Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Maxh83

Maxh83
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
thinkpink! έγραψε:ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΕΙ 150 ML!!!!ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ 100 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ?ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ Μ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?


mipws na dokimaseis alles thiles????allis etairias i pio megales???
emena me tis chicco den epine grammario enw me tis nuk to pinei mia xara!!!!

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΤΗΣ CHICCO ΚΑΙ ΤΗΣ NUK ΤΑ ΧΑΡΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΗΣ MAM ΜΕ ΘΗΛΗ ΜΕΣΑΙΑΣ ΡΟΗΣ.ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΘΗΛΗ?ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΤΑΙ.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η δικιά μας η μπέμπα είναι 3 μηνών και κάτι ,κάνει πλέον μικτή διατροφή και το ξένο γάλα είναι ένα υποαλλεργικό που βρωμάει.Λοιπόν...το βράδυ -δεν ξέρω γιατί- πίνει σχεδόν 240ml σε περίπου 40 λεπτά.Όταν ξυπνάει το πρωί ούτε 100ml σε 5 λεπτά και στα ενδιάμεσα της φτιάχνω 150 αλά συνήθως πίνει 120 σε 10-15 λεπτά και παίρνει βάρος μια χαρά.Πρίν 3 εβδομάδες πέρασε μια φάση που έπινε μόνο 70ml σε κάθε γεύμα και ήθελε και κανένα τέταρτο για να το φάει και χωρίς να έχει προηγηθεί θηλασμός.Άβυσσος η όρεξη των μωρών!Μάλλον το κάθε μωρό έχει τον τρόπο του και τον χρόνο του.Η δικιά μου πνίγεται και όταν θηλάζει έτσι λαίμαργα που τρώει...συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koita emena einai 3,5 minon kai eno stis arxes to gala to epine mesa se 10 lepta tora teleftaia epeidh ton thilazo kiolas kai tou dino kai 100ml simpliroma merikes fores to pinei se 15 lepata alla tis perissoteres fores to pinei se misi ora mporei kai parapano gt dagkonei tin pipila kai to vgazei to vazei opos kanei kai sto stithos....opote min se anxonei toso poli afto to thema
kai min to stamatas endiamesa gia na reftei den xreiazetai mia kai kali sto telos

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμένα πίνει πρώτα γύρω στα 130 ml σε κανένα τέταρτο,σταματάει να ρευτεί, την αλλάζω και συνεχίζουμε τα υπόλοιπα 70ml για 5-10 λεπτά ακόμα.

ρενα79

ρενα79
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πωπω! βλεπω τις ποσοτητες και τρελλαινομαι!! ο μπεμπης μου τρωει 120-150μλ και το τρωει σε κανενα 20λεπτο! μερικες φορες αν εχει κοιμηθει πολλες ωρες τρωει και 180 αλλα σπάνια! επισης επειση τις περισσοτερες φορες κανουμε κακακια η απλα αεριακια κατα την διάρκεια του φαγητου, γκρινιαζει, κλαιει λίγο αλλά μετα ξαναπαιρνει την θηλη! εχουμε περασει και φασεις που ετρωγε μονο 70 μλ σε καθε γευμα, περνανε τετοιες φασεις τα μωρα! αλλα μια συμβουλη! αν δεν θελει αλλο μην τα πιεζετε, και μην μετρατε ποσα ακριβως μλ πινει την ημερα...εγω το εκανα αυτο για 2 μηνες σχεδον και κοντεψα να τρελλαθβ και να τρελλανω και το μωρο γιατι ελεγα συνεχεια οτι δεν τρωει...το εχω σταματησει 3 εβδομαδες τωρα και εχουμε και οι δυο βρε την υγεια μας!!! τρωει οσο θελει και οποτε θελει και ειναι ευτυχισμενος, παιζει γελαει και παιρνει βαρος κανονικα! αυτα εχουν σημασια και οχι τα μλ ουτε σε ποση ωρα θα τα πιει!!! ξερουν αυτα ποσο και αν πεινανε!!!

thenia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Den yparxei fysiologiko.Ti tha pei fysiologiko?????Kathe mwraki exei to diko toy rythmo.Oi paidiatroi lene oti ena geyma kalo einai na teleiwnei se ena eikosalepto,alla na soy pw h kori moy ekane tria tetarta na piei liga ml,pote den to epine olo se antithesi me tin mikri moy poy to adeiaze se 5 lepta.Megalwsan kai oi dyo.Apla mhn agxwnesai kai prospathise na eisai iremi giati ayto pernaei kai sto mwro.To kserw oti einai spastiko,ypomoni!!!

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλυτερα ειναι να τρωει αργα το μωρο.η κορη μου που το κατεβαζε σαν το γλαρο,ρουφαγε και αερα και ολη τη μερα γκρινιαζε γιατι ειχε πορδουλες.ο μπεμπης μου που κανει μια ωρα να φαει δεν κανει καθολου πορδιτσες.αλλα οπως και να τρωει,νομιζω οτι δεν μπορεις να το αλλαξεις.τι να του κανεις δηλαδη; οσο για τις διακοπες,δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το σταματας καθε 50 ml,γιατι θα του κοβεις την ορεξη πανω που θα εχει παρει φορα.εγω τον σταματαγα τον μπεμπη μου καθε 100ml γιατι ειχε δυσπεψια.και ξερω οτι σταματανε τα νεογεννητα ενδιαμεσα και τα μωρακια με παλινδρομηση.εσενα αφου ειναι μια χαρουλα γιατι να το κοβεις; (ρωτα παντως και την παιδιατρο σου-εκεινη θα σου πει σιγουρα-εμεις απλα γνωμες λεμε)

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ρενα79 έγραψε:πωπω! βλεπω τις ποσοτητες και τρελλαινομαι!! ο μπεμπης μου τρωει 120-150μλ και το τρωει σε κανενα 20λεπτο! μερικες φορες αν εχει κοιμηθει πολλες ωρες τρωει και 180 αλλα σπάνια! επισης επειση τις περισσοτερες φορες κανουμε κακακια η απλα αεριακια κατα την διάρκεια του φαγητου, γκρινιαζει, κλαιει λίγο αλλά μετα ξαναπαιρνει την θηλη! εχουμε περασει και φασεις που ετρωγε μονο 70 μλ σε καθε γευμα, περνανε τετοιες φασεις τα μωρα! αλλα μια συμβουλη! αν δεν θελει αλλο μην τα πιεζετε, και μην μετρατε ποσα ακριβως μλ πινει την ημερα...εγω το εκανα αυτο για 2 μηνες σχεδον και κοντεψα να τρελλαθβ και να τρελλανω και το μωρο γιατι ελεγα συνεχεια οτι δεν τρωει...το εχω σταματησει 3 εβδομαδες τωρα και εχουμε και οι δυο βρε την υγεια μας!!! τρωει οσο θελει και οποτε θελει και ειναι ευτυχισμενος, παιζει γελαει και παιρνει βαρος κανονικα! αυτα εχουν σημασια και οχι τα μλ ουτε σε ποση ωρα θα τα πιει!!! ξερουν αυτα ποσο και αν πεινανε!!!

εχεις απολυτο δικιο σ'αυτα που λες.καμια φορα γινομαστε υστερικες με το φαι.ανθρωπακια ειναι κι αυτα,αλλες φορες εχουν πονακια,αλλες δοντακια,αλλες μπορει να μην εχουν απλα ορεξη.εμεις παντα τις ιδιες ποσοτητες τρωμε;; εγω βεβαια μετραω το ποσο τρωνε συνολο την ημερα γιατι με ρωταει η παιδιατρος -ειδικα οσο ηταν πολυ μικρα-.τωρα εδω και 2 μερες ο μπεμπης μου δεν τρωει πολυ,του βαζω τη θηλη και του ερχεται αηδια.αλλα πιστευω οτι εχει τα δοντια του... δεν ανησυχω ομως,η ορεξη των μωρων περναει φασεις...

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dimitra_Elena έγραψε:Κι η δική μου πλέον,πίνει 120-150 γραμμάρια,αν και σύμφωνα με την ηλικία της(3.5 μηνών) θα έπρεπε να πίνει κάτι παραπάνω,αλλά μου είπε η παιδίατρος ότι να μην την πιέζω,δεν μπορούν όλα να έχουν την ίδια όρεξη.

Πίνει τα 150ml γύρω στα 15 λεπτά,κι αν καταλάβω ότι κουράζεται,απλά αποσύρω το μπιμπερό για ένα λεπτό,χωρίς να την βάλω να ρευτεί.Και μετά συνεχίζω.Μωράκι είναι,δε νομίζω ότι όταν πεινάει έχει την υπομονή να ρευτεί και να συνεχίσει.Έτσι κι αλλιώς,μπροστά είσαι,δεν θα του συμβεί κάτι αν δεν ρευτεί στα 50ml,και ρευτεί στο τέλος.

Κατα τ'αλλα,θεωρώ ότι δεν υπάρχει φυσιολογικό,αν πεινάει το παιδί θα φάει,αν όχι θα το λιβανίζει.Άστο να φάει όπως θέλει,εκείνο ξέρει καλύτερα και το στομάχι,και την όρεξη του.Γνώμη μου!

Like a Star @ heaven Όπως και να έχει,εύχομαι ολόψυχα όπως ποθείς να το καμαρώσεις και να είναι γερό!
Like a Star @ heaven


kalo einai na reuetai sto endiameso giati sigoura 8a exei parei estw k ligo aera k meta ama ka8isei pali to gala apo panw mporei sto telos tou faghtou otan to repsete na sas peta3ei th gnwsth rouketa!
oso gia to xrono exei na kanei nomizw me ti dia8esh tou ka8e mwrou.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πωπωπω ποσοτητες!!!!!!!!!

εμενα ο δικος μου στην ηλικια των 3 μηνων επινε το πολυ 130μλ σε καθε γευμα(το ανωτερο ηταν τοσο!!!)

και εκανε και 20 λεπτα να το πιει Rolling Eyes Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις