Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

????????


Επισκέπτης
POPIKALYMN έγραψε:
και αν τα εβλεπες να κοβουν βολτες στο τραπέζι?
Τότε κορίτσι μου δεν φταίνε τα γατιά αλλά ο κηδεμόνας τους που τα αφήνει πάνω στο τραπέζι.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΥΓΝΩΜΗ CARRIE ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΕΔΕΙΧΘΗ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΟ ΓΑΤΙ Η' ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΑΠΟΨΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ?! Shocked

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω παντως συμφωνω με την astero2000 δεν ρισκαρουν τετοια πραγματα. ουτε εγω ειχα αντισωματα στην εγκυμοσυνη κ απο λαχανικα που δεν επλενα εγω ετρωγα μονο οσα τα βραζουν. π.χ εξω οταν τρωγαμε παραγγελναμε μονο σαλατα χορτα. κ θελουν προσοχη απ'οσο ξερω κ τα ωμα κρεατα. οτι τρως πολυ καλα ψημενο. οσο για τα αδεσποτα μου ειχε πει ο γιατρος μου μακρυα. με τα εμβολιασμενα οκ. εγω με αυτο το θεμα ημουν πολυ προσεκτικη κ δεν ειμαι καθολου υπερ του "ελα μωρε! σε μενα θα τυχει?" καλυτερα προσοχη για να εχουμε κ το κεφαλι μας ησηυχο!

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΙ ΒΑΣΑΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
9 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΣΚΑΓΑ!!!!!!!
ΠΛΥΣΙΜΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.................
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΝΑΚΙ ΤΟ ΕΠΛΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!!!!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΑΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΨΗΜΕΝΟ!!!!!

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
trelomana έγραψε:ΤΙ ΒΑΣΑΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
9 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΣΚΑΓΑ!!!!!!!
ΠΛΥΣΙΜΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.................
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΝΑΚΙ ΤΟ ΕΠΛΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!!!!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΑΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΨΗΜΕΝΟ!!!!!
προδερμ για τα πιατα του μωρου? τι ειναι αυτο? πρωτη φορα το ακουω. ειδικο για τα παιδακια? εχει στα σουπερ μαρκετ?

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
είχα άπειρες γάτες από μωρό μέχρι και που γέννησα και δεν έπαθα τπτ. επαφή με τα κόπρανα δεν πρέπει να έχει η έγκυος και γενικά πιο πιθανο είναι να κολλήσεις από σαλάτες παρά από γάτα. Εγώ δεν έτρωγα έξω σαλατικά και σπίτιι καλό ξέπλυμα με ξύδι

Ilektra28


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσια ειμαι 16 εβδομαδων ολα μεχρο τωρα πανε καλα δοξα το θεο ηρεμισε και το στομαχι μου και ολα καλα.
Ομως κοριτσια ειμαι χαλια απο προχτες εχω αγχωθει παρα μα παρα πολυ πιστευω υπερβολικα αλλα δεν μπορω να το ελεγξω. προχτες το σαββατο ειχα βρεθει σε μια ταβερνα και εφαγα σαλατα ροκα μαρουλι και τετοι ηταν τελεια δεν μπορουσα να αντισταθω ομως στην διαρκεια του φαγητου θυμιθηκα οτι δνε πρεπει να τρωμε μαρουλια και τετοια απο εξω και εχω φρικαρει λετε να εχω κολλησει τοξοπλασμα??? πηρα χθες τη μικροβιολογο για να κανω σημερα εξεταση ακι μου ειπε σε 20 μερες θα μπορω αν δω αν εχω κολλησει. ειμαι υ7περβολικη??? πεστε μου τη γνωμη γιατι θα τρελαθω απο το αγχος!!! πως το ξεχασα εγω αυτο που ειμαι με ολα τοσο ψηρα!!!!


Μη φοβασαι καλε! Δεν εχεις κολλησει τιποτα! Και εγω ετρωγα το καλοκαιρι που ημουν εγκυος και σαλατες σε ταβερνες και απόλα! Ειχα το αγχος αλλα ετρωγα ! Αφου δε κολλησα 30 χρονια που δε προσεχα!! Ασε που τα λαχανικα αυτα ειναι για μαζικη παραγωγη κ δε παιζει να ναι μολυσμενα. Πιο πολυ τα κηπισια της γιαγιας να φοβασαι!

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επίσης το ωμό κρέας είναι επικίνδυνο, οπότε αν τρώμε από έξω ζητάμε καλοψημένο και αν έχουμε γατούλα δεν τη ταίζουμε ωμά κρέατα. Είναι να μη συμβεί ούτως ή άλλως δε μπορείς να ξέρεις από που κόλλησες...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφρουλα έγραψε:ΣΥΓΝΩΜΗ CARRIE ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΕΔΕΙΧΘΗ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΟ ΓΑΤΙ Η' ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΑΠΟΨΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ?! Shocked

Ήταν από το γάτι.. Shocked Shocked Shocked

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DimiKgianni έγραψε:Κορίτσι μου μέχρι να γεννήσω 9 μήνες καθάριζα 40 κλουβιά αδεσποτάκων, ούρα, κόπρανα, και ότι άλλο θες.....ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΑΠΟ ΖΩΟ ΕΑΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ .... τις σαλάτες σου να φοβάσαι περισσότερο Wink
αυτό !!! οι σαλάτες είναι ποιο ύπουλες απο ένα σκύλο ή μια γάτα.

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λοιπόν επειδή εγώ έχω ανενεργο τοξόπλασμα που ανοιχνευηκε στην εγκυμοσυνη και το είχα πάθει απο παιδί απο μολυνση γάτας θα σου τι μου είπε ο γιατρός μου
σαλάτες τις πλενουμε καλά αν φας εξω σαλάτα ειναι μια απειροελαχιστη πιθανοτητα να κολλησεις κάτι
όχι σαλάτα απο goodys και μακριά απο γάτες..
πιο πιθανον είναι βεβαια να κολλησεις απο γατα παρά απο σαλάτα.

αυτά μου είχε πει πανω κάτω
μην αγχωνεσε απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου και πιστεψε με όλα είναι ρολοι

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
DimiKgianni έγραψε:Κορίτσι μου μέχρι να γεννήσω 9 μήνες καθάριζα 40 κλουβιά αδεσποτάκων, ούρα, κόπρανα, και ότι άλλο θες.....ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΑΠΟ ΖΩΟ ΕΑΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ .... τις σαλάτες σου να φοβάσαι περισσότερο Wink

Συμφωνώ!!! Για να κολλήσεις ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΑ από γάτα, πρέπει να ΦΑΣ ΚΟΠΡΑΝΑ μολυσμένου ζώου. Πόσο πιθανό είναι αυτό στην καθημερινότητα μας?????
Και έλεος με την κοινωνία κ τους γιατρούς που με τόση ευκολία πετάνε ένα "Μακριά από ζώα" Mad Mad Mad

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν νομίζετε ότι για να το λένε οι γιατροί κάτι παραπάνω θα ξέρουν??
και πληροφοριακά δεν ειναι αναγκή να φας κόπρανα αλλά μπορεις να κολλήσεις αν έρθεις σε επαφή με το μολυσμενο ζωο ακόμα και μέσω μιας μικρής τρίχας..
αν ειναι να πάθεις θα το πάθεις αυτό ξέρω εγώ...
εγω έπαθα οτι επαθα απο τρίχα...

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμένα πάντως η γιατρός μου μου είχε πει όταν τη ρώτησα αν μπορώ να συνεχίσω να κοιμάμαι με τις γάτες μου στην εγκυμοσύνη να τις αφήσω στην ησυχία τους και να προσέχω τί τρώω!! την άμμο των γατιών μου την καθάριζα μέχρι το βράδυ πρίν γεννήσω αλλά πάντα φόραγα μάσκα και γάντια και πάντα έπλενα τα χέρια μου με αντισυπτικό. όπως είπαν και κάποια κορίτσια πιο πάνω πρέπει να τηρούμε πάντα τους κανόνες υγιεινής, όχι μόνο με τα ζώα αλλά γενικότερα. και κρέας αν πιάσεις για να το μαγειρέψεις θα πρέπει να προσέξεις πολύ την καθαριότητα των χεριών σου.

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria maroui έγραψε:εμένα πάντως η γιατρός μου μου είχε πει όταν τη ρώτησα αν μπορώ να συνεχίσω να κοιμάμαι με τις γάτες μου στην εγκυμοσύνη να τις αφήσω στην ησυχία τους και να προσέχω τί τρώω!! την άμμο των γατιών μου την καθάριζα μέχρι το βράδυ πρίν γεννήσω αλλά πάντα φόραγα μάσκα και γάντια και πάντα έπλενα τα χέρια μου με αντισυπτικό. όπως είπαν και κάποια κορίτσια πιο πάνω πρέπει να τηρούμε πάντα τους κανόνες υγιεινής, όχι μόνο με τα ζώα αλλά γενικότερα. και κρέας αν πιάσεις για να το μαγειρέψεις θα πρέπει να προσέξεις πολύ την καθαριότητα των χεριών σου.

ακριβώς όπως τα λες κανονες υγιεινής
επίσης απο ότι μπορώ να γνωρίζω όσοι μεγάλωνουν με ζώα νοσουν δυσκολοτερα απο άλλους .. πχ εγω έχω ανοσια στα σκυλια..
και κάτι ακόμα που ισως δεν γνωρίζετε το τοξοπλασμα που έχουν οι γάτες το έχουν και τα πουλια και μπορείς να το κολήσεις αν έχεις πολλά πουλια μεσα στο σπίτι πιο ευκολα απο το να το κολλήσεις απο τις γάτες..

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nats έγραψε:
DimiKgianni έγραψε:Κορίτσι μου μέχρι να γεννήσω 9 μήνες καθάριζα 40 κλουβιά αδεσποτάκων, ούρα, κόπρανα, και ότι άλλο θες.....ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΑΠΟ ΖΩΟ ΕΑΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ .... τις σαλάτες σου να φοβάσαι περισσότερο Wink

Συμφωνώ!!! Για να κολλήσεις ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΑ από γάτα, πρέπει να ΦΑΣ ΚΟΠΡΑΝΑ μολυσμένου ζώου. Πόσο πιθανό είναι αυτό στην καθημερινότητα μας?????
Και έλεος με την κοινωνία κ τους γιατρούς που με τόση ευκολία πετάνε ένα "Μακριά από ζώα" Mad Mad Mad

πάλι καλά που δεν τρώω τα κακάκια του γάτου μου χαχαχαχαχαχα
Εγώ ανέθεσα στον άντρα μου την περιποίηση του γάτου και προσπαθεί να μην το αμελεί.
Εάν μου έλεγε ο γιατρός μου να διώξω τον μικρό μου έρωτα απτο σπίτι δεν θα τον έδιωχνα....πιο εύκολα θα κλειδωνόμουν εγώ στο δωμάτιο για 9 μήνες χωρίς τον γάτο παρά να τον "σουτάρω" λες και είναι ένα τπτ!
Όταν παίρνουμε ένα ζωντανό πρέπει να ξέρουμε και τις συνέπειες... δεν είναι δίκαιο να τα αγαπάμε όσο είναι χαριτωμένα και μετά να τους φερόμαστε έτσι.
Οκ θα μου πεις θέμα υγείας... με την ίδια λογική θα έπρεπε να σταματήσουμε να τρώμε κρέας και σαλάτες τελείως!
Τώρα όσο για τις τρίχες αφού θέλουμε γάτες είμαστε υπεύθυνοι να τις καθαρίζουμε όσο πιο πολύ γίνεται... πχ να περιορίσουμε το γατί στο σπίτι όσο πιο πολύ γίνεται και κάθε φορά που βγαίνει για την ανάγκη του να του περνάμε μια πετσετούλα με νερό στα σημεία που ακουμπάνε την αμμολεκάνη! μια ιδέα λέω...υπάρχουν πολλές λύσεις...μέχρι και το ξύρισμα!
Καλή διάθεση να έχουμε και υπομονή

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ακριβώς mama_t_mpempi. Εννοείται πως σε περίοδο εγκυμοσύνης πρέπει να είμαστε προσεκτικές, να αερίζουμε τον χώρο μας καλά, να καθαρίζει κάποιος άλλος την άμμο, να μην την ταίζουμε ωμά κρέατα και ποντίκια cyclops και όλα αυτά

Εγώ διαφωνώ με την υστερία και την παραπληροφόρηση που υπάρχει οτι γάτα = αποβολή.

Και συνυπογράφω όσα τονίζεις για την υπευθυνότητα που πρέπει να έχουμε απέναντι στα ζώα.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμένα ο γιατρός μου μου έιχε πει να συνεχισω την ζωή μου κανονικά με το γατί μου κ έτσι κ εκανα!!! όπως είπαν κ πριν κανόνες υγιεινής!!! Wink


τα ζωάκια εννοείται δεν τα πεταμε! είναι μέλη της οικογένειας μας!

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε παιδια εννοείτε πως δεν πετάμε τα ζωάκια μας και αυτά ψυχή εχουν !!
τωρα αν η αλλη ειναι θα το πω ωμα βρωμιλο και δεν καθαριζει της ακαθαρσιες και δεν εμβολιαζει την γατα και γενικα δεν τηρεί τους κανονες είναι λογικό να παθει πρόβλημα!!
γιατι το έχω και αυτό ... και σιχαθηκα να μπω μεσα στο σπίτι γιατι ήταν μεσα στις τριχες και τις ακαθαρσιες
και φυσικά δεν φταιει σε κάτι το ζωντανό αλλά ο ιδιοκτήτης....
πολύ προσοχη και ειναι ολα οκ..
να πω ότι όταν εμεινα εγκυος ειχαμε ενα γατακι που ταιζαμε όχι δικο μας εδω τις γειτονιας αλλα όταν ανιχνευσαμε το προβλημα μου και επειδή ο γιατρός μου είπε πως οποιοδηποτε γατι μπορεί να σου ενεργοπειηση το τοξοπλασμα και για να μην το διεκινδηνευσουμε τελικά το γατακι το έποιασε ο αντρας μου και το πήγε σε μια κυρια που είχε τουλαχιστον αλλες 7 γατουλες και τις λατρευει...

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
POLINA27 έγραψε:
τωρα αν η αλλη ειναι θα το πω ωμα βρωμιλο και δεν καθαριζει της ακαθαρσιες και δεν εμβολιαζει την γατα και γενικα δεν τηρεί τους κανονες είναι λογικό να παθει πρόβλημα!!

E μα βέβαια! και όχι μόνο γατί ή πουλάκι, αλλά κ άνθρωπο αν αφήσεις μες στην μπίχλα και τις ακαθαρσίες του, είναι επικίνδυνος τελικά.

Κορίτσια, όλες το ίδο νομίζω λέμε πάνω κάτω.
ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ και μπορούμε να ζήσουμε αρμονικά με τα ζωάκια μας, οικόσιτα και αδέσποτα.
Εγώ ασχολούμαι με τα αδεσποτάκια κ φροντίζω πάντα να πλένομαι πολύ πολύ καλά, να μην έχουν τρίχες τα ρούχα μου κ όλα είναι οκ!

Εξάλλου μην ξεχνάμε: ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΦΥΣΗ, ΖΩΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις