Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσι αρχισα απο προχτες να παιρνω σιδηρο, φολικο και μαγνησιο μπορειτε να μου πειτε ποσο διαφορα πρεπει να εχουν μεταξυ τους??δηλαδη το σιδηρο πρεπει να τον παιρνω το πρωι με αδεια στομαχι μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω μου ειπαν στο φαρμακειο. και να παρω και το φολικο ειναι σωστα μεχρι εδω?? και μετα απο μιση ωρα που θα παρω σιδηρο μπορω να πιω γαλα???????? το μαγνησιο επισης ποση διαφορα πρεπει να εχει με το σιδηρο???? παρολο που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα εχω ξεχασει. ευχαριστω πολυ

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλα !! μ το καλο και το 2ο μωρακι σου!! θυμαμαι πως να το σιδηρο με το φολικο να εχουν μιση ωρα διαφορα μαγνησιο δεν πηρα ποτε και δεν εχω ιδεα για να σου ειμαι ειλικρινεις! !!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα, με το καλό το μωράκι σου και να χεις μια καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι Very Happy
Οχι μην πιείς γάλα μετά απο μισή ώρα που έχεις πάρεις το σίδηρο θέλει περισσότερη ώρα, το γάλα δεν αφήνει να το απορροφήσει ο οργανισμός!!!
Εγω τα πινα όλα με μιαμιση ώρα διαφορά και να προσέχεις μην ξεχνάς να πίνεις το μαγνήσιο, 2 φορές σου χει πεί;;
Το φολικό οξύ να το πίνεις με το που ξυπνάς, ρώτα και τον γιατρό σου όμως!!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σημερα μετα απο μιση ωρα ηπια γαλα!!! δνε πειραζει θ ξερω για αλλη φορα νομιζω μαζι με το σιδηρο πρεπει αν πινεις χυμο πορτοκαλι αλλα εμενα μου φερνει αναστατωση στο στομαχι οποτε το αποφευγω. ναι μαγνησιο 2 χαπια πρωι 2 βραδυ μου ειπε. γιατι ειναι σημαντικο το μαγνησιο??

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσι αρχισα απο προχτες να παιρνω σιδηρο, φολικο και μαγνησιο μπορειτε να μου πειτε ποσο διαφορα πρεπει να εχουν μεταξυ τους??δηλαδη το σιδηρο πρεπει να τον παιρνω το πρωι με αδεια στομαχι μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω μου ειπαν στο φαρμακειο. και να παρω και το φολικο ειναι σωστα μεχρι εδω?? και μετα απο μιση ωρα που θα παρω σιδηρο μπορω να πιω γαλα???????? το μαγνησιο επισης ποση διαφορα πρεπει να εχει με το σιδηρο???? παρολο που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα εχω ξεχασει. ευχαριστω πολυ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΣΙΔΗΡΟ Κ ΦΟΛΛΙΚΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ..ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΠΑΙΡΝΩ 2 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΑΠ Τ ΑΛΛΑ Κ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 3 ΩΡΕΣ ΚΕΝΟ ΑΠΟ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ Κ ΑΣΒΕΣΤΙΟ..ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξέρω ακριβως το λόγο αλλά οταν είχα τις συσπάσεις μου έλεγε το μαγνήσιο το παίρνεις;; Δεν ξερω αν εχει σχέση αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μας γράψει!!!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ Ή ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Ή ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΘΡΟΜΒΩΣΗΣ.ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ ΣΤΗ ΠΡΟΛΗΨΗ.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ Ή ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Ή ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΘΡΟΜΒΩΣΗΣ.ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ ΣΤΗ ΠΡΟΛΗΨΗ.

Καιβοηθάει στα πονάκια από τη μήτρα που μεγαλώνει.

Εγώ έπαιρνα φυλλικο οξύ το πρωί και πριν κοιμηθώ. Το ασβέστιο το απόγευμα, τον σίδηρο κάποια στιγμή το πρωί και κάποια στιγμή το απόγευμα αλλά μακριά από γαλακτοκομικά 1 ώρα τουλάχιστον. Το μαγνήσιο το έπαιρνα μετά το μεσημεριανό μου. Πωπωκαθόλου δε μου έχουν λείψει αυτά... μετά σου λένε "έγκυος είσαι, δεν είσαι άρρωστη"...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με το ασβεστιο πρεπει να τηρεις τις χρονικες αποστασεις-
οσον αφορα το σιδηρο το φυλλικο κ το μαγνησιο -ο γιατρος μ ειχε πει να μην αγχωνομαι κ μαζι μ ελεγε οτι μπορω να τα παρω.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσι αρχισα απο προχτες να παιρνω σιδηρο, φολικο και μαγνησιο μπορειτε να μου πειτε ποσο διαφορα πρεπει να εχουν μεταξυ τους??δηλαδη το σιδηρο πρεπει να τον παιρνω το πρωι με αδεια στομαχι μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω μου ειπαν στο φαρμακειο. και να παρω και το φολικο ειναι σωστα μεχρι εδω?? και μετα απο μιση ωρα που θα παρω σιδηρο μπορω να πιω γαλα???????? το μαγνησιο επισης ποση διαφορα πρεπει να εχει με το σιδηρο???? παρολο που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα εχω ξεχασει. ευχαριστω πολυ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΣΙΔΗΡΟ Κ ΦΟΛΛΙΚΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ..ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΠΑΙΡΝΩ 2 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΑΠ Τ ΑΛΛΑ Κ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 3 ΩΡΕΣ ΚΕΝΟ ΑΠΟ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ Κ ΑΣΒΕΣΤΙΟ..ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?

κοριτσκι και το μαγνησιο να εχει τοσες ωρες διαφορα με γαλακτοκομικα????

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία Σ. έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσι αρχισα απο προχτες να παιρνω σιδηρο, φολικο και μαγνησιο μπορειτε να μου πειτε ποσο διαφορα πρεπει να εχουν μεταξυ τους??δηλαδη το σιδηρο πρεπει να τον παιρνω το πρωι με αδεια στομαχι μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω μου ειπαν στο φαρμακειο. και να παρω και το φολικο ειναι σωστα μεχρι εδω?? και μετα απο μιση ωρα που θα παρω σιδηρο μπορω να πιω γαλα???????? το μαγνησιο επισης ποση διαφορα πρεπει να εχει με το σιδηρο???? παρολο που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα εχω ξεχασει. ευχαριστω πολυ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΣΙΔΗΡΟ Κ ΦΟΛΛΙΚΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ..ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΠΑΙΡΝΩ 2 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΑΠ Τ ΑΛΛΑ Κ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 3 ΩΡΕΣ ΚΕΝΟ ΑΠΟ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ Κ ΑΣΒΕΣΤΙΟ..ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ?

κοριτσκι και το μαγνησιο να εχει τοσες ωρες διαφορα με γαλακτοκομικα????

ΠΟΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ?ΤΟ ΤΡΟΦΟΚΑΡΤ?ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ 3 ΩΡΕΣ!!ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ Κ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ, Laughing

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσι αρχισα απο προχτες να παιρνω σιδηρο, φολικο και μαγνησιο μπορειτε να μου πειτε ποσο διαφορα πρεπει να εχουν μεταξυ τους??δηλαδη το σιδηρο πρεπει να τον παιρνω το πρωι με αδεια στομαχι μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω μου ειπαν στο φαρμακειο. και να παρω και το φολικο ειναι σωστα μεχρι εδω?? και μετα απο μιση ωρα που θα παρω σιδηρο μπορω να πιω γαλα???????? το μαγνησιο επισης ποση διαφορα πρεπει να εχει με το σιδηρο???? παρολο που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα εχω ξεχασει. ευχαριστω πολυ

καλημερα κοπελα μου.
εμενα ο γιατρος μου,μου ειχε δωσει σιδηρο κ φυλλικο οξυ μαζι σε ενα σκευασμα ητονε το FYSIOFOL σε αμπουλες. εγω για να μην εχω το αγχος του γαλακτος που επρεπε να πινω σηκωνομουνα στις 6 η ωρα το πρωι επαιρνα το FYSIOFOL κ μετα εννοειται ξανακοιμομουνα Sleep
μετα σηκωνομουνα 11 ή 12 αναλογως κ επινα το γαλατακι μου,ετσι ο σιδηρος ειχε ηδη απορροφηθει μετα απο τοσες ωρες κ δεν ειχα αυτο το αγχος.. Wink
μου ειχε δωσει ασβεστιο κ το επινα μετα το μεσημεριανο φαγητο που ηταν κατα τσι 3.
οσο για το μαγνησιο το επαιρνα το βραδυ αλλα δε θυμουμαι αν ηταν πριν ή μετα το φαγητο scratch
κ απ' οτι ξερω το μαγνησιο το δινουν κυριως για τσι κραμπες που μπορει να εχει μια εγκυος στα ποδια... σιδηρος, φολικο και μαγνησιο πως τα παιρνουμε??? 654316

https://www.youtube.com/cretanvenus

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΑΙ ΤΟ ΤΡΟΦΟΚΑΡΝΤ ΠΑΙΡΝΩ . ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΙΟΛΑΣ??? ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΩΡΑ ΒΑΣΙΚΑ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΚΙΑ ΠΟ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΜΗΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ. ΑΧ ΠΟΣΟ ΤΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩς ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..7.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΙΡΝΩ 2 ΤΡΟΦΟΚΑΡΝΤ 12 ΦΟΛΛΙΚΟ Κ ΣΙΔΗΡΟ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΠΤ..2 ΑΣΒΕΣΤΙΟ Κ 9 ΤΟ ΒΡΕΔΥ ΣΙΔΗΡΟ Κ ΤΡΟΦ.

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγω,καθε πρωι παιρνω σιδηρο,φολικο κ μαγνησιο μαζι.Μετα απο 3 ωρες πινω γαλατακι,το μεσημερι παλι μαγνησιο κ το βραδυ παλι σιδηρο κ μαγνησιο!Ολα τα παιρνω ανα 8ωρο.

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΥΦ ΠΟΛΛΑ ΧΑΠΙΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΞΥΠΑΝΑΩ ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΑΝ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...

Stauroul@

Stauroul@
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγώ παιρνω σιδηρο μαγνησιο πρωι -βράδυ κ 1 την ημέρα ασβεστίο
νυστικια παιρνω σιδηρο μετα απο ενα τριωρο πσιρνο μαγνησιο κατα το μεσημερη παιρνο ασεστιο κ το απογευμα κατα μαγνησιο βραδυ σιδηρο για να μην συμπηπτουν μαζι drunken

3-mammy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα.
Επειδή τα έπιρνα κι εγώ όλα αυτά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αυτό που πρέπει να προσέχετε είναι η απορρόφησή τους από τον οργανισμό. Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι η πρόσληψη φαρμάκων που περιέχουν Σίδηρο, για αναιμία, μαζί με φάρμακα που περιέχουν Μαγνήσιο εμποδίζει την απορρόφηση από το έντερο και του Σιδήρου και του Μαγνησίου, γι αυτό και πρέπει τα δύο αυτά στοιχεία να λαμβάνονται με διαφορά 3 με 4 ώρών το ένα από το άλλο. Ρωτήστε και το γιατρό σας για να είστε σίγουρες.

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το πρωί θα πάιρνεις το φολικό σου με το σίδηρο. Αν πίνεις γάλα, θα παίρνεις το σίδηρο δυο ώρες μετα.Παρτο στη δουλεια σου κ πίνε το εκεί. Ασβεστιο κ σιδηρος αλληλεπιδρουν μεταξύ τους και είτε το ένα απορροφαται είτε το αλλο. Το μεσημέρι μαγνήσιο.

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το ασβέστιο, το μαγνήσιο και ο σίδηρος είναι μέταλλα με σειρά δραστικότητας την προαναφερόμενη. Δηλαδή το ασβέστιο μπορεί να αντικαταστήσει τα ακόλουθά του κοκ. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να υπάρχει μια χρονική απόσταση κατά τη χορήγησή τους.
Εγώ έπαιρνα σίδηρο και φυλλικό οξύ ταυτόχρονα, μαγνήσιο με διαφορά μιας ώρας (όλα αυτά πρωϊ-βράδυ) και το ασβέστιο το μεσημέρι.
Όσο για το ρόλο του μαγνησίου ο γιατρός μου μου είχε πει ότι σχετίζεται με τις συσπάσεις και ηρεμεί τη μήτρα. Όταν αργότερα βρέθηκα στο νοσοκομείο με πρώορες συσπάσεις, μου χορηγήθηκε ενδοφλέβια μαγνήσιο.
Αυτά...Ελπίζω να βοήθησα.

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ από την αρχή έπαιρνα filicine ένα τεταρτάκι πριν το πρωινό. Τώρα ξεκίνησα σίδηρο και ασβέστιο. Το ασβέστιο το παίρνω πριν το φαγητό κανένα μισάωρο και το ασβέστιο το απόγευμα.

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία Σ. έγραψε:καλημερα κοριτσι αρχισα απο προχτες να παιρνω σιδηρο, φολικο και μαγνησιο μπορειτε να μου πειτε ποσο διαφορα πρεπει να εχουν μεταξυ τους??δηλαδη το σιδηρο πρεπει να τον παιρνω το πρωι με αδεια στομαχι μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω μου ειπαν στο φαρμακειο. και να παρω και το φολικο ειναι σωστα μεχρι εδω?? και μετα απο μιση ωρα που θα παρω σιδηρο μπορω να πιω γαλα???????? το μαγνησιο επισης ποση διαφορα πρεπει να εχει με το σιδηρο???? παρολο που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα εχω ξεχασει. ευχαριστω πολυ                                                                      
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΙΑ Σ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!ΑΝ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΑΝΕ,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ,ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΣΤΑ ΧΟΡΗΓΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ FILICINE,ΜΑΓΝΗΣΙΟ Κ ΣΙΔΗΡΟ!!ΑΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ Κ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ!!!ΑΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ "ΓΚΑΛΟΠ"ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΣΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!Very Happy 

όλα_για_την_τηλεθέαση


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
απο το στομα με δοσολογια του γιατρου.

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για το filicine πειράζει που το παίρνω τοπρωί και μετά από κανένα 20λεπτο πίνω γάλα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις