Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
39 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 39 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια καλησπερα!!εχω μια μικρη 10 μηνων και τη θηλαζω.πριν κανα 4 μηνο μου ηρθε η πρωτη περιοδος μετα τη γεννα.το θεμα ειναι οτι ενω περιμενω περιοδο αυτο το μηνα δεν ερχεται ενω εχω καποια συμπτωματα.ας πουμε πριν κατι μερες ειχα πονους περιοδου αλλα περιοδος αφαντη.ειναι δυνατον αυτο να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης??με το αντρα μου δεν χρησιμοποιουμε προφηλακτικο αλλα τη γνωστη διακεκομενη μεθοδο.αφηστε που τωρα με το μωρο αραια και που"βρησκομαστε".τρεμω να παρω τεστ μην τυχων και ειναι θετικο..και το προβλημα ειναι οτι πριν μηνα περιπου εκανα μια ακτινογραφια και απ οσο ξερω δεν ειναι καλο σε περιπτωση εγκυμοσυνης.. Crying or Very sad

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλυτερα να κανεις το τεστ να μην εχεις αυτην την αγωνια του εισαι δεν εισαι!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου και απο μενα. ποσες μερες εχεις καθηστερηση? οντως ενα τεστακι θα σε βοηθουσε να χαλαρωσεις. οσο για κατι που λες για ακρινογραφια εννοεις γενικα που δε κανει στην εγκυμοσυνη? αν ναι εε δε πειραζει. ετσι και αλλιως δεν τοξερες..

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εχω 5 μερες καθηστεριση αλλα γενικα ο κυκλος μου δεν ηταν ποτε σταθερος..αυτο που με τρομαζει ειναι η ακτινογραφια γιατι εχω ακουσει πως ευθηνεται πολλα προβληματα στο εμβρυο και γι αυτο οι γιατροι συστηνουν διακοπη κυησης.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εξαρτάτε που έχεις κάνει την ακτινογραφία άλλο σε δόντι και άλλο στις σάλπιγγες το σίγουρο είναι ότι πλέον η επιστήμη έχε προχωρήσει πολύ και σου κάνουν πολλές εξετάσεις οπότε μην αγχώνεσαι .Κάνε ένα τεστ και αν βγεί θετικό μίλα με το γυναικολόγο σου αυτός θα σε βοηθήσει περισσότερο

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτο για την ακτινογραφια το λενε οι γιατροι οταν ειναι σε μεγαλες δοσεις, με μια ακτινογραφια δεν παθαινει τιποτα το μωρο και ηταν στην αρχη αρχη της εγκυμοσυνης.

http://www.worldjamboree.gr

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ax den eisai i moni, parea pame.Aurio einai k mena i 5 mera kathisterisis. Pio noris erxete, pio arga... polu spaniaaaaa. mono an exo parei antibiosi mou kathisteri. K emeis xrisimopoioume tin gnosti methodo....tis trabixtikis giati den eimaste akomi etoimoi gia 2 moraki. Tin imera pou eprepe na eixe erthei me epiasan ponoi k meta telos. To mono pou ponao tora einai to stithos mou. Tremo na paro test k ego. An den exei erthei os tin deutera, mallon tha pao gia xoriaki.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..εγώ πέρυσι που δεν ήξερα πως ήμουν έγκυος κάπου 1,5 μηνών χτύπησα το πόδι μου και έκανα ακτινογραφία αλλά χρειάστηκε να κάνω και στον αυχένα τελικά όλα μια χαρά πήγαν δεν έπαθε τίποτα το μωρό!!!

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μακαρι βασουλα να μην υπαρχει προβλημα αν ειμαι.εγω εκανα θωρακος,δεν ξερω αν παιζει ρολο.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για αρχη παρε ενα τεστ να βεβαιωθεις.....οσο για την ακτινογραφια....και στις 2 κορες μου χωρις να υποψιαζομαι οτι ειμαι εγγυος εκανα ακτινογραφια....στη μεγαλη ακτινογραφια προσωπου και στη μικρη θωρακος.....μια χαρα ολα ειναι πολυ μικρο το ποσοστο ακτινοβολιας

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα σας κοριτσακια....
Παντως θελετε μερικες ξυλο ε???Αφου δεν εχετε βρε σκοπο να κανετε ακομη δευτερο γιατι κανετε την μεθοδο της τραβηχτικης???Τωρα ειναι που μενουμε εγκυος και με το βλεμμα μονο...Αχ,αχ,αχ....Παντως συμφωνω με την Δημητρα,για μια φορα ακτινογραφια δε πειραζει..Ευχομαι ολα να πανε οπως τα θες..Φιλια σας....
Ελπιζω να μη σας τσαντισα,δεν ειχα αυτο το σκοπο..

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα συμφωνησω με την τατιανα...αφου δεν εισαστε ετοιμες βρε κοριτσια, γιατι δεν προσεχετε λιγακι?αν εισαστε δηλαδη τι θα κανετε?ελπιζω να μη διαβασω αυτο που δε θελω...ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην εισαστε αφου δεν ειστε ετοιμες!!!!εγω παλι ευχομαι να ειμαι!!!φιλια!!!! Laughing

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:θα συμφωνησω με την τατιανα...αφου δεν εισαστε ετοιμες βρε κοριτσια, γιατι δεν προσεχετε λιγακι?αν εισαστε δηλαδη τι θα κανετε?ελπιζω να μη διαβασω αυτο που δε θελω...ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην εισαστε αφου δεν ειστε ετοιμες!!!!εγω παλι ευχομαι να ειμαι!!!φιλια!!!! Laughing

Χριστινακι μου βαλατε για τα καλα μπρος??Αντε σου ευχομαι καλα νεακια συντομα....Ποση διαφορα εχουν μεταξυ τους τα παιδια σου????Αχχχ,θελω να κανω κι εγω ρε συ,αλλα απο την αλλη δε θελω να χασω και τις πρωτες στιγμες του μικρου μου..

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχουν 2,5 χρονια διαφορα!ο μικρος μου ειναι 11,5 μηνων τωρα...το ''βαλαμε μπρος'' ειναι σχετικο....κατι εσκεμμενα ''ατυχηματακια'' εχουμε!!!!χαχαχχαχα!!!!!απλα κανουμε ελευθερα και οποτε ερθει!!!!χωρις αγχη και τετοια!!!! ελπιζω να μην ειμαι εγκυος παλι 215994

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Kαλημερα σας κοριτσακια....
Παντως θελετε μερικες ξυλο ε???Αφου δεν εχετε βρε σκοπο να κανετε ακομη δευτερο γιατι κανετε την μεθοδο της τραβηχτικης???Τωρα ειναι που μενουμε εγκυος και με το βλεμμα μονο...Αχ,αχ,αχ....Παντως συμφωνω με την Δημητρα,για μια φορα ακτινογραφια δε πειραζει..Ευχομαι ολα να πανε οπως τα θες..Φιλια σας....
Ελπιζω να μη σας τσαντισα,δεν ειχα αυτο το σκοπο..

xexexeexe me ekanes k gelasa tatijana mou. To kanoume pou to kanoume mia fora to mina na min to euxaristithoume ligaki? Ase pou spanio fenomeno men alla exo alergia sta kapelakia. thelo deutero moraki alla tou xronou pou tha exei megalosei ligo akoma o nikoalakis mou, an erthei bebea apo mena kalodexoumeno tha einai, oi giatroi einai to thema pou tha mou poun an to kratiso i oxi.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
επισης δηλωνω πως δεν εχασα καμμια στιγμη της μαρκελλας μου μενοντας εγκυος στον ιωαννη και ετσι πιστευω πως θα γινει και αυτη τη φορα....βεβαια πρεπει να εισαι πιο προσεκτικη σε βαρη. εμενα οταν μου ζητουσε η μαρκελλα αγκαλια αντι να την σηκωσω εσκυβα και την αγκαλιαζα. για εκεινη το ιδιο ηταν, δεν εχασε κατι. ασε που μου ζηταει κι αλλο αδερφακι!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ας περασει ο χρονος πρωτα να μου πει κ το οκο ο γιατρος κ μετα θα σου πω με την λυσσα που εχω τωρα αν θα το καθυστερησω η οχι...Χαχαχαχ..

Σοραγια ελπιζω οτι και να ειναι εσυ πανω απο ολα να εισαι καλα...Εγω παντως βαζω προφυλακτικο για πολλους λογους και γιατι δε θα ηθελα τωρα να μεινω εγκυος με τιποτα..Ειμαι και απο καισαρικη αλλωστε...Αλλιως δε θα με ενοιαζε και παρα πολυ.. Razz

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εχετε απολυτο δικιο που με μαλωνετε..απλα 5 χρονια μετον αντρα μου αυτη τη μεθοδο χρησιμοποιουσαμε και δεν ειχαμε εγυμοσυνη και οταν ειπαμε να γινουμε γονεις εμεινα μετην πρωτη εγκυος!!αυριο θα τολμησω να παρω τεστ

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsihi, επειδή θηλάζεις ενδέχεται να μην είναι και τίποτα. Εγώ όταν θήλαζα και μου ήρθε πρώτη περίοδος από εκεί και μετά μου ερχόταν πολύ ακανόνιστα. Δεν είχα καθόλου σταθερό κύκλο.

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας Very Happy εκανα τεστ,δεν εινα εγκυος ευτυχως Smile Smile ελπιζω να μην ειμαι εγκυος παλι 654316

μπεμπα!!!!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια μου αδιαθετισα πριν απο λιγο?αλλα με προβληματιζει το γεγονος πως ειναι τοσο νωρις παντος ειμαι πολυ χαρουμενη που δεν ειμαι εγκυος!!!!Τωρα γιατι αδιαθετισα τοσο νωρις μηπως πρεπει να παρω την γιατρο μου τηλ? ειχα αδιαθιση στις 5/5/11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις