Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
448 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 448 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1θελω τις συμβουλες σας Empty θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 1:36 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια σας εχω τρελλανει με την γκρινια και τα ξεσπασματα της μικρης τα οποια πλεον ειναι μονιμα
κλαιει συνεχεια και γκρινιαζει συνεχεια
θελει αυτο πχ εαν δεν το παρει αμεσως χτυπιεται
δεν ξερω πλεον πως να το χειριστω πλεον της μιλαω ηρεμα και απλα οταν χτυπιεται στα πατωματα αδιαφορω για λιγο την παιρνω αγκαλια και σταματαει αλλα πραγματικα εχω κουραστει με ολο αυτο και ο μικρος που ο κακομοιρης ειναι ησυχος δεν μπορω περα απο τα αναγκαια μαμ κακα και νανι δεν μπορω να ασχοληθω μαζι του γιατι ολη μερα εχω σχεδον αγκαλια την αννα μαρια η οποια χτυπιεται και για κατι διαφορετικο
μεχρι στον υπνο ξυπναει 10 φορες και κλαει γιατι της εφυγε η πιπιλα
γιατι εχασε το αρκουδακι
γιατι της εφυγε η καλτσα
γιατι γιατι γιατι
εκτος αυτου απο μωρο ηταν κακοφαγο μετραγαμε τα μλ εως 1 χρονου
τωρα ειναι 26 μηνων και 10 κιλα 87 ποντους
εχουμε κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις δεν εχει τιποτα απλα δεν τρωει τιποτα μα τιποτα
πχ χτες
μισο κομματι ψωμι με μαρμελαδα
μετα 1 αυγο ολα αυτα σε 4 ωρες
το μεσημερι τιποτα αρνειται πεισματικα και κλαει και τα φτυνει
το απογευμα τιποτα
και λιγο πριν κοιμηθει εφαγε λιγο τυροπιτα και γαλα
οσο και να την αφησω να πεινασει δεν πειναει με τιποτα
η παιδιαιτρος μου ειπε να κανω εξεταση και κυστικη ινωση και τα ειδα ολα ξερω οτι ειναι θανατηφορα παθηση και μου το επιβεβαιωσε και η ιδια
της εξηγησα οτι δεν τρωει και δεν παιρνει κιλα
γιατι στην κυστικη ινωση τρως και δεν παχαινεις
μου ειπε οτι σαν παιδιατρος ειναι αναγκασμενη να κανει αυτη την εξεταση εαν σε ενα εξαμηνο δεν παρει βαρος
ρε κοριτσια θα τρελλαθω και σας τρελλανα και εσας ολα μαζεμενα
τι με συμβουλευεται

2θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 1:55 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα pana και χρόνια πολλά! Αν δεν κάνω λάθος σου είχα απαντήσει και σε ένα άλλο τόπικ και θα σου πω πάλι το ιδιο! Το οτι το παιδί σου άλλαξε συμπεριφορά είναι γιατί προστέθηκε ενα ακόμη μέλος στην οικογενεια σας και δεν εχει ακομη προσαρμοστει! Αν θες να το πω και αλλιως δεν εχει πειστει οτι την αγαπάτε το ιδιο όπως πριν και νομιζει οτι ολα αλλαξαν !Γιαυτο προσπαθει με καθε τροπο να σου αποσπασει την προσοχη απο τον μικρο! Θελει πολυ υπομονη και αγάπη μεχρι να νιωσει το παιδι ασφαλες και παλι!

Ειλικρινα δεν στο παιζω εξυπνη αλλα αντιμετωπισα τα ιδια γιατι εχουν πολυ μικρη διαφορα ηλικιας !Ακόμη βεβαια ζηλευει και βαραει τον μικρο αλλα οσο παει κ καλυτερευει!


Οσο για τν γιατρο και την εξεταση ειμαι υπερ στο να την κανεις ,οχι γιατι πιστευω οτι εχει κατι το παιδι σου αλλα για να σου φυγει η ιδεα!

3θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 2:32 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το ξερω εχεις δικιο απλα θελει πολυ μα πολυ υπομονη
υπομονη διαθετω αλλα ειμαι στα ορια της καταθλιψης απο την στεναχωρια

4θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 3:01 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!!!Οντως η κατασταση που περιγραφεις ειναι πολυ δυσκολη και το παιδι προφανως εχει θεμα με το νεο μελος της οικογενειας!!

Στη θεση σου θα εκανα την εξεταση για να ειμαι 100% σιγουρη(αν και εγω πιστευω οπως ειπε και η sasanath οτι δεν εχει κατι) και απο εκει και περα με υπομονη σιγα σιγα θα διορθωθει η κατασταση!Καλο θα ηταν να συμβουλευτεις και καποιο παιδοψυχολο μηπως σε βοηθησει να αντιμετωπισεις καλυτερα την κατασταση!!

5θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 4:08 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα και από μένα και χρόνια πολλά σε όλες τις μαμάδες.
Και εγώ θα σου πω το ίδιο. Από αυτά που περιγράφεις φαίνεται ότι η μικρή κάνει πράγματα για να την προσέξετε.
Δοκίμασες να δεις αν την πας μόνη της μια βόλτα αν θα μπορέσεις να τις δώσεις κάτι να φάει (π.χ. στην παιδική χαρά και να της δώσεις ένα τοστ).
Αφιέρωσε λίγο από το χρόνο σου καθημερινά αποκλειστικά στη μεγάλη (που εδώ που τα λέμε δεν είναι και τόσο μεγάλη).
Σε μικρότερο βαθμό ζήλια αντιμετωπίσαμε και εμείς με την "μεγάλη". Δεν αντέδρασε ποτέ άσχημα απέναντι στον αδερφό της αλλά σε εμάς έκανε πολλά τερτίπια με γκρίνια, παραξενιές στο φαγητό, στο ντύσιμο, δεν ήθελε να πάει παιδικό κτλ.

Υπομονή σου εύχομαι. Σκέψου ότι μεγαλώνουν δεν θα είναι για πάντα μωρά.

6θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 5:52 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οπως τα λες ειναι στην παιδικη χαρα κατι θα φαει
λετε να ειναι ζηλια ε?

7θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 11:45 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα θα κανεις και θα κανεις εξετασεις για την κυστικη ινωση αν και εχει συμπτωματα αυτη η παθηση και μαλιστα απο νωρις !! ευχομαι να μην εχει το παιδακι κατι και να ειναι υγιεστατο ! γραφω κυριως για να παροτρυνω να μιλησεις με την γραμμη για το παιδι οπου θα σε καθοδηγησουν σωστα !! εγω απευθυνθηκα εκει και πραγματι βοηθηθηκα πολυ !το τηλ ειναι 11525

8θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Κυρ Μάης 08, 2011 10:45 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιστεύω ότι τα ξεσπάσματα είναι φυσιολογικά σε αυτή την ηλικία, πόσω μάλλον που ήρθε πρόσφατα και το αδερφάκι! δεν έχουμε φτάσει ακόμα στην ηλικία σας αλλά έχω διαβάσει ότι αυτή τη συμπεριφορά την εχουν λίγο ή πολύ όλα τα παιδάκια.
Η παιδίατρός σου πιστεύω κάνει λάθος που σε αγχώνει για μια εξέταση που θα κάνει σε 6 μήνες, ενώ της περιγράφεις μια γενικότερη συμπεριφόρα αλλά αυτή κοιτάει μόνο έναν αριθμό, τα κιλά της μικρής σου.
Παρόλα αυτά, εγώ θα έκανα την εξέταση τώρα και όχι σε 6 μήνες, εφόσον είναι ανώδυνη βεβαια, για να μου φύγει η ιδέα. Για ποιο λόγο να έχεις την αγωνία?

9θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Δευ Μάης 09, 2011 3:52 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φοβαμαι να την κανω μηπως εχει τπτ η μικρη αλλα θα το κανω αν και κανονικα αυτα επρεπε να τα κανουμε ολοι προγεννητικα και ξερω εχει πολλα συμπτωματα εμεις δεν εχουμε κανενα μονο την μη προσληψη βαρους αλλα δεν τρωει ρε κοριτσια ενω με κι λεει τρωνε πολυ και δεν παιρνουν βαρος
χτες ρε κοριτσια ξυονησε μεσα στην νυχτα μια φωναζε καλτσες τις ειχαν φυγει
μια ματι να το τριψω
μια κουβερτα
μια μυτη
ολο αυτο για 2 ωρες κλαιγωντας
μυτη την ετριβα
κουβερτα της την εδινα
ματι το ετριβα
καλτσες τις ισιωνα
τα ειδα ολα χτες

10θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Δευ Μάης 09, 2011 5:53 am

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποσο είναι το κοριτσάκι σου; Αν την πήγαινες σε μια παιδική χαρα να φάει; Της αρέσει το νερό; Αν ναι, δοκίμασε να την ταΐσεις μέσα σε μια λεκανη με νερό στο μπάνιο. Με παιχνίδια και υπομονή κάτι θα φάει!

11θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Δευ Μάης 09, 2011 6:46 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στα 15 χρόνια που είμαι εδώ μέσα ( έχω μαγαζί ) 100άδες μανούλες μου έχουν πεί ακριβώς το ίδιο πως αντιμετώπισαν, μην ανυσηχείς θα περάσει απλά θέλει υπομονή!!!

12θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Δευ Μάης 09, 2011 11:05 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έλα να κάνουμε παρέα εμένα με σκάει που είναι 7 ετών . όσο για το βάρος μην στεναχωριέσαι κοίτα να δεις δίνετε της ότι της αρέσει και ξέρεις κάτι μην άγχώνεσε με ασθένειες ξέρω πολλά παιδάκια που δνε παίρνουν κιλά
ειδικά αν δεν τρώνε πως θα παχύνουν; και αν είναι και νευρικό υπερκινητικό παιδί ; πρέπει να υπολογίζουμε και τη δραστηριότητα ενός παιδιού.

13θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Δευ Μάης 09, 2011 11:36 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ο μεγάλος μου είναι πολυ άφαγο παιδί εδω κ 10 + μέρες αρρωστησε κ πάλι πήρε την κατιούσα στα κιλά!Μόλις παίρνει τα πάνω του πάντα κάτι γινεται κ μας πάει πίσω!ο γιατρος μας λοιπόν κατόπιν δικής μου απαίτησης του εδωσε κάποιο σκευασμα βιταμίνες που ανοίγουν την όρεξη!Δεν εχει πολλές μέρες που του το δίνω αλλα βλέπω διαφορα!

14θελω τις συμβουλες σας Empty Απ: θελω τις συμβουλες σας Δευ Μάης 09, 2011 2:38 pm

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[b]κ εγω πιστευω πως δεν πρεπει να αγχωνεσαι....κ εμενα η μεγαλη μου απο τους πρωτους μηνες που ξεκινησαμε τα φαγητα ξεκινησε κ ο αγωνας μας.. θελω τις συμβουλες σας 186566 ..ακομα την "κυνηγαω" μερικες φορες...σε 1 βδομαδα κλεινουμε τα 3 κ ειναι μολις 14 κιλα......
ολοι οι γνωστοι τη βλεπουν κ μου λενε οτι κατι πρεπει να κανω αλλα ξερω πως ΟΤΑΝ πειναει τρωει....μπορει να περασει μια μερα κ να εχει πιει το γαλα της κ να εχει φαει ελαχιστα αλλα υπαρχουν κ μερες που τρωει καθε τρεις κ λιγο...ειναι με τα φεγγαρια της..τωρα πια δεν ανησυχω ιδιαιτερα γιατι μονο το γαλα που πινει φτανει μερικες φορες τα 900 γρ τη μερα..πινει πρωι,μεσσημερι,βραδυ...θα της πω 2-3 φορες για φαγητο αλλα ξερω οτι με το ζορι δεν προκειται να φαει..τωρα τελευταια εχω δοκιμασει να της διαβαζει ο μπαμπας παραμυθι την ωρα του φαγητου κ μερικες φορες πιανει....
παντως οσο αφορα την αλλαγη της συμπεριφορας σιγουρα ειναι θεμα ζηλειας γιατι κ η δικια μου τωρα που περιμενουμε τη δευτερη μπεμπουλα μας εχει αρχισει τον τελευταιο καιρο να αντιδραει ασχημα ,να μας χτυπαει κ να αντιμιλαει.. θελω τις συμβουλες σας 311356 .οταν της λεω μη για κατι τοσο το κανει επιτηδες...μερικες φορες δεν αντεχω κ της δινω καμια ξυλια στον ποπο αλλα 2-3 μερες τωρα προσπαθω απλα να αδιαφορω...οχι τιποτα αλλο αλλα φοβαμαι επειδη σε 20-30 μερες περιπου γενναω κ εγω προσπαθω να μην συγχηζομαι ( θελω τις συμβουλες σας 688264 ) κ αυτη να μην ξεσπασει μετα πανω στο μωρο...
σορυ για το μεγαλο κειμενο αλλα οταν ξεκιναω τοτε βγαινουν ολα..... Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις