Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
588 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 588 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βαφτίσαμε την ελπίδα χριστίνα
εγώ είμαι άθεη οπότε τα βλέπω άκρως με διαστρεβλωμένη οπτική όλα αλλά αυτό θα βγει σε καλό πιο κάτω Laughing
λοιπόν
είμαι παντρεμένη με πολιτικό ποτέ δε μας ρώτησαν τι είδους γάμο και αν έχουμε γάμο
ανάλογα με την εκκλησία μας έτυχε να ακούσουμε για γάμο της νονάς
ανάλογα με την εκκλησία επιτρέπουν στολισμούς, μέσα-έξω, κολυμπήθρας κτλ, ρωτήστε το
ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑ
ήθελα να βαφτίσω το παιδί σε άλλη ενορία στην οποία δε μπορούσα ούτε καν να το παίξω κινέζα για τη διεύθυνση μου γιατί είναι σε άλλη πόλη ουσιαστικά
θέλει χαρτί από την ενορία σου το οποίο Twisted Evil στο δίνουν με ένα 50ρικάκι στη δική μου περίπτωση, αλλά πιστεύω είναι λόγος για τσέπωμα οπότε παίζουν οι τιμές.τα νεύρα μου τσατάλια γι'αυτό το θέμα
η βάφτιση έγινε στο ναό αγ.γεωργίου στο παλαιό ηράκλειο και έχει κ ένα παρεκκλησάκι δίπλα τον αγ.φανούριο.δεν πιστεύω ντιπ από θρησκεία αλλά αυτός ο άνθρωπος είναι σούπερ Smile
ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ΤΑΡΙΦΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, όπως μας ενημέρωσε ο παπάς, δίνουν Ο,ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ, ποσοστό πηγαίνει στο φιλόπτωχο, στους ψάλτες, τις καθαρίστριες κτλ. ήμουν προετοιμασμένη για τσακωμό στο θέμα, αλλά αφού δώσανε τα 50 ευρω που ήθελαν και μας ρώτησε δύο τρια πράγματα για μας(είμαστε όλοι 22 χρονών, και φοιτητές)ΜΑΣ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
οπότε προτείνω την εκκλησία ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ
έξοδα: οι νονοί γύρω στα 500-600 για όλα τα συμπράγκαλα πλην μαρτυρικών σταυρού κ στολισμού
από εδώ http://www.satolias.gr/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=2&Itemid=5

σταυρός γύρω στα 300 από κάπου στη νέα ιωνία

μπαλόνια κτλ στολισμό τα κάναμε μόνοι μας

καλάθια νοίκιασα για 4 ευρώ από το ελξις δώρο στου ζωγράφου

μπουμπουνιέρες έφτιαξα μόνη μου μου βγήκε γύρω στο 1.85 το κομμάτι(160 κομμάτια) με κουφετάκια σοκολάτας καραμάνη(αιγάλεω)(3 κιλά από αυτά χρειάστηκα 18 ευρώ) κουτάκια πλεξιγκλάς, κορδελίτσα νεραιδούλα κ πουγκάκι για μέσα από το μάμμωνα στη ρόμβης (εδώ έδωσα 170 ευρώ) αν κ χρειάστηκα παραπάνω κορδελάκι κ πήγα στο diva's στην πραξιτέλους απ' όπου πήρα και χαντρούλες για τη μπομπονιέρα και οι νονοί υλικά για τα μαρτυρικά (τα φτιάξαμε μόνοι μας) τα οποία 140 κομμάτια πήγαν 25 ευρώ(συμφέρει τρελά σε σχέση με τα έτοιμα)καλαθάκια για μαρτυρικά δύο από ikea 20 ευρώ νομίζω που τα κρατάω κάπου θα χρειαστούν.
προσκλητήρια μόνη μου με χαρτί από τους εξυπηρετικότατους στην πραξιτέλους διονυσόπουλος, ρυζόχαρτο πλαίσιο και μελάνι εκτυπωτή δικό μου, κορδελίτσες diva's και φάκελάκια πάλι από το διονυσόπουλο, σχέδια ιδέα από ψάξιμο στο ίντερνετ και τελικό αποτέλεσμα δικό μου καθαρά τα 90 γύρω στα 30 ευρώ.
φωτογραφίες Ο ΥΠΕΡΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΟΓΑΡΑΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ Very Happy
(δεν έχει στούντιο ή κάτι τέτοιο γι'αυτό δεν είναι διαφήμιση)
βίντεο δικό μας
δεν υπολογίζω ακόμα εκτυπώσεις και δεσίματα γιατί δεν έχω το υλικό ακόμα
σας το χρωστάω όμως
φορεματάκι δικό μου αυτό
http://www.asos.com//Asos/Asos-Heavy-Bustle-Back-Bandeau-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1137845 σε μαύρο τότε έκανε 80 ευρώ
μποτάκια peep toe από tally weijl
τι άλλο
αααααααααααααα, γλυκάκια ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΡΕΥΟΜΑΙ, κύριοι στην παράδοση και στη δουλεία τους φανταστικές τιμές http://www.yummy-yummy.gr/
πήρα κάποια από τα ακριβότερα γιατί είχα κόλλημα με το χριστουγεννιάτικο θέμα 240 ευρώ τα 150 κομμάτια cupcakes
αυτά, τραπέζι κάναμε σπίτι
χτενίσματα η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΙΛΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΟΥΛΗ ΛΑΖΑΡΟΥ από το georgia's studio στην πεύκη
αυτά κορίτσια μου, λογικά τώρα μπορείτε να υπολογίσετε ένα ψιλοκόστος
σας τα βάζω να τα δείτε κάποια από αυτά που έφτιαξα μόνη, αναμένω φωτογραφίες βαφτιστικών και δικές μου για να δείτε παραπάνω θα ξαναποστάρω εν καιρώ.
https://www.facebook.com/album.php?aid=18500&id=100001761956751&l=6a62cbfa7a
(αν θέλει κάποια με κάνει add και με ρωτάει ό,τι θέλει κι από εκεί)

δεν έχω κανένα συμφέρον με τους παραπάνω, δεν κάνω διαφήμιση, οι πιο πολλές με ξέρετε λογικα από τα πόστς μου, δε μπορώ να μην αναφέρω την καλή δουλειά όμως...
α και επειδή δε λέμε μόνο τα καλά, ο παπάς που ούτε καν συζήτησε το θέμα και τσέπωσε 50 ευρώ είναι στον αγιο παντελεήμονα στην πεύκη, σας συμβουλεύω να μείνετε μακριά από εκεί
Twisted Evil
ο,τι θέλετε με ρωτάτε τα έχω πολύ πρόσφατα

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλοφώτιστο το μωράκι σου! Πρέπει να ήταν πολύ ωραία βάφτιση!
Μου έκανε εντύωση το ζαχαροπλαστείο που βρήκες, ίσως τους χρησιμοποιήσουμε κι εμείς!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με γεια το ονομα! πολυ ωραια τα εκανες ολα!
μια ερωτηση¨:που τυπωσες το ονομα στην κορδελα και ποσο σας πηγε? (2 ερωτησεις τελικα Razz )

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:με γεια το ονομα! πολυ ωραια τα εκανες ολα!
μια ερωτηση¨:που τυπωσες το ονομα στην κορδελα και ποσο σας πηγε? (2 ερωτησεις τελικα Razz )


ουπς δεν το είπα?
δεν το έψαξα πολύ αυτό για καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής, το έκανα στο newman
http://www.newman.com.gr/profile.php
γενικά έχει πολλά πράγματα που τα δίνει και ο μάμμωνας πχ αλλά αυτός είναι ακριβότερος, αλλά δεν ήξερα που αλλού να ψάξω για εκτύπωση κορδέλας
τα 100 μέτρα 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
περίσσεψε πολύ αλλά τι να γίνει

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thnx!δεν εχω βρει και εγω καπου αλλου,συγκεντρωνω πληροφοριες ακομα Smile

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalimera ola itan poli orea bravo.thelo mia xari pou vrikes tin neraida kai poso giati kai ego psaxno na vro giati tha ta kano ola moni mou efxaristo poli

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σου στειλα στο fb αιτημα φιλιας,εχω κι αλλες ερωτησεις χεχε!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στο newman ειχα παρει κορδελες για την βαφτιση του γιου μου.νομιζω κορδελες ηταν...εχει μεγαλη ποικιλια.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να κανω μια ερωτηση κοριτσια γιατι τα εχω παρει στο κρανιο τωρα; μουειπε μια φιλη που θελει να βαφτισει το κοριτσακι της τον ιουνιο οτι σε 5 εκλλησιες που πηγε οι παππαδες δε δεχονταινα βαφτισουν μωρο που οι γονεις του εχουν κανει πολιτικο γαμο.τι καινουρια βλακεια ειναι αυτη τωρα;

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dinaki88 έγραψε:
litsakos έγραψε:με γεια το ονομα! πολυ ωραια τα εκανες ολα!
μια ερωτηση¨:που τυπωσες το ονομα στην κορδελα και ποσο σας πηγε? (2 ερωτησεις τελικα Razz )


ουπς δεν το είπα?
δεν το έψαξα πολύ αυτό για καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής, το έκανα στο newman
http://www.newman.com.gr/profile.php
γενικά έχει πολλά πράγματα που τα δίνει και ο μάμμωνας πχ αλλά αυτός είναι ακριβότερος, αλλά δεν ήξερα που αλλού να ψάξω για εκτύπωση κορδέλας
τα 100 μέτρα 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
περίσσεψε πολύ αλλά τι να γίνει
Συνολικα ποσα εδωσες για μια βαπτιση? Γιατι σαν πολλα μου φαινονται...
Εγω εδωσα σαν μαμα 1ευρω για μπομπονιερα των μεγαλων, 0,60 λεπτα για παιδικη και τα εφτιαξα μονη μου, 0,80 για γλυκακι(σοκολατα ιον με ροδι σε σχημα καραμελας)και το 1,85 για μπομπονιερα μου φαινεται πολυ ακριβο για να το φτιαξω και μονη μου.Δηλαδη δεν βλεπω πως γλυτωνεις λεφτα οταν παιρνεις μια κορδελα 1ευρω το μετρο.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:kalimera ola itan poli orea bravo.thelo mia xari pou vrikes tin neraida kai poso giati kai ego psaxno na vro giati tha ta kano ola moni mou efxaristo poli
τη νεράιδα στη μπομπονιέρα λες?στο μάμμωνα στη ρόμβης στο κέντρο.
litsakos έγραψε:σου στειλα στο fb αιτημα φιλιας,εχω κι αλλες ερωτησεις χεχε!
αίτημα απεδέχθη
litsakos έγραψε:στο newman ειχα παρει κορδελες για την βαφτιση του γιου μου.νομιζω κορδελες ηταν...εχει μεγαλη ποικιλια.
ναι να πω ότι η τιμή αλλάζει σε σχέση με το πάχος της κορδέλας ε!
grammatiki έγραψε:να κανω μια ερωτηση κοριτσια γιατι τα εχω παρει στο κρανιο τωρα; μουειπε μια φιλη που θελει να βαφτισει το κοριτσακι της τον ιουνιο οτι σε 5 εκλλησιες που πηγε οι παππαδες δε δεχονταινα βαφτισουν μωρο που οι γονεις του εχουν κανει πολιτικο γαμο.τι καινουρια βλακεια ειναι αυτη τωρα;
πήγα σε 2 στη μία ούτε καν αν είμαστε παντρεμένοι το στάτους των νονών κτλ δε μας ρώτησαν-αυτή που βροντοφώναξα, και στην άλλη μας ρώτησαν για τους νονούς μόνο.βλακείες είναι, αν πέσετε σε τέτοιους μην πω θα σας ζητήσουν και κανα σκασμό λεφτά για το μυστήριο από τους νονούς.τα μάτια σας δεκατέσσερα με αυτούς που υπάρχουν.Twisted Evil
momirene έγραψε:
dinaki88 έγραψε:
litsakos έγραψε:με γεια το ονομα! πολυ ωραια τα εκανες ολα!
μια ερωτηση¨:που τυπωσες το ονομα στην κορδελα και ποσο σας πηγε? (2 ερωτησεις τελικα Razz )


ουπς δεν το είπα?
δεν το έψαξα πολύ αυτό για καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής, το έκανα στο newman
http://www.newman.com.gr/profile.php
γενικά έχει πολλά πράγματα που τα δίνει και ο μάμμωνας πχ αλλά αυτός είναι ακριβότερος, αλλά δεν ήξερα που αλλού να ψάξω για εκτύπωση κορδέλας
τα 100 μέτρα 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
περίσσεψε πολύ αλλά τι να γίνει
Συνολικα ποσα εδωσες για μια βαπτιση? Γιατι σαν πολλα μου φαινονται...
Εγω εδωσα σαν μαμα 1ευρω για μπομπονιερα των μεγαλων, 0,60 λεπτα για παιδικη και τα εφτιαξα μονη μου, 0,80 για γλυκακι(σοκολατα ιον με ροδι σε σχημα καραμελας)και το 1,85 για μπομπονιερα μου φαινεται πολυ ακριβο για να το φτιαξω και μονη μου.Δηλαδη δεν βλεπω πως γλυτωνεις λεφτα οταν παιρνεις μια κορδελα 1ευρω το μετρο.
εγώ είχα μόνο μεγάλους, κανένα παιδί και όπως είπα πήγε 1.85 η μπομπονιέρα, που τη φαντάστηκα μόνη μου και έξω θα πήγαινε κάπου 3 ευρώ, δεν έδωσα κάτι απλό μιας και η κορδέλα με το όνομα είναι ακριβή και εν γνώση μου, αν δεν την έβαζα θα πήγαινε κάπου περίπου κοντά στη δική σου. δεν θέλαμε να κόψουμε από εκεί, γιατί ήταν κάτι που το είχα έτσι στο μυαλό μου(παρεπιπτόντως ξέχασα να αναφέρω 5-6 ευρώ στο τζάμπο για τη χρυσόσκονη που έβαλα μέσα στην μπόμπο)
όσο για τα υπόλοιπα, έδωσα 1,60 στα γλυκά, και 0.30 λεπτά στα προσκλητήρια το ένα κομμάτι.
όπως βλέπεις σχετικά με έξω προσκλήσεις και μπομπονιέρες μου βγήκαν φθηνά.αν στόχευα και σε κάτι πιο μίνιμαλ θα ήταν και οι μπομπο φθηνότερες αλλά είμαι λίγο απόλυτη στο γούστο μου. τέλος να πω και για τα μαρτυρικά ότι πήγαν 18 λεπτά το ένα οπότε κ εκεί νομίζω καλό το σκορ
αν θες κάνε τον κόπο να δεις τη μπομπονιέρα μου στο σάιτ που πόσταρα πιο πάνω να δεις ότι φαίνεται ότι έξω θα ήταν ακριβή.
αν αφαιρέσετε το συγκεκριμένο σημείο της κορδέλας, τα άλλα όλα βγαίνουν 1.20 το κομμάτι από τα ίδια μαγαζιά.
σημείωση: δε μπορείς να πάρεις λιγότερο από 100 μέτρα.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α και να προσθέσω ότι δεν είχαμε ούτε κάλυψη από φωτογράφο ούτε περιττούς καλεσμένους άσχετους τελείως ούτε τραπέζι μετά, άρα κάνετε μια σούμα των εξόδων και βλέπετε που θέλετε να χαλάσετε.. εμείς για 140 καλεσμένους συνολικά χαλάσαμε γύρω στα 500 ευρώ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ξαναλέω.ως γονείς.με την εκτύπωση των φωτογραφιών έξω γτ δεν τις έχω ακόμα

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dinaki88 έγραψε:
cassiani έγραψε:kalimera ola itan poli orea bravo.thelo mia xari pou vrikes tin neraida kai poso giati kai ego psaxno na vro giati tha ta kano ola moni mou efxaristo poli
τη νεράιδα στη μπομπονιέρα λες?στο μάμμωνα στη ρόμβης στο κέντρο.
litsakos έγραψε:σου στειλα στο fb αιτημα φιλιας,εχω κι αλλες ερωτησεις χεχε!
αίτημα απεδέχθη
litsakos έγραψε:στο newman ειχα παρει κορδελες για την βαφτιση του γιου μου.νομιζω κορδελες ηταν...εχει μεγαλη ποικιλια.
ναι να πω ότι η τιμή αλλάζει σε σχέση με το πάχος της κορδέλας ε!
grammatiki έγραψε:να κανω μια ερωτηση κοριτσια γιατι τα εχω παρει στο κρανιο τωρα; μουειπε μια φιλη που θελει να βαφτισει το κοριτσακι της τον ιουνιο οτι σε 5 εκλλησιες που πηγε οι παππαδες δε δεχονταινα βαφτισουν μωρο που οι γονεις του εχουν κανει πολιτικο γαμο.τι καινουρια βλακεια ειναι αυτη τωρα;
πήγα σε 2 στη μία ούτε καν αν είμαστε παντρεμένοι το στάτους των νονών κτλ δε μας ρώτησαν-αυτή που βροντοφώναξα, και στην άλλη μας ρώτησαν για τους νονούς μόνο.βλακείες είναι, αν πέσετε σε τέτοιους μην πω θα σας ζητήσουν και κανα σκασμό λεφτά για το μυστήριο από τους νονούς.τα μάτια σας δεκατέσσερα με αυτούς που υπάρχουν.Twisted Evil
momirene έγραψε:
dinaki88 έγραψε:
litsakos έγραψε:με γεια το ονομα! πολυ ωραια τα εκανες ολα!
μια ερωτηση¨:που τυπωσες το ονομα στην κορδελα και ποσο σας πηγε? (2 ερωτησεις τελικα Razz )


ουπς δεν το είπα?
δεν το έψαξα πολύ αυτό για καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής, το έκανα στο newman
http://www.newman.com.gr/profile.php
γενικά έχει πολλά πράγματα που τα δίνει και ο μάμμωνας πχ αλλά αυτός είναι ακριβότερος, αλλά δεν ήξερα που αλλού να ψάξω για εκτύπωση κορδέλας
τα 100 μέτρα 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
περίσσεψε πολύ αλλά τι να γίνει
Συνολικα ποσα εδωσες για μια βαπτιση? Γιατι σαν πολλα μου φαινονται...
Εγω εδωσα σαν μαμα 1ευρω για μπομπονιερα των μεγαλων, 0,60 λεπτα για παιδικη και τα εφτιαξα μονη μου, 0,80 για γλυκακι(σοκολατα ιον με ροδι σε σχημα καραμελας)και το 1,85 για μπομπονιερα μου φαινεται πολυ ακριβο για να το φτιαξω και μονη μου.Δηλαδη δεν βλεπω πως γλυτωνεις λεφτα οταν παιρνεις μια κορδελα 1ευρω το μετρο.
εγώ είχα μόνο μεγάλους, κανένα παιδί και όπως είπα πήγε 1.85 η μπομπονιέρα, που τη φαντάστηκα μόνη μου και έξω θα πήγαινε κάπου 3 ευρώ, δεν έδωσα κάτι απλό μιας και η κορδέλα με το όνομα είναι ακριβή και εν γνώση μου, αν δεν την έβαζα θα πήγαινε κάπου περίπου κοντά στη δική σου. δεν θέλαμε να κόψουμε από εκεί, γιατί ήταν κάτι που το είχα έτσι στο μυαλό μου(παρεπιπτόντως ξέχασα να αναφέρω 5-6 ευρώ στο τζάμπο για τη χρυσόσκονη που έβαλα μέσα στην μπόμπο)
όσο για τα υπόλοιπα, έδωσα 1,60 στα γλυκά, και 0.30 λεπτά στα προσκλητήρια το ένα κομμάτι.
όπως βλέπεις σχετικά με έξω προσκλήσεις και μπομπονιέρες μου βγήκαν φθηνά.αν στόχευα και σε κάτι πιο μίνιμαλ θα ήταν και οι μπομπο φθηνότερες αλλά είμαι λίγο απόλυτη στο γούστο μου. τέλος να πω και για τα μαρτυρικά ότι πήγαν 18 λεπτά το ένα οπότε κ εκεί νομίζω καλό το σκορ
αν θες κάνε τον κόπο να δεις τη μπομπονιέρα μου στο σάιτ που πόσταρα πιο πάνω να δεις ότι φαίνεται ότι έξω θα ήταν ακριβή.
αν αφαιρέσετε το συγκεκριμένο σημείο της κορδέλας, τα άλλα όλα βγαίνουν 1.20 το κομμάτι από τα ίδια μαγαζιά.
σημείωση: δε μπορείς να πάρεις λιγότερο από 100 μέτρα.
Το πλεξιγκλας ειναι ακριβο σαν κουτακι γι αυτο κοστιζει 3ευρω οποτε 1,85 καλα εισαι Smile Εγω δεν ηθελα πανω απο 1 ευρω να δωσω για κατι που θα το πεταξουν. Στα προσκλητηρια δεν εδωσα λεφτα γιατι τα εφτιαξα μονη μου στον εκτυπωτη μου ο οποιος κανει επαγγελματικη δουλεια. Απλως μερικες φορες βλεπω οτι προσπαθοντας να φτιαξουμε κατι οικονομικο στο τελος οταν τα βαζουμε κατω μας βγαινουν πιο ακριβα και ποτε δεν υπολογιζουμε τον κοπο που θελουν να τα βρεις και να τα φτιαξεις. Τις φωτο σου τις ειδα και μου αρεσαν πολυ! Το δε φορεμα ειναι πολυ σουπερ! Αυτο το σαιτ δεν το ηξερα και πραγματικα βρηκα την χαρα μου!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ντινάκη το θέμα σου έκανε θραύση. Έχω κι εγώ πολλές ερωτήσεις γιατί βαφτίζω Μάιο. Αρχικά σκεφτόμουν κι εγώ τον Αγ. Παντελεήμονα επειδή μένω Πεύκη και είναι δίπλα να τελειώνουμε, αλλά τελικά καταλήξαμε μονή πεντέλης άσχετο. Με αυτά που γράφεις ευτυχώς που δεν πήγαμε. Γιατί εγώ τα παίρνω με κάτι τέτοια με τους παππάδες και θα είχαμε ιστορίες. Σου έχω στείλει και στο φεις να σου κάνω ερωτήσεις.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
momirene έγραψε:
Το πλεξιγκλας ειναι ακριβο σαν κουτακι γι αυτο κοστιζει 3ευρω οποτε 1,85 καλα εισαι Smile Εγω δεν ηθελα πανω απο 1 ευρω να δωσω για κατι που θα το πεταξουν. Στα προσκλητηρια δεν εδωσα λεφτα γιατι τα εφτιαξα μονη μου στον εκτυπωτη μου ο οποιος κανει επαγγελματικη δουλεια. Απλως μερικες φορες βλεπω οτι προσπαθοντας να φτιαξουμε κατι οικονομικο στο τελος οταν τα βαζουμε κατω μας βγαινουν πιο ακριβα και ποτε δεν υπολογιζουμε τον κοπο που θελουν να τα βρεις και να τα φτιαξεις. Τις φωτο σου τις ειδα και μου αρεσαν πολυ! Το δε φορεμα ειναι πολυ σουπερ! Αυτο το σαιτ δεν το ηξερα και πραγματικα βρηκα την χαρα μου!
δεν ξέρω πόσα έδωσα για το ένα πλεξιγκλάς, αλλά για ενα καρούλι νομίζω 100 μέτρα από τη μπορντώ κορδέλα τη σουέτ, τη νεραιδούλα σε 160 κομμάτια και 160 κουτάκια και 160 πουγκάκια για μέσα στο κουτί έδωσα 170 ευρώ σύνολο εκεί.δε νομίζω ότι ήταν πολλά γι'αυτό πρότεινα και το μαγαζί. κοίτα ναι έχεις δίκιο είναι κάτι που δεν κρατάνε, αν και τη νεραιδούλα πολύς κόσμος την κράτησε για κόσμημα. και έτοιμα να τα έπαιρνα δε θα μου άρεσε κάτι τόσο απλό όπως ένα απλό πουγκάκι με ένα δέσιμο και ένα κοσμηματάκι, δεν ξέρω τι πρόβλημα έχωSmile
όσο για τις προσκλήσεις και εγώ μόνη μου τις έκανα, αλλά έδωσα χρήματα για το χαρτί το ρυζόχαρτο τις κορδελίτσες και τα φάκελα... άρα τα υπολόγισα και αυτά αν και τα τύπωσα σπίτι.

giouli73 έγραψε:Ντινάκη το θέμα σου έκανε θραύση. Έχω κι εγώ πολλές ερωτήσεις γιατί βαφτίζω Μάιο. Αρχικά σκεφτόμουν κι εγώ τον Αγ. Παντελεήμονα επειδή μένω Πεύκη και είναι δίπλα να τελειώνουμε, αλλά τελικά καταλήξαμε μονή πεντέλης άσχετο. Με αυτά που γράφεις ευτυχώς που δεν πήγαμε. Γιατί εγώ τα παίρνω με κάτι τέτοια με τους παππάδες και θα είχαμε ιστορίες. Σου έχω στείλει και στο φεις να σου κάνω ερωτήσεις.
σε έκανα φίλη, ρώτα με ό,τι θες ειδικά εκεί τα βλέπω συχνότερα, ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΕΚΕΙ, αν και έχω ακούσει περίεργα και για τη μονή πεντέλης αλλά από φόρουμ όχι προσωπικά
περιμένω... Smile

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις ακομα δεν εχουμε γεννησει αλλα ζηλευω πολυ ολες εσας που μπορειτε και τα κανετε μονες σας,μπραβο σας,θελω και εγω να προσπαθησω να κανω τις μπομπονιερες και τις προσκλησεις μονη μου,ξερετε καποιο siτε που μπορω να μπω και να κανω μονη μου τις προσκλησεις?Εχω εκτυπωτη πολυμηχανημα και πολυ ορεξη βεβαια.. ήρθε η ώρα να σας πω κι εγώ τα μυστικά της βάφτισης-αν έχετε απορίες θα σας λύσω σίγουρα μερικές 215994 ήρθε η ώρα να σας πω κι εγώ τα μυστικά της βάφτισης-αν έχετε απορίες θα σας λύσω σίγουρα μερικές 215994

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nena1988 έγραψε:εμεις ακομα δεν εχουμε γεννησει αλλα ζηλευω πολυ ολες εσας που μπορειτε και τα κανετε μονες σας,μπραβο σας,θελω και εγω να προσπαθησω να κανω τις μπομπονιερες και τις προσκλησεις μονη μου,ξερετε καποιο siτε που μπορω να μπω και να κανω μονη μου τις προσκλησεις?Εχω εκτυπωτη πολυμηχανημα και πολυ ορεξη βεβαια.. ήρθε η ώρα να σας πω κι εγώ τα μυστικά της βάφτισης-αν έχετε απορίες θα σας λύσω σίγουρα μερικές 215994 ήρθε η ώρα να σας πω κι εγώ τα μυστικά της βάφτισης-αν έχετε απορίες θα σας λύσω σίγουρα μερικές 215994

εξαρτάται τι θές να κάνεις
ψάξε στο ίντερνετ ιδέες για προσκλήσεις, κοίτα στα καταστήματα που έχουν σαιτ στο ίντερνετ με τα προιόντα τους τι σου αρέσει και μετά θα σου πω πώς περίπου θα το κάνει ίδιο.
συνήθως στα sites που "τις φτιάχνεις μόνη σου"στο τέλος τις παραγγέλνεις κιόλας. ψάξε τι σου αρέσει απλά, μετά με κάποιο πρόγραμμα το περνάς σε νέα εικόνα και το προσαρμόζεις όπως σου αρέσει(κάτι ξέρω από photoshop θα μπορούσα να βοηθήσω) και μετά τα εκτυπώνεις

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dinaki88 έγραψε:
nena1988 έγραψε:εμεις ακομα δεν εχουμε γεννησει αλλα ζηλευω πολυ ολες εσας που μπορειτε και τα κανετε μονες σας,μπραβο σας,θελω και εγω να προσπαθησω να κανω τις μπομπονιερες και τις προσκλησεις μονη μου,ξερετε καποιο siτε που μπορω να μπω και να κανω μονη μου τις προσκλησεις?Εχω εκτυπωτη πολυμηχανημα και πολυ ορεξη βεβαια.. ήρθε η ώρα να σας πω κι εγώ τα μυστικά της βάφτισης-αν έχετε απορίες θα σας λύσω σίγουρα μερικές 215994 ήρθε η ώρα να σας πω κι εγώ τα μυστικά της βάφτισης-αν έχετε απορίες θα σας λύσω σίγουρα μερικές 215994

εξαρτάται τι θές να κάνεις
ψάξε στο ίντερνετ ιδέες για προσκλήσεις, κοίτα στα καταστήματα που έχουν σαιτ στο ίντερνετ με τα προιόντα τους τι σου αρέσει και μετά θα σου πω πώς περίπου θα το κάνει ίδιο.
συνήθως στα sites που "τις φτιάχνεις μόνη σου"στο τέλος τις παραγγέλνεις κιόλας. ψάξε τι σου αρέσει απλά, μετά με κάποιο πρόγραμμα το περνάς σε νέα εικόνα και το προσαρμόζεις όπως σου αρέσει(κάτι ξέρω από photoshop θα μπορούσα να βοηθήσω) και μετά τα εκτυπώνεις

ευχαριστω πολυ dinaki,α!να χαιρεσαι αυτη την πανεμορφη φατσουλα!!!!!!!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υπαρχουν και σαιτ που πουλανε εικονες με πολυ λιγα λεφτα και η ποιοτητα ειναι αριστη ακριβως γιατι το αγοραζεις. Οποτε μετα αν θες την επεξεργαζεσαι βαζεις κειμενο και η εκτυπωση ειναι σουπερ. Το λεω γιατι πολλες απο εμας εχουμε μεσανυχτα απο επεξεργασια εικονας και πολλες φορες μας αρεσει ενα σχεδιο αλλα ακριβως επειδη ειναι αντιγραφη δεν βγαινει ομορφο, αναγκαζομαστε να επεξεργαζομαστε πολυ ωρα κατι που με κοστος πχ 1δολαριο θα ειναι τελειο.
Επισης εχω καταλαβει οτι οσο πιο πολλα βλεπεις τοσο π[ιο πολυ μπερδευεσαι και τα θες ολα και δεν μπορεις να διαλεξεις.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τη νεράιδα στη μπομπονιέρα λες?στο μάμμωνα στη ρόμβης στο κέντρο.
nai gia afti leo.exei kapoio sait nado kai poso tin pires?an mporeis tha me voithiseis.efxaristo poli!! Very Happy

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:τη νεράιδα στη μπομπονιέρα λες?στο μάμμωνα στη ρόμβης στο κέντρο.
nai gia afti leo.exei kapoio sait nado kai poso tin pires?an mporeis tha me voithiseis.efxaristo poli!! Very Happy

tha se gelasw pragmatika gt thumamai ti sunoliki timi pou edwsa sto magazi
isws 30 lepta:/? kapou ekei gyrw
an thumamai kala nomizw ta koutakia ta 160 pigan gurw sta 85 eurw kai ta neradaikia gurw sta 60 sta 160 kommatia panta
elpizw na se voithisa

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι επειδή το θέμα μου έχει και διδακτικό χαρακτήρα Laughing
να σημειώσω και αυτά που έμαθα
οι νονοί αγοράζουν εδώ στην αθήνα τουλάχιστον λαμπάδα μαρτυρικά ρουχαλάκια συμπεριλαμβανομένου τυχόν παλτού, κάτι κεράκια δοχείο για λάδι, σαπουνάκι, παπουτσάκια και καλτσάκια,καπελάκι και λαδόπανα και πετσέτες ένα κουτί για όλα αυτά, σταυρό, στολισμό κολυμπήθρας αλλά και εκκλησίας και ό,τι δώρο θέλουν ίσως για το παιδί.
οι γονείς βάζουν προσκλήσεις, τυχόν τραπέζωμα, μπομπονιέρες, γλυκάκια, τα πρώτα ρούχα με τα οποία πάει το μωρό στην εκκλησία, κάλυψη φωτογράφου, καθώς και τα ρούχα των γονιών που είναι πονεμένη ιστορία. σχετικά με αυτό συμβουλεύω να κάνετε αυτό που νιώθετε, να είστε ο εαυτός σας ώστε να μην εκνευριστείτε με σχόλια τρίτων (εγώ την άκουσα που ήταν μαύρο, και ότι ήμουν προκλητική και καλά για μάνα, ενώ πραγματικά ήταν ό,τι πιο σεμνό και μεγαλοπρεπές έχω βάλει σε όλη μου τη ζωή Laughing )
το ίδιο και το παιδί.
ποτέ δεν κατάλαβα τις προκαταλήψεις για χαρούμενα χρώματα απο τη στιγμή που αυτό είναι μια κατηγοριοποίηση αυθαίρετη-στην ιαπωνία το πένθος εκφράζεται με το άσπρο και το κόκκινο Rolling Eyes
τέσπα πάλι τα πολυλογώ, αν θυμηθώ και κάτι άλλο επιμορφωτικό θα το παραθέσω Laughing

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dinaki88 έγραψε:
cassiani έγραψε:τη νεράιδα στη μπομπονιέρα λες?στο μάμμωνα στη ρόμβης στο κέντρο.
nai gia afti leo.exei kapoio sait nado kai poso tin pires?an mporeis tha me voithiseis.efxaristo poli!! Very Happy

tha se gelasw pragmatika gt thumamai ti sunoliki timi pou edwsa sto magazi
isws 30 lepta:/? kapou ekei gyrw
an thumamai kala nomizw ta koutakia ta 160 pigan gurw sta 85 eurw kai ta neradaikia gurw sta 60 sta 160 kommatia panta
elpizw na se voithisa
efxaristo poli.tha pao na do!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εδώ να καταγγείλω το έλξις δώρο επίσης γιατί ενώ ενοικίασα τα καλάθια μου καθυστερούν ακόμα την κατάθεση των χρημάτων-γιατί δεν είχαν να μου δώσουν όταν τα επέστρεψα-με τη δικαιολογία αύριο και αύριο
δε σας το συστήνω προσωπικά...
αν πάρει και την άλλη βδομάδα το θέμα θα κάνω καταγγελία πάντως..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

spidi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
dinaki88 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΞΙΣ???? ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ.ΓΕΝΙΚΑ,ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟ SITE ΤΑ ΕΧΕΙ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις