Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
30 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 30 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 6:03 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί δεν του κόβεις το μπιμπερό να του δώσεις με εκπαιδευτικό ποτηράκι?

Βασικά είμαι άσχετη απο μπιμπερό, αλλά η δική μου ρούφαγε με το καλαμάκι απο 10 μηνών & έτσι πίνουμε χυμό πορτοκάλι, νερό και ότι άλλο είναι για να πιούμε Very Happy

27ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 6:15 am

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μου φαινεται δύσκολο με το καλαμάκι Rolling Eyes ! Σε εκπαιδευτικο ποτηράκι ή σε κανονικο ποτήρι πίνει από 6 μηνων και όταν σταματησα 8 μηνών το θηλασμό έπιασε με το ζόρι το μπιμπερό. Τωρα ομως έχει βολευτει και δεν έχω σκοπό ακόμα να του το αλλάξω.
Εμείς μόνο παίζουμε με το καλαμάκι! Πώς της το έμαθες εσύ?

28ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 10:41 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενα κολπο να μαθει μεκαλαμακι ειναι το εξης. ρουφας εσυ πχ τον χυμο με το καλαμακι.χωρις να αφησεις να κατεβει το υγρο απτο καλαμακι το κρατας με το χερι σφιχτα 3-4εκ πιο κατω αποκει που πινεις.ετσι εχει μεινει χυμος στο πανω μερος απτο καλαμακι.(εκει που πινουμε) βαζεις το καλαμακι στο στομα του παιδιου και ανεβαζεις το χερι σου με προσοχη χωρις να σου φυγει ο χυμος. ετσι παει ο χυμος στο στομα του μωρου. δε ξερω αν το εξηγησα καλα. παντως αν το κανετε μολις νιωσει το χυμο η το οτιδηποτε στο στοματακι του θα αρχισει να κανει κινησεις γιανα πιει. θα ρουφαει δηλ.. μια δυο φορες και εμαθε! ειναι ευκολο!. εγω τοκανα μια φορα στηνκορη μου 6 μηνων. ειχα ξεχασει το μπιμπερο και ηθελε νερο Wink

29ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 10:57 am

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
exw akousei se mia ekpompi pou legane oti to plastiko an pesei zesto fagito bgazei kapoies ousies karkinogones poso mallon sto mpimpero,egw tha sou elega na pareis gyalino,polla lene gia ta plastika!!mporei k na mn isxeii omws.

30ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 1:28 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mangio έγραψε:Γεια σας!!
Ξέρει καποια κοπέλα να μου πει αν υπάρχει μπιμπερο των 300μλ, εκτός από της κίκο , που να μοιάζει με τις θηλές της nuk( καουτσουκ , οχι σιλικονης)?Απλώς το μωρό μου δεν θέλει με τίποτα της κικο και τα 240μλ δεν τον φτανουν τωρα τελευταια.Ετσι χρειαζομαι ένα μεγαλύτερο με παρομοια θηλη. Είναι 13μησι μηνων και λέω για πλαστικό καλύτερα.(Τωρα τι ειναι καλύτερο με αυτά που διαβάζουμε για τα πλαστικά, δεν ξερω!).

Αν και είμαι fan του γυάλινου, μπιμπερό χωρητικότητας 300ml, πλαστικό και με θηλή καουτσούκ έχει η nuk. Και bpa free..

Supermama, τέλειο το κόλπο με το καλαμάκι..
θα το δοκιμάσω κι εγώ! Wink

31ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 1:36 pm

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:ενα κολπο να μαθει μεκαλαμακι ειναι το εξης. ρουφας εσυ πχ τον χυμο με το καλαμακι.χωρις να αφησεις να κατεβει το υγρο απτο καλαμακι το κρατας με το χερι σφιχτα 3-4εκ πιο κατω αποκει που πινεις.ετσι εχει μεινει χυμος στο πανω μερος απτο καλαμακι.(εκει που πινουμε) βαζεις το καλαμακι στο στομα του παιδιου και ανεβαζεις το χερι σου με προσοχη χωρις να σου φυγει ο χυμος. ετσι παει ο χυμος στο στομα του μωρου. δε ξερω αν το εξηγησα καλα. παντως αν το κανετε μολις νιωσει το χυμο η το οτιδηποτε στο στοματακι του θα αρχισει να κανει κινησεις γιανα πιει. θα ρουφαει δηλ.. μια δυο φορες και εμαθε! ειναι ευκολο!. εγω τοκανα μια φορα στηνκορη μου 6 μηνων. ειχα ξεχασει το μπιμπερο και ηθελε νερο Wink
Supermama , αυτό το κόλπο είχα διαβάσει και γω, αλλά δεν πολυέπιασε, θα το ξαναπροσπαθήσω!!
Με το καλό το μωράκι σου!!

32ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 1:40 pm

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eiralis έγραψε:[
Αν και είμαι fan του γυάλινου, μπιμπερό χωρητικότητας 300ml, πλαστικό και με θηλή καουτσούκ έχει η nuk. Και bpa free..
Σε ευχαριστώ! θα το ψάξω, νόμιζα ότι δεν είχε η nuk τοσο μεγάλο μπουκάλι! Υπάρχει και σε γυάλινο των 300μλ?

33ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 2:04 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mangio έγραψε:
eiralis έγραψε:[
Αν και είμαι fan του γυάλινου, μπιμπερό χωρητικότητας 300ml, πλαστικό και με θηλή καουτσούκ έχει η nuk. Και bpa free..
Σε ευχαριστώ! θα το ψάξω, νόμιζα ότι δεν είχε η nuk τοσο μεγάλο μπουκάλι! Υπάρχει και σε γυάλινο των 300μλ?

Έριξα μια ματιά στο site της nuk και τα γυάλινα είναι μέχρι 240ml..

34ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Σαβ Σεπ 10, 2011 2:11 pm

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΝUK έχω και εγώ είναι γερμανικά, πολύ καλής ποιότητας και όμορφα. Γυάλινα για καθημερινή χρήση και πλαστικά μόνο για να πίνουν το γάλα τους μόνα τους,πχ. στο αυτοκίνητο,να τους είναι πιο ελαφρύ.
Θα συμφωνήσω με την κοπέλα που είπε να κρατήσεις τα μπιμπερό όλα,μην πετάς τίποτα γιατί κάθε παιδάκι έχει τις προτιμήσεις του. Εμένα ο γιος μου έπινε με το στενόμακρο μπιμπερό αλλά η κόρη μου δεν το ήθελε με τίποτα όταν ήταν να της κόψω το θηλασμό. Μέχρι που τυχαία της έδωσα να πιει από ένα φαρδύ μπιμπερό που μου είχαν δώσει διαφιμιστικό και το λάτρεψε αμέσως! Και της πήρα ΝUK φαρδιά μπιμπερό...
Έχει καλές πιπίλες η ΝUK, αντικολικές. Τις σιλικονούχες.

35ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Κυρ Σεπ 11, 2011 12:58 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω θεμα διαροης απο τα μπιμπερο chicco και θα ηθελα να παρω αλλα, ας πουμε εχω ακουσει καλα λογια για τα dr brown το μονο μου θεμα ειναι οτι εχω αποστειρωτη chicco και δεν σκοπευα να παρω αλλο. ξερει καμια αν κανουν τα dr brown σε αυτον?

36ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Τετ Σεπ 14, 2011 5:41 am

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ηλιαχτίδα έγραψε:εγω παντως εχω της chicco τη φυσικη μεθοδο και ειμαι πολυ ικανοποιημενη. ουτε σταζουν ουτε τιποτα. μηπως εχει λασκαρει το στομιο σε αυτα που εχεις?

Και εγώ αυτά έχω από 6 μηνων δηλαδή που σταματήσαμε αναγκαστικά το θηλασμό και τα 'επιασε αμέσως.Έχω και ένα της Nuk με φαρδύ στόμιο,καλό κι αυτό,αλλά πιο πολύ και η μικρή προτιμάει το chicco.Με θηλή σιλικόνης πια....

37ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Τετ Σεπ 14, 2011 10:16 am

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειλικρινα το μονο μου προβλημα ειναι οτι εχω τον αποστειρωτη chicco και δεν ξερω αν θα κανει αλλη μαρκα μπιμπερο. οταν ερθει η ωρα θα παω λητω και εκεινοι θα μου πουν

38ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Τετ Σεπ 14, 2011 11:33 am

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω εχω της chicco με το φαρδυ στομιο...ειναι πολυ καλα,της nuk δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα....

39ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Πεμ Σεπ 15, 2011 1:21 pm

neraidaki

neraidaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω εχω μπιμπερο της chicco και της nuk αλλα και στα 2 χρησιμοποιω πιπιλες της nuk!!
Ο αποστειρωτης που εχω ειναι της chicco και παιρνει ολα τα μπουκαλια μεσα ακομα και την χωανη απο το θηλαστρο!
Προσωπικα θεωρω οτι της nuk οι πιπιλες ειναι καλυτερες αλλα ειναι και θεμα μωρου το πως τις δεχεται! ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 654316

40ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Πεμ Σεπ 15, 2011 3:32 pm

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
totula έγραψε:ειλικρινα το μονο μου προβλημα ειναι οτι εχω τον αποστειρωτη chicco και δεν ξερω αν θα κανει αλλη μαρκα μπιμπερο. οταν ερθει η ωρα θα παω λητω και εκεινοι θα μου πουν

Αν θυμάμαι καλά μου είπαν ότι ο αποστειρωτής της Chicco παίρνει όλες τις μάρκες μπιμπερό...!!!

41ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Πεμ Σεπ 15, 2011 8:58 pm

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εμείς το μπιμπερό των 160ml της mam anti-colic έχουμε πάρει αλλά λέω να πάρω και ένα γυάλινο τώρα Rolling Eyes Rolling Eyes Και πιπίλες της ΜΑΜ λέω να πάρω,λέτε να μην βολέψουν?

42ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Σεπ 16, 2011 1:56 am

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Και εμείς το μπιμπερό των 160ml της mam anti-colic έχουμε πάρει αλλά λέω να πάρω και ένα γυάλινο τώρα Rolling Eyes Rolling Eyes Και πιπίλες της ΜΑΜ λέω να πάρω,λέτε να μην βολέψουν?

Καλό θα είναι βέβαια να έχεις στο σπίτι και μπιμπερό με θηλές σιλικόνης και με καοτσούκ! Το ίδιο και στις πιπίλες! Ποτέ δεν ξέρεις ποια θα είναι η προτίμηση του μωρού σου! Αρχικά θα δώσω σιλικόνη εγώ... αλλά αν δω πως υπάρχει πρόβλημα θα δοκιμάσω και το καοτσούκ!

43ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Σεπ 16, 2011 1:59 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Και εμείς το μπιμπερό των 160ml της mam anti-colic έχουμε πάρει αλλά λέω να πάρω και ένα γυάλινο τώρα Rolling Eyes Rolling Eyes Και πιπίλες της ΜΑΜ λέω να πάρω,λέτε να μην βολέψουν?

Μικρή μου αφού τελικά το μωράκι σου είναι αυτό που θα διαλέξει, καλό θα ήταν να πάρεις 2-3 διαφορετικές. Μετά, αναλόγως που θα καταλήξετε (αν τελικά παίρνει πιπίλα), παίρνεις περισσότερες.
Όσο για τα μπιμπερό, παρόλο που όλα πλέον γράφουν BPA free, εγώ το ζεστό γάλα προτιμώ να το δώσω με γυάλινο. Τώρα, αν πρόκειται για δροσερό νεράκι ίσως να μην υπάρχει τόσο πρόβλημα (κυρίως για αργότερα που θα θέλει να το κρατάει και μόνο του).

44ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Μαρ 02, 2012 5:11 am

mamac


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ψάχνω μπιμπερό με έντονα χρώματα, για να κάνει εντύπωση στον μικρό μου! καμιά ιδέα;;; Είχα δει κάπου ένα ποστ στο eimaimama αλλα δεν το βρίσκω!

45ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Μαρ 02, 2012 5:48 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω αν γνωμονας πρεπει να ειναι τα χρωματα να πω την αληθεια... Δεν ξερω ποσο ειναι το μωρακι σου, αλλα μηπως να σκεφτεις να μην κανει κολικους, να ειναι γυαλινο και οχι πλαστικο, να ειναι bpa-free κλπ;

46ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Μαρ 02, 2012 5:49 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω αν γνωμονας πρεπει να ειναι τα χρωματα να πω την αληθεια... Δεν ξερω ποσο ειναι το μωρακι σου, αλλα μηπως να σκεφτεις να μην κανει κολικους, να ειναι γυαλινο και οχι πλαστικο, να ειναι bpa-free κλπ;

47ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Μαρ 02, 2012 5:57 am

care

care
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τη καλησπερα μου.συνηθως τα μωρα οτι τους δωσεις αυτο συνηθιζουν.αρκει να μην αλλαζεις συνεχεια και να εισαι αποφασισμενη και να μην του αλλαζεις μπιμπερα και θηλαστρα με τη πρωτη δυσκολια.συνηθως τα γυαλινα ειναι καλυτερα για βρεφη οσον αφορα τους κολικους,τη διατηρηση της θερμοκρασιας και την αποφυγη των πολλων μικροβιων.τα πλαστικα ειναι για μεγαλυτερα μωρα.τα χρωματα μετα απο δυο παιδια που εκανα αντιληφθηκα οτι δεν τους απασχολουν διολου παρα μονο το περιεχομενο που χει μεσα!ειναι σαν να διψαμε και να μας νιαζει με τι χρωμα ποτηρι θα πιουμε νερο.αλλου ειναι τα ερεθισματα που παιρνουν και οχι απο ενα πολυχρωμο μπιμπερο.ελπιζω να εδωσα τα φωτα μου!

48ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Μαρ 02, 2012 6:39 am

valia 32

valia 32
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
care έγραψε:τη καλησπερα μου.συνηθως τα μωρα οτι τους δωσεις αυτο συνηθιζουν.αρκει να μην αλλαζεις συνεχεια και να εισαι αποφασισμενη και να μην του αλλαζεις μπιμπερα και θηλαστρα με τη πρωτη δυσκολια.συνηθως τα γυαλινα ειναι καλυτερα για βρεφη οσον αφορα τους κολικους,τη διατηρηση της θερμοκρασιας και την αποφυγη των πολλων μικροβιων.τα πλαστικα ειναι για μεγαλυτερα μωρα.τα χρωματα μετα απο δυο παιδια που εκανα αντιληφθηκα οτι δεν τους απασχολουν διολου παρα μονο το περιεχομενο που χει μεσα!ειναι σαν να διψαμε και να μας νιαζει με τι χρωμα ποτηρι θα πιουμε νερο.αλλου ειναι τα ερεθισματα που παιρνουν και οχι απο ενα πολυχρωμο μπιμπερο.ελπιζω να εδωσα τα φωτα μου!
Συμφωνω απολυτα μαζι σου και να προσθεσω για τις θηλες εγω προτιμησα τις θηλες καοτσουκ επειδη ειναι πιο φυσικο προιον σε σχεση με τη σιλικονη.Στο πρωτο μου παιδακι χρησιμοποιησα τα κικο τα γυαλινα τα κλασσικα και ημουν πολυ ευχαριστημενη ειχε λιγους κολικους αλλα τα δεχοταν μια χαρα.Στο δευτερο πηρα της κικο τα καινουρια κατα των κολικων τα γυαλινα η μικρη μου προσαρμοστηκε μια χαρα και δεν ειχε καθολου κολικους βεβαια αυτο ειναι αναλογα και στο παιδι.
Ελπιζω να βοηθησα!!!

49ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Μαρ 02, 2012 6:51 am

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioannam24 έγραψε:εχω τα μπιμπερο της chicco τα κλασσικα με την μικρη θηλη τα οποια ειναι ΑΙΣΧΟΣ !!! σταζουν γαλα απο το κουμπωμα και γινομαι κι εγω κι η μπεμπα μες στο γαλα !!!

θα τα αλλαξω γιατι δεν μπορω αλλο. Mad Mad Mad Mad Mad

ποια μπιμπερο δεν εχουν προβλημα ??? ποια ειναι τα καλυτερα ???

ΕΓΩ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΣ CHICCO!AYTA
http://www.toys-shop.gr/product_info.php?products_id=16367&osCsid=vqg9v13jsb5gpvfc7m9uk4jur3
EINAI ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!
ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΛΕΣ ΕΣΥ,ΕΤΥΧΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΝΕΟΓΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ!!!!
ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΣΤΑΖΟΥΝ ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΝΑ ΤΑΙΖΟΥΝΕ ΤΑ ΚΑΤΣΙΚΑΚΙΑ!!!!

50ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ???? Παρ Μαρ 02, 2012 8:02 am

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τα chicco τα γυαλινα ειναι πολυ καλα με τις θηλες απο καουτσουκ και αν θελεις να αποφυγεις κολοικους παρε τα doctor brown τα γυαλινα ειναι σουπερ,παρε μονο 2 να ταιζεις το βραδυ με αυτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις