Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
592 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 592 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗ!!!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! Shocked
ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Π.Χ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 8-9 Η ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΣΤΟΝ ΛΩΡΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!
Ο ΙΔΙΟΣ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ Κ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 9.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΞΕΝΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑΣ!!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΔΩ???
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ???
ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μην φοβασαι τιποτα.Εχε εμπιστοσυνη στο γιατρο.Στο πρωτο μου παιδακι χρειαστηκε βεντουζα.Ολα καλα.Δεν υπηρχε κανενα προβλημα και το μωρο δεν επαθε τιποτα.Εκεινη τη στιγμη ηταν η καλυτερη λυση κι ολα πηγαν καλα.
Σου ευχομαι να πανε ολα καλα. flower

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου αγαπη! κι εμενα στη κορη μου χρειαστηκε βεντουζα δεν ειναι τιποτα απολυτως μην ανησυχεις κανεις δεν παθαινει τιποτα!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!! Very Happy
ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ!! ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!! 417472

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εμένα χρειάστηκε να χρησιμοποιησει βεντούζα ... δεν έπαθε κανείς από τους δυο μας τίποτα. Μην ανησυχείς Very Happy

Stacy

Stacy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κι εγώ γένησα με βεντούζα, κι αν δεν μου το είχε αναφέρει μπορεί και να μην το είχα πάρει χαμπάρι! Shocked
Το μόνο ότι η μπεμπούλα μου είχε το σημάδι της βεντούζας τις πρώτες μερες και το σχήμα (!) της βεντούζας τις πρώτες ώρες!!
Με το καλό το μωράκι σου!

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγω κι εγω με βεντουζα. Εγω δεν καταλαβα πολλα και το μωρο ειχε ενα κοκκινο κυκλο στο κεφαλακι, δεν θα θυμαμαι για ποσο, αλλα σημερα που ειναι σχεδον 5 δεν υπαρχει. Δεν ειναι κατι το φοβερο απλα βηθαει την διαδικασια, εγω αυτο καταλαβα.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ με βεντούζα! Είχαμε και εμείς διπλή περιτύλιξη με τον λώρο. Δεν υπάρχει απολύτως κανενα πρόβλημα. Λίγα ράμματα παραπάνω μόνο που δεν ενοχλούν. Την πρώτη μέρα δεν μπορούσα να καθίσω αλλά από την δεύτερη ήμουν μια χαρά, όπως οι περισσότερες δηλαδή! Και αυτό είναι και το θετικό του φυσιολογικού σε σχέση με την καισαρική. Μετά τη γέννα αναρώνεις πιο γρήγορα και φαντάζομαι ότι πονάς λιγότερο από ότι πονάει η τομή.

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai egw me ventouza kai an den mou to elege o antras meta tin gena den prokite na to eixa katalavei!!!!!!!!!!!den einai tpt kako kai eidika anisixitiko!!!!!!11

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ βεντουζα ακουω εδω μεσα!!!!!!!!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ κορίτσια με βεντούζα (αν και δεν ξέρω γιατί το λένε ακόμα έτσι, αφού δε μοιάζει καν...)
Δεν είχα ούτε περιτύλιξη, ούτε μικρή διαστολή, ήταν μεγάλο το μπεμπέ!
Και τον πλακούντα με αυτή μου τον έβγαλε.
Δεν κατάλαβα τίποτα. Είδα μόνο το γιατρό που τράβαγε και τράβαγε -ένα σωλήνα- λες και είχε πάει για ψάρεμα και τράβαγε την πετονιά.... Κι έπιασε... μεγάλο ψάρι! Ψαρούκλα! Τέσσερα κιλά!!!
Μη φοβάσαι τίποτα. Ειδικά με την επισκληρίδιο δεν παίρνεις χαμπάρι. Όλα γίνονται πολύ γρήγορα. Ίσως βέβαια, όπως είπε και μια άλλη κοπέλα, να χρειαστείς μερικά ράμματα παραπάνω. Τίποτα άλλο.
Κι όσο για το μπεμπέ, ναι έχει σημάδι αλλά και λίγο παραμορφωμένο κεφαλάκι, το οποίο φτιάχνει τις πρώτες μέρες (μέχρι να βγεις από το νοσοκομείο θα έχει έρθει στα ίσα του)
Με το καλό!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια κι εγώ με βεντούζα γέννησα και όλα πήγαν καλά Δόξα το Θεό !!! Δεν θα το είχα καταλάβει αλλά κάποια στιγμή άκουσα την μαία να λέει κάτι για βεντούζα και για περιτύλιξη. Αφού είχα γεννήσει το άκουσα. Για μερικές ώρες η μικρούλα μου είχε σημαδάκι στο κεφαλακι αλλά έφυγε γρήγορα !! Τέλος καλό όλα καλά!!! ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!! 215994

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΑΤΕ ΠΟΛΥ!!!!
ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ Rolling Eyes
ΤΕΛΙΚΑ Η ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Very Happy

TZIZ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΓΕΛΑΣΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
ΜΕ ΤΗ ΠΕΤΟΝΙΑ Κ ΤΗ ΨΑΡΟΥΚΛΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ queen

ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΠΩΣ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟ...ΓΙΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑ..
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!
Κ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΧΑΡΗ ΣΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΓΛΙΤΩΣΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Very Happy

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
blackrose έγραψε:πολυ βεντουζα ακουω εδω μεσα!!!!!!!!!!!

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ Κ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΒΟΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ Very Happy
ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΒΕΝΤΟΥΖΑΣ ΕΓΩ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΑΝΙΚΟΣ....
ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΧΑΡΗ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Very Happy
ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!! ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΜΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!! ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!! 334590

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
blackrose έγραψε:πολυ βεντουζα ακουω εδω μεσα!!!!!!!!!!!

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ Κ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΒΟΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ Very Happy
ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΒΕΝΤΟΥΖΑΣ ΕΓΩ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΑΝΙΚΟΣ....
ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΧΑΡΗ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Very Happy
ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!! ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΜΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!! ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!! 334590





βρε γερα να ειναι και ας ειναι και με βεντουζα!!!!!!η γνωση ειναι το παν!!! σε ευχαριστω πολυ πολυ και εσυ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και φυσικα να χαιρεσαι και την κορακλα σου απο οτι βλεπω!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι ο δικός μου μπέμπης με βεντούζα βγήκε - είχε τυλιχθεί ο λώρος σαν καλώδιο τηλεφώνου.. έπεφταν οι παλμοί του κι έπρεπε να βγει άμεσα, οπότε όπως καταλαβαίνετε, κι εγώ γλίτωσα την καισαρική λόγω βεντούζας..
Σημαδι δεν είχε, απλά ήταν το κεφαλάκι του στην αρχή λίγο "τραβηγμένο", αλλά πριν καν βγούμε από το μαιευτήριο, είχε πάρει ξανά το σωστό του σχήμα..

Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά! Με το καλό!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμενα με βεντουζα μου τον βγαλανε τον μικρο μου γιατι ερχοταν ανασκελα και ηταν και μεγαλο μωρο 3660 και 54εκ.κι επειδη ζοριζοταν να βγει βαλανε τον εμβρυουλκο οπως τον λενε τωρα και τον βγαλανε.και χωρις επισκληριδιο.κι εγω και το μωρακι μου ειμαστε μια χαρα.οπως ειπαν και οι υπολοιπες ενα μικρο σημαδι στο κεφαλακι του θα εχει για λιγες μερες.οταν τον ειδε η παιδιατρος που ηρθε στο σπιτι μετα απο μια βδομαδα μου ειπε πως αυτο το σημαδι δεν ηταν τιποτα.με το καλο να ειναι και ο δικο σου ο τοκετος και να μην χρειαστει ουτε βεντουζα ουτε καισαρικη.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ μετά απο ΔΥΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ...ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3,5 ΚΑΙ 7,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΣΤΗ....

ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΩ...αν όλα πάνε καλα βέβαια...να ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...

Μόνο που μου είπε ο γιατρός...οτι για να μήν ζορίσουμε πολύ την τομή της καισαρικής ίσως χρησιμοποιήσουμε βεντούζα.......


ΝΑ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΩ ΛΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ??

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ και θα θελα να την ζήσω τουλάχιστον στο 3ο μου παιδάκι Laughing Laughing Laughing Laughing

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗ!!!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! Shocked
ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Π.Χ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 8-9 Η ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΣΤΟΝ ΛΩΡΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!
Ο ΙΔΙΟΣ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ Κ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 9.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΞΕΝΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑΣ!!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΔΩ???
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ???
ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
να σε ρωτησω κατι ασχετο?ειδα οτι το μωρο σου ειναι 1μηνων και κατι.εισαι εγκυος????? Shocked

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαστε πολλες που γεννησαμε με βεντουζα τελικα.και εγω κοριτσια και τις δυο.η μεγαλη γιατι ηταν ψηλα και η μικρη γιατι ηταν τυλιγμενη.οπως ειπαν και τα κοριτσια λιγο το κεφαλακι τις πρωτες μερες ειναι παραμορφωμενο αλλα μετα ερχεται στα ισια του.δεν ειναι τιποτα.

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗ!!!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! Shocked
ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Π.Χ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 8-9 Η ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΣΤΟΝ ΛΩΡΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!
Ο ΙΔΙΟΣ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ Κ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 9.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΞΕΝΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑΣ!!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΔΩ???
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ???
ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
Αγαπη γεια σου.γεννησα πριν 6 μηνες και χρειαστηκε βεντουζα γιατι ειχα πολυ κοντο ομφαλιο λωρο και ενω εσπρωχνα τραβαγε προς τα μεσα το μωρο μεσα σε κλασματα δευτερολεπτου με βεντουζα βγηκε δεν καταλαβαινεις εσυ τιποτα!!το κεφαλακι του μωρου θα ειναι σα χωνι για 2-3μερες αλλα μετα στρωνει..μη το σκεφτεσαι δεν ειναι πραγματικα τιποτα!!! Smile

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
efoulitsa έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗ!!!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! Shocked
ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Π.Χ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 8-9 Η ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΣΤΟΝ ΛΩΡΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!
Ο ΙΔΙΟΣ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ Κ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 9.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΞΕΝΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑΣ!!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΔΩ???
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ???
ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
Αγαπη γεια σου.γεννησα πριν 6 μηνες και χρειαστηκε βεντουζα γιατι ειχα πολυ κοντο ομφαλιο λωρο και ενω εσπρωχνα τραβαγε προς τα μεσα το μωρο μεσα σε κλασματα δευτερολεπτου με βεντουζα βγηκε δεν καταλαβαινεις εσυ τιποτα!!το κεφαλακι του μωρου θα ειναι σα χωνι για 2-3μερες αλλα μετα στρωνει..μη το σκεφτεσαι δεν ειναι πραγματικα τιποτα!!! Smile

Οντως υσχυει αυτο..με βεντουζα βγηκε κ της αδερφης μου το πρωτο παιδακι της γιατι ερχοταν με το χερι στο κεφαλι περιεργα κ της το πηρε με βεντουζα τιποτα δεν ειναι!!! Rolling Eyes

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω ετσι γεννησα! Ειναι αρκετα συνηθες! Ειχαμε διπλη περιτυληξη και εμεις.

stavas


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗ!!!!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! Shocked
ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Π.Χ ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 8-9 Η ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΣΤΟΝ ΛΩΡΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!
Ο ΙΔΙΟΣ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ Κ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 9.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΞΕΝΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑΣ!!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΔΩ???
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ???
ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

Μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα. Και έγω όταν γέννησα την κόρη μου ο γιατρός χρησιμοποίησε βεντούζα.Με αυτό τον τρόπο γλύτωσα την καισαρική!

http://istoriestismamas.blogspot.com

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγώ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ την 3Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Crying or Very sad και μου πρότεινε ο γιατρός ΒΕΝΤΟΥΖΑ.....εξ αρχής Wink

αλλά μερικές μανούλες....ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΑΝ......... Crying or Very sad

Δεν είναι τπτ λετε ε???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις