οτι αυτος που ειναι αδικημενος ειναι το μπεμπακι σου ! κοιτα τις μερες στο μαιευτηριο να το ευχαριστηθεις γιατι μετα στο σπιτι σε περιμενει ενας .............υπεροχος κοσμος !με το καλο !

7πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 12:49 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια κατι θα βρω να κανω δεν μπορει!!!!! Smile Smile Smile

8πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 1:41 pm

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:κι εγω ειχα αυτη ακριβως την εννοια με σενα!πως θα αφησω τον κωνσταντινο 4 μερες!εκανα μια μικρη ερευνα το συζητησα με το γιατρο μου και τελικα πηγα σε μια πιο μικρη κλινικη,πιο οικονομικη απο τα διαβαλκανικο-γεννεσις και εμεινα σε μονοκλινο με το μωρο μαζι μου και ερχοταν επισκεψη οποτε ηθελε ο γιος μου!ποιος θα τον εδιωχνε και γιατι?αφου το μωρο μου δεν ηταν στο θαλαμο νεογνων και δεν θα μετεδιδε κατι ακομη και αν κολλαγε κατι απο τον μεγαλο!ακομη ζητησα κι εμεινα 2 μερες και μετα πηγα σπιτι και ερχοταν καθε μερα για τις επομενες 3 μερες σπιτι μαια να κοιταζει εμενα και να κανει τις εξετασεις αιματος που γινονται την τεταρτη μερα του μωρου!ψαξτο λιγακι!μπορει να βρεις καποια λυση! Wink

katalaba poia les apo to paketo ton 2 imeron ( kato apo to spiti m einai) alla den ixera oti mporeis na eheis episkepsi apo mikro tha to ho sto noy moy gia to deytoro Laughing

9πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 2:47 pm

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να σκεφτεσε οτι θα πας σπίτι με ένα νέο ζουζούνι και θα είστε όλοι μαζί και ευτυχισμένοι!

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

10πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Σαβ Ιαν 22, 2011 11:43 pm

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ!! ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.... ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΕΙΜΑΙ 28Ε 3Η ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΑ.ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ.....

11πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Κυρ Ιαν 23, 2011 12:14 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasso έγραψε:
Ευάκι έγραψε:κι εγω ειχα αυτη ακριβως την εννοια με σενα!πως θα αφησω τον κωνσταντινο 4 μερες!εκανα μια μικρη ερευνα το συζητησα με το γιατρο μου και τελικα πηγα σε μια πιο μικρη κλινικη,πιο οικονομικη απο τα διαβαλκανικο-γεννεσις και εμεινα σε μονοκλινο με το μωρο μαζι μου και ερχοταν επισκεψη οποτε ηθελε ο γιος μου!ποιος θα τον εδιωχνε και γιατι?αφου το μωρο μου δεν ηταν στο θαλαμο νεογνων και δεν θα μετεδιδε κατι ακομη και αν κολλαγε κατι απο τον μεγαλο!ακομη ζητησα κι εμεινα 2 μερες και μετα πηγα σπιτι και ερχοταν καθε μερα για τις επομενες 3 μερες σπιτι μαια να κοιταζει εμενα και να κανει τις εξετασεις αιματος που γινονται την τεταρτη μερα του μωρου!ψαξτο λιγακι!μπορει να βρεις καποια λυση! Wink

katalaba poia les apo to paketo ton 2 imeron ( kato apo to spiti m einai) alla den ixera oti mporeis na eheis episkepsi apo mikro tha to ho sto noy moy gia to deytoro Laughing

κοιτα ειναι τοσο οικονομικη σε σχεση με τις αλλες 2,με το πακετο 2 ημερων πληρωνεις τα μισα οποτε κλεινεις μονοκλινο και δε δινει λογαριασμο σε κανενα!!! Wink

12πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Κυρ Ιαν 23, 2011 12:19 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ αυτό το σκέφτομαι από τότε που γέννησα.
πως θα αφήσω τη μικρή τόσες μέρες στους παππούδες και θα πάω να γεννήσω όταν με το καλό κάνω δεύτερο παιδάκι...
και να φανταστείς ότι έχω πει ότι θα ξεκινήσω προσπάθειες το 2012...
το μυαλό της μάνας πολλά σκέφτεται...

13πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Κυρ Ιαν 23, 2011 4:41 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:εγώ αυτό το σκέφτομαι από τότε που γέννησα.
πως θα αφήσω τη μικρή τόσες μέρες στους παππούδες και θα πάω να γεννήσω όταν με το καλό κάνω δεύτερο παιδάκι...
και να φανταστείς ότι έχω πει ότι θα ξεκινήσω προσπάθειες το 2012...
το μυαλό της μάνας πολλά σκέφτεται...

εσυ εισαι χειροτερη απο μενα!!! χαχαχαχαχαχα! κατσε καλε να ερθει η ωρα!!

14πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Κυρ Ιαν 23, 2011 9:03 am

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mySONshine στις Τρι Απρ 12, 2011 3:37 am, 1 φορά

15πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Τετ Φεβ 16, 2011 1:29 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
lenaki1982 έγραψε:εγώ αυτό το σκέφτομαι από τότε που γέννησα.
πως θα αφήσω τη μικρή τόσες μέρες στους παππούδες και θα πάω να γεννήσω όταν με το καλό κάνω δεύτερο παιδάκι...
και να φανταστείς ότι έχω πει ότι θα ξεκινήσω προσπάθειες το 2012...
το μυαλό της μάνας πολλά σκέφτεται...

εσυ εισαι χειροτερη απο μενα!!! χαχαχαχαχαχα! κατσε καλε να ερθει η ωρα!!
χαχαχαχα!!ναι!!!
τρώω κάτι κολλήματα ώρες ώρες....

16πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Τετ Φεβ 16, 2011 4:46 am

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ μανούλες τα ίδια έκανα κι εγώ. Επαιξα την αρχαία τραγωδία σ΄ολες τις βερσιόν. Τωρα χαμογελω με αγάπη και κατανόηση!

http://newagemama.wordpress.com

17πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Τετ Φεβ 16, 2011 6:53 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:κι εγω ειχα αυτη ακριβως την εννοια με σενα!πως θα αφησω τον κωνσταντινο 4 μερες!εκανα μια μικρη ερευνα το συζητησα με το γιατρο μου και τελικα πηγα σε μια πιο μικρη κλινικη,πιο οικονομικη απο τα διαβαλκανικο-γεννεσις και εμεινα σε μονοκλινο με το μωρο μαζι μου και ερχοταν επισκεψη οποτε ηθελε ο γιος μου!ποιος θα τον εδιωχνε και γιατι?αφου το μωρο μου δεν ηταν στο θαλαμο νεογνων και δεν θα μετεδιδε κατι ακομη και αν κολλαγε κατι απο τον μεγαλο!ακομη ζητησα κι εμεινα 2 μερες και μετα πηγα σπιτι και ερχοταν καθε μερα για τις επομενες 3 μερες


σπιτι μαια να κοιταζει εμενα και να κανει τις εξετασεις αιματος που γινονται την τεταρτη μερα του μωρου!ψαξτο λιγακι!μπορει να βρεις καποια λυση! Wink
Ευάκι μπορείς να μας πεις την κλινική? Κατα τα άλλα έμεινες ευχαριστημένη?

18πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Τετ Φεβ 16, 2011 1:39 pm

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμα Κατερινα σε καταλαβαινω γιατι και μεις τα ιδια δραματα ειχαμε!Αν θα εισαι μονη σου στο δωματιο δεν υπαρχει λογος να μην ερθει το παιδι μεσα !Εμενα μου τον εφερναν οι γονεις μου κανοικα και κανεις δεν μας ειπε τιποτα!Βεβαια τον μικρο τον ειχα στο δωματιο μας και δεν το ειχαν οι μαιες μεσα!και το σημαντικοτερο αν σου το επιτρεψει ο γυναικολογος και ο παιδιατρος μπορεις να φυγεις μια μερα νωριτερα!Εμεις επειδη την 2η μερα ο μεγαλος μου εκλαιγε οταν μας ειδε την τριτη μερα φυγαμε!Ηταν μικρος και δεν καταλαβαινε βλεπεις!Αν η μικρη σου ειναι μεγαλυτερη με κουβεντουλα θα καταλαβει!ασε που με τους παππουδες μια χαρα περνανε!

19πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Τετ Φεβ 16, 2011 11:13 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:μαμα Κατερινα σε καταλαβαινω γιατι και μεις τα ιδια δραματα ειχαμε!Αν θα εισαι μονη σου στο δωματιο δεν υπαρχει λογος να μην ερθει το παιδι μεσα !Εμενα μου τον εφερναν οι γονεις μου κανοικα και κανεις δεν μας ειπε τιποτα!Βεβαια τον μικρο τον ειχα στο δωματιο μας και δεν το ειχαν οι μαιες μεσα!και το σημαντικοτερο αν σου το επιτρεψει ο γυναικολογος και ο παιδιατρος μπορεις να φυγεις μια μερα νωριτερα!Εμεις επειδη την 2η μερα ο μεγαλος μου εκλαιγε οταν μας ειδε την τριτη μερα φυγαμε!Ηταν μικρος και δεν καταλαβαινε βλεπεις!Αν η μικρη σου ειναι μεγαλυτερη με κουβεντουλα θα καταλαβει!ασε που με τους παππουδες μια χαρα περνανε!

δυστυχως δεν θα ειμαι μονη στο δωματιο και αυτο που με τσαντιζει ειναι οτι εχτες μιλησα με τη ξαδερφη μου απο Σερρες και μου ειπε εκει επιτρεπουν κανονικα το παιδι στο δωματιο να δει τη μαμα! πως θα αντεξω?? 654655
ειναι εντελως χαζομαρα αυτο αν σκεφτεις πως προετοιμαζεις 9 μηνες το παιδι για να ερθει το δευτερο και ξαφνικα το αφηνεις και φευγεις νιωθωντας εκεινο πως το παρατας..μετα γυρνας στο σπιτι με ενα μωρο το οποιο ειναι υπευθυνο που σου πηρε τη μαμα! Crying or Very sad Crying or Very sad

20πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Πεμ Φεβ 17, 2011 3:53 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΜΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ.ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ''ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΜΑΜΑ''.ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΜΟΥΤΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΦΕΡΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΕΓΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΚΡΥΦΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ[ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ].ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.ΕΙΧΕ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ.ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ,ΦΑΓΑΜΕ ΜΑΖΙ,ΒΓΑΛΑΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΝΙΩΘΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΜΑΣΤΕ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

21πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Πεμ Φεβ 17, 2011 4:07 am

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νονα Κατερινα εγω την κορη μου θα την φερω σε εσενα να την κρατησεις.....δεν θα της λειψω καθολου αν ειναι στο σπιτι σου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
και οταν γεννησεις εσυ φερε την κορη σου σε εμενα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
περα απο την πλακα τα ζουζουνια μας μια χαρα θα τα πανε ...αφου αντεξε της γειτονισας μου το κοριτσακι μπορει να τα καταφερει καθε παιδι!!!!!

22πως θα αντεξω?? Empty Απ: πως θα αντεξω?? Πεμ Φεβ 17, 2011 4:20 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:ΜΑΜΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ.ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ''ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΜΑΜΑ''.ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΜΟΥΤΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΦΕΡΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΕΓΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΚΡΥΦΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ[ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ].ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.ΕΙΧΕ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ.ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ,ΦΑΓΑΜΕ ΜΑΖΙ,ΒΓΑΛΑΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΝΙΩΘΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΜΑΣΤΕ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Μιμη σε ευχαριστω ειναι το μοναδικο πραγμα που σκεφτομαι ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης... μπορει να φαινομαι υπερβολικη αλλα ετσι νιωθω!!! ειδες πως τους κακοφαινεται και εμεςι προσπαθουμε σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης να το δεχτουνε οσο πιο ομαλα γινεται!!! τι να πεις ελλαδιτσα ειναι αυτη!!! το μονο σιγουρο ειναι οτι θα μου τη φερουνε στο σαλονακι !!! το ζουζουνακι μου!!!!

mama rias έγραψε:νονα Κατερινα εγω την κορη μου θα την φερω σε εσενα να την κρατησεις.....δεν θα της λειψω καθολου αν ειναι στο σπιτι σου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
και οταν γεννησεις εσυ φερε την κορη σου σε εμενα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
περα απο την πλακα τα ζουζουνια μας μια χαρα θα τα πανε ...αφου αντεξε της γειτονισας μου το κοριτσακι μπορει να τα καταφερει καθε παιδι!!!!!

εννοειται κουμπαριτσα πως θα την παρω τη μικρη στο σπιτι το σκεφτηκα κι εγω!!!! σιγα μη σε ρωτησουμε!!! Razz Razz τωρα για το αν θα κρατησεις τη δικια μου οταν γεννησω εγω λιγο χλωμο το βλεπω γιατι θα εχεις και νεογεννητο παιδι στο σπιτι!!!! πως θα αντεξω?? 654316 πως θα αντεξω?? 654316
πωπω δεν το πιστευω πως εφτασε η ωρα!!!!!!!!! πως θα αντεξω?? 328109 πως θα αντεξω?? 328109

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις