Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
146 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 146 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

aggelikigio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια, καλησπερα ειμαι καινουργια, εχω πολυ αγχος.... προσπαθουμε περιπου 1 χρονο με τον αντρα μοθ και τιποτα ακομα....
Μπορει να φταιει το αγχος.... Εσεις πως χαλαρωνετε

2Το αγχος επηρεαζει την συλληψη? Empty 123 Παρ Μαρ 25, 2011 7:48 am

katerinabio

katerinabio
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
geia s aggelikoula.eimai i katerina kai eimai 4 minwn egkuos. akoy thn diki moy istoria kai vgale simperasma. me ton antra moy eixame 1misi xrono sxesi prin meinw egkyos alla den prosexame katholou. egw loipon kathe mina fovomoun mipws eimai egkyos afou to kaname eleuthera kai lew fovomoun giati den eimastan pantremenoi oute akoma sigouroi gia to ti theloume. meta apo merikous mines omws mpike sto mialo mou ena allos fovos. diladi giati den menw egkyos afou eimaste teleiws aprosextoi kai to kanoume eleythera? apo ti mia loipon elega.."eutuxws poy den eimai egkyos" kai apo thn allh elega "giati den menw egkyos? mipws den paei kati kala?" ton noemvri loipon pou mas perase mas etyxan kapoia provlimata.. kai den skeftika katholou to thema tis egkymosinis..oute mia mera... kai emeina egkuos.. meta apo auto loipon pisteuw pws paizei poli simantiko rolo to agxos.. eite einai agxos gia na sullaveis eite gia na min sullaveis. pantws to kalitero poy exeis na kaneis einai na min to skeftesai oute esu oute o antras sou, kai tha deis poy ola tha pane kala:)

3Το αγχος επηρεαζει την συλληψη? Empty se euxaristw polu... Παρ Μαρ 25, 2011 8:06 am

aggelikigio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Simera mou irthe periodos kai apoiteutika... o antras mou me malwse oti agxonomai poli kai diskola tha kanoume paidi...
Tou iposhethika oti apo ton allon mina den tha to skeftomai.
Se euharistw poli pou mou apantises mou edwses elpida kai dinami na eisai kala... ME TO KALO !!!! kai na prosexeis

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΦΥΣΙΚΑ Κ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΧΑΛΑΡΩΣΕ Κ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΑΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙΣ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ. ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΥΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ειναι απαραιτητο αν δεν πιανει ενα χρονο να εχει καποιο προβλημα, το εχω ξαναγραψει και το γραφω παλι!!
Ημουν για καποιο λογο σε νοσοκομειο, στην αναμονη γνωρισα μια κυρια η οποια μου ειπε την ιστορια της κορης της, θα τα γραψω με λιγα λογια.
Η κοπελα λοιπον απο το πρωι με χρι το βραδυ ειχε στο μυαλο της το ποτε θα μεινει εγκυος, δεν εμενε...μετα απο εναμιση χρονο εκανε εξοσωματικη, δεν επιασε, ξανακανε παλι δεν επιασε με τα πολλα εκανε 4 και τιποτα.
Αποφασισε να σταματησει, μετα αρχισε ο γολγοθας της, εκαλιγε δεν ετρωγε ηταν χαλια ωσπου την ταρακουνησε με το ασχημο ο ανδρας της και συνηλθε ηρθε στα φυσιολογικα της και ποια προσαρμοστηκε πως ποτε δεν θα εκανε παιδακι και η ζωη της κυλουσε ηρεμα χωρις αγχος και κλαμα!!!
Καποια μερα αρρωστησε, λιποθυμησε σε μια παρουσιαση της δουλειας της, εκανε εξετασεις και της βρηκαν υπερκοπωση!! Ξανα λιποθυμησε και δεν αισθανοταν καλα ετσι μπηκε νοσοκομειο εκανε εξετασεις και τι εδειξαν;;; Εγκυμοσυνη 1 μηνος και οταν πηγαν να ακουσουν καρδουλα ακουσαν 2 καρδουλες!!
Τα συμπερασματα δικα σας!!!!
Σταματηστε το αγχος το λεω πολυ επιτακτικα και πολυ θυμωμενα σε ολες σας, περναω καποιο λουκι με τον μπαμπα μου και ετσι μπαινοβγαινω στα νοσοκομεια, δεν χρειαζεται να σας πω τι βλεπω ετσι;;
Περασα μεγαλο λουκι με την μαμα μου 15 χρονια σε νοσοκομεια παλι μην σα πω τι ειδαν τα ματια μου!!
Γινεται λιγο σκληρες στα καθημερινα προβληματακια, η υγεια ειναι οτι ποιο σημαντικο!!
Πολυ κοινοτυπο αλλα ναι ειναι οτι ποιο σημαντικο!!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ολα θα γινουν και το αγχος μπλοκαρει τα παντα, σε παει πισω, σε αρρωσταινει, δεν σε αφηνει να περνας ομορφα την καθημερινοτητα σου!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ??ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ..ΔΕΣ ΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΣ ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ..ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ..ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??ΕΧΩ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΜΕΤΑ(ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ)ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΕΓΚΥΟΣ..ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ??ΓΙΑΤΙ ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΘΥΣΥΧΑΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΑΠΕΒΑΛΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ..ΧΑΛΑΡΩΣΕΕΕΕΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
To αγχος εννοειται πως κανει κακο στην προσπαθεια να συλλαβουμε.
για τους εξης λογους:
οταν εχουμε αγχος επηρεαζεται η αιματωση των οργανων μας και πρωτα απολα του αναπαραγωγικου κ του πεπτικου συστηματος---->
με λιγα λογια, αν θες το αυγουλακι να σκαλωσει κ να μεινει στην μητρα σου- πως θα το κανει αν δεν αιματωνεται σωστα? πως θα επιζησει αν δεν τρεφεται σωστα?
το ιδιο ισχυει κ για το σπερμα του αντρα- το αγχος -για τον ιδιο λογο το σκοτωνει.

αυτα μου τα ειπε ο εμβρυολογος μου οταν εκανα εξωσωματικη.

good luck!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΚΟΥ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΦΙΛΩΝ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΙ ,ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΝΑΝΕ ΥΟΘΕΣΙΑ ΣΕ ΓΛΥΚΙΤΑΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΕΡΙΚΟΝ ΗΜΕΡΟΝ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ Η ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΕΚΥΟΣ !! ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΑΘΙΚΑΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ Ο ΚΑΛΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ 6ΜΗΝΕΣ ΕΜΙΝΕ ΓΙΑ 2 ΦΟΡΑ ΕΚΥΟΣ !!! ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΣΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΨΙΧΟΛΟΓΙΚΑ !!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ !!!

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα συμφωνησω με ολα τα κοριτσια,χαλαρωσε μην το σκεφτεσαι..Και εγω σαν εσενα αγχωνομουν βεβαια 4 μηνες μονο προσπαθουσαμε αλλα ελεγα γιατι δεν μενω εγκυος και οταν γυρισε ο αντρς μου απο ενα τακξιδι που ειχα να τον δω 10 μερες καναμε ενα sex εκεινη την μερα χωρις να σκεφουμε τιποτα,ε τοτε επιασα το γιο μου ο οποιος τωρα ειναι σχεδον 1 μηνων,για αυτο σου λεω χαλαρωσε καντε ατμοσφαιρα και καντε πολυ sex χωρις να σκεφτεστε το παιδι,ευχομαι με το καλο ενα μωρακι συντομα!Παντως αν δεις οτι μεχρι το καλοκαιρι δεν πιανεις πανε κανε και καμια εξεταση μηπως και εχεις κατι που δεν το ξερεις!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalhspera 8a simfoneisw kai egw me ta koritsia den xriazete anxos 8a sou pw kai egw thn hstoria mou.eimai 6xronia pantremenh sthn arxh den 8elame na kanoume paidaki.meta apo 3 xronia arxisame prospa8ies kai tipota den ginotan gia 2xronia meta ekana 8erapia kai emina egkuos se dudima kai twra einai 6.5mhnon kai eimai egkuos palh.ola einai 8ema psixologias

12Το αγχος επηρεαζει την συλληψη? Empty Sas euxaristw polu Δευ Μαρ 28, 2011 5:37 am

aggelikigio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Koritsia sas euxaristw poly oles gia tin simparastasi...Menw Italia kai einai diskolo na sizitisw edw me kapoion.
Diavasame me ton antra mou ola auta pou grapsate kai mas ekanan kalo...
Kai pali euharistoume poly...
Se oses einai eidi egkuos euxomai olopsixa me to kalo... Stis ipolipes ipomooni kai tha ta kataferoume...
Filia se oles!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις