Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1τραχηλιτιδα Empty τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 2:15 am

katrinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια έχω μια απορία.πριν 1 βδομάδα έκανα τεστ παπ και το αποτέλεσμα ήταν ήπια φλεγμονή στον τράχηλο από μύκητα(η καλλιέργεια κολπικών υγρών που προηγήθηκε ήταν καθαρή).οπότε τώρα κάνω μια θεραπεία γι'αυτό.αντιβίωση,υπόθετα και κρεμούλα.και η γιατρός μου είπε οτί μετά από αυτή τη θεραπεία θα είμαι οκ.και το τεστ παπ πάλι μετά από ένα χρόνο.α,μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και μου είπε πως και από εκεί όλα καλά ήταν.μάλιστα τώρα μόλις τελειώσω με την θεραπεία θα κάνω και το εμβόλιο.ωστόσο κάπου εδώ σε παλιότερο θέμα διάβασα για την μέθοδο της κρυοπιξίας.πότε γίνεται αυτό;υπαρχει περίπτωση δηλαδή με την θεραπεία που κάνω τώρα να μην υπάρχει αποτέλεσμα;και αν όχι πως θα το ξέρω;και η κρυοπιξία πότε γίνεται;

2τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 4:00 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα,παθαινω συνεχεια κολπιτιδες και αρκετες φορε μου το γυρισε και σε τραχηλιτιδα κανω απλα μια θεραπεια και περναει,για κρυοπηξια δεν μου εχει πει κανενας γιατρος και νομιζω οτι η κρυοπηξια γινεται σε σοβαροτερες περιπτωσει οπως κονδυλωματα και τα λοιπα,γιατι να το κανεις?Εγω προσωπικα παθαινω τουλαχιστον 2 φορες το χρονο τραχηλιτιδα και με την θεραπεια που κανω περναει,μια φορα δεν περασε μονο γιατι δεν ειχα κανει εγω σωστα θεραπεια.

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

3τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 4:06 am

penyball

penyball
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συμφωνώ με τη νενα έτσι είναι τα πράματα.Εγώμια φορα επαθα και πέρασε με αντιβίωση.

4τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 4:56 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και γω πριν κανενα διμηνο ειχα παθει τραχιλιτιδα και εκανα μια θεραπεια η οποια κρατουσε μια βδομαδα.επερνα χαπι και μια κρεμα που εβαζα με συριγγα μεσα στον κολπο.απλα αν δεν κανεις σωστα την θεραπεια και ολες τισ μερες να ξερεις δεν θα φυγει και καλο ειναι να μην τα αφηνουμε γιατι εμενα μου χε πει ο γυναικολογος μου επειδη την ειχα ξαναπατησει και οταν πηγα για επανελενχο μου πε πως δεν ειχε φυγει αλλα εγω η γαιδαρα την εκανα την θεραπεια μονο 3 μερες οποτε μου χε πει αν δεν ξαναφυγει η επομενη κινηση θα ηταν καυτηριασμος γιατι πρεπει να φυγει.αλλα αν κανεις σωστα την θεραπεια δεν προκειται να σου μεινει. Smile

5τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 5:25 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katrinaki έγραψε:κορίτσια έχω μια απορία.πριν 1 βδομάδα έκανα τεστ παπ και το αποτέλεσμα ήταν ήπια φλεγμονή στον τράχηλο από μύκητα(η καλλιέργεια κολπικών υγρών που προηγήθηκε ήταν καθαρή).οπότε τώρα κάνω μια θεραπεία γι'αυτό.αντιβίωση,υπόθετα και κρεμούλα.και η γιατρός μου είπε οτί μετά από αυτή τη θεραπεία θα είμαι οκ.και το τεστ παπ πάλι μετά από ένα χρόνο.α,μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και μου είπε πως και από εκεί όλα καλά ήταν.μάλιστα τώρα μόλις τελειώσω με την θεραπεία θα κάνω και το εμβόλιο.ωστόσο κάπου εδώ σε παλιότερο θέμα διάβασα για την μέθοδο της κρυοπιξίας.πότε γίνεται αυτό;υπαρχει περίπτωση δηλαδή με την θεραπεία που κάνω τώρα να μην υπάρχει αποτέλεσμα;και αν όχι πως θα το ξέρω;και η κρυοπιξία πότε γίνεται;
ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!ΚΡΥΟΠΗΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΤΡΑΧΥΛΙΤΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΕΤΟΙΑ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΤΟ ΕΛΕΓΕ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.

6τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 7:16 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..κι εγω καθε χρόνο έχω, λοιπόν πριν 8 χρόνια αν θυμαμαι καλα οταν ήμουν 22 μου έκανε ο γελοίος κρυοπηξία ο γελοιος και άθλιος, δεν είχα κάνει παιδί τότε και δεν έπρεπε να μου το κανει, ο γιατρος μου που το είπα φρίκαρε.
Κάνε την θεραπεία σου και βλέπεις μετά!! Ούτε καν δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες για το πόσο πονούσα, ήταν οτι χειρότερο μου έχει συμβεί αλλα καλά να πάθω γιατί δεν πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού!!

Δεν κατακρίνω την θεραπεία μην παρεξηγηθώ κιόλας απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία!!

7τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 9:49 am

katrinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stardust έγραψε:Και γω πριν κανενα διμηνο ειχα παθει τραχιλιτιδα και εκανα μια θεραπεια η οποια κρατουσε μια βδομαδα.επερνα χαπι και μια κρεμα που εβαζα με συριγγα μεσα στον κολπο.απλα αν δεν κανεις σωστα την θεραπεια και ολες τισ μερες να ξερεις δεν θα φυγει και καλο ειναι να μην τα αφηνουμε γιατι εμενα μου χε πει ο γυναικολογος μου επειδη την ειχα ξαναπατησει και οταν πηγα για επανελενχο μου πε πως δεν ειχε φυγει αλλα εγω η γαιδαρα την εκανα την θεραπεια μονο 3 μερες οποτε μου χε πει αν δεν ξαναφυγει η επομενη κινηση θα ηταν καυτηριασμος γιατι πρεπει να φυγει.αλλα αν κανεις σωστα την θεραπεια δεν προκειται να σου μεινει. Smile

καταλαβαίνω και ξέρω πως η θεραπεία πρέπει να γίνει ευλαβικά!

8τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 9:54 am

katrinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια. Η γιατρός δεν μου ανέφερε τίποτα για κρυοπηξία απλά εγώ αναρωτήθηκα επειδή το είχα διαβάσει στο forum σε κάποιο άλλο θέμα.
Κάτι όμως που ξέχασα να ρωτήσω την γιατρό και θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζετε εσείς.κατα την διάρκεια της θεραπείας που κάνω τώρα οι επαφές με τον φίλο μου (εννοείται με προφύλαξη) μπορουν να γίνονται κανονικά ή είναι καλό πρώτα να τελειώσω με την θεραπεία και μετά να έρθουμε σε επαφή;

9τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 9:56 am

katrinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vasoula έγραψε:..κι εγω καθε χρόνο έχω, λοιπόν πριν 8 χρόνια αν θυμαμαι καλα οταν ήμουν 22 μου έκανε ο γελοίος κρυοπηξία ο γελοιος και άθλιος, δεν είχα κάνει παιδί τότε και δεν έπρεπε να μου το κανει, ο γιατρος μου που το είπα φρίκαρε.
Κάνε την θεραπεία σου και βλέπεις μετά!! Ούτε καν δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες για το πόσο πονούσα, ήταν οτι χειρότερο μου έχει συμβεί αλλα καλά να πάθω γιατί δεν πήγα για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού!!

Δεν κατακρίνω την θεραπεία μην παρεξηγηθώ κιόλας απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία!!

vasoula τόσο επώδυνη διαδικασία είναι;δεν το ήξερα.μια κοπέλα σε άλλο θέμα εδώ είχε γράψει πως δεν αισθάνεσι κάτι παρά μόνο αυτή την αίσθηση του παγώματος τοπικά.
Ελπίζω ο ανίδεος να μην σου δημιούργησε πρόβλημα μετά.

10τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Πεμ Απρ 07, 2011 9:58 am

katrinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katerina780 έγραψε:
katrinaki έγραψε:κορίτσια έχω μια απορία.πριν 1 βδομάδα έκανα τεστ παπ και το αποτέλεσμα ήταν ήπια φλεγμονή στον τράχηλο από μύκητα(η καλλιέργεια κολπικών υγρών που προηγήθηκε ήταν καθαρή).οπότε τώρα κάνω μια θεραπεία γι'αυτό.αντιβίωση,υπόθετα και κρεμούλα.και η γιατρός μου είπε οτί μετά από αυτή τη θεραπεία θα είμαι οκ.και το τεστ παπ πάλι μετά από ένα χρόνο.α,μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και μου είπε πως και από εκεί όλα καλά ήταν.μάλιστα τώρα μόλις τελειώσω με την θεραπεία θα κάνω και το εμβόλιο.ωστόσο κάπου εδώ σε παλιότερο θέμα διάβασα για την μέθοδο της κρυοπιξίας.πότε γίνεται αυτό;υπαρχει περίπτωση δηλαδή με την θεραπεία που κάνω τώρα να μην υπάρχει αποτέλεσμα;και αν όχι πως θα το ξέρω;και η κρυοπιξία πότε γίνεται;
ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!ΚΡΥΟΠΗΞΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΤΡΑΧΥΛΙΤΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΕΤΟΙΑ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΤΟ ΕΛΕΓΕ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.

Ευχαριστώ πολύ! Πρώτη φορά μου βρίσκουν τραχηλίτιδα, παρόλο που πριν ένα χρόνο είχα περάσει μια κολπίτιδα!Ελπίζω να φύγει και να πάει απο'κει που'ρθε!!!! Τι τραβάμε και εμείς τα κορίτσια.... Very Happy

11τραχηλιτιδα Empty kruopiksia Δευ Δεκ 26, 2011 3:30 pm

so_ma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalispera...eimai 23 xronwn k exw ena mina pou ekana kruopiksia logw mias traxilitidas. prwti fora ekana test pap k o giatros mou, mou proteine kruopiksia...me epeise oti einai mia upothesi routinas...h alitheia einai oti h oli diadikasia itan polu apli..alla me osa lete me exete tromokratisei...den mou eipe pote oti einai epikindini gia argotera pou tha thelw na kanw paidia...

12τραχηλιτιδα Empty Απ: τραχηλιτιδα Δευ Δεκ 26, 2011 4:49 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω για τη θεραπεία αυτή αλλά μόνο μια κοπέλα ανέφερε την άσχημη εμπειρία της, άρα δεν υπάρχει λόγος να τρομοκρατηθεί κανείς. Κι εγώ μπορώ να πω πόσο υπέφερα στη γέννα και να προκαλέσω άσχημα συναισθήματα αλλά αν είμαι η μόνη δε σημαίνει ότι είναι αίσχος εμπειρία ίσως εμένα να μου συνέβη έτσι, ρωτήστε καλύτερα το γιατρό σας.
Επίσης μια κοπέλα ρώτησε για επαφή με το αγόρι/άντρα της κατά τη διάρκεια της θεραπείας?
Θα μπορούσατε ναι, με προφυλάξεις σίγουρα λόγω του ότι η τραχηλίτιδα είναι φλεγμονή είναι δηλ. κάτι σα πληγή και μια απροφύλακτη σεξουαλική επαφή ενέχει κίνδυνο μόλυνσης πάντα από οτιδήποτε μεταφέρει ο σύντροφος που είναι και απλά πράγματα που υπάρχουν στο περιβάλλον μας αλλά επικίνδυνα για μια πληγή.
Αν όμως παίρνεις φάρμακο τύπου πχ Dactarin που είναι αντιμυκητισιακό και κάποια άλλα που μπορείς να διαβάσεις και πάνω αν επιτρέπουν την επαφή, καλό είναι εκτός από προφυλακτικό ή διάφραγμα που θα το χρησιμοποιήσεις για λόγους υγιεινής να έχεις πρόσθετο μέτρο αντισύλληψης γιατί έχουν την ιδιότητα να το αλλοιώνουν, αυτό σε περίπτωση που δεν επιθυμείς εγκυμοσύνη-αλλά όσο παίρνεις αντιβίωση καλύτερα να μην επιθυμείς εγκυμοσύνη Razz
Με λίγα λόγια πρέπει να προσέχεις τα πάντα ή να μην κάνεις βρε αδερφέ Razz

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις