Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια θελω τη γνωμη σας ειναι 2 μηνων εγκυος και εχω ενα μωρακι 14 μηνων. γενιακ αεχω καλη εγκυμοσυνη ομως με αρκετες αναγουλες. το πασχα ο αντρα ςμου θελει να παμε στον τοπο του ειναι 6 ωρες με το αυτοκινητο. ειχαμε παει και το καλοκαιρι και τα ειδα ολα με το μωρο. γενικα ο μπεμπουλης μου δεν καθεται στο καθισματακι καθεται λιγο και μετα γκρινιαζει για να τον βγαλουμε θελει αγκαλια παιχνιδια κτλ και το ταξιδι γινεται μαρτυριο. ο αντρας μου επιμενει!!! εγω ομως δεν θελω να παω γιατι πιστευω θα κουραστω εκει θα κουραστω επισης με το μωρο γιατι το σπιτι της πεθερας μου ειναι δυσκολο με καθολου ανεσεις και πιστευω θα ειναι πολυ δυσκολο και στην κατασταση που ειμαι δεν εχω κουραγιο για τετοια πραγματα ουτε μπορω να τον εχω τοσες ωρες αγκαλια στο αυτοκινητο να γυρνα σαν σβουρα. εσεις θα το κανατε το ταξιδι??? η ειμαι παραλογη???επισης το μωρο σε ξενο σπιτι κοιμαται παρα πολυ δυσκολα και το καλοκαιρι τον κουνουσα καμια ωρα σιγουρα μεχρι αν νιωσει ασφαλεια και να κοιμηθει και ξυπνουσε ποσες φορες και η πεθερα μου μας επερνε την αμεσως αν δεν ειμασταν σπιτι για αν τρεξω!!!!πεστε μου τη γνωμη σας

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσακια θα μου πει καποια τη γνωμη της κλαψ κλαψ κλαψ

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ! Ήρθα και από εδώ, χαχα!
Εγώ δεν σε βρίσκω καθόλου παράλογη! Εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη που είναι όμως στην αρχή της και ξέρεις πόση προσοχή χρειάζεται. Ο άντρας σου πρεπει να κάνει υπομονή. Ας περιμένει να πάτε του χρόνου το Πάσχα. Είναι εγωιστικό να αναγκάσει εσένα και το παιδάκι σου να το περάσετε όλο αυτό το ζόρι. Το μικρό σου θα κουραστεί με τόσο μεγάλη διαδρομή και εσύ δεν θα έχεις την αντοχή να ασχοληθείς μαζί του... Και πες ότι σε πιάνουν και ζαλάδες στο ταξίδι, εκεί τι θα κάνει; Όχι είναι βάρβαρο, εγώ δεν θα πήγαινα. Πρέπει να σε καταλάβει.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και γιατί να μην έρθουν οι γονείς του αφού υπάρχει τέτοιο θέμα?

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΡΟΥΤΙΝΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΑΣ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΘΙΣΤΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΛΙΓΟ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ. ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΔΕΙΣ ΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ...

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κορίτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.ειπα στον αντρα μου οτι απο τη στιγμη που δεν μπορουμε να παμε εμεις ας ερθουν αυτοι αλλα αυτοι δεν μπορουν. η πεθερα μου με το ζορι ειχε ερθει τον ιανουαριο και δεν το συζητω εκανε και μια τεραστια φασαρια και εφυγε(αυτα τα ειχα πει σε άλλο post) επισης πεθερο δνε εχω οποτε δεν εχει υποχρεωσεις ομως η ιδια δεν θελει να ερχεται γιαυτο παμε συνεχεια εμεις ομως τωρα με το μωρο ειναι δυσκολο και ειδικα με την εγκυμοσυνη ακομη πιο δυσκολο.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω πως το σημαντικό είναι να καταλάβει ο άνδρας σου την κατάσταση και να πάρει την κατάσταση στα χέρια του. Στο κάτω κάτω από τη στιγμή που είναι μόνη της είναι πολύ πιο εύκολο για εκείνη να έρθει. Αν ο άνδρας σου καταλάβει ότι είναι δύσκολο για σένα να πας με την εγκυμοσύνη και το παιδί και όχι γιατί δεν θέλεις τότε νομίζω πως αν της πει ή θα έρθεις ή θα κάνουμε πάσχα σπίτι μας (όσο εκβιαστικό και αν ακούγεται) μπορεί να έχει αποτέλεσμα. Πολλές φορές οι μεγάλοι άνθρωποι άμα κολλάει το μυαλό τους δεν ξεκολλάει με τίποτα!!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι δεν ειναι ετσι η πεθερα μου. αν της πει αυτο θα πει καντε στο σπιτι σας, και δνε θα την πασχολησει καθολου. ο αντρα ςμου εχει αναγκη να δει τους συγγενεις του. και γω αυτο του ειπα πρεπει να συνειδητοποιησεις καποια πραγματα οτι ειμαι σε μια κατασταση και εχουμε και ενα μωρο και επιπλεον το μωρο δνε καθεται στο αυτοκινητο. στο μισαωρο παθαινει κριση φαντασου στις 6-7 ωρες. του ειπα πηγαινε μονος σου λογικο ειναι να θες να τους δεις αλλα εμςι ειναι δυσκολο. προχτες ρωτουσε το γιατρο αν μπορω να κανω ταξιδι. ομως θεωρω οτι μετα απο μια συζητηση πουειχαμε κατλαβε καποια πραγματα. και βασικα νομιζω οτι δνε θελει τη μανα του να ερθει ουτε ειναι αυτη που θελει να δει θελει να δει τα αδερφια του, τα ανηψια του και εχει την αναγκη να κανει το ταξιδι, λογικο το βρισκω ομως εγω δεν μπορω.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο.. Εγώ φαντάσου σκέφτομαι το Αθήνα-Καβάλα το Πάσχα που δεν έχουμε κιόλας ήδη ένα μωράκι και που είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης..Και πάλι σκέφτομαι πόσες στάσεις θα χρειαστεί να κάνουμε με την συχνοουρία που με δέρνει & την κούραση στην ίδια στάση τόσες ώρες..αχ αυτές οι αποστάσεις...Smile Μας έχουν φάει!!Εύχομαι να βρείτε σύντομα μία λύση που να ικανοποιει και τους δυο σας καλή μου γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν είναι & λύση να κάνετε γιορτές χώρια..

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ο γιατρος μας ειχε πει οτι δνε υπαρχει προβλημα να κανεις ταξιδι στην εγκυμοσυνη και στην 1η ειχαμε παει 3 φορες οταν ημουν σχεδον 1 μηνων και κατι μολις το ειχαμε μαθει δηλαδη ειχαμε παει στον 3 για 10 μερες και μετα στον 5-6 μηνα αλλα τωρα ειναι διαφορετικο γιατι εχουμε το ζηζανιο. μεχρι το πασχα θα παει ομως μονος του οποτε τον εχει ηρεμισει αυτο. τι να κανουμε οταν υπαρχουν παιδια στην αρχη που ειναι μικρα εοχυμε καποιες δυσκολιες αυτο ειναι λογικο. ομως εσεςι με προσοχη μια χαρα θα ειστε στο δρομο απλα δεν θα πιεις παρα πολλα υγρα

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι είναι αλήθεια αυτό..Ελπίζω πως δεν θα έχω πρόβλημα.Το Πάσχα δεν με απασχολεί τόσο όσο το ταξίσι που πρέπει να κάνω όταν θα είναι περίπου 7,5 μηνών Αθήνα-Λάρισα για να πάω να παντρέψω Rolling Eyes 1ο τριμηνο εγγυμοσυνης-ταξιδι-μωρο 14 μηνων 4872

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ααα ταχεις ολα εσυ

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ναιSmile Ε η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα ότι θα έμενα τόοοοσο γρήγορα έγκυος.. Embarassed

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις