Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 4:24 am

fani82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ποσο χρονικο διαστημα γινεται η συλληψη και ποτε μπορω να κανω τεστακι?εχω κυκλο 32 ημερων!ειμαι στην 20 μερα του κυκλου μου!ειχα επαφες απο την 6 μερα μεχρι και την 15 μερατου κυκλου μου (ανα δυο μερες) λετε να επιασε η μαγια??????? Embarassed Embarassed Embarassed

2ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 4:32 am

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γιατί ανα 2 κ όχι κάθε μέρα? γιατί σταματήσατε στις 15? Very Happy
ότι κάνετε τώρα που μπορείτε, αμα δεν έρθει η ακατανόμαστη θα κυνηγάς τον άντρα σου κ δεν θα σου κάθεται Embarassed
σοβαρά τώρα, εγώ θα συνέχιζα για λίγες μέρες ακόμη και θα έκανα τέστ εφόσον είχα καθυστέρηση. και μην αγχώνεσαι. καλή συνέχεια κ καλή τύχη!

3ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 4:32 am

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα! Καταλαβαίνω πλήρως την ανυπομονησία σου γιατί τα έχω περάσει. Θα σε συμβούλευα όμως να περιμένεις 1-2 μέρες καθυστέρησης για το τεστ γιατί πριν είναι αμφίβολο το αποτέλεσμα.

Επίσης να σου πω ότι εγώ έμεινα έγκυος το μήνα που σταμάτησα να αγχώνομαι, να μετράω μέρες και να σκέφτομαι όοολη μέρα ωορηξίες και τεστ!!! Χαλάρωσε λοιπόν, απόλαυσε τη ... διαδικασία και γρήγορα θα έχεις ένα θετικό τεστ στα χέρια σου!!! Θετικό τεστ!!

4ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 4:32 am

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
με βαση αυτα που λενε οι γιατροι σε κυκλο 28 ημερων εχουμε ωορηξια την 14η μερα.εσυ με κυκλο 32 ημερων ειχες ωοξια 4 μερες μετα αρα την 18η μερα.τωρα αν επιασε η μαγια οπως λες τι να πω???σου ευχομαι να επιασε και να φουσκωσει κιολας και αν οχι αυτο το μηνα τον επομενο.εγω αρχισα χαπια για ρυθμιση του κυκλου που δεν προσφερουν αντισυλλιψη που τα πηρα και για να μεινω εγκυος στον γιο μου(λογω πολυκυστικων)και επειδη θα εχω στανταρ ωορηξια την 14η μερα του κυκλου και κυκλο 28 ημερων ο γυναικολογος μου ειπε να κανω απο την 10η μεχρι και την 16η μερα μερα παρα μερα βεβαια.ελπιζω να γινει οπως στο γιο μου και να τα παρω μονο ενα μηνα τα χαπια μιας και στον μικρο τον πρωτο μηνα εμεινα εγκυος

5ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 4:33 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άποψη μου είναι να μη μπαίνεις στη διαδίκασία πότε να κάνω τεστ κλπ.
Χαλάρωσε, ξέχνα το και περίμενε πρώτα να δεις αν θα έχεις καθυστέρηση. Μετά κάνεις το τεστ. Ούτως η άλλως και στο γιατρό να πας μόλις το μάθεις (με μερικές μέρες καθυστέρηση) δεν θα μπορεί να το δει ακόμα το έμβρυο, παρά μόνο τον σάκο.

6ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 4:39 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ βλέποντας τον τίτλο, νόμιζα ότι έλεγες για την πεθερά σου, χαχαχα!

Χωρίς πλάκα τώρα, νομίζω πως πρέπει να συνεχίσεις τις "προσπάθειες" για όσο πάει γιατί αν και έχεις σταθερό κύκλο ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να πιαστεί ένα παιδάκι! Χαλαρά, χωρίς άγχος και ζώντας την στιγμή! Wink Και αν είσαι ήδη θα το μάθεις σύντομα...

7ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 4:51 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι απο τωρα και πρωπαντων μην μετρας τ-ι-π-ο-τ-α-!
εγω τους 2 πρωτους μηνες προσπαθειων μετρουσα μερες κλπ. και τι καταφερα μονο αγχος και 2 αρνητικα τεστ.
ε και ειπα παρα να με φαει το αγχος, θα κανω το σεξακι μου με τον αντρουλη μου και αμα ειναι να ερθει ας ερθει!
ε και ηρθε αμεσως!
παλια μου λεγανε οτι αμα πιαστεις θα το καταλαβεις αμεσως! και ελεγα πως ειναι δυνατον???
ε και εγω το καταλαβα αμεσως! πολυ πολυ γρηγορα! να φανταστεις ασυναισθητα δεν εσκηβα δεν επινα κοκα κολα και καθε βραδυ κοιμομουν ανασκελα και χαιδευα την κοιλια μου, το ενιωθα!
και ημουν τοσο σιγουρη που εκανα το τεστ3-4 μερες ΠΡΙΝ την αναμενομενη περιοδο και βγηκε θετικο! 3 παρακαλω!
οποτε χαλαρωσε και σου ευχομε γρηγορα με ενα θετικο τεστακι κοριτσι μου!

8ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 5:02 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Και εγώ βλέποντας τον τίτλο, νόμιζα ότι έλεγες για την πεθερά σου, χαχαχα!

...


χα..χα.....χα.αααααααααααααα
και εγώ μαρία μου το ίδιο νόμιζα..πως ηταν θέμα για την πεθερούλα!!

παντως μην αγχώνεσαι....και όντως μπορεις να κάνεις κάθε μερα όλο το μηνα για να αυξήσεις πιθανότητες,,,,εμενα μου ειχαν πει ...καθε μερα αν θες αγόρι και μερα παρα μέρα αν θες κορίτσι...χιχι...δεν ξερω αν ειναι ετσι αλλα ειχε πλακα...
θα δεις πως πολυ συντομα θα έχεις ευχάριστα νέα!!!
με το καλό!!! ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 417472 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 417472 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 417472

9ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 5:37 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="MariaM"]Και εγώ βλέποντας τον τίτλο, νόμιζα ότι έλεγες για την πεθερά σου, χαχαχα!

χαχαχα κι εμενα εκει πηγε το μυαλο μου μολις διαβασα τον τιτλο tongue κοπελια μην αγχωνεσαι.Το αγχος ειναι κακος συμβουλος...και οι επαφες οχι καθε 2 μερες,καλυτερα μερα παρα μερα.Ευχομαι οτι καλυτερο.

10ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 6:07 am

fani82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σας ευχαριστω ολες σας κοριτσια που μου δινετε κουραγιο!τις προσπαθειες τις σταματησαμε γιατι τον ελλιωσα μωρε τον καημενουλη ! Laughing τον λυπηθηκα.. Razz
εντομεταξη η τραχιλικη βλενα σταματησε τη 16 μερα την επομενη μερα της τελευταις μας επαφης ηταν ενας λογος κι αυτος!εκτος κι αν κανω λαθος.διοτι εχω διαβαση οτι αν δεν υπαρχει τραχιλικη βλεννα δεν πιανει η μαγιααα Rolling Eyes
εντομεταξη η επαφες μου ηταν μερα παρα μερα!

11ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 6:18 am

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tattooed_snowhite έγραψε:κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι απο τωρα και πρωπαντων μην μετρας τ-ι-π-ο-τ-α-!
εγω τους 2 πρωτους μηνες προσπαθειων μετρουσα μερες κλπ. και τι καταφερα μονο αγχος και 2 αρνητικα τεστ.
ε και ειπα παρα να με φαει το αγχος, θα κανω το σεξακι μου με τον αντρουλη μου και αμα ειναι να ερθει ας ερθει!
ε και ηρθε αμεσως!
παλια μου λεγανε οτι αμα πιαστεις θα το καταλαβεις αμεσως! και ελεγα πως ειναι δυνατον???
ε και εγω το καταλαβα αμεσως! πολυ πολυ γρηγορα! να φανταστεις ασυναισθητα δεν εσκηβα δεν επινα κοκα κολα και καθε βραδυ κοιμομουν ανασκελα και χαιδευα την κοιλια μου, το ενιωθα!
και ημουν τοσο σιγουρη που εκανα το τεστ3-4 μερες ΠΡΙΝ την αναμενομενη περιοδο και βγηκε θετικο! 3 παρακαλω!
οποτε χαλαρωσε και σου ευχομε γρηγορα με ενα θετικο τεστακι κοριτσι μου!

Και εγώ το ίδιο, με την τρίτη και αφού αποφασισα να χαλαρωσω και να ζησω τη ζωη μου κανονικά!
Μαλιστα, τους 2 πρωτους μηνες προσεχα,δεν έπινα αλκοόλ κλπ. Τον τρίτο μήνα που είπα να χαλαρωσω, άρχισα πάλι να πίνω κανενα κρασάκι. ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 534787
Εγω δεν καταλαβα καμία διαφορα όταν έμεινα εγκυος, και το μέθυσα λιγακι το βλασταρι μου! Ελπίζω να μην εξελιχθει σε μπεκρη!!!

12ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 8:10 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε κορίτσια....αυτό το θέμα με το άγχος...εγώ ξεκίνησα χαλαρότατα, με τακτικότατες επαφές και σε όλη τη διάρκεια του κύκλου...Μιλάμε συνέχεια(είμαστε φρεσκοερωτευμένοι με τον καλό μου και το κάνουμε επειδή το θέλουμε, όχι απλά για να "τεκνοποιήσουμε"). Περνάει ο πρώτος μήνας τίποτα, περνάει ο δεύτερος τίποτα, ο κύκλος αρχίζει να μικραίνει (από 28 έγινε 26 και μετά 25) κι εγώ...σιγά σιγά αρχίζω και αγχώνομαι....Τι κάνω λάθος? Το πρώτο μου παιδί το έπιασα με αντιβίωση και κολπικά υπόθετα...Υπάρχει περίπτωση το περιβάλλον του κόλπου μου να είναι υπερβολικά όξινο για το σπέρμα και αυτό να μην επιβιώνει? (ξέρω ότι ακούγεται θρίλερ άλλα αρχίζω και τρώω φρίκες).

13ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 8:22 am

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω για 14 μηνες μετρουσα ημερες κ το μονο που σκεφτομουν ειναι ποτε θα μεινω εγκυος...!!!Καθε μηνα που ερχοταν η "ακατανομαστη" εγω δεν μιλιομουν τις πρωτες μςρες !!Ηθελα τοσο πολυ ενα μωρο που μου ειχε γινει εμμονη!!!Τελικα τον μηνα που το ειχα παρει πια αποφαση οτι εγω δεν θα γινω μανα κ δεν το σκεφτομουν καθολου,τσουπ..!!!Ηρθε η πρωτη καθυστερηση!!!Τωρα ειμαι εγκυος στην 15η εβδομαδα κ ειμαι τρισευτυχισμενη!!!Γιαυτο χαλαρωσε κ μην μετρας τιποτα ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 654316 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 654316 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 654316 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 654316 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 654316

14ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 8:31 am

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexia-marinos έγραψε:Ηρθε η πρωτη καθυστερηση!!!Τωρα ειμαι εγκυος στην 15η εβδομαδα κ ειμαι τρισευτυχισμενη!!!Γιαυτο χαλαρωσε κ μην μετρας τιποτα
Μπράβο! Με το καλό σου εύχομαι και χωρίς άγχος!

15ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 8:39 am

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eleftherna έγραψε:
alexia-marinos έγραψε:Ηρθε η πρωτη καθυστερηση!!!Τωρα ειμαι εγκυος στην 15η εβδομαδα κ ειμαι τρισευτυχισμενη!!!Γιαυτο χαλαρωσε κ μην μετρας τιποτα
Μπράβο! Με το καλό σου εύχομαι και χωρίς άγχος!
Σε ευχαριστω παρα πολυ..!!! ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 417472 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 417472 ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? 417472

16ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Empty Απ: ANAMONH AKATANOMASTHS? HHHHHH???????? Τρι Μάης 17, 2011 10:16 am

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δε θελει αγχος νομιζω οτι οσες προσπαθουν για το πρωτο τους μωρακι πρεπει να ξεκινανε οταν τελειωνει η ακατανομαστη και να σταματανε οταν αρχιζει χωρις να μετρανε μερες και οι μανουλες που προσπαθουν για το δευτερο αγχωνονται, ειδικα οταν το πρωτο το εχουν πιασει κατευθειαν, οταν περασουν κανα δυο μηνες για αυτο ηρεμια κοριτσια. Εγω που προσπαθουσα τρια χρονια να μεινω εγκυος εχω να δηλωσω ενα... ΠΟΛΥ ΣΕΞ κοριτσια!!!!!!

http://www.worldjamboree.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις