Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
293 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 293 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 9:29 am

maroulio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
apla genika den exw stathero kuklo epomenws to afhna kai to ksexnousa..apla eixe arghsei polu...

27xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 9:35 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θυμάσαι πότε είχε τελευταία φορά περίοδο να μας πεις; Έτσι για να έχουμε μία εικόνα πόσο έγκυος είσαι. (Γιατί οτι είσαι είναι σχεδόν σίγουρο)
Η συγκάτοικος που είχα στη σχολή μου αδιαθετούσε (και ακόμα δηλαδή) κάθε δύο με τρεις μήνες. Οπότε η καθυστέρηση δεν σημαίνει και πολλά.Αλλά το θετικό τεστ κάτι λέει.

Να κάνω και λίγο κήρυγμα; Θα κάνω.
Η εγκυμοσύνη ήταν το λιγότερο που έπαθες (αν έπαθες) μπροστά σε όλα αυτά που θα μπορούσες να πάθεις απο τη στιγμή που δεν χρησιμοποιήσατε προφυλακτικό.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Athin@ στις Δευ Μαρ 28, 2011 9:51 am, 1 φορά

28xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 9:36 am

fdespoina

fdespoina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΣΑΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ , ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΣΟΚΑΡΙΖΟΜΟΥΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ , Ο ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ Η ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ , ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ !!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ !! ΚΑΚΩΣ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ !!

29xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 9:38 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ευχομαι να μην εισαι εγκυος γιατι εισαι πολυ μικρη και πρεπει να κοιταξεις το σχολειο σου ! δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να ερθει η εβελινα η η βαλερια σε 13 χρονια απο σημερα και να μου πει πως ειναι εγκυος ............. για αυτο θα τους μιλησω πολυυυυυυυυ και καλο θα ηταν μανουλες να το κανουμε ολες αυτο ειτε εχουμε αγορια ειτε εχουμε κοριτσια ! γιατι αλλιως ειναι πολυ εγκληματικο εκ μερους μας
εγω οπως καποιες γνωριζεται ειμαι τσιγγανα και συνηθιζεται αυτο στην φυλη μου και θα επρεπε να μου φαινεται φυσικο και επομενο αλλα δεν ειναι ετσι ! μαρουλιο σου ευχομαι τα καλητερα και προσεχε γιατι μια εγκυμοσυνη μπορεις να την διακοψεις μια σοβαρη ασθενεια ομως οχι ! και μπορει να σου στοιχησει την ιδια σου τη ζωη !

30xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 9:51 am

maroulio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
einai polu swsta ta osa lete..to xerw...pff...
em teleftaia fora eixa periodo itan gyrw sts 10 genari...

31xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 9:57 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εντάξει σαν καθυστέρηση είναι νορμάλ για ασταθή κύκλο.Σου έγραψα παραπάνω για τη φίλη μου.
Αν είσαι έγκυος θα είσαι 11 εβδομάδων. Θα σου έλεγα να πας στον γιατρό το συντομότερο αλλά είδα οτι θα πας αύριο.
Σου εύχομαι να ήταν λάθος το τεστ, αλλά απο δω και πέρα το μυαλό μέσα στο κεφάλι και όχι πάνω απο αυτό.

32xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 9:59 am

maroulio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sas efxaristw poluu!!tha sas enhmerwsw!

33xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 10:00 am

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα και απο μενα,
αν ειχες τελευται φορα περιοδο 10 γεναρη τοτε θα εισαι γυρο στα 2,5 μηνων.τι τεστ εκανες?και αν ειχες πιο παλια τετοιες καθηστερησης?

34xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 10:08 am

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μην στενοχωριεσαι.

35xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 10:17 am

maroulio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
logiko einai na stenoxwriemai :S
em eixa genika kathisterhseis...to prwto itan to digital clearblue..kai to allo p vghke thetiko itan pali clearblue alla to aplo..

36xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 10:26 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα πω κατι σκληρο αλλα αυτη ειναι η αποψη μου! Το να κανεις ερωτα χωρις προφυλαξη θέτοντας σε κινδυνο την υγεια σου ειναι δικαιωμα σου δεν εχεις ομως κανενα δικαιωμα να σκοτωσεις μια αθωα ψυχουλα! Και δικαιολογιες για τετοιες πραξεις δεν υπαρχουν!

37xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 10:33 am

maroulio


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
to kserw..ma den eipa oti tha to riksw...!apla elpizw na mhn eimai..ap ekei kai pera den exw apofasisei ti tha kanw

38xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 11:02 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙΣ..ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟ ΤΟΤΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΩΡΙΝΟ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ..Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕ(ΩΣ ΟΦΕΙΛΕ) ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ..ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ..ΠΕΣ ΤΟ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ..ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ....

39xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 11:28 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:Θα πω κατι σκληρο αλλα αυτη ειναι η αποψη μου! Το να κανεις ερωτα χωρις προφυλαξη θέτοντας σε κινδυνο την υγεια σου ειναι δικαιωμα σου δεν εχεις ομως κανενα δικαιωμα να σκοτωσεις μια αθωα ψυχουλα! Και δικαιολογιες για τετοιες πραξεις δεν υπαρχουν!

συμφωνω απολυτα!!!

επισης μου κανει εντυπωση που με τοση καθυστερηση βγηκε το ενα αρνητικο και το αλλο θετικο ενω θα επρεπε για σιγουρια να ειναι και τα 2 θετικα... μη λετε πως το θετικο δεν κανει λαθος γιατι σε εμενα εκανε μια φορα..εδειξε θετικο και δεν ημουν βεβαια ειναι σπανιο αλλα μπορει να τυχει...με ποσες μερες διαφορα το εκανες??? οτι και να γινει μιλησε στους δικους σου οσο αυστηροι και να ειναι ειναι οι γονεις σου μη το ξεχνας!!! ευχομαι τα καλυτερα!

40xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 1:24 pm

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
Vivian έγραψε:Θα πω κατι σκληρο αλλα αυτη ειναι η αποψη μου! Το να κανεις ερωτα χωρις προφυλαξη θέτοντας σε κινδυνο την υγεια σου ειναι δικαιωμα σου δεν εχεις ομως κανενα δικαιωμα να σκοτωσεις μια αθωα ψυχουλα! Και δικαιολογιες για τετοιες πραξεις δεν υπαρχουν!

συμφωνω απολυτα!!!

επισης μου κανει εντυπωση που με τοση καθυστερηση βγηκε το ενα αρνητικο και το αλλο θετικο ενω θα επρεπε για σιγουρια να ειναι και τα 2 θετικα... μη λετε πως το θετικο δεν κανει λαθος γιατι σε εμενα εκανε μια φορα..εδειξε θετικο και δεν ημουν βεβαια ειναι σπανιο αλλα μπορει να τυχει...με ποσες μερες διαφορα το εκανες??? οτι και να γινει μιλησε στους δικους σου οσο αυστηροι και να ειναι ειναι οι γονεις σου μη το ξεχνας!!! ευχομαι τα καλυτερα!

symfwnw apolyta ki emena mou eixan vgei paliotera 2 8etika test kai den imoun kai malista predictor....!!!den einai kai toso sigouro pws i kopela einai egkyos....pantws ki egw symfwnw oti prepei na milisei me tin mama tis....

41xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 3:22 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maroulio έγραψε:upaxei kai allo ena alla oloi oi giatroi einai gnwstoi metaksu tous..opote den tha einai kai duskolo na to mathei...

Δε μπορεί μια φίλη/γνωστή σου να πάει δικά σου ούρα για δικά της???
Έτσι δε θα το μάθει κανείς...

Ευάκι έγραψε:το πρωτο που θα σε συμβουλευα ειναι να το πεις στους δικους σου!...
υστερα αν εχεις 3 μηνες καθυστερηση σημαινει οτι μπορει να εισαι και στον τεταρτο μηνα γεγονος που δυσκολευει τα πραγματα αρκετα!!!
ειμαι κατα των εκτρωσεων αλλα υτο ειναι δικη σου αποφαση...

Συμφωνώ με το Ευάκι.

Εδώ δεν είμαστε για να λιθοβολήσουμε την κοπέλα, αν θέλει να κάνει έκτρωση. Ούτε και να την τρομοκρατήσουμε!!! Άκου "αν κάνεις έκτρωση, δε θα μπορείς να κάνεις παιδιά"! Επειδή έτυχε σε κάποιες, δε σημαίνει ότι θα συμβεί και στην κοπέλα! Ξέρω κοπέλες που έχουν κάνει και δύο και τρεις εκτρώσεις και μετά ξαναέμειναν έγκυες ευκολότατα!

Στην τελική, λίγο πολύ, όλες έχουμε τις μα@κίες μας πάνω σε αυτό το θέμα (σεξ χωρίς προφυλάξεις). Οι νεαρές ηλικίες τα έχουν αυτά, κι από τη στιγμή που έχει σταθερό/μόνιμο δεσμό με ένα αγόρι το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό - να μην κάνει χρήση προφυλακτικού. Απλά, αφού δεν έχει σταθερό κύκλο, και ΔΕΝ θέλει να μείνει έγκυος, θα πρέπει να προσέχει λίγο παραπάνω. Θα μπορούσε πχ να πάρει αντισυληπτικά....
Τες πα.

Πες το στη μαμά σου.
Ύστερα, δε χρειάζεται να πας στο μικροβιολόγο, κι ίδιος ο γυναικολόγος θα στο επιβεβαιώσει, απλά με έναν υπέρηχο.
Εγώ σου εύχομαι, να γίνει αυτό που θες. Καλή δύναμη!

42xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Δευ Μαρ 28, 2011 10:29 pm

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TZIZ με ολο το θαρρος, θα διαφωνησω σε ενα σημειο μαζι σου!
Το οτι εχει καποιος μονιμη σχεση δεν σημαινει οτι δεν πειραζει να μην χρησιμοποιει προφυλακτικο. Το προφυλακτικο δεν ειναι μονο για την προφυλαξη απο εγκυμοσυνη, αλλα και απο ΣΜΝ.
Καποια φιλη μου παντρεμενη που ειχε σε ολη της τη ζωη σχεση μονο με τον αντρα της και εκεινος μαζι της, κολλησε κονδηλοματα και δεν κολλησε τον αντρα της γιατι χρησιμοποιουσαν προφυλακτικο!
Αυτο ειναι υπεθυνοτητα δεν ειναι βλακεια...
Εγω με τον αντρα μου το ιδιο, σταματησαμε να χρησιμοποιουμε προφυλακτικο αφου ημασταν παντρεμενοι και προσπαθουσαμε για παιδι...χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα μπορουσαμε να κολλησουμε κατι ο ενας στον αλλο.Τωρα το ξερουμε οτι ημαστε υγειης, γιατι εχουμε κανει εξετασεις...με αυτο τον τροπο προφυλασουμε και το μελλοντικο παιδι μας...δεν ημαστε μονο εμεις.
Εδω μια απλη κολπιτιδα παθαινουμε και κανει αγωγη και συντροφος μας γιατι στανταρ κολλαμε ο ενας τον αλλο...
Γι' αυτο οποιο κοριτσακι σε αυτη τη μικρη ηλικια μας διαβαζει, χωρις προφυλακτικο με κανεναν, τα ΣΜΝ δεν φαινονται στην εξωτερικη εμφανιση καποιου και δεν εχουν να κανουν με το ποσο καλος χαρακτηρας ειναι καποιος....

43xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 12:07 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:TZIZ με ολο το θαρρος, θα διαφωνησω σε ενα σημειο μαζι σου!
Το οτι εχει καποιος μονιμη σχεση δεν σημαινει οτι δεν πειραζει να μην χρησιμοποιει προφυλακτικο. Το προφυλακτικο δεν ειναι μονο για την προφυλαξη απο εγκυμοσυνη, αλλα και απο ΣΜΝ.
Καποια φιλη μου παντρεμενη που ειχε σε ολη της τη ζωη σχεση μονο με τον αντρα της και εκεινος μαζι της, κολλησε κονδηλοματα και δεν κολλησε τον αντρα της γιατι χρησιμοποιουσαν προφυλακτικο!
Αυτο ειναι υπεθυνοτητα δεν ειναι βλακεια...
Εγω με τον αντρα μου το ιδιο, σταματησαμε να χρησιμοποιουμε προφυλακτικο αφου ημασταν παντρεμενοι και προσπαθουσαμε για παιδι...χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα μπορουσαμε να κολλησουμε κατι ο ενας στον αλλο.Τωρα το ξερουμε οτι ημαστε υγειης, γιατι εχουμε κανει εξετασεις...με αυτο τον τροπο προφυλασουμε και το μελλοντικο παιδι μας...δεν ημαστε μονο εμεις.
Εδω μια απλη κολπιτιδα παθαινουμε και κανει αγωγη και συντροφος μας γιατι στανταρ κολλαμε ο ενας τον αλλο...
Γι' αυτο οποιο κοριτσακι σε αυτη τη μικρη ηλικια μας διαβαζει, χωρις προφυλακτικο με κανεναν, τα ΣΜΝ δεν φαινονται στην εξωτερικη εμφανιση καποιου και δεν εχουν να κανουν με το ποσο καλος χαρακτηρας ειναι καποιος....

Συμφωνώ. Το ότι είναι κάποιος μικρός δεν είναι δικαιολογία γιατί η απροσεξία έχεις σοβαρές συνέπειες. Πάντα προφυλακτικό.

44xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 12:41 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nopi30 έγραψε:TZIZ με ολο το θαρρος, θα διαφωνησω σε ενα σημειο μαζι σου!
Το οτι εχει καποιος μονιμη σχεση δεν σημαινει οτι δεν πειραζει να μην χρησιμοποιει προφυλακτικο. Το προφυλακτικο δεν ειναι μονο για την προφυλαξη απο εγκυμοσυνη, αλλα και απο ΣΜΝ.
Καποια φιλη μου παντρεμενη που ειχε σε ολη της τη ζωη σχεση μονο με τον αντρα της και εκεινος μαζι της, κολλησε κονδηλοματα και δεν κολλησε τον αντρα της γιατι χρησιμοποιουσαν προφυλακτικο!
Αυτο ειναι υπεθυνοτητα δεν ειναι βλακεια...
Εγω με τον αντρα μου το ιδιο, σταματησαμε να χρησιμοποιουμε προφυλακτικο αφου ημασταν παντρεμενοι και προσπαθουσαμε για παιδι...χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα μπορουσαμε να κολλησουμε κατι ο ενας στον αλλο.Τωρα το ξερουμε οτι ημαστε υγειης, γιατι εχουμε κανει εξετασεις...με αυτο τον τροπο προφυλασουμε και το μελλοντικο παιδι μας...δεν ημαστε μονο εμεις.
Εδω μια απλη κολπιτιδα παθαινουμε και κανει αγωγη και συντροφος μας γιατι στανταρ κολλαμε ο ενας τον αλλο...
Γι' αυτο οποιο κοριτσακι σε αυτη τη μικρη ηλικια μας διαβαζει, χωρις προφυλακτικο με κανεναν, τα ΣΜΝ δεν φαινονται στην εξωτερικη εμφανιση καποιου και δεν εχουν να κανουν με το ποσο καλος χαρακτηρας ειναι καποιος....

Δεν εχεις απολυτα άδικο σε αυτο που λες. Εν μερει θα συμφωνησω μαζι σου. Απλα σε μακροχρονιες σχεσεις οπως π.χ με τον αντρα μου πριν παντρευτουμε δεν βαζαμε προφυλακτικο. Καλο, κακο, κοτσανα ή μη θεωρω οτι οταν εισαι μακροχρονια σχεση που εχεις εμπιστοσυνη και ξερεις καποια πραγματα μπορεις να κανεις ερωτα πιο ελευθερα. Οχι το προφυλακτικο σε περιοριζει.. Αλλα οκ μπορει και να μη το σκεφτεσαι συνεχεια ή να εισαι με το αγχος. Σε σχεσεις σε μικρη ηλικια που συνήθως δεν ειναι και μονιμες θα πρεπει οπωσδηποτε να χρησιμοποιειται προφυλακτικο.

45xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 12:52 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πηγες στον γιατρο;;
Θα το ξαναγραψω εδω, εχετε μαθει πως γινεται μια εκτρωση;; Εχετε δει τοτε που εδειχνε ο Χαρδαβελας???
Δεν θελω να παραθεσω βιντεακι δεν ειναι σωστο, η κοπελα ας κανει οτι αποφασισει ειναι απολυτως δικαιωμα της επισης γιατι δεν βλεπουμε και λίγο τη θετικη πλευρα του ολου θεματος αν ειναι εγκυος;; Το ξερω ειναι μικρη αλλα αν ειναι η κατασταση δεν αλλαζει οποτε το μονο που θα καλμαρει την κατασταση ειναι να δει λιγο την θετικη πλευρα των πραγματων και ποια ειναι αυτη;; 3 λεξεις θα γραψω, Μητροτητα, μωρακι, εγκυμοσυνη!!!!!

Επισης το οτι ο νεαρος ειναι αλβανικης καταγωγης εμενα αυτο δεν μου λεει κατι, ανθρωπος ειναι και ο ερχομος ενος μωρου το εχουν ολοι δικαιωμα, θα το συνηθισουν οι γονεις σου!!!
Ενω αν ηταν Ελληνας θα ηταν καλυτερα;;; Κοιτα στο αλλο θεματακι που ο άλλος παρατησε την κοπελιτσα, εσενα τουλαχιστον σου δηλωσε πως θα σε στηριξει και αυτος και η οικογενεια του!!!

46xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 1:01 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nopi καλά τα λες και καλό είναι να περνάμε σωστά μηνύματα στους μικρότερους σχετικά με την προφύλαξη (όποιου είδους, είτε από αρρώστιες είτε από εγκυμοσύνη), αλλά αν είναι να ζω με το φόβο, μην κολλήσω μύκητες ή δεν ξέρω κι εγώ τι, τότε ούτε στην τουαλέτα δε θα πήγαινα!!!
Θα ήμουν όλη την ώρα με τη χλωρίνη στο χέρι!!
Ας αφήσουμε τις υστερίες, γιατί και παντρεμένη που είμαι, ποιος μου λέει εμένα ότι ο άντρας μου δεν ξενοπ...ει, ή τες πα, υπάρει ο κίνδυνος να μεταφέρουμε ο ένας στον άλλο κάτι (είτε από τουαλέτα, είτε από τρίτο πρόσωπο).
Το τσεκ απ θα συμφωνήσω ότι είναι η καλύτερη πρόληψη σε τέτοια θέματα.
Από εκεί και ύστερα, η προσωπική ευχαρίστηση του καθενός, νομίζω ότι αφορά μόνο τον ίδιο.
Εγώ αυτό ήθελα να πω. Ότι δε θα τη "μαλώσουμε" την κοπέλα επειδή δεν έκανε το "σωστό". Δικαίωμά της. Κι όπως έστρωσε θα κοιμηθεί...
Εμείς είμαστε εδώ για να βοηθάμε δίνοντας μια συμβουλή κι όχι για να κατακρίνουμε τον άλλο.
Ότι έγινε έγινε, και δεν μπορεί να αλλάξει, ούτε να το πάρει πίσω...
Από εδώ και πέρα τι κάνουμε...

47xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 1:11 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Ενω αν ηταν Ελληνας θα ηταν καλυτερα;;; Κοιτα στο αλλο θεματακι που ο άλλος παρατησε την κοπελιτσα, εσενα τουλαχιστον σου δηλωσε πως θα σε στηριξει και αυτος και η οικογενεια του!!!

Πόσο συμφωνώ μαζί σου!!!!!! Respect

48xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 1:19 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το προφυλακτικο ειναι υποχρεωτικο ρε κοριτσια!!!πως μπορεις να λες οτι εισαι αρκετα ωριμος για να εχεις ενεργη σεξουαλικη ζωη και να μην ξερεις για τα σμν ή οτι τα υγρα ακομη και πριν την εκσπερματωση εχουν σπερμα ικανο να γονιμοποιησει????
το εχω ξαναπει καπου!ειμαι παντρεμενη με 2 παιδια και φοραει ΠΑΝΤΑ προφυλακτικο!!!!σε χειρουργειο δουλευω,ανα πασα στιγμη μπορει να τρυπηθω πρεπει να κολλησειηπατιτιδα ή HIV και ο αντρας μου???πολυ δε περισσοτερο αν δεν εισαι σε τροχια γαμου και δε ξερεις το ποιον του αλλου...που εχει αποδειχτει δυστυχως σε παμπολλες περιπτωσεις οτι και παντρεμενος να εισαι παλι πολλες φορες ο συντροφος σου σε εκπλησσει ασχημα....
για να επανελθω στο αρχικο θεμα η κοπελα ζητησε τη γνωμη μας και ισως μεχρι να αποφασισει καλο θα ηταν ολοι να αφησουμε την κριτικη ωστε να μην επηρρεασουμε την αποφαση της...ειναι δυσκολη η αποφαση να μεγαλωσεις μονη σου ενα παιδι οπως εξισου δυσκολη ειναι να το ριξεις κιολας...ας περιμενουμε να δουμε τι θα πει και ο γιατρος,μπορει να κανουμε την κοπελα να αισθανεται ασχημα και να παρει καμια τελειως λαθος αποφαση νιωθοντας οτι ηδη ενα μερος της κοινωνιας που δεν την ξερει την κρινει ποσο μαλλον οι γνωστοι μετα που θα το μαθουν...........

49xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 1:41 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κοριτσάκι μου, τί να σου πω. Στα περισσότερα συμφωνώ με το Ευάκι, αλλά και με πολλά από όσα σου είπαν οι άλλες κοπέλες. Κατ' αρχήν αν δε θέλουμε να μείνουμε έγκυες, προφυλακτικό και πάλι προφυλακτικό!!!

Εσύ όμως μάλλον έμεινες....
Κατ' αρχήν είναι πολύ θετικό ότι ο καλός σου σε στηρίζει. Μπορεί να μην το εκτιμάς τώρα τόσο, λόγω του άγχους σου για την αντίδραση των γονιών σου, αν ήξερες όμως πόσο σημαντικό είναι αυτό!!! Έπειτα οι γονείς σου είναι γονείς, αποκλείεται να μη σε αγαπούν. Θα θυμώσουν, θα φωνάξουν αλλά στο τέλος θα σε στηρίξουν και να το θυμάσαι. Μίλησέ τους και θα βρείτε λύση ...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Τρι Μαρ 29, 2011 3:14 am, 1 φορά

50xreiazomai tin voitheia sas!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: xreiazomai tin voitheia sas!!! Τρι Μαρ 29, 2011 1:48 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nα εισαι εγκυος κ να βγει αρνητικο ναι τυχαινει,αλλα να μην εισαι κ να βγει θετικο,λιγο δυσκολο,αλλα οχι κ απιθανο.Καταρχας ηρεμησε,ποσο ετων ειναι ο συντροφος σου?Δευτερον πρεπει να περιμενεις πρωτα να σιγουρευτεις για να σκεφτεις καθαρα με τον συντροφο σου τι θα κανετε,γτ ειναι μια αποφαση που θα την αποφασισετε απο κοινου.Ζω παρομοια κατασταση με μια φιλη μου,της οποιας ομως ο συντροφος απεχει.Οποτε δες κ το θετικο οτι σαγαπαει κ σε στηριζει,οτι κ να γινει θα ειναι διπλα σου.Περιμενουμε νεα σου.

(Κηρυγμα δν θα κανω,γτ στα ειπανε ηδη,Τωρα που εμεινες,μην σκεφτεσαι θα επρεπε θα θα θα,να κανεις την προσευχη σου να εισια μονο εγκυος κ να μην εχεις κολλησει κ τπτ αλλο.)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις