Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1θηλασμος και κολικοι! Empty θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 4:53 am

katia27

katia27
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα μανουλες!εσας τα μωρακια σας ειχαν κολικους παρολο τον θηλασμο?γιατι εμενα ακομα και τωρα που ειναι 5 μηνων μερικες φορες την παινουν!

2θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 5:24 am

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
λοιπον εγω θηλαζω το μωρο μου παρ ολα αυτα ειχαμε φοβερους κολικους μεχρι 4 μηνων περιπου..νομιζω πως δεν εχει να κανει παρ ολο που λενε πως με το θηλασμο τα μωρα δεν υποφερουν απο κολικους.εμας μαλιστα ποναγε ολη μερα και νυχτα και οχι μονο ενα 2ωρο το απογευμα Sad

3θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 6:15 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα μωρα που θηλαζουν μπορει να εχουν κολικους.Απλα προσπαθησε να αποφευγεις για λιγο διαστημα τα γαλακτοκομικα προιοντα και τις τροφες που προκαλουν αερια οπως λαχανο,κρεμμυδι και σκορδο.

4θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 6:36 am

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια.... εμενα η μικρουλα μου ειναι 36 ημερων κι εχουμε κι εμεις κολικους παρολο που θηλαζουμε!!! ευτυχως οχι σε απελπιστικη κατασταση... οχι ακομα τουλαχιστον!!
Παντως ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε οτι παιζουν ρολο οι τροφες που τρωω και το συμπληρωμα σιδηρου που παιρνω!!
Εχω κι εγω παντως θεμα με το εντερο μου.... δεν ειχα ποτε πριν το τριτο τριμηνο της εγκυμοσυνης!!
Πριν λιγες μερες ειπα να διορθωσω τουλαχιστον το δικο μου θεμα με την ελπιδα οτι μπορει να ειναι καλυτερα και για το μωρο, πηρα το daily active με πρεβιοτικα...... καλα... περιττο να σας πω οτι βρεθηκα μεσα σε καποιες ωρες να υποφερω απο αερια και το μωρακι μου να ουρλιαζει απο τους πονους και αυτο!!!!!!!!!!!!! θηλασμος και κολικοι! 534787
Εννοειται οτι το εκοψα αμεσως.... οπως και μια σειρα απο διαφορες τροφες που υποψιαζομαι οτι με ενοχλουν!!
Ομως δυο τρεις μερες τωρα, εχω σκεφτει το 'μαγικο' γαλα μαγνησιας (το επινα στην εγκυμοσυνη για τις καουρες και τη δυσκοιλιοτητα και για τον οργανισμο μου ηταν θαυματουργο!!).... ε, λοιπον το σκηνικο εχει αλλαξει τελειως κοριτσια!! Οι κολικοι εχουν σχεδον εξαφανιστει.... θηλασμος και κολικοι! 654316 μπορει να ειναι τυχαιο, τι να πω... θα σας ενημερωσω σε λιγο καιρο..... scratch

5θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 6:49 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariza έγραψε:Καλησπερα κοριτσια.... εμενα η μικρουλα μου ειναι 36 ημερων κι εχουμε κι εμεις κολικους παρολο που θηλαζουμε!!! ευτυχως οχι σε απελπιστικη κατασταση... οχι ακομα τουλαχιστον!!
Παντως ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε οτι παιζουν ρολο οι τροφες που τρωω και το συμπληρωμα σιδηρου που παιρνω!!
Εχω κι εγω παντως θεμα με το εντερο μου.... δεν ειχα ποτε πριν το τριτο τριμηνο της εγκυμοσυνης!!
Πριν λιγες μερες ειπα να διορθωσω τουλαχιστον το δικο μου θεμα με την ελπιδα οτι μπορει να ειναι καλυτερα και για το μωρο, πηρα το daily active με πρεβιοτικα...... καλα... περιττο να σας πω οτι βρεθηκα μεσα σε καποιες ωρες να υποφερω απο αερια και το μωρακι μου να ουρλιαζει απο τους πονους και αυτο!!!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Εννοειται οτι το εκοψα αμεσως.... οπως και μια σειρα απο διαφορες τροφες που υποψιαζομαι οτι με ενοχλουν!!
Ομως δυο τρεις μερες τωρα, εχω σκεφτει το 'μαγικο' γαλα μαγνησιας (το επινα στην εγκυμοσυνη για τις καουρες και τη δυσκοιλιοτητα και για τον οργανισμο μου ηταν θαυματουργο!!).... ε, λοιπον το σκηνικο εχει αλλαξει τελειως κοριτσια!! Οι κολικοι εχουν σχεδον εξαφανιστει.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] μπορει να ειναι τυχαιο, τι να πω... θα σας ενημερωσω σε λιγο καιρο..... scratch

μαριζα ποιες τροφες κανουν κολικους ..? για πες!! και αν καταλαβα καλα το γαλα ειναι ενα απο αυτα..γιατι εγω πινω παρα πολυ ..να το κοψω?

6θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 6:53 am

ΣοφιαΚ&Σ

ΣοφιαΚ&Σ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
selini-giorgos έγραψε:Τα μωρα που θηλαζουν μπορει να εχουν κολικους.Απλα προσπαθησε να αποφευγεις για λιγο διαστημα τα γαλακτοκομικα προιοντα και τις τροφες που προκαλουν αερια οπως λαχανο,κρεμμυδι και σκορδο.
Έχεις απόλυτο δίκιο..

7θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 8:05 am

katia27

katia27
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαριζα τωρα που το λες και εγω πινω πολυ γαλα και εχω αρκετα αερια αλλα ποτε δεν το ειχα συνδυασει ετσι!

8θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 10:20 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμένα είχε μέχρι 6 μηνών,ω ναι παρόλο που θηλάζαμε και ακόμα θηλάζουμε.Έχει όμως και αλλεργία και κάποιοι μου είπαν ότι παίζει ρόλο και αυτό.Περάσαμε πάντως δύσκολα με τους κολικούς ευτυχώς τώρα με τα δοντάκια δεν μας έχει ανυσηχήσει καθόλου.Υπομονή,κόψε αν μπορείς τα γαλακτοκομικά και τροφές που προκαλούν αέρια.Εγώ τα είχα κόψει αυτά τελείως απο όταν ήταν 3 μηνών

9θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 10:53 am

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κατι μου λεει, κοριτσια, πως απο οργανισμο σε οργανισμο διαφερει!!
Εμενα παντως οντως τα πολλα γαλακτοκομικα, σπανακι, τα πικαντικα, οσπρια, κουνουπιδι και οπως πολυ σωστα ειπε η 'σεληνη-γιωργος': λαχανο, κρεμμυδι, σκορδο!!
Καθως και ρυζι και μακαρονια ειδα οτι μου επιδεινωνουν τη δυσκοιλιοτητα.........
Αυτα προς το παρον.... ελπιζω στη πορεια να μειωθει αυτη η λιστα και να μη μεγαλωσει..!!!!

10θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 10:59 am

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παρόλο που θηλάζω αποκλειστικά ο μικρός μέχρι τον 2ο μήνα είχε κολικούς.Όχι συχνά αλλά είχε. Είχα κόψει όλα τα πράσινα, μπρόκολα, φασόλια κτλ μια φορά ξεχάστηκα και έφαγα σπανακόπιτα το μωρό υπέφερε Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Μας βοήθησε πολύ το λαδάκι της weleda

11θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 11:08 am

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
noni έγραψε:Παρόλο που θηλάζω αποκλειστικά ο μικρός μέχρι τον 2ο μήνα είχε κολικούς.Όχι συχνά αλλά είχε. Είχα κόψει όλα τα πράσινα, μπρόκολα, φασόλια κτλ μια φορά ξεχάστηκα και έφαγα σπανακόπιτα το μωρό υπέφερε Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Μας βοήθησε πολύ το λαδάκι της weleda

Εξακολουθεις να αποφευγεις αυτες τις τροφες?? αν οχι, ποτε εφαγες χωρις να σκεφτεσαι?
Θελω να πω αληθεια θα πρεπει να ξεχασω το αγαπημενο μου σπανακι, γαλα, κλπ για οσο θηλαζω?????

12θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 11:20 am

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΗΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑ,ΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ Κ ΤΑ ΚΟΥΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.ΤΗΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΒΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩς ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕς ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;; Shocked

13θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 11:22 am

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τέσσερις μήνες τώρα τα έχω κόψει από την διατροφή μου όπως και οσπρια εκτός από μαυρομάτικα και τώρα πια και γαλακτοκομικά γιατί ο μικρός είναι αλλεργικός. Πιστεύω στο εξάμηνο να ξαναρχίσω σιγά σιγά να τα τρώω...

14θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Σαβ Φεβ 19, 2011 11:30 am

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariza έγραψε:
noni έγραψε:Παρόλο που θηλάζω αποκλειστικά ο μικρός μέχρι τον 2ο μήνα είχε κολικούς.Όχι συχνά αλλά είχε. Είχα κόψει όλα τα πράσινα, μπρόκολα, φασόλια κτλ μια φορά ξεχάστηκα και έφαγα σπανακόπιτα το μωρό υπέφερε Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Μας βοήθησε πολύ το λαδάκι της weleda

Εξακολουθεις να αποφευγεις αυτες τις τροφες?? αν οχι, ποτε εφαγες χωρις να σκεφτεσαι?
Θελω να πω αληθεια θα πρεπει να ξεχασω το αγαπημενο μου σπανακι, γαλα, κλπ για οσο θηλαζω?????

Το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό μπορεί να φας π.χ. σπανακι και να μην το πειράξει το μικρούλι σου.

15θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Πεμ Μαρ 10, 2011 11:39 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalispera manoules. otan ena mwraki 13 hmerwn exei kolikous pws to katalabainw? emena simera oli mera aerizotan, den i8ele na koimi8ei kai i8ele sinexeia na einai sto sti8os alla den etrwge. exoume kolikous i apla jypnisame straba?

16θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Πεμ Μαρ 10, 2011 11:52 am

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΓΟΕΡΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΗΘΕΛΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΕΤΡΩΓΕ..ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 72 ΗΜΕΡΩΝ Κ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΚΛΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΜΑΘΑΜΕ ΠΙΠΙΛΑ...ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΛΥΚΟΓΑΛΙΑΖΟΥΝ. ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΛΑ ΠΟΛΥ..ΤΩΡΑ ΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΛΥΓΙΖΕΙ Κ ΤΕΝΤΩΝΕΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΧΝΑ ΜΑΛΟΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΝ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..

17θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Πεμ Μαρ 10, 2011 12:33 pm

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
poli tha ithela na diavasei tiw apantiseis sas i paidiatros mas pou tis elega to paidi exei kolikous kai ekeini elege den uparxei periptwsi apo ti stigmi pou thilazei... a re na mi pw kamia kouventa

18θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Πεμ Μαρ 10, 2011 2:49 pm

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΛΑ ΝΤΕ...ΕΙΠΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΠΟΝΑΝΕ ΑΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΑΝ ΒΟΛΕΥΟΝΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ..ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ 2 - 3 ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ.. ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΙΑ::

19θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Πεμ Μαρ 10, 2011 3:49 pm

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
princess 05/05/10 έγραψε:poli tha ithela na diavasei tiw apantiseis sas i paidiatros mas pou tis elega to paidi exei kolikous kai ekeini elege den uparxei periptwsi apo ti stigmi pou thilazei... a re na mi pw kamia kouventa


princes εχεις απολυτα δικιο!δυστυχως παιδακια που θηλαζουν εχουν κολικους!Στον πρωτο μου γιο αρχισαν απο την 3η βδομαδα σχεδον και σταματησαν καπου στα μεσα του 7ου μηνα!δεν θηλαζε,αλλα ο μικρος μου παρολου που θηλαζει ειχε κολικους μεχρι περιπου στον 4ο μηνα με 5ο!Αυτο το ινφακολικ ηταν το φαρμακο μας το κουβαλουσαμε παντου και παντα μαζι μας!

20θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Πεμ Μαρ 10, 2011 11:45 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσια και εγω νομιζα οτι με το θυλασμο δεν κανουν κολοικους....και δεν ειμαι και σιγουρη..
εχτες ο μικρος ολο το βραδυ σαν να φωναζε...δεν φωναζε ομως...σαν να ''μουγριζε''( συγνωμη για την εκφραση κιολας) ,,με κλειστο το στομα και τα ποδια μονιμα λιγυσμενα....αυτο ειναι κολοικοι??

21θηλασμος και κολικοι! Empty Απ: θηλασμος και κολικοι! Παρ Μαρ 11, 2011 12:34 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι και τα μωρα που θηλαζπουν κανουν κολικους απλως ειναι πιο σπανιο. Εμενα ειχε μια βδομαδα περιπου τον 3ο μηνα. Τον επιαναν συγκεκριμενη ωρα καθε μερω και ουρλιαζε ο καημενουλης. Τοτε τον επαιρνα αγκαλιτσα και προσπαθουσα να κρατησω την κοιλιτσα του ζεστη και τοτε ηρεμουσε. Μου ειχε πει η παιδιατρος να παρω μια παιδικη θερμοφορα και να του βαζω στην κοιλιτσα ή να του κανω μασαζακι. Επισης μας βοηθησε και το μπανακι. Επειδη τον επιανε το απογευμα, τον εκανα ενα ζεστο μπανακι και ηταν ηρεμος. Τι να πω...ειναι δυσκολη φαση γιατι δεν ξερουν ακριβως τι το προκαλει. παντως δεν μας προτιναν κανενα φαρμακο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις