Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
42 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 42 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Τετ Μαρ 09, 2011 6:17 am

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αααχ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΞΕΡΩ ΕΓΩ.Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΕ ΜΟΝΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ:::ΣΑΜΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΝΥΧΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΑΝ ΜΩΡΑ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ::ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΟΙ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ.ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ:ΤΗΣ ΤΟ ΟΦΕΙΛΩ ΑΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΜΑΘΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ.ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΡΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΜΕΝΩ ΞΥΠΝΙΑ ΕΓΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ.ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΣ ΠΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ.. Laughing

27Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Τετ Μαρ 09, 2011 8:59 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να ρωτήσω και κάτι αλλο που μπορεί να είναι και άσχετο? αυτό το άγχος αποχωρισμού επηρεάζει και το φαγητό?? έχει εδώ και κάποιες μέρες που δεν τρώει την φρουτόκρεμα, τώρα ούτε τη σούπα και το απόγευμα στο στήθος δεν κάθεται...σήμερα του έδωσα νωρίτερα το μεσημεριανό για να πεινάσει σίγουρα το απόγευμα και έκατσε πολύ λίγο στο στήθος...του δώσαμε λίγο με το μπιμπερό που είχα βγάλει το μεσημέρι και το ήπιε ΌΛΟ!! πήγα μετά να ξανβγάλω και ΤΖΙΦΟΣ! Βγήκαν με το ζόρι 10γραμμάρια!! μετά το παιδάκι ήπιε όλο το χαμομήλι...τι λέτε? να μου κόβεται το γάλα? λετε γι αυτό να μην κάθεται στο στήθος? επιδη δε βρίσκει γάλα??? Rolling Eyes Rolling Eyes

28Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Τετ Μαρ 09, 2011 12:50 pm

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini1 έγραψε:κοιμάται σε δικό του δωμάτιο το παιδάκι? επειδή όσο μεγαλώνει καταλαβαίνει καλύτερα το περιβάλλον και βλεπει καλύτερα, μήπως ξύπνησε κανα βράδυ...τρόμαξε..και από τότε το χει πάρει από φόβο???? (λέω εγώ τώρα..) Rolling Eyes Rolling Eyes

και εγω αυτο σκεφτηκα

29Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Πεμ Μαρ 10, 2011 12:45 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini1 έγραψε:να ρωτήσω και κάτι αλλο που μπορεί να είναι και άσχετο? αυτό το άγχος αποχωρισμού επηρεάζει και το φαγητό?? έχει εδώ και κάποιες μέρες που δεν τρώει την φρουτόκρεμα, τώρα ούτε τη σούπα και το απόγευμα στο στήθος δεν κάθεται...σήμερα του έδωσα νωρίτερα το μεσημεριανό για να πεινάσει σίγουρα το απόγευμα και έκατσε πολύ λίγο στο στήθος...του δώσαμε λίγο με το μπιμπερό που είχα βγάλει το μεσημέρι και το ήπιε ΌΛΟ!! πήγα μετά να ξανβγάλω και ΤΖΙΦΟΣ! Βγήκαν με το ζόρι 10γραμμάρια!! μετά το παιδάκι ήπιε όλο το χαμομήλι...τι λέτε? να μου κόβεται το γάλα? λετε γι αυτό να μην κάθεται στο στήθος? επιδη δε βρίσκει γάλα??? Rolling Eyes Rolling Eyes

Να σου απαντήσω εντελώς...μπακαλίστικα,καθώς δεν είμαι ειδήμων,σχετικά με το φαγητό και εμάς όταν είχε αρχίσει να έχει αυτά τα ξυπνήματα είχε κόψει και το πολύ φαγητό.Το θυμάμαι γιατί λέγαμε"Να!Τα δόντια είναι σίγουρα αφού της κόπηκε και η όρεξη!"Τελικά δόντια δεν έχουν φανεί και η όρεξη έχει επιστρέψει κανονικά.Τώρα σχετικά με το στήθος...δεν έχω ιδέα.Και πώς να κόβεται το γάλα?Μόνο του?Αν θηλάζεις κανονικά θα έχεις γάλα...Εσύ το στήθος σου πώς το νιώθεις?Δεν έχει γάλα?

30Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Πεμ Μαρ 31, 2011 8:02 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να'μαστε πάλι!!!Δεν είχα σκοπό να ξαναγκρινιάξω για το θέμα αλλά θα γράψω ξανά μόνο κ μόνο για να μη νομίζουν οι κοπέλες που ξενυχτάνε ότι ΜΟΝΟ τα δικά τους μωρά είναι τα...παράξενα(όπως νομίζω εγώ για το δικό μου,με αυτά που ακούω γύρω μου)!Το λέω αυτό γιατί εδώ κ μερικές ημέρες κοιμόμαστε το πολύ 3 ώρες κάθε βράδυ,θέλει πάλι αγκαλιά ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ δυστυχώς και αρπάζει την μπλούζα μου με απόγνωση όταν την πλησιάζω...
Μιλάμε για αυπνία κ νεύρα,όχι αστεία...
Και η πλάκα είναι ότι κάποιοι γνωστοί μου που έχουν μωρά συνομήλικα λένε ότι τα μωρά τους δεν είχαν κανένα πρόβλημα με τα δόντια(παρ'ότι τα έβγαλαν 10 μηνών,εμάς τώρα είναι 9μιση),δεν έκλαψαν,δεν ξενύχτησαν κ δεν πόνεσαν κ φυσικά κοιμούνται όοοολη νύχτα!
Οι γνωστοί του άντρα μου απ΄την άλλη...απορούν(όπως κι εμείς)γιατί μόνο τα δικά τους μωρά ξενυχτάνε κ όλων των άλλων κοιμούνται όλη νύχτα!
Χαχαχαχα....ή κάποιοι μας δουλεύουν ή το μπεμπάκι μας περίμενε να πάει 9 μηνών για να κάνει όσα δεν έκανε ως βρέφος...
Η αιτία του ξυπνήματος και πάλι δεν είναι ξεκάθαρη...κάτι ανάμεσα σε πόνο κ φόβο μου φαίνεται αλλά ποιός ξέρει???

31Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Πεμ Μαρ 31, 2011 10:02 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
περνάνε φάσεις και τα μπεμπάκια.
εμένα παρότι κοιμάται από ημερών όλο το βράδυ έχει περάσει και κάποιες νύχτες περίεργες. ξυπνούσε κατά τις 2 και ξανακοιμόταν στις 10. ήθελε να κατέβει από το κρεβάτι της και να γυροφέρνει στο σπίτι λές και ήταν απόγευμα. το έκανε κανα δυο νύχτες της πέρασε. αλλά έχει κάνει και άλλα. ευτυχώς όχι συχνά

32Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Δευ Απρ 04, 2011 2:34 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επανέρχομαι και ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει αλλά ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩΩ!Κάθε βράδυ από τις 3 εώς τις 6 είναι ξύπνια και προηγουμένως έχει ρίξει κ ένα κλάμα κατά τις 12!Βρε κορίτσια αν συμβαίνει κ σε καμία άλλη αυτό ας μου πει κάτι...Δεν αντέχεται άλλο αυτή η κατάσταση!Έχουμε κλατάρει στην κυριολεξία!Βοήθειααααα Shocked

33Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Δευ Απρ 04, 2011 1:33 pm

vicky26

vicky26
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
marion έγραψε:Επανέρχομαι και ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει αλλά ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩΩ!Κάθε βράδυ από τις 3 εώς τις 6 είναι ξύπνια και προηγουμένως έχει ρίξει κ ένα κλάμα κατά τις 12!Βρε κορίτσια αν συμβαίνει κ σε καμία άλλη αυτό ας μου πει κάτι...Δεν αντέχεται άλλο αυτή η κατάσταση!Έχουμε κλατάρει στην κυριολεξία!Βοήθειααααα Shocked


ευχομαι να σε ξεαγχοσω αν σου πω πως ζω την ιδια ακριβως κατασταση με σενα εδω και 1,5 μηνα αφου διαβαζα το μνμ σου με τον αντρα μου και κοιταζομασταν εχεισ δοσει καθολου παυσιπονο να δεις πως αντιδραει??
αν ειναι πονος λογικα στο 20 λεπτ πρεπει να ξαναερθει στο φυσιολογικο ιη γκρινια συννεχιζει??

34Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Τρι Απρ 05, 2011 12:58 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χθες της δώσαμε ντεπόν κ ευτυχώς κοιμήθηκε κανονικά.Ξύπνησε δηλαδή κ πάλι στις 3 αλλά έφαγε κ κοιμήθηκε αμέσως,χωρίς κλάματα κ φωνές!Πω πω...έχω ξεχάσει πώς είναι να κοιμάσαι!Ο άντρας μου με το που άκουσε χθες την γκρίνια της κατά τις 3 λέει έντρομος στην κυριολεξία"Ωχχχ όχι πάλι!!!"αλλά μετά η μικρή κοιμήθηκε κ ηρεμήσαμε όλοι.Χαχαχαχα
Μάλλον πονάει τι να πω?Ε μα είναι κ σχεδόν 10 μηνών κ ούτε ένα δόντι!!!!!!

35Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Πεμ Απρ 07, 2011 10:55 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Marion, tis nuxtes pou den koimatai meta thn hnera ti kanei? sumplhrwnei ton upno? h exei pali entash? otan xupnaei klaiei amesws h katheti sthn kounia kai klaiei stadiaka?

uparxei pantws ena omoiopathitiko gia ta dontakia an thes na ths dwseis..an einai dontakia ki exei toso entonh enoxlhsh..

posa bradua sunexomena einai auth h istoria??

36Νυστάζωωωωωω!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Νυστάζωωωωωω!!! Σαβ Απρ 09, 2011 11:56 pm

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό το παιδί θα με τρελλάνει,μάλλον εγώ δεν καταλαβαίνω καλά...Αφού μέχρι την περασμένη εβδομάδα είχαμε δεινοπαθήσει αποφασίσαμε την Δευτέρα που μας πέρασε να της δώσουμε ντεπόν για να κοιμηθεί ήρεμα κ όντως εκείνο το βράδυ κοιμήθηκε κανονικά!Και έκτοτε...ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!! Very Happy
Η δράση του ντεπόν κρατάει 1 εβδομάδα???Χαχαχα...
Άλλαξα κ κάποια πράγματα στην καθημερινότητά της.Καταρχήν την πάω παιδική χαρά που της αρέσει 2 φορές την ημέρα,πρωί-απόγευμα και επίσης δεν την κοιμίζω το πρωί ,όπως έκανα μέχρι τώρα,παρά μόνο αν δω ότι είναι ποοολύ κουρασμένη και έτσι κοιμάται σύνολο 2-3 ώρες την ημέρα κ μετά το βράδυ από τις 8.30 μέχρι το πρωί.
Πάντως τώρα είναι σα μεγάλο παιδάκι... Shocked
Και το πρωί όταν ξυπνάει κάθεται κ παίζει στην κούνια της κ μιλάει στα παιχνίδια της,δεν κλαίει να την σηκώσουμε!Α,ξέχασα κ κάτι άλλο ότι όταν την ταίζω το βράδυ όπου κ την παίρνει ο ύπνος,δεν το κάνω πια στο σαλόνι όπως πριν αλλά στο δωμάτιό της.Μέχρι τώρα την τάιζα στο σαλόνι με σβηστά φώτα μεν αλλά έβλεπε τον μπαμπά της,την τηλεόραση κλπ μέχρι να κοιμηθεί κ ίσως το βράδυ να τρόμαζε που ξυπνούσε σε ...άλλο μέρος.Τώρα γίνονται όλα στο δωμάτιό της!Αυτά...Ελπίζω να μην επανέλθω τις προσεχείς ημέρες ξαναγκρινιάζοντας!!!Χαχαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις