Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
536 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 536 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! Empty μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! Σαβ Μαρ 12, 2011 4:16 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!τον τελεταιο καιρο ο οργανισμος μου εχει τρελαθει!παντα ειχα κυστες στις οωθηκες σε μικρο πολυ βαθμο πολυκυστικες κληρονομικο απο το σοι της μανας μου!παλιοτερα και μεχρι τα 19 ειχα αστατη περιοδο ομως λιγο πριν μπω στα 20 η περιοδος ερχοταν καθε μηνα και ειχε φτιαξει ο κυκλος μου.. Τωρα παλι τα ιδια εχω να δω περιοδο απο τα χριστουγεννα που μου ειχε ερθει δυο φορες επισης ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια και στο στηθος για περιπου 2 μηνες φοβηθικα πως ειμαι εγκυος πηγα στον γιατρο εκανε υπερηχο αλλα τιποτα τις τελευταιες μερες ποναει πολυ το στηθος μου και η κοιλια αλλα η περιοδος πουθενα ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω αντισυλιπτικα αλλα δεν θελω γτ δεν θελω να παχυνω αλλο!τι μου συμβαινει θα φτιαξει ποτε αυτο το πραγμα η οσο μεγαλωνω θα χαλαει? μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! 534787

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giwtoulitsats έγραψε:γεια σας κοριτσια!τον τελεταιο καιρο ο οργανισμος μου εχει τρελαθει!παντα ειχα κυστες στις οωθηκες σε μικρο πολυ βαθμο πολυκυστικες κληρονομικο απο το σοι της μανας μου!παλιοτερα και μεχρι τα 19 ειχα αστατη περιοδο ομως λιγο πριν μπω στα 20 η περιοδος ερχοταν καθε μηνα και ειχε φτιαξει ο κυκλος μου.. Τωρα παλι τα ιδια εχω να δω περιοδο απο τα χριστουγεννα που μου ειχε ερθει δυο φορες επισης ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια και στο στηθος για περιπου 2 μηνες φοβηθικα πως ειμαι εγκυος πηγα στον γιατρο εκανε υπερηχο αλλα τιποτα τις τελευταιες μερες ποναει πολυ το στηθος μου και η κοιλια αλλα η περιοδος πουθενα ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω αντισυλιπτικα αλλα δεν θελω γτ δεν θελω να παχυνω αλλο!τι μου συμβαινει θα φτιαξει ποτε αυτο το πραγμα η οσο μεγαλωνω θα χαλαει? μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! 534787

αχ ποσο σε καταλαβαινω..ειχα κι εγω πολυκυστικες και εκανα να δω περιοδο και 2 και 3 μηνες,πηρα για αρκετο καιρο αντισυλιπτικα αλλα για τον ιδιο λογο που λες (τα κιλα) ειπα τον γιατρο να μου τα σταματησει..μου εδωσε αλλη θεραπεια με κατι αλλα χαπια(γκλουκοφαστ)και με αυτα κατι εγινε μπορω να πω..
τωρα πια μετα την γεννα η περιοδος μου εχει σταθεροποιηθει και δεν μπορω να το πιστεψω(ασε που εφυγαν και τα σπυρακια μου) Very Happy Very Happy
κανε μια συζητηση με τον γιατρο σου κατι θα σου πει να κανεις δεν μπορει..

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα! τον θυρεοειδη σου τον κοιταξες? εγω ειχα ανωμαλια στην περιοδο απο αυτο!

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μια γνωστη μου εχει ακρυβος τι ιδιο προβλημα με της κυστες καλυτερα ν κανεις τ θεραπεια που σου ειπε ο γιατρος σπυ γιατι η γνωστη μου που τωρα ειναι29 παιδευτικα πολυ ν κανει παιδι λογο επιδη ειχε τ κυστες.εαν δεν τ κανεις αργοτερα θ ρχεις προβλημα γονιμιτητας ρωτα και τ γυναικολογο σου τ ιδια θα σου πει για μενα μην τ αφησεις.να αναφερω πως η γνωστη μου που εμεινε εγκυος δ εμεινε φυσιολογικα λογο τ κυστων γιατι τ ειχε αμεληση πολλα χρονια

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:καλησπερα! τον θυρεοειδη σου τον κοιταξες? εγω ειχα ανωμαλια στην περιοδο απο αυτο!
ειχα κανει εξετασεις αιματος ορμονικες στις μερες του κυκλου μου πριν 4 χρονια και δεν ειχα θυρεοειδη τωρα περιμενω απο βδομαδα να τις ξανακανω πριν λιγο εβγαλα αιματακι ακομα δεν μου ηρθε κανονικα και ποναω! Crying or Very sad ελπιζω να μην εχω θυρεοειδη..

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ ποσο σε καταλαβαινω..ειχα κι εγω πολυκυστικες και εκανα να δω περιοδο και 2 και 3 μηνες,πηρα για αρκετο καιρο αντισυλιπτικα αλλα για τον ιδιο λογο που λες (τα κιλα) ειπα τον γιατρο να μου τα σταματησει..μου εδωσε αλλη θεραπεια με κατι αλλα χαπια(γκλουκοφαστ)και με αυτα κατι εγινε μπορω να πω..
τωρα πια μετα την γεννα η περιοδος μου εχει σταθεροποιηθει και δεν μπορω να το πιστεψω(ασε που εφυγαν και τα σπυρακια μου) Very Happy Very Happy
κανε μια συζητηση με τον γιατρο σου κατι θα σου πει να κανεις δεν μπορει..[/quote]

αυτο μου ειπε και η μαμα μου οτι οταν γεννησε της εφτιαξε ο κυκλος και μου ειπε να μη στεναχωριεμε γιατι ολες οι αδερφες της η αδερφη μου και η ξαδερφη μου ειχαν το ιδιο πραγμα και ολες εκαναν παιδια και εφτιαξε.. επισης ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πρεπει να ανυσηχω σε θεματα γονιμοτητας γιατι κανω ωοριξια μπορει οχι καθε μηνα αλλα κανω και οτι θα επρεπε να ανυσηχω αν δεν μου ερχοταν καθολου η περιοδος..το θεμα μου με τα αντισυλιπτικα ειναι οτι απο μονη μου τωρα το χειμωνα πηρα πεντε κιλα αν στο καπακι παρω και τα αντισυλιπτικα θα παχυνω κι αλλο και απο κανονικη θα γινω υπερβαρη και δεν το θελω αν θα τα ξεκινησω θα το κανω αφου χασω τα κιλα που εχω παρει μη γινω βουβαλακι γιατι εχω ξαναπαρει στο παρελθον αντισυλιπτικα και μετα απο τη διακοπη τουσ η περιοδος ηταν παλι χαλια και ειχα επιπλεον 4 κιλα! μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! 679259οσο για τα σπυρακια ευτυχως ακμη δεν εχω αλλα εχω κατι μαυρα στιγματα που με εκνευριζουν απιστευτα!

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giwtoulitsats έγραψε:αχ ποσο σε καταλαβαινω..ειχα κι εγω πολυκυστικες και εκανα να δω περιοδο και 2 και 3 μηνες,πηρα για αρκετο καιρο αντισυλιπτικα αλλα για τον ιδιο λογο που λες (τα κιλα) ειπα τον γιατρο να μου τα σταματησει..μου εδωσε αλλη θεραπεια με κατι αλλα χαπια(γκλουκοφαστ)και με αυτα κατι εγινε μπορω να πω..
τωρα πια μετα την γεννα η περιοδος μου εχει σταθεροποιηθει και δεν μπορω να το πιστεψω(ασε που εφυγαν και τα σπυρακια μου) Very Happy Very Happy
κανε μια συζητηση με τον γιατρο σου κατι θα σου πει να κανεις δεν μπορει..

αυτο μου ειπε και η μαμα μου οτι οταν γεννησε της εφτιαξε ο κυκλος και μου ειπε να μη στεναχωριεμε γιατι ολες οι αδερφες της η αδερφη μου και η ξαδερφη μου ειχαν το ιδιο πραγμα και ολες εκαναν παιδια και εφτιαξε.. επισης ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πρεπει να ανυσηχω σε θεματα γονιμοτητας γιατι κανω ωοριξια μπορει οχι καθε μηνα αλλα κανω και οτι θα επρεπε να ανυσηχω αν δεν μου ερχοταν καθολου η περιοδος..το θεμα μου με τα αντισυλιπτικα ειναι οτι απο μονη μου τωρα το χειμωνα πηρα πεντε κιλα αν στο καπακι παρω και τα αντισυλιπτικα θα παχυνω κι αλλο και απο κανονικη θα γινω υπερβαρη και δεν το θελω αν θα τα ξεκινησω θα το κανω αφου χασω τα κιλα που εχω παρει μη γινω βουβαλακι γιατι εχω ξαναπαρει στο παρελθον αντισυλιπτικα και μετα απο τη διακοπη τουσ η περιοδος ηταν παλι χαλια και ειχα επιπλεον 4 κιλα! μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! 679259οσο για τα σπυρακια ευτυχως ακμη δεν εχω αλλα εχω κατι μαυρα στιγματα που με εκνευριζουν απιστευτα! [/qε

στο δικο μου το σοι και γενικοτερα στον κυκλο μου οι περισσοτερες ειχαμε πολυκυστικες..δεν αγχωθηκα ποτε για την γονιμοποιηση,δεν με αφησε ο γυναικολογος μου βασικα..
μην το σκεφτεσαι καθολου αυτο το πραγμα,ακου τι σου λεει ο γιατρος σου!!ρωτησε τον τι αλλο μπορεις να κανεις και ισως σου δωσει καποια αλλη θεραπεια..αφου σου ηρθε λιγο αιματακι σιγουρα θα σου ερθει κανονικα και θα ηρεμησει το ειναι σου!!

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

στο δικο μου το σοι και γενικοτερα στον κυκλο μου οι περισσοτερες ειχαμε πολυκυστικες..δεν αγχωθηκα ποτε για την γονιμοποιηση,δεν με αφησε ο γυναικολογος μου βασικα..
μην το σκεφτεσαι καθολου αυτο το πραγμα,ακου τι σου λεει ο γιατρος σου!!ρωτησε τον τι αλλο μπορεις να κανεις και ισως σου δωσει καποια αλλη θεραπεια..αφου σου ηρθε λιγο αιματακι σιγουρα θα σου ερθει κανονικα και θα ηρεμησει το ειναι σου!![/quote]

σε ευχαριστω!μου ηρθε η περιοδος κανονικα και πεθαινω στους πονους βασικα και καθε εναμιση με 2 μηνεσ να μου ερχετε δεν θα παρω χαπια αλλα αν κανει 4 μηνες καθηστερηση οπως ειχα μεχρι πριν τα χριστουγεννα δεν γινεται αλλιως θα παρω! μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! 328109

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγώ πάντως όταν πήρα χάπια για ένα χρόνο γιατί είχα πολύποδα δεν πήρα ούτε κιλό! Τα yasmin έπαιρνα!

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω τα γιασμιν επερνα(αλλα πηρα και κιλαααα Mad )η περιοδος μου βεβαια ειχε γινει ρολοι.. ειναι καθαρα θεμα οργανισμου..ξερω και κοπελα που πηρε τα ιδια και κοντεψε να τρελαθει(την χτυπησε στα ψυχολογικα).

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΑ"ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ !! ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΘΕ 45 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΕ 30 ΜΕ35 ΜΕΡΕΣ . ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΟ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΕΝΝΕΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΡΩΝΕΙ !! Rolling Eyes

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μακαρι αργοτερα να κανω παιδακι και ας μη φτιαξει!τα γιασμιν τα επαιρνα για 6 μηνες πριν 4 χρονια και πηρα 4 κιλα το καλο ηταν οτι ειχε μεγαλωσει το στηθος μου και ειχα καθε μηνα περιοδο!οταν ομως τα σταματησα ειχα κανονικα μια περιοδο και μετα ολες οι υπολοιπες ηταν χαλια οπως και τωρα το στηθος μικρυνε και παλι και ευτυχως εχασα και τα κιλα! μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! 328109 το θεωρω ασκοπο να παιρνω χαπια αντισυλιπτικα γιατι λειτουργουν μονο οσο καιρο τα παιρνεις και μετα παλι τα ιδια ειναι θεμα οργανισμου σιγουρα αλλες βλεπουν θετικα και αλλες αρνητικα αποτελεσματα..το μονο που με ενοχλει ειναι οτι το καλοκαιρι απο τον ιουνιο μεχρι και σεμπτεμβρη-οκτωμβρη δεν εχω περιοδο!δεν ξερω τι φταιει τα πολλα μπανια στη θαλασσα η ζεστη!και το χειμωνα εχω καθυστερηση απο 1-2μηνες αλλα οχι αυτο το χαλι του καλοκαιριου μαλιστα περυσι ειχα σχεδον καθε μηνα περιοδο και νομιζα οτι εφτιαξε αλλα μετα ξαναχαλασε απο αυριο θα κανω ομονικες αιματος να δω μημπως εχω θυρεοειδη ελπιζω οι μικροβιολογοι που ειναι με τον οικο ναυτου να μην εχουν συμπληρωσει αυτο τν μηνα!σας ευχαριστω ολες σας μαλλον ξαναζω την εφηβεια!! 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις