Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
89 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 11:13 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και η δικη μου αποψη ειναι οτι περασε καιρος δυστυχως το αφησες πολυ! Καλο ειναι να ξεκαθαριζουμε τα πραγματα εξ αρχης! Εγω και στις 2 νονες οτι πολλα χρηματα δεν χρειάζονται ουτε ακριβα ρουχα! Τα παιδια θελουν μονο αγαπη! Οτι παραπανω θελησω θα το κανω εγω για τα παιδια μου!!!

27θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 12:17 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα συμφωνησω με τα κοριτσια περασε καιρος και θα φανεις εσυ η κακια,επρεπε να το κανεις πιο μπροστα.. Wink

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

28θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 12:17 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοίτα να δεις εγώ από ότι κατάλαβα δεν έχετε και τις καλύτερες
σχέσεις και δεν εννοείτε νονά -νονός να δίνει το παρών μόνο Χριστούγεννα -Πάσχα και μετά απο μια τέτοια κίνηση δεν ξέρω τη να πω ; απλά μήπως ήσουν πολύ καλή ; καμιά φορά κάνουμε λάθος στις επιλογές μας και μετά δεν ξέρουμε πως να φερθούμε . Πάλι καλά που σου πήρε τα λαδόπανα και το Σταυρό άσχετο μια φίλη μου τσακώθηκε με την κουμπαρα της και η άλλη της ζήτησε πίσω το Σταύρο που είχε βάλει στο παιδί!μιλάμε η μεγαλύτερη κατινιά που έχω δει.

29θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 12:52 pm

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με τις κοπέλες ότι το καθυστέρησες πολύ και ότι βασικά κακώς πλήρωσες εξαρχής. Αλλά τώρα βέβαια είναι αργά για να ασχολούμαστε με αυτό. Το θέμα είναι τι γίνεται από εδώ και στο εξής. Προσωπικά πιστεύω ότι αν πας να τα ζητήσεις τώρα τα λεφτά (που κανονικά θα έπρεπε), αφενός δεν πρόκειται να τα πάρεις και αφετέρου θα χαλάσετε και τις σχέσεις σας. Δεν πρόκειται να τα πάρεις διότι στην καλύτερη περίπτωση θα βρει πάλι κάποια δικαιολογία για να πάρει νέα αναβολή, με σκοπό να ξεχαστεί πάλι (έτσι λειτουργεί κατά κανόνα αυτός ο τύπος ανθρώπου). Και θα χαλάσετε τις σχέσεις σας, διότι μετά από αυτό θα σας αποφεύγει. Και θα μου πεις, έτσι κι αλλιώς μόνο στις γιορτές έχετε επαφή. Και θα σου πω όμως ότι ακόμα και αυτό δεν είναι λίγο για το παιδί, παρόλο που δεν είναι το ιδανικό.
Από τυπικότητα κρατάω στην άκρη και μια πιθανότητα να έχει ξεχαστεί όντως και να στα δώσει τα λεφτά. Αλλά για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω ότι επειδή πρόκειται και για μεγάλο ποσό, είναι πολύ δύσκολο να το ξέχασε. Αν ήταν εντάξει, εξαρχής δεν θα δεχόταν να της δανείσεις και ας έπαιρνε και πιο οικονομικά πραγματάκια...
Αυτά... Εύχομαι, όπως και να 'χει, να ξεχάστηκε όντως και να τα πάρεις τα λεφτά..

30θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 1:30 pm

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ .ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΞΙΝΙΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΣΙΓΚΟΥΝΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΕΣ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΩΣ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ , ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ Η ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΑΖΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ! !

31θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 1:52 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:Δλδ πόσα έδωσε αυτή;
Μήπως θεώρησε πως αυτά που πήρατε ήταν πολύ ακριβα για το δικό της πορτοφόλι αλλά εφόσον εσύ ήθελες αυτά τα "καλυτερα" ίσως θα έπρεπε να συμβάλλεις κι εσύ οικονομικά ;
Γιατί δεν πήγε να πάρει μόνη της ότι αντέχει η τσέπη της;
Χωρίς να σημαίνει αυτό πως συμφωνώ με την συμπεριφορά της.

Μέχρι εδώ συμφωνώ....

new2eenmommy έγραψε:Κι εσύ έρχεσαι στην πολύ δύσκολη θέση, γνωστή σε όλους μας, να πρέπει να ζητήσεις τα λεφτά ΣΟΥ πίσω !!!

Εδώ δε συμφωνώ, όπως δε συμφωνώ και με τον τίτλο...
Όταν χρησιμοποιούμε την έκφραση "παίρνω πίσω" εννοούμε ότι παίρνουμε κάτι πίσω από εκεί που το δώσαμε.
Άρα από το μαγαζί που πήρατε τα βαφτιστικά.
Σε αυτήν (τη νονά) δεν έδωσες κάτι για να το πάρεις/ζητήσεις πίσω...
Με εννοείς????

Για να μην παρεξηγηθώ, συμφωνώ στο ότι είναι μια τζαμπατζού-αρχιτσιγγούνα, αλλά αυτό θα έπρεπε να το προσέξεις από την αρχή.
Υπο Κ.Σ. θα έπρεπε να στα έχει δώσει, ή τες πα το θέμα να έχει διευθετηθεί μέχρι τη βάφτιση -ποιος πληρώνει τι- κι όχι να το αφήσεις τόσο καιρό....

Επίσης συμφωνώ με την crazymommy ότι έτσι λειτουργεί κατά κανόνα αυτός ο τύπος ανθρώπου. Οπότε το μόνο που θα καταφέρεις είναι να σας αποφεύγει, για να μην της ζητήσετε τα λεφτά.

Τες πα. Η διαφωνία μου είναι μόνο στη διατύπωση του θέματος κι όχι στο θέμα το ίδιο.
Ότι σε φωτίσει ο καλός Θεούλης...

32θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 9:24 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popz έγραψε:Αχ ρε Κατερίνα!! Εγώ έκανα μεγαλύτερη πατάτα!!!
Είχε η πεθερά μου τα 50α γενέθλια της και πήγα με την κουνίαδα μου να της παρουμε δώρο. Θέλαμε κόσμημα και θα βάζαμε χρήματα, εγώ με τον άντρα μου, αυτή και η δεύτερη κουνιάδα μου που δεν μπήκε στον κόπο να έρθει μαζί μας.
Βγαίνοντας στα μαγαζιά έλεγε στα φινλανδικά ότι θέλουμε κάτι για το λαιμό χρυσό και με μπριγιάν αν είναι δυνατόν. Της είπα θα ναι ακριβό και μου λέει θα τα μοιραστούμε.
Εν ολίγοις κόστισε 300 ευρώ και περιττό να πω ότι δεν έδωσε λεφτά ούτε η μία ούτε η άλλη. Αλλά στην κάρτα δώρου υπογράψανε κανονικότατα.
Ο άντρας μου είπε να τους τα ζητήσει και του πα οτι θα τσακωθούνε. Τώρα πέρασε ένας μήνας και τίποτα... Η γαιδουριά στο μεγαλείο της. Είπα ποτέ ξανά αν ο άλλος δεν εχει μαζί λεφτά δεν θα κάνω την εξυπνάδα να πω "πληρώνω εγὠ και μου τα δίνεις"!!!

επειδη την εχω πατησει απειρες φορες ετσι παρε αποφαση οτι το δωρο το πληρωσατε μονον και μονον εσυ με τον αντρα σου. αλλα... με ομορφο τροπο και τακτ ενημερωσε τα πεθερικα... ετσι για να ξερουν και αυτοι ποιοι πληρωνουν....

33θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 9:27 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αποψη μου ειναι οτι η νονα παιζει σημαντικοτατο ρολο στην ζωη ενος παιδιου.... κανε τον μακακα για 400ε. οχι δεν ειναι καθολου λιγα τα λεφτα αλλα.... ας μην τα εδινες!!!!
θεωρω οτι αν της μηλησεις ουτε τα λεφτα θα δεις, αλλα θα εξαφανιστει και εντελως απο το παιδι. εστω και για τις γιορτες κατι ειναι και αυτο.

μα και αυτη η γυναικα τι γαιδουρα Twisted Evil

34θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Δευ Μάης 09, 2011 10:04 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
είναι πολύ δύσκολο να μπορέσεις να χειριστείς αυτή την υπόθεση αλλά ξέρεις εγώ δεν θα στεκόμουν μόνο στο ποσό που οφείλει και εδώ να κάνω μια παρατήρηση :όταν πήγατε και πήρατε τα βαφτιστικά εκείνη δεν κρατούσε χρήματα; πόσο έκαναν αυτά τα ρουχαλάκια; μήπως πήγατε απλα να δείτε σας άρεσαν και τα κλείσατε με κάποια προκαταβολή ; γιατί όντως μπορεί να μην κρατούσε μαζί της πολλά χρήματα γιατί άλλα χρήματα παίρνω για να τα αγοράσω και άλλα κρατάω για να έχω για προκαταβολή. Και επανέρχομαι . Είσαι ευχαριστημένη με την υπόλοιπη συνμπρεριφορά της; είναι εντάξει και συνεπής απέναντι στις υποχρεώσεις της στο παιδί; για τη καθε μια η υποχρεώσεις μπορεί να διαφέρουν για παράδειγμα εγώ δεν θεωρώ νονό-νονά κάποιον που εμφανίζετε μόνο Χριστούγεννα η Πάσχα ίσως επειδή η νονά μου ηταν πάντα απο πανω μου και το ίδιο έκανα με το νονο του γιού μου. Υπάρχουν ανάδοχοι που μπορεί να μένουν μακριά αλλά έχουν τέτοια επικοινωνία με το βαφτηστήρι τους τηλεφωνική απο κοντά οπότε μπορούν και να καλύπτει την απόσταση και να υπάρχουν και άλλοι να μένουν δίπλα και να απέχουν ... αυτό είναι στον ΑΝΘΡΩΠΟ . Τώρα αν εσυ πιστεύεις ότι η στάση απέναντι στο παιδί αλλά και σε σένα είναι καλή τότε μην κάνεις κίνηση επειδή κακά τα ψέματα είναι το τελευταίο άτομο που πρέπει να συγκρουστούμε τη να πω πες ότι τα έκανες δωρο στο παιδί σου .

35θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τρι Μάης 10, 2011 5:39 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:είναι πολύ δύσκολο να μπορέσεις να χειριστείς αυτή την υπόθεση αλλά ξέρεις εγώ δεν θα στεκόμουν μόνο στο ποσό που οφείλει και εδώ να κάνω μια παρατήρηση :όταν πήγατε και πήρατε τα βαφτιστικά εκείνη δεν κρατούσε χρήματα; πόσο έκαναν αυτά τα ρουχαλάκια; μήπως πήγατε απλα να δείτε σας άρεσαν και τα κλείσατε με κάποια προκαταβολή ; γιατί όντως μπορεί να μην κρατούσε μαζί της πολλά χρήματα γιατί άλλα χρήματα παίρνω για να τα αγοράσω και άλλα κρατάω για να έχω για προκαταβολή. Και επανέρχομαι . Είσαι ευχαριστημένη με την υπόλοιπη συνμπρεριφορά της; είναι εντάξει και συνεπής απέναντι στις υποχρεώσεις της στο παιδί; για τη καθε μια η υποχρεώσεις μπορεί να διαφέρουν για παράδειγμα εγώ δεν θεωρώ νονό-νονά κάποιον που εμφανίζετε μόνο Χριστούγεννα η Πάσχα ίσως επειδή η νονά μου ηταν πάντα απο πανω μου και το ίδιο έκανα με το νονο του γιού μου. Υπάρχουν ανάδοχοι που μπορεί να μένουν μακριά αλλά έχουν τέτοια επικοινωνία με το βαφτηστήρι τους τηλεφωνική απο κοντά οπότε μπορούν και να καλύπτει την απόσταση και να υπάρχουν και άλλοι να μένουν δίπλα και να απέχουν ... αυτό είναι στον ΑΝΘΡΩΠΟ . Τώρα αν εσυ πιστεύεις ότι η στάση απέναντι στο παιδί αλλά και σε σένα είναι καλή τότε μην κάνεις κίνηση επειδή κακά τα ψέματα είναι το τελευταίο άτομο που πρέπει να συγκρουστούμε τη να πω πες ότι τα έκανες δωρο στο παιδί σου .
ΒΑΝΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Α ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.ΕΠΡΕΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΓΕΜΕΤΗ ΤΣΕΠΗ.ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ,ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ Κ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΤΗΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Κ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΟΛΕΙΝΩ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ Κ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ...

36θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τρι Μάης 10, 2011 6:01 am

ntintina

ntintina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tziz έγραψε:Εγώ δε θα τα ζητούσα.

Δε φαίνεται να σου "χρωστάει" κάτι η κοπέλα.
Τι θέλω να πω: Αφού δεν είχε για τα βαφτιστικά (δεν της έφτασαν γιατί πήρε και το σταυρό) θα μπορούσατε να πάτε μια άλλη μέρα. Κακώς τα πλήρωσες εσύ εξαρχής.

Τώρα, πώς θα πας να της πεις:
"Ξέρεις, κουμπαρούλα, θυμάσαι τότε στη βάφτιση, που τελικά πλήρωσα εγώ τα βαφτιστικά? Μπλα μπλα μπλα.."
Ε δε γίνεται...

Άποψή μου, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ....

θα συμφωνήσω!!!! επρεπε να συζητησετε το ποσα μπορει να διαθέσει!!! ή θα μπορουσες να την αφησεις να παει μονη να τα παρει,τωρα ειναι δύσκολο αυτο ,σιγουρα θα παρεξηγηθει...

37θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τρι Μάης 10, 2011 6:18 am

Popz

Popz
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαμακα μου έγραψε:
Popz έγραψε:Αχ ρε Κατερίνα!! Εγώ έκανα μεγαλύτερη πατάτα!!!
Είχε η πεθερά μου τα 50α γενέθλια της και πήγα με την κουνίαδα μου να της παρουμε δώρο. Θέλαμε κόσμημα και θα βάζαμε χρήματα, εγώ με τον άντρα μου, αυτή και η δεύτερη κουνιάδα μου που δεν μπήκε στον κόπο να έρθει μαζί μας.
Βγαίνοντας στα μαγαζιά έλεγε στα φινλανδικά ότι θέλουμε κάτι για το λαιμό χρυσό και με μπριγιάν αν είναι δυνατόν. Της είπα θα ναι ακριβό και μου λέει θα τα μοιραστούμε.
Εν ολίγοις κόστισε 300 ευρώ και περιττό να πω ότι δεν έδωσε λεφτά ούτε η μία ούτε η άλλη. Αλλά στην κάρτα δώρου υπογράψανε κανονικότατα.
Ο άντρας μου είπε να τους τα ζητήσει και του πα οτι θα τσακωθούνε. Τώρα πέρασε ένας μήνας και τίποτα... Η γαιδουριά στο μεγαλείο της. Είπα ποτέ ξανά αν ο άλλος δεν εχει μαζί λεφτά δεν θα κάνω την εξυπνάδα να πω "πληρώνω εγὠ και μου τα δίνεις"!!!

επειδη την εχω πατησει απειρες φορες ετσι παρε αποφαση οτι το δωρο το πληρωσατε μονον και μονον εσυ με τον αντρα σου. αλλα... με ομορφο τροπο και τακτ ενημερωσε τα πεθερικα... ετσι για να ξερουν και αυτοι ποιοι πληρωνουν....

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο, γιατί τα πεθερικά μου έχουν τόσο κακή σχέση με τα παιδιά τους και δεν θέλω να κάνω χειρότερα τα πράγματα. Το μάθημα μου το πήρα.
Για μένα και η Κατερίνα ή δεν θα τα ζητήσει ή θα τα ζητήσει γνωρίζοντας οτι μπορεί και να τσακωθούνε και να χαλάσει και η έστω λιγοστή σχέση τους.

38θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty http://forum.eimaimama.gr/t5809-topic Τετ Μάης 11, 2011 6:31 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΤΑ ΖΗΤΗΣΑ!ΒΡΗΚΑ ΘΑΡΡΟΣ Κ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!!!Κ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΞΕΡΕΙ Κ ΤΟ ΠΟΤΕ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΤΕ,ΔΕΝ ΠΤΟΗΘΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.

39θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τετ Μάης 11, 2011 7:50 am

Popz

Popz
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katerina780 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΤΑ ΖΗΤΗΣΑ!ΒΡΗΚΑ ΘΑΡΡΟΣ Κ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!!!Κ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΞΕΡΕΙ Κ ΤΟ ΠΟΤΕ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΤΕ,ΔΕΝ ΠΤΟΗΘΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Φαντάσου τι γαιδούρα είναι!!! Μπράβο σου πάντως που τα ζήτησες!!! Τι να σχολιάσω... δεν ντράπηκε?? Θα πρεπε έστω να σου πει οτι θα σου δώσει λίγα κάθε μήνα, αφού δεν είχε όλο το ποσό.
Ελπίζω τὠρα μην εξαφανιστεί τελείως...

40θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τετ Μάης 11, 2011 8:20 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:όταν πήγατε και πήρατε τα βαφτιστικά εκείνη δεν κρατούσε χρήματα; πόσο έκαναν αυτά τα ρουχαλάκια; μήπως πήγατε απλα να δείτε σας άρεσαν και τα κλείσατε με κάποια προκαταβολή ; γιατί όντως μπορεί να μην κρατούσε μαζί της πολλά χρήματα γιατί άλλα χρήματα παίρνω για να τα αγοράσω και άλλα κρατάω για να έχω για προκαταβολή.

Εδώ διαφωνώ. Τι πάει να πει "δεν κρατάω"???? Σε ποιον αιώνα ζούμε???
Από τη στιγμή που αποφασίζεις να φύγεις από το μαγαζί με τα ρουχαλάκια παραμάσχαλα, πρέπει να πληρώσεις (Δεν έχει προκαταβολή σε αυτή την περίπτωση). Καρτούλα δεν είχε η κυρία? Πιστωτική... χρεωστική... δεν έχει να κάνει. Απλά θα μπορούσε να πληρώσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
Ή πολύ απλά μπορούσε να κάνει την ξήγα "Δεν έχω τώρα άλλα λεφτά, ας ξανάρθουμε μια άλλη φορά" ή "Μήπως να παίρναμε κάτι πιο φθηνό γιατί δε μου φτάνουν?". Τες πα, υπάρχουν πολλοί τρόποι να πεις αυτό που θες.

Αυτή το είχε σκηνοθετήσει παιδί μου.
Από την αρχή φάνηκε... Όταν εσείς φεύγετε από το σπίτι σας, δεν ξέρετε πόσα λεφτά έχετε πάνω σας?? (ειδικά αν είναι πολλά).
Ε έτσι κι αυτή, πλήρωσε το σταυρό, την ώρα που πλήρωνε, δεν είδε τι έχει στο πορτοφόλι της???? εεε???
Αλλά σου λέει "εντάξει, θα πάμε εκεί, και αν είναι ακριβά, θα κάνω την κινέζα"
Τα έχω πάρει στην κράνα μιλάμε!!! Twisted Evil Mad Mad Twisted Evil

Και τώρα λέει ότι δεν έχει κιόλας!
Και ήταν και ατάραχη/απτόητη??????
(όταν της τα ζητούσε η φίλη μας)
Ε σίγουρα ήταν "στημένη" η δουλειά....

41θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τετ Μάης 11, 2011 11:40 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πόσα εχει δώσει η κοπέλα;;

42θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τετ Μάης 11, 2011 11:51 am

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αφου δεν το εχει αναφερει εως τωρα μαλλον τα εχει διαγραψει... ισως δεν καταλαβε πως επρεπε να τα επιστρεψει? ειναι πολυ λεπτη η θεση σου για να τα ζητησεις.

43θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Τετ Μάης 11, 2011 10:14 pm

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατερινα μπραβο στο θαρρος σου και απ' οτι καταλαβα η κυρια δεν το ξεχασε αλλα εκανε πως το ξεχασε...
Μου προτεινε μια φιλη να βαπτισω το παιδακι της και της εκανα εξηγηση απο την αρχη οτι οικονομικα ειμαι στενα αλλα θελω πολυ να το βαπτισω... ξερω πως δεν ειναι παραλογη και σιγουρα δεν θα ξοδεψω 400 ευρω σε βαπτιστηκα γιατι δεν υπαρχουν... Αλλα εγω ξεκαθαρησα τη θεση μου απο την αρχη... Και αυτο θα επρεπε να κανει και εκεινη αν δεν ειχε...Τι γαιδουρα.....

44θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Πεμ Μάης 12, 2011 5:08 am

gaidouritsa

gaidouritsa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[/quote]
ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ <ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ>Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ!ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΔΗΛ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑ?Κ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ,ΕΧΕΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΕΙ Κ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΚΟΜΑ.[/quote]

kala exei lefta ayth kai esy kathese kai skas an tha pas na tis ta zhthshs twra pou exeis kai zori??? Shocked
kakoooossss poly kakkkoooos pou ta afhses kai toso kairo kateme....
kai an esy exeis filotimo (giati ayth den exei sygoura) kai den theleis na parekshghtheis phgene kai zhta tis daneika (ki agirista Twisted Evil ) kai ksexaseta kai esy meta opws kai ayth... ki an sou pei kapoia stigmh kati tote thymhse tis ki esy ta dika tis... mia tis kai mia sou....

elpizw stis alles ypoxreoshs tis na mhn kanei kai ekei ton kinezo... rabbit

45θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Πεμ Μάης 12, 2011 5:35 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν θα της τα ζητουσα θα ελεγα "τα δινω για το παιδι μου" και αη σιχτηρ!!! και η γυφτισα θα ητανε αυτη!!!! και μονο που εγινε μια τετοια κινηση τοτε δεν αξιζε και η κουμπαρια ..βαφτιζεις ενα παιδι γιατι το θελεις και φυσικα κανεις το κουμαντο σου με τα οικονομικα μπορεις να μην παρεις ακριβα πραγματα αλλα τουλαχιστον να τα πληρωσεις ΕΣΥ και οχι η μαμα!!! ειναι πολυ γυφτισα η κοπελα αλλα φταις και εσυ πρωτον που τα εδωσες και δευτερον που την επελεξες να βαλει λαδι στο παιδι σου!!!

46θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Πεμ Μάης 12, 2011 7:28 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απαντω στο αρχικο ερωτημα... αντι νατα ζητησεις ευθεως γιατι δε της λες απλα οτι εχεις ενα προβλημα και θελεις χρηματα? εννοητε μετα δε θα τα δωσεις Laughing

47θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Πεμ Μάης 12, 2011 8:37 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πιστευω οτι τα λεφτα δεν θα στα δωσει πισω ποτε.Αν ηταν να το κανει θα το κανε εδω κ πολυ πολυυ καιρο κ αφου μαλιστα της τα ζητησες εστω κ αργα κ λεει δεν εχει ε..αστο μην το παιδευεις.Το λυπηρο ειναι οτι ισως τωρα θυμωσει κ δεν ειναι παρουσα ουτε στις γιορτες για το παιδακι σου.Μακαρι να εχω αδικο.

48θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Πεμ Μάης 12, 2011 9:22 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κατι τετοια ακουω κ γινομαι πυραυλος καλα ειναι δυνατον να εγινε νονα κ να μη εχει δωσει τα χτ=ρηματα για τα ρουχα τι σοι νονα ειναι αυτη? φυσικα κ να πας να τα ζητησεις αυτη θα επρεπε να ντεπεται κ οχι εσυ!

49θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty http://forum.eimaimama.gr/t5809-topic Παρ Μάης 13, 2011 6:15 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑΝ,ΤΗΣ ΤΑ ΖΗΤΗΣΑ Κ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΩΣΕΙ.ΘΑ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΕΧΕΙ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΞΑΝΑ,ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΓΙΟΡΤΕΣ.

50θα τα ζητουσατε πισω? - Σελίδα 2 Empty Απ: θα τα ζητουσατε πισω? Παρ Μάης 13, 2011 6:58 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
den exei????????kala edw kai ena xrono pou exei vaftistei to paidi den exei??kai 2 euro tin imera na evaze stin akri tha ta eixe mazepsei 1 xrono twra!!!ti gifia re p..... mou!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις