Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
124 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 124 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΝΑ Ο ΑΓΙΟΣ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕ ΡΕΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 1,5 ΕΤΟΥΣ. καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 328109

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

Θα συμφωνήσω εξ’ ημισείας και με το ταττοοδάκι και με το αλικάκι Very Happy

Όντως, και ‘μείς υπήρξαμε παιδιά που κάποια στιγμή κινδυνεύσαμε, μα μεγαλώσαμε και είμαστε εδώ να τα λέμε και να μεγαλώνουμε πια τα δικά μας παιδιά.

Όμως, θα συμφωνήσω με το αλικάκι στο ότι μεγαλώσαμε κάτω από "άλλους κανόνες", πιο ελαστικούς καθ' ότι άλλες οι εποχές εκείνες.
Για παράδειγμα, σήμερα θα αφήναμε τα παιδιά σας 7 και 8 ετών να κυκλοφορούν ελεύθερα στην πόλη σας και από γειτονιά σε γειτονία? Να απαντήσω εγώ αμέσως, όχι! Θα τα αφήναμε να τρέξουν στην άσφαλτο χωρίς παπούτσια? Θα αφήναμε εκτεθειμένο το μπουκαλάκι με το σιρόπι πάνω στο ράφι ή στο κάτω ντουλάπι της κουζίνας? Σε όλα όχι!
Εμείς όμως μεγαλώσαμε έτσι.
Εγώ στα 5 μου ήπια ένα μπουκαλάκι από εκείνο το ροζ σιροπάκι της εποχής μας που η μητέρα μου από αφέλεια άφησε εκτεθειμένο.
Στα 8 μου παίζοντας κρυφτό, όργωνα με τους υπόλοιπους συνομηλίκους μου όλες τις γειτονιές της πόλης και όλων μας οι μητέρες το γνώριζαν.
Στα 12 μου δε, ανέβηκα στα σκαστά ολόκληρο βουνό μονάχη μου και αυτό δεν το γνώριζε η μαμά μου, αλλά δε χάλασε και τον κόσμο όταν το έμαθε, απλά άρπαξα τις σφαλιάρες μου και άκουσα τις καντάδες μου και τέλος Razz
Άλλες όμως εποχές εκείνες και άλλες οι συνθήκες.

Και τότε όμως ακόμα, το ότι εμείς επιζήσαμε δε σημαίνει ότι έγινε έτσι και σε άλλα παιδιά.
Όταν ήμουν ενός ετών και μια μέρα που έπαιζα στο μπαλκόνι του σπιτιού μας, 4ου ορόφου, η μητέρα μου πετάχτηκε μέσα να ανακατέψει το φαγητό, χρειάστηκε μόνο μια στιγμή. Ξέχασε να τραβήξει την καρέκλα που ακουμπούσε το κάγκελο και γώ, που ακόμα μόλις μάθαινα να περπατάω, σκαρφάλωσα επάνω της, στάθηκα όρθια στην καρέκλα μπροστά στο κενό και πηγαινοερχόμουν μπρος πίσω προσπαθώντας να ισορροπήσω, όπως κάνουν τα μωρά πριν μάθουν να περπατάνε.
Απ' ότι μου είπε η μητέρα μου, της κόπηκε η ανάσα και με όποιο κουράγιο είχε κράτησε την ψυχραιμία της, δεν έβγαλε κουβέντα για να μην με τρομάξει και χάσω την ισορροπία μου, ήρθε σιγά σιγά απο πίσω μου και με άρπαξε.
Ένα μήνα μου λέει με κρατούσε στην αγκαλιά της και έκλαιγε. Ο πατέρας μου, ακόμα και σήμερα δεν έχει την παραμικρή ιδέα για το περιστατικό.

Το συνομήλικο παιδάκι όμως, οικογενειακών μας φίλων, δεν είχε την ίδια τύχη. Την ίδια χρονιά και ενώ γιορτάζαμε τα γενέθλιά του, εγώ δεν το θυμάμαι φυσικά, σκοτώθηκε σε ατύχημα.
Το σπίτι τους βρισκόταν επάνω σε κεντρικό δρόμο της πόλης, ήταν διώροφο με πολλές σκάλες. Χτύπησε το θυροτηλέφωνο για να έρθει κι άλλος κόσμος για τα γενέθλια, η πόρτα ξεχάστηκε ανοιχτή, βρήκε ευκαιρία το παιδάκι και πετάχτηκε έξω και έγινε το κακό με διερχόμενο όχημα. Έφυγε ακαριαία στα τρία του χρόνια. Είχαμε την ίδια ηλικία.

Το ότι επέζησα εγώ δε σημαίνει ότι δεν γίνονταν και εκείνες τις εποχές λάθη από γονείς.
Όταν είσαι γονιός πρέπει να είσαι προσεχτικός... όχι όμως υπερπροστατευτικός, αυτό είναι υπερβολή και μάλλον περισσότερο κακό κάνεις στο παιδί παρά καλό, αυτό όμως είναι ένα άλλο θέμα.

Και γω δεν έχω παιδιά, αλλά αυτό που είπε το αλικάκι "θα γίνεις μάνα και θα καταλάβεις" μπορεί να μην έχω τη δυνατότητα αυτή τη στιγμή να το καταλάβω επ΄ ακριβώς και μπορεί για όλες μας που δεν έχουμε παιδιά να ακούγεται ως κλισέ διδαχή του κλασικού γονιού, αλλά εγώ την πιστεύω και δεν την αδικώ κορίτσια που την είπε και θα αναφέρω μόνο την εξής γνωστή φράση που "κολλάει" ακριβέστατα με αυτή...
«Η απόφαση να κάνεις ένα παιδί είναι σοβαρότατη. Αποφασίζεις πως στο εξής, θα έχεις την καρδιά σου για πάντα να κόβει βόλτες έξω, μακριά από το σώμα σου...»

Έτσι απλά!

Νένα μου, σου εύχομαι να μη σου ξανασυμβεί ποτέ τέτοιο πράμα και να είναι το παιδάκι σου πάντα καλά και προστατευμένο, πρώτα από τον επίγειο φύλακα άγγελό του και μετά απο τον ουράνιο Very Happy
Περαστικό ήταν και πάει, σημασία έχει ότι είναι μια χαρά και το έχεις στην αγκαλιά σου Smile)

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

πωπω βρε κοριτσια εχω ανατριχιασει,σας εχει τυχει ποτε να κανετε κατι και να νομιζετε εκεινη τη στιγμη οτι κατι θα παθετε,πχ εγω αγορασα προσφατα ενα sling(μαρσιπο)και σχεδον παντα κατεβενω με αυτον για ψωνια και βολτα και δεν βγαζω το καροτσι,και αν ας πουμε τυχει να κατεβαινω σκαλες νομιζω οτι θα πεσω και θα χτυπησει το μωρο και τετοια χαζα.[/quote]


ασε κ γω τα ίδια.. άλλα σκέτο άγχος είναι αυτές οι εμμονές..

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια συμφωνω καλυτερα να μην εχουμε αυτα τα μπιχλιμπιδια στο κρεβατακι του μωρου!Μην ξεχνατε τι συνεβη πριν λιγο καιρο με ενα παιδακι!εγω μολις το ακουσα ανατριχιασα γιατι ειχα και εγω και λεω πωπω μπορουσε να συμβει και σε εμας!Για αυτο λενε αλλωστε οτι οι περισσοτετοι κινδυνοι για το παιδι μας ειναι μεσα στο ιδιο μας το σπιτι!Επισης μην ξεχνατε οτι τα παιδακια πηγαινουν παντα εκει που δεν πρεπει!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια,για να καταλάβω...όταν μιλάτε για τα μουσικά παιχνίδια πάνω συην κούνια...εννοούμε όλα τα παιχνίδια???Δηλαδή μπορεί να το τραβήξει ένα παιδάκι και να το βγάλει???Είναι όλα επικύνδυνα???Άμα είναι έτσι να το βγάλω κι εγώ γι'αυτό ρωτάω...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασικα αυτα τα κορδονια ειναι επικινδυνα!αμα τυχει και πιασει κανενα και μπουρδουκλωθει?τουλαχιστον οχι πολλα πολλα!εχει αργοτερα πολυ καιρο για να παιξει!Μονο να σκεφτειτε αυτο που συνεβη πριν λιγο καιρο...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="NeNaKi_Gr"][size=14][color=darkblue]
Θα συμφωνήσω εξ’ ημισείας και με το ταττοοδάκι και με το αλικάκι Very Happy

Όντως, και ‘μείς υπήρξαμε παιδιά που κάποια στιγμή κινδυνεύσαμε, μα μεγαλώσαμε και είμαστε εδώ να τα λέμε και να μεγαλώνουμε πια τα δικά μας παιδιά.

Όμως, θα συμφωνήσω με το αλικάκι στο ότι μεγαλώσαμε κάτω από "άλλους κανόνες", πιο ελαστικούς καθ' ότι άλλες οι εποχές εκείνες.
Για παράδειγμα, σήμερα θα αφήναμε τα παιδιά σας 7 και 8 ετών να κυκλοφορούν ελεύθερα στην πόλη σας και από γειτονιά σε γειτονία? Να απαντήσω εγώ αμέσως, όχι! Θα τα αφήναμε να τρέξουν στην άσφαλτο χωρίς παπούτσια? Θα αφήναμε εκτεθειμένο το μπουκαλάκι με το σιρόπι πάνω στο ράφι ή στο κάτω ντουλάπι της κουζίνας? Σε όλα όχι!
Εμείς όμως μεγαλώσαμε έτσι.
Εγώ στα 5 μου ήπια ένα μπουκαλάκι από εκείνο το ροζ σιροπάκι της εποχής μας που η μητέρα μου από αφέλεια άφησε εκτεθειμένο.
Στα 8 μου παίζοντας κρυφτό, όργωνα με τους υπόλοιπους συνομηλίκους μου όλες τις γειτονιές της πόλης και όλων μας οι μητέρες το γνώριζαν.
Στα 12 μου δε, ανέβηκα στα σκαστά ολόκληρο βουνό μονάχη μου και αυτό δεν το γνώριζε η μαμά μου, αλλά δε χάλασε και τον κόσμο όταν το έμαθε, απλά άρπαξα τις σφαλιάρες μου και άκουσα τις καντάδες μου και τέλος Razz
Άλλες όμως εποχές εκείνες και άλλες οι συνθήκες.

Και τότε όμως ακόμα, το ότι εμείς επιζήσαμε δε σημαίνει ότι έγινε έτσι και σε άλλα παιδιά.


Και γω δεν έχω παιδιά, αλλά αυτό που είπε το αλικάκι "θα γίνεις μάνα και θα καταλάβεις" μπορεί να μην έχω τη δυνατότητα αυτή τη στιγμή να το καταλάβω επ΄ ακριβώς και μπορεί για όλες μας που δεν έχουμε παιδιά να ακούγεται ως κλισέ διδαχή του κλασικού γονιού, αλλά εγώ την πιστεύω και δεν την αδικώ κορίτσια που την είπε και θα αναφέρω μόνο την εξής γνωστή φράση που "κολλάει" ακριβέστατα με αυτή...
«Η απόφαση να κάνεις ένα παιδί είναι σοβαρότατη. Αποφασίζεις πως στο εξής, θα έχεις την καρδιά σου για πάντα να κόβει βόλτες έξω, μακριά από το σώμα σου...»

Έτσι απλά!



Σ'ευχαριστώ πολύ,γλυκό Νενάκι,που δεν με αδικείς...το ξέρω ότι είναι λίγο σπαστικό να το ακούς...αλλά τόσο αληθινό!!!!Κάποια πράγματα τα βλέπεις εντελώς διαφορετικά...έζησα κι εγώ ως μη μαμά,και μάλιστα 32 χρόνια.Το ότι το λενε αυτό κάποιες δεν υποδηλώνει αυτόματα υπεροψία ή σνομπισμό ή δεν ξέρω και γω τι άλλο...απλά για μένα δηλώνει..εκεί που ήσουν ήμουνα κι εδώ που είμαι θα'ρθεις!!!!!
Ααααααα,και κάτι άλλο...και στα δικά σου βρε!!!!!!!!!!!

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:Σ'ευχαριστώ πολύ,γλυκό Νενάκι,που δεν με αδικείς...το ξέρω ότι είναι λίγο σπαστικό να το ακούς...αλλά τόσο αληθινό!!!!Κάποια πράγματα τα βλέπεις εντελώς διαφορετικά...έζησα κι εγώ ως μη μαμά,και μάλιστα 32 χρόνια.Το ότι το λενε αυτό κάποιες δεν υποδηλώνει αυτόματα υπεροψία ή σνομπισμό ή δεν ξέρω και γω τι άλλο...απλά για μένα δηλώνει... εκεί που ήσουν ήμουνα κι εδώ που είμαι θα'ρθεις!!!!!
Ααααααα,και κάτι άλλο...και στα δικά σου βρε!!!!!!!!!!!

Το ξέρω καλή μου, γι΄αυτό το είπα! Very Happy Very Happy

Είναι όπως το κλασικό... "Διάβαζεεεεε, θα το μετανιώσεις κάποτε, αλλά θα είναι αργάαααα", "και κάποτε θα λές... μου τα ‘λεγε η μάνα μου αχχχχχ, αλλά εγώ δεν άκουγα"
Laughing σα να ακούω τη φωνή της μαμάς μου, όμως πόσο δίκιο είχε εντέλει!

Και όμως, τότε έλεγα "ουυυυφφφουυυυ, άσε μας ρε μαμά με τα κηρύγματα σου, εγώ δε θα τα λεω ποτέ αυτά στα δικά μου παιδιά!" Αμ πως θα το 'θελα Rolling Eyes
Από τώρα με φαντάζομαι να κηρύττω, σαν τη μάνα μου και γώ Embarassed
Έτσι πάνε αυτά και έτσι θα συνεχίζονται να πηγαίνουν και από μας στα παιδιά μας και από τα παιδιά μας στα εγγόνια μας και πάει λέγοντας... All Time Classics δλδ Very Happy

Και ακριβώς όπως το πες... "εκεί που ήσουν ήμουνα κι εδώ που είμαι θα' ρθεις!!!!!" Wink


αλικακι έγραψε:Ααααααα, και κάτι άλλο...και στα δικά σου βρε!!!!!!!!!!!

Embarassed Embarassed Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ, να' σαι καλά!!! Very Happy
Μακάρι να περάσει ο καιρός γρήγορα, να έρθει επιτέλους ο Γενάρης και να βάλω και γω τικεράκι που να δείχνει για αρχή "Trying to conceive" και πολύ γρήγορα το πρώτο μου pregnancy ticker "40 Weeks to goooo"! καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 328109 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 328109

καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:βασικα αυτα τα κορδονια ειναι επικινδυνα!αμα τυχει και πιασει κανενα και μπουρδουκλωθει?τουλαχιστον οχι πολλα πολλα!εχει αργοτερα πολυ καιρο για να παιξει!Μονο να σκεφτειτε αυτο που συνεβη πριν λιγο καιρο...




Ααααα,εντάξει.Γιατί τα κορδόνια είναι πολύ κοντά..αποκλείεται να γίνει κάτι..έχουμε της fisherprice αυτό με τις τέσσερις μελωδίες,μπετόβεν,μπαχ κτλ.Σ'ευχαριστώ!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="NeNaKi_Gr"]
αλικακι έγραψε:Σ'ευχαριστώ πολύ,γλυκό Νενάκι,που δεν με αδικείς...το ξέρω ότι είναι λίγο σπαστικό να το ακούς...αλλά τόσο αληθινό!!!!Κάποια πράγματα τα βλέπεις εντελώς διαφορετικά...έζησα κι εγώ ως μη μαμά,και μάλιστα 32 χρόνια.Το ότι το λενε αυτό κάποιες δεν υποδηλώνει αυτόματα υπεροψία ή σνομπισμό ή δεν ξέρω και γω τι άλλο...απλά για μένα δηλώνει... εκεί που ήσουν ήμουνα κι εδώ που είμαι θα'ρθεις!!!!!
Ααααααα,και κάτι άλλο...και στα δικά σου βρε!!!!!!!!!!!

Το ξέρω καλή μου, γι΄αυτό το είπα! Very Happy Very Happy

Είναι όπως το κλασικό... "Διάβαζεεεεε, θα το μετανιώσεις κάποτε, αλλά θα είναι αργάαααα", "και κάποτε θα λές... μου τα ‘λεγε η μάνα μου αχχχχχ, αλλά εγώ δεν άκουγα"
Laughing σα να ακούω τη φωνή της μαμάς μου, όμως πόσο δίκιο είχε εντέλει!

Και όμως, τότε έλεγα "ουυυυφφφουυυυ, άσε μας ρε μαμά με τα κηρύγματα σου, εγώ δε θα τα λεω ποτέ αυτά στα δικά μου παιδιά!" Αμ πως θα το 'θελα Rolling Eyes
Από τώρα με φαντάζομαι να κηρύττω, σαν τη μάνα μου και γώ Embarassed
Έτσι πάνε αυτά και έτσι θα συνεχίζονται να πηγαίνουν και από μας στα παιδιά μας και από τα παιδιά μας στα εγγόνια μας και πάει λέγοντας... All Time Classics δλδ Very Happy

Και ακριβώς όπως το πες... "εκεί που ήσουν ήμουνα κι εδώ που είμαι θα' ρθεις!!!!!" Wink


αλικακι έγραψε:Ααααααα, και κάτι άλλο...και στα δικά σου βρε!!!!!!!!!!!

Embarassed Embarassed Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ, να' σαι καλά!!! Very Happy
Μακάρι να περάσει ο καιρός γρήγορα, να έρθει επιτέλους ο Γενάρης και να βάλω και γω τικεράκι που να δείχνει για αρχή "Trying to conceive" και πολύ γρήγορα το πρώτο μου pregnancy ticker "40 Weeks to goooo"! καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 328109 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 328109

καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472

[/quοτε]




Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!!!!!!!
καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472 καλα λενε οτι ο θεουλης,φυλαει τα παιδακια μας!Ακομα τρεμω.. - Σελίδα 2 417472

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τυχερο το μωρο, τυχερη και συ... Οσα φερνει η ωρα... Τι να πρωτοπροσεξουμε..!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις