Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

απο τοτε που εκανα παιδια εχω προβλημα με τους γονεις μου. πιο πολυ ομως και πιο εντονο με τον μπαμπα μου. Να εξηγησω οτι μενουν απο κατω μας. Δεν ειμαι απο τα ατομα που θελησαν βοηθεια ως προς το μεγαλωμα. με το που γεννησα το πρωτο μου παιδι τους απομακρυνα ολους και τους ειπα πως αν χρειαστω κατι θα τους ρωτησω..αλλιως οχι. Τα παιδια μου κατεβαινουν ανεβαινουν ολη μερα. τωρα τελαιυταια καταφερα αυτο να γινετε μονο τα πρωινα που πινω καιγω καφε με τη mother. ο παππους ομως...ειναι απο τα ατομα που θα πει μια φορα οχι ετσι για να το πει και μολις το παιδι κανει οποιαδηποτε γριματσα πριν καν κλαψει κανει το χατιρι του. γιατι να κλαει το παιδι? εε τι νακανω? αφου κλαει!!! ολο τετοια ακουω. το θεμα μας που διαφωνουμε ειναι το φαγητο. ουτε που τον νοιαζει αν μαγειρευω εγω σο σπιτι μου. μαλιστα καθε μερα με ενημερωνει τι φαει θα κανουν η με ρωταει τι φαι θελω. δεν λεει να συνηθισει οτι απο πανω τους δεν ειναι απλα το δωματιο της κορης τους αλλα μια αλλη οικογενεια που λειτουργει αυτονομα. παντα μαλωνουμε στο φαι. ξεσηκωνει τα μικρα να φανε κατω. οκ δε με πειραζει να τρωνε κατω. ουτε καμια φορα να μαγειρευει η μητερα μου για ολους η εγω αντιθετα. αλλα οχι συνεχεια. εγω και ο αντρας μου ειματσε λιγο αυστηροι στη διατροφη των παιδιων. σοκολατες κλ τους δινουμε εμεις που και που λιγο. γαριδακια κλ δεν εχουν μπει ποτε σπιτι μας. μονο σε παρτυ εχουν φαει. ουτε τα ζητανε. αλμηρα και πικαντικα τυπου καυτερα κλ δεν τα δινουμε.. ο παππους ομως καθε φορα τρωει τετοιους μεζεδες στο φαγητο του. δινει και στα μικρα με τη δικαιολογια να τους ανοιξει η ορεξη. εχω μαλωσει αυτον. εχω μαλωσει τα μικρα και ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΕ ΑΚΥΡΩΝΕΙ. γελαει και τους τα δινει. αυτο γινετε σε οτιδηποτε κανω η πω. οχι μονο στο φαι. με φτανει στα ορια μου. τουλαχιστον οχι μπροστα τους να λεει ''ασε τη μαμα'' να γελαει και να τους κανει αυτο που λεω εγω οχι.μπορει να σας φανουν γελεια αυτα που με ενοχλουν αλλα ειλικρινα εχουν σπασει τα νευρα μου.
αυτο που με ανησυχει ειναι το καλοκαιρι. πηγαινουμε χαλκιδικη 2 μηνες στο εξοχικο μας. εκει μενουμε φυσικα ολοι μαζι. ο αντρας μου ειναι θεσσαλνικη και δουλευει. τι θα κανω παλι? θα μας ακουει ολη η γειτονια? σκεφτηκα να τρωμε σε διαφορετικες ωρες. αλλα στα υπολοιπα? σημερα παλι μαλωσαμε.πως μπορει να καταλαβει οτι υπαρχουν καποια μικρα ορια στο ρολο του παππου της γιαγιας σε σχεση με τους γονεις?

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο το προβλημα εχω κι εγω με τον πεθερο μου αλλα το θετικο στην ολη φαση ειναι οτι βλεπομαστε πολυ λιγες φορες το χρονο.βεβαια δε παυουν να με εκνευριζουν σχολια του τυπου "ασε η μαμα σου δε ξερει" ειδικα σε οτι εχει να κανει με την ασφαλεια του παιδιου στο αμαξι(το βαζει να καθεται μπροστα ζωρις ζωνη,τον παει βολτα με μηχανακι και αλλες τετοιες μαλακιες).αμα μεναμε κοντα θα ειχαμε χαλασει σχεσεις ειναι το μονο σιγουρο...........
με τον μπαμπα μου τα πραγματα ειναι αλλιως!μαλωνει τα παιδια παραπανω απο οσο πρεπει,τα κανει να κλαινε και να μην τον θελουνε!επειδη εχει πολλα παιδια και τα τελευταια ειναι μικρα τα εχει βαλει στο ιδιο τσουβαλι παιδια-εγγονια και μαλωνει αβερτα!τα αγαπαει τα λατρευει αλλα δεν δειχνει ανεκτικοτητα σε καποια αταξια.βεβαια του εχω ξεκαθαρισει οτι ετσι και απλωσει το χερι του θα του τα κοψω και τα δυο και εχω γινει κατανοητη αλλα δε μου αρεσει που δεν ειναι ο κλασσικος παππους να τα παρει να τα παει μια βολτα,να τα παρει ενα παγωτο και τετοια.και δε ξερω αν δε διορθωθει τι θα εχουν να θυμουνται τα παιδια μου απο αυτον.ή μαλλον ξερω,οτι εχω να θυμαμαι εγω απο τον δικο μου...ΤΙΠΟΤΑ...
και θα συμφωνησω λοιπον μαζι σου μα το οτι δε ξερουν τα ορια της παραδεκτης συμπεριφορας ειτε ετσι ειτε αλλιως..........

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλλο αυτο με το αμαξι. στη χαλκιδικη παει πχ να παρει ψωμι και το βαζει μπροστα. Twisted Evil τελικα βαριεμαι ξεβαριεμαι περνω εγω το αμαξι και παω τωρα να μην εχω θεμα. (ευκαιρια να κανω καμια βολτα) και αν παρατηρησεις με κοιτανε παραξενα που δενω το παιδι για 300 μετρα

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμενα το ιδιο!μαλιστα μου ειπε κιολας "πετατε τα λεφτα σας να παιρνετε αυτα τα καρεκλακια" και γυρισα και του ειπα με θρασος "γιατι τα δικα σου λεφτα πεταμε?εσυ τα δικα σου τα εχεις τοσο καλα φυλαγμενα που δε τα ειδαμε ποτε........."
ε μα τα ηθελες ο κωλος του.......... Twisted Evil

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως ειλικρινα ειναι πολυ δυσκολο. αφου λεω καμια φορα μακαρι ναμενα λιγο πιο περα. εχει και τα καλα του δεν ειμαι αχαριστη αλλα.... δυσκολα!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:παντως ειλικρινα ειναι πολυ δυσκολο. αφου λεω καμια φορα μακαρι ναμενα λιγο πιο περα. εχει και τα καλα του δεν ειμαι αχαριστη αλλα.... δυσκολα!

εχεις πολυ δικιο σε αυτο το θεμα!εγω προσωπικα δε το θεωρω αχαριστια!θελεις κι εσυ το καλυτερο για την οικογενεια σου!ειτε αυτο σημαινει υγειινη διατροφη για τα παιδια(να ηταν 10 μερες το χρονο οκ να το προσπερασεις-οχι οτι θεωρω σωστο το να σε ακυρωνουν)ειτε αυτο σημαινει ηρεμια στη σχεση του ζευγαριου...του εχεις πει ποτε οτι σου δημιουργει καποια ενταση ενδεχομενως με τον αντρα σου το γεγονος οτι σας ακυρωνει συνεχως και δε μπορειτε να θεσετε ορια στη συμπεριφορα των παιδιων?μηπως και φιλοτιμηθει-λεμε τωρα γιατι αν κρινω απο τους δικους μας παππουδες φιλοτιμο μηδεν....

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ.......
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΟΥΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΚ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ....ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΓΓΟΝΗ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΟ ...ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ SUPERMAMA..
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΑΠΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα πάλι έχει τρία είδη παππούδων.

α) τον μπαμπά μου που είναι ο κλασσικός (όχι με τραγιάσκα και τσιμπούκι Very Happy )Είναι αυτός που κάνει όοοο,τι μπορεί για να την κακομάθει και με την ατάκα-καραμέλα στο στόμα:Άσε μας ρε Αθηνά με τις υπερβολές,εμείς 3 σας μεγαλώσαμε και δεν πάθατε τίποτα.

β)τον πατριό του άντρα μου που κάνει επίσης ό,τι μπορεί για να την κακομάθει μόνο που αν του πούμε κάτι είναι πιο υπάκουος απο τον μπαμπά μου
και

γ)τον μπαμπά του άντρα μου που τη βλέπει μια φορά το 6μηνο και άντε να την πάρει καμία αγκαλιά και να της πάρει κανένα δωράκι και μέχρι εκεί.

Εγώ έχω ξαναπεί οτι δεν με πειράζει που προσπαθούν να την κακομάθουν ΟΜΩΣ δεν έχω κανέναν πάνω απο το κεφάλι μου όπως εσύ.Εσύ πρέπει να κάνεις μια συζητησούλα γιατί αργά ή γρήγορα θα έχεις πρόβλημα με τα παιδιά.

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια να σας πω την αληθεια μου μακαρι να ζουσε ο μπαμπας μου κ ας την κακομαθαινε κ ας με ακυρωνε μπροστα της μου λειπει παρα πολυ κ πιο πολυ με περνει το παραπονο γιατι δεν γνωρισε την μικρη μιας κ λαχταρουσε πολυ ενα εγγονι αυτο ηταν το παραπονο του Sad Sad Sad Sad Sad Sad τεσπα εαν κατσετε να συζητησετε μαζι τους δεν νομιζω οι γονεις σας να μηνκαταλαβανουν τα επειχηρηματα που θα τους θεσετε χωρις φωνες κ καβγαδς κ χωρις να ειναι μπροστα τα παιδια

http://www.gatospito.com

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama rias έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ.......
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΟΥΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΚ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ....ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΓΓΟΝΗ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΟ ...ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ SUPERMAMA..
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΑΠΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.

ναι εχεις δικιο σε αυτο που λες. ουτε εγω γνωρισα παππουδες και γιαγιαδες.. κοιτα προσωπικα αν με ρωτησεις μονο σαν λεξεις παππους γιαγια μου ερχετε διπλα η λεξη χατιρια, και γενικα νατα κακομαθαινουν. ΑΛΛΑ! ολα εχουν τα ορια τους. οταν ειναι μια κατασταση καθε μερα για να μη πω ολη μερα τοτε ξεφευγουν τα πραγματα και το βλεπεις λιγο πιο ρεαλιστικα και χωρις ρομαντισμο. δεχομαι να τυχει να κανουν ενα χατιρι που δε το κανω εγω. αλλα δε δεχομαι να φωναζω για κατι να ξερει οτι το απαγορευω να με κοιταει να γελαει και να το κανει στο παιδι αυτο πουθελει. ειλικρινα δεν το καταλαβεινει. θελω να πω δεν το κανει επιτηδες απλα πιστευει πως ειμαι υπερβολικη. με τη γνωστη φραση...''εεελα μωρεεε παιδια ειναι!'' Twisted Evil

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:κι εμενα το ιδιο!μαλιστα μου ειπε κιολας "πετατε τα λεφτα σας να παιρνετε αυτα τα καρεκλακια" και γυρισα και του ειπα με θρασος "γιατι τα δικα σου λεφτα πεταμε?εσυ τα δικα σου τα εχεις τοσο καλα φυλαγμενα που δε τα ειδαμε ποτε........."
ε μα τα ηθελες ο κωλος του.......... Twisted Evil
gia alli mia fora ipoklinomai
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:κι εμενα το ιδιο!μαλιστα μου ειπε κιολας "πετατε τα λεφτα σας να παιρνετε αυτα τα καρεκλακια" και γυρισα και του ειπα με θρασος "γιατι τα δικα σου λεφτα πεταμε?εσυ τα δικα σου τα εχεις τοσο καλα φυλαγμενα που δε τα ειδαμε ποτε........."
ε μα τα ηθελες ο κωλος του.......... Twisted Evil
gia alli mia fora ipoklinomai
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zouzounaki 24 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:κι εμενα το ιδιο!μαλιστα μου ειπε κιολας "πετατε τα λεφτα σας να παιρνετε αυτα τα καρεκλακια" και γυρισα και του ειπα με θρασος "γιατι τα δικα σου λεφτα πεταμε?εσυ τα δικα σου τα εχεις τοσο καλα φυλαγμενα που δε τα ειδαμε ποτε........."
ε μα τα ηθελες ο κωλος του.......... Twisted Evil
gia alli mia fora ipoklinomai
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect


ΚΑΙ ΕΓΩ Respect Respect Respect Respect Respect Respect ΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΞΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΚΑΡΑΚΛΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΙΟ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑ ΧΑ ΚΑΙ ΧΟΥ ΧΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΖΗΤΗΜΑ ΑΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ 10 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 5 ΦΕΥΓΑΛΕΑ

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ, ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ, ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!! ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΧΘΕΣ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΣΠΑΝΑΚΟΡΙΖΟ, Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!! Ε ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!ΕΓΩ ΤΗΣ ΛΕΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ?

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ αυτοί οι παππούδες.........αλλά και οι γιαγιάδες....
το να σε ακυρώνει μπροστά στο παιδί είναι μεγάλο λάθος...
μετά το παιδί δεν θα σε υπολογίζει καθόλου.αλλά πως να τους αλλάξεις τα μυαλά?
ασχετό αλλά χθες ήμουν για δουλειά και μόλις επιστρέφω βλέπω τον άντρα μου αλαφιασμένο και μου λέει: "έλα να βάλουμε θερμόμετρο στο παιδί.γιατί την είχα αφήσει κάτω στον πατέρα μου και την ένιωσε ζεστή και είχε 37 πυρετό. πήρα και τη γιατρό τηλ και της το είπα"(είχαμε κάνει εμβόλιο χθες")
μα καλά του λέω πήρες τη γιατρό να της πεις αυτό? αφού σου είχα πει ότι μέχρι 37,2 είναι φυσιολογικό για τα βρέφη...
βάζω θερμόμετρο να του φύγει η ιδέα, είχε 36,6 και παίρνει τον πατέρα του να του το πει.
και σήμερα πρωϊ-πρωϊ ανεβαίνει η πεθερά να δει πως κοιμήθηκε και αν έχει πυρετο τώρα...
μετά συναντάω από κάτω τον κουνιάδο μου και με ρωτάει αν είναι καλά η μικρή γιατί χθες είχε πυρετό...
ορισμένες φορές η υπερβολή τους με ενοχλεί.
συγνώμη για το off topic αλλά κάπου ήθελα να τα πω...

alexmina83

alexmina83
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΑΣ ΠΑΛΙ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΕΣ ΜΑΣ ΚΑΛΟ-ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΜΕΤΡΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΕΤΕΙ ΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ.ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΣΑΝ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΑΥΣΤΗΡΟΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ 4! Smile

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
supermama έγραψε:παντως ειλικρινα ειναι πολυ δυσκολο. αφου λεω καμια φορα μακαρι ναμενα λιγο πιο περα. εχει και τα καλα του δεν ειμαι αχαριστη αλλα.... δυσκολα!
[size=12]kalispera diabasa tis parapanw hstories sas kai sas katalabenw.kai egw mia apo ta idia mono apo ton pe8ero mou den exw parapono.apo pe8era, patera, mana,aderfia tou sizigou mou ginete xamos ka8e mera olo kai kapion 8a exw mes sta podia mou.kai o ka8enas me tis simvoules tou pws 8a kanw to ena pws 8a kanw to allo les kai egw den kserw ti prepei na kanw kai pio einai to kaliterw gia ta paidia mou.kai oso gia to{na emena makria}auto paizei mono gia tous goneis mou oloi oi alloi einai giro apo to spiti mou.perimenw to kalokairi na pane stis doulies tous na uremisw.den exw na pw tipota allo hpomonh! Twisted Evil

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ,Α-Π-Ο-Λ-Υ-Τ-Ω-Σ!!!!!!!!!!!!!
ημαμαν μου μενει διπλα ακριβως,εσυ εισαι τυχερη τους εχεις κατω,εμενα που ειναι κ ακριβως διπλα????????????????? ,και τρελαινομαι οχι γτ αυτο που θα θελει να δωσει η κανει της μικρης ειναι κακο,πολυ απλα γτ κανουνε κινησεις χωρις να μας υπολογιζουνε εμας,λες και δν υπαρχει λογος να μας λογαριαζουνε.Την τελευταια φορα που δν αφηνα τν μικρη να κανει κατι,κ εκεινη την αφησε,δν ανοιξα τν πορτα μου 1βδομαδα.Εγινε ο χαααμος.Της ξεκαθαρισα οτι με το παιδι θα γινεται αυτο που λεω εγω κ ο πατερας της.Ευτυχως στο θεμα φαγητου η μανα μου ανεκαθεν δν τρωει φαγητα ανθυγιεινα οποτε δν ειχαμε προβλημα,εκτος απο τ καλοκαιρι που τα αδερφια μ κατεβαζουνε κιλα παγωτο καθημερινα και συνηθως η μικρη ειναι απο εκει.κ γω ωρες ωρες το εχω πει μακαρι να εμενα ενα τετραγωνο μακρια.και τα αδερφια μου το ιδιο.αυτη τρελαινεται να κανει πασαρελα κ θελει πανω στν τραπεζαρια μας,κ εγω δν τν αφηνω κ ο αδερφος μ τν βαζει με αποτελεσμα η τραπεζαρια να θελει φτιαξιμο γτ κουνιεται σαν μαουνα με 10μποφωρ.Κ ο πατριος μ πριν να πεθανει,μολις ακουγε την μικρη ερχοταν βεβαια χτυπουσε κ ελεγε γτ κλαιει το παιδι κ ειχε ενα συρταρι μονο μπισκοτα κ σοκολατες δικα της!!αλλα ευτυχως η μικρη μακουγε κ δν ετρωγε καθε μερα,αλλα αραια κ που.Ειναι πολλα,τοθεμα ειναι οτι κανουνε σαν να μν μας υπολογιζουνε λες κ εμεις επειδη ημαστε μικρες δν ξερουμε απο οικογενεια.Εχτες η μικρη εκατσε τιμωρια ολο το απογευμα επειδη ο αδερφος μου την πειραζε αποκει κ δν τν αφησε να κοιμηθει με τν μανα μου,κ τα πηρα τοσο κ εβαλά εκεινη τιμωρια γτ αν μιλουσα μαζι του θα τσακωνομασταν.Τι να κανουμε,καλοι κακοι αυτοι ειναι.τωρα εχουνε ψιλοκαλυτερεψει τα πραγματα,αλλα επρεπε να γινω σκυλα μαυρη κ να με πιασει λυσσα κακια για να δουνε οτι οντως θελω στο παιδι μου να περναει ο δικος μ λογος κ του πατερα της.Κ σε τριτη μοιρα ο δικος τους κ αν τυχον οπως ειπες χρειαστουμε κατι θα φωναξουμε

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama rias έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ.......
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΟΥΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΚ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ....ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΓΓΟΝΗ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΟ ...ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ SUPERMAMA..
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΑΠΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.

εχω χασει και τους 2 μπαμπαδες μου τν βιολογικο κ θετο,κ τωρα το λεω,ας ζουσε κ ας τν κακομαθαινε,γτ ο καημενος τν κακομαθαινε μονο με γλυκα κ με το τζαμπο,τν επαιρνε εκει(βεβαια μονο χριστουγεννα γενεθλια πασχα και γιορτη) κ της ελεγε διαλεξε κ παρε οτι θελεις,κ εκεινη κατεβαζε ολο το μαγαζι.Αν τν αφηνα θα τν επαιρνε καθε μερα.Δν της ελειπε τιποτα,μεχρι που ρε κοριτσια τν πρωτη χρονια που τν χασαμε το πρωτο πασχα,λιγο καιρο πριν να παρουμε τ δωρο τον ειδα κστο ονειρο μ κ μου ειπε,τωρα που ερχεται πασχα να της ψωνισετε οπως της ψωνιζα,σηκωθηκα και εκλαιγα,κ χαλασαμε τοτε σχεδον ολο το δωρο πασχα στν μικρη.Με ποναει πολυ που δν εχω κανεναν τους ειδικα τν 2ρο τν θετο,(γ το βιολογικος επελεξε να ''φυγει'' ενω ο θετος παρακαλουσε τν γιατρο να τν σωσει.Τεσπα...σορρυ για τα μεγαλα ποστς

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
manoula_24xr έγραψε:
mama rias έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ.......
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΟΥΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΚ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ....ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΓΓΟΝΗ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΟ ...ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ SUPERMAMA..
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΑΠΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.

εχω χασει και τους 2 μπαμπαδες μου τν βιολογικο κ θετο,κ τωρα το λεω,ας ζουσε κ ας τν κακομαθαινε,γτ ο καημενος τν κακομαθαινε μονο με γλυκα κ με το τζαμπο,τν επαιρνε εκει(βεβαια μονο χριστουγεννα γενεθλια πασχα και γιορτη) κ της ελεγε διαλεξε κ παρε οτι θελεις,κ εκεινη κατεβαζε ολο το μαγαζι.Αν τν αφηνα θα τν επαιρνε καθε μερα.Δν της ελειπε τιποτα,μεχρι που ρε κοριτσια τν πρωτη χρονια που τν χασαμε το πρωτο πασχα,λιγο καιρο πριν να παρουμε τ δωρο τον ειδα κστο ονειρο μ κ μου ειπε,τωρα που ερχεται πασχα να της ψωνισετε οπως της ψωνιζα,σηκωθηκα και εκλαιγα,κ χαλασαμε τοτε σχεδον ολο το δωρο πασχα στν μικρη.Με ποναει πολυ που δν εχω κανεναν τους ειδικα τν 2ρο τν θετο,(γ το βιολογικος επελεξε να ''φυγει'' ενω ο θετος παρακαλουσε τν γιατρο να τν σωσει.Τεσπα...σορρυ για τα μεγαλα ποστς
auto me thn eksousia sta eggonia pou nomizoun oti exoun.tous akouw apo twra kai lene katse na megalosete kai 8a ta poume.gia ksulo enooun kai h giagia to leei kai o pappous.auto den 8a to epitrepsoume.oi gonois exoun mono auto to dikeoma sosta;

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
veniou έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
mama rias έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ.......
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΟΥΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΚ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ....ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΓΓΟΝΗ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΟ ...ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ SUPERMAMA..
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΑΠΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.

εχω χασει και τους 2 μπαμπαδες μου τν βιολογικο κ θετο,κ τωρα το λεω,ας ζουσε κ ας τν κακομαθαινε,γτ ο καημενος τν κακομαθαινε μονο με γλυκα κ με το τζαμπο,τν επαιρνε εκει(βεβαια μονο χριστουγεννα γενεθλια πασχα και γιορτη) κ της ελεγε διαλεξε κ παρε οτι θελεις,κ εκεινη κατεβαζε ολο το μαγαζι.Αν τν αφηνα θα τν επαιρνε καθε μερα.Δν της ελειπε τιποτα,μεχρι που ρε κοριτσια τν πρωτη χρονια που τν χασαμε το πρωτο πασχα,λιγο καιρο πριν να παρουμε τ δωρο τον ειδα κστο ονειρο μ κ μου ειπε,τωρα που ερχεται πασχα να της ψωνισετε οπως της ψωνιζα,σηκωθηκα και εκλαιγα,κ χαλασαμε τοτε σχεδον ολο το δωρο πασχα στν μικρη.Με ποναει πολυ που δν εχω κανεναν τους ειδικα τν 2ρο τν θετο,(γ το βιολογικος επελεξε να ''φυγει'' ενω ο θετος παρακαλουσε τν γιατρο να τν σωσει.Τεσπα...σορρυ για τα μεγαλα ποστς
auto me thn eksousia sta eggonia pou nomizoun oti exoun.tous akouw apo twra kai lene katse na megalosete kai 8a ta poume.gia ksulo enooun kai h giagia to leei kai o pappous.auto den 8a to epitrepsoume.oi gonois exoun mono auto to dikeoma sosta;

Νομιζω πως ουτε οι γονεις δεν εχουν δικαιωμα να δερνουν τα παιδια τους. Γενικα πολλα απο οσα εκαναν οι γονεις μας σε εμας ως μεθοδο διαπαιδαγωγησης τωρα δεν ισχυουν και χαιρομαι για αυτο, ως γονιος πλεων γιατι το ξυλο δεν βγηκε απο τον Παραδεισο και προσφερει μονο εκτονωση σε αυτον που το ριχνει. Σε ολα τα αλλα συμφωνω.

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
veniou έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:
mama rias έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ.......
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΟΥΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΚ....ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ....ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΓΓΟΝΗ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΟ ...ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ!!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΠΟΥ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ SUPERMAMA..
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΑΠΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.

εχω χασει και τους 2 μπαμπαδες μου τν βιολογικο κ θετο,κ τωρα το λεω,ας ζουσε κ ας τν κακομαθαινε,γτ ο καημενος τν κακομαθαινε μονο με γλυκα κ με το τζαμπο,τν επαιρνε εκει(βεβαια μονο χριστουγεννα γενεθλια πασχα και γιορτη) κ της ελεγε διαλεξε κ παρε οτι θελεις,κ εκεινη κατεβαζε ολο το μαγαζι.Αν τν αφηνα θα τν επαιρνε καθε μερα.Δν της ελειπε τιποτα,μεχρι που ρε κοριτσια τν πρωτη χρονια που τν χασαμε το πρωτο πασχα,λιγο καιρο πριν να παρουμε τ δωρο τον ειδα κστο ονειρο μ κ μου ειπε,τωρα που ερχεται πασχα να της ψωνισετε οπως της ψωνιζα,σηκωθηκα και εκλαιγα,κ χαλασαμε τοτε σχεδον ολο το δωρο πασχα στν μικρη.Με ποναει πολυ που δν εχω κανεναν τους ειδικα τν 2ρο τν θετο,(γ το βιολογικος επελεξε να ''φυγει'' ενω ο θετος παρακαλουσε τν γιατρο να τν σωσει.Τεσπα...σορρυ για τα μεγαλα ποστς
auto me thn eksousia sta eggonia pou nomizoun oti exoun.tous akouw apo twra kai lene katse na megalosete kai 8a ta poume.gia ksulo enooun kai h giagia to leei kai o pappous.auto den 8a to epitrepsoume.oi gonois exoun mono auto to dikeoma sosta;

Νομιζω πως ουτε οι γονεις δεν εχουν δικαιωμα να δερνουν τα παιδια τους. Γενικα πολλα απο οσα εκαναν οι γονεις μας σε εμας ως μεθοδο διαπαιδαγωγησης τωρα δεν ισχυουν και χαιρομαι για αυτο, ως γονιος πλεων γιατι το ξυλο δεν βγηκε απο τον Παραδεισο και προσφερει μονο εκτονωση σε αυτον που το ριχνει. Σε ολα τα αλλα συμφωνω.
ontos exw piasei ton eauto mou poles fores na skevwme to ksulo pou mas edinan. euxwme na mhn xriastei pote na to kanw.

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παιδακι δεν εχουμε εμεις ακομη για να ξερω αν θα το κακομαθαινουν οι παππουδες του...
ο ανηψιος μας ομως, μεγαλωσε ουσιαστικα στο σπιτι των γονιων μου, παρολο που ειχε θειες που δεν του χαλουσαν χατηρι και παρολο που οι γονεις του ελειπαν το μεγαλυτερο μερος της ημερας, εγινε ενα υπεροχο παιδακι που ξερει να εχει ορια. φανταστειτε οτι ηταν μολις 5 χρονων και οταν του εδιναν γλυκα και γαριδακια κτλ ηξερε να λεει οχι ο πιτσιρικακος (κι ας ειναι απιστευτος γλυκαντζης)! ισως ειναι θεμα χαρακτηρα, αλλα και παλι τον χαρακτηρα ποιος τον διαμορφωνει αν οχι οι γονεις?
μακαρι και τα δικα μας παιδια να μπορεσουμε να τα μεγαλωσουμε σωστα και να μπορουν να διακρινουν απο αυτη την ηλικια το σωστο και το λαθος...

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι βλεπω την σχεση που εχει ο πατερας μου με την μικρη μου και λιωνω! πραγματικα τρελλαινομαι! ωρες-ωρες νομιζω οτι ουτε με εμας δεν εκανε ετσι. και ναι την κακομαθαινει καποιες φορες και μετα τα τραβαω εγω, αλλα θυμαμαι κι εγω την σχεση μου με τον παππου μου τον συχωρεμενο...ημασταν πολυ αυτοκολλητοι. οποτε, ρε κοριτσια, χαλαλι.

σιγουρα το θεμα της διατροφης ειναι πολυ σημαντικο, αλλα κι αν φαει καμια σοκολατιτσα παραπανω ε, δεν χαλασε κι ο κοσμος.

κι εμενα σημερα τι μου ειπε ο πατερας μου και με κουφανε? ηθελε να την παει βολτα στις 11 το πρωι. την ντυνω, την πασαλειφω με αντιλιακο και μου λεει "σιγα παιδακι μου ποσο θα της βαλεις την εκανες ασπρη απο το αντιλιακο"! κι εγω μετα...εμεινα καπως ετσι Shocked . οχι οτι εδωσα σημασια, συνεχισα να κανω αυτο που εκανα και τελος.

θελω να πω οτι οταν η σχεση αυτη ειναι τοσο δυνατη ολα τα αλλα περισσευουν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις