Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τρι Ιουν 01, 2010 11:16 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iaggelop έγραψε:το μοναδικο θεμα στο οποιο εχω επιτυχει ως μανα γιατι στα υπολοιπα τα εχω σκατωσει.τρωμε τις 20.00 και στις 20.30 με 20.45 μπανιο-μασαζ.
χτενισμα φιλακι για καλυνυχτα και τσουπ...στην κουνια!
στο καπακι πιπιλα και το που 21.30 εχει κοιμηθει αφου εχει φτυσει μονος την πιπιλα...το μετα ειναι αλλη ιστορια!!!!

κοπελα μου αυτο που εχεις πετυχει με το προγραμμα ειναι αρκετα δυσκολο.ασχετο το αν ξυπναει ή οχι μεσα στη νυχτα.αλλα να μαθει να κοιμαται στανταρ ωρα ειναι ...αθλος! Very Happy
και μενα εχουν προγραμμα σχολειου Razz 9 κοιμουνται τωρα το καλοκαιρι,8.30 το χειμωνα μεχρι τις 7 το πρωι.Αλλα πριν κλεισουν τον 3ο μηνα κοιμοντουσαν αργα,μολις τον κλεισανε τα εβαλα σε προγραμμα.

27ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τρι Ιουν 01, 2010 11:21 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna έγραψε:ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΟΡΕΣ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ 16 ΜΗΝΩΝ.ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ,ΝΑ ΤΑ ΞΥΠΝΩ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΣΑΣ ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ?ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΡΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕΣ.

ioanna εγω δεν πιστευω οτι ειναι στο παιδι αλλα στο πως θα μαθει το παιδι.Σαν παιδι ειχα δυσκολια στον υπνο,μεχρι και τωρα.Αλλα δεν με ειχαν βαλει σε προγραμμα,κοιμομουν 12 το βραδυ με αποτελεσμα παααντα να δυσκολευομαι να ξυπνησω για το σχολειο. γι αυτο επεμεινα στα δικα μου για να μην ζοριζονται οταν μεγαλωσουν.Γιατι δεν δοκιμαζεις κι αυτο με το παραμυθι που γραφε μια κοπελα πιο πανω?Να τις πας στο δωματιο τους στις 9 με το πορτατιφ τους αναμενο και να τις αφηνεις.Σιγα σιγα θα το μαθουν και θα ξερουν οτι η μερα τελειωνει στις 9 κ καποια στιγμη θα κοιμηθουν νωρις.ετσι ηρεμα και ομαλα θα ναι πιο δεκτικες.

28ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τρι Ιουν 01, 2010 11:41 pm

Katerinaki

Katerinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμεις κοιμομαστε κατα τις 10 με 10:30. Αντε να παει 11 επειδη εχει ξεμυαλιστει! Αλλα προσπαθω να μην του αλλαζω το προγραμμα. Τωρα που καλοκαιριαζει ισως τον καθυστερω αν χρειαστει κανενα βραδυ. Ολο κ καπου θα παμε καμια βολτα δε λεει να κοιμαται κ με τις κοτες...

29ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τρι Ιουν 01, 2010 11:43 pm

Michelangelo

Michelangelo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι'εμενα τα ιδια... ο γιος μου απο πολυ μωρακι κοιμοταν αργα... προσπαθησα με διαφορους τροπους να τον κανω να κοιμαται νωριτερα αλλα δεν επιασε τιποτα... !!! Οποτε προσπαθω να προσαρμοστω εγω στο ωραριο του...!!! Razz

30ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 12:04 am

praxagora


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
emeis 8-9 koimomaste mexri tis 6 to prwi alla me xiliades xypnimata to vrady.. mi sas pw oti kai oli mera koimatai synolo 1-2 wres stis kales meres.. pantws monos tou koimatai tis 8 kai xypnaei stis 6 kai ayto den to allazei me tpt sxedon..pantws apo mwraki den koimotan poly...akouga alles mamades pou legane 12 wres neogennito kai epefta apo ta synnefa ..mallon einai sto paidi ti na pw? Shocked

31ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 12:07 am

Elena K.

Elena K.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
natassa έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα μωράκια και τα μεγαλύτερα παιδάκια στο εξωτερικό (τουλάχιστον εδώ που είμαστε εμείς) κοιμούνται τόοοοοσο νωρίς και στην Ελλάδα τόσο αργά. Όσα μωράκια φίλων μου που γνωρίζω μου λένε ότι κοιμούνται στις 1030 στην καλύτερη. Εδω μιλάμε κοιμούνται μεταξύ 730 και 8. Έχει να κάνει και με το διαφορετικό πρόγραμμα των γονιών?Δεν ξέρω.

Εμάς ο δικός μας κοιμάται μεταξύ 8 και 830 ευτυχώς σερί μέχρι το πρώι στις 6 που πίνει λίγο γάλα και συνεχίζει μέχρι τις 830. Πάλι καλα.


Tha symfwnisw! Kai edw osa paidakia kserw to poly 8:30 einai sta krevatakia tous asxetos an phgainoun sxoleio h oxi.Kai egw den mporw na katalavw giati sthn Ellada ta perisotera paidakia koimounte toso arga.. Rolling Eyes

32ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 12:52 am

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elena K. έγραψε:
Tha symfwnisw! Kai edw osa paidakia kserw to poly 8:30 einai sta krevatakia tous asxetos an phgainoun sxoleio h oxi.Kai egw den mporw na katalavw giati sthn Ellada ta perisotera paidakia koimounte toso arga.. Rolling Eyes

Έλενα σε προκαλώ να έρθεις να βάλεις τη Χαριλίνα για ύπνο πριν τις 12:00! Shocked Shocked Shocked

Έχω προσπαθήσει τα πάντα. Δε γίνεται τίποτα.
Ελπιζω του χρόνου να την πάρουν στον παιδικό σταθμο και να αλλάξει συνήθειες.
Α και δεν είναι οτι κοιμάται στις 12:00, μου ξυπνάει το πρωί και από τις 8:00 ! affraid
Δε με ενοχλεί βέβαι γιατί γφευγω για τη δουλειά μου, αλλά πώς είναι δυνατόν; Δεν κουράζεται;!;!;

33ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 12:55 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα οι δικες μου χειμωνα καλοκαιρι τις βαζω στα κρεββατια τους στις 8.30 αλλα επειδη μιλανε μεταξυ τους ο υπνος τις παιρνει κατα τις 10 και ξυπνανε το πρωι γυρω στις 9 . Το μεσημερι πανε για υπνο γυρω στις 1 και ξυπνανε στις 3 με 3.30 . Δοκιμασα να τους βαζω το καλοκαιρι πιο αργα για υπνο αλλα μετα τον χειμωνα ειχαμε προβληματα στο να τις βαλουμε στο παλιο ωραριο οποτε τους το εχω τωρα σταθερο ολο τον χρονο.

34ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 1:04 am

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εμεις εχουμε σταθερο ωραριο με τον υπνο αν και οι περισσοτεροι μου λενε πως αντεχω στις 8.30 να ειμαι στο σπιτι. Συγνωμη τους λεω αλλα εχω καταλαβει πια οτι εχω ενα μωρακι και πρεπει εγω να μπω στο προγραμμα του και οχι αυτο στο δικο μου!
Λοιπον στις 8.30 μπανακι στις 9 γαλα και υπνο! Sleep

35ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 1:08 am

gogo


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η μικρή μου (1 έτους) κοιμάται γύρω στις 9 παρά με 9 και ο γιος μου (2,5 έτους) γύρω στις 10 - 10.30!

36ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 1:51 am

parisenia

parisenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
emeis eytyxws den eixame idiaitero provlhma ston upno
apo neogennhto koimotan sery olo to brady kai ksypnouse kata tis 9 to prwi
egw den mporw na thn exw outws h allws sto krebbati apo tis 9 to vrady giati enkeinh thn wra mazeuomaste mias kai thn krataei h mama mou logw douleias
opote ksypname stis 8 allazoume trwmw kai feugoume gia th giagia koimatai kata tis 12 gia 1 writsa kai meta 3-5 oso gia to vrady kata tis 11 kai 8a eimaste eyxaristhmenoi. edw pou ta leme omws
ftaiw ki egw ligaki giati
olh mera den to vlepw to koritsaki mou
opote 8eloume kai ligo xrono mazi
kai me ton mpampa vevaia!!

37ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 4:01 am

Εβινιόλι

Εβινιόλι
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
χειμωνα καλοκαιρι 8-9...κατα τις 9 το καλοκαιρι, 8 νταν το χειμωνα.
το θετικο ειναι οτι αν χρειαστει να παρακαμψουμε το προγραμμα της,δεν γκρινιαζει.

https://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

38ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 4:56 am

ndim

ndim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΜΕΝΑ Η ΖΟΥΖΟΥ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 9:30ΜΕ 10:00 ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΞΥΠΝΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΟΣΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ Like a Star @ heaven Very Happy Very Happy

39ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 5:00 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο δικός μου το χειμώνα κοιμάται γύρω στις 8.30 - 9.00. Είμαι πολύ τυχερή γιατί αυτό το κάνει αφού έχει κοιμηθεί και καναδυό ώρες το μεσημέρι! Τώρα το καλοκαίρι προσπαθώ να του το αλλάξω λιγάκι για να κάνουμε και καμιά απογευματινή βολτίτσα. Για κάποιο λόγο όμως του έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι θέλει να κοιμάται "με τον ήλιο". Τέλος πάντων, βολικό κι αυτό προς το παρόν!

40ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 5:26 am

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα κοιμαται στις 9 απο μικρή.Βεβαι το βρσυνο ξυπνημα στις 1 για να ερθει στο κρεβατι μας και οχι μονο ειναι στο προγραμμα. ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 325318

41ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 5:41 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμάς πάλι μας βλέπω όταν μεγαλώσουμε να δουλέψουμε σε κανά σκυλάδικο! ε μα τι να πω! κοιμόμαστε ότι ώρα μας πάει για ύπνο η μαμά, αν δεν μας πάει.. το μάτι γαρίδα! με την προυπόθεση βέβαια να μην τον πάω νωρίς για ύπνο! δηλαδή κοιμόμαστε γύρω στις 11 - 12 το βράδυ! αλλά πετάμε και κανά 2ωρο με 3ωρο και πιο παλιά και 4ωρο μεσημεριανό ύπνο!

42ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 6:43 am

Elena K.

Elena K.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σισσίνι έγραψε:
Elena K. έγραψε:
Tha symfwnisw! Kai edw osa paidakia kserw to poly 8:30 einai sta krevatakia tous asxetos an phgainoun sxoleio h oxi.Kai egw den mporw na katalavw giati sthn Ellada ta perisotera paidakia koimounte toso arga.. Rolling Eyes

Έλενα σε προκαλώ να έρθεις να βάλεις τη Χαριλίνα για ύπνο πριν τις 12:00! Shocked Shocked Shocked

Έχω προσπαθήσει τα πάντα. Δε γίνεται τίποτα.
Ελπιζω του χρόνου να την πάρουν στον παιδικό σταθμο και να αλλάξει συνήθειες.
Α και δεν είναι οτι κοιμάται στις 12:00, μου ξυπνάει το πρωί και από τις 8:00 ! affraid
Δε με ενοχλεί βέβαι γιατί γφευγω για τη δουλειά μου, αλλά πώς είναι δυνατόν; Δεν κουράζεται;!;!;


πω πω 12 e? από τώρα στα ξενύχτια το Xαριλινακι! Στείλε την καμια εβδομάδα εδώ να στην στρώσω!!

Τι να πω..ίσος είναι το κλίμα των βορειων πιο βαρύ! Smile

43ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 7:15 am

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emena koritsia o mikros koimotan kata tis 10 to bradi...exou me edo kai mia bdomada pou koimatai stis 12...kai ksupnaei stis 8

parigoria sto sissini.... Mad

44ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 10:33 am

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω τα 2 τα μεγαλα (3,5χρ. κ 2),τα βαζω για υπνο κατα τις 9-9:30,αλλα με τα παιχνιδια κ τα χοροπηδηχτα που κανουν τα παιρνειο υπνος κατα τις 10:30-11...αλλα δεν ενοχλουν!!!χαχαχα!! Smile
α!να πω κιολας οτι ταμικρα κοιμουνται κ 2 ωριτσες το μεσημερι,ο μεγαλος οχι!

ο μικρουλης (9,5 μηνων) κοιμαται 8:30...αντε με το ζορι να κρατηθει μεχρι τις 9!!! Razz
κ ξυπνανε ολα περιπου στις 9-9:30 το πρωι!!ευτυχως δεν εχουμε προβληματα στον υπνο μεχρι τωρα....εργοτερα δεν ξερω!!!! Rolling Eyes

το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο κ εχειτο δικο του προγραμμα υπνου,το οποιο αλλαζει οσο μεγαλωνει!!

45ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 11:06 am

catherine


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμείς κορίτσια 8 ξεκινάει η διαδικασία ύπνου. Κάνουμε μπανάκι και 8:30 κοιμάται ήδη... Βέβαια αρκετές νύχτες θα ξυπνήσει γιατί θα ψάχνει την πιπίλα του (4 του έχω στο κρεβάτι) αλλά θα ξανακοιμηθεί. Το πρωί ξυπνάει 8:30 με 9. Στο μεταξύ θα πιει γάλα στις 10:30 κοιμισμένος και γύρω στις 7 το πρωί ώσπου συνεχίζει τον ύπνο του μέχρι την ώρα που σας είπα. Razz

46ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ? Τετ Ιουν 02, 2010 12:56 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΗΣ 9.30 ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΚΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ 12 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ!!Η ΝΑΥΣΙΚΑ ΠΑΛΙ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 10ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗΣ 7 ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΑΛΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 11 ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗ ΓΙΑ 1 ΩΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΗ!! Very Happy

47ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 2:11 pm

natassa

natassa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Elena K. έγραψε:
natassa έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα μωράκια και τα μεγαλύτερα παιδάκια στο εξωτερικό (τουλάχιστον εδώ που είμαστε εμείς) κοιμούνται τόοοοοσο νωρίς και στην Ελλάδα τόσο αργά. Όσα μωράκια φίλων μου που γνωρίζω μου λένε ότι κοιμούνται στις 1030 στην καλύτερη. Εδω μιλάμε κοιμούνται μεταξύ 730 και 8. Έχει να κάνει και με το διαφορετικό πρόγραμμα των γονιών?Δεν ξέρω.

Εμάς ο δικός μας κοιμάται μεταξύ 8 και 830 ευτυχώς σερί μέχρι το πρώι στις 6 που πίνει λίγο γάλα και συνεχίζει μέχρι τις 830. Πάλι καλα.


Tha symfwnisw! Kai edw osa paidakia kserw to poly 8:30 einai sta krevatakia tous asxetos an phgainoun sxoleio h oxi.Kai egw den mporw na katalavw giati sthn Ellada ta perisotera paidakia koimounte toso arga.. Rolling Eyes



Είδες τελικά?Έχουμε πολλα κοινά! Το παρατηρώ και από τον εαυτό μου. Άλλο πρόγραμμα έχω εδώ άλλο στην Ελλάδα.Εδώ κοιμάμαι πιο νωρίς,ενώ στην Ελλάδα πιο αργά. Το κλίμα ίσως.

48ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Τετ Ιουν 02, 2010 11:55 pm

Pavlina

Pavlina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Από τη στιγμή που γενν΄θηκε ο Αναστάσης,τον βάζαμε για ύπνο γύρω στις 8.
Τώρα που είναι κοντά στα 3,κοιμάται στις 9.30. Οι εξεραίσεις βέβαια υπάρχουν,όταν τον πάω στη μαμά μου κοιμάται γύρω στις 11.30 και όταν βγαίνουμε,ο οποίος δεν παραπονιέται,παρά μόνο κοιμάται όταν μπαίνουμε στο αυτοκίνητο.
Το Χειμώνα βέβαια κοιμάται γύρω στις 8 με 8.30.
Πιστεύω οτι το πρρόγραμμα για ένα παιδί είναι πολύ σημαντικό και ακλό είναι ν αμη του το χαλάμε!

49ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Πεμ Ιουν 03, 2010 12:13 am

ΕΛΠΙΝΙΚΗ

ΕΛΠΙΝΙΚΗ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο μικρος μου ειναι 6 μηνων κ απο τον τριτο μηνα κοιμαται στις 10 κ ξυπναει στις 7 για γαλα κ ξανακοιμαται μεχρι τις 9μιση με 10.εξαρταται απο το παιδι αλλα ειναι κ πως θα το μαθεις.μιας φιλης μου το παιδι ειναι 2.5 χρονων κ ξυπναει 3 φορες το βραδυ για να πιει γαλα.γιατι οταν ηταν μωρο κ ξυπνουσε κ γκρινιαζε του εβαζε κατευθειαν το μπουκαλι με το γαλα στο στομα κ τωρα το εκανε συνηθειο.

50ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Πεμ Ιουν 03, 2010 12:21 am

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμενα η Μαριλενα ειναι τωρα 27 μηνων και μεχρι ενος χρονου κοιμοταν γυρω στις 10 γιατι το μεσημερι κοιμοταν 4ωρες περιπου.Μετα τον χρονο απλα δεν υπηρχε προγραμμα!Προσπαθησα τα παντα μεχρι που αποφασισα να συμβουλευτω την παιδιατρο για το πως να τη ξαναβαλω στο προγραμμα.Ξερετε τι μου απαντησε?Να αφησω το παιδι στο δικο του προγραμμα.Ο καθε οργανισμος εχει δικο του προγραμμα και με το να την πιεζω εγω να κοιμηθει σε συγκεκριμενες ωρες το μονο που καταφερνω ειναι να την φερνω σε υπερενταση και να τρεναρω ακομα περισσοτερο την ωρα του υπνου.Εξαλλου καθε μερα το παιδι την περναει διαφορετικα αλλη θα κουραστει πιο πολυ αλλη οχι.Ειχε δικιο.Τωρα οταν γυρναμε σπιτι θα παιξουμε,θα φαμε θα κανουμε το μπανιο μας και οταν νυσταξει θα μου πει"μαμα παμε μεσα?Κουλαστηκα θελω νανι"Η ωρα που θα το πει αυτο ειναι απο τις 9:30-11:00 αλλα μολις το πει θα κοιμηθει στο 10λεπτο χωρις κλαματα.Α επισης αν δεν κλεισουμε 12ωρες υπνου σερι δεν σηκωνομαστε με τιποτα! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις