Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσια ειμαι πραγματικα μπερδεμενη...
δεν ξερω αν δεν καταλαβαινει ο αντρας μου η κανει πως δεν καταλαβαινει...
η πεθερα μου εν ολοιγης δεν ειχε ερθει στην αλλη βαφτιση..την παρακαλουσε 3 μηνες ο αντρας μου...ελεγε να της πληρωσει εισητηριο..κλπ...τεσπα...με τα ετσι και τα αλλιως δεν ηρθε..
τωρα βαφτιζω παλι σε ενα μηνα...και ο καλος μου αρχισε τα ιδια...ειλικρινα στεναχωριεμαι που η μαμα του τον βαζει σε αυτη τη θεση...μαλιστα επειδη στο παιδι που δεν εχει το ονομα της δεν περνει ουτε για χρονια πολλα ..ο καημενος την περνει ο ιδιος τη μερα των γενεθλιων του παιδιου για να του ευχηθει για το παιδι του..ειλικρινα λυπαμαι...και προσπαθει να την πεισει να ερθει στη βαφτιση λεγοντας πως θα της πληρωσει εισητηρια κλπ...(να σημειωσω πως δεν εχει οικονομικο προβλημα..μαλιστα ειναι καλυτερα απο εμας)...
τι να κανω βρε κοριτσια?? ειναι δυνατον να ΄΄κανεις΄΄ τα παιδια σου να ΄΄σε παρακαλανε΄΄ ..ουσιατικα για λιγη αγαπη και προσοχη..? και απο την αλλη δεν του λεω τιποτα γιατι φοβαμαι πως θα τον πληγωσω,,,μανα του ειναι ..

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο ρε συ πως το κανει αυτο στο παιδι της? Με τη καρδια?
Τι να σου πω...εσυ καλα κανεις και δεν μιλας γιατι ειναι που ειναι χαλια ο αντρας σου θα γινει χειροτερα. Δεν ξεω μονο αν την παρεις εσυ τηλεφωνο και της πεις να ερθει. Η τελος παντωςν τι προβλημα εχει και στραβωσε ετσι με τον γιο της?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:Μπραβο ρε συ πως το κανει αυτο στο παιδι της? Με τη καρδια?
Τι να σου πω...εσυ καλα κανεις και δεν μιλας γιατι ειναι που ειναι χαλια ο αντρας σου θα γινει χειροτερα. Δεν ξεω μονο αν την παρεις εσυ τηλεφωνο και της πεις να ερθει. Η τελος παντωςν τι προβλημα εχει και στραβωσε ετσι με τον γιο της?

momirene δεν υπαρχει καμια περιπτωση να την παρω εγω ...τουλαχιστον οχι να παρακαλεσω...δεν αντεχω να το κανω αυτο...οταν εβαλα το ονομα της ελεγε πως και καλα δεν τα παω καλα με τη μαμα μου γιαυτο εβαλα το δικο της...για να μην πει οτι η νυφη μου με τιμησε....και στο δευτερο που εβαλα τη μαμα μου δεμ ηρθε καθολου..ουτε πηρε να ευχηθει...και τωρα κανει σαν να μην εχει γινει τιποτα....οποτε καθολου δε με νοιαζει να ερθει...!...για τον αντρα μου στεναχωριεμαι...που μαλλον δεν καταλαβαινει...αν δεν ΄΄την παρακαλουσε΄΄ θα την ΄΄ετσουζε΄΄ και θα φεροταν καλυτερα...ενω τωρα....

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζητάει λίγα ψίχουλα αγάπης και αυτός μην τον παρεξηγείς. Δεν μπορεί να το χωνέψει ότι η μάνα του δεν έχει μυαλό... Όσο να πεις είναι πολύ δύσκολο να παραδεχθείς κάτι τέτοιο...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Ζητάει λίγα ψίχουλα αγάπης και αυτός μην τον παρεξηγείς. Δεν μπορεί να το χωνέψει ότι η μάνα του δεν έχει μυαλό... Όσο να πεις είναι πολύ δύσκολο να παραδεχθείς κάτι τέτοιο...

αυτο αισθανομαι και εγω ΜαριαΜ μου ..γιαυτο και δεν του λεω τιποτα...δεν τα γραφω θυμωμενη...μαλλον θλιμενη ειμαι..και δεν ξερω τι θα επρεπε να κανω...να φανταστεις ακομη και στη γιορτη του η τα γενεθλια..την περνει ο αντρας μου και λεει ..να εισαι καλα μανα που μας εκανες...και φυσικα εννοειτε πως ποτε μα ποτε δεν μου εχει ευχηθει σε εμενα να χαιρομαι τον αντρα μου η τα παιδια μου...
ειμαι σε αδιεξοδο...τοσα χρονια δεν μιλαω..και αν δεν καταλαβαινει και αυτος??

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα. Αφού δεν θέλει επαφές γιατί την πιέζετε; Δικαίωμά της δεν είναι; Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποια μητέρα μπορεί να είναι τόσο σκληρή με το παιδί της, αλλά αφού έτσι θέλει να είναι δεν μπορείτε να κάνετε κάτι. Εύχομαι να είστε εσείς ευτυχισμένοι με τα παιδιά σας και να αναπληρώνεται όσο περισσότερο μπορείτε στο μπαμπά την αγάπη που του λείπει από τη μητέρα του.

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτος ειναι ο λεγομενος ψυχολογικος πολεμος..Θα κανω αυτο που σε ποναει μεχρι να σπασεις..Αυτο κανει και στον αντρα σου. Εφοσον τον βλεπει οτι εκεινος συνεχιζει και ενδιαφερεται και περνει τηλεφωνα και ασχολειται, σου λεει εδω ειμαι..Προφανως η γυναικα κατι θελει..Να της κανετε καποιο χατηρακι και κραταει μουτρα.
Με τετοια συμπεριφορα που εχει -sorry κιολας ειναι και γιαγια των παιδιων σου- νοστιμο ξυδι για το φαγητο ειναι μοναχα το ξυδι....( ξερετε)
Ισως θα επρεπε ο αντρας σου να δειξει και λιγο αδιαφορια για να δουμε αν θα αλλαξει η συμπεριφορα της.. Twisted Evil

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mesa tou sigoura katalavenei oti kati den paei kala,alla einai mana tou k thelei k autos na niwthei thn agaph ths k oti noiazetai...
mazi sou ti sxeseis exei? den exete katholou epafes?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λογω στρατου μενουμε μακρια...οποτε ετσι και αλλιως δεν βλεπομαστε συχνα...εγω της μιλαω κανονικα..απλα τωρα πια..ειδικα μετα απο το γεγονος οτι δεν ηρθε στην αλλη βαφτιση κατι εχει σπασει μεσα μου...αλλα οπως κανει οτι δεν εχει συμβει τιποτα..συνεχιζω και εγω...δεν ανοιγομαι πολυ και προσπαθω να προστατεψω τα παιδια μου απο διαφορες παραξενιες ...φυσικα για τη βαφτιση ο γιος της την ενημερωσε ...εγω δεν ασχολουμαι...αν επερνε εστω ενα τηλ να ευχηθει για το παιδι θα της το ανεφερα,,αλλα αφου ουτε αυτο δεν εκανε εγω δεν προκειτε να παρω να την καλεσω...και ειλικρινα δεν με νοιαζει αν θα ερθει...
και οντως ειναι ψυχολογικος πολεμος..αλλα τι θελει??...δεν εχουμε κατι να της δωσουμε...μαλιστα καθε φορα μας πρηζει ποτε θα ερθετε..και που δε σας βλεπουμε κλπ και οταν παρουμε αδεια και παμε στα μερη μας...ε τοτε ουτε ασχολειτε..παλι την παρακαλαμε για να τη δουμε...
δεν ξερω κοριτσια...δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται... confused confused confused confused confused confused

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
MariaM έγραψε:Ζητάει λίγα ψίχουλα αγάπης και αυτός μην τον παρεξηγείς. Δεν μπορεί να το χωνέψει ότι η μάνα του δεν έχει μυαλό... Όσο να πεις είναι πολύ δύσκολο να παραδεχθείς κάτι τέτοιο...

αυτο αισθανομαι και εγω ΜαριαΜ μου ..γιαυτο και δεν του λεω τιποτα...δεν τα γραφω θυμωμενη...μαλλον θλιμενη ειμαι..και δεν ξερω τι θα επρεπε να κανω...να φανταστεις ακομη και στη γιορτη του η τα γενεθλια..την περνει ο αντρας μου και λεει ..να εισαι καλα μανα που μας εκανες...και φυσικα εννοειτε πως ποτε μα ποτε δεν μου εχει ευχηθει σε εμενα να χαιρομαι τον αντρα μου η τα παιδια μου...
ειμαι σε αδιεξοδο...τοσα χρονια δεν μιλαω..και αν δεν καταλαβαινει και αυτος??

Το κατάλαβα ότι δεν το γράφεις με θυμό. Νομίζω ότι είσαι απο τους ανθρώπους που δύσκολα θυμώνουν με τους ανθρώπους που αγαπούν. Νομίζω πως ο άντρας σου καταλαβαίνει πολύ καλά μέσα του αλλά δεν θα δεχθεί ποτέ να του πεις κάτι γιατί είναι πολύ πιθανόν να ντρ΄πεται να το παραδεχθεί. Πιστεύω πως είναι πολύ πικραμένος από την μαμά του. Και το ότι παίρνει ο ίδιος για να του ευχηθεί το κάνει για να εισπράξει την ευχή γιατί φοβάται ότι δεν θα πάρει η μαμά του και αν το αφήσει πάνω της και τελικά όντως δεν πάρει θα νιώσει χειρότερα. Μην του λες τίποτα. Σίγουρα είναι μεγάλη πληγή για αυτόν.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:Λογω στρατου μενουμε μακρια...οποτε ετσι και αλλιως δεν βλεπομαστε συχνα...εγω της μιλαω κανονικα..απλα τωρα πια..ειδικα μετα απο το γεγονος οτι δεν ηρθε στην αλλη βαφτιση κατι εχει σπασει μεσα μου...αλλα οπως κανει οτι δεν εχει συμβει τιποτα..συνεχιζω και εγω...δεν ανοιγομαι πολυ και προσπαθω να προστατεψω τα παιδια μου απο διαφορες παραξενιες ...φυσικα για τη βαφτιση ο γιος της την ενημερωσε ...εγω δεν ασχολουμαι...αν επερνε εστω ενα τηλ να ευχηθει για το παιδι θα της το ανεφερα,,αλλα αφου ουτε αυτο δεν εκανε εγω δεν προκειτε να παρω να την καλεσω...και ειλικρινα δεν με νοιαζει αν θα ερθει...
και οντως ειναι ψυχολογικος πολεμος..αλλα τι θελει??...δεν εχουμε κατι να της δωσουμε...μαλιστα καθε φορα μας πρηζει ποτε θα ερθετε..και που δε σας βλεπουμε κλπ και οταν παρουμε αδεια και παμε στα μερη μας...ε τοτε ουτε ασχολειτε..παλι την παρακαλαμε για να τη δουμε...
δεν ξερω κοριτσια...δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται... confused confused confused confused confused confused

Δεν μπορεί μάλλον να χωνέψει ότι ο γιος της έγινε στρατιωτικός και ζει μακρυά και του κρατάει μούτρα που παίρνει την οικογένειά του και φεύγει και μοιάζει σαν να μην την έχει πλέων ανάγκη στην ζωή του. Θέλει μάλλον να την έχει ανάγκη και να της δείχνει πόσο σημαντική είναι. Το λάθος των πεθερών-μανάδων είναι ότι θέλουν να νιώθουν σημαντικές και δεν βλέπουν ότι είναι όντως σημαντικές. Μπορεί να μην την έχει λοιπόν ανάγκη το παιδί της πια αλλά αυτό δεν την κάνει ασήμαντη. Αντίθετα θα έπρεπε να νιώθει πολύ σημαντική που κατάφερε να μεγαλώσει έναν ανεξάρτητο άνθρωπο που στάθηκε στα πόδια του και ήταν ικανός να κάνει δική του οικογένεια και παιδιά και να τα ζει ο ίδιος. Γι' αυτό και μόνο είναι σημαντική στην ζωή του παιδιού της και ο ρόλος της υπήρξε καθοριστικός. Αυτό γιατί δεν το βλέπουν;

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ontws den mporw na katalavw thn sumperifora ths...
rwthsa esena ti sxeseis exete mipws eixe ginei kati metaksu sas k eixate tsakwthei,i poia htan h sxesh sas eksarxhs prin kan pantreuteis me ton antra sou..ti gnwmh eixe gia sena...
giati uparxoun k kati petheres ma kati petheres...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Λογω στρατου μενουμε μακρια...οποτε ετσι και αλλιως δεν βλεπομαστε συχνα...εγω της μιλαω κανονικα..απλα τωρα πια..ειδικα μετα απο το γεγονος οτι δεν ηρθε στην αλλη βαφτιση κατι εχει σπασει μεσα μου...αλλα οπως κανει οτι δεν εχει συμβει τιποτα..συνεχιζω και εγω...δεν ανοιγομαι πολυ και προσπαθω να προστατεψω τα παιδια μου απο διαφορες παραξενιες ...φυσικα για τη βαφτιση ο γιος της την ενημερωσε ...εγω δεν ασχολουμαι...αν επερνε εστω ενα τηλ να ευχηθει για το παιδι θα της το ανεφερα,,αλλα αφου ουτε αυτο δεν εκανε εγω δεν προκειτε να παρω να την καλεσω...και ειλικρινα δεν με νοιαζει αν θα ερθει...
και οντως ειναι ψυχολογικος πολεμος..αλλα τι θελει??...δεν εχουμε κατι να της δωσουμε...μαλιστα καθε φορα μας πρηζει ποτε θα ερθετε..και που δε σας βλεπουμε κλπ και οταν παρουμε αδεια και παμε στα μερη μας...ε τοτε ουτε ασχολειτε..παλι την παρακαλαμε για να τη δουμε...
δεν ξερω κοριτσια...δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται... confused confused confused confused confused confused

Δεν μπορεί μάλλον να χωνέψει ότι ο γιος της έγινε στρατιωτικός και ζει μακρυά και του κρατάει μούτρα που παίρνει την οικογένειά του και φεύγει και μοιάζει σαν να μην την έχει πλέων ανάγκη στην ζωή του. Θέλει μάλλον να την έχει ανάγκη και να της δείχνει πόσο σημαντική είναι. Το λάθος των πεθερών-μανάδων είναι ότι θέλουν να νιώθουν σημαντικές και δεν βλέπουν ότι είναι όντως σημαντικές. Μπορεί να μην την έχει λοιπόν ανάγκη το παιδί της πια αλλά αυτό δεν την κάνει ασήμαντη. Αντίθετα θα έπρεπε να νιώθει πολύ σημαντική που κατάφερε να μεγαλώσει έναν ανεξάρτητο άνθρωπο που στάθηκε στα πόδια του και ήταν ικανός να κάνει δική του οικογένεια και παιδιά και να τα ζει ο ίδιος. Γι' αυτό και μόνο είναι σημαντική στην ζωή του παιδιού της και ο ρόλος της υπήρξε καθοριστικός. Αυτό γιατί δεν το βλέπουν;

ΛΕςνα την πειραζει το επαγγελμα?...τι να πω δεν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι..γιατι ετσι ηταν και πρινε με γνωρισει..ουσιαστικα απο 18 χρονων δεν τον ειχε πια σπιτι..εννωω λογω σχολης και μετα μεταθεσεων ,,,ε επρεπε να εχει συνηθισει πια..
τι να πω..μαλλον δεν ΄΄ταιριαζει΄΄ κιολας με τον αντρα μου οπως με τα αλλα της παιδια...σε θεμα χαρακτηρα εννοω..αλλα παλι θα επρεπε να εχει μαθει να το ελεγχει καλυτερα..
τωρα που γραφω ισως εχεις καποιο δικιο...δεν εχει τον απολυτο ελεγχο επειδη ειμαστε μακρια και δεν το χωνευει αυτο....
αλλα παιδι της ειναι....και εγγονι ειναι και αυτο που δεν εχει το ονομα της...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:ontws den mporw na katalavw thn sumperifora ths...
rwthsa esena ti sxeseis exete mipws eixe ginei kati metaksu sas k eixate tsakwthei,i poia htan h sxesh sas eksarxhs prin kan pantreuteis me ton antra sou..ti gnwmh eixe gia sena...
giati uparxoun k kati petheres ma kati petheres...


θα μπορουσαμε να εχουμε τσακωθει πολυ ασχημα με αυτα που εχει κανει....αλλα εχω κρατηθει...πριν παντρευτουμε δεν ειχε καποιο θεμα....δεν ηταν ποτε και ο ζεστος ανθρωπος που θα σε καλοδεχτει...αλλα δεν ειπε ποτε πως δε με θελει...
ο ελεγχος ειναι το μεγαλο της προβλημα..θελει να τα ξερει ολα..ανα πασα στιγμη...καλα και κακα..τα καλα ομως τα προσπερναει και τα ΄΄ασχημα΄΄ τα κανει βουκινο....ετσι και εγω δεν της λεω τιποτα πλεον...της λεω ολα καλα...παντα...γιατι δεν μπορω να την εμπιστευτω....αν ηταν μανα που ηθελε μεν να μαθει αλλα οχι για να τα διαδωσει κιολας θα ηταν αλλιως...
με τον αντρα μου τι να κανω??να τον αφησω στον κοσμο του...? πως να του εξηγησω πως κακως ΄΄περιμενει πραγματα΄΄ απο τη μαμα του (συναισθηματικα και μονο εννωω)..και κακως ασχολειτε ...χωρις ομως να τον πληγωσω?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βρε κοριτσάκι μου πολύ στεναχωρηθηκα τώρα που το διάβασα, έτσι στεναχωριόταν ο άντρας μου με την μητερα του, εκείνη στον κόσμο της και ο αντρας μου ουτε τηλ απο κει και περα αλλά ξαναεφτιαξαν οι σχεσεις μετα απο παροτρυνση δικη μου και τωρα ολα καλα...αλλα δεν μπορω να καταλαβω δεν πονεσανε αυτες οι γυναικες οταν κανανε τα παιδια τους;;;
Μην στεναχωριεσαι bouboykitsa μου εσυ να είσαι δίπλα στον αντρούλη σου και να του δινεις πολυ αγαπη!!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Αχ βρε κοριτσάκι μου πολύ στεναχωρηθηκα τώρα που το διάβασα, έτσι στεναχωριόταν ο άντρας μου με την μητερα του, εκείνη στον κόσμο της και ο αντρας μου ουτε τηλ απο κει και περα αλλά ξαναεφτιαξαν οι σχεσεις μετα απο παροτρυνση δικη μου και τωρα ολα καλα...αλλα δεν μπορω να καταλαβω δεν πονεσανε αυτες οι γυναικες οταν κανανε τα παιδια τους;;;
Μην στεναχωριεσαι bouboykitsa μου εσυ να είσαι δίπλα στον αντρούλη σου και να του δινεις πολυ αγαπη!!!!!!!

βρε βασουλα μου...πως καταλαβε?..μονος? το εξηγησες εσυ?...θελω να πω μηπωσ θα επρεπε εγω να τον κανω να καταλαβει ....? αλλα πωσ??....αισθανομαι πωσ τον προστατευω που δεν μιλαω....αλλα ειναι σωστο?

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο αντρας σου ειναι πολυ ευαισθητος και εχει πολλη αγαπη και πικρα μεσα του. Ειμαι σιγουρη οτι καταλαβαινει οτι η μαμα του δεν τον "αγαπα", αλλα καθε φορα που την παιρνει τηλ, μαλλον ελπιζει κατι να εχει αλλαξει και να νιωσει λιγη τρυφεροτητα. Δεν ξερω αν πρεπει να μιλησεις αλλα αν αποφασισεις να το κανεις θελει πολλη προσοχη και αγαπη!!!!!!!

http://www.worldjamboree.gr

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
minubaki έγραψε:ontws den mporw na katalavw thn sumperifora ths...
rwthsa esena ti sxeseis exete mipws eixe ginei kati metaksu sas k eixate tsakwthei,i poia htan h sxesh sas eksarxhs prin kan pantreuteis me ton antra sou..ti gnwmh eixe gia sena...
giati uparxoun k kati petheres ma kati petheres...


θα μπορουσαμε να εχουμε τσακωθει πολυ ασχημα με αυτα που εχει κανει....αλλα εχω κρατηθει...πριν παντρευτουμε δεν ειχε καποιο θεμα....δεν ηταν ποτε και ο ζεστος ανθρωπος που θα σε καλοδεχτει...αλλα δεν ειπε ποτε πως δε με θελει...
ο ελεγχος ειναι το μεγαλο της προβλημα..θελει να τα ξερει ολα..ανα πασα στιγμη...καλα και κακα..τα καλα ομως τα προσπερναει και τα ΄΄ασχημα΄΄ τα κανει βουκινο....ετσι και εγω δεν της λεω τιποτα πλεον...της λεω ολα καλα...παντα...γιατι δεν μπορω να την εμπιστευτω....αν ηταν μανα που ηθελε μεν να μαθει αλλα οχι για να τα διαδωσει κιολας θα ηταν αλλιως...
με τον αντρα μου τι να κανω??να τον αφησω στον κοσμο του...? πως να του εξηγησω πως κακως ΄΄περιμενει πραγματα΄΄ απο τη μαμα του (συναισθηματικα και μονο εννωω)..και κακως ασχολειτε ...χωρις ομως να τον πληγωσω?

koitakse k na to afiseis etsi pali xwris na milhseis nomizw den einai swsto giati pera apo ton antra sou k esena vasanizei auth h katastash(estw pou ton vlepeis etsi)... den nomizw oti prepei na ton peiseis:πως κακως ΄΄περιμενει πραγματα΄΄ απο τη μαμα του (συναισθηματικα και μονο εννωω)..και κακως ασχολειτε ... alla giati den prospatheis na tou peis gia kapoia pragmata pou esu vlepeis k aisthanesai k na ton parotruneis na kanei mia anoixth suzhthsh me thn mhtera tou na dei th pragmatika sumvainei...na tis milisei sta isa giati kanei auto,giati ferete etsi ekei,giati giati giati...etsi wste na ta ksekatharisei k autos mesa tou

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
minubaki έγραψε:ontws den mporw na katalavw thn sumperifora ths...
rwthsa esena ti sxeseis exete mipws eixe ginei kati metaksu sas k eixate tsakwthei,i poia htan h sxesh sas eksarxhs prin kan pantreuteis me ton antra sou..ti gnwmh eixe gia sena...
giati uparxoun k kati petheres ma kati petheres...


θα μπορουσαμε να εχουμε τσακωθει πολυ ασχημα με αυτα που εχει κανει....αλλα εχω κρατηθει...πριν παντρευτουμε δεν ειχε καποιο θεμα....δεν ηταν ποτε και ο ζεστος ανθρωπος που θα σε καλοδεχτει...αλλα δεν ειπε ποτε πως δε με θελει...
ο ελεγχος ειναι το μεγαλο της προβλημα..θελει να τα ξερει ολα..ανα πασα στιγμη...καλα και κακα..τα καλα ομως τα προσπερναει και τα ΄΄ασχημα΄΄ τα κανει βουκινο....ετσι και εγω δεν της λεω τιποτα πλεον...της λεω ολα καλα...παντα...γιατι δεν μπορω να την εμπιστευτω....αν ηταν μανα που ηθελε μεν να μαθει αλλα οχι για να τα διαδωσει κιολας θα ηταν αλλιως...
με τον αντρα μου τι να κανω??να τον αφησω στον κοσμο του...? πως να του εξηγησω πως κακως ΄΄περιμενει πραγματα΄΄ απο τη μαμα του (συναισθηματικα και μονο εννωω)..και κακως ασχολειτε ...χωρις ομως να τον πληγωσω?

koitakse k na to afiseis etsi pali xwris na milhseis nomizw den einai swsto giati pera apo ton antra sou k esena vasanizei auth h katastash(estw pou ton vlepeis etsi)... den nomizw oti prepei na ton peiseis:πως κακως ΄΄περιμενει πραγματα΄΄ απο τη μαμα του (συναισθηματικα και μονο εννωω)..και κακως ασχολειτε ... alla giati den prospatheis na tou peis gia kapoia pragmata pou esu vlepeis k aisthanesai k na ton parotruneis na kanei mia anoixth suzhthsh me thn mhtera tou na dei th pragmatika sumvainei...na tis milisei sta isa giati kanei auto,giati ferete etsi ekei,giati giati giati...etsi wste na ta ksekatharisei k autos mesa tou

η πεθερα μου δεν συζηταει...ανακοινωνει στα παιδια της και ολα ειναι σουζα ...την ΄΄φοβονται΄΄..ολα...απλα ο αντρας μου επειδη και απο χαραστηρα δενν ειναι του πολυ πολυ μπλα μπλα δεν μιλαει ποτε μα ποτε μαζι της...μονο την ακουει..ακομα και οταν διαφωνει ....δεν μπορει να κανει αυτο που λες γιατι απλα ΄΄δεν το εχει΄΄..
θα σου πω μονο χαρακτηριστικα πως οταν πεθανε ο πεθερος μου και αφησε μια διαθηκη ο ανθρωπος εβαλε ολα τα παιδια της να υπογραψουν πληρεξουσιο ανοιχτο προς αυτη να τα χειριζεται ολα....και κανενας δεν μιλησε.....πως να μιλησει για αυτα που λες...?
το θεμα ειναι εγω αν πρεπει να πω κατι..οχι σε αυτην παλι αλλα στον αντρα μου...?...και πως να το κανω αυτο για να μην τον πληγωσω???

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η πεθερα μου δεν συζηταει...ανακοινωνει στα παιδια της και ολα ειναι σουζα ...την ΄΄φοβονται΄΄..ολα...απλα ο αντρας μου επειδη και απο χαραστηρα δενν ειναι του πολυ πολυ μπλα μπλα δεν μιλαει ποτε μα ποτε μαζι της...μονο την ακουει..ακομα και οταν διαφωνει ....δεν μπορει να κανει αυτο που λες γιατι απλα ΄΄δεν το εχει΄΄..
θα σου πω μονο χαρακτηριστικα πως οταν πεθανε ο πεθερος μου και αφησε μια διαθηκη ο ανθρωπος εβαλε ολα τα παιδια της να υπογραψουν πληρεξουσιο ανοιχτο προς αυτη να τα χειριζεται ολα....και κανενας δεν μιλησε.....πως να μιλησει για αυτα που λες...?
το θεμα ειναι εγω αν πρεπει να πω κατι..οχι σε αυτην παλι αλλα στον αντρα μου...?...και πως να το κανω αυτο για να μην τον πληγωσω???

zeugari eistai k apo thn stigmh pou vasanizei k esena nai pisteuw prepei na milisete... giati den tou les anoixta ola auta pou vlepeis na to suzhthsete na sou pei k autos pws niwthei gia to thema k na to lusete mazi... einai lepto vevaia to zhthma giati prokeitai gia thn mana tou alla apo thn stigmh pou sas epireazei k tous 2 kalo tha htan na milisete... k afou den kanei o anntras sou thn arxh kanthn esu...omorfa k hrema

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γενικά πιστεύω ότι οι άντρες, όσον αφορά τις μάνες τους, δεν καταλαβαίνουν.Είναι στην φύση τους να μην καταλαβαίνουν. Βλέπω και τον δικό μου πώς είναι όταν του λέει ό,τιδήποτε η μητέρα του. Απλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κρατά τέτοια στάση απέναντι στο παιδί της και στα εγγόνια της. Δυσκολεύομαι να την χαραλτηρίσω, γιατί δεν μου πέφτει λόγος, αλλά απ'ότι διαβάζω έχει έναν χαρακτήρα κυριαρχικό και ίσως βλέποντας ότι κάποια πράγματα που είχε στο μυαλό της σχεδιασμένα, δεν της βγήκαν όπως τα υπολόγιζε και βγάζει κακία -όχι με την έννοια της κακίας....ξέρεις τι εννοώ- βγάζει μία "πικροχολιά" να το πω..."στριφνάδα" (χρησιμοποιώ λέξεις λαϊκές) για να σας δείξει "παρακαλέστε με, στα 4 να σέρνεστε εγώ δεν θέλω"....ξέρεις κάτι...άφησε τον άντρα σου να κάνει ό,τι κάνει, γιατί το θέλει και εσύ απλά να αδιαφορείς...όπως ακριβώς εκείνη κάνει με σένα και τα παιδάκια σου...η αδιαφορία είναι το καλύτερο όπλο και πίστεψε με θα την "εξουδετερώσει" χαχαχα Twisted Evil

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αμάν βρε μπουμπουκίτσα μου με τις αννόητες που μπλέξαμε!!
δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω πέρα από αυτά που έχεις κάνει μέχρι στιγμής γι αυτό το θέμα!!
το έχεις χειρηστεί άψογα όλο αυτό και μπράβο σου που το κατάφερες(εγώ με το που μας ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ πως δεν θα έρθουν στην βάφτιση άνοιξα στόμα δράκενας!!)
όλα τα καταλαβαίνει ο άντρας σου μην νομίζεις,απλά δίνει ευκαιρίες ελπίζοντας πως κάτι θα αλλάξει από την πλευρά της!!
είναι πραγματικά πολυ κρίμα όλο αυτό(καταστρέφουν τα ίδια τους τα παιδιά)..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:Αμάν βρε μπουμπουκίτσα μου με τις αννόητες που μπλέξαμε!!
δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω πέρα από αυτά που έχεις κάνει μέχρι στιγμής γι αυτό το θέμα!!
το έχεις χειρηστεί άψογα όλο αυτό και μπράβο σου που το κατάφερες(εγώ με το που μας ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ πως δεν θα έρθουν στην βάφτιση άνοιξα στόμα δράκενας!!)
όλα τα καταλαβαίνει ο άντρας σου μην νομίζεις,απλά δίνει ευκαιρίες ελπίζοντας πως κάτι θα αλλάξει από την πλευρά της!!
είναι πραγματικά πολυ κρίμα όλο αυτό(καταστρέφουν τα ίδια τους τα παιδιά)..

βρε σουλα μου ..να σου πω την αληθεια δεν περιμενω πια να αλλαξει κατι απο την πλευρα της...απλα η δικη μου ειναι ισως πιο πονηρη απο τους δικους σου που σας το ανακοινωσαν πως δεν θα ερθουν...δηλαδη ενω 3 μηνες ελεγε πως δεν θα ερθει για χιλιους δυο λογους..τελικα εφτασε εκινη η μερα..την περναμε τηλ και δεν τη βρισκαμε και οταν απαντησε ..λιγε ωρες πριν τη βαφτιση ειπε ενα χοντρο ψεμα οτι κατι συναιβει και γιαυτο δεν ηρθε...δεν μπορω να σου πω...αλλα πιστεψε με κραυγαλεο ψεμα..οφθαλμοφανες...αλλα δεν τη νοιαζει που ολοι ξερουμε πως ειναι ψεμα..γιατι ετσι τι θα της πουμε..? λες ψεματα...?!!τοτε θα βγει και απο πανω οτι ειμαστε καχυποπτοι και προκατιλειμενοι....τιποτα δεν ειπαμε...και αυτη χαμογελαγε ειρωνικα και με ευχαριστηση οτι και εκανε την πουστιτσα της(σορρυ κιολας)...και μας ταπωσε...χαχ..σαν να ειναι κανα δεκαπενταχρονο κακομαθημενο κοριτσακι...πως να τα βγαλεις περα μαζι της..?σαν να περνα μια ασχημη εφηβεια..

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
minubaki έγραψε:ontws den mporw na katalavw thn sumperifora ths...
rwthsa esena ti sxeseis exete mipws eixe ginei kati metaksu sas k eixate tsakwthei,i poia htan h sxesh sas eksarxhs prin kan pantreuteis me ton antra sou..ti gnwmh eixe gia sena...
giati uparxoun k kati petheres ma kati petheres...


θα μπορουσαμε να εχουμε τσακωθει πολυ ασχημα με αυτα που εχει κανει....αλλα εχω κρατηθει...πριν παντρευτουμε δεν ειχε καποιο θεμα....δεν ηταν ποτε και ο ζεστος ανθρωπος που θα σε καλοδεχτει...αλλα δεν ειπε ποτε πως δε με θελει...
ο ελεγχος ειναι το μεγαλο της προβλημα..θελει να τα ξερει ολα..ανα πασα στιγμη...καλα και κακα..τα καλα ομως τα προσπερναει και τα ΄΄ασχημα΄΄ τα κανει βουκινο....ετσι και εγω δεν της λεω τιποτα πλεον...της λεω ολα καλα...παντα...γιατι δεν μπορω να την εμπιστευτω....αν ηταν μανα που ηθελε μεν να μαθει αλλα οχι για να τα διαδωσει κιολας θα ηταν αλλιως...
με τον αντρα μου τι να κανω??να τον αφησω στον κοσμο του...? πως να του εξηγησω πως κακως ΄΄περιμενει πραγματα΄΄ απο τη μαμα του (συναισθηματικα και μονο εννωω)..και κακως ασχολειτε ...χωρις ομως να τον πληγωσω?

πώς αντέχεις κι εσύ???????????????κι εμείς σε παρόμοια κατάσταση είμαστε!!!ο άντρας σου είναι μαμάκιας??σου ρίχνει ευθύνες γι αυτήν την κατάσταση με τη μάνα του? Αν όχι, τί σκας?? Αυτή ρεζιλεύεται, που δεν πάει στις βαφτίσεις των παιδιών του παιδιού της!!! Εσύ μην αγχώνεσαι και μην αφήσεις να σου χαλάσουν τη μέρα!!! Ε ρε πόσο θέλω να της δέσω ένα λουρί στο λαιμό και να την κάνω σφύρα......!!!!!!!!!! Πάντα κάτι θα βρουν να κάνουν/πουν/δείξουν για να μας χαλάσουν τη διάθεση!!!Καλό λόγο δεν έχουν, αλλά μόλις δουν κάτι στραβό αμέσως να το τονίσουν οι κακιασμένες!!!!!!! Αι στο καλό!!! Συγχύστηκα πρωινιάτικο!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cinderella έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
minubaki έγραψε:ontws den mporw na katalavw thn sumperifora ths...
rwthsa esena ti sxeseis exete mipws eixe ginei kati metaksu sas k eixate tsakwthei,i poia htan h sxesh sas eksarxhs prin kan pantreuteis me ton antra sou..ti gnwmh eixe gia sena...
giati uparxoun k kati petheres ma kati petheres...


θα μπορουσαμε να εχουμε τσακωθει πολυ ασχημα με αυτα που εχει κανει....αλλα εχω κρατηθει...πριν παντρευτουμε δεν ειχε καποιο θεμα....δεν ηταν ποτε και ο ζεστος ανθρωπος που θα σε καλοδεχτει...αλλα δεν ειπε ποτε πως δε με θελει...
ο ελεγχος ειναι το μεγαλο της προβλημα..θελει να τα ξερει ολα..ανα πασα στιγμη...καλα και κακα..τα καλα ομως τα προσπερναει και τα ΄΄ασχημα΄΄ τα κανει βουκινο....ετσι και εγω δεν της λεω τιποτα πλεον...της λεω ολα καλα...παντα...γιατι δεν μπορω να την εμπιστευτω....αν ηταν μανα που ηθελε μεν να μαθει αλλα οχι για να τα διαδωσει κιολας θα ηταν αλλιως...
με τον αντρα μου τι να κανω??να τον αφησω στον κοσμο του...? πως να του εξηγησω πως κακως ΄΄περιμενει πραγματα΄΄ απο τη μαμα του (συναισθηματικα και μονο εννωω)..και κακως ασχολειτε ...χωρις ομως να τον πληγωσω?

πώς αντέχεις κι εσύ???????????????κι εμείς σε παρόμοια κατάσταση είμαστε!!!ο άντρας σου είναι μαμάκιας??σου ρίχνει ευθύνες γι αυτήν την κατάσταση με τη μάνα του? Αν όχι, τί σκας?? Αυτή ρεζιλεύεται, που δεν πάει στις βαφτίσεις των παιδιών του παιδιού της!!! Εσύ μην αγχώνεσαι και μην αφήσεις να σου χαλάσουν τη μέρα!!! Ε ρε πόσο θέλω να της δέσω ένα λουρί στο λαιμό και να την κάνω σφύρα......!!!!!!!!!! Πάντα κάτι θα βρουν να κάνουν/πουν/δείξουν για να μας χαλάσουν τη διάθεση!!!Καλό λόγο δεν έχουν, αλλά μόλις δουν κάτι στραβό αμέσως να το τονίσουν οι κακιασμένες!!!!!!! Αι στο καλό!!! Συγχύστηκα πρωινιάτικο!!!!!

οχι βρε τι ευθυνες να μου ριχνει?....τι σχεση εχω εγω ..?...δεν ειχε γινει κατι και την αλλη φορα που δεν ηρθε στη βαφτιση...ισα ισα..που στο πρωτο παιδι της εβαλα το ονομα ενω το ειχε ηδη ακουσει ....μετα της την εδωσε και δεν ηρθε στο αλλο για να σνομπαρει το δικο μου ονομα(εννοω που εβαλα της μαμας μου)...και να μην μου κανει τη χαρα...
και οντως καλο λογο δεν εχει!!!
η δικια μου παντως τα κακα δεν χρειαζεται να τα δει....τα ευεβρίσκει(ετσι γραφεται αυτη η λεξη δεν θυμαμαι)..
ωχ και εγω τρελαθηκα τωρα πρωι πρωι που τα θυμηθικα...κανω τρελη προσπαθεια καθε βραδυ να ξεχασω..και οταν ξυπναω ειμαι πιο ηρεμη...αλλα δεν με αφηνει να αγιασω...
δενν την μπορωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!

και ο αντρας μου βρε παιδι μου...απο τη μια με τσαντιζει που δε της λεει τιποτα και απο την αλλη τον λυπαμαι που δεν περνει λιγη αγαπη απο τη μαμα του....
δεν μπορωωωωωωωωωωω
δεν μπορωωωωωωωωωωω!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις