Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
548 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 548 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

renia

renia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
είχα δοκιμάσει τα μπισκότα οδοντοφυϊας! ήταν τέλεια! έχει γενικά πολλές κ πολύ καλές συνταγές! ρίξτε μια ματιά: http://www.sintagespareas.gr/

kornilia

kornilia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τα μπισκοτακια αυτα τα κανω κι εγω στη μικρη μου κι εχω σωθει! μιλαμε οτι απασχολειται για πολυυυυυυυυυυ ωρα. για το μεγαλο μου φτιαχνω τα αγαπημενα του cookies που ειναι και πολυ θρεπτικα.

250γρ. μαργαρινη λιωμενη
250γρ. βρωμη
150γρ. ζαχαρη καστανη
140γρ. αλευρι
1 φακελακι baking powder
2 αυγα
λιγο αλατι
αμυγδαλα & φουντουκια θρυματισμένα στο μπλεντερ
1 σακουλακι κουβερτουρα σε σταγονες

ανακατεψτε ολα τα υλικα σε μια λεκανη και με ενα κουταλι σχηματιστε τα cookies στη λαμαρινα του φουρνου, την οποια εχετε καλυψει με λαδοκολλα. εμενα μου βγαίνουν δυο λαμαρινες. ψηνετε στους 180 βαθμους για 20 λεπτα.

ΥΓ 1. συνοδευουν τελεια και το καφεδακι σας!

ΥΓ 2. κι επειδη εφτιαξα φρεσκα σημερα, σας βαζω και φωτο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://anna-glykesdimiourgies.blogspot.com/

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
10
tips για υγιεινά παιδικά σνακς!

Η συνήθεια των παιδιών να καταναλώνουν σνακς (γλυκά ή αλμυρά) μεταξύ των γευμάτων τους δεν είναι κακή ούτε ανθυγιεινή, καθώς οι διαιτολόγοι πιστεύουν ότι δεν πρέπει να μένουμε για πολλές ώρες χωρίς τροφή. Ειδικά τα παιδιά που παίζουν ή αθλούνται έχουν ανάγκη από περισσότερη τροφή, που θα δώσει την απαραίτητη ενέργεια στο σώμα και στο πνεύμα. Αρκεί, βέβαια, αυτά τα σνακς να είναι καλές επιλογές!
Τα περισσότερα παιδιά, όταν θέλουν να γευτούν κάποιο σνακ, επιλέγουν σοκολάτες, κρουασάν, παγωτά (ειδικά το καλοκαίρι), γλυκίσματα όλων των ειδών, τοστ, σάντουιτς, μπισκότα, τυρόπιτες, πατατάκια, ποπ κορν, κ.ά. Δυστυχώς, αυτά τα σνακ είναι πλούσια σε λιπαρά, ιδίως σε κορεσμένα λίπη, τεχνητά χρώματα και αρώματα, συντηρητικά, ζάχαρη και άλλες γλυκαντικές ουσίες και έχουν χαμηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες. Η έλλειψη των φυτικών ινών είναι ο βασικός λόγος που δεν επέρχεται άμεσα αίσθημα κορεσμού στον οργανισμό, με αποτέλεσμα τα παιδιά να καταναλώνουν μεγαλύτερες ποσότητες.

Καλό θα ήταν τα παιδιά να μην καταναλώνουν τέτοια σνακ. Όμως, τα παιδιά όπως και εμείς οι μεγάλοι, λατρεύουν τις απαγορευμένες γεύσεις. Όσο, λοιπόν, και αν θέλετε να τους στερήσετε κάποια σνακ, μην φτάνετε στα άκρα. Τις περισσότερες φορές η παντελής στέρηση οδηγεί σε αντίθετα αποτελέσματα. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να εκπαιδεύσετε το παιδί να τρώει και να επιλέγει λιχουδιές πιο υγιεινές και να τις καταναλώνει με μέτρο. Ένα καλό τέχνασμα είναι η καθιέρωση κάποιας ημέρας για την κατανάλωση του αγαπημένου σνακ.

Τέλος, επειδή τα σνακς είναι η αγαπημένη επιλογή μικρών και μεγάλων, ας δούμε πως μπορούμε να τα κάνουμε λιγότερο ανθυγιεινά.

1.Φτιάξτε μόνοι σας ποπ κορν και πατατάκια χρησιμοποιώντας ελαιόλαδο. Έτσι, θα ελέγχετε την ποσότητα του αλατιού, θα αποφύγετε χρώματα και αρώματα, που περιέχουν τα πατατάκια με γεύση και θα ελέγχετε και την ποσότητα που θα καταναλώσουν τα παιδιά.
2.Φτιάξτε σπιτικές μαρμελάδες, κομπόστες, κέικ και τάρτες, όπου μπορείτε να βάλετε λιγότερη ζάχαρη. Ετοιμάστε γρανίτες από φρουτοχυμούς χωρίς προσθήκη ζάχαρης.
3.Αντί για έτοιμα κρουασάν προσφέρετε στα παιδιά σπιτικές μίνι τηγανίτες. Σε ένα μπολ μετρίου μεγέθους ανακατέψτε 3 κουταλιές της σούπας αλεύρι ολικής άλεσης, 2 κουταλιές γλυκού ζάχαρη και 1 κουταλιά γλυκού μπέικιν πάουντερ. Προσθέστε ένα χτυπημένο αυγό, μισό φλιτζάνι τυρί ρικότα και μισό φλιτζάνι ψιλοκομμένα φρούτα της προτίμησής σας. Ρίχνετε ¼ του φλιτζανιού ζύμης για κάθε τηγανίτα σε ένα μικρό αντικολλητικό τηγάνι και ψήνετε για 2-3 λεπτά. Γυρίζετε από την άλλη πλευρά και ψήνετε για 1 ακόμη λεπτό περίπου, μέχρι να είναι έτοιμη. Με αυτά τα υλικά θα ετοιμάσετε 4 τηγανίτες με λίγες θερμίδες.
4.Οι σπιτικές συνταγές για παγωτό είναι σίγουρα μια καλή λύση. Δεν περιέχουν συντηρητικά, αρώματα και χρώματα. Από τα παγωτά του εμπορίου επιλέγετε γρανίτες φρούτων ή τη γεύση που τους αρέσει χωρίς σιρόπι, ξηρούς καρπούς και κερασάκια. Και, φυσικά, επιλέγετε μικρές συσκευασίες.
5.Όσο για τα κουλουράκια και τα μπισκότα, το μυστικό βρίσκεται στην ποσότητα. Αντί για τα συσκευασμένα προϊόντα να προτιμάτε αυτά που φτιάχνετε εσείς ή εκείνα που παράγει ο φούρνος της γειτονιάς σας. Έχουν λιγότερα συντηρητικά και, επιπλέον, μπορείτε να αγοράσετε όσα ακριβώς θέλετε, περιορίζοντας τον πειρασμό τα παιδιά σας να φάνε περισσότερα από όσα πρέπει.
6.Όταν αγοράζετε σοκολάτες, να προτιμάτε πάντα μικρές συσκευασίες.
7.Φτιάξτε μόνοι σας το τοστ και το σάντουιτς του παιδιού ελέγχοντας έτσι την ποιότητα των υλικών και τις θερμίδες. Επιλέξτε μαύρο ψωμί, τυρί με χαμηλά λιπαρά, ζαμπόν γαλοπούλας ή κοτόπουλου, φρέσκα λαχανικά ωμά ή βραστά και μαγιονέζα με λίγα λιπαρά. Αν ετοιμάζετε το κολατσιό από την προηγούμενη μέρα, να το βάζετε στο ψυγείο μέχρι την επόμενη. Αν πρόκειται να προσθέσετε στο σάντουιτς μαγιονέζα, μαρούλι ή ντομάτα, καλό είναι να το κάνετε την επόμενη μέρα, για να μην αλλοιωθεί η γεύση και η όψη τους.
8.Ιδανικά μικρογεύματα αποτελούν επίσης τα φρούτα εποχής, το γιαούρτι χαμηλών λιπαρών, σκέτο, με δημητριακά ή με φρούτα. Καλές επιλογές είναι επίσης το ψωμί, οι φρυγανιές και τα δημητριακά ολικής αλέσεως, σε συνδυασμό με τυρί χαμηλών λιπαρών ή μέλι. Γευστικά σνακ είναι και τα ντοματίνια με κίτρινο τυρί σε κύβους, το τοστ με τυρί και ντομάτα, καθώς και το παγωμένο γάλα με φρούτα χτυπημένα στο μπλέντερ. Μην προσθέτετε ζάχαρη στους χυμούς, στο γάλα ή το γιαούρτι.
9.Θα αποφύγετε τις υπερβολές σε κάθε είδους ανθυγιεινά σνακς, αν έχετε στο σπίτι ανάλατους ξηρούς καρπούς (αμύγδαλα, φιστίκια, καρύδια, φουντούκια, κ.ά.) και αποξηραμένα φρούτα (σύκα, βερίκοκα, δαμάσκηνα ή σταφίδες).
10.Αν τα παιδιά θέλουν οπωσδήποτε σουβλάκια, προτιμήστε με αλάδωτη πίτα, καλαμάκι κοτόπουλου και ντομάτα. Δοκιμάστε να φτιάξετε σπιτική πίτσα με φρέσκια ντομάτα, λαχανικά εποχής και τυρί. ΠΗΓΗ YESKID.GR

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολύ ωραίες συνταγές!

Εγώ έχω πολύ όρεξη να του ετοιμάζω υγιεινές λιχουδιές αλλά είναι δύσκολος στο φαγητό και τα περισσότερα καταλήγουμε να τα τρώμε εμείς. Του πήρα ταχίνι με πορτοκάλι, με μέλι, με σοκολάτα και δεν ήθελε κανένα. Οπότε τα έχω ψιλιπαρατήσει όχι ότι του δίνω ανθυγιεινά, αλλά του δίνω φαγητά που δεν απαιτούν και πολύ κόπο γιατί το πιο πιθανό είναι ότι θα τα αρνηθεί Sad

γράφω κάτι που δεν αρνήθηκε οπότε σίγουρα θα ήταν πολύ καλό!!!

Του πήρα ένα χωνάκι παγωτού άδειο και το γέμισα με γιαούρτι κομμένα φρούτα, λίγα corn flakes και έβαλα και λίγο σιρόπι από γλυκό του κουταλιού βύσσινο και το καθάρισε όλο. Είχε γίνει χάλια από τα σιρόπια και είχε πολύ πλάκα! έχω καταλήξει ότι όντως παίζει ρόλο η εικόνα του φαγητού

zouzounomama


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Elena K. έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:εγω το εχω δοκιμασει με το ταχινι δεν το ηθελε, επισης ο δικος μου τρελενεται για οτι εχει σοκολατα, εντομεταξυ η μανα μου του φτιαχνει σπιτικο κεικ αλλα του βαζει σοκολατα απο πανω και ετσι οταν δεν εχει δεν το τρωει, ειλικρινα δεν ξερω τι καλο γλυκο θα μπορουσα να του φτιαξω που να εχει και σοκολατα μεσα, τα υπολοιπα δεν του αρεσουν


κουλουράκια τρώει Μαρίτσα μου? Αν ναι φτιαχτού σπιτικά και βουτά τα μισά σε λιωμένη κουβερτούρα. Αν σκεφτώ και τίποτα άλλο θα σου πω..



Στο site www.sintagespares.gr Θα βρειτε υπεροχες ιδεεσ για συνταγες.
Συστηνω ανεπιφύλακτα τα μπισκοτα βρωμης με κομματακια σοκολατας. Τα ζουζουνια μου ειναι 5.5, 4 και 2 ετων και τρελλαινονται Έξυπνες συνταγές για γλυκά και snaks για τα παιδιά μας! - Σελίδα 2 654316

aris17anna14


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΓΛΥΚΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΔΥΜΑΝΙΑ ΤΟΥ.
ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΥΧΝΑ ΤΗΓΑΝΟΨΩΜΑ (ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ) ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΓΑΝΙΖΩ Η ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ.
ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙΝΑ.
ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΙΤΣΑ.
ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΕΙΚ ΑΠΛΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΤΡΟΥΦΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΛΑΣΣΟ (ΕΛΑΦΡΥ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ).
Η ΚΑΜΙΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΓΙΩΤΗΣ.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aris17anna14 πες μας αν θελεις τη συνταγη για τα τηγανοψωμα! Έξυπνες συνταγές για γλυκά και snaks για τα παιδιά μας! - Σελίδα 2 564595
Τι μου θύμησες τωρα! Έξυπνες συνταγές για γλυκά και snaks για τα παιδιά μας! - Σελίδα 2 417472

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
O μιρκός μου είναι 13 μηνών. Λέτε να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα αν του δώσω ταχίνι; Ιστορικό με αλλεργίες δεν έχουμε. Γνωρίζετε αν το ταχίνι κάνει αλλεργία;

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:O μιρκός μου είναι 13 μηνών. Λέτε να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα αν του δώσω ταχίνι; Ιστορικό με αλλεργίες δεν έχουμε. Γνωρίζετε αν το ταχίνι κάνει αλλεργία;


Μαρακι μου καλυτερα να ρωτησεις την παιδιατρο! Wink

aris17anna14


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dimitroula έγραψε:aris17anna14 πες μας αν θελεις τη συνταγη για τα τηγανοψωμα! Έξυπνες συνταγές για γλυκά και snaks για τα παιδιά μας! - Σελίδα 2 564595
Τι μου θύμησες τωρα! Έξυπνες συνταγές για γλυκά και snaks για τα παιδιά μας! - Σελίδα 2 417472

ΕΦΤΑΣΕΕΕΕΕΕ!
ΛΟΙΠΟΝ,ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 8-10 ΤΗΓΑΝΟΨΩΜΑ¨
1/2 ΚΙΛΟ ΑΛΕΥΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΡΗΣΕΙΣ
1 ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΜΑΓΙΑ ΞΗΡΗ
1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΑΛΑΤΙ
1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΖΑΧΑΡΗ
2-3 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ ΛΑΔΙ
ΝΕΡΟ ΟΣΟ ΠΑΡΕΙ.
ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ (ΤΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΘΕΕ ΜΟΥ)
ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗ ΖΥΜΗ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ, ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,ΘΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙΣ ΤΗ ΖΥΜΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ)
ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΛΕΣ, ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ,ΒΑΖΕΙΣ ΦΕΤΑ ΜΕΣΑ ΜΠΟΛΙΚΗ, ΟΧΙ ΤΣΙΓΓΟΥΝΙΕΣ , ΤΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΓΑΝΙΖΕΙΣ Η ΤΑ ΨΗΝΕΙΣ.ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΑ ΤΗΓΑΝΗΤΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.
ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΥΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΚΟΛΑΤΣΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.
ΕΜΕΝΑ Ο 3 ΧΡΟΝΩΝ ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ!!!!!!!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εισαι πρωτη! Respect

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τωρα που αρχιζουν τα φρουτα φτιαχνω μαρμελαδα. Τρελαινεται το μικρο φυσικα!
Φραουλα, ροδακινο, δαμασκινο, βατομουρο και οτι αλλο υπαρχει στην αυλη μας απο δεντρο χαχαχαχαχχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις