Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
346 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 346 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τομέας Σπουδών - Όργανο
Σύστημα Teddy για ηλικίες από 22 μηνών έως 4 ετών

Σίγουρα χαίρεστε με κάθε του καινούριο βήμα, κάθε του καινούρια λέξη. Καιρός να ενθουσιαστείτε ανακαλύπτοντας κι άλλα 'κρυφά' ταλέντα του παιδιού σας. Φανταστείτε τα παιδιά σας να τραγουδούν, να χορεύουν, να 'αφουγκράζονται' και να κατανοούν τη μουσική.

Ένα μικρό αρκουδάκι, με πολύ σημαντική παρουσία σε όλα τα μαθήματά μας στο Ωδείο, χαρίζει το όνομά του στο σύστημα αυτό, το οποίο απευθύνεται σε νήπια από είκοσι δύο μηνών έως τεσσάρων ετών.

Η μουσική τους προσφέρει ασφάλεια, ικανοποίηση, ηρεμία. Και κάτι παραπάνω: είναι ένα σημαντικότατο ερέθισμα που τα βοηθά να προχωρήσουν με μεγαλύτερη άνεση και ταχύτητα από το ένα στάδιο ανάπτυξης στο επόμενο.

Aπό τα παιδιά σ' αυτή τη φάση της ζωής τους δεν απαιτούμε να μάθουν να τραγουδούν με σωστή φωνή ή να μάθουν να απομνημονεύουν τα λόγια των τραγουδιών και τους στίχους των ποιημάτων. Είναι κατόρθωμα να θυμηθούν ίσως κάποιες λέξεις, κάποιες κινήσεις ή κάποια ρυθμικά μοτίβα. Όλο το μάθημα βασίζεται στην επανάληψη, στα αγαπημένα θέματα των παιδιών της ηλικίας αυτής (το Νηπιαγωγείο, η Θάλασσα, τα Γενέθλια, η Παιδική χαρά) και στην κατανόηση του ρυθμού μέσα από τη χρήση κυρίως κρουστών οργάνων. Τα μέλη της ομάδας διασκεδάζουν, συνεργάζονται, υπακούουν σε κανόνες, έτσι ώστε μέσα από τη δημιουργική αυτή μουσική ώρα να διευκολύνεται και να ομαλοποιείται η προσαρμογή τους στην οικογένεια του παιδικού σταθμού.


pws sas fainetai lew na tin paw to kalokairi molis ginei 22 minwn:D
eksalou meta apo duo mines tha arxisei paidiko mpas kai ontws eksoikeiwthei..
kserei kamia kati parapanw, exei paei kamia to mwraki tis? gnk pws sas fainetai san idea
einai to vrefonhpiako tmhma sto wdeio filippos nakas..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι πολυ ωραια ιδεα!ειχα παρει για τον γιο μου αλλα με κολλησε το οτι ηθελαν να εξοφλουνται σε δυο δοσεις τα διδακτρα (2 ή 3 δεν θυμαμαι ακριβως,πριν 10 μηνες πρεπει να ειχα παρει τηλ). Κολλησε το θεμα γιατι σκεφτομουν αν αρρωστησει ή για αλλο λογο χασει μαθηματα ή δεν του αρεσει τοτε θα εχανα τα χρηματα. Το σκεφτομαι για του χρονου για την κορη μου. Πηγαινε την τη μικρη σου, μουσικοκινητικο παιχνιδι,θεατρικο κ εικαστικα ειναι "εργαλεια" για τα παιδια!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολυ καλο!Αν εμενα Αθηνα θα εμπενα κ εγω στο τριπακι να το ψαξω!Η δικια μου βεβαια σημερα ειναι ακριβως 13μηνων..αλλα μ αρεσει πολυ η ιδεα!!!!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:ειναι πολυ ωραια ιδεα!ειχα παρει για τον γιο μου αλλα με κολλησε το οτι ηθελαν να εξοφλουνται σε δυο δοσεις τα διδακτρα (2 ή 3 δεν θυμαμαι ακριβως,πριν 10 μηνες πρεπει να ειχα παρει τηλ). Κολλησε το θεμα γιατι σκεφτομουν αν αρρωστησει ή για αλλο λογο χασει μαθηματα ή δεν του αρεσει τοτε θα εχανα τα χρηματα. Το σκεφτομαι για του χρονου για την κορη μου. Πηγαινε την τη μικρη σου, μουσικοκινητικο παιχνιδι,θεατρικο κ εικαστικα ειναι "εργαλεια" για τα παιδια!
θυμάσαι δίδακτρα?
έχεις υπόψην άλλα τέτοια προγράμματα?
είμαστε 20 μηνών
ποτέ δεν πήγα σε τίποτα εικαστικό μόνη μου ψάχτηκα με τη μουσική όταν μεγάλωσα αλλά είναι αργά για πολλά πράγματα μετά..
θέλω να της δώσω ερεθίσματα στον τομέα της μουσικής της κίνησης και του αθλητισμού, μέχρι να μου δείξει ότι δε θέλει, ζούμε σε ένα κόσμο που δίνει μόνο πνευματικά αγαθά στα παιδιά και αυτά αμφιβόλου ποιότητας..
fatsoulinaki έγραψε:Πολυ καλο!Αν εμενα Αθηνα θα εμπενα κ εγω στο τριπακι να το ψαξω!Η δικια μου βεβαια σημερα ειναι ακριβως 13μηνων..αλλα μ αρεσει πολυ η ιδεα!!!!
έχει και πιο μικρό στάδιο από 10 μηνών έως 22 αλλά το ανακάλυψα λίγο αργά..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν θυμαμαι καλα πηγαινε στα 50 ευρω τον μηνα,μια φορα την εβδομαδα. Θα σε πληροφορησουν καλυτερα οι ιδιοι. Ειχα μιλησει με τον Νακα στην Κηφισια (αυτος ειναι κοντα μας).Για κατω των 3 δεν εχω υποψη και εγω καποιο αλλο εργαστηριο με τετοιες δραστηριοτητες. Μετα τα 3...εδω ειμαστε θα σε κατατοπισω Laughing Laughing Αν ομως βρεις κατι αναλογο και αλλου θα θελα να μου το λεγες.Περιμενω απο κατι φιλους που εχουν εργαστηρι καλλιτεχνικο για παιδακια στο Ν.Ηρακλειο να μου στειλουν πληροφοριες. Αν δεχονται κατω των 3,τιμες κτλ Αν παιζει κατι τετοιο θα στο στειλω.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
na'sai kala
ntaksei gia 4 fores to mina einai ligo tsimpimena alla aksizei ton kopo pisteuw einai o,ti prepei gia to paidaki na agapisei apo twra ti mousiki
me endiaferei pio polu auto para ta grammata sti xwra pou zoume Twisted Evil

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ντινάκι αν διάβασα σωστά η μικρή σου 20 μηνών και γενικά θέλεις να της προσφέρεις ερεθίσματα. Εγώ προτείνω το baby swimming για αυτή την ηλικία. Άμα ψάξεις στο internet θα δεις ότι προσφέρει πάρα πολλά στο παιδί. Έχει ανοιχτεί σχετικό θέμα διάβασέ το αν θες. Κι εμένα μ αρέσει η μουσική αλλά προτιμώ να πάω λίγο αργότερα. Ο αθλητισμός άμα δεν τον μάθεις από μικρός πάει μετά. Βέβαια το να πας σε κάποιο άθλημα αντί για μηνών 10 χρονών δεν χάλασε κι ο κόσμος. Πάλι μικρό θα είναι το παιδάκι. Εγώ τα ξεκίνησα τώρα αυτό που είναι και το μόνο που μπορούν να κάνουν σε αυτή την ηλικία. Κι αργόετρα όταν πλέον θα μπορούν να διαλέξουν και μόνα τους αλλάζουμε αν δεν τους αρέσει.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:na'sai kala
ntaksei gia 4 fores to mina einai ligo tsimpimena alla aksizei ton kopo pisteuw einai o,ti prepei gia to paidaki na agapisei apo twra ti mousiki
me endiaferei pio polu auto para ta grammata sti xwra pou zoume Twisted Evil

Ντινακι στη χωρα που ζουμε οπως λες κ εσυ διαχωριζεται η μουσικη απ τα γραμματα...γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ σοβαρες κ πολυ δυσκολες σπουδες οι τεχνες Smile

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
giouli73 έγραψε:Ντινάκι αν διάβασα σωστά η μικρή σου 20 μηνών και γενικά θέλεις να της προσφέρεις ερεθίσματα. Εγώ προτείνω το baby swimming για αυτή την ηλικία. Άμα ψάξεις στο internet θα δεις ότι προσφέρει πάρα πολλά στο παιδί. Έχει ανοιχτεί σχετικό θέμα διάβασέ το αν θες. Κι εμένα μ αρέσει η μουσική αλλά προτιμώ να πάω λίγο αργότερα. Ο αθλητισμός άμα δεν τον μάθεις από μικρός πάει μετά. Βέβαια το να πας σε κάποιο άθλημα αντί για μηνών 10 χρονών δεν χάλασε κι ο κόσμος. Πάλι μικρό θα είναι το παιδάκι. Εγώ τα ξεκίνησα τώρα αυτό που είναι και το μόνο που μπορούν να κάνουν σε αυτή την ηλικία. Κι αργόετρα όταν πλέον θα μπορούν να διαλέξουν και μόνα τους αλλάζουμε αν δεν τους αρέσει.
17 eimaste akoma
nai thelw kai athlitismo kai mousiki kai kinisi an dn endiaferthei me ton athlitismo(px xoros)
eimai i klassiki mana pou apla thelw na ta exw ola san epiloges na dialeksei o,ti goustarei kai na paratisei o,ti dn goustarei
exw akousei gia to baby swimming, alla praktika dn mporw na tin paw egw gt tha prepei na einai euthuni mono diki mou(o pateras tis apokleietai na emfanistei me magio mprosta se allas mamades kai na kanoune tis askisoules parea-kompleksikos ti na peis...)kai dn exw autokinhto kai edw sthn peukh dn prosferetai tpt, enw sti mousiki pou einai konta to wdeio tha mporesw eukolotera..ena ena me seira
eksallou
metaksu mas
o monos hxos pou mporw na tis dwsw egw einai hlektrikos(kai oi duo goneis asxoloumaste mono me kithara kai akoume mono metal)thelw na erthei se epafi kai me alla organa pou egw dn kserw na tis ta deiksw
enw se epafi me to nero tha ti ferw olo to kalokairi tha paizoume kai vlepoyme an tha to entaksoume..
ola kalo kanoun, kai h epafh me th mousiki gumnazei to pneuma kai tis aisthiseis oso kai i epafi me to nero to swma kai tis empeiries..

litsakos έγραψε:
Ντινακι στη χωρα που ζουμε οπως λες κ εσυ διαχωριζεται η μουσικη απ τα γραμματα...γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ σοβαρες κ πολυ δυσκολες σπουδες οι τεχνες Smile
to kserw!
Smile
ennow oti tosa xronia spoudazw, exw dei apo konta kai apo kathe apopsi poso sapio einai to sustima paideias, poso liga mathaineis ousiastika, oti theloun muala mhxanes kai oxi dhmiourgika...kalutera na mn ta pigainei kala sto sxoleio(ki egw poy hmoun aristh ti katalava:/) alla na ektonwnetai dhmiourgika opou protima kai na mathainei o,ti ths aresei-mporei na vgei kai filoma8hs poios kserei!-etsi ki alliws toulaxiston 50% twn periptwsewn an dn allaksei tpt einai oti tha meinei kremasmeno to ptuxio ths otan me to kalo:pppp
gi'auto ekswsxolikes drastiriotites ki agios o theos:D

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις