Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δυστυχώς ο καλός γιατρός φαίνεται στα δύσκολα.
όταν έχω μια ομαλή εγκυμοσύνη και έναν φυσιολογικό τοκετό δεν μπορώ να κρίνω αν είναι καλός γιατρός γιατί πολύ απλά δεν χρειάστηκε να μου το αποδείξει.

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:δυστυχώς ο καλός γιατρός φαίνεται στα δύσκολα.
όταν έχω μια ομαλή εγκυμοσύνη και έναν φυσιολογικό τοκετό δεν μπορώ να κρίνω αν είναι καλός γιατρός γιατί πολύ απλά δεν χρειάστηκε να μου το αποδείξει.


Πόσο μα πόσο μα πόσο συμφωνώ......ότι και να λέμε για να μπορούμε να αποκαλούμε "καλό" ένα γιατρό, πρεπει να έχει αποδείξει την αξία του στα δύσκολα!

Στα εύκολα όλοι καλοί είναι. Στα δύσκολά όμως;

μαργκω


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν μου αρέσει να έρχομαι σε αντιπαράθεση με άτομα τα οποία δε γνωρίζω κ ουδεμια ειρωνεία έχουν τα οσα έγραψα πιο πάνω για εσένα αλίκη . Δεν αμφισβητω τα οσα έγραψες το ξεκαθαρίζω αυτό ! Αν εγω πρέπει να προσεχω τι ποστάρω τότε ισως το ιδιο θα πρέπει να κάνεις κι εσυ γιατί παίζεις με την ψυχολογία κάποιων εγκυων που τυχαινει να περιμενουν να γεννήσουν με την κα παζαρακιώτη που εσυ ούτε λίγο ούτε πολύ αποκαλείς χασάπη. Ας μη τραγικοποιούμε λοιπόν τα πράγματα.
Ο χειρότερος γιατρός για σένα μπορεί να είναι ο καλύτερος για μένα , συμβαίνει άπειρες φορές!
Το εσκεμμένα που αναφέρεις στον τίτλο αυτου που πόσταρες πως το δικαιολογείς δηλαδή ? Ήθελε να σε στείλει χειρουργείο για μια κύστη που δεν υπήρχε ? Μαθέ λοιπόν, αν δε το ξέρεις πως τα ευρήματα μιας επέμβασης αφαίρεσης κύστης πάνε για βιοψία, για ποιο λόγο λοιπόν να το έκανε εσκεμμένα ? Ξαναλέω πριν αρχίσεις να φορτώνεις πως δεν αμφισβητώ όσα γράφεις , έξαλλου είναι απλά γιατρός , δεν είναι θεός ! Οσο για τα αντισυλληπτικά δείξε μου έναν γυναικολόγο που να μην τα προτεινει΄καλώς 'η κακώς για θεραπεία κύστεων. Ας μην τρομοκρατούμε και ας μην γενικεύουμε λοιπόν .
Τυχαία βρήκα και αυτό http://alroud.blogspot.com/2009_07_01_archive.html αν θέλεις διάβασε το . Είναι η μαρτυρία ενος πατερά που ευχαριστεί δημόσια την ιδια γιατρό που εσυ εύχεσαι να μην πέσει στα χέρια της καμιά άλλη κοπέλα γιατί πετσοκόβει και στέλνει αθώες κοπέλες στο χειρουργείο για ψιλού πήδημα .
και επειδή όλο αυτό δεν οδηγεί πουθενά ας τελειώσει εδω . Γνώμη σου κ γνώμη ΜΑΣ και ως εκεί .

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις από όσα γράφω!!!
Θα αρκεστώ μόνο να σου πω ότι,ευτυχώς,τα λεγόμενα μας είναι γραφόμενα και μένουν!!!
Τρομοκρατώ και γενικεύω καταθέτοντας ένα περιστατικό συγκεκριμένο που έγινε σε μένα?????
Θέλω να πιστεύω,ότι αν μια οποιαδήποτε κοπέλα διαβάσει όλα τα ποστ να μπορέσει να βγάλει τα δικά της συμπεράσματα...
Με προκαλείς,με μειώνεις,με αναιρείς,με ειρωνεύεσαι και από πάνω μου λες ότι δεν αμφισβητείς τα λεγόμενά μου!!
Πραγματικά,είναι αστείο όλο αυτό!!!!
Δεν έχει κανένα νόημα όλο αυτό που κάνεις.....
Και ναι,συμφωνώ,ας το λήξουμε εδώ!!!
Μεγάλες κοπέλες είμαστε ,άλλωστε!!!

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γενικά δεν παίρνω μέρος σε συζητησεις με αυξημενα τα πνευματα ...αλλα.....Θα μπορουσαμε να δειξουμε λιγη συμπαρασταση σε εναν ανθρωπο που εζησε μια ασχημη κατασταση απο ενα λαθος καποιου γιατρου.....δεν το θεωρω συκοφαντικη δυσφημιση....ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ....κι θα πρεπει η ευθυνη να αναλαμβανεται....μπραβο της σαν γιατρο που εχει κανει καλο σε πολλες κοπελες.....και μακαρι να συνεχιζει να κανει....ομως και οι κοπελες που επαθαν κατι αρνητικο πρεπει να μιλησουν κι αυτες......θα ήθελα παρα πολυ να ξερω και τις 2 όψεις του νομισματος.....και απο εκει και περα η αποφαση ειναι δικη μου.....αν εμπιστευομαι εναν γιατρο τυφλα ,τιποτα δεν θα με επιρρεασει .Αν ομως για καποιο λογο εχω ενδιασμους , η αλλη γνώμη θα με βοηθήσει πολυ....

mama-chris

mama-chris
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
πραγαμτη ο καλος γιατρος στα δυσκολα φαινεται!!!! σε μια απλη εγκυμοσυνη δεν μου λεει κατι αν ειναι καποιος γυναικολογος ΄καλος επιστημονας!

εσυ Αλικη μου εχεις καθε λόγο να λες τα χειρότερα για την συγκεκριμενη γιατρο, διοτι σου εκανε λαθος διαγνωση και σου προτεινε λαθος πραματα. η αλλη η κοπελα που λεει τα καλυτερα για την ιδια γιατρο αν ειχε παθει τα ιδια με σενα θα ελεγε και αυτη τα χειροτερα, αλλα ευτυχως δεν χρειαστηκε εφοσον ολα πηγανε καλα ε τις εγκυμοσυνες της!

http://www.panescakes.gr

mama-chris

mama-chris
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω παλι εχω καποιες αναλογες εμπειριες και θα σας τις αναφερω εδω.

η αδερφη μου μενει εγκυος στο δευτερο της παιδακι και παει στον ιδιο χαζοβιόλη γιατρό που ειχαμε και στα πρωτα μας παιδάκια. και στον υπερηχο της λεει:: χχχχχχμμμμμμμμ εδω βλεπω εχουμε παρεουλα διδυμα, ή ισως ειναι ενα αιματωμα ή ισως μια κύστη. και το υφος του το ιδιο ηλιθιο υφος που χε παντα! τελικα την επομενη πηγε σε αλλον γιατρο και τελικα? δεν ειδε τιποτα αλλο απολυτως περα απο μια κουκιδα που σε λιγο θα γινοτανε ενα μωρακι.


http://www.panescakes.gr

mama-chris

mama-chris
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αλλη περιπτωση. μαθαινω πως ειμαι εγκυος αλλα πριν το μαθω ειχα κανει ενεσεις λογω ενος προβληματος στην μεση μου. δεν το ηξερα βεβαια πως ημουνα εγκυος.

μπαινει λοιπον το ερωτημα αν θα πρεπει να κρατησω το μωρο ή αν εχει παθει κατι κακο απο τις ενεσεις που ηταν αρκετα δυνατες αφου ειχα μεινει στο κρεβατι μια εβδομαδα τελειως ξαπλα.

παω σε δυο γυναικολογους στην Θεσσαλονικη.

ο πρωτος ονοματι Γκουτζιούλης, καθηηγητης και διευθυντησ στο Ιπποκρατειο, αψογος γιατρος! του λεω το ολο στορυ και μου λεει πως δεν συντρεχει λογος ανησυχιας.

ο δευτερος ονοματι Βλαμένος, γιατρουδακι της πλακας, μου λεει πως ισως δεν θα πρεπει να το κρατησεις το μωρο και ειναι πανω στην εβδομαδα που το μωρο εχει επηρεαστει, κλπ κλπ Μετα απο λιγο του ειπα πως πηγα και στον αλλον τον πασιγνωστο και εμπειρο γιατρο και μου λεει ολοσ αγωνια: αααααααα και τι σου ειπε ο αλλος? αυτο ηταν!!! εκανε στροφη 180 μοιρων. αρχισε να μου τα μασαει. και τελικα μπορεις να το κρατησεις και ισως να μην εχει επιρεαστει το εμβρυο απο τις ενεσεις κλπ κλπ

τα συμεπρασατα δικα σας....

τελικα το κρταησα το νινακι μου και ειναι μια κουκλα υγειετσατη 2,5 ετων τωρα!

ποσο παπάρες ειναι μερικοι γιατροι???

http://www.panescakes.gr

mama-chris

mama-chris
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αλλη περιπτωση!

η αδερφη μου 25 ετων και παμε σε ενα εξωτερικο ιατρειο στο γεννεσις στην Θεσσαλονικη σε εναν γιατρο που μας συστησανε καλο για πολυκυστικεσ κλπ κλπ

εξεταζει την αδερφη μου. της λεει φουλ πολυκυστικεσ και πολυ δυσκολο να κανεις παιδια. αποδειξη δεν μασ κοβει α και ζητησαμε διοτι ειχε ξεχασει λεει το μπλοκακι του.

η αδερφη μου παντρευεται λοιπον και σε 5 φικι φικι εμεινε εγκυος!
οταν ξαναπηγε στον ιδιο γιατρο ανακαλυψαμε τελικα πωσ δεν ηταν ακομη κανονικς Γιατρος απλα ειδικευομενος! δεν εχει παρει ακομη την ειδικοτητα του και για αυτο δεν ειχε και μπλοκ αποδειξεων.

καλο ε??????

http://www.panescakes.gr

35ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) Παρ Ιουν 01, 2012 10:55 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lida R έγραψε:γενικά δεν παίρνω μέρος σε συζητησεις με αυξημενα τα πνευματα ...αλλα.....Θα μπορουσαμε να δειξουμε λιγη συμπαρασταση σε εναν ανθρωπο που εζησε μια ασχημη κατασταση απο ενα λαθος καποιου γιατρου.....δεν το θεωρω συκοφαντικη δυσφημιση....ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ....κι θα πρεπει η ευθυνη να αναλαμβανεται....μπραβο της σαν γιατρο που εχει κανει καλο σε πολλες κοπελες.....και μακαρι να συνεχιζει να κανει....ομως και οι κοπελες που επαθαν κατι αρνητικο πρεπει να μιλησουν κι αυτες......θα ήθελα παρα πολυ να ξερω και τις 2 όψεις του νομισματος.....και απο εκει και περα η αποφαση ειναι δικη μου.....αν εμπιστευομαι εναν γιατρο τυφλα ,τιποτα δεν θα με επιρρεασει .Αν ομως για καποιο λογο εχω ενδιασμους , η αλλη γνώμη θα με βοηθήσει πολυ....


Σ'ευχαριστώ πολύ!!

36ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) Παρ Ιουν 01, 2012 10:56 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama-chris έγραψε:πραγαμτη ο καλος γιατρος στα δυσκολα φαινεται!!!! σε μια απλη εγκυμοσυνη δεν μου λεει κατι αν ειναι καποιος γυναικολογος ΄καλος επιστημονας!

εσυ Αλικη μου εχεις καθε λόγο να λες τα χειρότερα για την συγκεκριμενη γιατρο, διοτι σου εκανε λαθος διαγνωση και σου προτεινε λαθος πραματα. η αλλη η κοπελα που λεει τα καλυτερα για την ιδια γιατρο αν ειχε παθει τα ιδια με σενα θα ελεγε και αυτη τα χειροτερα, αλλα ευτυχως δεν χρειαστηκε εφοσον ολα πηγανε καλα ε τις εγκυμοσυνες της!


Σ'ευχαριστώ πολύ,κι εσένα!!

37ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) Παρ Ιουν 01, 2012 11:06 pm

????????


Επισκέπτης
δεν προλαβα να σας διαβασω ολες αλλα μετα απο χροοοοοοοονια νταλαβερια με γιατρους θα σας πω ενα

δεν ειναι θεοι!!!!!!!!

προσπαθουν, αλλες φορες βρισκουν τι εχουμε, αλλες οχι........

δε θελω να τρομοκρατησω κανεναν αλλα απειρες φορες εχω διαβασει σε φορουμ ονομαστικα μην πας στον ταδε κι εχω παει και ηταν θεος κι απειρες φορες εχω παει σε κορυφες λεγομενες και ηταν ασχετοι

αλλοι το κανουν για λεφτα, αλλοι απλα δεν εχουν τις γνωσεις

για να ειμαι πιο σαφης, περα απο τη γριπη και τον πυρετο, η ιατρικη ειναι ωκεανος οπως μου ειπε ενας κι εμεις λεει ειμαστε καραβακι........

να προσεχετε, να παιρνετε κι αλλες γνωμες παντα, και οταν ειναι παρανομοι να τους καταγγελετε

μπας και καθαρισει ο τοπος

αλλα κι εγω ειμαι λιγο αντιθετη στο ονομαστικο του θεματος---συγνωμη αλλα εχω διαβασει τα χειροτερα για εναν παιδοορθοπεδικο και πηγα και ηταν ΑΨΟΓΟΣ

καλη συνεχεια κοριτσια

38ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) - Σελίδα 2 Empty Απ: ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ(?) Παρ Ιουν 01, 2012 11:07 pm

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:
Lida R έγραψε:γενικά δεν παίρνω μέρος σε συζητησεις με αυξημενα τα πνευματα ...αλλα.....Θα μπορουσαμε να δειξουμε λιγη συμπαρασταση σε εναν ανθρωπο που εζησε μια ασχημη κατασταση απο ενα λαθος καποιου γιατρου.....δεν το θεωρω συκοφαντικη δυσφημιση....ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ....κι θα πρεπει η ευθυνη να αναλαμβανεται....μπραβο της σαν γιατρο που εχει κανει καλο σε πολλες κοπελες.....και μακαρι να συνεχιζει να κανει....ομως και οι κοπελες που επαθαν κατι αρνητικο πρεπει να μιλησουν κι αυτες......θα ήθελα παρα πολυ να ξερω και τις 2 όψεις του νομισματος.....και απο εκει και περα η αποφαση ειναι δικη μου.....αν εμπιστευομαι εναν γιατρο τυφλα ,τιποτα δεν θα με επιρρεασει .Αν ομως για καποιο λογο εχω ενδιασμους , η αλλη γνώμη θα με βοηθήσει πολυ....


Σ'ευχαριστώ πολύ!!






Smile Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις