Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
173 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 173 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 43]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι να μην εχει τιποτα, καληνυχτα αγγελικουλα

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι............κλαίω ρε αγγελικούλα κλαίω Sad στεναχωριέμαι για τον μπαμπά μου, τι θα κάνω;; Είναι πολύ καλός πατέρας, μου σταθηκε και μάνα και μπαμπας μέχρι να γίνει καλά η μαμά μου και να γυρίσει σπίτι, πως θα καταφέρω να πάψω να μην στεναχωριέμαι;;..επειτα σκέφτομαι και την μαμά μου πως θα είναι οταν γίνει αυτο που μας έχουν πεί οι γιατροί ;;;;;; Αυτό με τρομάζει πολύ..τώρα κοιμούνται μαζί αγκαλίτσα τους κοιτούσα επί 10 λεπτά και κλαίω κλαίωωωωωωωω........

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενάκι και Μαρίτσάκι καλά είμαι και σπίτι ολα καλά, γελάμε και κάνουμε σαν να μην συμβαίνει τίποτα, είναι πολύ καλό το κλίμα έιναι και το μωρό και περνάμε όμορφα αλλά ολοι το βραδυ που πεφτουμε στο κρεβάτι είμαστε χάλια.....

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ εχω χασει επεισοδια μαλλον με τον μπαμπα σου, ενα θα σου πω επειδη εχω χασει τον δικο μου, ζησε την καθε στιγμη με χαρα μαζι του οσο ειναι καλα, αντι να καθεσαι να κλαις, θα κλαψεις οταν ερθει η ωρα τωρα κοιτα να ξεζουμισεις αναμνησεις

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό κάνω σήμερα πήγαμε και βολτούλα και μέχρι πρίν λίγο ήμασταν στο σαλόνι, επίσης ήρθα εδώ με το μωρό για να το χαρεί και οχι μόνο για την δουλειά, απο την ημέρα που ήρθαμε με τον μπέμπη είναι πολύ χαρούμενος.....αλλά έτσι που τον είδα τώρα με τη μαμά μου συγκινηθηκα πολύ!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρίτσα, ακόμα δεν την είπα την καληνύχτα μου!!

Ρε Βασούλα μου...
Μου φαίνεται εμείς πάμε μαζί σε όλα...
Κι εγώ έκλαιγα τώρα αλλά για άλλο λόγο. Διάβαζα πάλι το θέμα της blackrose και δε μπορούσα να κρατηθώ. Ήρθε και ο Νίκος και με πήρε αγκαλίτσα να ηρεμίσω...

Ξέρω πως είναι δύσκολο, να ξέρεις πως κάποιος θα φύγει, κι εσύ να προσπαθείς να κρατηθείς, να μην κλάψεις. Κι ο φόβος...
Ο φόβος και η ανασφάλεια για το πως θα είναι μετά...
Να κάνεις αυτό που σου λέει η Μαρίτσα. Να "φωτογραφίσεις" όλες τις καλές στιγμές σας, και να φτιάξεις ένα άλμπουμ στο μυαλό σου μέσα, που θα το ξεφυλλίζεις σε κάθε ευκαιρία.
Προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι.
Τουλάχιστον να μην του το δείχνεις...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με τίποτα δεν του το δείχνουμε, δεν ξέρει πως έχει όγκο αλλά του είπαμε ψέματα πως είναι μια κύστη.......στεναχωριέμαι ρε γαμώτο πάρα πολύ και φοβάμαι για το τι θα ακολουθήσει........

Οσο για την blackrose άστο πίκρα αγγελικούλα μου...

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ.ΣΚΕΨΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΛΥΠΗΜΕΝΗ???
ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ....ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ/??ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ/ΝΟ,ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΚΑΝΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙΣ.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασουλα μου τα κοριτσια που εχουν περασει κατι παρομοιο τα ειπαν πολυ σωστα! Ζησε τις στιγμες μην χανεις δευτερολεπτο!!! Εμεις ειμαστε εδω για οτι θελεις!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασούλα μου, δεν ξέρω αν θα σε στεναχωρήσει αυτό που θα πω, αλλά είναι μια σκέψη που θέλω να την πω...

Ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο να χάνεις κάποιον που αγαπάς, είτε γιατί πρέπει να φύγει, είτε γιατί χώρισες, είτε γιατί θα μετακομίσει/μεταναστεύσει, είτε γιατί θα τον πάρει ο Θεούλης κοντά του.
Η κολλητή μου έχασε τον παππού της πριν περίπου 2,5 χρόνια. Η γιαγιά της έκλαιγε, η μαμά της το ίδιο. Το ίδιο κι εκείνη που τον αγαπούσε περισσότερο κι από τον μπαμπά της μπορώ να πω...
Ο παπάς λοιπόν την ώρα που έψελνε, τους είπε "Πριν από εσάς, κήδεψα ένα παλικάρι 40 χρονών, που άφησε πίσω την οικογένειά του... Σας παρακαλώ μην κλαίτε, ήταν μεγάλος άνθρωπος... Τι να πουν και οι άλλοι, που χάνουν τα παιδιά τους..."
Δεν ξέρω αν η οικογένεια της φίλης μου θίχτηκε.
Αλλά ειλικρινά ήθελα να πω αυτό:
Όταν διαβάζω θέματα σαν της blackrose και άλλα παρόμοια, το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτό: οι γονείς μας, οι παππούδες μας, έζησαν. Κι έζησαν ευτυχισμένα μπορώ να πω... Γνώρισαν διάφορες εποχές, είδαν τα παιδιά τους να μεγαλώνουν και απέκτησαν εγγόνια...
Τι άλλο τους μένει, παρά να είναι ευτυχισμένοι? "Χορτασμένοι" αν μου επιτρέπεται η έκφραση - αν κ ξέρω πως η ζωή είναι γλυκειά. Και μικρή. Πολύ μικρή...

Γιαυτό λοιπόν, σκέψου πως, όλα περνάνε. Όλα τα γιατρεύει ο χρόνος...
Κι ίσως αν ο πατέρας σου γνώριζε για την κατάστασή του -που μεταξύ μας, είστε σίγουροι ότι μπορείτε να τον "κοροϊδέψετε"???- ίσως να μπορούσε να εκμεταλλευτεί καλύτερα το χρόνο που του απομένει...
Δε νομίζεις πως έχει αυτό το δικαίωμα??
Με όλο το θάρρος, κι ελπίζω να μην παρεξηγούμαι...
Βασούλα μου, σε συμπαθώ πολύ.
Όλες σας από την πρωινή παρεούλα. Σας νιώθω φίλες μου.
Γιαυτό και στα λέω αυτά.
Κουράγιο. Μόνο αυτό έχω να πω...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μου σας καληνυχτώ.
Είπα ότι θα κάτσω για λίγο και πέρασε 1,5 ώρα.
Μέχρι και ο Νικος έπεσε για ύπνο κι εγώ είμαι ακόμα εδώ....

Σας φιλώ γλυκά!!!
Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν.12!! - Σελίδα 21 417472 Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν.12!! - Σελίδα 21 417472 Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν.12!! - Σελίδα 21 417472

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα ουτε τον Ν γνωρισε ουτε νυφη με ειδε ουτε τα εγγονια του Crying or Very sad

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα αγγελικη μου! βασουλα μου κουραγιο, εδω ειμαστε να μας μιλας

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:εμενα ουτε τον Ν γνωρισε ουτε νυφη με ειδε ουτε τα εγγονια του Crying or Very sad


Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Αυτες ειναι αδικιες! Και υπαρχουν αλλοι γονεις που ζουνε και δεν εχουν δει ποτε τα εγγονια τους! Twisted Evil Twisted Evil

Νευριασα βραδιάτικα!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασουλα μου εγω λεω οτι καλυτερα να κλαις κρυφα για να μη σε δει φυσικα.αλλα ειμαι υπερ του να κλαις κ να βγαζεις τη στεναχωρια.Εχω χασει το πατερα μου,τον πατριο μου.Δυο φορες ενιωσα τον πονο.Κι τωρα οσες φορες το νιωθω κλεινομαι στο μπανιο η καπου κ κλαιω να μου φυγει.Καμμια φορα ξαλαφρωνεις με το κλαμα.Οσο κι να ποναει,ειναι δυσκολο,αλλα ειναι θελημα θεου κουκλα μου.Κ συμφωνω με την Αγγελικη.Καλυτερα να γνωριζει.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα...
Συγνωμη που θα πεταχτω με αλλο θεμα αλλα ειμαι πραγματικα να βαλω τα κλαματα..ειμαι τοσο ζωον που δε μπορω να πατησω ποδι για την δικη μου οικογενεια....Εχω εναν αντρα που τον υπεραγαπαω,αλλα χθες ηταν η πρωτη φορα και η τελευταια που σκοτωθηκαμε μπροστα στο 3ων μηνων μωρο μου για το γαμ@@@@νο ονομα..Μπλεκεται η κουνιαδα εκει που δεν την σπερνουν,τα πεθερικα που το εγγονι τους το εχουν χεσμενο απο πριν γεννηθει..Αλλα παρ'ολα αυτα θελουν κι απαιτουν να κανουν κουμαντο στο δικο μου παιδι...κι ο αλλος δε μιλαει..
απο χθες ολα αλλαξανε μεσα μου για ολα...τι σκατα θα κανω ρε κοριτσια??

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ?! ΝΟΖΙΜΩ ΠΩΣ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ!!! ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ , ΣΤΑΣΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ!!! ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ?! ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 10 ΧΡΟΝΩΝ , ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ 2 ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ... ΞΕΡΑΜΕ ΤΙ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ! ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ... ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ ΒΡΑΔΥ ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΟΥ!!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΑΠΩΛΕΙΑ , ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΚΑΠΩΣ : Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Καλημερα...
Συγνωμη που θα πεταχτω με αλλο θεμα αλλα ειμαι πραγματικα να βαλω τα κλαματα..ειμαι τοσο ζωον που δε μπορω να πατησω ποδι για την δικη μου οικογενεια....Εχω εναν αντρα που τον υπεραγαπαω,αλλα χθες ηταν η πρωτη φορα και η τελευταια που σκοτωθηκαμε μπροστα στο 3ων μηνων μωρο μου για το γαμ@@@@νο ονομα..Μπλεκεται η κουνιαδα εκει που δεν την σπερνουν,τα πεθερικα που το εγγονι τους το εχουν χεσμενο απο πριν γεννηθει..Αλλα παρ'ολα αυτα θελουν κι απαιτουν να κανουν κουμαντο στο δικο μου παιδι...κι ο αλλος δε μιλαει..
απο χθες ολα αλλαξανε μεσα μου για ολα...τι σκατα θα κανω ρε κοριτσια??


Καλημερα Τατιανα μου.Ξεκινησανε οι καυγαδες περι ονοματος??Αχ κουκλα μου υπομονη.Εγω λεω να κατσεις να κουβεντιασεις σε μια ασχετη στιγμη με τον αντρα σου κι να του πεις οτι θελεις να μιλησετε ηρεμα χωρις φωνες.Με κουβεντα λυνονται ολα τα προβληματα.Πιστευω οτι αμα αγαπιεστε θα βρεθει η λυση αρκει να τον πεισεις να μην δινει σημασια σε εξωτερικους παραγοντες.Απο τη στιγμη 'που κανατε παιδι οικογενεια ειστε εσεις οι 3.Εσεις αποφασιζετε τι θα γινει μες το σπιτι σας.Οποτε υπομονη.

(κι γτ λες οτι πεταγεσαι?εδω ημαστε για ολες)

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Καλημερα...
Συγνωμη που θα πεταχτω με αλλο θεμα αλλα ειμαι πραγματικα να βαλω τα κλαματα..ειμαι τοσο ζωον που δε μπορω να πατησω ποδι για την δικη μου οικογενεια....Εχω εναν αντρα που τον υπεραγαπαω,αλλα χθες ηταν η πρωτη φορα και η τελευταια που σκοτωθηκαμε μπροστα στο 3ων μηνων μωρο μου για το γαμ@@@@νο ονομα..Μπλεκεται η κουνιαδα εκει που δεν την σπερνουν,τα πεθερικα που το εγγονι τους το εχουν χεσμενο απο πριν γεννηθει..Αλλα παρ'ολα αυτα θελουν κι απαιτουν να κανουν κουμαντο στο δικο μου παιδι...κι ο αλλος δε μιλαει..
απο χθες ολα αλλαξανε μεσα μου για ολα...τι σκατα θα κανω ρε κοριτσια??


τα κλασσικα θεματα !!! Σωστα τα λεει η Μανουλα απο επανω !! οικογενεια ειστε εσεις οι 3 και κανενας αλλον πλεον!! εσυ και ο αντρας σου θα αποφασισετε ποιο θα ειναι το ονομα του παιδιου!!! Μην αφησεις κανεναν να μπει αναμεσα σας εστω και σε αυτο το θεμα!! ασε γτ και εγω τρελενομαι με αυτα .....

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Καλημερα...
Συγνωμη που θα πεταχτω με αλλο θεμα αλλα ειμαι πραγματικα να βαλω τα κλαματα..ειμαι τοσο ζωον που δε μπορω να πατησω ποδι για την δικη μου οικογενεια....Εχω εναν αντρα που τον υπεραγαπαω,αλλα χθες ηταν η πρωτη φορα και η τελευταια που σκοτωθηκαμε μπροστα στο 3ων μηνων μωρο μου για το γαμ@@@@νο ονομα..Μπλεκεται η κουνιαδα εκει που δεν την σπερνουν,τα πεθερικα που το εγγονι τους το εχουν χεσμενο απο πριν γεννηθει..Αλλα παρ'ολα αυτα θελουν κι απαιτουν να κανουν κουμαντο στο δικο μου παιδι...κι ο αλλος δε μιλαει..
απο χθες ολα αλλαξανε μεσα μου για ολα...τι σκατα θα κανω ρε κοριτσια??

τατιανα εγω νομιζω πως ΄΄χανεις το νόημα΄΄΄..κακώς μαλώνεις για το όνομα το οποιο εχετε ηδη αποφασισει και συζητησει πολλες φορες..και ειχες πει και εσυ οκ...οποτε δεν πρεπει να αλλαζεις γνωμη γιατι απλα βλεπει ο αντρα σου οτι δεν εισαι σταθερη....αυτο βολευει την πεθερα...
πρεπει να μαλωσεις...ναι!! αλλά οχι για το ονομα αλλα το οτι ανακατευονται πολυ περισσοτερο απο οτι πρεπει και εχουν δικαιωμα ..σε μια νεα οικογενεια...μη νομιζεις οτι αν δε βαλεις το ονομα θα αλλαξει κατι...ουτε αν το βαλεις ολα θα ηρεμησουν...
το προβλημα ειναι οτι θελουν να ανακατευονατι και να σας ανακατευουν και αυτο πρεπει καποια στιγμη να καταλαβει ο αντρα σου...!!
εσυ ομως προσπαθησε να εισαι ηρεμη γιατι οταν χανεις την ηρεμια σου... χανεις και το δικιο σου!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα.....Τι να πρωτογράψω;;; Καταρχήν δεν ήξερα πως χάσατε τους μπαμπάδες σας, πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ και χίλια συγνώμη αν σας θύμισα καταστάσεις αλλά δεν μπορούσα ήθελα να το βγάλω απο μέσα μου....

Αγγελικούλα μου σε όλα έχεις δίκιο όσα γράφεις και μάλιστα αυτά τα συζητάμε κάθε μέρα με την μαμά και τον αδερφό μου, όμως είναι νέος ρε γαμώτο, είναι 60 χρονών και ναι έχει δικαίωμα να του το πούμε αλλά δεν του το λέμε, φοβομαστε πως θα το πάρει!!!

Μιλουπάκι μου ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!

Μανούλα ναι πονάει πάρα πολύ!!!

Βιβιανάκι όντως αυτό που λές γινεται σε πολλές οικογένειες και είναι κρίμα!!!

Τατιάνα οχι δεν πετάχτηκες καλά έκανες και έγραψες, ουφφφ βρε κορίτσι μου τι πράγμα και αυτό....να σου πω για εμάς;;; Τα πεθερικά μου αποφάσισαν να αλλάξουν ρότα ενα μηνα πρίν γεννησω, εχουν γίνει οι καλύτεροι μου στρώνουν κοκκινα χάλια αλλά να το βράσω τώρα...
Εγώ έχω περάσει πολύ δύσκολες καταστάσεις, η μαμα μου ηρθε σπίτι οταν ήμουν 14 χρονών μεχρι τότε καθε Πασχα και Χριστουγεννα τα περνούσα στα νοσοκομεία που καθόμουν 15 μέρες, μια φορά είχα να την δώ 2 χρόνια...μια αλλη φορά μας πήραν τηλ οτι τελειώνει και να ετοιμαζόμαστε, οι γιατροι μας έφαγαν οτι είχαμε και δεν είχαμε.....τυχαία πήγε Αγγλία και ξαναπερπάτησε, μετά επαθα εγώ ατυχήμα ήμουν μήνες σε κώμα και τώρα αρρώστησε ο πατερας μου......όλα αυτα τα ξέρει ο άνδρας μου και ταν με ζήτησε του είπα το ναι και πως θέλω να περάσω ήρεμη ζωή γιατι έχω περάσει πολλά δύσκολα...οι γονείς σου είναι απών και με πολεμάνε μην διανοηθείς ποτέ πως μέσα στο σπίτι που θα φτιάξουμε θα κανεις καυγάδες για αυτούς..ετσι του είπα του εξηγηθηκα οως για τα ονοματα των παιδιων,,δεν έχω καμια ορεξη για γκρίνιες και μπορεί να αλλαξαν αλλά όνομα δεν θα παρουν γιατι πολύ απλά δεν το αξίζουν....

Δεν θα του επετρεπα ποτε να μου γκρινιάξει για αυτούς ποτε και ο ιδιος ανηγγειλε πως το παιδι θα πάρει το ονομα του μπαμπά μου, όχι εγώ....
Μίλα με τον αντρούλη σου και εξηγησε του τι σε στεναχωρεί είμαι σίγουρη πως θα σε καταλάβει, μιλα του με ηρεμία και σεβασμό!!!

Καλά οι άλλοι έχουν χεσμένο το εγγονι και έχουν και αποψη;;;..και η κουνιάδα τι ζορι τραβάει;;;;

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bouboukitsa μπορεί να το είχαν συμφωνήσει εξαρχής αλλά κάτι να μεσολάβησε και η κοπέλα να τα χει πάρει στη κράνα.....και στο κάτω κάτω αυτή είναι η μάνα και νομίζω πως έχει όλο το δικαίωμα να αποφασισει και αυτή για το παιδί που κουβαλούσε μέσα της και που γέννησε.....
καλά εγώ είμαι πολύ σκληρή σε αυτά δεν έχει τέτοια σε εμένα θα τους πάρει και θα τους σηκώσει..να ταν καλοί και σωστοί κι εγώ οχι μόνο όνομα θα τους έβγαζα αλλά και άλλα πολλά θα τους έκανα...αλλά δεν ήταν εξυπνοι να κερδίσουν την αγάπη μου.


GEODATOU έγραψε:ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ.ΣΚΕΨΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΛΥΠΗΜΕΝΗ???
ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ....ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ/??ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ/ΝΟ,ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΚΑΝΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙΣ.

Vivian έγραψε:Βασουλα μου τα κοριτσια που εχουν περασει κατι παρομοιο τα ειπαν πολυ σωστα! Ζησε τις στιγμες μην χανεις δευτερολεπτο!!! Εμεις ειμαστε εδω για οτι θελεις!!!

Αυτό κάνω κορίτσια μου, δεν χάνω λεπτο, μάζεψα τα πραγματα μου και εφερα το παιδί εδώ στο πατρικό μετά απο παρότρυνση του άντρα μου και τον ευχαριστώ πολύ..θα μείνω πολύ καιρό...εφερα πολύ ευτυχια στο σπίτι και ο μπαμπάς μου όλο χαμογελάει..βέβαια είναι και η δουλειά στην μέση αν δεν ερχόμουν ο αδερφός μου δεν θα τα καταφερνε μόνος και ο μπαμπάς μου θα στεναχωριόταν πολύ...τώρα την Δευτερα θα φύγω με τον μπεμπη να πάω λίγο στον αντρούλη μου κάποιες μέρες και θα ξαναρθω!!!

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΒΑΣΟΥΛΑ!!!!! ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ! ΑΚΟΥ ΜΕ !!! Smile

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασουλα να σου πω...εισαι καλαματιανη???

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασουλα μπραβο για την δυναμη σου ρε κοριτσι....να χαιρεσαι την οικογενεια σου....
οσο για το δικο μου θεμα...Τωρα που ηρεμησα τελειως και σκεφτηκα πιο λογικα αυτες τις τελευταιες ωρες μιας κι απο την υπερενταση δεν κοιμηθηκα καλα....
σκεφτηκα λοιπον οτι μπροστα στο παιδι μου δε θα ξανα αφησω να συμβει ποτε ξανα κατι τετοιο...Θυμαμαι τα ματακια του και το προσωπακι του και αυτην την στιγμη τρελλαινομαι και λεω δε πα να μαμηθουν τα ονοματα ρε....Αη στο καλο χαλιεμαι και πανω απ'ολοα το μωρο μου ρε..ευχαριστω κοριτσια που ανταποκριθηκατε...
Την καλημερα μου!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 43]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις