Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
401 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 401 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 12:50 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
MariaM έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
Απλα, απολαυσε το

αχ γιαννα μου.. τι να απολαυσεις?? τους αφορητους πονους?? που μεχρι να βγει το μωρακι γινονται ολο και πιο ανυποφοροι??
η απολαυση ειναι μετα-οταν βλεπεις το πλασματακι σου!! γιατι μεχρι τοτε περνας ενα μαρτυριο τραγικο.....
(κατα την γνωμη μου παντα)

Ε, εντάξει ολόκληρο παιδί βγαίνει... Γίνεται χωρίς πόνο; Όμως ο κάθε πόνος σε φέρνει πιο κοντά στο μωρό και φεύγει. Ας σκεφτόμαστε θετικά γιατί είναι μια γυναίκα που έχει ανάγκη απο θετική σκέψη γιατί πρόκειται να το ζήσει όλο αυτό. Εξάλλου ξέρω και γυναίκες που δεν ένιωσαν το παραμικρό. Έκαναν επισκληρίδιο από την αρχή και δεν κατάλαβαν τίποτα από πόνο.

ζητω συγνωμη απο την μαμα κατερινα που ειπα μονο τα αρνητικα..
μακαρι να ειναι απο τις τυχερες που ανεφερε το μαρακι!!!!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί Chrisla μου! Μαμά Κατερίνα όταν πας να γεννήσεις αν προλαβαίνεις ειδοποίησέ μας να προσευχηθούμε όλες μαζί να γεννήσεις γρήγορα και όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα! Very Happy

27Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 12:58 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
Απλα, απολαυσε το

αχ γιαννα μου.. τι να απολαυσεις?? τους αφορητους πονους?? που μεχρι να βγει το μωρακι γινονται ολο και πιο ανυποφοροι??
η απολαυση ειναι μετα-οταν βλεπεις το πλασματακι σου!! γιατι μεχρι τοτε περνας ενα μαρτυριο τραγικο.....
(κατα την γνωμη μου παντα)

chrisla αχχχχχ κοριτσακι. Εγω το ειπα οτι γεννησα με καισαρικη και ετσι δεν ξερω ουτε απο πονος ουτε τπτ. Και θεωρω οτι οι πονοι μετα την καισαρικη δεν συγκρινονται με τους πονους της γεννας. Οσο για την απολαυση το ελεγα για την μαγεια της στιγμης και την αναμονη να γνωρισει το ανθρωπακι που κρυβεται μεσα της. Φανταζομαι δεν το σκεφτεσαι αυτο και παρα πολυ εκεινη την ωρα ε?? Shocked Shocked

γιαννα μου δεν το ειπα για να σε μειωσω η' να σε προσβαλλω.. ειδα που εγραψες για την καισαρικη.. το ειπα απλα για να εκφρασω τις σκεψεις μου.. αυτο που λενε ολες οι μανουλες οτι η πιο ευτυχισμενη στιγμη της ζωης μας ειναι η γεννηση του παιδιου μας, με βρισκει απολυτα συμφωνη φυσικα!!!! οσο για την μαγεια που λες, εγω προσωπικα δεν το ενιωσα αυτο σε καμια απο τις δυο γεννες μου.. οι πονοι δεν με αφηναν να καταλαβω και να νιωσω καμια μαγεια, ουτε κατι γλυκο.. απλα ανυπομονουσα να βγουν τα ζουζουνια γερα, και να απαλλαγω απο τους πονους.. λυπαμαι αν ακουγομαι "ωμη" η' αναισθητη, αλλα ειναι η αληθεια μου

Θα συμφωνήσω και εγώ. Την μαγεία αυτή της στιγμής την ένιωσα και εγώ μόνο την κρίσιμη στιγμή, δηλαδή όταν γεννήθηκε το μωρό. Και ακόμα και αν για τους επόμενους 6 μήνες έλεγα πως εγώ το δεύτερο θα το κάνω με καισαρική και ολική για να μην καταλάβω τίποτα (φυσικά έχω άγνοια για τους πόνους από την καισαρική αλλά αυτό που δεν γνωρίζεις το φοβάσαι λιγότερο),... τώρα λέω πως είμαι έτοιμη ψυχολογικά να το ξαναπεράσω όλο αυτό άλλη μία φορά. Αξίζει να το περάσεις μόνο και μόνο για την στιγμή της γέννησης. Είμαι από τις περιπτώσεις που ενώ ταλαιπωρήθηκα όταν γέννησα, μετά ένιωθα τόσο ανακουφισμένη και χαρούμενη που μου έφυγε όλη η κούραση και η εξάντληση! Οπότε όσο και τραυματική να ειναι μια έμπειρία μπορείς να το ξεπεράσεις και την επόμενη φορά να πας πιο προετοιμασμένη και το βασικότερο, με θετική σκέψη και καλή ψυχολογία. Μαμά Κατερίνα, πιστεύω πως αν καταφέρεις να αποβάλλεις τον φόβο σου, η διαδικασία θα είναι πιο εύκολη από την πρώτη φορά.

28Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 1:33 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια μου δινετε κουραγιο(αν και ξερω τι με περιμενει) κι εγω σκεφτομουν πως παιζει ρολο οτι γενναω παλι μετα απο 4μιση χρονια και σιγουρα αυτο που με καθησυχαζει ειναι πως θα δω την κορη μου και γενικα η μαγεια αυτη της στιγμης μετα ξανασκεφτομαι ποσο θα ειναι??? 10 ωρες?? μια μερα?? θα περασει ... Very Happy Very Happy Very Happy

29Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 1:44 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CHRISLA2216 έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
Απλα, απολαυσε το

αχ γιαννα μου.. τι να απολαυσεις?? τους αφορητους πονους?? που μεχρι να βγει το μωρακι γινονται ολο και πιο ανυποφοροι??
η απολαυση ειναι μετα-οταν βλεπεις το πλασματακι σου!! γιατι μεχρι τοτε περνας ενα μαρτυριο τραγικο.....
(κατα την γνωμη μου παντα)

chrisla αχχχχχ κοριτσακι. Εγω το ειπα οτι γεννησα με καισαρικη και ετσι δεν ξερω ουτε απο πονος ουτε τπτ. Και θεωρω οτι οι πονοι μετα την καισαρικη δεν συγκρινονται με τους πονους της γεννας. Οσο για την απολαυση το ελεγα για την μαγεια της στιγμης και την αναμονη να γνωρισει το ανθρωπακι που κρυβεται μεσα της. Φανταζομαι δεν το σκεφτεσαι αυτο και παρα πολυ εκεινη την ωρα ε?? Shocked Shocked

γιαννα μου δεν το ειπα για να σε μειωσω η' να σε προσβαλλω.. ειδα που εγραψες για την καισαρικη.. το ειπα απλα για να εκφρασω τις σκεψεις μου.. αυτο που λενε ολες οι μανουλες οτι η πιο ευτυχισμενη στιγμη της ζωης μας ειναι η γεννηση του παιδιου μας, με βρισκει απολυτα συμφωνη φυσικα!!!! οσο για την μαγεια που λες, εγω προσωπικα δεν το ενιωσα αυτο σε καμια απο τις δυο γεννες μου.. οι πονοι δεν με αφηναν να καταλαβω και να νιωσω καμια μαγεια, ουτε κατι γλυκο.. απλα ανυπομονουσα να βγουν τα ζουζουνια γερα, και να απαλλαγω απο τους πονους.. λυπαμαι αν ακουγομαι "ωμη" η' αναισθητη, αλλα ειναι η αληθεια μου

chrisla μου ουτε παρεξηγηθηκα ουτε τπτ. Δεν ενιωσα οτι ειχες προθεση να με προσβαλλεις. Καταλαβα απολυτα αυτα που γραφεις.. Κανενα προβλημα μανουλα..
Καλα κανεις και αναφερεις την εμπειρια σου και ειναι απολυτα κατανοητη η προσμονη σου να γεννηθουν τα παιδακια σου για να σταματησεις να πονας. Εδω ειχα εγω αυτην την προσμονη που τον μοναδικο πονο που ενιωσα ηταν οταν πιεσαν την κοιλια μου για να κατεβει το μωρο. Σιγα τον πονο δλδ.
ChrisLa μου Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 417472 Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 417472

30Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 6:23 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΜΕΙΣ ΚΑΛΑ Κ ΟΠΩΣ ΕΡΘΟΥΝΕ!!!!
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ Κ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ...
ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ Κ ΑΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ.
ΑΝ Κ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΦΟΒΙΣΕ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ!!!
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΤΟΥ ΣΤΑΞΩ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ????

31Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 7:53 am

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΜΕΙΣ ΚΑΛΑ Κ ΟΠΩΣ ΕΡΘΟΥΝΕ!!!!
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ Κ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ...
ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ Κ ΑΠΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ.
ΑΝ Κ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΦΟΒΙΣΕ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ!!!
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΤΟΥ ΣΤΑΞΩ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ????
Εχεις δικιο για τα μωρα γερα να ναι κι οπως ερθουν...Να μη σκασεις κανενα φακελακι,εγω εχω ακουσει οτι 2 χρονια μετα τη καισαρικη δεν υπαρχει προβλημα για φ.τ.Ψαξ'το!

32Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 11:21 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το μόνο σίγουρο είναι οτι από τη στιγμή που ξεκινάει ο τοκετός θα γεννήσεις..Τι θα κάνεις;
Είτε πονέσεις πριν είτε μετά δεν εχει σημασια..στο κατω κατω παιδια γενναμε οχι φουντούκια! χι χι χι
Εγω το πρωτο το γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο σε 9 ωρες ακριβως,..Θυμαμαι 4-5 πολυ δυνατους πονους απο τα 4 εκ στα 5 εκ...μπορει και να εκανα 3-4 ωρες να παρω αυτο το 1 εκ... μου το ειχε πει κ ο γιατρος οτι το ζορι ειναι να πας στα 5 εκ..μετα παιχνιδακι!
και ετσι ηταν! πηγα απο τα 5 εκ στα 10 σε 15 λεπτά...έσπρωξα 3 φορές και τσούπ!! βγήκε το ζουζουνι....
ελπιζω και τωρα να γεννησω με τον ιδιο τροπο μονο πιο συντομα αν γινεται γιατι ειχε πιαστει η μεση μου! (ακους μικρο μου φασολακι; σε 3-4 ωρες σε θελω έξω!)

33Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 11:36 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και να μαι κι εγω η πρωταρα ερχομαι να πω πως ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΔΙΩΞΕΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ!!!!


οπως οταν πηγα να κανω τατουαζ.....ειπα οχι δεν θα πονεσω τερμα .εφτιαξα ψυχολογια και τελικα ολοι με κοιτουσαν σαν να λενε αναισθητη ειναι????


καλα τι συγκρινεις θα πειτε......ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΦΟΒΗΣΕΙ.....!!!! Γιατι αν το κανω θα γινω σαν αγγουρι απο το φοβο....οποτε καλυτερα να γινω πιπερια καυτερη παρα αγγουρι..... Very Happy


- μα τι λεω???? ειναι η αγωνια που θελω να ερθει η ωρα να γεννησω και να δω το μπεμπη να με συγχωρειτε.... Embarassed Embarassed Razz

34Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 12:34 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:και να μαι κι εγω η πρωταρα ερχομαι να πω πως ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΔΙΩΞΕΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ!!!!


οπως οταν πηγα να κανω τατουαζ.....ειπα οχι δεν θα πονεσω τερμα .εφτιαξα ψυχολογια και τελικα ολοι με κοιτουσαν σαν να λενε αναισθητη ειναι????


καλα τι συγκρινεις θα πειτε......ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΦΟΒΗΣΕΙ.....!!!! Γιατι αν το κανω θα γινω σαν αγγουρι απο το φοβο....οποτε καλυτερα να γινω πιπερια καυτερη παρα αγγουρι..... Very Happy


- μα τι λεω???? ειναι η αγωνια που θελω να ερθει η ωρα να γεννησω και να δω το μπεμπη να με συγχωρειτε.... Embarassed Embarassed Razz

Χαχαχαχα... Είσαι απίστευτη! Υπομονή, όλα στον καιρό τους... Very Happy Δεν ξέρω αν το τατουάζ πονάει το ίδιο αλλά αξίζει να το ζήσεις, πίστεψέ με!

35Δευτερος τοκετος.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτερος τοκετος.. Παρ Απρ 15, 2011 1:20 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
blackrose έγραψε:και να μαι κι εγω η πρωταρα ερχομαι να πω πως ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΔΙΩΞΕΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ!!!!


οπως οταν πηγα να κανω τατουαζ.....ειπα οχι δεν θα πονεσω τερμα .εφτιαξα ψυχολογια και τελικα ολοι με κοιτουσαν σαν να λενε αναισθητη ειναι????


καλα τι συγκρινεις θα πειτε......ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΦΟΒΗΣΕΙ.....!!!! Γιατι αν το κανω θα γινω σαν αγγουρι απο το φοβο....οποτε καλυτερα να γινω πιπερια καυτερη παρα αγγουρι..... Very Happy


- μα τι λεω???? ειναι η αγωνια που θελω να ερθει η ωρα να γεννησω και να δω το μπεμπη να με συγχωρειτε.... Embarassed Embarassed Razz

Χαχαχαχα... Είσαι απίστευτη! Υπομονή, όλα στον καιρό τους... Very Happy Δεν ξέρω αν το τατουάζ πονάει το ίδιο αλλά αξίζει να το ζήσεις, πίστεψέ με!

μαρακι ποναει το τατου αλλα η ψυχολογια...η καλη ψυχολογια ειναι το πιο καλο φαρμακο και ειμαι φανατικη σε αυτο.....κι εγω οοοολοι μου λενε αχ και θα πονας και ερχεται η δυσκολη ωρα και..και... ΚΑΙ οταν μπηκα προ μιας εβδομαδας μεσα με συσπασεις ολοι αγωνιουσαν και αγχωθηκαν εκτος απο μενα.....γιατι? λεω οκ ποναμε τι κανουμε? ψυχραιμια και λεμε να πανε ολα καλα κι αν ερθει το μωρακι ακομα καλυτερα...!!! χαλαρωσα,σκεφτομουν θετικα,ημουν ψυχραιμη,ειχα τον αντρα μου καιλεγαμε χαζα να περασει η ωρα και να ξεχνιεμαι κι ολα πηγανε καλα....ασχετα οτι εμεινα μια νυχτα μεσα και τελικα οκ δεν γεννησαμε! το παν ειναι η ψυχικη ηρεμια...ετσι πιστευω......!!!!κι οτι θε να ρθει ας ερθει...οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο εξαλλου!!!!! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις