Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
599 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 599 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Ανυσηχώ...... Empty Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:00 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια,πείτε μου την γνώμη σας....
Αφησα τον μικρό μου στην κούνια του να κοιμηθεί και εκείνος πιάστηκε απ'τα κάγκελα και σηκώθηκε όρθιος.Σε κάποια φάση ακούω ένα γκτουπ και κλάματα...είχε χτυπήσει στην κούνια..στο κεφάλι??Δεν ξέρω..δεν πήρα τηλέφωνο τον γιατρό γιατί τον είδα ευδιάθετο.Μετά από λίγες ώρες πάλι το ίδιο...εγώ τον αφήνω για ύπνο κι αυτός αθόρυβα σηκώνεται όρθιος.Την πάντα,την έχουμε βγάλει αλλά αύριο θα την ξαναβάλω.
Να έπαθε κάτι σοβαρό??Πώς θα το καταλάβω??Μήπως έπρεπε να τον είχαμε πάει στο νοσοκομείο???
Κι αν πηδήξει καμιά μέρα απ'έξω??
Τώρα το βράδυ τον κοίμησα στο καρότσι και μετά τον έβαλα στην κούνια για να μην ξανασηκωθεί..αλλά αυτό θα κάνω συνέχεια???
Βοηθείστε με!!!!Αγχώθηκα...

2Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:07 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν νομίζω να έπαθε κάτι γιατί τα ξύλα στις κούνιες συνήθως δεν έχουν γωνίες. Επίσης πιο πολύς θα ήταν ο θόρυβος παρά το χτύπημα. Δεν νομίζω να έπαθε κάτι. Εμένα χτυπάει καμιά φορά όταν αλλάζει πλευρό και συνεχίζει να κοιμάται αλλά εγώ πετάγομαι από τον θόρυβο και τον ελέγχω. Πόσο είναι; Ίσως να το παλεύει να σταθεί και αν συμβαίνει αυτό θα τα έχετε αυτά μέχρι να μάθει να πέφτει. Εμένα στην αρχή έπεφτε σαν κούτσουρο με το κεφάλι. Μετά έμαθε να πέφτει στον πωπο. Όταν περπάτησε έμαθε να πέφτει στα γόνατα. Τώρα έχουμε 2 γονατάκια γεμάτα μικρές μελανίτσες. Πάντως όταν αρχίσουν να προσπαθούν να σταθούν και μέχρι να περπατήσουν, παθαίνεις αρκετά εγκεφαλικά μέσα στην μέρα από αυτά που κάνουν! Laughing Laughing Laughing Βάλε τις πάντες του κρεβατιού και έχε το νου σου γενικά γιατί μάλλον ψάχνει τρόπο ο μικρός για να στέκεται όρθιος.

3Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:13 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Δεν νομίζω να έπαθε κάτι γιατί τα ξύλα στις κούνιες συνήθως δεν έχουν γωνίες. Επίσης πιο πολύς θα ήταν ο θόρυβος παρά το χτύπημα. Δεν νομίζω να έπαθε κάτι. Εμένα χτυπάει καμιά φορά όταν αλλάζει πλευρό και συνεχίζει να κοιμάται αλλά εγώ πετάγομαι από τον θόρυβο και τον ελέγχω. Πόσο είναι; Ίσως να το παλεύει να σταθεί και αν συμβαίνει αυτό θα τα έχετε αυτά μέχρι να μάθει να πέφτει. Εμένα στην αρχή έπεφτε σαν κούτσουρο με το κεφάλι. Μετά έμαθε να πέφτει στον πωπο. Όταν περπάτησε έμαθε να πέφτει στα γόνατα. Τώρα έχουμε 2 γονατάκια γεμάτα μικρές μελανίτσες. Πάντως όταν αρχίσουν να προσπαθούν να σταθούν και μέχρι να περπατήσουν, παθαίνεις αρκετά εγκεφαλικά μέσα στην μέρα από αυτά που κάνουν! Laughing Laughing Laughing Βάλε τις πάντες του κρεβατιού και έχε το νου σου γενικά γιατί μάλλον ψάχνει τρόπο ο μικρός για να στέκεται όρθιος.



Ο μικρός μου σε λίγες μέρες χρονίζει.Αυτό που λες είναι πολύ σωστο...ψάχνει τρόπο να σταθεί όρθιος.Αφού ήμουν δίπλα του και τον παρακολούθησα να δω τι κάνει..λοιπόν..σηκώνεται όρθιος,αφήνει τα χέρια και πέφτει πίσω ανάσκελα!!Κι εγώ έπαθα σοκ!!Δεν ξέρει να πέφτει,αυτή είναι η αλήθεια!!..αν είχε χτυπήσει σοβαρά στο κεφάλι δεν θα είχα καταλάβει κάτι???
Σ'ευχαριστώ....

4Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:22 pm

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η φύση ταχει προβλέψει όλα, δεν παθαίνουν τόσο εύκολα.. Φυσικά δεν είναι λύση να δέσεις το παιδάκι σου!! Όλα πέφτουν μέχρι να μάθουν.. Βάλε δύο πάντες πάνω κάτω, εγώ έτσι έκανα, να σε παρηγορήσω εμένα ο μικρός έχει φύγει από καρέκλα με το κεφάλι κ δεν έπαθε τίποτα

5Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:25 pm

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παρακολούθησε τον τις δύο πρώτες ώρες πως είναι? Αν μέσα στο πρώτο 24ωρο σου κάνει εμετούς ή τον δεις ''χαμένο '' πάρε τον γιατρό σου, άλλα ειλικρινά πιστεύω πως δεν τρέχει τίποτα.. Κ μένα η μπέμπα κάθε μέρα χτυπάει στα κάγκελα από τότε που σηκώθηκε όρθια.. Σήκωσε τα κάγκελα στο τέρμα κ βάλε στο πάτωμα αυτά τα αφρώδη παζλ από τα τζάμπο, προστατεύουν από χτυπήματα, απορροφάνε τους κραδασμούς

6Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:28 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν άμα σου πω Αλικάκι ότι το ίδιο ακριβώς έκανε και ο δικός μου μέσα στο πάρκο; Μια μέρα όλη μέρα αφού είδα ότι ήταν δίπλα στον καναπέ και πιανόταν και σηκωνόταν και όταν το κατάφερνε άφηνε τα χέρια και έπεφτε, τον έβαλα στο πάρκο για να κάνω μια δουλειά για να μην χτυπήσει. Εκεί συνέχισε απτόητος το ίδιο βιολί, σαν να κάνει εξάσκηση! Και μάλιστα με μεγαλύτερο ζήλο και χωρίς φόβο γιατί ήξερε ότι εκεί μέσα δεν χτυπάει. Τελικά την ίδια μέρα ανακάλυψε και πως να πέφτει. Ενώ στην αρχή έπεφτε χωρίς να λυγίζει τα πόδια και βρισκόταν ανάσκελα, μετά είδε ότι για να σηκωθεί έπρεπε να ζοριστεί περισσότερο. Έτσι όταν έπεφτε προσπάθησε να πέφτει πιο ελεγχόμενα και να κάθεται αντί να ξαπλώνει. Αυτός μας έσωσε γιατί από εκεί και ύστερα έπεφτε πάντα έτσι. Επίσης μέσα στο πάρκο έκανε άλλη φορά και τα πρώτα βήματα χωρίς να κρατιέται γιατί δεν φοβόταν. Θα δεις πως ο μικρός σου δεν θα αργήσει καθόλου να βρει τον τρόπο.

7Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:44 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Παρακολούθησε τον τις δύο πρώτες ώρες πως είναι? Αν μέσα στο πρώτο 24ωρο σου κάνει εμετούς ή τον δεις ''χαμένο '' πάρε τον γιατρό σου, άλλα ειλικρινά πιστεύω πως δεν τρέχει τίποτα.. Κ μένα η μπέμπα κάθε μέρα χτυπάει στα κάγκελα από τότε που σηκώθηκε όρθια.. Σήκωσε τα κάγκελα στο τέρμα κ βάλε στο πάτωμα αυτά τα αφρώδη παζλ από τα τζάμπο, προστατεύουν από χτυπήματα, απορροφάνε τους κραδασμούς



Οι δύο πρώτες ώρες πέρασαν κι ευτυχώς δεν είδα τίποτα ανησυχητικό...τα κάγκελα κατεβασμένα τα έχω.Θα πάρω και κάτι για το πάτωμα,καλά λες...Σ'ευχαριστώ!!!

8Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 1:49 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Λοιπόν άμα σου πω Αλικάκι ότι το ίδιο ακριβώς έκανε και ο δικός μου μέσα στο πάρκο; Μια μέρα όλη μέρα αφού είδα ότι ήταν δίπλα στον καναπέ και πιανόταν και σηκωνόταν και όταν το κατάφερνε άφηνε τα χέρια και έπεφτε, τον έβαλα στο πάρκο για να κάνω μια δουλειά για να μην χτυπήσει. Εκεί συνέχισε απτόητος το ίδιο βιολί, σαν να κάνει εξάσκηση! Και μάλιστα με μεγαλύτερο ζήλο και χωρίς φόβο γιατί ήξερε ότι εκεί μέσα δεν χτυπάει. Τελικά την ίδια μέρα ανακάλυψε και πως να πέφτει. Ενώ στην αρχή έπεφτε χωρίς να λυγίζει τα πόδια και βρισκόταν ανάσκελα, μετά είδε ότι για να σηκωθεί έπρεπε να ζοριστεί περισσότερο. Έτσι όταν έπεφτε προσπάθησε να πέφτει πιο ελεγχόμενα και να κάθεται αντί να ξαπλώνει. Αυτός μας έσωσε γιατί από εκεί και ύστερα έπεφτε πάντα έτσι. Επίσης μέσα στο πάρκο έκανε άλλη φορά και τα πρώτα βήματα χωρίς να κρατιέται γιατί δεν φοβόταν. Θα δεις πως ο μικρός σου δεν θα αργήσει καθόλου να βρει τον τρόπο.



Κι εγώ τον βάζω στο πάρκο,αλλά θα τον βάζω για πιο πολλή ώρα από αύριο,μπας και μάθει.Λες να κάνει και μένα τα πρώτα του βήματα μέσα εκεί??Πλάκα θα'χει!!!2-3 μέρες έχει που σηκώνεται μόνος του..οπότε θα μάθει σιγά σιγά και πως να πέφτει..φαντάζομαι!!!Σ'ευχαριστώ!!!!

9Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 2:13 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τιποτα δεν επαθε, εμενα η μικρη ετρωγε κατι τουμπες στην κουνια στα ξυλα αλλο πραγμα και συνεχιζε απτοητη, να σκαρφαλωσει ειναι ακομα νωρις συνηθως πρωτα περπατανε καλα και οταν ειναι και λιγο πιο ψηλα και φτανουν τοτε κανουν την αποπειρα να σκαρφαλωσουν, εμενα δηλ ετσι εκαναν και τα δυο, απλα να μην εχεις μεσα στην κουνια για την ωρα παιχνιδια που να μπορουν αμα πατησει πανω το παιδι να του δωσουν υψος, οταν περπατησει με το καλο καλα το βλεπεις το σκαρφαλωμα

10Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 2:26 pm

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχεις δίκιο για τα παιχνίδια, να βγάλω κ γω της μπέμπας άμα περπατήσει.. Ανυσηχώ...... 587529

Ανυσηχώ...... 315810

11Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 2:34 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Έχεις δίκιο για τα παιχνίδια, να βγάλω κ γω της μπέμπας άμα περπατήσει.. Ανυσηχώ...... 587529

Ανυσηχώ...... 315810

ναι ετσι την πατανε οι περισσοτρεροι κα εγω στον γιο μου ετσι την πατησα, μην αφηνεται ογκωδη παιχνιδια που δινουν υψος μεσα σε κουνια αν δεν εισαστε εκει

12Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 2:40 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Παρακολούθησε τον τις δύο πρώτες ώρες πως είναι? Αν μέσα στο πρώτο 24ωρο σου κάνει εμετούς ή τον δεις ''χαμένο '' πάρε τον γιατρό σου, άλλα ειλικρινά πιστεύω πως δεν τρέχει τίποτα.. Κ μένα η μπέμπα κάθε μέρα χτυπάει στα κάγκελα από τότε που σηκώθηκε όρθια.. Σήκωσε τα κάγκελα στο τέρμα κ βάλε στο πάτωμα αυτά τα αφρώδη παζλ από τα τζάμπο, προστατεύουν από χτυπήματα, απορροφάνε τους κραδασμούς



Οι δύο πρώτες ώρες πέρασαν κι ευτυχώς δεν είδα τίποτα ανησυχητικό...τα κάγκελα κατεβασμένα τα έχω.Θα πάρω και κάτι για το πάτωμα,καλά λες...Σ'ευχαριστώ!!!

να τα ανεβασεις τα καγκελα, ηρθε η ωρα

13Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τρι Μάης 24, 2011 8:01 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:τιποτα δεν επαθε, εμενα η μικρη ετρωγε κατι τουμπες στην κουνια στα ξυλα αλλο πραγμα και συνεχιζε απτοητη, να σκαρφαλωσει ειναι ακομα νωρις συνηθως πρωτα περπατανε καλα και οταν ειναι και λιγο πιο ψηλα και φτανουν τοτε κανουν την αποπειρα να σκαρφαλωσουν, εμενα δηλ ετσι εκαναν και τα δυο, απλα να μην εχεις μεσα στην κουνια για την ωρα παιχνιδια που να μπορουν αμα πατησει πανω το παιδι να του δωσουν υψος, οταν περπατησει με το καλο καλα το βλεπεις το σκαρφαλωμα




Δηλαδή δεν το γλυτώνω το σκαρφάλωμα ε??ωχχχχ....με βλέπω να τραβάω τα μαλλιά μου!!!(και έχω και πολλά!!!)
Μέσα στην κούνια έχω μόνο ένα αρκουδάκι-πανάκι και τον αγκαλίτσα.
Λάθος το είπα,το στρώμα έχω κατεβασμένο,τα κάγκελα ανεβασμένα...εδώ και ένα μήνα που τον βλέπαμε να ψιλοπροσπαθεί.
Σ'ευχαριστώ και σένα μιλουπάκι!!

14Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 2:17 am

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ούτε το σκαρφάλωμα ούτε τις πτώσεις... Κι εγώ στην αρχή σοκ πάθαινα, τώρα συνΉθισα χαχαχχΧΑΧΧΑΧχχαχαχΑΧΑΧΑ

15Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 4:14 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλύτερα μη βαλεις την πάντα γιατί γίνεται κι αυτή ωραίο σκαλοπάτι. Κι αν έχεις παιχνίδια κρεμασμένα πάνω από την κούνια βγάλτα! Σε λίγο θα πάψει να χτυπάει, θα το μάθει.

16Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 5:18 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Ούτε το σκαρφάλωμα ούτε τις πτώσεις... Κι εγώ στην αρχή σοκ πάθαινα, τώρα συνΉθισα χαχαχχΧΑΧΧΑΧχχαχαχΑΧΑΧΑ


Αααααχχχχ,που θα πάει...θα συνηθήσω κι εγώ!!!!Αρκεί να μην γίνει σοβαρό ατύχημα..

Rinoula έγραψε:Καλύτερα μη βαλεις την πάντα γιατί γίνεται κι αυτή ωραίο σκαλοπάτι. Κι αν έχεις παιχνίδια κρεμασμένα πάνω από την κούνια βγάλτα! Σε λίγο θα πάψει να χτυπάει, θα το μάθει.



Το μουσικό παιχνίδι το έχω βγάλει,όχι τίποτα άλλο,αλλά την πρώτη μέρα που στάθηκε όρθιος,το είχε πιάσει και το τράβαγε!!!!Οσο για την πάντα πήγα σήμερα και πήρα ωραιότατη κορδέλα.Και θα την περάσω μέσα από την πάντα,δεμένη στα κάγκελα, κάνοντας φιόγκους,πάνω και κάτω και ενδιάμεσα!!!Πιστεύω μετά όσο και να την τραβάει δεν θα κουνιέται καθόλου απ'την θέση της!!!
Αχχχ,κορίτσια τουλάχιστον να μάθει να πέφτει γιατί φοβάμαι μην γίνει τίποτα κακό..τα καρούμπαλα δεν τα φοβάμαι..
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

17Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 5:25 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΒΡΕ ΤΟ ΤΑΡΖΑΝΑΚΙ!!!! ΜΠΑ ΚΑΛΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΘΕ!!!! ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...ΚΑΡΦΙ....ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑ...ΑΝ ΠΑΡΑΠΑΤΕΙ..ΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ....

18Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 5:29 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nomikoula έγραψε:ΒΡΕ ΤΟ ΤΑΡΖΑΝΑΚΙ!!!! ΜΠΑ ΚΑΛΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΘΕ!!!! ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...ΚΑΡΦΙ....ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑ...ΑΝ ΠΑΡΑΠΑΤΕΙ..ΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ....



Ακούω όμως και κάτι τούμπες,γενικά από τα μωρά σας....απ΄την μια μου'ρχεται να γελάσω κι απ΄την άλλη να κλαίω.......ωωωχχχχ τι με περιμένει....παραπάτημα ε???θα έχω το νου μου...και την ψυχραιμία μου!!!!!!σ'ευχαριστώ!!!!

19Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 5:45 am

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια φορά εγώ είχα ξαπλώσει κ ο άντρας μου είχε τον γιο μου στον σαλόνι.. Ακούω ένα γκουπ κ κλάματα.. Ρωτάω από που έπεσε?? Από τον καναπέ παίρνω απάντηση.. Άλλαξα πλευρό κ κοιμήθηκα η αναίσθητη χαχαχαχΧΑΧΑχαχαχχΧΑΧΑΧχαχ

Ο γιος έχει πέσει από καρέκλα, από το κρεβάτι μας όπου χοροπηδούσε κλπ κλπ πάντα με κεφάλι

20Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 5:52 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Μια φορά εγώ είχα ξαπλώσει κ ο άντρας μου είχε τον γιο μου στον σαλόνι.. Ακούω ένα γκουπ κ κλάματα.. Ρωτάω από που έπεσε?? Από τον καναπέ παίρνω απάντηση.. Άλλαξα πλευρό κ κοιμήθηκα η αναίσθητη χαχαχαχΧΑΧΑχαχαχχΧΑΧΑΧχαχ

Ο γιος έχει πέσει από καρέκλα, από το κρεβάτι μας όπου χοροπηδούσε κλπ κλπ πάντα με κεφάλι


Μιλάμε έχω πάθει σοκ!!!!!!!!
Εμένα θα με διαβάζετε συνέχεια...post..ο γιος μου έπεσε απ'την καρέκλα!!!post...ο γιος μου έπεσε απ΄τον καναπέ!!!!!!
Γερό κεφάλι,πάντως, ο δικός σου ε??χαχα!!

21Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 6:31 am

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αλικακι έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Μια φορά εγώ είχα ξαπλώσει κ ο άντρας μου είχε τον γιο μου στον σαλόνι.. Ακούω ένα γκουπ κ κλάματα.. Ρωτάω από που έπεσε?? Από τον καναπέ παίρνω απάντηση.. Άλλαξα πλευρό κ κοιμήθηκα η αναίσθητη χαχαχαχΧΑΧΑχαχαχχΧΑΧΑΧχαχ

Ο γιος έχει πέσει από καρέκλα, από το κρεβάτι μας όπου χοροπηδούσε κλπ κλπ πάντα με κεφάλι


Μιλάμε έχω πάθει σοκ!!!!!!!!
Εμένα θα με διαβάζετε συνέχεια...post..ο γιος μου έπεσε απ'την καρέκλα!!!post...ο γιος μου έπεσε απ΄τον καναπέ!!!!!!
Γερό κεφάλι,πάντως, ο δικός σου ε??χαχα!!




xaxXAXXxaxxaxΧΑΧΑΧχαχαχΧ ΝΑΙ


Με τον καιρό θα συνηθίσεις, κ θα μάθεις να αξιολογείς ποια χτυπήματα είναι σοβαρά κ ποιά όχι.. Παρακαλάω τον Θεό να μας φυλάει από σοβαρά..

22Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 11:12 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:
αλικακι έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Μια φορά εγώ είχα ξαπλώσει κ ο άντρας μου είχε τον γιο μου στον σαλόνι.. Ακούω ένα γκουπ κ κλάματα.. Ρωτάω από που έπεσε?? Από τον καναπέ παίρνω απάντηση.. Άλλαξα πλευρό κ κοιμήθηκα η αναίσθητη χαχαχαχΧΑΧΑχαχαχχΧΑΧΑΧχαχ

Ο γιος έχει πέσει από καρέκλα, από το κρεβάτι μας όπου χοροπηδούσε κλπ κλπ πάντα με κεφάλι


Μιλάμε έχω πάθει σοκ!!!!!!!!
Εμένα θα με διαβάζετε συνέχεια...post..ο γιος μου έπεσε απ'την καρέκλα!!!post...ο γιος μου έπεσε απ΄τον καναπέ!!!!!!
Γερό κεφάλι,πάντως, ο δικός σου ε??χαχα!!




xaxXAXXxaxxaxΧΑΧΑΧχαχαχΧ ΝΑΙ


Με τον καιρό θα συνηθίσεις, κ θα μάθεις να αξιολογείς ποια χτυπήματα είναι σοβαρά κ ποιά όχι.. Παρακαλάω τον Θεό να μας φυλάει από σοβαρά..



Κι εγώ αυτό παρακαλάω....

23Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 11:27 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα παιδιά μας έχουν την ίδια ηλικία. Εμένα η κόρη μου στις 21 χρόνισε/ Εγώ να σου πω την αλήθεια τα χτυπήματα στο κεφάλι δεν τα θέλω ούτε και με μπαλόνι για διάφορους λόγους. Την μικρή για την ώρα την κοιμίζω στο πάρκο γιατί στην κούνια είναι ο πιο μεγάλος 2,5 χρονών. Έτσι έχω ηρεμήσει, πέφτει συνέχεια μέσα στο πάρκο αλλά δεν χτυπάζει. Μπορεί η κούνια να μην έχει γωνίες αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ξύλο. Το λιγότερο που μπορεί να πάθει είναι να πονέσει. Γιατί όμως να πονέσει. Σε συμβολεύω να βάλεις πάντα γύρω - γύρω, ή κουβέρτες ή κάτι μαλακό τελοσπάντω γύρω - γύρω. όσο για να πηδήκει έξω ακόμα είναι μικρό. Εμένα ο γιος μου γύρω στα 2 πήδηξε, φοβήθηκε και δεν το ξανάκανε.

24Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 11:33 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δε θα συνιστουσα να βαλεις παλι την παντα γιατι μπορει να πατησει πανω και να πεσει απο την κουνια. εγω του την εβγαλα τελειως και κατεβασα και το στρωμα!!!

25Ανυσηχώ...... Empty Απ: Ανυσηχώ...... Τετ Μάης 25, 2011 11:39 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giouli73 έγραψε:Τα παιδιά μας έχουν την ίδια ηλικία. Εμένα η κόρη μου στις 21 χρόνισε/ Εγώ να σου πω την αλήθεια τα χτυπήματα στο κεφάλι δεν τα θέλω ούτε και με μπαλόνι για διάφορους λόγους. Την μικρή για την ώρα την κοιμίζω στο πάρκο γιατί στην κούνια είναι ο πιο μεγάλος 2,5 χρονών. Έτσι έχω ηρεμήσει, πέφτει συνέχεια μέσα στο πάρκο αλλά δεν χτυπάζει. Μπορεί η κούνια να μην έχει γωνίες αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ξύλο. Το λιγότερο που μπορεί να πάθει είναι να πονέσει. Γιατί όμως να πονέσει. Σε συμβολεύω να βάλεις πάντα γύρω - γύρω, ή κουβέρτες ή κάτι μαλακό τελοσπάντω γύρω - γύρω. όσο για να πηδήκει έξω ακόμα είναι μικρό. Εμένα ο γιος μου γύρω στα 2 πήδηξε, φοβήθηκε και δεν το ξανάκανε.


Εμένα χρονίζει σε λίγες μέρες.Κι εγώ αυτό λέω γιατί να πονέσει,αλλά μερικές φορές είναι αναπόφευκτο.Τουλάχιστον να κάνουμε ότι περνάει απ'το χέρι μας,να τα προστατεύουμε και ας βάλει κι ο θεούλης το χέρι του!!
Τις πάντες τις είχα βγάλει για λίγο καιρό,αλλά σήμερα τις ξαναέβαλα και έτσι είμαι λιγάκι πιο ήρεμη σήμερα!!!
Σ'ευχαριστώ!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις