Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΟΥ... Very Happy Very Happy Very Happy ...!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΛΙΠΟΘΥΜΑΩ!!ΠΑΙΡΝΩ spasmo-apotel ΥΠΟΘΕΤΑ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ feldene ΤΑ ΛΕΝΕ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΕ ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ 2Η!!
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΥΠΟΦΕΡΩ!!!ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.. Embarassed Embarassed

ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 417472 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 417472 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 417472

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ υπέφερα από δυσμηνόρροια, σε σημείο να λιποθυμάω απο τον πόνο, το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να ανοιγοκλείνω τα βλέφαρά μου, όλα τα υπόλοιπα σημεία του σώματός μου πονούσαν. Στην αρχή έπινα τσάι φασκόμηλο κι έβαζα και λίγο κονιάκ μέσα, μετα από λίγο ο πόνος ήταν πιο υποφερτός (ή εγώ ήμουν σκνίπα κ δεν καταλάβαινα τίποτα Razz...)
Βοηθάει πολύ να έχεις μια θερμοφόρα με ζεστό νερό στην κοιλιά και στη μέση, η ανακούφιση είναι τεράστια! Επίσης το μαγνήσιο βοηθάει να μαλακώσουν οι συσπάσεις κατα την περίοδο.
Εμένα ο γιατρός μου μου είχε γράψει και lonarid για τις extreme περιπτώσεις που επρεπε οπωσδήποτε να πάω στη δουλειά ενώ είχα περίοδο.
Βέβαια, μετα τις γέννες, αν και πάλι πονάω, καμιά σχέση ο τώρα πόνος με τον τότε...

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ!ΝΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΑΘΑΙΝΩ!!ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΥΤΩ ΟΤΙ ΣΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΒΑΡΑΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΡΤΑ Shocked Shocked !!ΗΡΕΜΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΝΕΣΗ voltaren!ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΥΤΑ ΤΑ feldene ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ΟΥΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΠΙΣΙΝΟΣ ΜΟΥ ΣΟΥΡΩΤΗΡΙ Razz Razz Razz Razz !!ΟΜΩΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΛΛΙΩΣ!ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΡΙΧΝΩ..
Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΨΙΛΟΠΙΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΘΕΤΑ!!Κ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΤΡΕΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟΚΑΡΔΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ!!ΒΕΒΑΙΑ..ΕΙΧΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ Κ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ..ΑΧ!!ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΑ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΤΑ... Mad Mad
ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ Κ ΕΙΧΕ ΣΤΡΩΣΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!
Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ!
Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΑΚΟΥΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ Η ΤΡΕΛΗ ΠΟΝΑΩ Κ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ: pale pale pale pale affraid affraid affraid affraid No No No No ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 606100 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 606100 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 606100 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 606100 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 688264 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 688264 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 688264 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 688264 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 688264 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 850933 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 850933 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 850933 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 850933 ...!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ...

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε καταλαβαίνω, είχα και εγώ πρόβλημα με την περίοδο και λιποθυμούσα από τον πόνο, με έλουζε κρύος ιδρώτας και μου ερχόταν να βγάλω τα έντερά μου. Εμένα με είχε σώσει ένα χάπι που λέγεται gantil. Προσπαθούσα να το παίρνω όταν καταλάβαινα ότι θα με πιάσει "κρίση" και όχι κάθε φορά προληπτικά ώστε να μην το συνηθίσει ο οργανισμός μου. Είχα φοβία ότι δεν θα με πιάνει όυτε αυτό.

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Και εγώ στο club... Έχω λιποθυμήσει παλιότερα μέχρι και στην πλατεία Αριστοτέλους στην Θεσσαλονίκη χαχα...

Μετά την εγκυμοσύνη και τη γέννα έστρωσα όμως λίγο! Εσείς μπα;

Feldene έχω δοκιμάσει και εγώ, έπιασαν μπορώ να πω... Αλλά είναι βαριά, τα έχω μόνο για εξτρίμ πόνο...

http://www.eimaimama.gr

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΟΛΙΒΙΑ..ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ Razz Razz Razz !!!
ΕΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΕΣΗ voltaren ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ 9 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ.. Twisted Evil Twisted Evil !!!ΕΚΣΤΑΣΙΑΖΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 604962 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 604962 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 604962

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Feldene επαιρνα κι εγω πριν γεννησω. Για να σε πιασουν πρεπει να τα παρεις μολις αρχισεις να πονας λιγο. Αν πονας πολυ αστο καλυτερα. εγω επαιρνα τα 10ρια για να μπορω να παιρνω 2 την ημερα. Πριν την γεννα ενοιωθα καθε φορα σαν να με ειχαν βομβαριδισει απο την μεση και κατω. Τωρα μετα την γεννα δεν ποναω καθολου. Να σημειωσω ομως οτι ασχετο με την γεννα..εχω 1 μερα ημικρανιες...τοσο δυνατες που θα προτιμουσα να ποναει η κοιλια, μεση, ποδια!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλλη μια στο club και εγω επερνα feldene και ηρεμουσα,δεν πονουσε μονο η κοιλια πονουσε και μεση και εκανα και διαροιες,μετα που γεννησα δεν ποναω τοσο δεν παιενω φαρμακα δεν ξερω ισως να βοηθσε και ο θηλασμος στο οτι δεν ποναω! Very Happy Βαλε θερμοφορα και πινε ζεστα,ο δυοσμος,καλεντουλα και μαιντανος λενε οτι βοηθαει στους πονους της περιοδου! Very Happy

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
na sou pw exeis dokimasei ta mesulid? k egw etsi hmoun k meta mesulid brika tin ygeia mou

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
buscopan plus και ντεπόν.. με αυτά ηρεμώ εγώ.
κορίτσια μακριά απ'τα mesulid!!Η νιμεσουλίδη δηλαδή το γνωστό.. Mesulid …έχει απαγορευτεί στις ΗΠΑ και στον Καναδά, ενώ σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες βρίσκεται υπό αυστηρή επιτήρηση λόγω σοβαρών βλαβών που προκαλεί στο συκώτι!
Κι όμως στην Ελλάδα είναι…
το πρώτο συνταγογραφούμενο παυσίπονο και το πρώτο σε πωλήσεις από τα φαρμακεία χωρίς ιατρική συνταγή!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα τα Feldene με έπιαναν!Όχι πάντα αλλά σε γενικές γραμμές τα προτιμούσα και έπαιρνα μόνο αυτα!Απλώς έπαιρνα τα 20άρια γιατί τα 10άρια δεν μου έκαναν τπτ που μου είχε πει ο γιατρός να παίρνωSmile

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να μαι και εγώ!!!!!!!!!!!κορίτσια έτσι και εγώ απίστευτο πόνο μέχρι και πυρετό.....!!!!!!!!!όλα αυτά πριν την γέννα όμως!!έπαιρνα και εγώ feldene και buscopan plus εναλλαξ τα δευτερα ειδικά τα έπαιρνα και δυο δυο μαζί...!!!μετά την εγκυμοσύνη όμως ο πόνος μειώθηκε πάρα πολύ τον αντέχω δηλαδή μόνο με ένα buscopan plus την ημέρα!επίσης έχω φοβερές ημικρανίες μια με δυο μέρες πριν την περίοδο που δεν περνάνε με τιποτα ότι κι αν έχω πιει τιποτα και είναι απαίσιοοοοοοοοοοοοοο!!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΒΑΤΕΚ. ΧΑΠΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Very Happy
ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ Κ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ......
Κ ΛΕΩ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΜΙΚΡΑΝΙΕΣ Κ ΜΕΧΡΙ Κ ΕΜΕΤΟ ΚΑΝΩ Mad Mad Mad

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγώ feldene έπερνα μέχρι πριν μείνω έγκυος.
τα 20άρια, 1 την πρώτη μέρα μόνο.
τώρα μετά τη γέννα δεν πονάω τόσο πολύ και δεν παίρνω τίποτα.

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μέλος στο club και εγώ! Μόλις έβλεπα αίμα έπρεπε να χαπακωθώ για να αντέξω. Δεν πα να λένε ότι θελουν για τα mesulid και εγώ μόνο ατά άντεχα. Ο γυναικολόγος μου μου είχε πει ότι για 1-2 το μήνα που παίρνω δεν υπάρχει πρόβλημα. Τώρα είμαι σε αναμονή πότε θα έρθει η επόμενη περίοδος για να δω αν θα πονέσω ή θα ηρεμήσω όπως λένε μετά την εγκυμοσύνη...

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα πάλι με πονούσε η κοιλιά μου πολύ δυνατά μια φορά στο 3μηνο να πω?? Όχι κάθε μήνα αλλά σταδιακά. Αν προλάβαινα τον πόνο και έπαιρνα ντεπον αναβράζον, είχε καλώς, αλλιώς έκανα ακόμη κι εμετό.
Τώρα που γέννησα, δόξα το Θεό μέχρι στιγμής δεν έχω πονέσει σε καμιά περίοδο. Δεν το καταλαβαίνω πότε αδιαθετώ. Τώρα κοιτάω το ημερολόγιο για να υπολογίσω πότε θα έρθουν οι ρώσσοι.
Μια ξαδερφή μου όμως, που έχει πολύ πόνο, όπως λέτε κι εσείς, μέχρι να πάει και στο νοσοκομείο η κοπέλα, παίρνει το xefo αν το γράφω καλά, και μ'αυτό τις περνάνε κάπως οι πόνοι.
Πάντως για το mesulid έχω ακούσει κι εγώ ότι δεν κάνει, αλλά σταματάει τον οποιονδήποτε πόνο το άτιμο.

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω πηγαινα για παυσιπονη ενεση στο φαρμακειο μονο ετσι στεκομουν λιγακι ορθια.παντα ειχα εμετους κ πολους αφορητους πονους,επερνα πολλα παυσιπονα (μεγα λαθος) γιατι μονο η ενεση με επιανε λιγακι και με βοηθουσε πολυ η θερμοφορα μια στη μεση μια στην κοιλια,τωρα που γεννησα ακομα δεν εχω πονεσει σε περιοδο και ελπιζω ετσι να συνεχισω..κουραγιο

chrissaxak

chrissaxak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εγώ πονούσα πάααααρα πολύ με την περίοδο. Ο κύκλος μου ήταν κ είναι πολύ σταθερός, οπότε για να το καταπολεμήσω ακριβώς τη μέρα που περίμενα περίοδο, το πρωί ακόμη κ πριν να μου έρθει έπαιρνα το χαπάκι μου κ ήμουν...οκ (όχι σουπερ, αλλά οκ). Μάλιστα το λένε κ οι γιατροί, πως τόσο η ημικρανία όσο κ οι πόνοι περιόδου πρέπει να καταπολεμούνται μόλις τους αντιληφθείτε αν θέλετε να τους διώξετε. Αν πάρουν μπρος...την πατήσατε (κ εγώ μαζί,αν δεν τους προλάβαινα, για τον α ή β λόγο...άσχημα πήγαινε η μέρα!)
Τώρα μετά τη γέννα ευτυχώς δεν πονάω σχεδόν καθόλου (ποιος, εγώ!!!) κ δεν παίρνω καν χάπι!
Επίσης να πω, πως όταν έπαιρνα για πάνω από 5-6 μήνες το ίδιο χάπι, (felden, buscopan ή ότι άλλο μου έλεγαν) πάθαινα ανοσία κ μετά δε με έπιανε. Έτσι αναγκαζόμουν να τα αλλάζω ανά διαστήματα.
Αυτό στο οποίο κατέληξα με μεγάλη επιτυχία, τόσο στους πόνους περιόδου όσο κ στις ημικρανίες, ήταν τα NUROFEN, (κόκκινες μαλακές κάψουλες).
Στην εγκυμοσύνη το μόνο παυσίπονο που έπαιρνα για της ημικρανίες (οι οποίες ευτυχώς είχαν κ έχουν αραιώσει) ήταν τα panadol κόκκινα αναβράζοντα. Απαίσια γεύση αλλά δραστικότατα - απλά έχουν καφεΐνη.
Αυτά με τις εμπειρίες μου με τα χάπια...Very Happy

http://www.alter-eco.gr

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσακια μου και εγω με μεσουλιντ την εβγαζα ενα επαιρνα και με επιανε ολη την ημερα ενω οταν ελεγα δεν θα παρω και θα μεινω στα αθωα ντεπονακια κατεληγα να παιρνα μεχρι και 6 την ημερα γιατι καιθε μια με δυο ωρες περνουσε η επηρεια τουσ...τα φελντεν τα δοκιμασα και τιποτα δεν εκαναν τα πονσταν και αυτα και τα εκοψα και πηγα στα ωολταρεν αλλα μονο πρωτη μερα ενα χαπακι και δευτερη μισο οπως και το μεσουλιντ.τωρα ειμαι εγκυουλα και θα δουμε οταν με το καλο γεννησω και επειτα τι θα γινει αν οντως οπως λενε δεν θα ποναω τοσο που αν ισχυει θα κανω παρτυ!!!! ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 215994 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 215994 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 215994 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 215994 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 215994 ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΥΠΟΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΑΟ ΔΥΜΣΗΝΟΡΙΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΟΤΝ ΣΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ???Η ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ??? drunken drunken drunken

kate1985


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera koritsia....kai egw to idio provlima antimetwpiza..ponous , emetous, mexri kai eneseis ekana gia na mporesw na sikwthw apo to krevati...
phga ston giatro kai mou edwse antisiliptika.kati ekanan,alla sinexizw na ponaw akoma,oxi vevea ston idio vathmo!
kai twra to koulo....
phga mia mera sto hondos pathsiwn kai itan ekei mia kopela kai edeine kati fylladia gia tous ponous periodou kai ena kainourgio proion pou exei erthei sthn ellada.painmaster gia ponoys periodoy legetai.paidia frikara...kanei douleiaaaaaaaaaaaa....kai epeidh o theios mou einai giatros,ton rwthsa kai mou eipe oti einai apolytws asfales giati den periexei katholou farmaka kai doulevei fysika apo ton organismo kai to evala!!!ti na pw?dokimaste to mpas kai swthite opws egw....aaa kai to kalitero..to pira 12 eyrw kai exei diarkeia 200 wres!!!as einai kala oi anthrwpoi pou ta ftiaxane...
ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 654316 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 654316 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 654316 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 875502 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 875502 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 875502 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 604962 ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! 604962

kate1985


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαμαμια έγραψε:εγω πηγαινα για παυσιπονη ενεση στο φαρμακειο μονο ετσι στεκομουν λιγακι ορθια.παντα ειχα εμετους κ πολους αφορητους πονους,επερνα πολλα παυσιπονα (μεγα λαθος) γιατι μονο η ενεση με επιανε λιγακι και με βοηθουσε πολυ η θερμοφορα μια στη μεση μια στην κοιλια,τωρα που γεννησα ακομα δεν εχω πονεσει σε περιοδο και ελπιζω ετσι να συνεχισω..κουραγιο


ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΙΣΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝς ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ... ΨΑΞΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ PAINMASTER ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΕ!!! ΤΑ ΤΗΛ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΕΙΝΑΙ 210 5248170..ΚΑΙ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ Η ΧΗΜΙΚΗ ΟΥΣΙΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΒΡΗΚΑΝ ΛΥΣΗ!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ

22ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ!!! Empty ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ......ΣΩΘΗΚΑ!!! Πεμ Ιαν 19, 2012 5:38 am

kate1985


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαμαμια έγραψε:εγω πηγαινα για παυσιπονη ενεση στο φαρμακειο μονο ετσι στεκομουν λιγακι ορθια.παντα ειχα εμετους κ πολους αφορητους πονους,επερνα πολλα παυσιπονα (μεγα λαθος) γιατι μονο η ενεση με επιανε λιγακι και με βοηθουσε πολυ η θερμοφορα μια στη μεση μια στην κοιλια,τωρα που γεννησα ακομα δεν εχω πονεσει σε περιοδο και ελπιζω ετσι να συνεχισω..κουραγιο


ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΙΣΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝς ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ... ΨΑΞΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ PAINMASTER ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΕ!!! ΤΑ ΤΗΛ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΕΙΝΑΙ 210 5248170..ΚΑΙ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ Η ΧΗΜΙΚΗ ΟΥΣΙΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΒΡΗΚΑΝ ΛΥΣΗ!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τι ειναι αυτο καλε το Painmaster?αχ κοριτσια εγω απο μικρη και μετα τις γεννες φρικη τωρα παιρνω και τα αντιπηκτικα για την καρδια μου και μιλαμε σερνομαι .Μου λεγε ο γυναικολογος οταν γεννησεις μετα δε θα πονας χειροτερα εγινα ...μου παν για ενα σπιραλ προγεστερονης αλλα το απεκλεισε ο καρδιολογος+τα χαπια οποτε θερμοφορα αγκαλια και υπομονη μου κραταει και 10 μερες η πουτανα

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχχχ κοριτσάκια!!!!! Αφόρητοι πόνοι μιλάμε!!!!!

Εγώ μόλις καταλάβω ότι πρόκειται να ξεκινήσω να πονάω πέρνω 2 ντεπόν... Ή buscopan,... (αν το έγραψα σωστά)

Αλλά χωρίς παυσίπονα δεν παλεύεται!!!!!

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στο μεταξυ λενε πως δεν κανει ζεστα αλλα η θερμοφορα ειναι η κολλητη μου τελευταια! απο χαπια τα buscopan plus me Πιανουν και τα voltaren retard

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις