Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
119 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 119 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 33]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anna81 έγραψε:
Π: "καλα ενταξει" |(με υφος, καημενη, που να ξερεις εσυ?)

Με τα φρύδια να κοντεύουν να κολλήσουν στις ρίζες των μαλλιών..χα χα χα χα Very Happy Very Happy Very Happy

Πάντως ρε συ θυμάμαι που όταν είχε ξεκινήσει η μαμά μου εβαπορέ στην αδερφή μου αυτή έκοψε το γάλα.Και η παιδίατρος της είπε "μη σκας το εβαπορέ είτε το πίνει είτε δεν το πίνει είναι το ίδιο πράγμα,αυτό δεν είναι γάλα.Ή φρέσκο ή σκόνη".

anna81

anna81
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Με τα φρύδια να κοντεύουν να κολλήσουν στις ρίζες των μαλλιών..χα χα χα χα Very Happy Very Happy Very Happy


Το χεις κοπελια, το χεις!!!

Πάντως ρε συ θυμάμαι που όταν είχε ξεκινήσει η μαμά μου εβαπορέ στην αδερφή μου αυτή έκοψε το γάλα.Και η παιδίατρος της είπε "μη σκας το εβαπορέ είτε το πίνει είτε δεν το πίνει είναι το ίδιο πράγμα,αυτό δεν είναι γάλα.Ή φρέσκο ή σκόνη". [/quote]

Το ξερω, αν και τωρα τελευταια οι αποψεις ειναι διαφορετικες.
Πχ. Πού ξερεις οτι το φρεσκο ειναι οντως φρεσκο?
Ερχονται σε παγοκολωνες απο την Γερμανια, ποιος ξερει τι αλλοιωσεις μπορει να εχουν υποστει!!

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anna81 έγραψε:
Με τα φρύδια να κοντεύουν να κολλήσουν στις ρίζες των μαλλιών..χα χα χα χα Very Happy Very Happy Very Happy


Το χεις κοπελια, το χεις!!!

Πάντως ρε συ θυμάμαι που όταν είχε ξεκινήσει η μαμά μου εβαπορέ στην αδερφή μου αυτή έκοψε το γάλα.Και η παιδίατρος της είπε "μη σκας το εβαπορέ είτε το πίνει είτε δεν το πίνει είναι το ίδιο πράγμα,αυτό δεν είναι γάλα.Ή φρέσκο ή σκόνη".

Το ξερω, αν και τωρα τελευταια οι αποψεις ειναι διαφορετικες.
Πχ. Πού ξερεις οτι το φρεσκο ειναι οντως φρεσκο?
Ερχονται σε παγοκολωνες απο την Γερμανια, ποιος ξερει τι αλλοιωσεις μπορει να εχουν υποστει!!

[/quote]


ΕΧΕΙ Κατι τυπου βιολογικα Κουκακη ας πουμε και αλλα που απο την γευση και μονο καταλαβαινεις οτι πινεισ γαλα εγω τετοιο λεω να του δωσω οταν αποθηλασουμε

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anna81 έγραψε:Πού ξερεις οτι το φρεσκο ειναι οντως φρεσκο?

Δε θα διαφωνήσω καθόλου σε αυτό.

vasso έγραψε:ΕΧΕΙ Κατι τυπου βιολογικα Κουκακη ας πουμε και αλλα που απο την γευση και μονο καταλαβαινεις οτι πινεισ γαλα εγω τετοιο λεω να του δωσω οταν αποθηλασουμε

Και για τα βιολογικά δεν έχουν ακουστεί λίγα ρε γμτ.
Τελικά αν δεν είναι κατ'ευθείαν απο την κατσίκα ή την αγελάδα ποτέ δεν είσαι σίγουρος.Γιατί η σκόνη που δίνουμε πόσο σίγουροι είμαστε οτι είναι οκ.Μεγάλη κουβέντα.
Μπράβο vasso που θηλάζεις ακόμα!!!!Respect Τουλάχιστον δεν έχεις καμία αμφιβολία μέχρι τώρα.

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλημερα..εγώ του δινω ακομη σκονη...το Almiron Growing Up. Θεωρω ειναι πιο εμπλουτισμενα...ασε που εχω ετοιμο νερο στο θερμο απο το βραδυ και ετσι το πρωι το κανουμε κατευθειαν..
Επισης....τον ταιζουμε κοιμισμενο στο κρεββατι...βαζουμε ενα μεγαλο μαξιλαρι στην πλατη και τον ανασηκωνουμε, το πινει και μετα συνεχιζει τον υπνο. Βεβαια αν τυχει και ξυπνησει δεν πινει ουτε γουλια ο σκατιαρης....
Δοκιμασε την σιγα σιγα μηπως σε βολεψει ετσι για να μην την εχεις στην αγκαλια...

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:
anna81 έγραψε:Πού ξερεις οτι το φρεσκο ειναι οντως φρεσκο?

Δε θα διαφωνήσω καθόλου σε αυτό.

vasso έγραψε:ΕΧΕΙ Κατι τυπου βιολογικα Κουκακη ας πουμε και αλλα που απο την γευση και μονο καταλαβαινεις οτι πινεισ γαλα εγω τετοιο λεω να του δωσω οταν αποθηλασουμε

Και για τα βιολογικά δεν έχουν ακουστεί λίγα ρε γμτ.
Τελικά αν δεν είναι κατ'ευθείαν απο την κατσίκα ή την αγελάδα ποτέ δεν είσαι σίγουρος.Γιατί η σκόνη που δίνουμε πόσο σίγουροι είμαστε οτι είναι οκ.Μεγάλη κουβέντα.
Μπράβο vasso που θηλάζεις ακόμα!!!!Respect Τουλάχιστον δεν έχεις καμία αμφιβολία μέχρι τώρα.


η καλη μας αγελαδα........ Μαμαδες με μωρακια Ιουνιου-Σεπτεμβριου 2009! - Σελίδα 32 328109 Μαμαδες με μωρακια Ιουνιου-Σεπτεμβριου 2009! - Σελίδα 32 328109

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
popibar έγραψε:εγώ του δινω ακομη σκονη...το Almiron Growing Up.

Κι εγώ αυτό.

vasso έγραψε:η καλη μας αγελαδα........ Μαμαδες με μωρακια Ιουνιου-Σεπτεμβριου 2009! - Σελίδα 32 328109 Μαμαδες με μωρακια Ιουνιου-Σεπτεμβριου 2009! - Σελίδα 32 328109

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω ακομα σκονη δινω, στο φρεσκο νομιζω μπορεις να κανεις και το αλλο, να εχεις ζεστο νερο απο το βραστηρα και να βαλεις το μπουκαλι να ζεσταθει με το γαλα εκει, αλλα και αυτο χρονο περνει απλα δεν θα εχεις να αναβεις ματια με το μωρο αγκαλια και να περιμενεις

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμεις εδω και καποιους μηνες πινουμε φρεσκο και δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος τροπος απο το να το ζεστανεις εκεινη την ωρα!!ο παιδιατρος μας ειπε στη μια ωρα πεταμα οτι δεν εχει πιει!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συναδέλφισες τι κάνετε;
Καμιά πρόοδο τα καμάρια μας;;;;
Εμείς τρομερά πράγματα...διαβάζει,γράφει,πήρε και το proficiency και όπου να΄ναι τελειώνει Γαλλικά και Γερμανικά.Επίσης παίζει πιάνο,κιθάρα και κλαρίνο και την προτίνανε για τερματοφύλακα στην ΑΕΚ.

Εσείς τίποτα ακόμα; Shocked

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κ γω δεν εχω ακουσει καλα λογια για το βιολογικο φρεσκο του Όλυμπου!Πριν δωσω φρεσκο advance της δελτα του εδινα Fresyderm το βιολογικο σε σκονη!Ηταν το μοναδικο που επινε καλα!

Μωρε ας ετρωγε και λιγο παραπανω και θα ημουν ευτυχισμενη!Στις 5 κουταλιες σταματαει εδω και 3 μερες! Μαμαδες με μωρακια Ιουνιου-Σεπτεμβριου 2009! - Σελίδα 32 654655

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:Συναδέλφισες τι κάνετε;
Καμιά πρόοδο τα καμάρια μας;;;;
Εμείς τρομερά πράγματα...διαβάζει,γράφει,πήρε και το proficiency και όπου να΄ναι τελειώνει Γαλλικά και Γερμανικά.Επίσης παίζει πιάνο,κιθάρα και κλαρίνο και την προτίνανε για τερματοφύλακα στην ΑΕΚ.

Εσείς τίποτα ακόμα; Shocked
Respect Respect Respect Respect Μαμαδες με μωρακια Ιουνιου-Σεπτεμβριου 2009! - Σελίδα 32 417472

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγώ πια δεν της δίνω σκόνη
της δίνω το neslac +1 nestle
θεωρείτε ότι είναι καλό, όχι? δεν το έχω ψάξει ακόμα γι'αυτό ρωτάω...κι εγώ αυτό κάνω βάζω το μπουκάλι σε νερό από το βραστήρα και μέσα σε 3-4 λεπτά είναι ό,τι πρέπει!

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dinaki88 έγραψε:κι εγώ πια δεν της δίνω σκόνη
της δίνω το neslac +1 nestle
θεωρείτε ότι είναι καλό, όχι? δεν το έχω ψάξει ακόμα γι'αυτό ρωτάω...κι εγώ αυτό κάνω βάζω το μπουκάλι σε νερό από το βραστήρα και μέσα σε 3-4 λεπτά είναι ό,τι πρέπει!

εμεις χρισημοποιουμε το νουλακ και το πινει αρκετα καλα μπορω να πω!!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emena den exei provlima ola ta pinei to idio kai pleon den exei oute dermatikes enoxliseis gia na pairnei upoallergiko..alla. dn kserw an akougete ekei eksw tpt kako gia to neslac kai dn exei ftasei sta autia mou

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ντινακι σημασια εχει να το πινει αλλα και παλι δεν πηρε το αυτι μου τιποτα αρνητικο για το νεσλακ!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;Το όνομά τους το έχουν μάθει τα δικά σας;Η δικιά μου όχι και δεν την βλέπω και ιδιαίτερα πρόθυμη να το πει. Crying or Very sad Όταν τη ρωτάμε πως τη λένε λέει "Τατά".Καμία σχέση με το Γωγώ. Crying or Very sad

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;Το όνομά τους το έχουν μάθει τα δικά σας;Η δικιά μου όχι και δεν την βλέπω και ιδιαίτερα πρόθυμη να το πει. Crying or Very sad Όταν τη ρωτάμε πως τη λένε λέει "Τατά".Καμία σχέση με το Γωγώ. Crying or Very sad

και η δικη μου λεει "λαλά" με λ σαλονικιοτικο!!! Wink Wink Wink αλλα τα ξερει ολα το γατονι!!! και χθες στο παρτυ του παιδικου σταθμου μια δασκαλα φωναξε την αλλη "ελενη" και αυτη πηγε κοντα της την τραβαγε και ελεγε "Α" οτι δλδ αυτη ειναι η ελενη!
εν τω μεταξυ λεω να τη φωναζω λενια και οχι ελενη που μου θυμιζει την ακατανομαστη τι λες???σ'αρεσει?????

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:λεω να τη φωναζω λενια και οχι ελενη που μου θυμιζει την ακατανομαστη τι λες???σ'αρεσει?????

Ναι,ακούγεται πολύ ωραίο το Λένια!Καλύτερα απο το συνηθισμένο Ελένη.Και το Έλενα μου αρέσει πολύ.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενατο δικο της ειναι λιγο μεγαλο ελεαννα ειναι και μακριναρι που να το πει, αυτο που λεει ειναι τον αδελφο της απο σωκρατη τον φωναζει κοκατη, το μαρια λεει, και τωρα παει να πει και ελενη της γιαγιας, σιγα σιγα θα το πουν και το δικο τους αναλογος ποσο δυσκολο ειναι

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:εγω εβγαλα το καγκελο απο την κουνια το ενα γιατι η μικρη σκαρφαλωνε

Σε αντέγραψα και το έβγαλα κι εγώ σήμερα το ένα μπας και αποφασίσει να κοιμηθεί στο κρεβάτι της κάποια στιγμή.Λέω μήηηπως φταίνε τα κάγκελα.Να κάνω και μια αγκαλιά με τον αντρούλη μου βρε αδερφέ.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τις εβαλες κανα προστατευτικο αθηνουλα; γιατι εγω εβαλα ενα καγκελο που ειχα του γιου μου αλλα ειναι λιγο μεγαλο της εχει αφησει χωρο να κατεβαινει το εχει πιασει το νοημα αλλα δεν χωρα να ανεβει γιατι λιγιζει το ποδι της να ανεβει, την υπολοιπη μερα της το εχω χωρις το βραδυ της το βαζω

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι το κρεβάτι μας απο τη μεριά που της το έβγαλα και έγινε σαν ενιαίο.Δυστυχώς ακόμα είμαστε εδώ και έχουμε ένα δωμάτιο.Αλλά στην κούνια δεν κάθεται λες και είναι στην εξορία.Πάλι ξύπνησε στις 5 και ούρλιαζε μέχρι να την πάρουμε.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α μια χαρα ετσι τοτε θα συνηθησει σιγα σιγα μωρε, υπομονη αθηνουλα

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω οτι μαλακία κάναμε με το κάγκελο.Ήδη την έχω βάλει 3 φορές πίσω στο κρεβάτι. Mad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις