Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
123 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 123 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν θα έλεγα οτι ήταν καταθλιψη..δεν ξέρω κι όλας..το μόνο που αισθανόμουνα τους 2 πρώτους μήνες ήταν μια επανάληψη...Ζουσα την μέρα της ΜΑΡΜΟΤΑΣ!!!!!κάθε μέρα τα ίδια πράγματα...ξυπναγα το βράδυ για να τον ταίσω να τον αλλάξω και κοιταζόμουνα στον καθρέπτη και έλεγα στον εαυτό μου ότι δεν είναι δυνατόν να είναι συνέχεια έτσι...και ευτυχω΄ς δεν είναι. όΣο για την καταθλιψη θέλει και απο εμάς ένα σπρώξιμο να τα βλέμουμε θετικά τα πράγματα αλλιως θα μας πάρει απο κάτω.

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
VASOG1 έγραψε:Δεν θα έλεγα οτι ήταν καταθλιψη..δεν ξέρω κι όλας..το μόνο που αισθανόμουνα τους 2 πρώτους μήνες ήταν μια επανάληψη...Ζουσα την μέρα της ΜΑΡΜΟΤΑΣ!!!!!κάθε μέρα τα ίδια πράγματα...ξυπναγα το βράδυ για να τον ταίσω να τον αλλάξω και κοιταζόμουνα στον καθρέπτη και έλεγα στον εαυτό μου ότι δεν είναι δυνατόν να είναι συνέχεια έτσι...και ευτυχω΄ς δεν είναι. όΣο για την καταθλιψη θέλει και απο εμάς ένα σπρώξιμο να τα βλέμουμε θετικά τα πράγματα αλλιως θα μας πάρει απο κάτω.

Ακριβως το ιδιο συναισθημα ειχα και εγω.. Οτι κανω τα ιδια και τα ιδια και βαριεμαι αφορητα. Τωρα πριν απο λιγο καιρο πηρα λιγο τα πανω μου και αποφασισα οτι κατι πρεπει να κανω και γεμισω ενδιαφεροντα. Σε εμενα ισως και να φταιει το γεγονος οτι απο τοτε που πηρα πτυχιο και μετα συνεχεια δουλευω. Στον 8ο μηνα εγκυμοσυνης σταματησα την δουλεια. Η μερα μου ηταν πολυ γεματη με διαφορετικα πραγματα. Ετσι οταν γεννησα και στην αρχη ηταν μονο μαμ, κακα και νανι, νομιζα οτι ολη μου η ζωη απο εδω και μπρος θα ειναι μια ζωη γεματη μπιμπερο, γαλα σε σκονη για να μετραω μεζουρες, πανες και φυσιολογικους ορους. Μερικες φορες ακομα και τωρα, αυτο σκεφτομαι. Ειδικα οταν ειμαι πολλες ωρες μονη μου στο σπιτι. Βγαινω στο μπαλκονι, αναβω ενα τσιγαρακι, χαζευω λιγο το δρομο και προσπαθω να το ξεχασω..

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα ίδια και εγώ..Δούλευα μέχρι τελευταια στιγμή και γύργαγα και στο σπιτι στις 6 το απογεύμα απο το πρωι και δεν με πειραζε κιολας ...μετα στο σπιτι με τον μικρό..Βέβαια στην αρχη έφαγα μεγαλο ταρακουνημα αλλά δεν άφησα τον ευατο μου, προσπαθουσα να τον πείσω οτι είναι μονο λίγος καιρός..Με βοήθησε το γεγονος οτι γέννησα Φεβρουαριο και "κλειστηκα" σχειτκά στο σπιτι Χειμώνα, Απο την άλλη μόλις πήρα τα πανω μου βγαίναμε και βολτίτσες.

xaris-larisa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
AX KAI NOMIZA PWS ISWS EIMAI H MONI.STO PRWTO MOU TO EIXA PERASI ALLA GIA LIGO MONO OTAN VRADIAZE ME EPIANE ENAS KOMPOS KAI STENAXERIA TIN IMERA TO PALEVA.TWRA STO DEYTERO ITAN PIO DYSKOLA ME EPIANAN TA KLAMATA XWRIS LOGO POLLES FORES KAI TWRA ME KRATISE POLI PERISOTERO AFOU ARXISA KAPOIA STIGMI NA ANISIXW.ASTA KAI TWRA POU GRAFW KAI TO SKEFTOMAI ME APIASAN TA KLAMATA.DEN KSERW TI SYMVAINEI ME AYTES TIS ORMONES.TON MONO POU ITHELA ITAN TON ANTRA MOU KAI NA VGAINW AKSW ALLA ELA POU ITAN XEIMWNAS(9/12 GENNISA)TWRA MOLIS ANOIKSE O KAIROS KAI ARXISAME NA VGAINOUME AKSW EINAI KALA.AUTO POU ME FOVISE PIO POLI EINAI OTI TWRA ST DEYTERO KRATISE PIO POLI GIATI DEN KSERW.AX TI TRAVAME

55'SOS' Σας είχε πιάσει κατάθλιψη μετά τη γέννα; - Σελίδα 3 Empty Όλα είναι στο μυαλό μας! Δευ Μαρ 21, 2011 1:46 am

Anna_liberta


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα.
Γλυκειά μου Κατερίνα, το ξέρω είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις ότι όλα αυτά που νιώθεις είναι η πίεση και οι ευθύνες που έχεις.
Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά (είναι πολύ πολύ δύσκολο) στην αρχή αλλά εάν κάνεις το πρώτο βήμα, θα δεις ότι μετά σιγά σιγά θα ανακουφιστείς από την ταραχή αυτή.
Διάβασε όσο μπορείς για ψυχολογία, εγώ αυτό έκανα όταν έπαθα κατάθλιψη και ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή.
Όταν το αγγελούδι μου ήταν 6 μηνών (σήμερα είναι 2,5 χρόνων), ένα πρωί ξύπνησα από ένα φριχτό όνειρο. Από κει και πέρα άρχισαν οι κακές σκέψεις, φοβίες, εμμονές και πάει λέγοντας.
Με πολύ πολύ πολύ δουλεια και εσωτερικούς διαλόγους, είμαι σήμερα αρκετά καλά.

Εγώ είμαι εδώ σε ότι με χρειαστείς!!!

Φιλιά Very Happy

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
VASOG1 έγραψε:Τα ίδια και εγώ..Δούλευα μέχρι τελευταια στιγμή και γύργαγα και στο σπιτι στις 6 το απογεύμα απο το πρωι και δεν με πειραζε κιολας ...μετα στο σπιτι με τον μικρό..Βέβαια στην αρχη έφαγα μεγαλο ταρακουνημα αλλά δεν άφησα τον ευατο μου, προσπαθουσα να τον πείσω οτι είναι μονο λίγος καιρός..Με βοήθησε το γεγονος οτι γέννησα Φεβρουαριο και "κλειστηκα" σχειτκά στο σπιτι Χειμώνα, Απο την άλλη μόλις πήρα τα πανω μου βγαίναμε και βολτίτσες.

και 6 και 7 και 8 καμια φορα γυρναγα απο την δουλεια και εμενα δεν με πειραζε. Ημουν κομματια βεβαια αλλα παντα μεσα στην ενεργεια. Μετα με τα ξενυχτια του πρωτου καιρου την ειχα ακουσει. Και ελεγα στον εαυτο μου '' Μα καλα, δουλευες μεχρι και 12ωρο συνεχομενα και δεν παραπονιοσουν, τωρα δεν μπορεις να φροντισεις το μωρο σου?''.. Παραξενο πλασμα που ειναι ο ανθρωπος τελικα..

valentina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
alexmina83 έγραψε:ΥΠΟΜΟΝΗ! ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ! ΕΓΩ ΑΠΛΩΝΑ ΤΗ ΜΠΟΥΓΑΔΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ! ΜΗ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ, ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΟΛΑ! ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ! ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΕΙΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ!ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΑΖΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ! Embarassed ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΛΘΑ !

akrivws ta idia exw ki egw akoma k twra meta apo 5 mhnes sxedon....eidika ayto me thn koilia... Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις