Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
DORA_KOUTS έγραψε:ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΠΕ
ΠΟΥ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΠΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ


τοτε κόπελα μου μην αγχωνεσαι για κάνενα κάνε την βάφτιση του παίδιου σου οποτε εσυ θελεις και απλα θα τους το ανακοινώσεις παει η πέθερα απάνωτα έγκεφαλικα χαχα .ακρίβως ο καθένας εσένα σε ρώταγε ποτε θα κάνει την βάφτιση του παίδιου του.
ΜΗΝ ΧΑΛΙΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatianoula έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε:Πόσο κοντινοί συγγενείς είναι τα σόγια της; Γιατί αν πρόκειται για τα αδέρφια της, ένα δίκιο το έχει. Αν πρόκειται για ξαδέρφια της κτλ, και σκοπεύεται και εσείς να κάνετε έναν πιο ανοιχτό γάμο, τότε δεν έχει κανένα δίκιο.

δε παιζει ρολο ποσο κοντινοι συγγενεις ειναι με την πεθερα αλλα με τον αντρα σου...εμενα στη βαφτιση της μικρης δεν ηρθε ουτε ενα απο τα αδερφια του πεθερου ή της πεθερας μου...και τον εκανα σαββατο μεσημερι ωστε οποιος απο αυτους ερθει να μπορεσει να επιστρεψει κιολας(μενουν μακρυα)
παρολα αυτα το σαββατο πρωι -επειδη το εζησα- αποκλειει πολυ κοσμο,κυριως νεους που δουλευουν ολη τη βδομαδα κι ενα σαββατο πρωι τους μενει να τρεξουν να κανουν αγορες ή δουλειες,χωρια που υπαρχουν πολλοι που δουλευουν...

DORA_KOUTS έγραψε:ΜΑΡΙΑ Μ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ ΛΕΜΕ
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ?
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΒΑΠΤΙΖΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ?
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΕ ΤΙΜΑ....

κανεις δε ρωταει εμας ποτε βολευομαστε αυτο ειναι το μονο σιγουρο...παρολα αυτα εννοειται οτι οποιος θελει θα προσπαθησει πολυ να ερθει ομως πιστευω πως θα υπαρξουν καποιοι που θα θελουν πραγματικα αλλα δε θα μπορεσουν...


tatianoula έγραψε:σκεψου οτι κ εμεις καποια στιγμη θα γινουμε πεθερες κ κατα βαθος θα θελουμε να ακουσουμε το ονομα μας...

εγω δε θελω να ακουστει το ονομα μου!!! μπλιαχχχχχχχχ!!!! ευδοξια ξαναμπλιαχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!


επεσα στην περιπτωση....τωρα λες μπλιαχ οταν πας 60 μηπως αλλαξεις γνωμη.....εγω πιστευω οτι ολα λυνονται γενικοτερα με την συζητηση και πολιτισμενα..ετσι ειναι καμια φορα υποχορουμε εμεις καμια φορα η αλλοι..... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ναι βρε ευακι...δικιο εχει για σκεψου να εισαι γιαγιουλα και να εχεις μια τσαχπινουλα εγγονούλα να τη λενε ευδοξια...και να τη φωναζουν ευακι???ε??? τωρα ψήνεσαι..?
εμενα μου αρεσει...! χαχα...ξανασκέψου το!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
tatianoula έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε:Πόσο κοντινοί συγγενείς είναι τα σόγια της; Γιατί αν πρόκειται για τα αδέρφια της, ένα δίκιο το έχει. Αν πρόκειται για ξαδέρφια της κτλ, και σκοπεύεται και εσείς να κάνετε έναν πιο ανοιχτό γάμο, τότε δεν έχει κανένα δίκιο.

δε παιζει ρολο ποσο κοντινοι συγγενεις ειναι με την πεθερα αλλα με τον αντρα σου...εμενα στη βαφτιση της μικρης δεν ηρθε ουτε ενα απο τα αδερφια του πεθερου ή της πεθερας μου...και τον εκανα σαββατο μεσημερι ωστε οποιος απο αυτους ερθει να μπορεσει να επιστρεψει κιολας(μενουν μακρυα)
παρολα αυτα το σαββατο πρωι -επειδη το εζησα- αποκλειει πολυ κοσμο,κυριως νεους που δουλευουν ολη τη βδομαδα κι ενα σαββατο πρωι τους μενει να τρεξουν να κανουν αγορες ή δουλειες,χωρια που υπαρχουν πολλοι που δουλευουν...

DORA_KOUTS έγραψε:ΜΑΡΙΑ Μ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ ΛΕΜΕ
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ?
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΒΑΠΤΙΖΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ?
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΕ ΤΙΜΑ....

κανεις δε ρωταει εμας ποτε βολευομαστε αυτο ειναι το μονο σιγουρο...παρολα αυτα εννοειται οτι οποιος θελει θα προσπαθησει πολυ να ερθει ομως πιστευω πως θα υπαρξουν καποιοι που θα θελουν πραγματικα αλλα δε θα μπορεσουν...


tatianoula έγραψε:σκεψου οτι κ εμεις καποια στιγμη θα γινουμε πεθερες κ κατα βαθος θα θελουμε να ακουσουμε το ονομα μας...

εγω δε θελω να ακουστει το ονομα μου!!! μπλιαχχχχχχχχ!!!! ευδοξια ξαναμπλιαχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!


επεσα στην περιπτωση....τωρα λες μπλιαχ οταν πας 60 μηπως αλλαξεις γνωμη.....εγω πιστευω οτι ολα λυνονται γενικοτερα με την συζητηση και πολιτισμενα..ετσι ειναι καμια φορα υποχορουμε εμεις καμια φορα η αλλοι..... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ναι βρε ευακι...δικιο εχει για σκεψου να εισαι γιαγιουλα και να εχεις μια τσαχπινουλα εγγονούλα να τη λενε ευδοξια...και να τη φωναζουν ευακι???ε??? τωρα ψήνεσαι..?
εμενα μου αρεσει...! χαχα...ξανασκέψου το!

Eμένα την μαμά μου την λένε Εύα από το Ευανθία. Μου αρέσει σαν όνομα και αν κάνω κόρη έτσι θα την βγάλω. Άσχετο, και ξέφυγα. Και για να το επαναφέρω το θέμα ΑΝ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΠΕΜΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ! Κι ας μου αρέσει το όνομα! Καλό είναι και το Θεοφανία..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενταξει βρε κοριτσια..μηπως το παρακανουμε λίγο...?...δεν ειναι τοσο κακο να θελει να ερθουν οι συγγενεις της στη βαφτιση.....γιατι ειναι κακο?...αυτο το δε με νοιαζει κανω οτι θελω εγω και ας κοψουν ολοι το κεφαλι τους..στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν κολλάει...!!
δε λεω και εγω τωρα θα την κανω τη βαφτιση εκει που μενω και οποιος ερθει,,,αλλα αυτο γιατι ειναι 3 παιδι και στο προηγουμενο δεν ηρεθ η πεθερα καν..και τελοσπαντων φροντισε αυτη να δειξει αδιαφορια ..οποτε δεν την σκεφτομαι και εγω πια...
αν ομως δεν εχεις καποιο ιστορικο..ετσι στα καλα καθουμενα να κανεις θεμα δεν ειναι ωραιο...θελει να χαρει το εγγονακι της και να καλεσει κοσμο στη βαφτισή του...! τι ποιο ωραιο!!!μακαρι να ηθελε και εμενα να καλεσει...που ουτε στο γαμο δεν καλεσε γνωστους της..ουτε στην πρωτη βαφτιση...και στη δευτερη δεν ηρθε...βλεπεις που υπαρχουν και χειροτερα!!...

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:ενταξει βρε κοριτσια..μηπως το παρακανουμε λίγο...?...δεν ειναι τοσο κακο να θελει να ερθουν οι συγγενεις της στη βαφτιση.....γιατι ειναι κακο?...αυτο το δε με νοιαζει κανω οτι θελω εγω και ας κοψουν ολοι το κεφαλι τους..στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν κολλάει...!!
δε λεω και εγω τωρα θα την κανω τη βαφτιση εκει που μενω και οποιος ερθει,,,αλλα αυτο γιατι ειναι 3 παιδι και στο προηγουμενο δεν ηρεθ η πεθερα καν..και τελοσπαντων φροντισε αυτη να δειξει αδιαφορια ..οποτε δεν την σκεφτομαι και εγω πια...
αν ομως δεν εχεις καποιο ιστορικο..ετσι στα καλα καθουμενα να κανεις θεμα δεν ειναι ωραιο...θελει να χαρει το εγγονακι της και να καλεσει κοσμο στη βαφτισή του...! τι ποιο ωραιο!!!μακαρι να ηθελε και εμενα να καλεσει...που ουτε στο γαμο δεν καλεσε γνωστους της..ουτε στην πρωτη βαφτιση...και στη δευτερη δεν ηρθε...βλεπεις που υπαρχουν και χειροτερα!!...
περιπτωση η πεθερα! Shocked σ αγαπανε πολυ βλεπω και εσενα.και αντε εσενα σε εχουν χεσ@@@@ για τα εγγονια της δεν μπορουσε να ρθει?

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:ενταξει βρε κοριτσια..μηπως το παρακανουμε λίγο...?...δεν ειναι τοσο κακο να θελει να ερθουν οι συγγενεις της στη βαφτιση.....γιατι ειναι κακο?...αυτο το δε με νοιαζει κανω οτι θελω εγω και ας κοψουν ολοι το κεφαλι τους..στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν κολλάει...!!
δε λεω και εγω τωρα θα την κανω τη βαφτιση εκει που μενω και οποιος ερθει,,,αλλα αυτο γιατι ειναι 3 παιδι και στο προηγουμενο δεν ηρεθ η πεθερα καν..και τελοσπαντων φροντισε αυτη να δειξει αδιαφορια ..οποτε δεν την σκεφτομαι και εγω πια...
αν ομως δεν εχεις καποιο ιστορικο..ετσι στα καλα καθουμενα να κανεις θεμα δεν ειναι ωραιο...θελει να χαρει το εγγονακι της και να καλεσει κοσμο στη βαφτισή του...! τι ποιο ωραιο!!!μακαρι να ηθελε και εμενα να καλεσει...που ουτε στο γαμο δεν καλεσε γνωστους της..ουτε στην πρωτη βαφτιση...και στη δευτερη δεν ηρθε...βλεπεις που υπαρχουν και χειροτερα!!...

Και εγώ εκεί ήθελα να καταλήξω. Αν όπως λες και εσύ δεν υπάρχει "βαρύ ιστορικό" -αν και η κοπέλα είπε ότι της κανόνιζε και στο γάμο-, νομίζω ότι είναι λογικό να θέλει να έρθουν κάποιοι συγγενείς της. Σίγουρα όποιος πληρώνει κανονίζει. Πχ σε εμάς που πληρώναμε εμείς καλέσαμε μόνο, τους κοντινούς συγγενείς. Δεν θα τολμούσα όμως να κάνω διακρίσεις. Δεν θα ήθελα ο άντρας μου να στεναχωρηθεί αν δεν μπορεί να έρθει ο θείος του για παραδειγμα. Κατά την γνώμη μου αν δεν υπήρχε το τυπικό του θέματος -γιατί αυτά είναι δανεικά- δεν θα καλούσα πολλούς από τους δικούς μου συγγενείς που τους βλέπω μόνο σε γάμους, βαπτίσεις και κηδείες (φτου,φτου). Αντίθετα θα προτιμούσα να έχω κοντά μου ανθρώπους που πραγματικά θα χαίρονταν με την χαρά μου και δεν θα το έβλεπαν περισσότερο σαν υποχρέωση. Είχα και τέτοιους αλλά λίγους. Για το τυπικό του θέματος λοιπόν, μερικοί είναι σωστό να μπορούν να παρευρεθούν. Βέβαια και εδώ υπάρχει αντίλογος. Πχ. αν η βάπτιση είναι να γίνει σύντομα, δεν μπορείς να αλλάξεις ούτε ημερομηνία ούτε ώρα ούτε τίποτα.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
ναι βρε ευακι...δικιο εχει για σκεψου να εισαι γιαγιουλα και να εχεις μια τσαχπινουλα εγγονούλα να τη λενε ευδοξια...και να τη φωναζουν ευακι???ε??? τωρα ψήνεσαι..?
εμενα μου αρεσει...! χαχα...ξανασκέψου το!

χαχαχα λες να κραταω και μια πισινη μη τυχει και συμπεθεριασω με καμια απο εσας και μου τη βγει "εσυ καποτε ελεγες δε θελω να βγαλετε το ονομα μου!!!τωρα θα μπει το δικο μου!!!!"
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να απαντησω στο θεμα αποκλειστικα εχω να πω οτι ψηφιζω ναι,να την δειρεις!κακο δε θα παθει!ισα ισα καλο θα της κανεις!!! οπως λεει και η συμβουλη "δερνε τη γυναικα σου καθε μερα,ακομη κι αν δε ξερεις εσυ τον λογο.σιγουρα τον ξερει αυτη" με μια μικρη αλλαγη: δερνε την πεθερα σου καθε μερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz Razz Razz
μετα ελα δειρε και τη δικη μου!!!!!!!!!!! Twisted Evil

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το ποτε θα βαφτισεις το παιδακι σου ειναι καθαρα αποφαση δικη σου και του αντρα σου. εμεις στο γαμο μας μονοι μας αποφασισαμε για ολα και απλα ανακοινωσαμε τις επιλογες μας και ας ξυνισαν μερικα μουτρα. ετσι θα κανουμε και οταν με το καλο ερθει η ωρα να βαφτισουμε το μωρακι που περιμενουμε! εγω θα προτεινα να κανεις μια λιστα με τους καλεσμενους σου και απο αυτους να δεις ποιοι πραγματικα ειναι οι ευπροσδεχτοι και ποιοι απλες "υποχρεωσεις"! αν βολευει η οχι τους "υποχρεωτικους" η ημερομηνια σου μην σε νοιαξει και πολυ αν ομως ανθρωποι που τους θελεις κοντα σου και το θελουν κι αυτοι δεν θα μπορεσουν να παραβρεθουν γιατι πιθανοτα να δουλευουν σαββατο πρωι καλο θα ηταν να σκεφτεις να αναθεωρησεις την ημερομηνια σου. οπως και να εχει με το καλο να ερθει η ωρα που θα κανεις "μπλουμ" το μωρακι σου!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:για να απαντησω στο θεμα αποκλειστικα εχω να πω οτι ψηφιζω ναι,να την δειρεις!κακο δε θα παθει!ισα ισα καλο θα της κανεις!!! οπως λεει και η συμβουλη "δερνε τη γυναικα σου καθε μερα,ακομη κι αν δε ξερεις εσυ τον λογο.σιγουρα τον ξερει αυτη" με μια μικρη αλλαγη: δερνε την πεθερα σου καθε μερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz Razz Razz
μετα ελα δειρε και τη δικη μου!!!!!!!!!!! Twisted Evil
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy καλο πολυ καλο!συμφωνω απολυτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:ενταξει βρε κοριτσια..μηπως το παρακανουμε λίγο...?...δεν ειναι τοσο κακο να θελει να ερθουν οι συγγενεις της στη βαφτιση.....γιατι ειναι κακο?...αυτο το δε με νοιαζει κανω οτι θελω εγω και ας κοψουν ολοι το κεφαλι τους..στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν κολλάει...!!
δε λεω και εγω τωρα θα την κανω τη βαφτιση εκει που μενω και οποιος ερθει,,,αλλα αυτο γιατι ειναι 3 παιδι και στο προηγουμενο δεν ηρεθ η πεθερα καν..και τελοσπαντων φροντισε αυτη να δειξει αδιαφορια ..οποτε δεν την σκεφτομαι και εγω πια...
αν ομως δεν εχεις καποιο ιστορικο..ετσι στα καλα καθουμενα να κανεις θεμα δεν ειναι ωραιο...θελει να χαρει το εγγονακι της και να καλεσει κοσμο στη βαφτισή του...! τι ποιο ωραιο!!!μακαρι να ηθελε και εμενα να καλεσει...που ουτε στο γαμο δεν καλεσε γνωστους της..ουτε στην πρωτη βαφτιση...και στη δευτερη δεν ηρθε...βλεπεις που υπαρχουν και χειροτερα!!...
περιπτωση η πεθερα! Shocked σ αγαπανε πολυ βλεπω και εσενα.και αντε εσενα σε εχουν χεσ@@@@ για τα εγγονια της δεν μπορουσε να ρθει?

χαχα...σου άρεσε βλεπω...στην χαριζω αμα θες!!...οσο για τα εγγονια το εχω γραψει χιλιες φορες..αλλα θα το ξαναπω να ξεσπαθωσω κιολας... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .. .στο πρωτο που ειχε το ονομα της ηρθε...μετα γιατι να κανει τον κοπο?..οεο?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοπελα μου εγω στην βαπτιση της κορης μου καλεσαμε οποιον θελαμε εμεις ...... οπως εκεινη καλεσε τον γαμο του παιδιου της οποιον ηθελε ε στην βαπτιση του παιδιου μου καλεσα εγω ......... η απόφαση ειναι καθαρά δικιά σας !! εγω σαν Δήμητρα παντα θελω τα μυστηρια να ειναι απόγευμα για πολλους λόγους!! το θεμα ειναι οτι για οτιδηποτε εχει να κανει με το παιδι σας εσεις αποφασίζεται!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:ενταξει βρε κοριτσια..μηπως το παρακανουμε λίγο...?...δεν ειναι τοσο κακο να θελει να ερθουν οι συγγενεις της στη βαφτιση.....γιατι ειναι κακο?...αυτο το δε με νοιαζει κανω οτι θελω εγω και ας κοψουν ολοι το κεφαλι τους..στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν κολλάει...!!
δε λεω και εγω τωρα θα την κανω τη βαφτιση εκει που μενω και οποιος ερθει,,,αλλα αυτο γιατι ειναι 3 παιδι και στο προηγουμενο δεν ηρεθ η πεθερα καν..και τελοσπαντων φροντισε αυτη να δειξει αδιαφορια ..οποτε δεν την σκεφτομαι και εγω πια...
αν ομως δεν εχεις καποιο ιστορικο..ετσι στα καλα καθουμενα να κανεις θεμα δεν ειναι ωραιο...θελει να χαρει το εγγονακι της και να καλεσει κοσμο στη βαφτισή του...! τι ποιο ωραιο!!!μακαρι να ηθελε και εμενα να καλεσει...που ουτε στο γαμο δεν καλεσε γνωστους της..ουτε στην πρωτη βαφτιση...και στη δευτερη δεν ηρθε...βλεπεις που υπαρχουν και χειροτερα!!...
περιπτωση η πεθερα! Shocked σ αγαπανε πολυ βλεπω και εσενα.και αντε εσενα σε εχουν χεσ@@@@ για τα εγγονια της δεν μπορουσε να ρθει?

χαχα...σου άρεσε βλεπω...στην χαριζω αμα θες!!...οσο για τα εγγονια το εχω γραψει χιλιες φορες..αλλα θα το ξαναπω να ξεσπαθωσω κιολας... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .. .στο πρωτο που ειχε το ονομα της ηρθε...μετα γιατι να κανει τον κοπο?..οεο?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
οχι ευχαριστω,δεν την θελω,εχω την δικια μου. Twisted Evil απαραδεκτη και λιγα λεω η πεθερα σου,δηλ το παιδι που εχει το ονομα της ειναι εγγονι της ενω το αλλο του γειτονα?τι μαλ@@@@@@@@@@ που ειναι!γιατι να υπαρχουν!!!!

Popz

Popz
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια πάντως όσο αέρα δίνεις τόσο "χώνονται". Εμένα η πεθερά μου είναι αδιάφορη, έκανα το σφάλμα όμως και την ρώτησα αν της αρέσει το όνομα Άρης που σκεφτόμαστε να δώσουμε στο μωρό.
Η απάντηση της ήταν ότι όταν ήταν μικρή δεν μπορούσε ούτε το ρ ούτε το σ να πει. Αν το μωρό πάρει από μενα δεν είνα ικρίμα να μην μπορεί να πει το όνομα του??
Τι να της πεις?? Απλά από μόνη μου βρήκα ένα λόγο ακόμη για να την αντιπαθήσω..
Γι'ἀυτό λέω πρώτα αποφασίζει το ζευγάρι και απλά ανακοινώνει.

mpoumpouka

mpoumpouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχω ρίζει τρελό γέλιο με τον τίτλο του μηνύματος!!! Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.myrockinbaby.gr

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πριν γεννήσω το Σταύρο είχε αποφασιστεί ότι θα τον βαφτίσουμε στην Αρχαία Επίδαυρο ήταν ένα τάμα που είχα κάνει και ήταν αδιαπραγμάτευτο τόσο από μένα όσο και απο τον άντρα μου. Επίσης αδιαπραγμάτευτο ήταν και το όνομα Σταύρος -Νίκος το πρώτο του πεθερού και το δεύτερο απο τάξιμο.Η πεθερά μου προσπάθησε να ανακατευτεί για το δεύτερο όνομα ότι δνε χρειάζεται αλλά αν έπρεπε να επιλέξω θα διαλέγαμε το τάξιμο .
Είχα αντιδράσεις και απο κάποιους δικούς μου συγγενείς λόγω της απόστασης αλλά είχα την απαίτηση να είναι παρών οι πολλοί στενοί συγγενείς από εκεί και πέρα ήξερα ότι όποιος μπορεί θα έρθει όποιος δεν μπορεί όχι . Επίσης εγω δεν είχα την οικονομική ευχέρεια να κ΄νω τραπέζι γιατί αν έκανα θα έκανα σε όλους όσους με τίμησαν έτσι δεν έκανα σε κανένα και ειλικρινά χάρηκα όταν είδα ότι ήρθαμ όλοι οι φίλοι μας παρόλο την απόσταση ήταν εκεί σε άντ'ίθεση με σόγια που ήταν ανύπαρκτα και καλύτερα που ήταν ανύπαρκτα δεν τους έχω και υτποχρέωση . Ο μόνος που ήξερε πότε είναι η βάφτιση και ποιά ημέρα μάλιστα την επιλέξαμε μαζί ήταν ο κουμπάρος η άλλη το έμαθαν μετά .....

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Popz έγραψε:Κορίτσια πάντως όσο αέρα δίνεις τόσο "χώνονται". Εμένα η πεθερά μου είναι αδιάφορη, έκανα το σφάλμα όμως και την ρώτησα αν της αρέσει το όνομα Άρης που σκεφτόμαστε να δώσουμε στο μωρό.
Η απάντηση της ήταν ότι όταν ήταν μικρή δεν μπορούσε ούτε το ρ ούτε το σ να πει. Αν το μωρό πάρει από μενα δεν είνα ικρίμα να μην μπορεί να πει το όνομα του??
Τι να της πεις?? Απλά από μόνη μου βρήκα ένα λόγο ακόμη για να την αντιπαθήσω..
Γι'ἀυτό λέω πρώτα αποφασίζει το ζευγάρι και απλά ανακοινώνει.


δεν πίστευω τι ειπε η γύναικα ακους οτι δεν θα μπόρει να το πει /όντως εκανες σφάλμα που την ρώτησες δεν ήξερες δεν ρώταγες. γιατι οι γόνεις μας να μην έχουν πρόβλημα .οι γόνεις μου ποτε δεν μου ειπαν να βγάλω το όνομα τους .παίδι μου δεν με νιάζει μου είπε οτι αοφασίσετε έσεις .έγω το ιδιο θα αγάπαω το παίδι .το ο΄νομα δεν κάνει τον άνθρωπο .έμενα μπόρει να μην έχει τησ μάνας μου αλλα αύτη υπεράγαπαει και αυτο χώρις να τον έχω επηρεάσει έγω γιατι δεν με αρέσει το παίδι να πέρνει τησ δίκες μας αντιπαλότητες.οχι οτι δεν μα αρέσει και να βλέπεις την πέθερα μου να λυσσάει απο την ζήλια

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:
Popz έγραψε:Κορίτσια πάντως όσο αέρα δίνεις τόσο "χώνονται". Εμένα η πεθερά μου είναι αδιάφορη, έκανα το σφάλμα όμως και την ρώτησα αν της αρέσει το όνομα Άρης που σκεφτόμαστε να δώσουμε στο μωρό.
Η απάντηση της ήταν ότι όταν ήταν μικρή δεν μπορούσε ούτε το ρ ούτε το σ να πει. Αν το μωρό πάρει από μενα δεν είνα ικρίμα να μην μπορεί να πει το όνομα του??
Τι να της πεις?? Απλά από μόνη μου βρήκα ένα λόγο ακόμη για να την αντιπαθήσω..
Γι'ἀυτό λέω πρώτα αποφασίζει το ζευγάρι και απλά ανακοινώνει.


δεν πίστευω τι ειπε η γύναικα ακους οτι δεν θα μπόρει να το πει /όντως εκανες σφάλμα που την ρώτησες δεν ήξερες δεν ρώταγες. γιατι οι γόνεις μας να μην έχουν πρόβλημα .οι γόνεις μου ποτε δεν μου ειπαν να βγάλω το όνομα τους .παίδι μου δεν με νοιάζει μου είπε οτι αοφασίσετε έσεις .έγω το ιδιο θα αγάπαω το παίδι .το όνομα δεν κάνει τον άνθρωπο .έμενα μπόρει να μην έχει τησ μάνας μου αλλα αυτή υπεράγαπαει και αυτο χώρις να τον έχω επηρεάσει έγω γιατι δεν με αρέσει το παίδι να πέρνει της δίκες μας αντιπαλότητες.οχι οτι δεν μου αρέσει. και να βλέπεις την πέθερα μου να λυσσάει απο την ζήλια

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popz έγραψε:Κορίτσια πάντως όσο αέρα δίνεις τόσο "χώνονται". Εμένα η πεθερά μου είναι αδιάφορη, έκανα το σφάλμα όμως και την ρώτησα αν της αρέσει το όνομα Άρης που σκεφτόμαστε να δώσουμε στο μωρό.
Η απάντηση της ήταν ότι όταν ήταν μικρή δεν μπορούσε ούτε το ρ ούτε το σ να πει. Αν το μωρό πάρει από μενα δεν είνα ικρίμα να μην μπορεί να πει το όνομα του??
Τι να της πεις?? Απλά από μόνη μου βρήκα ένα λόγο ακόμη για να την αντιπαθήσω..
Γι'ἀυτό λέω πρώτα αποφασίζει το ζευγάρι και απλά ανακοινώνει.
κοινως σου λεει μην το βαλεις ετσι!συμφωνω παντως το ζυεγαρι να ανακοινωνει τις αποφασεις τους αλλα και παλι εχεις την μουρμουρα.οταν θα βαφτιζα την 1η κορη μου ειχα ρωτησει η ηλιθια τους παντες για τη ημερομηνια που ηθελα.η πεθερα μου δεν ηθελε καλοκαιρι(ηταν να γινει μα'ιο αλλα λογω θανατου της γιαγιας μου εγινε τελικα ιουνιο αλλα δεν μπορουσε να πει τιποτα,που κατι πηγε να πει αλλα της το ξεκοψα).την ημερα που θελαμε και βολευε και τον κουμπαρο δεν μπορουσε η κουνιαδα μου γιατι ηθελε να παει 3μερο σε νησι.τελικα την καναμε το επομενο και αναγκαστηκε ο κουμπαρος μου να παρει εξτρα αδεια.ξεχασα να πω οτι η πεθερουλα μου κανονισε την ωρα της βαφτισης χωρις να με ρωτησει.οταν το εμαθα εγινε χαμος.και φυσικα εγω πηγα στην εκλησια την ωρα που ηθελα εγω(μιση ωρα αργοτερα δηλ).οταν πριν ενα χρονο θα βαφτιζε η κουνιαδα μου,την κανονισε μια μερα πριν την ΠΗΤ μου και χωρις να μας υπολογισουν και μεναμε και μακρυα,σε νησι.οταν κανονισαμε με τους κουμπαρους για την βαφτιση της μικρης και απλα ανακοινωσα στην πεθερα την ημερομηνια αρχισε να μου λεει οτι ο κοσμος δεν θα μπορουσε να ρθει γιατι ειναι πασχα,οτι αυτοι δεν θα μπορουσαν να ρθουν γιατι δεν εχει λεωφορειο(μενουμε μακρυα και δεν εχουν αυτοκινητο)και πολλα αλλα που δεν εστεκαν.και εγω της απαντησα αυτο που μου ειπε και εκεινη για να δικαιολογισει την κορη της που δεν μας περιμεναν."τοτε βολευει τους κουμπαρους"και εληξε το θεμα.με απειλησε ομως οτι δεν θα ρθει και εγω της ειπα οποιος θελει να ρθει θα ρθει.εννοειτε πως ηρθε Twisted Evil αυτα προς το παρον με την δικια μου,την "γλυκεια μου πεθερουλα".sorry βρε κοριτσια για το μεγαλο ποστ αλλα δεν εκανε και λιγα!!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
Popz έγραψε:Κορίτσια πάντως όσο αέρα δίνεις τόσο "χώνονται". Εμένα η πεθερά μου είναι αδιάφορη, έκανα το σφάλμα όμως και την ρώτησα αν της αρέσει το όνομα Άρης που σκεφτόμαστε να δώσουμε στο μωρό.
Η απάντηση της ήταν ότι όταν ήταν μικρή δεν μπορούσε ούτε το ρ ούτε το σ να πει. Αν το μωρό πάρει από μενα δεν είνα ικρίμα να μην μπορεί να πει το όνομα του??
Τι να της πεις?? Απλά από μόνη μου βρήκα ένα λόγο ακόμη για να την αντιπαθήσω..
Γι'ἀυτό λέω πρώτα αποφασίζει το ζευγάρι και απλά ανακοινώνει.
κοινως σου λεει μην το βαλεις ετσι!συμφωνω παντως το ζυεγαρι να ανακοινωνει τις αποφασεις τους αλλα και παλι εχεις την μουρμουρα.οταν θα βαφτιζα την 1η κορη μου ειχα ρωτησει η ηλιθια τους παντες για τη ημερομηνια που ηθελα.η πεθερα μου δεν ηθελε καλοκαιρι(ηταν να γινει μα'ιο αλλα λογω θανατου της γιαγιας μου εγινε τελικα ιουνιο αλλα δεν μπορουσε να πει τιποτα,που κατι πηγε να πει αλλα της το ξεκοψα).την ημερα που θελαμε και βολευε και τον κουμπαρο δεν μπορουσε η κουνιαδα μου γιατι ηθελε να παει 3μερο σε νησι.τελικα την καναμε το επομενο και αναγκαστηκε ο κουμπαρος μου να παρει εξτρα αδεια.ξεχασα να πω οτι η πεθερουλα μου κανονισε την ωρα της βαφτισης χωρις να με ρωτησει.οταν το εμαθα εγινε χαμος.και φυσικα εγω πηγα στην εκλησια την ωρα που ηθελα εγω(μιση ωρα αργοτερα δηλ).οταν πριν ενα χρονο θα βαφτιζε η κουνιαδα μου,την κανονισε μια μερα πριν την ΠΗΤ μου και χωρις να μας υπολογισουν και μεναμε και μακρυα,σε νησι.οταν κανονισαμε με τους κουμπαρους για την βαφτιση της μικρης και απλα ανακοινωσα στην πεθερα την ημερομηνια αρχισε να μου λεει οτι ο κοσμος δεν θα μπορουσε να ρθει γιατι ειναι πασχα,οτι αυτοι δεν θα μπορουσαν να ρθουν γιατι δεν εχει λεωφορειο(μενουμε μακρυα και δεν εχουν αυτοκινητο)και πολλα αλλα που δεν εστεκαν.και εγω της απαντησα αυτο που μου ειπε και εκεινη για να δικαιολογισει την κορη της που δεν μας περιμεναν."τοτε βολευει τους κουμπαρους"και εληξε το θεμα.με απειλησε ομως οτι δεν θα ρθει και εγω της ειπα οποιος θελει να ρθει θα ρθει.εννοειτε πως ηρθε Twisted Evil αυτα προς το παρον με την δικια μου,την "γλυκεια μου πεθερουλα".sorry βρε κοριτσια για το μεγαλο ποστ αλλα δεν εκανε και λιγα!!


οντως δεν έκανε και λίγα .μπράβο σου .πρέπει να πάταμε πόδι .άλλιως το χάσαμε το παιχνίδι .αν μας πάρουν τον αέρα τοτε τα κάνουν ανω κάτω.δεν πρέπει να της αφήνουμε να περνάει το δίκο τους .επείδη το θέλουν και βρίσκουν χάζες δικαιολόγιες για να δημιουργήσουν πρόβλημα.

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για το ονομα δεν εχω να σχολιασω τιποτα οτι θελει το ζευγαρι, αυτο αποφασιζει! Νομιζω οτι το σαββατο πρωι ειναι δυσκολο γι' αυτους που δουλευουν γιατι η αγορα ειναι ανοιχτη και θα πρεπει να παρει καποιος αδεια για να ερθει και μερικες φορες αυτο δεν ειναι εφικτο οσο και να θελει να παρευρεθει.

http://www.worldjamboree.gr

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Που ξέρει πότε θα κάνετε τη βάφτιση; Γιατί το συζητήσατε μαζί της; Με το προσκλητήριο θα ενημερωνόταν για την ημερομηνία και όλα τα σχετικά της βάφτισης. Αφού ξέρεις ότι είναι ανακατώστρα δεν έπρεπε να αναφέρεις τίποτα για τη βάφτιση πριν τα κανονίσεις και τα κλείσεις όλα.

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επειδή πριν μια βδομάδα είχα βάφτιση και μου δημιουργήθηκε η απορία. Όταν παντρευόμαστε τελικά υποχωρούμε κατά κάποιο τρόπο με τα γούστα των γονιών μας ή πεθερικών. Όταν βαφτίζουμε τα παιδιά μας πάλι οι γονείς μας στη μέση? Εμείς πότε θα έχουμε λόγο όταν παντρέψουμε τα παιδιά μας ή όταν θα βαφτίσουν τα παιδιά μας? Κορίτσι μου γλυκό η βάφτιση είναι για τους γονείς. Όσο και να λέμε παπούς γιαγιά είναι κι έχουν χαρά. Μια γιαγιά που θα χαρεί μόνο αν βγάλεις το παιδί το όνομά της, για μένα δεν είναι γιαγιά. Εγώ ήθελα να τα κάνω 21/5 Σάββατο επειδή είχε και γενέθλια. Από τους δικούς μας με τον άντρα μου μόνο η μία αδερφή μου δούλευε. Τελικά βρήκα από γευμα κι όλα καλά. Γιατί εννοείται πως ήθελα να είναι η αδερφή μου. Αν όμως δεν έβρισκα απόγευμα θα την έκανα πρωί κι ας κανόνιζε με τη δουλειά της να μην βάλει ραντεβού. Οπότε κάθησε με τον άντρα σου και δες από τους καλεσμένους ποιοι σας ενδιαφέρει να έρθουν κι αποφασίζεις.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
έτσι είναι!!!
εγώ έκανα τη βάφτιση 21/5 στις 12:30 το μεσημέρι. δεν ρώτησα κανένα γιατί εκείνη την ώρα βολεύει καλύτερα τη μικρή. για την εκκλησία και το τραπέζι είχα κάποια θεματάκια, αλλά ευτυχώς έγινε αυτό που ήθελα από την αρχή εγώ.

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lenaki1982 έγραψε:έτσι είναι!!!
εγώ έκανα τη βάφτιση 21/5 στις 12:30 το μεσημέρι. δεν ρώτησα κανένα γιατί εκείνη την ώρα βολεύει καλύτερα τη μικρή. για την εκκλησία και το τραπέζι είχα κάποια θεματάκια, αλλά ευτυχώς έγινε αυτό που ήθελα από την αρχή εγώ.

Την ίδια μέρα βαφτίσαμε? Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας και όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερά και δυνατά... και οι γονείς όσο πιο πολλά χρόνια γίνεται δίπλα τους.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις