Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Akomi vrika kai authn thn silogh sto you tube kai kapia apo ta tragoudia prosopika me taksidepsan se polu kales stigmes, elpizw na sou fanoun xrisima...

https://www.youtube.com/watch?v=q2NJYx_KGvM&NR=1


https://www.youtube.com/watch?v=Yr8iu3qCfGQ&feature=related

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:Εγώ πάντως για τον εαυτό μου, θα επέλεγα κάποιο εντελώς χιουμοριστικό, έστω και σαν είσοδο, που να ταιριάζει με την περίσταση, αλλά να παραπέμπει περισσότερο σε παιδικό πάρτι για τη βάπτιση και να ξετρελάνει τους μικρούς καλεσμένους και μετά ίσως να χόρευα και ένα "ιδιαίτερο" δικό μας με τον άντρα μου... πολλά μπορείς να κάνεις!

Ένα χαρούμενο παιδικό τραγουδάκι που θα χαρίσει μια χιουμοριστική στιγμή στη βάπτιση και μπορείτε να το βάλετε και σαν είσοδο είναι...

Ο Πρίγκιπας Λεμόνης και η όμορφη Κρεμμύδω

Ο πρίγκιπας Λεμόνης
αρρώστησε βαριά
με ίκτερο τον βρήκαν
και πόνο στην καρδιά

Τρέχουν οι γεωπόνοι
με φάρμακα πολλά,
τον πρίγκιπα Λεμόνη
να κάνουνε καλά.

"Καρότα, υπασπιστές μου,
ελάτε να σας πω,
δεν έχω άλλο πόνο
μονάχα αγαπώ.

Την όμορφη Κρεμμύδω
αν δεν την παντρευτώ,
μεσ' τον λεμονοστύφτη
θα πέσω να στυφτώ".

Εγώ είμαι η Κρεμμύδω
κόρη αρωματοπώλη
παίζω πιάνο και μυρίζω
όπως η γενιά μου όλη

Στο παλάτι με καλέσαν
την σαλάτα να στολίσω
και τον πρίγκιπα Λεμόνη
έτυχε να τον γνωρίσω.

Η όμορφη Κρεμμύδω,
μια νύφη όλο χάρη,
τον πρίγκιπα Λεμόνη
για άνδρα της θα πάρει

Μες' το περιβόλι
γάμος γίνεται τρανός
και κουμπάρος είναι
ο κυρ - Μαϊντανός

Οι συμπεθέροι έρχονται,
κρεμμύδια και λεμόνια
Να ζήσουνε οι νιόπαντροι
πολλά να δούνε εγγόνια.

Τα λάχανα κι οι πατάτες,
ντομάτες κι αγκινάρες,
τραγούδια λένε όμορφα
για του γαμπρού τις χάρες.

Τα σκόρδα και τα σέλινα
κρατούν βιολιά, κλαρίνα,
για την Κρεμμύδω παίζουμε
και τραγουδούν κι εκείνα.

Μονάχα μια πιπεριά
φωνάζει από κει χάμω'
"πολλά λεφτά ξοδεύτηκαν
γι αυτόν εδώ το γάμο".

Μες' το περιβόλι
γάμος γίνεται τρανός
και κουμπάρος είναι
ο κυρ - Μαϊντανός



χαχαχαχαχα ξέρω ξέρω, είναι ασυνήθιστο να γίνονται γαμήλιοι είσοδοι με τέτοια τραγούδια... εγώ πάντως θα το 'βαζα, αλλά στον κύκλο μου είναι γνωστό πως είμαι τρελή για δέσιμο, κανένας δε θα ξαφνιαζόταν και οπότε δε μετράω Razz

Πέρα απ' την πλάκα τώρα...
Ένα πιο ρομαντικό λοιπόν, για να χορέψετε όλοι μαζί, μπορεί να είναι το Enternal Flame απο The Bangles... γνωστό κομμάτι που δε νομίζω ότι θέλει ιδιαίτερες συστάσεις.
Μάλιστα ο στίχος του "Say my name, sun shines through the rain. A whole life so lonely, and then you come and ease the pain. I don't want to lose this feeling", νομίζω ότι θα μπορούσε να απευθύνεται από τους δυο σας στο παιδάκι σας Smile

Ότι επιλέξεις πάντως και όπως τα σχεδιάσεις... η ώρα η καλή σου εύχομαι και να είναι τόσο υπέροχη εκείνη η στιγμή σας όσο ακριβώς την περιμένεις και κάτι παραπάνω Very Happy ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472 ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472 ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472


χαχαχα πολυ καλο το χιουμοριστικο τραγουδακι και οντως αυτο το τραγουδι των bangles δεν το ειχα σκεφτει καθολου.σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και για τις προτασεις σου.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:Εγώ πάντως για τον εαυτό μου, θα επέλεγα κάποιο εντελώς χιουμοριστικό, έστω και σαν είσοδο, που να ταιριάζει με την περίσταση, αλλά να παραπέμπει περισσότερο σε παιδικό πάρτι για τη βάπτιση και να ξετρελάνει τους μικρούς καλεσμένους και μετά ίσως να χόρευα και ένα "ιδιαίτερο" δικό μας με τον άντρα μου... πολλά μπορείς να κάνεις!

Ένα χαρούμενο παιδικό τραγουδάκι που θα χαρίσει μια χιουμοριστική στιγμή στη βάπτιση και μπορείτε να το βάλετε και σαν είσοδο είναι...

Ο Πρίγκιπας Λεμόνης και η όμορφη Κρεμμύδω

Ο πρίγκιπας Λεμόνης
αρρώστησε βαριά
με ίκτερο τον βρήκαν
και πόνο στην καρδιά

Τρέχουν οι γεωπόνοι
με φάρμακα πολλά,
τον πρίγκιπα Λεμόνη
να κάνουνε καλά.

"Καρότα, υπασπιστές μου,
ελάτε να σας πω,
δεν έχω άλλο πόνο
μονάχα αγαπώ.

Την όμορφη Κρεμμύδω
αν δεν την παντρευτώ,
μεσ' τον λεμονοστύφτη
θα πέσω να στυφτώ".

Εγώ είμαι η Κρεμμύδω
κόρη αρωματοπώλη
παίζω πιάνο και μυρίζω
όπως η γενιά μου όλη

Στο παλάτι με καλέσαν
την σαλάτα να στολίσω
και τον πρίγκιπα Λεμόνη
έτυχε να τον γνωρίσω.

Η όμορφη Κρεμμύδω,
μια νύφη όλο χάρη,
τον πρίγκιπα Λεμόνη
για άνδρα της θα πάρει

Μες' το περιβόλι
γάμος γίνεται τρανός
και κουμπάρος είναι
ο κυρ - Μαϊντανός

Οι συμπεθέροι έρχονται,
κρεμμύδια και λεμόνια
Να ζήσουνε οι νιόπαντροι
πολλά να δούνε εγγόνια.

Τα λάχανα κι οι πατάτες,
ντομάτες κι αγκινάρες,
τραγούδια λένε όμορφα
για του γαμπρού τις χάρες.

Τα σκόρδα και τα σέλινα
κρατούν βιολιά, κλαρίνα,
για την Κρεμμύδω παίζουμε
και τραγουδούν κι εκείνα.

Μονάχα μια πιπεριά
φωνάζει από κει χάμω'
"πολλά λεφτά ξοδεύτηκαν
γι αυτόν εδώ το γάμο".

Μες' το περιβόλι
γάμος γίνεται τρανός
και κουμπάρος είναι
ο κυρ - Μαϊντανός



χαχαχαχαχα ξέρω ξέρω, είναι ασυνήθιστο να γίνονται γαμήλιοι είσοδοι με τέτοια τραγούδια... εγώ πάντως θα το 'βαζα, αλλά στον κύκλο μου είναι γνωστό πως είμαι τρελή για δέσιμο, κανένας δε θα ξαφνιαζόταν και οπότε δε μετράω Razz

Πέρα απ' την πλάκα τώρα...
Ένα πιο ρομαντικό λοιπόν, για να χορέψετε όλοι μαζί, μπορεί να είναι το Enternal Flame απο The Bangles... γνωστό κομμάτι που δε νομίζω ότι θέλει ιδιαίτερες συστάσεις.
Μάλιστα ο στίχος του "Say my name, sun shines through the rain. A whole life so lonely, and then you come and ease the pain. I don't want to lose this feeling", νομίζω ότι θα μπορούσε να απευθύνεται από τους δυο σας στο παιδάκι σας Smile

Ότι επιλέξεις πάντως και όπως τα σχεδιάσεις... η ώρα η καλή σου εύχομαι και να είναι τόσο υπέροχη εκείνη η στιγμή σας όσο ακριβώς την περιμένεις και κάτι παραπάνω Very Happy ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472 ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472 ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472


που θα το βρω αυτο το παιδικο τραγουδακι να το ακουσω;στο youtube δεν το βρηκα Sad

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
που θα το βρω αυτο το παιδικο τραγουδακι να το ακουσω;στο youtube δεν το βρηκα Sad

Θυμάμαι πως το είχα ακούσει πέρσι στο Youtube, αλλά η εκτέλεση ήταν απο μια παιδική παράσταση και τραγουδούσε ένας μπάρμπας, όχι πολύ καλή θα έλεγα... βασικά το έκανε να ακούγεται άσχημο και βαρετο Embarassed

Παλαιότερα όμως, το είχα ακούσει στον παιδικό, απο μια παιδική χορωδία και ήταν πραγματικά πολύ παιχνιδιάρικο, γλυκό και αστείο... όταν το ακούς απο παιδικές φωνούλες μόνο έτσι μπορεί να είναι Very Happy
Τώρα δεν ξέρω αν μπορούμε να το βρούμε σε Mp3 πουθενά... θα το κοιτάξω το απόγευμα μήπως και το πετύχω στο internet παραχομένο, αλλιώς ίσως αν έστελνες κανένα μήνυμα στο babyradio.gr να στο βάλουν ή αν οι κοπέλες κοίταζαν τα cd τους με τα παιδικά τραγουδάκια μήπως και το πετύχουν. Δεν ξέρω Sad

Απλά να σου πω, πως το τραγουδάκι δεν είναι αργό ή βαλς. Είναι τα κλασικά παιχνιδιάρικα τραγουδάκια με τον τσαχπίνικό λίγο γρήγορο ρυθμό... όπως το -Τι χαρά- ας πούμε. Γι' αυτό σου είπα ότι είναι περισσότερο κατάλληλο για την είσοδο σας στη δεξίωση Wink

Εγώ θα πήγαινα σε κάποιο δισκοπωλείο να ψάξω και στην τελική, αν δεν το χρησιμοποιούσα, θα μου έμενε για τη μικρή... το λατρεύουν τα μικρούλα αυτό το τραγουδάκι Very Happy
Αν το κάτσεις έτσι, να φροντίσεις να βρείς μια εκτέλεση του απο παιδιά... είναι πολύ διαφορετικό και ωραίο! ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472 ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472 ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NeNaKi_Gr στις Τρι Μάης 31, 2011 1:19 am, 1 φορά

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:
grammatiki έγραψε:
που θα το βρω αυτο το παιδικο τραγουδακι να το ακουσω;στο youtube δεν το βρηκα Sad

Θυμάμαι πως το είχα ακούσει πέρσι στο Youtube, αλλά η εκτέλεση ήταν απο μια παιδική παράσταση και τραγουδούσε ένας μπάρμπας, όχι πολύ καλή θα έλεγα... βασικά το έκανε να ακούγεται άσχημο και βαρετο Embarassed

Παλαιότερα όμως, το είχα ακούσει στον παιδικό, απο μια παιδική χορωδία και ήταν πραγματικά πολύ παιχνιδιάρικο, γλυκό και αστείο... όταν το ακούς απο παιδικές φωνούλες μόνο έτσι μπορεί να είναι Very Happy
Τώρα δεν ξέρω αν μπορούμε να το βρούμε σε Mp3 πουθενά... θα το κοιτάξω το απόγευμα μήπως και το πετύχω στο internet παραχομένο, αλλιώς ίσως αν έστελνες κανένα μήνυμα στο babyradio.gr να στο βάλουν ή αν οι κοπέλες κοίταζαν τα cd τους με τα παιδικά τραγουδάκι μήπως και το πετύχουν. Δεν ξέρω Sad

Απλά να σου πω, πως το τραγουδάκι δεν είναι αργό ή βαλς. Είναι τα κλασικά παιχνιδιάρικα τραγουδάκια με τον τσαχπίνικό λίγο γρήγορο ρυθμό... όπως το -Τι χαρά- ας πούμε. Γι' αυτό σου είπα ότι είναι περισσότερο κατάλληλο για την είσοδο σας στη δεξίωση Wink

Εγώ θα πήγαινα σε κάποιο δισκοπωλείο να ψάξω και στην τελική, αν δεν το χρησιμοποιούσα, θα μου έμενε για τη μικρή... το λατρεύουν τα μικρούλα αυτό το τραγουδάκι Very Happy

ναι αν δεν βγαλω ακρη με το ιντερνετ θα παω να το αγορασω αρκει να βρω σε ποιο cd μπορει να εχει αυτο το τραγουδι.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ένα τραγούδι που μου αρέσει πολύ, και μάλλον θα παίξει στον χορό μας όταν με το καλό κάνουμε και εμείς την γαμοβάφτισή μας, είναι το 79 του Καρβέλα
https://www.youtube.com/watch?v=FQ8DwuQCuXU δεν ξέρω αν σου αρέσει γιατί δεν λέει κάτι για την μικρή σου, αλλά εγώ πάντα δακρύζω όταν το ακούω ^^

Και για τον χορό με τον μπαμπά μου έχω διαλέξει αυτό, στο οποίο επίσης κλαίω πολύ!! (είμαι πολύ κλαψιάρα τελικά lol) https://www.youtube.com/watch?v=ab4VRWX8y1A

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν γραμματική ακόμα δεν έχω τραγούδι. Προτείνω όμως η είσοδος να γίνει με κάποιο παιδικό τραγουδάκι ή με κάποιο τραγούδι που να μιλάει για την είσοδό της στη ζωή σας. Εσείς μετά έχετε να χορέψετε και το δικό σας. Οπότε εκεί βάζετε κάτι μόνο δικό σας. Εγώ όταν είχα ακούσει το ήρθες του Ρουβά που είναι για την κόρη του.. έκλαιγα, πολύ ωραίο τραγούδι και για τόσο όμορφο σκοπό.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι και εγω παιδικο πλεον σκεφτομαι.μια κοπελα πιο πανω μου προτεινε για ενα παιδικο τραγουδακι το οποιο ομως δεν το βρισκω στο youtube.

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
Δυστυχώς καλή μου, ούτε και γω μπόρεσα να το βρω Sad
Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι, πρόκειται για παιδικό βιβλίο, τώρα αν συνοδεύεται και απο cd με τη μουσική δεν το γνωρίζω.
Πολύ παιδικοί σταθμοί και νηπιαγωγεία το χρησιμοποιούν στις παιδικές τους παραστάσεις, γίνεται γρήγορα το αγαπημένο των παιδιών, οπότε δεν χάνεις τπτ να ρωτήσεις και στα βιβλιοπωλεία και στην τελική μπορείς να το πάρεις για να το διαβάζεις στην μικρή σου. Είμαι σχεδόν βέβαιη ότι θα γίνει και η δική της αγαπημένη ιστοριούλα Smile
Το τραγουδάκι είναι ένα κομμάτι του έργου, που απλά κάποια στιγμή κάποιοι του πρόσθεσαν μουσική.
Εγώ το άκουσα να το τραγουδάνε παιδικές φωνούλες και σε πιο γρήγορο μέτρο, πιο παιδικό, ήταν σε cd με διάφορα άλλα τραγουδάκια, γι' αυτό και δεν θυμάμαι τον τίτλο του cd.
Το έχω ακούσει επίσης να το τραγουδάει και ενήλικας σε δίσκο από θεατρική παράσταση με τον ίδιο ρυθμό, αλλά σε πιο αργό μέτρο και δε μου άρεσε καθόλου, γιατί και η φωνή του μου φάνηκε αποκρουστική για μικρά παιδιά. Υπάρχουν διαφορετικές εκτελέσεις αρκεί να τις βρεις.
Αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ και έχεις τον χρόνο, ψάξ' το στα δισκοπωλεία ή στα βιβλιοπωλεία. Το βιβλίο ονομάζεται φυσικά "Ο πρίγκιπας Λεμόνης και η Όμορφη Κρεμμύδω" και είναι του Γιώργου Σακελλαρίδη, Εκδόσεις "Ελληνικά Γράμματα".


Αν τώρα δεν το βρίσκεις με μουσική και δε θέλεις να βάλεις κάποιο άλλο παιδικό τραγουδάκι, έχω να σου προτείνω για την αρχική σου ιδέα, ακόμα ένα τραγούδι που μου αρέσει πάρα πολύ και το θεωρώ ένα από τα πιο μελωδικά κομμάτια που έχουν παιχτεί στην εποχή μας και μπορείτε να το χορέψετε οι τρεις σας.

Το άκουσα εχθές τυχαία στο Mp3 player μου και θυμήθηκα ότι υπάρχει και αυτό και έχει μπει στη λίστα των υποψήφιων τραγουδιών και για τον δικό μου γάμο, που και γώ όταν θα έρθει η ώρα θα τον κάνω με βάπτιση Very Happy

"Life is Beautiful that Way" - La vita è bella - Η Ζωή είναι Ωραία!

Νομίζω ότι ο τίτλος του τα λεέι όλα... θα είσαι αγκαλιά με τον άντρα της ζωής σου και το παιδάκι σας, πόσο ακόμα πιο όμορφη να είναι η ζωή!

Άλλωστε, αυτό το τραγούδι γράφτηκε για μια ταινία 'ύμνος' στον θεσμό της οικογένειας, στην αγάπη των γονιών για το παιδί τους, στο που θα μπορούσε να φτάσει ένας πατέρας, μια μάνα απλά για να βλέπει το παιδί της ευτυχισμένο.

Άκουσε το...

Αυτό είναι το κομμάτι:
https://www.youtube.com/watch?v=KBXPJ-J_ZnU&feature=related

Και αυτή είναι η ορχηστρική του εκτέλεση, όπως πρωτοπαίχτηκε στην ταινία, στην περίπτωση που θέλεις πιο instrumental κομμάτι:
https://www.youtube.com/watch?v=w_CGSeOMa9g&feature=related

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Δυστυχώς καλή μου, ούτε και γω μπόρεσα να το βρω Sad
Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι, πρόκειται για παιδικό βιβλίο, τώρα αν συνοδεύεται και απο cd με τη μουσική δεν το γνωρίζω.
Πολύ παιδικοί σταθμοί και νηπιαγωγεία το χρησιμοποιούν στις παιδικές τους παραστάσεις, γίνεται γρήγορα το αγαπημένο των παιδιών, οπότε δεν χάνεις τπτ να ρωτήσεις και στα βιβλιοπωλεία και στην τελική μπορείς να το πάρεις για να το διαβάζεις στην μικρή σου. Είμαι σχεδόν βέβαιη ότι θα γίνει και η δική της αγαπημένη ιστοριούλα Smile
Το τραγουδάκι είναι ένα κομμάτι του έργου, που απλά κάποια στιγμή κάποιοι του πρόσθεσαν μουσική.
Εγώ το άκουσα να το τραγουδάνε παιδικές φωνούλες και σε πιο γρήγορο μέτρο, πιο παιδικό, ήταν σε cd με διάφορα άλλα τραγουδάκια, γι' αυτό και δεν θυμάμαι τον τίτλο του cd.
Το έχω ακούσει επίσης να το τραγουδάει και ενήλικας σε δίσκο από θεατρική παράσταση με τον ίδιο ρυθμό, αλλά σε πιο αργό μέτρο και δε μου άρεσε καθόλου, γιατί και η φωνή του μου φάνηκε αποκρουστική για μικρά παιδιά. Υπάρχουν διαφορετικές εκτελέσεις αρκεί να τις βρεις.
Αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ και έχεις τον χρόνο, ψάξ' το στα δισκοπωλεία ή στα βιβλιοπωλεία. Το βιβλίο ονομάζεται φυσικά "Ο πρίγκιπας Λεμόνης και η Όμορφη Κρεμμύδω" και είναι του Γιώργου Σακελλαρίδη, Εκδόσεις "Ελληνικά Γράμματα".


Αν τώρα δεν το βρίσκεις με μουσική και δε θέλεις να βάλεις κάποιο άλλο παιδικό τραγουδάκι, έχω να σου προτείνω για την αρχική σου ιδέα, ακόμα ένα τραγούδι που μου αρέσει πάρα πολύ και το θεωρώ ένα από τα πιο μελωδικά κομμάτια που έχουν παιχτεί στην εποχή μας και μπορείτε να το χορέψετε οι τρεις σας.

Το άκουσα εχθές τυχαία στο Mp3 player μου και θυμήθηκα ότι υπάρχει και αυτό και έχει μπει στη λίστα των υποψήφιων τραγουδιών και για τον δικό μου γάμο, που και γώ όταν θα έρθει η ώρα θα τον κάνω με βάπτιση Very Happy

"Life is Beautiful that Way" - La vita è bella - Η Ζωή είναι Ωραία!

Νομίζω ότι ο τίτλος του τα λεέι όλα... θα είσαι αγκαλιά με τον άντρα της ζωής σου και το παιδάκι σας, πόσο ακόμα πιο όμορφη να είναι η ζωή!

Άλλωστε, αυτό το τραγούδι γράφτηκε για μια ταινία 'ύμνος' στον θεσμό της οικογένειας, στην αγάπη των γονιών για το παιδί τους, στο που θα μπορούσε να φτάσει ένας πατέρας, μια μάνα απλά για να βλέπει το παιδί της ευτυχισμένο.

Άκουσε το...

Αυτό είναι το κομμάτι:
https://www.youtube.com/watch?v=KBXPJ-J_ZnU&feature=related

Και αυτή είναι η ορχηστρική του εκτέλεση, όπως πρωτοπαίχτηκε στην ταινία, στην περίπτωση που θέλεις πιο instrumental κομμάτι:
https://www.youtube.com/watch?v=w_CGSeOMa9g&feature=related

σε ευχαριστω πολυ πραγματικα για ολα.εισαι παρα πολυ καλη .και αυτο το κομματι παντως εινια μια πολυ ενδιαφερουσα προταση.σε ευχαριστω

Maritinak

Maritinak
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΧΩ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ....
https://www.youtube.com/watch?v=NGFToiLtXro
ΥΟU ARE SO GOOD TO BE TRUE... KAI ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ!!!

http://www.vaftisigamos.gr/index.php

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντε ρε συ τι συμπτωση.οντως αυτο το κομματι δεν το ειχα σκεφτει.πολυ ομορφο και γλυκο ταυτοχρονα.σε ευχαριστω πολυ

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντε ρε συ τι συμπτωση.οντως αυτο το κομματι δεν το ειχα σκεφτει.πολυ ομορφο και γλυκο ταυτοχρονα.σε ευχαριστω πολυ

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τι λες για το ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΕΞΗ που το τραγουδαει ο Χορν.πολυ ερωτικο (γιατον αντρα σου)και πολυ γλυκο(για το παιδι σου)!!!!!!!!!!
αντε με το καλο!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και αυτο πολυ γλυκο.να΄σαι καλα σε ευχαριστω πολυ

Maritinak

Maritinak
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
KI EMENA MOY EXEI ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!!!

http://www.vaftisigamos.gr/index.php

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειδικα η βαφτιση του παιδιου ειναι μια ξεχωριστη ημερα για ολες τις μανουλες.σιγουρα και ο γαμος αλλα οχι σαν τη βαφτιση.ειμαι περιεργη πως θα συγκρατηθω να μην βαλω τα κλαματα Very Happy

Maritinak

Maritinak
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!
ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ!

http://www.vaftisigamos.gr/index.php

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου να ΄σαι καλα και σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο.

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! σου εύχομαι με το καλό....η ώρα καλή για γαμοβάπτιση!! εμείς στον γάμο μας είχαμε βάλει τραγούδι εισόδου αυτό που έχω για υπογραφή τώρα...άκουσε τό....είναι των Rolling Stones "She's a rainbow"...το είχε και σαν soundtrack η Benetton παλιά στις διαφημίσεις της...δεν ξέρω αν ακούς αυτό το είδος μουσικής....αλλά πραγματικά ακούγεται ωραίο...εμάς έγινε και στην Πορταριά με θέα το Βόλο, νύχτα και ήταν ιδανικό! Η ώρα η καλή και πάντα μα πάντα ευτυχισμένοι μαζί με το ζουζούνι σας! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maritinak έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΧΩ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ....
https://www.youtube.com/watch?v=NGFToiLtXro
ΥΟU ARE SO GOOD TO BE TRUE... KAI ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ!!!

Λέω να εξαιρέσεις την εκτέλεση της Θώδη. https://www.youtube.com/watch?v=9UosyBLNyVg Κανονική εκτέλεση όμως, χαχαχαχα!

Πολύ ωραία πρόταση πάντως, μπράβο!

Με το καλό Γραμματική!!! ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472

Maritinak

Maritinak
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΘΩΔΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑ

http://www.vaftisigamos.gr/index.php

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maritinak έγραψε:ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΘΩΔΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑ

Στιγμάτησε άσχημα το τραγουδι από τότε που το επαν-εκτέλεσε, χαχαχα!

Maritinak

Maritinak
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!

http://www.vaftisigamos.gr/index.php

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
Maritinak έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΧΩ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ....
https://www.youtube.com/watch?v=NGFToiLtXro
ΥΟU ARE SO GOOD TO BE TRUE... KAI ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ!!!

Λέω να εξαιρέσεις την εκτέλεση της Θώδη. https://www.youtube.com/watch?v=9UosyBLNyVg Κανονική εκτέλεση όμως, χαχαχαχα!

Πολύ ωραία πρόταση πάντως, μπράβο!

Με το καλό Γραμματική!!! ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 417472

λεει με την θωδη τρελα ομως να κανετε και το ιδιο χορευτικο ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΜΟ-ΒΑΠΤΙΣΗ - Σελίδα 2 875502

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις