Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Τετ Μάης 26, 2010 12:40 am

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για να κοιμηθεί το αλητάκι μου πρέπει να είμαστε αγκαλίτσα και να μου πιάνει (ενίοτε τραβάει) τα μαλλιά.

Κοιμάται 22.30-23.00.
Όταν έχω τελειώσει όλες τις δουλειές μου και είμαι χαλαρή, τρελλαίνομαι για αυτή τη φάση. Ξαπλωμένες στο κρεβάτι, να βλέπουμε τηλεόραση και να προσπαθούμε να κοιμηθούμε. Όταν όμως έχω να κάνω καμιά δουλειά (το βασικο π.χ., μαγείρεμα) και δε λέει να την πάρει ο ύπνος μόνη της, τρελλαίνομαι!

Προχθές η παλαβή μαγείρευα γεμιστά στις 01.00 το βράδυ, ενώ παράλληλα έβλεπα το Saw VI! Τα έφαγα με μία όρεξη την επόμενη μέρα! Ουουουουου!!!
Χαχαχαχαχα!!!!

27ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Τετ Μάης 26, 2010 1:09 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΤΙΣ ΚΟΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΞΥΠΝΙΕΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΕΙΝΟΥΣΑΝ Η ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΡΝΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΟΙΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΥΝΗΘΗΣΑΝ ΕΤΣΙ . ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΡΑΚΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΣΩ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ . ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΑΦΗΣΑ ΣΤΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΙΣ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ( ΑΠΟ ΤΙΣ 8.30 ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙΑ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ 3 . ΜΙΑ ΧΑΡΑ .

28ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Τετ Μάης 26, 2010 1:31 am

STAUROSZOO

STAUROSZOO
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο γιος μου ειναι 3 1/2 χρονών και δεν κοιμοταν αν δεν ξαπλωνα και εγω στο κρεβατι του,και οχι μονο.αν καταφερνα και δεν αποκοιμιομουν μαζι του και γυρνουσα στο κρεβατι μου μεσα στη νυχτα συκωνοταν και ερχοταν στην κρεβατοκαμαρα για να με παρει.ειμαι εγκυος στο 2και καταλαβα πια-γιατι μονο εγω φταιω-οτι πρεπει να αρχισει να κοιμαται μονος του γιατι αν ερθει και το δευτερο θα χαζεψουμε τελειως.εχει περιπου 3 μηνες που το ξεκινησα και πλεον εχει αποτελεσματα.απλα δεν κοιμαμαι μαζι του.του το εξηγησα γιατι καταλαβαινει μια χαρα πλεον οτι η μαμα πρεπει να κοιμαται με τον μπαμπα και εκεινος στο δωματιο του.τις πρωτεσ μερεσ ειχαμε κλαματα μας επερνε ο υπνος αργα το βραδυ και συκωνοταν σχεδον καθε μια ωρα και ερχοταν στο κρεβατι μου.αλλα εγω το ειχα παρει αποφαση οτι θα τα καταφερω.γιατι το προβλημα εγω το ειχα και οχι ο μικρος.εγω τον εμαθα ετσι δεν το ειχε στο dna του.περασα πολλες βασανιστηκες νυχτες να συκωνομαι καθε τρεις και λιγο να τον πηγαινω στο κρεβατι του αλλα δεν γινοταν αλλιως.τωρα πλεον συκωνεται πολυ σπανια απο το κρεβατι του ερχεται στην κρεβατοκαμαρα και τον πηγαινω πισω στο δωματιο χωρις λογια.και εκεινος απλα ξαπλώνει και κοιμαται.ελπιζω να μην εχουμε πισωγυρισματα οταν ερθει το μωρο....απλα θελει υπομονη και να μην πεσετε στο λαθος που εκανα λογω της δικης μου ανασφαλειας.το μωρο πρεπει να κοιμαται στον δικο του χωρο απο νωρις γιατι μετα οι μαμαδες δυσκολευονται να το αποχωριστουν.ναι ναι οι μαμαδες και οχι τα παιδια

29ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Τετ Μάης 26, 2010 2:37 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε παιδια το προγραμμα το βρηκα πολυ ευκολο με τα παιδια μου,μπηκαν αμεσως σε ρουτινα 8.30 στο κρεβατι τους αλλα πως τα παμε παλι στο δικο τους δωματιο χωρις υστεριες?α,και αν γινεται χωρις να μου πιανει το δαχτυλο Rolling Eyes ο μικρος?αρχιζει και με εκνευριζει μιση ωρα παιχνιδι με το δαχτυλο,πως κοβουμε τις στερεοτυπιες "αναιμακτα"?

30ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Τετ Μάης 26, 2010 3:21 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ. ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ. ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!

31ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Τετ Μάης 26, 2010 5:36 am

Michelangelo

Michelangelo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το περιεργο με εμας ειναι οτι το μεσημερι τον βαζω στην κουνια του λεω νανι καληνυχτα :?: του κλεινω και την πορτα και κοιμαται Sleep

Το βραδυ με τιποτα... θελει παρεα... μεχρι 10 μηνων παλι μονος του κοιμοταν στην κουνια... μετα αρχισε να θελει στο κρεβατι μας... confused

Νομιζω οτι φταιμε κι'εμεις που τον λυπομασταν και τον αφηναμε... τωρα αντε να το αλλαξουμε αυτο... θα πρεπει να παει 3 ετων για να καταλαβαινει... pale

32ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Τετ Μάης 26, 2010 6:23 am

Katerinaki

Katerinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμενα παλι ειναι με τις μερες του...Τα μεσημερια κοιμαται παντα στην κουνια του χωρις γκρινια αλλα τα βραδια...αχχ!!! η που θα κοιμηθει μονος του κ ολα καλα... η που θα γινει ο κακος χαμος μετον που τον βαλω στην κουνια κ θα πρεπει να τον παρω στο κρεβατι μας μεχρι να αποκοιμηθει η που καποια στιγμη μεσα στη νυχτα γυρω στις 3.30 θα θυμηθει να ξυπνησει κ να πει ωωωπ τι κανω εγω εδω μονος μου???? κ εννοειται οτι πρεπει να τον παρουμε στο κρεβατι αλλιως θα μας ακουσει οοολη η γειτονια!!!
Κ αντε και τον πηραμε στο κρεβατι.... το τι κλωτσια τρωμε δε λεγεται... και τα μαλλακια μου...μου τα εχει ξεριζωσει...

33ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Πεμ Μάης 27, 2010 1:55 pm

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ ! μέχρι πότε ???? σήμερα ξαπλώσαμε 10:30 και κοιμήθηκε στις 24:00!!!!! βέβαια αυτό δεν συμβαίνει καθημερινά , αλλά κι απο την άλλη έχω προσπαθήσει να τον αφήσω μόνο του , αλλά στο 2ο " μαμά " έιμαι πάλι κοντά του ... Cool

34ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Πεμ Μάης 27, 2010 2:12 pm

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai ego to eixa auto to problima mexri ta 2...meta den antexa allo...etsi ton ebaza sto domatio toz me xamilo fotismo kai ton kalinixtousa ...perasame polla stadia alla telika to kataferame ...tora paei monos tou sto krebataki tou...thelei polu upomoni...otan sikonetai prepei na ton ksanabazetai kai na epimenete....kali epitixia...

35ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Πεμ Μάης 27, 2010 2:22 pm

crysoula

crysoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
areti1 έγραψε:kai ego to eixa auto to problima mexri ta 2...meta den antexa allo...etsi ton ebaza sto domatio toz me xamilo fotismo kai ton kalinixtousa ...perasame polla stadia alla telika to kataferame ...tora paei monos tou sto krebataki tou...thelei polu upomoni...otan sikonetai prepei na ton ksanabazetai kai na epimenete....kali epitixia...

areti1 to ιδιο εκανα και εγω με τον Ρενο,βεβαια εμενα ειναι πιο μικρουλης αλλα του το ξεκινησα αυτο απο 13 μηνων τωρα ειναι 15 μηνων και ολα μια χαρα,στην αρχη ειχαμε λιγο θεμα ξερεις κλαματα και τετοια αλλα αντεξα και το παιδι εχει μαθει να κοιμαται μονο του...

36ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Παρ Μάης 28, 2010 5:25 am

alexandra


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
gogo έγραψε:Ο γιος μου είναι 2,5 ετών και κάθε βράδυ για να κοιμηθεί πρέπει να ξαπλώσω δίπλα του...Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αυτό είναι λογικό??Και πότε θα ξεκινήσει να κοιμάται μόνος του στο κρεβάτι του??

Αγαπητή μανούλα,
Πρέπει να πάρεις μια σκληρή απόφαση. Ενα βράδυ, διάβασε του λίγο ένα παραμύθι, φίλησε τον γιό σου και κλείσε την πόρτα λέγοντας του καληνύχτα. Θα κλάψει μεν αλλά θα συνηθίσει δε. Είναι σκληρό τις πρώτες μέρες αλλά πιάνει. Σου μιλάω εκ πείρας. Μην ξεχάσεις πάντα να του έχεις ένα μικρό φως αναμένο πάντα στο δωμάτιο του.

37ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Παρ Μάης 28, 2010 5:51 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Katerinaki έγραψε:Εμενα παλι ειναι με τις μερες του...Τα μεσημερια κοιμαται παντα στην κουνια του χωρις γκρινια αλλα τα βραδια...αχχ!!! η που θα κοιμηθει μονος του κ ολα καλα... η που θα γινει ο κακος χαμος μετον που τον βαλω στην κουνια κ θα πρεπει να τον παρω στο κρεβατι μας μεχρι να αποκοιμηθει η που καποια στιγμη μεσα στη νυχτα γυρω στις 3.30 θα θυμηθει να ξυπνησει κ να πει ωωωπ τι κανω εγω εδω μονος μου???? κ εννοειται οτι πρεπει να τον παρουμε στο κρεβατι αλλιως θα μας ακουσει οοολη η γειτονια!!!
Κ αντε και τον πηραμε στο κρεβατι.... το τι κλωτσια τρωμε δε λεγεται... και τα μαλλακια μου...μου τα εχει ξεριζωσει...
αχ τι μου λες
εμενα ρε κοριτσια μεχρι τωρα 15 μηνων το ακουμπαγες και κοιμοτανε
ξαφνικα εδω και 1 μηνα τα μεσημερια κοιμαται μονη της
τα βραδυα ομως πανικοςςςςςς
δεν δεχεται με τιποτα το κρεβατι μονο αγκαλια ουτε καν στο κρεβατι μας
στο τελος την βαζω στο κρεβατι ουρλιαζει κλαει
και στο τελος την χαιδευω στο κεφαλακι και κοιμαται
κατα την διαρκεια δε της νυχτας σηκωνεται και δειχνει το σαλονη την βαζω στο κρεβατι μας ισως κοιμηθει ισως οχι
τι θα κανω δεν ξερω και σε 1 μηνα γενναω ποιον θα προτοκοιταξω ??????
μου λετε γιατι τα μεσημερια κοιμαται μονη της ενω τα βραδυα ουρλιαζει?

38ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Παρ Μάης 28, 2010 5:54 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μηπως ειδε καποιο ονειρο και την τρομαξε και απο τοτε φοβαται; ειναι πολυ πιθανο. και εμενα ενα διαστημα το εκαναν αυτο επειδη ειχαν δει εναν εφιαλτη.

39ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Παρ Μάης 28, 2010 6:08 am

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ...
...ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 13 ΜΗΝΩΝ,ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΤΠΤ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΗΘΕΛΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ(ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑΚΙΑ)ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΜΟΝΗ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ Shocked
ΠΗΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΤΗΣ ΚΟΥΝΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ....ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ,ΝΑΙ ΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΤΣΑΝΤΙΡΙ Embarassed Embarassed
ΜΕΧΡΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΨΗΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΗΘΕΛΕ ΚΑΝ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ..
ΤΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΜΕΣ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ Κ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΣΙΣΑ!!!

40ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Παρ Μάης 28, 2010 6:34 am

magda.d


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ γιατι νόμιζα ότι ήμουν η μόνη???
Ο μεσημεριανός ύπνος ήταν πάντα παιχνιδάκι από όταν άρχισε να κοιμάτε μόνο μια φορά την ημέρα. Λίγο κούνημα στην αρχή και κοιμ'οταν σαν αγγελούδι και εδώ και λίγο καιρό απλά τον βάζω στην κούνια του και κοιμάτε μετά από λίγο.
Το βράδυ όμως....αααχχχχ το βράδυ!!
Εχουμε περάσει διάφορα στάδια και έχω καταλαείξει να τον κοιμίζω στο κρεβάτι μαςκαι μετά να τον πηγαίνω στην κούνια του....αλλά.... κατά τις 3,4,5 και 7 το πρωί αρχίζει και με φωνάζει και τον παίρνω και πάλι στο κρεβάτι μας. Δεν γινόταν πάντα αυτό, τον κοίμιζα στα χέρια και δεν τον έπερνα στο κρεβάτι μας, αλλά περάσαμε πολλές αρώστιες αυτό τον χειμώνα και ήθελα και εγώ να τον έχω κοντά μου!!!!
Υπομονή θέλει πάντως!!! Smile

41ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Παρ Ιουλ 16, 2010 5:33 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥΣ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΒΑΛΑΜΕ ΣΕ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ (ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ) ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΗ.(ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ).ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΒΡΑΔΥ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ) ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΑ "ΟΧΙ",ΜΕ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΓΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΚΕΙ.ΟΥΤΕ ΚΑΘΙΣΤΗ ΔΕΧΟΤΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ!!ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ,ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΕΚΕΙ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΡΕΒΑΤΙ.

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ!

ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ,ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ.ΑΡΑ;;;ΥΠΟΜΟΝΗ.

42ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? Παρ Ιουλ 16, 2010 11:26 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο κων/νος μου ειχε μαθει να κοιμαται στο θηλασμο και οταν σταματησαμε εχασε τη μπαλα!δε κοιμοταν με το μπουκαλι και δεν ηξερα τι να τον κανω!δοκιμασα τα παντα!κουνημα αγκαλια μαζι του στο κρεβατι!ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!μεχρι που ενα βραδυ τον αφησα στην κουνια τον σκεπασα κι εφυγα απο το δωματιο!εκλαιγε μιση ωρα αλλα κοιμηθηκε ως το πρωι!την επομενη μερα εκλαψε 10 λεπτα την τριτη μερα 5 λεπτα κι αυτο ητανε!!!τωρα ειναι 4 χρονων και οταν λεω ωρα για υπνο ετοιμαζεται με φιλαει και τον βαζω στο κρεβατι του.στην ελενη ημουν υποψιασμενη για την πονηρια των μικρων ανθρωπακων οποτε της εμαθα 4 μηνων να κοιμαται με τον ιδιο τροπο με τη μονη διαφορα οτι αυτη εκλαψε κανενα 5λεπτο και μονο για 2 μερες.και πηγαινα την επαιρνα αγκαλια να την θηλασω αφου ειχε κοιμηθει.ετσι τωρα κοιμουνται απο τις 9 μεχρι τις 8 το πρωι ο μεγαλος και κατα τις 10 σηκωνεται και η μικρη!και το μεσημερι εννοειται οτι κοιμουνται!!! Laughing Laughing Laughing

renia

renia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
η μικρή μου είναι 21- 22 μηνών. τη βάζω στο κρεβάτι της, πίνει το γάλα κ αν είναι πολύ κουρασμένη κοιμάται κατευθείαν. αλλιώς, θέλει το χέρι μου στην καρδιά της κ γενικά σαν να την κρατάω αγκαλιά κ θα περάσει σίγουρα μισή ώρα για να κοιμηθεί! απ τη μια το χαίρομαι γιατί καταλαβαίνω την ανάγκη της να με νιώθει δίπλα της αλλά απ την άλλη δε φαντάζεστε τι πόνο κάνει η μέση μου... μίλησα κ με την παιδίατρο κ μου είχε πει ότι απλά νιώθει σιγουριά έτσι αλλά μήπως πρέπει να της το κόψω;

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα κοιμούνται γύρω στις 11 το βράδυ. Ο ένας κοιμάται μόνος του αλλά ο άλλος αν δε ξαπλώσω δίπλα του, δε κοιμάται με τίποτα! Σηκώνεται συνέχεια απ' το κρεβάτι του και κόβει βόλτες!! Αυτό γίνεται βέβαια και το μεσημέρι και το βράδυ. Κι εγώ έχω απελπιστεί !! ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 679259 ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 679259

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο μικρος μου Δημητρης απο 10 μηνων κοιματε μονος του.το μεσημερι τον βαζω στο κρεβατι και τον περνει σιγα σιγα ο υπνος και το βραδυ πινει το γαλα του και κοιματε μονος του!!!!!
βεβαια εχουμε ακομα κουνια και πιπιλα.πραγματα που θα αλλαξουν συντομα αφου ειναι ηδη 17 μηνων!!!!!!

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
gogo έγραψε:Ο γιος μου είναι 2,5 ετών και κάθε βράδυ για να κοιμηθεί πρέπει να ξαπλώσω δίπλα του...Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αυτό είναι λογικό??Και πότε θα ξεκινήσει να κοιμάται μόνος του στο κρεβάτι του??


Ο δικός μου κοιμάται μόνος του από όταν γεννήθηκε. Δεν τον κοίμισα ούτε μια φορά. Βέβαια, αυτό είναι αποτέλεσμα μιας κάποιας θυσίας, γιατί κι εγώ πολλές φορες ήθελα να τον κοιμίσω στην αγκαλιά μου ή να τον βάλω να κοιμηθεί στο πλάι μου. Αλλά στο κρεβάτι μας δεν έχει κοιμηθεί παρά μόνο μια φορά που είχε 40 πυρετό, κι αυτό για να τον παρακολουθώ όλο το βράδυ.
Γενικά, πιστεύω ότι ό,τι δίνεις παίρνεις και όλα γίνονται με τις κατάλληλες αντοχές. Αν είσαι διατεθημένη να αντέξεις μερικά βράδια υστερίας, σύντομα θα κοιμάται μόνος του!

Υγ. Δύο φορές που ήταν άρρωστος και έπρεπε να τον παίρνω αγκαλιά για να ελέγχω θερμοκρασία και να αδειάζω μυτούλα κλπ., άρχισε να ζητάει αγκαλιές και μετά την ανάρρωση. Και έκανα αυτό που είπε η Χρυσουλα στο μήνημα ν. 11. Δύσκολο, αλλά σωτήριο!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα μεσημερια ειναι ιερος ο υπνος για τον αντρα μου και για την μητερα μου και ετσι εχει συνηθισει να ξαπλωνει η μαζι μας η με την μητερα μου και κοιμαται αμεσως,σπανια να θελει καποιο παραμυθι,συνηθως κουτουλαει και κοιμαται σχεδον αμεσως,το βραδυ,πινει το γαλα στον καναπε συνηθως κ πιανει το στηθος μου(κολλημα απο το θηλασμο) και συνηθως κοιμαται αμεσως,καμια φορα αργει λιγακι και μετα την βαζουμε στο κρεβατι της,και σηκωνεται το ξημερωμα και ερχεται στο κρεβατι μας,γυρω στις 4-5 και ξανακοιμαται.
αλλα θελω να αρχισω να την συνηθιζω να πινει το γαλα στην κουπα,να ξαπλωνει στο κρεβατι της,και να κοιμαται.αλλα πιστευω οτι ειναι λιγακι νωρις,ξεκινησα να της το κανω αυτο μονο με το γαλα,και εκοψε για 4-5 μερες το γαλα επινε το 1/3 της κουπας και το πρπωι καθολου.οποτε ξαναρχισαμε μπιμπερο κ καναπε.θα την αφησω και φετος και μολις ξεκινησει νηπιο τοτε θα της το κοψω.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα δύο μου παιδιά είναι η Δύση & η Ανατολή στο θέμα του ύπνου.

Ο Αλέξανδρος κοιμόταν όλη νύχτα σερί απο 2 μηνών.Όποτε ήταν η ώρα να κοιμηθεί τον έπαιρνα αγκαλιά, του σιγοτραγουδούσα ένα νανούρισμα και τον έβαζα στο κρεβάτι του ενώ ηταν ακόμα ξύπνιος, και κοιμόταν μια χαρά. Sleep Μέχρι 8 μηνών κοιμόταν στο ίδιο δωμάτιο με μας λόγω έλλειψης χώρου και φοβήθηκα όταν μετακομίσαμε,ότι θα του έρθει δύσκολο και θα ξυπνάει. Καμία σχέση.Αν εξαιρέσουμε τις φορές που ήταν άρρωστος,δεν έχει εκδηλώσει ο ίδιος την ανάγκη να έρθει ούτε καν στο κρεβάτι μας, ακόμα και τώρα που το μωρό κοιμάται στο δικό μας δωμάτιο και ο ίδιος έχει χαμηλό κρεβάτι και μπορεί να ανεβοκατεβαίνει. Μερικές φορές θέλει παραμύθι για να κοιμηθεί αλλά ποτε δεν τον παίρνει ο ύπνος με το παραμύθι, απλά μου λέει "μαμά τελείωσε το παραμύθι, καληνύχτα".
Ο Θοδωρής είναι άλλη ιστορία, αν και τον είχα ξεκινήσει και αυτόν το ίδιο πρόγραμμα με τον Αλέξανδρο (αγκαλιά, νανούρισμά, λογάκια κτλ). Απλά δεν έπιασε. Κάθε μέρα για να κοιμηθέι θέλει 20 λεπτά αγκαλιά και πήγαινε έλα. Δεν είμαι της γνώμης να το αφήνω να κλαίει, αλλά το προσπάθησα κι αυτο και για μισή ώρα (και πολύ άντεξα) έκλαιγε με λυγμούς και αναφιλλητα. Φυσικά ούτε που κουράστηκε καθόλου για να κοιμηθεί μετά, ακόμα και στην αγκαλιά μου, ήταν με το μάτι γαρίδα. Μερικές φορές το βάζω στο κρεβάτι του και κοιμάται μετά από κανένα 20λεπτο που παλεύει με τις κουβερτούλες του. Μερικές φορές απλά δεν πιάνει τίποτα...

Απλά πιστεύω ότι είναι διαφορετικοί χαρακτήρες και ότι κάτι που έπιασε στον ένα δε σημαίνει ότι πιάνει γενικά σε όλα τα παιδιά.
να δω όταν θα μεταφέρω και το μικρό στο παιδικό δωμάτιο, θα κοιμούνται καθόλου ή θα αρχίσουν τους μαξιλαροπόλεμους???
ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ? - Σελίδα 2 215994

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βασικα ειναι πώς θα μαθει το παιδι απο μωρό, αλλα και πώς θα βγει σε καθε μανουλα.
Σιγουρα νιώθουμε την αναγκη να τα κραταμε αγκαλίτσα και να τα κοιμιζουμε αλλα μετα γινετε "κακια" συνηθεια.
Εγώ επειδή απο την εγκυμοσύνη ακομα ειχα φρικτούς πόνους στην μεση και στην πλάτη δεν τον κρατούα πολύ αγκαλιά. Τον τάιζα παιζαμε, του εκανα χαδάκια και μετά τον ξαπλωνα και κοιμόταν μονος του.
Μετά τους 7 μηνες που κοιμόταν λιγότερο μεσα στη μερα τον ξαπλώναμε διπλα μας για να μαθει τον μεσημεριανο ύπνο μεχρι που 9 μηνων αρχισε να γκρινιαζει και ήθελε να κοιμαται μονος του στο κρεββατι του.
Βολικο παιδακι δεν λεω. Τώρα ειναι 14 μηνων, τον ξαπλώνω στις 9 και για κανενα μισαωρο λεει τα δικα του, που και που κραψουριζει για να παω να του πω γλυκολογα και να τον χαιδεψω και μετα κοιμαται. Απλα εχουμε κολλημα μετην πιπιλα στον υπνο και δεν ξερω τι θα γινει οταν ερθει η ωρα να την κοψουμε....
Παντως πιστευω οτι θελει λιγο υπομονη οπως ειπαν και αλλες κοπελες. Δηλαδη να το αφησεις μονο του κι ας σε ζηταει, κι ας ερχετε σε σενα, εσυ παλι στο κρεββατι θα το γυρνας. Ποσες φορες 1-2-...30???Θα τον πετυχεις το σκοπό σου. Το εχω δει πολλες φορες στην Νταντα που δειχνει ο Σκαι. Απότι λενε πιάνει!!!χιχι..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις