Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
124 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 124 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ Η ΝΑΥΣΙΚΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΧΡΟΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΑΛΑΤΙ!ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΑΝΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ!!!ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ? ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΒΑΖΕΤΑΙ ΑΛΑΤΙ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ? 564595

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω το ξεκινησα λιγο πριν γινουν 2 χρονων. Βεβαια μην φανταστεις δεν βαζω ουτως η αλλως πολυ αλατι στα φαγητα μας. Ελαχιστο ισα ισα για την γευση.

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εμείς 2 χρονών !

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΑΛΑΤΙ ΛΕΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΜΥΡΑ!!!ΑΛΛΑ ΑΡΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2?ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ?ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΣΑ?

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
naysika έγραψε:ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΑΛΑΤΙ ΛΕΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΜΥΡΑ!!!ΑΛΛΑ ΑΡΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2?ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ?ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΣΑ?
ε καλα δεν ειπαμε να μην βαζεις αλατι και στα δικα σας αφου ειπες οτι βαζεις και εσυ λιγο οπως και να εχει. Καλυτερα να ρωτησεις τον παιδιατρο σου γι αυτο το θεμα . Εγω μεχρι και λιγο πριν κλεισουν τα δυο τα περισσοτερα φαγητα τους τα αλεθα γιατι ακομα δεν ειχαμε πολλα δοντακια για να μπορουμε να τρωμε κανονικα οποτε και δεν εβαζα αλατι.

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παν μέτρον άριστον ! θα βάζεις αλάτι αλλά λίγο . εγώ ακόμα και τώρα που τρώει απο τα δικά μας φαγητά βάζω λίγο αλάτι και καθόλου πιπέρι , όλα τα άλλα μπαχαρικά κανονικά! Smile

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΕΘΩ!!!ΑΠΛΑ ΤΑ ΛΙΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΙΡΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΑΤΑΚΙΑ!!ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΧΕΡΑΚΙΑ!!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fasolaki έγραψε:παν μέτρον άριστον ! θα βάζεις αλάτι αλλά λίγο . εγώ ακόμα και τώρα που τρώει απο τα δικά μας φαγητά βάζω λίγο αλάτι και καθόλου πιπέρι , όλα τα άλλα μπαχαρικά κανονικά! Smile
εμας οι δικες μας τρελλαινονται για πικαντικα ο πατερας μου οταν μαγειρευει τα κανει πικαντικα και επειδη του ειχα πει οτι τα παιδια δεν τρωνε εκανε ξεχωρα για τα παιδια καμια φορα. Μολις μια μερα δοκιμασαν απο το πιατο μου τρελλαθηκαν και απο τοτε τα τρωνε. Καλα μην φανταστειτε οτι ειναι φωτια και λαυρα αλλα τους αρεσει πολυ. Ρωτησα και τον γιατρο και μου ειπε οτι πλεον δεν υπαρχει προβλημα. Αμα ηταν πιο μικρες τοτε ναι θα μπορουσε να υπαρχει προβλημα. Razz Razz

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλό αυτό με τα πικάντικα ! εμένα ο δικός μου δεν τα θέλει καθόλου! παρόλο που τρώει όπως και εμείς το πιπέρι με τίποτα! που να δεις μια φορά που επέμενε να δοκιμάσει απο μία πικάντικη πίτσα ... δεν το συζητώ πολύ γέλιο ... Very Happy

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα εμενα δεν μπορεις να φανταστεις μια μερα εκανε ο πατερας μου αρακα και τον ειχε κανει αρκετα πικαντικο και εκανα στις μικρες κατι αλλο να φανε . Τελικα φαγανε τον αρακα και δεν καταλαβαν τιποτα . Εγω τρεις την ωρα επινα νερο και αυτες τιποτα μια χαρα . Τι να πω μαλλον τον παππου τους εμοιαξαν χιχιχιχι

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μάλλον ! χαχαχα απίστευτες !!

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πριν κανενα μηνα πουαρχισε να τρωει απο τα δικα μας

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμεις ακομα και τωρα που τρωει απο τα δικα μας δεν βαζουμε καθολου αλατι......γιατι η παιδιατρος μας ειχε πει να μην βαζουμε γιατι εχουν θεμα με τα νεφρακια τους,κι ετσι βαζουμε ο καθενας στο πιατο του!!!!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ακομα δεν του βαζω και γω αλατι.Κανω συνηθως χωριστα φαγητα,αλλα οταν ειναι να φαει απο το δικο μας τοτε δεν βαζω και σε μας καθολου,βαζουμε μετα. Αλλα ετσι κι αλλιως δεν ειμαστε του αλατιου στο σπιτι.

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ ξεκίνησα από την πρώτη στιγμή. Μου είχε πει η παιδίατρος λίγο αλατάκι δεν βλάπτει
Και τώρα που είναι 15 μηνών τρώει κανονικά αλατοπίπερο, ρίγανη, βασιλικό κτλ απλά σε μικρότερη ποσότητα. Μερικές φορές επειδή κάνω ένα φαί για όλους απλά βάζω λιγότερο αλάτι και μετά προσθέτω στα πιάτα μας.
Αλλά κ το πιπέρι του το έμαθε, και τον άνηθο, και τα κρεμμυδάκια του κοκ

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ετσι κ εγω...δεν ειμαι του αλατιου....αλλα ο αντρας μου,το θελει το αλατακι του!!!!!!(τωρα βεβαια για το καλο του παιδιου το παλευει)χαχαχαχα ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΒΑΖΕΤΑΙ ΑΛΑΤΙ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ? 4872

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emeis molis xronisame k arxise na trwei apo ta dika mas!bebaia den eimai polu tou alatiou k etsi trwei k autos aneta!

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΤΡΟΦΕΣ Π.Χ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΓΙΆΥΤΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΕΤΟΙΜΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ.

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για την ακριβεια κρυβεται σε πολλες τροφες,κ απ΄την αλλη απ΄την στιγμη που δεν ξερει την γευση του αλατιου δεν μπορει να του λειπει η να του φαινεται ανοστο!!!!! Very Happy

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απο 1 ετους τρωει κανονικα αλατι οατν τρωει απο τα δικα μας αν της φτιαξω ξεχωριστο της βαζω πιο λιγο.Αλλα οταν τρωει απο τα δικα μας πχ μακαρονια με κιμα της το δινω οπως το τρωμε και εμεις και με μπαχαρικα.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο τον 10το και μετα τους ξεκινησα τα δικα μας φαγητα και ετσι εφαγαν και αλατακι !! πριν ομως δεν τους εβαζα καθολου !!

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από 13 μηνών που τρώει ότι κι εμείς τρώει ελάχιστη ποσότητα αλατιού. Προσθέταμε στο πιάτο μας εμείς να θέλαμε παραπάνω (εγώ εννοείται πως ήθελα).

Από 18 μηνών μαγειρεύω κανονικότατα!
Αν καμιά φορά μου πέσει ανάλατο το φαγητό δεν τρώει!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θεωρητικά η δική μου δεν τρώει αλάτι στα φαγητά.
Λεω θεωρητικά, γιατι τις περισσότερες φορές η μαμα μου μαγειρεύει και εκείνη βάζει.
Σίγουρα όμως δεν είχε φάει αλάτι μεχρι 15 μηνών.
Ο γιατρός μας είχε πει μετά τα 2 χρόνια μιας και όλες οι τροφές περιέχουν το αναγκαίο αλάτι.

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφοτου χρονισει μπορει να ξεκινησει να τρωει απο τα φαγητα της οικογενειας, απλα πρεπει να φροντιζεις να ειναι αρκετα ελαφρια και χωρις πολλα μπαχαρικα μεσα.

http://nov08mommies.forumotion.net

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emena epeidi apo 1 xronon troei apo to fagito pou trome emeis,evaza alaati alla pio ligo sto fagito...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις