Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
154 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 154 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια στον πρωτο μου γιο ειχα τον κλασσικο μαρσιπο που ηταν σαν καθισματακι και εμπαινε ορθιο το μωρακι μπροστα στη μαμα!!Τωρα αγορασα ενα μαρσιπο BABA SLING που ειναι πανεμορφος!!!Ελα ομως που δεν μπορω να τον βαλω με τιποτα!!!!Εχω διαβασει 100 φορες τις οδηγιες και οπως και να βαλω το μωρακι μου με καποιο τροπο ειναι σαν να κρεμετε!!! Sad Sad !!!εσεις πως βρηκατε ακρη την πρωτη φορα??εχω απελπιστει και ο μικρος αν μπορουσε να μιλησει σιγουρα θα με εβριζε πολυυυυυυυ!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
despina1984 έγραψε:Κοριτσια στον πρωτο μου γιο ειχα τον κλασσικο μαρσιπο που ηταν σαν καθισματακι και εμπαινε ορθιο το μωρακι μπροστα στη μαμα!!Τωρα αγορασα ενα μαρσιπο BABA SLING που ειναι πανεμορφος!!!Ελα ομως που δεν μπορω να τον βαλω με τιποτα!!!!Εχω διαβασει 100 φορες τις οδηγιες και οπως και να βαλω το μωρακι μου με καποιο τροπο ειναι σαν να κρεμετε!!! Sad Sad !!!εσεις πως βρηκατε ακρη την πρωτη φορα??εχω απελπιστει και ο μικρος αν μπορουσε να μιλησει σιγουρα θα με εβριζε πολυυυυυυυ!!!

δεν εχεις τον πρωτο μαρσιπο να τον χρησιμοποιησεις παλι??

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δυστυχως οχι ηταν μιας φιλης και με το που αγορασα τον δικο μου βιαστηκα και εγω να τον επιστρεψω!!!

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δυστυχως οχι ηταν μιας φιλης και με το που αγορασα τον δικο μου βιαστηκα και εγω να τον επιστρεψω!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="despina1984"]Δυστυχως οχι ηταν μιας φιλης και με το που αγορασα τον δικο μου βιαστηκα και εγω να τον επιστρεψω!!!

δυστυχως δεν γνωριζω τον συγκεκριμενο που αγορασες για να σε βοηθησω..
μηπως να το δοκιμασεις καποια στιγμη που θα ειναι μαζι σου ο αντρας σου η' καποιος αλλος, μπας και τα καταφερετε μαζι?? (αν φυσικα δεν το εχεις κανει ηδη..)

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despina1984 έγραψε:Κοριτσια στον πρωτο μου γιο ειχα τον κλασσικο μαρσιπο που ηταν σαν καθισματακι και εμπαινε ορθιο το μωρακι μπροστα στη μαμα!!Τωρα αγορασα ενα μαρσιπο BABA SLING που ειναι πανεμορφος!!!Ελα ομως που δεν μπορω να τον βαλω με τιποτα!!!!Εχω διαβασει 100 φορες τις οδηγιες και οπως και να βαλω το μωρακι μου με καποιο τροπο ειναι σαν να κρεμετε!!! Sad Sad !!!εσεις πως βρηκατε ακρη την πρωτη φορα??εχω απελπιστει και ο μικρος αν μπορουσε να μιλησει σιγουρα θα με εβριζε πολυυυυυυυ!!!


καλημερα
απο εκει που το αγορασες δεν μπορουν να σε βοηθησουν?
αν το πηρες απο το internet δεν εχει on line οδηγιες?

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με τα σλινγκ δεν έχεις την ιδια αίσθηση που είχες με τον μαρσιπο, αν το μωράκι δεν δυσανασχετεί ίσως και να μην κάνεις λάθος. Η κόρη μου (είναι ένα μήνα μεγαλύτερη απο τον μικρουλη σου) γκρίνιαζε όταν δεν βολευόταν. Δεν έχω την ίδια μαρκα για να σε βοηθήσω, αλλά εμένα με βοήθησε να κοιτάζομαι στον καθρέφτη και να διορθώνω την στάση μου, όπως επίσης και να περπατάω καθώς βάζω την μικρή μέσα' την ηρεμούσε η κίνηση και ηρεμούσα και εγώ με την σειρά μου. Θέλει εξάσκηση!

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ.ΚΑΙ ΓΩ ΣΛΙΝΚΓ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΑΣΕΙΣ.ΤΗΣ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΡΙΝΚΓ ΣΛΙΝΚΓ ΓΡΑΦΤΟ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ Κ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΡΑΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ..ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω κοριτσια!!νομιζω πως τα καταφερα τουλαχιστον με μια σταση απο ολες αλλα με βολευει και ειναι και σωστη για την ήλικια του οποτε προς το παρον θα χρεισιμοποιουμε αυτη!!!δεν γκρινιαζε και τον πηρε και ο υπνος οποτε θα βολευτηκε φανταζομαι αν και εγω ακομα τον νιωθω λιγο παραξενα αλλα θα συνηθισω!!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμεις στην αρχη παιδευτηκαμε πολυ ιδιαιτερα με την σταση ξαπλα. Αλλα καταλαβα οτι στα μωρακια αρεσει πολυ η σταση να ειναι ορθια με τα ποδαρακι ειτε μεσα ειτε να κρεμοντα εξω λυγισμενα, σαν να τα εχεις δηλαδη αγκαλια αλλα αντι για τα χερια σου να τα αγκαλιαζει ο μαρσιππος. Δοκιμασε τη σταση αυτη γιατι πολλα τσαντιζονται και δυσανασχετουν να ειναι ξαπλα..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baba sling χρησιμοποιω και εγω με την μικρη,εμενα με δυσκολευε κ με δυσκολευει το οτι φοραω το παιδι και δεν μπορω να ρυθμισω το μαρσιπο,πρεπει να τον βγαλω για να τραβηξω το υφασμα.Εκανα βλακεια που εδωσα το ring sling που ειχα στον γιο μου ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! 679259
Τα ποδαρακια να προσεχεις αργοτερα που θα τον φορας καθιστο.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Σαβ Απρ 02, 2011 11:28 pm, 1 φορά

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Noμιζω οτι ειναι πολυ κατατοπιστικο!!! Για ριξε μια ματια, ελπιζω να σε βοηθησει.....
https://www.youtube.com/watch?v=UAWTxCRYHx4

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω στην ξαπλωτη σταση δεν μπορω να τον βολεψω!!ενω κανω τις οδηγιες κατα γραμμα!!!και δεν τις κανω λαθος τωρα πιστευω γιατι οταν βαζω μια κουκλα που εχω ειναι ενταξει ενω ο μπεμπης τσαλακωνεται ολοκληρος και δυσανασχετει!Ουφ!το αποφασισα!!ο μπεμπης φταιει!!Οντως ισχυει οτι τα λουρακια για να ρυθμισεις το μαρσιππο ειναι πισω και δεν βολευουν την μαμα οταν ειναι μονη της!!εγω τα ρυθμισα μαζι με τον αντρα μου αλλα το καλο που εχουν ειναι οτι δεν χαλαρωνουν γιατι στον παλιο μαρσιππο που χρησιμοποιουσα σε καθε εξοδο επρεπε να τα μαζεψευω 2-3 φορες γιατι το μωρο αλλιως θα εφτανε στα γονατα μου!!Ειναι ολοκληρη επιστημη τελικα!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις