Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
40 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 40 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 6:31 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ.Ο ΑΝΔΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΠΩΛΗΤΗΣ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ,ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΝΟΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΣΠΙΤΙ.ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ,ΙΣΑ ΙΣΑ ΛΕΩ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΡΙΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΙΤΣΑ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΗΤΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ Κ ΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΧΩΡΑΦΙΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΑΠ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΦΥΣΙΚΑ.ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΧΟΜΠΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΧΩΡΙΟ Κ ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΕ ΑΠ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΜΙΑΣ Κ ΗΤΑΝ ΑΓΡΟΤΕΣ Κ ΑΥΤΟΙ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΔΩ Κ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.ΕΝΑ ΣΑΒ/ΚΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ (ΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΕΝΝΟΩ).ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΣΟ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΓΗ ΑΝΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΩ ΟΜΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

2ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 6:46 am

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 2ΩΡΟ ΡΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΛΩΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΛΟΓΟ!!! ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΛΟ!!!! ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΓΚΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ....ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ ΛΙΓΟ....

3ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 6:52 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια και εμένα τα ίδια,όχι με χωράφια όμως..
έχει την δουλειά του από τις 6 το πρωί που φεύγει γυρίζει στις 6 το απόγευμα πτώμα...και σαββάτο απόγευμα φεύγει για την δεύτερη δουλεία από τις 6 μμ και έρχεται ότι ώρα σχολάσει ο γάμος η ο χορός(δουλεύει σε κέντρο δεξιώσεων) κυριακή φεύγει πρώι και γυρίζει απόγευμα πτώμα..
κι εγώ μονή με το μωρό και το σκυλί!!!

4ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty http://forum.eimaimama.gr/t6195-topic Σαβ Μάης 28, 2011 6:58 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΒΙΩΝΩ Κ ΕΓΩ!ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 7.30 Κ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΔΩ Κ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙΣ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΩΡΑΡΙΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ,ΟΛΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΜΟΝΗ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΟΥΝΙΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΚΟΙΤΑΩ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ,ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΤΕ.

5ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 7:04 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατερινάκι κι εγώ μια από τα ίδια..
κόβω βόλτες στην γειτονιά με το μωρό...
για να μην ζητάω εγώ τον άντρα μου,ο μικρός δεν καταλαβαίνει ακόμη..
δύσκολο είναι πάντος..

6ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 7:23 am

tk


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αν τα χωραφια δινουν αρκετα προιοντα θα μπορουσε να βαζει καποιον εργατη να βοηθαει και να τον πληρωνει με το μεροκαματο ....αν βεβαια και εφοσον αξιζει να εχει μεγαλη παραγωγη....κι ετσι να ειναι και κοντα σας και να μην λειπει συνεχως! Wink

7ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 7:37 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα κοριτσια ειναι μαγειρας....Τριτη-Τεταρτη-Παρασκευη δουλευει 15:00-01:00..
Πεμπτη 11:00-18:00
ΣΚ 12:00-01:00
Δευτερα ΡΕΠΟ[αλληλουια]

Αργιες και γιορτες δουλευει απο το πρωι..

Οποτε σας καταλαβαινω...Ειμαι μονη σε ενα σπιτι με το μωρο....Αλλα ετσι τον γνωρισα και εχω συνηθισει ασχετα αν ειμαστε μονο 2 χρονια μαζι και κατι...

8ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 8:17 am

IreneM

IreneM
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας κορίτσια και εγώ ένα απο τα ίδια ο αντρας μου δουλεύει βάριες. Παράλληλα έχει και περίπτερο. Ετσι όλη μέρα κάθε μέρα είναι και σε μια δουλειά και λείπει και δύο με τρείς νύχτες την εβδομάδα όλη την νύχτα. Και τις ώρες που τυχαίνει να βρεθούμε σπίτι με τα παιδιά ΠΑΝΤΑ κοιμάτε στον καναπέ

9ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 8:23 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
IreneM έγραψε:Γειά σας κορίτσια και εγώ ένα απο τα ίδια ο αντρας μου δουλεύει βάριες. Παράλληλα έχει και περίπτερο. Ετσι όλη μέρα κάθε μέρα είναι και σε μια δουλειά και λείπει και δύο με τρείς νύχτες την εβδομάδα όλη την νύχτα. Και τις ώρες που τυχαίνει να βρεθούμε σπίτι με τα παιδιά ΠΑΝΤΑ κοιμάτε στον καναπέ
αχ!αυτος ο καναπες και μενα εκει.με το που γυρναει λεει κατσε να κατσω λιγο να ξεκουραστω και παντα τον περνει ο υπνος εκει!πολλες φορες χωρις να πουμε κουβεντα,τιποτα.σιγουρα ομως καταλαβαινω οτι η κουραση τον νικαει και σαφως δεν το κανει επειτιδες...εγω ομως ολη μερα τον περιμενω και τελικα..??

10ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 8:34 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι ωραϊααα τι να πώ;;;;;; αυτή είναι η κοινωνία μας!!!!! Τι κανεις κατερινάκι μου, αχ κορίτσι μου υπάρχουν και χειρότερα, εμενα ο αντρας μου εχει να δεί ενα μήνα το παιδί του, μόνο μια μέρα για 2 ωρες ήρθε, ο λόγος είναι οτι εγω εχω στους γονείς μου για δουλειά και μου αρεσει που σε ενα αλλο θεματακι ειχα γραψει πως δεν θα ερθω εδω, δυστηχως όμως δεν γινόταν, οταν με γνωρισε ήξερε την δουλειά μου κι εγω την δική του και τωρα πια εχουμε συνηθισει αλλα στεναχωριόμαστε, θα επιστρεψουμε τον Σεπτέμβριο, ευτυχως ομως θα παρει την αδεια ανατροφης και θα ερθει συντομα εδω, ευτυχως αλλιως δεν νομιζω να αντεχα, θα παραταγα τη δουλειά!!!!


Σούλα έγραψε:Κατερινάκι κι εγώ μια από τα ίδια..
κόβω βόλτες στην γειτονιά με το μωρό...
για να μην ζητάω εγώ τον άντρα μου,ο μικρός δεν καταλαβαίνει ακόμη..
δύσκολο είναι πάντος..

Λάθος κορίτσι μου, καταλαβαίνει το μωρό περισσότερο απο οσο πιστεύουμε αλλά δυστηχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι!!!

tatijana έγραψε:Εμενα κοριτσια ειναι μαγειρας....Τριτη-Τεταρτη-Παρασκευη δουλευει 15:00-01:00..
Πεμπτη 11:00-18:00
ΣΚ 12:00-01:00
Δευτερα ΡΕΠΟ[αλληλουια]

Αργιες και γιορτες δουλευει απο το πρωι..

Οποτε σας καταλαβαινω...Ειμαι μονη σε ενα σπιτι με το μωρο....Αλλα ετσι τον γνωρισα και εχω συνηθισει ασχετα αν ειμαστε μονο 2 χρονια μαζι και κατι...

Τατιάνα μπες facebook να σου πώ!!!

11ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 9:19 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Εμενα κοριτσια ειναι μαγειρας....Τριτη-Τεταρτη-Παρασκευη δουλευει 15:00-01:00..
Πεμπτη 11:00-18:00
ΣΚ 12:00-01:00
Δευτερα ΡΕΠΟ[αλληλουια]

Αργιες και γιορτες δουλευει απο το πρωι..

Οποτε σας καταλαβαινω...Ειμαι μονη σε ενα σπιτι με το μωρο....Αλλα ετσι τον γνωρισα και εχω συνηθισει ασχετα αν ειμαστε μονο 2 χρονια μαζι και κατι...
κι εγω οπως ξερεις τατιανακι συναδελφο εχω!!!!εμενα ερχεται 2 το βραδυ στο σπιτι, αλλα το εχω συνηθισει, δε με ενοχλει...βασικα δεν ειναι απων απο τα παιδια κι αυτο μετραει!!!το πρωι περναει χρονο μαζι τους, οταν ειμαι εγω στη δουλεια. τα βραδια τον περιμενω να κανουμε αγκαλιτσες και εχει και 2 ρεπω την εβδομαδα, συν σ.κ. που εγω δε δουλευω κι εκεινος δουλευει το απογευμα.

12ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 10:50 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:

κι εγω οπως ξερεις τατιανακι συναδελφο εχω!!!!εμενα ερχεται 2 το βραδυ στο σπιτι, αλλα το εχω συνηθισει, δε με ενοχλει...βασικα δεν ειναι απων απο τα παιδια κι αυτο μετραει!!!το πρωι περναει χρονο μαζι τους, οταν ειμαι εγω στη δουλεια. τα βραδια τον περιμενω να κανουμε αγκαλιτσες και εχει και 2 ρεπω την εβδομαδα, συν σ.κ. που εγω δε δουλευω κι εκεινος δουλευει το απογευμα.

Και γω τον βλεπω οτι δεν ειναι απων οποτε δεν με ενοχλει κι ολας..Αλλωστε ετσι τον γνωρισα,δεν εγινε μετα....Γι'αυτο δεν εχω κ ιδιαιτερο θεμα,απλα στις γιορτες νιωθω μονη που εκεινος δουλευει ενω αλλες οικογενειες ειναι μαζι αλλα τι να κανουμε?δε μπορουμε να τα εχουμε ολα...

13ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Σαβ Μάης 28, 2011 9:38 pm

dionikou

dionikou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
πονεμενο θεμα ανοιξατε ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 534787 εμενα ο αντρας μου ειναι αγροτης αυτο σημενει φευγει το πρωι στις 7 και ερχετε μολις νυχτωσει ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 534787 καθε μερα και σκ και αργιες και να φυγουμε να παμε καπου 2 μερες πρεπει να βρει καποιον να τον αντικαταστησει και βεβαια οταν ειναι μια τοσο ευαισθητη δουλεια δεν εμπιστευεσε ευκολα...οταν πηγαμε γαμηλιο ταξιδι ειχε κανονισει να μην εχει καμια καλιεργια για να μπορεσουμε να φυγουμε 1 βδομαδα

14ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 5:11 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dionikou έγραψε:πονεμενο θεμα ανοιξατε ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 534787 εμενα ο αντρας μου ειναι αγροτης αυτο σημενει φευγει το πρωι στις 7 και ερχετε μολις νυχτωσει ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 534787 καθε μερα και σκ και αργιες και να φυγουμε να παμε καπου 2 μερες πρεπει να βρει καποιον να τον αντικαταστησει και βεβαια οταν ειναι μια τοσο ευαισθητη δουλεια δεν εμπιστευεσε ευκολα...οταν πηγαμε γαμηλιο ταξιδι ειχε κανονισει να μην εχει καμια καλιεργια για να μπορεσουμε να φυγουμε 1 βδομαδα
ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!Κ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΤΟΥ,ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ.ΕΧΘΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ,ΗΡΘΕ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΛΙ ΛΕΙΠΕΙ ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.

15ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 5:16 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΝΗΣΙΑ ΣΤΑ ΕΠΤΑΝΗΣΑ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ 3/4 ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΧΕΙ ΧΩΡΑΦΙΑ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΑΛΟΥΜΙΝΙΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Κ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΠΤ ΝΑ ΧΑΖΕΨΩ Κ ΕΧΩ ΑΓΚΛΙΑ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ.ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟΝ 8ο ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩ ΠΑΡΕΑ.ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΤΙΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΕΙ Κ ΑΥΤΟ..ΒΑΡΕΜΑΡΑ Κ ΜΟΝΑΞΙΑ.. Sad

16ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty http://forum.eimaimama.gr/t6195-topic Κυρ Μάης 29, 2011 5:28 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΧΟΛΕΙΕΣ Κ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΣΤΑΘΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΕΓΩ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΕΤΩΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ,ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ <ΜΑΜΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ?>Κ ΕΧΘΕΣ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ <ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ?>ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.

17ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 5:41 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ..ΑΠ ΤΗΝ ΜΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ Κ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΠΟΝΑΣ ΠΟΥ ΤΟΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΕΙ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ..ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΦΙΕΡΩΝΕΓΙΑ ΚΑΦΕ ΓΙΑ ΦΑΙ ΓΙΑ ΠΑΓΩΤΟ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΒΒΑΤΑ Κ ΜΕΣ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Κ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΠΕΣΕ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Ε ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΩ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΑΛΙΜΟΝΟ.ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΟΡΙΚΟ ΕΜΕΙΣ ΣΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ ΝΑ ΘΥΣΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ..ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

18ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty http://forum.eimaimama.gr/t6195-topic Κυρ Μάης 29, 2011 5:46 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΔΕΝ ΤΑ ΝΟΙΑΖΕΙ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΡΙΣΗ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΟΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΙΟΤΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΤΗ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ.

19ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 6:20 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δυσκολο πραγμα κοριτσια.και μενα δουλευει πολλες ωρες και φυσικα οταν σχολαει ερχεται τρωει και ξαπλωνει στον καναπε.οποτε και κοιμαται.σημερα εφυγε τρικαλα με την δουλεια.εχουμε και τα εκτος δεν μας εφταναν ολα τα αλλα.με την μικρη μου κανουμε πραγματα αλλα οπως και να χει γυναικες ειμαστε θελουμε και τον συντροφο μας.Να πουμε καμια κουβεντα να αγκαλιαστουμε κατι που εχω ξεχασει πως ειναι.Ευτυχως με αγκαλιαζει η Σοφια μου Rolling Eyes .Ειναι κριμα και για τα παιδια αλλα πιο πολυ πιστευω για μας που νιωθουμε ωρες ωρες πολυ μοναξια.εννοειται λατρευουμε τα παιδια μας αλιμονο αλλα και το να ζεις στιγμες και με τον αντρα σου ειναι και αυτο πολυτιμο.υπομονη αλλα μεχρι ποτε?ολα γινονται μια συνηθεια η οποια ομως δεν μας αρεσει απλα συμβιβαζομαστε Crying or Very sad

20ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 3:37 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ βρε κορίτσια μεγάλο θέμα ανοίξατε !!! Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο !!! Οι δικές σας περιπτώσεις ή η δική μου ??? Εμένα ο άντρας μου είναι ναυτικός και λείπει συνήθως 7 μήνες σερί !!!!!!!! Το φαντάζεστε ??? Είμαι μόνη μου με το μωράκι μας σχεδόν όλη μέρα. Μόνο το απόγευμα 19.00-21.00 πηγαίνουμε μια βόλτα στην μαμά μου που μένει κοντά για να περάσει η ώρα λιγάκι και να μην τρελαθώ από την μοναξιά. Η μόνη παρέα στο σπίτι είναι αυτό το χαζοκούτι αλλά χωρίς αυτό δεν ξέρω πώς θα την έβγαζα καθαρή. Όλο σκέφτομαι πως αν ήταν ο Θανάσης μου εδώ θα πηγαίναμε τις βόλτες μας τώρα που καλοκαίριασε (δεν οδηγώ εγώ), θα έπαιζε με την κορούλα του που τόσο πολύ του λείπει, θα κοιμόμασταν αγκαλίτσα τα βράδια.....Πόσο πολύ μου λείπουν αυτές οι αγκαλίτσες !!!!!!
Βέβαια όταν γυρίζει, κάθεται μερικούς μήνες χωρίς να κάνει κάτι. Έιναι όλη μέρα ελευθερος να ασχοληθεί μαζί μας....αλλά και πάλι ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ μόνη μου, ΠΑΣΧΑ μόνη μου, ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ μόνη μου.....Ουφ...Ξέρω είναι δύσκολοι καιροί και η δουλειά του αποφέρει σχετικά καλά χρήματα αλλά εκείνος είναι κλεισμένος μέσα σε 4 τοίχους και το μόνο που βλέπει για 210 μέρες το λιγότερο είναι μόνο ΘΑΛΑΣΣΑ και τίποτα άλλο.....Πριν λίγο μου έστειλε μηνυματάκι και μου έγραφε πόσο πολύ στεναχωρημένος είναι που δεν είναι εδώ μαζί μας !!! Που νιώθει πως δεν ζει την ζωή του εκεί που είναι κλεισμένος.....κι εγώ προσπαθώ να του δίνω κουραγιο κάθε φορά αλλά με παίρνει και μένα από κάτω ύστερα........Είμαστε μαζί 7 χρόνια αλλα στην ουσία ούτε τα μισά από αυτά δεν τα έχουμε ζήσει "μαζί", κοντά ο ένας στον άλλο....διακοπές έχουμε πάει μόνο 3 φορές όλες κι όλες και η μια από αυτές ήταν το γαμήλιο ταξίδι οπότε δεν πιάνεται...

21ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 4:49 pm

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Angie_77 έγραψε:Εμένα ο άντρας μου είναι ναυτικός και λείπει συνήθως 7 μήνες σερί !!!!!!!! Το φαντάζεστε ??? Είμαι μόνη μου με το μωράκι μας σχεδόν όλη μέρα

Είσαι μονάχη σου κούκλα μου όλη μέρα, κάθε μέρα, τον κάθε μήνα, την κάθε στιγμή.. τόσο εσύ όσο και ο άντρας σου Sad
Και ο άντρας σου ένα παραπάνω, αν σκεφτείς ότι εσύ τουλάχιστον έχεις έναν δικό σου άνθρωπο να μοιραστείς την καθημερινότητά σου, έχεις και το παιδάκι σου που το βλέπεις μέρα με την ημέρα να μεγαλώνει... θα είσαι εκεί όταν πει την πρώτη του λέξη, εκεί και στα πρώτα του βήματα, όταν θα ντυθεί για πρώτη φορά καρναβαλάκι, όταν βγάλει το πρώτο του δόντι και γίνει φαφουτάκι, όταν πάει στο σχολείο... στιγμές όμορφες στις οποίες εσύ θα είσαι παρούσα και εκείνος θα της χάσει... για εσάς, για να μη σας λείψει τίποτα, γιατί σας νοιάζεται και σας αγαπάει.

Δύσκολα είναι κούκλα μου, τι να πώ, δεν έχω λόγια... RESPECT... ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!
Εγώ δεν ξέρω πως και αν θα τα κατάφερνα, ειλικρινά... 7 μήνες το χρόνο είναι ολόκληρη ζωή!

Φρόντισε με όσο περισσότερη δύναμη σου έχει μείνει, να στερηθεί όσο λιγότερο γίνεται το παιδάκι του... όσες στιγμές και να χάσει κάν' τες εικόνες και κράτατες για όταν επιστρέψει.
Να΄ χεις μια κάμερα, μια φωτογραφική ανά πάσα στιγμή και να αποθανατίζεις όσες από αυτές τις σημαντικές στιγμές του παιδιού σας μπορείς και όταν επιστρέψει μοιράσου τες μαζί του, σα να συμβαίνουν τότε.

Περισσότερο όμως, φρόντισε και το παιδί σου να μην στερηθεί τον πατέρα του... ψυχικά.
Θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει κάποτε στο διαδίκτυο λίγα λόγια σχετικά με το πως θα πρέπει να φροντίσεις να μεγαλώσει το παιδί σου με την "συντροφιά" του πατέρα του, όταν αυτός λείπει και ευτυχώς το βρήκα εύκολα και στο παραθέτω με την ευχή κάποια μέρα ο μπαμπάς σας να μην χρειάζεται πια να φεύγει μακριά.

Να' σαι καλά κούκλα μου και συ και ο άντρας σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι και ο ένας για τον άλλον... έστω κι έτσι Smile

ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 417472 ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 417472 ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 417472

-Όταν ο μπαμπάς-ναυτικός λείπει-

« Βλέπεις τη θάλασσα; Εκεί είναι ο μπαμπάς μου»
«Ο μπαμπάς μου είναι ναυτικός, ζει στη θάλασσα. Ταξιδεύει, μου λέει η μαμά, για να μπορώ εγώ να έχω όλα τα καλά. Ο μπαμπάς δεν μένει για πολύ καιρό μαζί μας. Όσο καιρό όμως είναι κοντά μας, είμαστε συνέχεια μαζί και περνάμε τέλεια».

Τι πρέπει να γνωρίζει το παιδί...
Ο πατέρας-ναυτικός ζει στην ουσία για τους άλλους και υπάρχει στην οικογένεια μέσα από τα λόγια της μαμάς και τις φωτογραφίες. Ο πατέρας – ναυτικός, στο λίγο χρονικό διάστημα που ξεμπαρκάρει, προσπαθεί να χωρέσει όλους του μήνες που λείπει μέσα σε μόλις λίγες εβδομάδες.

Πώς μπορεί να ενισχυθεί η σχέση του μπαμπά-ναυτικού με το παιδί...
-Η μητέρα κυρίως, αλλά και ο στενός οικογενειακός κύκλος φροντίζουν να αναφέρουν καθημερινά το όνομα και την ύπαρξη του μπαμπά που λείπει.
-Στο σπίτι υπάρχουν φωτογραφίες του μπαμπά.
-Η μητέρα λέει στα παιδιά ιστορίες για τον μπαμπά τους που ταξιδεύει και κάνει μαζί τους σχέδια για το διάστημα που θα επιστρέψει.
-Το παιδί ενθαρρύνεται να φτιάξει ένα φωτογραφικό ημερολόγιο που είτε το στέλνουμε στον μπαμπά είτε το ξεφυλίζει όλη η οικογένεια όταν ο μπαμπάς επιστρέφει.

22ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 5:32 pm

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
katerina780 έγραψε:
Αχ Κατερίνα μου, πόσο δίκιο έχεις!
Ρίξε μια ματιά αν θέλεις σε αυτό το υπέροχο κείμενο, που περιγράφει με ακρίβεια τα όσα ακριβώς είπες στην παράγραφο σου.

http://www.mychild.gr/348

Εγώ σύντομα θα βάλω μπροστά για παιδάκι και ο σύζυγός λόγω της φύσης του επαγγέλματος του, εργάζεται ήδη πολλές ώρες. Είναι μηχανικός δικτύων υπολογιστών και ασφαλείας σε μια μεγάλη εταιρεία και πολλές φορές συμβαίνει να υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο, να "πέφτει" η επικοινωνία στη μισή Ευρώπη και στις 12 το βράδυ να πρέπει να τσακιστεί να την εγκαταστήσει μέχρι το ξημέρωμα που θα ανοίξουν τα καταστήματα, ούτε γιατρός να ήταν δλδ Sad
ή το πιο συχνό... να χτυπά υπερωρίες για να περιμένει μέχρι τις 6 το απόγευμα που πηγαίνουν στις δουλειές τους οι Αμερικάνοι, λόγω της διαφοράς ώρας, για να ολοκληρώσουν τη δουλειά όλοι μαζί η οποία φυσικά κρατάει μέχρι αργά το βράδυ, ώρα Ελλάδος, που θα κλείσουν οι Αμερικάνικες εταιρίες Sad και να φανταστείτε ότι είναι στην αρχή ακόμα της καριέρας του Crying or Very sad Σκατά! Embarassed Crying or Very sad

Από την άλλη, σε λίγα μόνο χρόνια σκεφτόμαστε να εγκαταλείψουμε την Αθήνα και να πάμε στην Αργολίδα, να πάρουμε σπίτι εκεί και να ζήσουμε μια πιο κατά τη γνώμη μας ποιοτική ζωή. Λόγο όμως του αντικειμένου της δουλειάς του, θα πρέπει να εργάζεται Αθήνα και άρα να είναι αναγκασμένος να πηγαινοέρχεται σε καθημερινή βάση.
Δρομολόγιο 1,5 ώρα να πας και 1,5 να 'ρθείς καθημερινά, αλλά δεν έχει πρόβλημα μου λεει αρκεί η οικογένεια του να ζεί μια ποιοτική και ευτυχισμένη ζωή.
Τις ημέρες όμως που θα κάνει υπερωρίες τι θα γίνεται? Θα είναι αναγκασμένος να μένει Αθήνα, στο πατρικό του και αν αυτές είναι πολλές? Κάθε βδομάδα και κάθε βδομάδα... απο τώρα σκέφτομαι τι θα κάνω, γιατί εγώ ναί μεν θέλω πως και πως να πάω στο μέρος που έχουμε ονειρευτεί το σπιτικό μας, αλλά μαζί, όχι μόνη μου. Το όνειρο μου δεν έχει την ίδια ομορφιά αν το ζήσω μονάχη μου, χωρίς αυτόν δίπλα μου Sad Από τώρα το σκέφτομαι και αγχώνομαι!

Βέβαια, σε σχέση με τα όσα διάβασα απο τις δικές σας ιστορίες, που η μια τον βλέπει μερικές ώρες μόνο τη μέρα και η άλλη κάτι μέρες τον χρόνο, μου φαίνεται πως τα θέλω όλα δικά μου, μου φαίνεται ότι είμαι λίγο εγωίστρια... μπορεί κι όλας, δεν ξέρω. Ίσως αν κάνω παιδί να μου φαίνεται λιγότερο αβάσταχτη η όλη κατάσταση, θα' χω το παρεάκια μου που θα με τρέχει και θα ξεχνιέμαι. Δεν ξέρω, σκέψεις είναι ακόμα, στην πράξη θα δείξει!

Αμάν αυτές οι υπερωρίες Crying or Very sad
Οκ φέρνουν λεφτά, αλλά μου στερούν τις στιγμές μου που η αξίας τους είναι σαφώς ανεκτίμητη!
Γι΄ αυτό και γώ πριν κανέναν μήνα που έτρεχε σερί και με είχαν πιάσει τα στενάχωρα μου, του είχα στείλει mail στη δουλειά αυτό το άρθρο μήπως και τον αφυπνίσω από τώρα, να έχει το νου του και να πράξει ότι είναι δυνατόν να μη γίνουν τα πράματα όπως φαντάζομαι ότι θα γίνουν... για να τον έχουμε κοντά μας και να ζούμε όλοι μαζί στο ίδιο όνειρο την κάθε στιγμή.

Σας καληνυχτίζω γλυκά και χίλια συγνώμη για ακόμη μια φορά που είπα πολλά και σας έπρηξα... ξέρω ότι είναι κουραστικό, sorry!
Kουράγιο γλυκές μου... μακάρι στο μέλλον τα πράματα να γίνουν καλύτερα για όλες σας Very Happy ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 417472 ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 417472 ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... 417472

23ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Κυρ Μάης 29, 2011 8:22 pm

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ κοριτσια σας καταλαβαινω απολυτα εμενα ο αντρας μου ειναι στο πολ.ναυτικο δεν λειπει 7 μηνες το χρονο σερι αλλα καθε μηνα τουλαχιστον για 15 μερες θα λειπει ταξιδι μετα κανει 5 βαρδιες 24ωριες το μηνα οποτε ποτε τον βλεπω κ εγω?
να φανταστεις ειμαστε 2.5 χρονια παντρεμενοι επετειο δεν εχουμε γιορτασει ακομα γιατι παντρευτηκαμε οκτωμβριο κ περυσι κ προπερσι ελειπε 4 μηνες ταξιδι στην σομαλια εκει που εχει πειρατες.......κ να αγωνιας κ να προσευχεσαι στον αγιο νικολα να τον εχει καλα κ ολους τους συναδελφους του!να σημερα φευγει παλι ταξιδι κ θα γυρισει 6 ιουνιου κ στις 15 του μηνος θα φυγει για 45 ημερες κ θα πανε στη λιβυη εκει που γινεται πολεμος.........αλλα τι να κανουμε αυτη ειναι η δουλεια του.....προσπαθω να μην στεναχωριεμαι η προσπαθω να μην το δειχνω γιατι στεναχωριεται κ αυτος κ για αυτον ειναι πιο δυσκολο γιατι ειναι αναμεσα σε αγνωστους τουλαχιστον εγω εχω το παιδι μας τους γονεις μου τα πεθερικα καποιον τελοσπαντων δικο μου ανθρωπο!!κ ολα αυτα τα κανει για να μην μας λειψει τιποτα!!!!!αχ ο θεος κ ο αγιος νικολας να τους εχει καλα ολους τους ναυτικους να τους δινει δυναμη κ κουραγιο να συνεχισουν!!!!!!!!!!!!

24ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Δευ Μάης 30, 2011 12:24 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μανουλα26 έγραψε:αχ κοριτσια σας καταλαβαινω απολυτα εμενα ο αντρας μου ειναι στο πολ.ναυτικο δεν λειπει 7 μηνες το χρονο σερι αλλα καθε μηνα τουλαχιστον για 15 μερες θα λειπει ταξιδι μετα κανει 5 βαρδιες 24ωριες το μηνα οποτε ποτε τον βλεπω κ εγω?
να φανταστεις ειμαστε 2.5 χρονια παντρεμενοι επετειο δεν εχουμε γιορτασει ακομα γιατι παντρευτηκαμε οκτωμβριο κ περυσι κ προπερσι ελειπε 4 μηνες ταξιδι στην σομαλια εκει που εχει πειρατες.......κ να αγωνιας κ να προσευχεσαι στον αγιο νικολα να τον εχει καλα κ ολους τους συναδελφους του!να σημερα φευγει παλι ταξιδι κ θα γυρισει 6 ιουνιου κ στις 15 του μηνος θα φυγει για 45 ημερες κ θα πανε στη λιβυη εκει που γινεται πολεμος.........αλλα τι να κανουμε αυτη ειναι η δουλεια του.....προσπαθω να μην στεναχωριεμαι η προσπαθω να μην το δειχνω γιατι στεναχωριεται κ αυτος κ για αυτον ειναι πιο δυσκολο γιατι ειναι αναμεσα σε αγνωστους τουλαχιστον εγω εχω το παιδι μας τους γονεις μου τα πεθερικα καποιον τελοσπαντων δικο μου ανθρωπο!!κ ολα αυτα τα κανει για να μην μας λειψει τιποτα!!!!!αχ ο θεος κ ο αγιος νικολας να τους εχει καλα ολους τους ναυτικους να τους δινει δυναμη κ κουραγιο να συνεχισουν!!!!!!!!!!!!


Αχχχχχ Πολεμικό ναυτικό κι ο άντρας μου!!! Η κόρη μου ειναι 23 ημερών κι ο αντρας μου εδω και 10 μέρες ειναι στη Ρόδο και θα λείπει άλλες 10!!! Αφου ήταν εδω και στη γέννα.... το σταυρό μου κάνω!!!!

25ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Empty Απ: ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ... Δευ Μάης 30, 2011 1:10 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο άντρας μου δούλευε για 20χρόνια σε αντιπροσωπεία αυτοκινήτων έφευγε το πρωί στις 6,30 και γύριζε σπίτι στις 9,00 έκανε μπανιο και έπαιζε λίγο με το μικρό και μετά κοιμόταν . Σαββατοκύριακα αν δεν έκανε υπερωρία πήγαινε στο μαγαζί του γαμπρού μου και την Κυριακή κοιμόταν μέχρι το μεσημέρι . Ο μικρός παραπονιόταν και ζήταγε να παίξει με το μπαμπά εγω παραπονιόμουν γιατί ηθελα να βγούμε για καφεδάκι και εκείνος ήθελε να κοιμηθεί ο καθένας μας απο τη μεριά του είχε δίκιο , αυτό δημιο΄ργούσε εντάσεις και καβγάδες .Τον Νοέμβριο ο άντρας μου απολύθηκε απο τη δουλειά και έμεινε στο σπίτι ναι τις ημέρες του Δεκεμβρη ηταν όμορφα επειδή ήταν και οι γιορτές αργότερα άρχισε να με κουράζει το γεγονός να είναι στο κρεβάτι μέχρι της 11 και εγω να θέλω να μαζέψω αφήστε το ξενύχτι που έρειχνε μς τον κουμάρο μας στο internet κάποια στιγμή συνηδητοποιήσα ότι ναι δεν δούλευε αλλά δεν ήταν και εδω έκανε τόσα πράγματα και εμάς δεν μας είχε εντάξει μέσα σε αυτό το πρόγραμμα , οπότε ξανά κουβέντες ξανά ένταση ξανά καβγάς .Τον Απρίλιο είχε πάει σαν οδηγός σε πούλμαν πολύ ζόρι έφευγε στις 6,00 και ερχόταν στις 12,00 ο μικρός δεν το έβλεπε καθόλου έκλαιγε και τον ζήταγε εγω σηκωνόμουν στις 5,15 για να πίνουμε ένα καφέ μαζί ,δεν άντεξε όμως να είναι τόσες ώρες μακριά μας και τωρα κάθετε άλλωστε αυτη η δουλεια ήταν για λίγο τωρα έχουμε κάνει μια συμφωνία άτυπη να μην κάθετε μέχρι αργά στο κρεβάτι να ασχολείτε με το παιδί και με μένα τωρα πάει και στο νοσοκομείο και βλέπει το πεθερό μου μέχρι την επόπενη αναμπουμπούλα θα σας πω Τελικά καταλήγω ότι δεν έχει να κάνει με τη φύση της δουλειάς αλλά με τη φύση του ανθρώπινου χαρακτηρα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις