Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελεος δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο αλλα το πιστευω οτι ειναι αληθεια... Που ζουμε......?....

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άκουσα κι εγώ την ίδια ιστορία πέρυσι..μάλιστα η κοπέλα που μου το είπε μιλούσε για την κολλητή της!!!!
Λίγο καιρό αργότερα άκουσα την ίδια ιστορία στην τηλεόραση...μάλλον αλήθεια πρέπει να'ναι.
Εγώ θα σας πω για ένα συμβάν που έγινε στην Κέρκυρα.Μια μανούλα σταμάτησε να πάρει έναν αλλοδαπό,που της έκανε οτο-στοπ.Αυτός την μετέφερε σε ερημική τοποθεσία όπου λίγες μέρες μετά την βρήκαν νεκρή.Στο χωριό είχε καταφθάσει και η Νικολούλη όπου την είχε καλέσει η οικογένεια της άτυχης γυναίκας.
Την ημέρα εκείνη,ο γιος της έτυχε να δει το αμάξι της μαμάς του με κάποιον άγνωστο μέσα,την ώρα που φεύγανε..αλλά στην προσπάθειά του να τους πάρει από πίσω,έκανε μια στραβοτιμονιά(αυτός οδηγούσε),με αποτέλεσμα να σπάσει το πόδι του.Στη συνέχεια το παιδί χρειάστηκε παρακολούθηση από ψυχολόγο..
δεν μπορούσε να ξεπεράσει το γεγονός ότι θα μπορούσε να είχε σώσει την μαμά του!!
Ποτέ να μην σταματάτε!!!Μπορεί κάποιος να έχει πραγματικά ανάγκη αλλά το ρισκάρετε???

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν ημουν 7 χρονων ειχαμε παθει ενα σοβαρο τροχαιο.ηταν βραδυ,η αδερφη μου 5 χρονων τοτε κι εγω ειχαμε βγει απο το αμαξι και ο μπαμπας οχι,ηταν αναισθητος και αλλοι οδηγοι που ειχαν σταματησει προσπαθουσαν να τον βγαλουν.μας πλησιαζει κι εμας ενας και λεει η μαμα σας που ειναι λεμε στο ταδε χωριο.ελατε να σας παω λεει.περπαταμε κι εμεις χερι χερι(τοσο μας εκοβε) και μπαινουμε μεσα στο αμαξι του,την ωρα που ξεκινησε και ειχε πολλη χαμηλη ταχυτητα λεω δυνατα "στο χωριο δεν εχουμε γιατρο" ανοιγω την πορτα,πηδαω εξω και τραβαω την αδερφη μου.θυμαμαι σαν τωρα τις φωνες του "κρατα τα τα μ@λ@κισμεν@" που φωναξε στον συνεπιβατη του και αρχισαμε να τρεχουμε προς τα πισω,προς το αμαξι με τον μπαμπα.δε ξερω αν ηθελε οντως να μας παει στη μανα μας αλλα δε νομιζω...2 παιδια τραυματισμενα τα πας σε νοσοκομειο και οχι στη μαμα τους,αυτο προεχει εκεινη την ωρα...και οι φωνες του δεν με επεισαν για τις αγνες του προθεσεις.τεσπα ηθελα να πω οτι τα παιδια σας απο μικρα να τα μαθετε να προσεχουν...κι οπως λεει και η γιαγια μου "του φοβιτσιαρη η μανα δεν εκλαψε ποτε"..........

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω....Ευάκι ανατρίχιασα!!!
Αν είχε αγνές προθέσεις δεν θα μίλαγε έτσι...και καλά λες,θα σας πήγαινε στο νοσοκομείο.Εσείς δεν φταίτε όμως μικρά κορίτσια είσασταν και επίσης άλλες εποχές τότε.Χωρίς να θέλω να θείξω την ηλικία σου ε?χαχα!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Πω πω....Ευάκι ανατρίχιασα!!!
Αν είχε αγνές προθέσεις δεν θα μίλαγε έτσι...και καλά λες,θα σας πήγαινε στο νοσοκομείο.Εσείς δεν φταίτε όμως μικρά κορίτσια είσασταν και επίσης άλλες εποχές τότε.Χωρίς να θέλω να θείξω την ηλικία σου ε?χαχα!!

γιατι καλε τι εχει η ηλικια μου για να θιχτει?!?!?!?μια χαρα πιπινι ημουν και τοτε και τωρα...χωρις πλακα ημασταν πολυ μικρα,και σε πιο αθωο κοσμο μεγαλωναμε,οποτε κι εγω απορω πως σκεφτηκα κι εκανα κατι τετοιο.τα παιδια τωρα πρεπει να τα συμβουλευουμε πολυ νωριτερα...5 χρονων ειναι ο γιος μου και ξερει 3 νουμερα να καλει στο τηλεφωνο,εμενα τον πατερα του και την μανα μου.γιατι στην τελικη πες οτι χθες βραδυ στον υπνο μου παθαινα ενα εμφραγμα και ξυπναγε μονο του αφου ο πατερας του ειχε υπηρεσια να μην ξερει καπως να ειδοποιησει καποιον?

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πω πω ρε κοριτσια με ολα αυτα που διαβαζω να λεμε καθε μερα εχω γινει τοσο επιφυλακτικη που λεει ολογος φοβαμαι και την σκια μου.εμενα η μικρη μου ειναι πολυ κοινωνικη.οπου δει παππου η γιαγια παει καθεται του μιλαει εγω βεβαι τρεχω και την περνω κατευθειαν και απλα χαμογελαω.δεν μου φταινε οι ανθρωποι σε τιποτα αλλα μας εχουν κανει ετσι να φοβασαι να παρεις το βλεμμα σου πανω απο το παιδι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
αλικακι έγραψε:Πω πω....Ευάκι ανατρίχιασα!!!
Αν είχε αγνές προθέσεις δεν θα μίλαγε έτσι...και καλά λες,θα σας πήγαινε στο νοσοκομείο.Εσείς δεν φταίτε όμως μικρά κορίτσια είσασταν και επίσης άλλες εποχές τότε.Χωρίς να θέλω να θείξω την ηλικία σου ε?χαχα!!

γιατι καλε τι εχει η ηλικια μου για να θιχτει?!?!?!?μια χαρα πιπινι ημουν και τοτε και τωρα...χωρις πλακα ημασταν πολυ μικρα,και σε πιο αθωο κοσμο μεγαλωναμε,οποτε κι εγω απορω πως σκεφτηκα κι εκανα κατι τετοιο.τα παιδια τωρα πρεπει να τα συμβουλευουμε πολυ νωριτερα...5 χρονων ειναι ο γιος μου και ξερει 3 νουμερα να καλει στο τηλεφωνο,εμενα τον πατερα του και την μανα μου.γιατι στην τελικη πες οτι χθες βραδυ στον υπνο μου παθαινα ενα εμφραγμα και ξυπναγε μονο του αφου ο πατερας του ειχε υπηρεσια να μην ξερει καπως να ειδοποιησει καποιον?



Ναι,πραγματικά...πώς το σκέφτηκες???
Συμφωνώ απόλυτα,μεγαλώνουμε τα παιδιά μας σε έναν άλλο κόσμο,διαφορετικό απ'αυτον που μεγαλώσαμε εμείς,κακά τα ψέμματα.Θέλει πολύ προσοχή και ναι,να μιλάμε στα παιδιά μας για να έχουν πάντα το νου τους.

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πριν ενα χρονο περιπου το ακουσα αυτο οτι εγινε σε μια φιλη φιλης, δεν ξερω ομως αν αληθευει..
Οχι οτι δε συμβαινουν παρομοια καθε μερα...

http://www.paidikaglentia.blogspot.com

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η συγκεκριμένη ιστορία έχει ακουστεί για πολλά σημεία της Ελλάδας και βέβαια μπορεί κάτι να είναι αλήθεια αλλά ο κόσμος πάντα έχει την τάση της υπερβολής το σίγουρο είναι ότι τα πράγματα δνε είναι όπως ήταν η εισβολή των ξένων στην χώρα μας μας έχει κάνει επιφυλλακτικούς . Πέρσι το είχα αναφέρει αλλά δνε θυμάμαι αν το είχα γράψει εδω η σε άλλο φόρουμ. Μένω στο Ολυμπιακό χωριό μια έκταση με πολλές παιδικές χαρές και τα παιδιά ξεσαλώνουν πέρσι λοιπόν έπαιζαν κάτω μαζί και ο Σταύρος κάποια στιγμή ήτρε επάνω στο σπίτι τρομαγμένος και έτρεμε και μου είπε ότι ένα αυτοκίνητο μικρό και χρώμα μεταξύ πορτοκαλί και κόκκινο του είπε ο οδηγός έλα να σου δώσω καραμέλες . Ο Σταύρος πνηρέμενος και δασκαλέμενος του απαντά :τι λες ρε μαλά.. σε ξέρω για να έρθω και άνεβηκε κατευθειάν σπίτι αυτό έγινε στη γωνία του σπιτιού . όντως μεγαλύτερα παιδιά είδαν το αυτοκίνητο γιατί είχε παράξενο χρώμα σαν σάπιο μήλο.
Πήγα στην αστυνομία κατεγραψε το γεγονός και μου είπε ότι είχαν και αλλες μαρτυρίες αλλά με άλλο αυτοκινητο. Τα μάτια μας λοιπόν ανοιχτά .Αναφέραμε το περιστατικό στο νήπιο αλλά και στα 2 δημοτικά απλά για αν ενημερωθούν τόσο τα παιδιά όσο και οι γονείς

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ Κ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ, ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ.. ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΤΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.
ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η' ΨΕΜΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..
ΠΡΟΣΟΧΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ, ΕΙΤΕ ΜΕ ΠΑΡΕΑ, ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΣΤΟ ΑΜΞΙ, ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ... ΠΑΝΤΟΥ Κ ΠΑΝΤΑ!!

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κάποιες απ' αυτές τις ιστορίες που ακούγονται κατά καιρούς μου φαίνονται περισσότερο μυθοπλασίες, ωστόσο όμως στην εποχή που ζούμε, πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά Shocked !!

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μανούλες τα μάτια μας 14............!!!!!!!!εγώ δεν ξέρω αν είναι αλήθεια όλα αυτά και ακόμα τόσα άλλα!θα σας πω την δικιά μου άσχημη εμπειρία που έζησα πριν από λίγες ημέρες!ήμουν στην πλατεία ελευθερίας στον κορυδαλλό με τον γιο μου στο καρότσι, είχε λοιπόν πολύ ωραίο καιρό και ήταν πολλά παιδάκια που έπαιζαν και κόσμος αρκετός και στις καφετέριες γύρω γύρω απτην πλατεία και μανούλες με καρότσια.....κάποια στιγμή πέρασα μέσα απτην πλατεία για να βγω στην οδό Αθηνάς...έκατσα λίγο σε ένα μπαγκάκι για να δώσω νερό στο μικρό και να τον αλλάξω ξαφνικά ακούω μια φωνή .....ρε παιδιά μπροστά σε τόσο κόσμο μες την πλατεία ένας μα.....ς ελεεινός προσπάθησε να κλέψει από μια μανούλα με καρότσι και νεογέννητο μωράκι, την τσάντα της..........έπεσε κάτω το καρότσι το μωράκι χτύπησε (δεν ξέρω πόσο δεν πήγα κοντά) ο άντρας της λίγα μέτρα πιο πίσω κανείς δεν πρόλαβε να αντιδράσει .......!δηλαδή πραγματικά φοβάσαι να κυκλοφορήσεις έξω...ακόμα και τόσο κεντρικά μέρη πόσο μάλλον στα πιο ερημικά..εγώ προσωπικά έχω πάθει σοκ με αυτό που είδα και δεν μπορώ να φανταστώ τι έπαθε η κοπέλα πως ένοιωσε...ελπίζω και έυχομαι το μωράκι της να είναι μια χαρά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις