Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια..προσπαθω απο εχτες να γραψω για αυτο που με απασχολει κ ολο το αναβαλω...Με ολά αυτα που μου εχουν συμβει κατα καιρους,ειχα ορκιστει να μην ξαναμπω στο τριπακι του ψαξιματος...αν δεν εχω καθυστερηση...
Αλλα τωρα συμβαινει κατι που δεν το εχω ξαναπαθει,εκτος απο την εποχη που εμεινα εγγυος στην κορη μου.
Οι αστραγαλοι μου εδω κ 3 μερες πρηστηκαν παρα πολυ.Δεν ειναι αυτο το πρηξιμο που παθαινουμε οταν κουραζομαστε,ειναι ακριβως οπως τοτε που ημουν εγγυος.
Και τοτε το πρωτο κ μονο συμπτωμα που ειχα ηταν το φοβερο πρηξιμο απο την αρχη(αστραγαλοι,κοιλια,χερια).Ολη η εγγυμοσυνη ειχε περασει ετσι κ ευτηχως δεν ειχα προβλημα υγειας,απλα παρα πολυ μεγαλη κατακρατηση υγρων.Η οποια μολις γεννησα,εξαφανιστηκε.
Περιμενω περιοδο σε 4 μερες.Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ευκολο για εμενα να μεινω φυσιολογικα εγγυος,λογω καποιων μικροπροβληματων που εχουμε κ οι δυο.
Περσι το Φεβρουαριο,ειχα μεινει φυσιολογικα εγγυος,ενω μας το ειχαν σχεδον αποκλεισει κ ετοιμαζομασταν για εξωσωματικη,αλλα δυστηχως απεβαλα στον 3ο μηνα.
Καταλαβαινετε την ψυχολογια μου πως ειναι ε...;;;
Δεν τα γραφω για κανεναν αλλο λογο,παρα ετσι..για να τα πω καπου που θα με καταλαβουν.
Δεν σας γραφω για τα υπολοιπα "συμπτωματα",τα οποια ολες ξερουμε οτι ειναι τα ιδια με της περιοδου,οποτε το θεωρω ασκοπο.Το μονο που με προβληματιζει ειναι αυτο.
Σκεφτηκα να παω να παρω αυτα τα τεστ του φαρμακειου,αλλα δειλιαζω.Εχω δωσει τοσα λεφτα σε αυτα τοσα χρονια...κ οκ..σκασιλα μου για τα λεφτα..η ψυχρολουσια ειναι το θεμα.
Φοβαμαι ακομα κ να ελπιζω πια...
Εντωμταξυ τη 2η φορα που εμεινα(περσι) το καταλαβα πολυ νωρις πριν την καθυστερηση,ετρεξε λιγο υγρο απο το στηθος μου τοτε μετα το ντους κ ετσι το ψιλιαστηκα.Πηγα κατευθειαν για χοριακη,η οποια βεβαια ηταν πολυ μικρη κ ουτε κ θυμαμαι ποσες χοριακες με εβαλαν κ εκανα τοτε για να βλεπουμε πως πηγαινει..κατατρηπηθηκα κ στο τελος εφαγα το πακετο..
Απλα θελω να μοιραστω λιγο την αγωνια μου.Ποσο εχω κουραστει τοσα χρονια..να νοιωθω καθε μηνα ετσι.Απλα αυτη τη φορα,οπως κ τις προηγουμενες,που οντως ειχα συλλαβει,παρατηρω στο σωμα μου κατι ιδιαιτερο..
Θα περιμενω...τι αλλο να κανω;Θα περιμενω ως την Κυριακη.Εχω παντα σταθερο κυκλο.Η Κυριακη θα ειναι η 29η μερα.
Ειχε καμια αλλη το ιδιο συμπτωμα απο τοσο νωρις;Ξερετε τωρα...παρηγορια στον αρρωστο... Wink
Τελος παντων..μη σας ζαλιζω..αυτα τα νεα μου.Για να δουμε...

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λυπαμαι πολυ κ εγω εχω χασει εμα μωρακι στον 3ο μηνα κ σε καταλαβαινω απολητα.τωρα βασικα δεν καταλαβα λεες μηπως τ πρηξημω ειναι επειδη μηπως εισαι εγκυος?εαν ειναι αυτο δεν ξερω δ εχω ακουση κατι δεν μ εχει τυχει.ευχομαι να οφειλετε σ αυτο κ συντομα ν ποαρεις καλα νεα

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν είχα παρόμοιο σύμπτωμα,και δεν ξέρω..εύχομαι όμως να είσαι!!!!
Το καλύτερο θα ήταν να περιμένεις την καθυστέρηση για να σιγουρευτείς και όσο γίνεται να το ξεχάσεις,μέχρι τότε...και να μην αγχώνεσαι!!
Βλέποντας και κάνοντας...υπομονή και πίστη!!!!Καλά αποτελέσματα!!!!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sou efxomai na pristoun ta podia sou ta xeria sou kai propadon i koilia sou gia ennia mines!!!!xaxaxaxaxaxaetsi opos ta les pistevo kai ego pos eisai egios alla min kaneis test perimene mexri tin kiriaki kai an den adiathetiseis perimene kamia vdomada akoma kai kane mia kali vita xoriaki na eisai kai sigouri.sou efxomai na sou pane ola poli kala

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακαρι κοριτσακι μου!!!ολα καλα να σου πανε!!οσο για τα συπτωματα και εγω και στις δυο εγκυμοσυνες μου ειχα πολυ πριξιμο απο την αρχη βεβαια επειδη δεν τις περιμενα δεν το ειχα σπουδαιολογησει τοτε!!!Βεβαια το σωμα σου δεν το ξερει κανεις πιο καλα απο σενα και σιγουρα εχεις τους λογους σου να το πιστευεις!!!ολα τελεια σου ευχομαι!!!

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φοβαμαι να σου απαντησω για να μη σου δωσω ψευτικες ελπιδες αλλα και εγω ετσι καταλαβα οτι ειμαι εγκυος και εκανα τεστ μια εβδομαδα πριν την καθυστερηση... Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!! ???....Ποσες φορες ακομα θα αναρωτηθω.....???? 417472

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω παρα πολυ που νοιαστηκατε κ μου απαντησατε κοριτσια,να ειστε καλα.
Δεν νομιζω πως εχει γινει κατι καλο.Η απογοητευση μου ειναι τοσο μεγαλη πια,που απλα δεν πιστευω πως εγω θα κανω κ αλλο μωρο.Απλα ηθελα να το πω καπου κ το ειπα εδω σε εσας που θα με καταλαβετε.Πιθανον να ειναι ενα τυχαιο γεγονος το πρηξιμο.Δεν εχω να κανω κατι αλλο,απλα θα περιμενω.Τι να πω...;;Να ευχηθω;να παρακαλεσω;το εχω κανει αμετρητες φορες.Κουραστηκα πια...
Οτι ειναι να γινει,θα γινει.Φυσικα δεν παω να μπλεξω με τεστ,χοριακες κ τετοια με καμια δυναμη.Μου περασε απ'το μυαλο,αλλα το εσβησα κατευθειαν.Ας περιμενω μεχρι την Δευτερα κ βλεπουμε..

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ-ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ-ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ. ΕΓΩ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ. ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ-ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ-....

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aχ Ζούμπι μου δεν ξέρω τι να πω!!!Μόνο να ευχηθώ μπορώ να ξεφουσκώσεις πάλι μετά από 9 μήνες και να είναι το πιο γλυκό πρήξιμο της ζωής σου!!!Να μας πεις τη Δευτέρα τα πιο χαρούμενα νέα και να νιώσουμε κι εμείς τη χαρά σου!!

Ξέρω και από το θέμα μου,ότι πέρασες πολλά και έχεις κουραστεί να ελπίζεις,να περιμένεις,να απογοητευεσαι και μετά να ξανασηκώνεσαι και να έρχεται η ελπίδα που κρατάει λίγο και να μαζεύεις πάλι τα κομμάτια σου!!!Πίστεψε με σε νιώθω ΑΠΟΛΥΤΑ,η κούραση της ψυχής δεν συγκρίνεται με καμία!!!Και αυτή τη στιγμή μπορώ να σε νιώσω όσο λίγοι!!!
Μετά τη στάυρωση όμως έρχεται η ΑΝΑΣΤΑΣΗ και σου εύχομαι η δική σου να έρθει σε 3 μερούλες!!!!!
Πόσα αλήθεια αντέχουμε εμείς οι γυναίκες!!ΠΟΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω το ειχα αυτο το πρηξιμο το οποιο με ακολουθησε σ ολη την εγκυμοσυνη! και στην αρχη δεν ηξερα περι τινος προκειται διοτι δεν ηταν στο προγραμμα να μεινω εγκυος εκεινη την εποχη. οταν τελικα διαπιστωσα τι συμβαινει καταχαρηκα!
σου ευχομαι το ιδιο ολοψυχα!!!
πω πω τι μου θυμισες τωρα-φοβερο πρηξιμο....

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ ειλικρινά δεν ξέρω... φοβάμαι μήπως σου δώσουμε ψεύτικες ελπίδες.Πάντως σου εύχομαι ολόψυχα με το καλό να σου πρηστούν!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζούμπι με θυμάσαι ; η βάνια είμαι με το Σταύρο ; λογικά ξέρεις ποια είμαι αν είσαι το ιδιο άτομο. Καταρχίν μην απογοητεύεσε και κατα δεύτερο καλά κάνες και κρατ΄ς μικρό καλάθι , Το πρήξι μο στα πόδοα ναι μπορεί να είναι όπως λές κατακράτηση μπορεί να είναι μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη αλλά μπορεί να είναι και απο ανεβασμένο ουρικό οξύ . Περίμενε μέχρι την Κυριακή τη Δευτέρα κάνε μια εξετάση για ουρικό οξύ και αν τελικά είναι ολα καλά κάνε ένα τεστ η μια χοριακή επειδή έχεις κακά προηγούμενα με τα τσομπήματα πάρε ένα τεστ απλά περίμενε μην βιάζεσαι.Ευχομαι όλα καλά να πάνε

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο οτι ξερω η ιδια ειναι βανια η κοπελα που ξερουμε, ζουμπι μου μην κανεις τιποτα νωριτερα αν δεν δεις καθυστερηση πρωτα, σου ευχομαι να ειναι το πολυποθητο που θες μακαρι κοριτσι μου

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου όλα καλά εύχομαι!! Κι εγώ είχα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση, άλλα περίμενε την καθυστέρηση γιατί αν κάνεις τεστ ή χοριακή νωρίς, έχεις το ρίσκο να σου δώσουν ψευδή αποτελέσματα, κ να σου προσθέσουν άγχος

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βανια κ μιλουπακι,ναι εγω ειμαι η γνωστη...ζουμπι!!!
Σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον,ολες σας.
Τελικα....λαθος συναγερμος για αλλη μια φορα... Crying or Very sad
Δεν αδιαθετησα ακομα,αλλα οπου να'ναι,μπορει κ αυριο η μεθαυριο να μου ερθει η περιοδος.Οχι καλε,εμενα δεν προκειτε να με ξαναξεχασει,παει κ τελειωσε.
Επειδη μετρουσα κ τη θερμοκρασια μου,σημερα επεσε πολυ,οποτε...ας παω να παρω σερβιετες να ειμαι ετοιμη...
Τι να κανω ρε κοριτσια,διακωμωδω ολο αυτο που μου συμβαινει γιατι αλλιως...
Δεν θελω να με ξαναπαρει απο κατω.Μετα την αποβολη(περσι)περασα για ενα χρονο παρα πολυ ασχημα,εφτασα στα ορια της καταθλιψης...ηταν ενας χρονος τραγικος,δεν θελω να το ξαναζησω,ειδα κ επαθα να συνελθω.Οχι δεν αφηνω τον εαυτο μου να το ξαναπαθει.
Βανια μου,αυτο σκεφτηκα κ εγω,μηπως για καποιο λογο,ανεβηκε το ουρικο οξυ.Θα παρω τον παθολογο να μου πει τι να κανω...Εκτος...κ αν ειναι γεραματα!!!!!!!!χαχαχα!!! Shocked
Αχ κοριτσια,ας γελασουμε κ λιγο,α στο καλο πια!Απλα τοσο καιρο ειχα αποφασισει να μην ξαναασχοληθω με το θεμα μωρου.Το ειχα βαλει σε ενα συρταρακι του μυαλου κ το ειχα αφησει εκει..δεν με ενοχλουσε,δεν το ενοχλουσα..
Απλα..αυτο το κολοπρηξιμο με μπερδεψε παλι..γιατι ολα τα αλλα συμπτωματα..αντε κ πες πως τα "κατασκευαζει" κ λιγο το μυαλο κ η φαντασια η τελος παντων τα εξηγουμε οπως μας συμφερει,αλλα το πρηξιμο ρε κοριτσια...δεν γινετε να το φανταζετε μια γυναικα.
Τελος παντων,ευτηχως που καλοκαιριαζει.Θα παρω το κοριτσακι μου,μολις τελειωσει το σχολειο κ θα φυγουμε.Θα παω στο εξοχικο στη Λευκαδα να κατσω ολο το καλοκαιρι.Περσι κ προπερσι δεν πηγαμε πουθενα,λογω των καταστασεων,τρεχαμε στους γιατρους,καναμε χειρουργεια.Αυτα τελειωσαν,τερμα,οτι καναμε,καναμε.Καποια πραγματα δεν ειναι στο χερι μας.Ειτε ειναι θελημα Θεου,ειτε της μοιρας,ειτε της φυσης.
Ευτηχως που εχω διπλα μου τον αντρα μου κ στεκεται βραχος σε ολα αυτα.Εκεινος με επεισε φετος να φυγω ολο το καλοκαιρι κ θα ερχετε να μας βλεπει,μεχρι να παρει την αδεια του.Να'ναι καλα..
Σας ζαλισα παλι ε;;Βρισκω ευκαιρια κ βγαζω τα εσωψυχα.Δυστηχως...λιγοι ανθρωποι ειναι διατεθιμενοι να ακουσουν κ να καταλαβουν.Τουλαχιστον υπαρχει εδω χωρος να πουμε αυτα που θελουμε,να ξαλαφρωσουμε.
Αυταααααα....σας ευχαριστω ολες κ παλι,sorry για την πολυλογια...

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den thelo pesmeno ithiko.ade.exeis ena koritsaki skepsou poso tixeri eisai gia afto.ena allo moro mporei na erthei opoiadhpote stigmi.ksexase to kleise pali to sirtaraki kai pou ksereis mporei na anoiksei apo mono tou ekei pou den to perimeneis.tha pate diakopoules kai tha perasete teleia.kai emeis lefkada tha pame gia akoma mia fora alla afti ti fora oxi monoi mas tha erthei kai i mpoumpou mazi mas.opote isos se petixoume se kamia paralia.min anisixeis min stenaxoriese kai ksekina na ftiaxneis valitses kai min ksexaseis ta tampon xaxaxa (etsi gia na kanoume ligo plaka) Wink

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
έχεις εξοχικό στην Λευκάδα κ ακόμα είσαι Αθήνα? Πάρε το κοριτσάκι σου κ εξαφανίσου!! Ξέχνα τα όλα κ λιώσε στην παραλία!! Κ από Σεπτέμβρη έχει ο Θεός..

Εγώ τον γιο μου τον έπιασα κάτι απόκριες στον Πύργο, με μπόλικο κρασάκι, κ την κόρη μου με 2 φορές που κάναμε ελεύθερα, γιατί δεν ήταν γόνιμες μέρες κ έλεγα αποκλείεται,άλλα κ να ερθει κανένα πρόβλημα!! Κοινώς ποτέ δεν αγχώθηκα κ εν το σκέφτηκα!! όσο το σκέφτεστε τόσο ποιο δύσκολο είναι..

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cassiani έγραψε:den thelo pesmeno ithiko.ade.exeis ena koritsaki skepsou poso tixeri eisai gia afto.ena allo moro mporei na erthei opoiadhpote stigmi.ksexase to kleise pali to sirtaraki kai pou ksereis mporei na anoiksei apo mono tou ekei pou den to perimeneis.tha pate diakopoules kai tha perasete teleia.kai emeis lefkada tha pame gia akoma mia fora alla afti ti fora oxi monoi mas tha erthei kai i mpoumpou mazi mas.opote isos se petixoume se kamia paralia.min anisixeis min stenaxoriese kai ksekina na ftiaxneis valitses kai min ksexaseis ta tampon xaxaxa (etsi gia na kanoume ligo plaka) Wink



χαχαχα!!!!καλο αυτο με το ταμπον!!!!!!!!!!να'σαι καλα!!!!!
Αν σου πω οτι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε.....ειμαι βλακας,το ξερω,αλλα δεν το εχω παρει με καλο ματι..
Τα καλοκαιρια,οταν ερχονται οι "δυσκολες μερες",καθομαι κανονικα σαν τις γιαγιαδες κατω απ'την ομπρελα κ βρεχω τα ποδαρακια...χαχαχαχαχααα!!!!!!!!

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:έχεις εξοχικό στην Λευκάδα κ ακόμα είσαι Αθήνα? Πάρε το κοριτσάκι σου κ εξαφανίσου!! Ξέχνα τα όλα κ λιώσε στην παραλία!! Κ από Σεπτέμβρη έχει ο Θεός..

Εγώ τον γιο μου τον έπιασα κάτι απόκριες στον Πύργο, με μπόλικο κρασάκι, κ την κόρη μου με 2 φορές που κάναμε ελεύθερα, γιατί δεν ήταν γόνιμες μέρες κ έλεγα αποκλείεται,άλλα κ να ερθει κανένα πρόβλημα!! Κοινώς ποτέ δεν αγχώθηκα κ εν το σκέφτηκα!! όσο το σκέφτεστε τόσο ποιο δύσκολο είναι..



Αν ολα ηταν οκ,κ δεν υπηρχαν τα προβληματα συλληψης που αντιμετωπιζουμε,ισως..ισως κ να μην αγχωνομουν ετσι.Αν ηξερα οτι ολα ειναι καλα κ απλα ειναι θεμα χρονου.Ομως σε εμενα δεν ειναι ολα οκ.Δεν κανω καθε μηνα ωορηξια,εχω μεινει με μια ωοθηκη κ η αλλη δεν βγαζει παντα καλα ωαρια.Το σπερματακι μας δεν τρεχει κ πολυ,καναμε τα παντα να το δυναμωσουμε αλλα αυτο....τιποτα.
Καταλαβες γιατι αγχωνομαι;Και γιατι μεγαλωνω..τον Ιουλιο κλεινω τα 36..στενευουν τα περιθωρια..
Τελος παντων...οτι ειναι να γινει,θα γινει.
Σε ευχαριστω παντως που νοιαστηκες να μου απαντησεις!

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζούμπι κι εμένα η αδελφική μου φίλη και κουμπάρα και νονά της κόρης μου είναι από Λευκάδα!!Και λέμε κι εμείς να πάρουμε τη μικρή και να πάμε το καλοκαιράκι!!!!

Λες να συναντηθούμε σε καμιά παραλία!!!!!! Very Happy

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ζουμπι έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:έχεις εξοχικό στην Λευκάδα κ ακόμα είσαι Αθήνα? Πάρε το κοριτσάκι σου κ εξαφανίσου!! Ξέχνα τα όλα κ λιώσε στην παραλία!! Κ από Σεπτέμβρη έχει ο Θεός..

Εγώ τον γιο μου τον έπιασα κάτι απόκριες στον Πύργο, με μπόλικο κρασάκι, κ την κόρη μου με 2 φορές που κάναμε ελεύθερα, γιατί δεν ήταν γόνιμες μέρες κ έλεγα αποκλείεται,άλλα κ να ερθει κανένα πρόβλημα!! Κοινώς ποτέ δεν αγχώθηκα κ εν το σκέφτηκα!! όσο το σκέφτεστε τόσο ποιο δύσκολο είναι..



Αν ολα ηταν οκ,κ δεν υπηρχαν τα προβληματα συλληψης που αντιμετωπιζουμε,ισως..ισως κ να μην αγχωνομουν ετσι.Αν ηξερα οτι ολα ειναι καλα κ απλα ειναι θεμα χρονου.Ομως σε εμενα δεν ειναι ολα οκ.Δεν κανω καθε μηνα ωορηξια,εχω μεινει με μια ωοθηκη κ η αλλη δεν βγαζει παντα καλα ωαρια.Το σπερματακι μας δεν τρεχει κ πολυ,καναμε τα παντα να το δυναμωσουμε αλλα αυτο....τιποτα.
Καταλαβες γιατι αγχωνομαι;Και γιατι μεγαλωνω..τον Ιουλιο κλεινω τα 36..στενευουν τα περιθωρια..
Τελος παντων...οτι ειναι να γινει,θα γινει.
Σε ευχαριστω παντως που νοιαστηκες να μου απαντησεις!


Συγνώμη δεν ήξερα.. Εύχομαι όλα καλά!!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ζουμπι μου καταλαβαινω την αγωνια σου το να ξερεις οτι δεν μπορεις να συλλαβεις κανονικα ειναι μαχαιρι στην καρδια απο μονο του.Και εμεις το ιδιο προβλημα εχουμε πλεον,δεν εχω χασει μωρακι αλλα καταλαβαινω πως νιωθεις και εγω με την παραμικρη καθυστερηση ελπιζω και παντα απογοητευομαι γιατι ξερω οτι φυσιολογικα δεν θα ξαναερθει.Εγω παντως στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα πρηξιμο στα ποδια ειχα λιγη συχνοουρια και ασχημη διαθεση καθε πρωι τιποτα αλλο.Ομως εσυ ξερεις τον εαυτο σου καλυτερα απο την καθεμια μας.Ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος και να πανε ολα τελεια γιατι θα εχεις περασει πολλα και εσυ! ???....Ποσες φορες ακομα θα αναρωτηθω.....???? 417472 ???....Ποσες φορες ακομα θα αναρωτηθω.....???? 417472

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια.Σας γραφω οτι τελικα αδιαθετησα εχτες το βραδυ.Ε..καλα,το περιμενα...δεν επεσα κ απο τα συννεφα.Συνηθισμενα τα βουνα απο τα χιονια!!!
Τελος παντων...
Ευχαριστω οσες ασχοληθηκατε με το θεματακι μου.Πολλα φιλια κ θα τα λεμε!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζούμπι μου εγω είμαι είμαι μεγαλύτερη απο σένα έκλεισα τα 40 αρχικά μετά το Σταύρο ήθελα ακόμα ένα παιδάκι , ξέρεις ο Σταύρος ήρθε μετά απο 5 χρόνια γάμου είχα τις περιπέτειες με την υγεία μου ένα πρόβλημα με το Θηρωειδή το οποίο και έβγαλα μιά λήψη ραδιενεργού ιωδίου που πήρα γιατί εξελίχτηκε σε καρκίνωμα κα ένα απογορευτικό για παιδί τα επόμενα 3 χρόνια έτσι ενω παντρεύτηκα στα 29 θα έπερεπε να κάνουμε παιδί μετά τα 32 και καπάκι εκεί που είχαμε το Οκει να μια κύστη στη μέση του πουθενά . Δεν ξέρω γιατί αλλά σε όλη την διάρκεια της ασθένειας μου είχα μέσα μου τόση δύναμη δεν ξέρω απο που την αντλούσα και η επιθυμία μου να γίνω μητέρα ήταν αυτλη που μου έδινε το κίνητρο να μην σταματήσω . Πήγα κόντρα σε όλα τα προγνωστικά και τα κατάφερα απέκτησα το Σταύρο. Ήθελα και άλλο παιδάκι αλλά το τρέξιμο με το Σταύρο με τις λογοθεραπείες και το γεγονός της μετακόμισης δεν σύμβαλλαν να αποκτήσουμε άλλο παιδάκι δεν το έψαξα το θέμα γιατί η προτεραιότητα μου ήταν και είναι ο Σταύρος . Τώρα είναι και άλλοι παράγοντες που δεν συμβάλλουν στην απόκτηση δεύτερου μωρού αλλά αν ερχόταν ευτυχισμένη θα ήμουν . Κόιτα να πιαστείς απο τη μικρή σου έχεις ένα παιδάκι και μπορείς να γεμίσεις το χρόνο σου μαζί της που σίγουρα το κάνεις μην σε παίρνει απο κάτω σίγουρα η αποβολή και όλα αυτά που πέρασες δνε είναι ανευ σημασίας αλλά δες πόσο κερδισμένη είσαι που έχεις ένα κοριτσάκι δίπλα σου να του κρατάς το χέρι και να τη μεγαλώνεις σωστά να γίνει ένα σωστό άτομο .Εγω Ζούμπι μου όταν έφτω ψυχολογικά που πίστεψε με δεν είναι λίγες οι στιγμές σηκώνω τα μάτια στο Θεό και λέω Ευχαριστω που είμαι ζσωντανή και χαίρομαι την οικογένεια μου -απο τότε που αρρώστησα ξέρεις τη κάνω :ΖΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ .

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:Ζούμπι μου εγω είμαι είμαι μεγαλύτερη απο σένα έκλεισα τα 40 αρχικά μετά το Σταύρο ήθελα ακόμα ένα παιδάκι , ξέρεις ο Σταύρος ήρθε μετά απο 5 χρόνια γάμου είχα τις περιπέτειες με την υγεία μου ένα πρόβλημα με το Θηρωειδή το οποίο και έβγαλα μιά λήψη ραδιενεργού ιωδίου που πήρα γιατί εξελίχτηκε σε καρκίνωμα κα ένα απογορευτικό για παιδί τα επόμενα 3 χρόνια έτσι ενω παντρεύτηκα στα 29 θα έπερεπε να κάνουμε παιδί μετά τα 32 και καπάκι εκεί που είχαμε το Οκει να μια κύστη στη μέση του πουθενά . Δεν ξέρω γιατί αλλά σε όλη την διάρκεια της ασθένειας μου είχα μέσα μου τόση δύναμη δεν ξέρω απο που την αντλούσα και η επιθυμία μου να γίνω μητέρα ήταν αυτλη που μου έδινε το κίνητρο να μην σταματήσω . Πήγα κόντρα σε όλα τα προγνωστικά και τα κατάφερα απέκτησα το Σταύρο. Ήθελα και άλλο παιδάκι αλλά το τρέξιμο με το Σταύρο με τις λογοθεραπείες και το γεγονός της μετακόμισης δεν σύμβαλλαν να αποκτήσουμε άλλο παιδάκι δεν το έψαξα το θέμα γιατί η προτεραιότητα μου ήταν και είναι ο Σταύρος . Τώρα είναι και άλλοι παράγοντες που δεν συμβάλλουν στην απόκτηση δεύτερου μωρού αλλά αν ερχόταν ευτυχισμένη θα ήμουν . Κόιτα να πιαστείς απο τη μικρή σου έχεις ένα παιδάκι και μπορείς να γεμίσεις το χρόνο σου μαζί της που σίγουρα το κάνεις μην σε παίρνει απο κάτω σίγουρα η αποβολή και όλα αυτά που πέρασες δνε είναι ανευ σημασίας αλλά δες πόσο κερδισμένη είσαι που έχεις ένα κοριτσάκι δίπλα σου να του κρατάς το χέρι και να τη μεγαλώνεις σωστά να γίνει ένα σωστό άτομο .Εγω Ζούμπι μου όταν έφτω ψυχολογικά που πίστεψε με δεν είναι λίγες οι στιγμές σηκώνω τα μάτια στο Θεό και λέω Ευχαριστω που είμαι ζσωντανή και χαίρομαι την οικογένεια μου -απο τότε που αρρώστησα ξέρεις τη κάνω :ΖΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ .


Αχ ρε Βανια,ποσο δικιο εχεις!!Ετσι ειναι οπως τα λες.
Ευτηχως "ξυπνησα" σχετικα νωρις κ η μελαγχολια κρατησε λιγους μηνες,χωρις να εχω ασχημα αποτελεσματα.Δεν προκειτε να αφησω τον εαυτο μου να ξαναπεσει τοσο.Απλα να..με πιανει το παραπονο,καμια φορα...τιποτα αλλο.
Αν αισθανομαι τυχερη;;;Αστα..οσο δεν φανταζεσε,οσο βλεπω την κορη μου κ μεγαλωνει,πλεον ειναι ενα κοριτσακι,8 χρονων,τρελλαινομαι!Και ευχαριστω το Θεο που με αξιωσε να γινω μανα και εχω κ εναν καλο αντρα κ μια σωστη κ ομορφη οικογενεια.
Τιποτα...να..μονο παραπονο με πιανει..καμια φορα..
Σε ευχαριστω για οσα μου εγραψες.Να εισαι καλα κ εσυ κ ο Σταυρουκος σου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις