Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ntina έγραψε:κορίτσια θέλω την γνώμη σας σε κάτι που θέλει πολύ λεπτό χειρισμό!δεν ξέρω καν αν πρέπει να επέμβω με κάποιο τρόπο!
να μπω στο θέμα για να καταλάβετε και εσείς!
πριν από 3 εβδομάδες περίπου γέννησε μια γειτόνισσα μου την οποία δεν την ξέρω προσωπικά γιατί είναι καινούργια στην γειτονιά!από την ημέρα που ήρθε στο σπίτι της με το μωράκι της, το μωράκι εκτός από τις ώρες που κοιμάται συνεχώς κλαίει, κλαίει πολύ όμως!η κοπέλα από ότι έχω καταλάβει είναι αρκετές ώρες μόνη με το μωρό στο σπίτι χωρίς να έχει κάποια βοηθεια!όταν κλαίει το μωρό του κουνάει έντονα μια κουδουνίστρα συνέχεια (με πολύ εκνευριστικό ήχο) αυτό γίνεται όλη μέρα!!!ακούς ένα μωράκι να κλαίει σπαραχτικά και μία κουδουνίστρα!!!
το θέμα είναι ότι εχθές το βράδυ κατά τις 4 ενώ για ακόμα μία φορά το μωράκι έκλαιγε και η κουδουνίστρα έκανε τη δουλειά της, η κοπέλα άρχισε να φωνάζει "πάρτο δεν το αντέχω άλλο πάρτο σου λέω να μην το βλέπω δεν αντέχω άλλο" έκλαιγε και φώναζε στον άντρα της!την λυπάμαι και δεν ξέρω πως και αν μπορώ και αν πρέπει να την βοηθήσω καταλαβαίνω ότι θα έχει εξαντληθεί, γιαυτό έφτασε σε αυτό το σημείο εχθές!
εσείς θα κάνατε κάτι?

προφανως θα εχει κολικους εντονους το μωρακι της δεν ξερω αν το εχετε περασει εγω το περασα αλλα οχι πολυ εντονα κανα 2 με 3 ωρες την ημερα υπαρχουν ομως και μωρακια που κλιανε ασταματητα 6 ωρες!!!! εκει σου ερχεται τρελα και τη δικαιολογω που δεν αντεχει αλλο σε αυτη τη φαση πρεπει να αφηνεις το μωρο κατω και να πηγαινεις σε αλλο δωματιο να παιρνεις μια ανασα ειναι ππολυ πολυ δυσκολο!!! δεν μπορεις να κανεις τιποτα εγω προσωπικα δεν θα ηθελα στη θεση της απο κανεναν τιποτα τωρα εσυ πραξε οπως νομιζεις!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα παλι ειχε παλινδρομηση παιδια καναν να το βρουν 2,5 μηνες ενα τριμηνο γεματο εκλαιγε και βραδυ 12 με 5 ημουν πανω κατω και κλαμα, οι γειτονες ηξεραν οτι δεν κοιμαμαι μιλαμε! δεν σημαινει επειδη κλαιει δεν το φροντιζει η μαμα του

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δε συμφωνω με τιποτα να πας. ειναι πολυ μωρακι και υπαρχουν χιλιοι λογοι που να το κανουν να κλαει. τη μαμα του τη βλεπεις? ειναι οκ? μια φυσιολ.γυναικα? γενικα σε αυτη την περιπτωση δε θα ανακατευομουν. εκτος αν ειχα φιλια με τη μητερα. ειναι δυσκολο να σε δεχτει.ποσο μαλλον αν νιωσει οτι κριτικαρεις. εσυ μπορει να μη το κανεις αλλα αν καιμενα μου ερχοταν καποια να μου πει στο ασχετο γιατι κλαιει το παιδακι σου? θα εκνευριζομουν πααραα πολυ. ειδικα αν ειμαουν φρεσκια μανουλα. εχε το νου σου μονο αν ειναι καλη οικογενεια γενικα...
να πω ενα παραδειγμα.. αν πχ ειναι ζευγαρι οτι ναναι και γνωστο για ''διαφορα'' τοτε ναι. αλλιως αστους. θα βρουν το προγραμμα με το μωρακι. εμας ακριβως διπλα ενας τοιχος μας χωριζει το παιδακι ειναι 2 χρονων. αποτοτε που γενηθηκε εκλαιγε πολυ. ακουγα ομως τη μητερα να το νανουριζει καινα προσπαθει να το ηρεμησει. τελικα ακομα και τωρα ειναι γρινιαρικο και τσιριζει. η οικογενεια ομως ειναι μια χαρα οποτε ποτεδε σκεφτηκα να παω..ναχουμε παντα το νου μαςαλλα μην υπερβαλουμε.

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια πήγα!!!!!!!!!!!!!!!!πήρα ένα ωραίο φορμάκι με ένα υπέροχο καπελάκι πήρα τον Γιωργάκη μου αγκαλιά και τσουπ χτύπησα το κουδούνι!με βλέπει η κοπέλα από την κάμερα!μου λέει παρακαλώ θέλετε κάτι?της λέω καλησπέρα μένω ακριβώς απέναντι σας, να σας ζήσει το μωράκι σας,ο γιος μου είναι πολύ χαρούμενος που απέκτησε καινούργιο γειτονάκι και θέλει να του φέρει ένα δωράκι!!!!η κοπέλα γέλασε και μου άνοιξε αμέσως την πόρτα!!!!!!!!!!εεεεεεεεε ανεβήκαμε πάνω με το γιο μου αλλά στάθηκα στην πόρτα δεν μπήκα μέσα της δώσαμε το δωράκι της ευχυθήκαμε και της είπα πως άμα χρειαστεί κάτι ότι ώρα και να ναι να μη διστάσει να μου χτυπήσει το κουδούνι!η κοπέλα ήταν πολύ γελαστή πάντως δεν φαινόταν να έχει κατάθληψη και τέτοια! επίσης μου είπε ότι με γνωρίζει φατσικά με έβλεπε όσο ήταν έγκυος που καθόταν στο μπαλκόνι να παίζω με το μικρό μου, λοιπόν της λέω αυτά και της λέω μετά άντε σαφήνω μην σε καθυστερώ να πας στο μωράκι σου θα τα λέμε απο δω και πέρα τώρα που γνωριστήκαμε!εεε πάω να φύγω και μου λέει: "μωρέ μου λέει η αλήθεια είναι ότι έχω έρθει από επαρχία λόγω της δουλειάς του άντρα μου και το μωρό δεν ξέρω τι έχει και κλαίει συνέχεια έχω ένα παιρίατρο που μου σύστησαν απτο μαιευτήριο του το λέω αλλά μου λέει δεν είναι τίποτα με αδιαφορία δεν ξέρω μου λέει κανέναν εδώ και θέλω και μια δεύτερη γνώμη εσύ μου λέει έχεις καλό παιδίατρο? εγώ την καθυσήχασα της είπα να μην ανησυχεί και πως συνήθως τον πρώτο καιρό όλα τα μωράκια κάπως έτσι είναι και πως αν νοιώθει εξαντλημένη δεν είναι ντροπή να ζητήσει βοήθεια, όπως και φυσικά είναι καλό να ρωτάμε και δεύτερη και τρίτη γνώμη αν δεν νοιώθουμε ικανοποιημένοι από το γιατρό εγώ της ειπα άλλαξα πόσους μέχρι να βρουν τι έχει το μωρό μου της έδωσα το τηλ της γιατρού μου και θα την έπαιρνε εχθές να κλείσει ραντεβού!!!!
αχ είμαι πολύ χαρούμενη που πήρα το θάρρος και πήγα!!!ηρέμησα!τουλάχιστον τώρα η κοπέλα ξέρει ότι αν χρειαστεί κάτι εγώ τουλάχιστον θα την βοηθήσω!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να πας και να τη ρωτήσεις αν έχει ιντερνετ.
Πες της να μπει στο φόρουμ "Είμαι μαμά".
Ίσως εκεί να βρει τη συμπαράσταση που χρειάζεται και για ποιο λόγο μπορεί να κλαίνε τα μωράκια. Very Happy

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:εγω δε συμφωνω με τιποτα να πας. ειναι πολυ μωρακι και υπαρχουν χιλιοι λογοι που να το κανουν να κλαει. τη μαμα του τη βλεπεις? ειναι οκ? μια φυσιολ.γυναικα? γενικα σε αυτη την περιπτωση δε θα ανακατευομουν. εκτος αν ειχα φιλια με τη μητερα. ειναι δυσκολο να σε δεχτει.ποσο μαλλον αν νιωσει οτι κριτικαρεις. εσυ μπορει να μη το κανεις αλλα αν καιμενα μου ερχοταν καποια να μου πει στο ασχετο γιατι κλαιει το παιδακι σου? θα εκνευριζομουν πααραα πολυ. ειδικα αν ειμαουν φρεσκια μανουλα. εχε το νου σου μονο αν ειναι καλη οικογενεια γενικα...
να πω ενα παραδειγμα.. αν πχ ειναι ζευγαρι οτι ναναι και γνωστο για ''διαφορα'' τοτε ναι. αλλιως αστους. θα βρουν το προγραμμα με το μωρακι. εμας ακριβως διπλα ενας τοιχος μας χωριζει το παιδακι ειναι 2 χρονων. αποτοτε που γενηθηκε εκλαιγε πολυ. ακουγα ομως τη μητερα να το νανουριζει καινα προσπαθει να το ηρεμησει. τελικα ακομα και τωρα ειναι γρινιαρικο και τσιριζει. η οικογενεια ομως ειναι μια χαρα οποτε ποτεδε σκεφτηκα να παω..ναχουμε παντα το νου μαςαλλα μην υπερβαλουμε.


φυσικά και δεν θα πήγαινα ποτέ να πω στην κοπέλα "γιατί κλαίει το μωράκι σου?" με πολύ φιλικό τρόπο απλά θα της μιλούσα όπως και τελικά το έκανα!δεν θα επενέβαινα με τέτοιο τρόπο και μένα θα με πείραζε αν ερχόταν κάποιος και μου το έλεγε κατάμουτρα!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπραβο!!!
Εκανες πολύ καλά, φανηκε αλλωστε από το αποτελεσμα!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
: "μωρέ μου λέει η αλήθεια είναι ότι έχω έρθει από επαρχία λόγω της δουλειάς του άντρα μου και το μωρό δεν ξέρω τι έχει και κλαίει συνέχεια έχω ένα παιρίατρο που μου σύστησαν απτο μαιευτήριο του το λέω αλλά μου λέει δεν είναι τίποτα με αδιαφορία δεν ξέρω μου λέει κανέναν εδώ και θέλω και μια δεύτερη γνώμη εσύ μου λέει έχεις καλό παιδιατρο?
ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! Το πιστευα πως η κοπελα θα σε εβλεπε σαν σανιδα σωτηριας.μπραβο που πηρες το θαρρος.και πολυ ωραιος ο τροπος που της μιλησες.φανταζομαι ποσο χαρουμενη και ανακουφισμενη θα ενιωσε η κοπελα.μπραβο και παλι.χαιρομαι που ακομα και στις μερες μας υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν αδιαφορουν και θελουν να βοηθησουν οπως μπορουν τον διπλανο τους,πολλα φιλια Very Happy

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ntina έγραψε:κορίτσια πήγα!!!!!!!!!!!!!!!!πήρα ένα ωραίο φορμάκι με ένα υπέροχο καπελάκι πήρα τον Γιωργάκη μου αγκαλιά και τσουπ χτύπησα το κουδούνι!με βλέπει η κοπέλα από την κάμερα!μου λέει παρακαλώ θέλετε κάτι?της λέω καλησπέρα μένω ακριβώς απέναντι σας, να σας ζήσει το μωράκι σας,ο γιος μου είναι πολύ χαρούμενος που απέκτησε καινούργιο γειτονάκι και θέλει να του φέρει ένα δωράκι!!!!η κοπέλα γέλασε και μου άνοιξε αμέσως την πόρτα!!!!!!!!!!εεεεεεεεε ανεβήκαμε πάνω με το γιο μου αλλά στάθηκα στην πόρτα δεν μπήκα μέσα της δώσαμε το δωράκι της ευχυθήκαμε και της είπα πως άμα χρειαστεί κάτι ότι ώρα και να ναι να μη διστάσει να μου χτυπήσει το κουδούνι!η κοπέλα ήταν πολύ γελαστή πάντως δεν φαινόταν να έχει κατάθληψη και τέτοια! επίσης μου είπε ότι με γνωρίζει φατσικά με έβλεπε όσο ήταν έγκυος που καθόταν στο μπαλκόνι να παίζω με το μικρό μου, λοιπόν της λέω αυτά και της λέω μετά άντε σαφήνω μην σε καθυστερώ να πας στο μωράκι σου θα τα λέμε απο δω και πέρα τώρα που γνωριστήκαμε!εεε πάω να φύγω και μου λέει: "μωρέ μου λέει η αλήθεια είναι ότι έχω έρθει από επαρχία λόγω της δουλειάς του άντρα μου και το μωρό δεν ξέρω τι έχει και κλαίει συνέχεια έχω ένα παιρίατρο που μου σύστησαν απτο μαιευτήριο του το λέω αλλά μου λέει δεν είναι τίποτα με αδιαφορία δεν ξέρω μου λέει κανέναν εδώ και θέλω και μια δεύτερη γνώμη εσύ μου λέει έχεις καλό παιδίατρο? εγώ την καθυσήχασα της είπα να μην ανησυχεί και πως συνήθως τον πρώτο καιρό όλα τα μωράκια κάπως έτσι είναι και πως αν νοιώθει εξαντλημένη δεν είναι ντροπή να ζητήσει βοήθεια, όπως και φυσικά είναι καλό να ρωτάμε και δεύτερη και τρίτη γνώμη αν δεν νοιώθουμε ικανοποιημένοι από το γιατρό εγώ της ειπα άλλαξα πόσους μέχρι να βρουν τι έχει το μωρό μου της έδωσα το τηλ της γιατρού μου και θα την έπαιρνε εχθές να κλείσει ραντεβού!!!!
αχ είμαι πολύ χαρούμενη που πήρα το θάρρος και πήγα!!!ηρέμησα!τουλάχιστον τώρα η κοπέλα ξέρει ότι αν χρειαστεί κάτι εγώ τουλάχιστον θα την βοηθήσω!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΤΙΝΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ!!Κ ΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑΕΚΑΝΑ Κ ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑ?ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΛΙΣ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΕ ΦΩΝΑΞΕΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΓΩ ΑΦΗΣΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΘΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΠΟΥ ΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ.ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΚΑΠΟΙ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ntina έγραψε: παρακαλώ θέλετε κάτι?της λέω καλησπέρα μένω ακριβώς απέναντι σας, να σας ζήσει το μωράκι σας,ο γιος μου είναι πολύ χαρούμενος που απέκτησε καινούργιο γειτονάκι και θέλει να του φέρει ένα δωράκι!!!!η κοπέλα γέλασε και μου άνοιξε αμέσως την πόρτα!!!!!! !

τελεια! πραγματικα υπεροχος ο τροπος σου με φιλικη διαθεση και χιουμορ. θες να γινεις γειτονισα μου??? Laughing

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Τι καλα εκανες και πηγες. Νεα μαμα, χωρις βοηθεια και απο οτι φανηκε με ενα γιατρο που δεν τη βοηθαει θα ειχε πελαγωσει η καημενη!

http://www.worldjamboree.gr

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να είσαστε καλά κοριτσια!ένοιωσα και εγώ πολύ ανακουφισμένη που τελικά πήγα!τόση αγωνία τόσες μέρες που άκουγα το μωράκι!!!και εντάξει το μωράκι πες έχει κολικούς είναι πολύ μικράκι και είναι λογικό αλλά και η μαμά του είχε φτάσει στα όρια της η κοπέλα τόσες ώρες μόνη στο σπιτι ο άντρας στη δουλειά, και να τελικά που όντως κάτι χρειαζόταν!!!

"η πλάκα είναι που ο γιος μου βγαίνει από χθες στο μπαλκόνι και φωνάζει "νινι" δεν είχε ξαναδεί τόσο μικρό μωράκι και του έχει φανεί περίεργο!!!!

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:
ntina έγραψε: παρακαλώ θέλετε κάτι?της λέω καλησπέρα μένω ακριβώς απέναντι σας, να σας ζήσει το μωράκι σας,ο γιος μου είναι πολύ χαρούμενος που απέκτησε καινούργιο γειτονάκι και θέλει να του φέρει ένα δωράκι!!!!η κοπέλα γέλασε και μου άνοιξε αμέσως την πόρτα!!!!!! !

τελεια! πραγματικα υπεροχος ο τροπος σου με φιλικη διαθεση και χιουμορ. θες να γινεις γειτονισα μου??? Laughing

χαχα, μα δεν ήξερα πως να την προσεγγίσω το σκεφτόμουν μέρες, από την μία έλεγα να πάω μόνη μου, γιατί η κοπέλα εχει νεογέννητο και δεν πρέπει να έρθει σε επαφή με τον δικό μου το ταρζάν! μετά σκέφτηκα ότι ούτως άλλως δεν θα έμπαινα μέσα αφού η κοπέλα δεν έχει σαραντήσει, οπότε ήταν μια καλή δικαιολογία ότι ο μικρός μου θέλει να γνωρίσει τον καινούργιο γειτονάκι!!!!!!!!!!!

ωχ μόλις συνηδητοποίησα ότι "εκμεταλέυτηκα το παιδί μου"!χαχαχαχαχα

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ωχ μόλις συνηδητοποίησα ότι "εκμεταλέυτηκα το παιδί μου"!χαχαχαχαχα [/quote]
ναι οντος το εκμεταλευτηκες.φτου σου και παλι φτου σου.χαχαχαχαχαχαχ πλακα εχεις ρε ντινα χαχαχαχα

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nτινακι μπραβο σου κοπελα μου!!!! Respect Respect Respect Respect Respect

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ντινακι πολυ με συγκίνησε η προσεγγιση σου,

χιλια μπραβο ,ο θεος να σε εχει καλα εσενα και την οικογενεια σου,

μπραβο σου .

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μωράκι που κλαίει συνεχώς!!!(απτο απέναντι σπίτι) - Σελίδα 2 50580 μπραβο!μπραβο!μπραβο!

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπραβο Ντινακι!!! Και ναι, πρεπει οπωσδηποτε να της πεις για το ειμαι μαμα!! Πως δεν το σκεφτηκαμε νωριτερα?????????

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μωρέ εγώ το σκέφτηκα (για το φόρουμ μας)!!!!!αλλά εντάξει δεν είπαμε και πολλά στην πόρτα τα λέγαμε για λίγο, όμως με την πρώτη ευκαιρία θα της το πω ούτως άλλως μου είπε πως θα με πάρει τηλ να της πω πως να πάνε στην παιδίατρο γιατί δεν ξέρουν εδώ τους δρόμους και είναι και λιγο μακρυά η γιατρός!!!

marilou mou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ενα μπραβο και απο μενα... Η πραξη σου δειχνει οτι εισαι μια πολυ γλυκια μανουλα και αν μη τι αλλο υπαρχει ακομη ανθρωπια σ'αυτον τον κοσμο! Και παλι μπραβο!

ΑΑΑ και καλοριζικη η γειτονισσα Very Happy Very Happy Very Happy

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τελικα τελος καλο ολα καλα...Και εσυ εκανες μια καλη πραξη και η γειτονισσα σου ξερει οτι μπορει να στηριχτει καπου..

Ωστοσο, ακομα και τωρα τολμω να ομολογησω οτι ηταν παρατολμη η κινηση σου και χαρας το κουραγιο σου γιατι δεν ηξερες τι αντιδραση θα αντιμετωππισεις.

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Gianna_V έγραψε:Τελικα τελος καλο ολα καλα...Και εσυ εκανες μια καλη πραξη και η γειτονισσα σου ξερει οτι μπορει να στηριχτει καπου..

Ωστοσο, ακομα και τωρα τολμω να ομολογησω οτι ηταν παρατολμη η κινηση σου και χαρας το κουραγιο σου γιατι δεν ηξερες τι αντιδραση θα αντιμετωππισεις.


είπαμε εκμεταλλεύτηκα το παιδί μου!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα tongue tongue tongue φτου μου

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπραβο Ντινα!!

Εχω να πω οτι εγω δεν ενοιωσα καθολου αβολα οταν ηρθε η γειτονισσα επειδη ο γιος μου εκλαιγε συνεχεια. Ισα ισα προσπαθουσα και εκανα τα παντα για το μωρο μου δεν ειχα να φοβηθω ουτε να κριψω κατι.

Πιστευω οτι η κοπελα κανει οτι μπορει για το μωρο της. Αν ηταν κατι υποπτο δε θα σε αφηνε να βγεις πανω στο διαμερισμα.

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επιλόχεια κατάθλιψη θα έχει....θέλει στήριξη μεγάλη από τα δικά της πρόσωπα..μπράβο που νιώθεις την ανάγκη να κάνεις κάτι....

http://paizoumemazi.blogspot.com/

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο Ντίνα! Μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που την προσέγγισες, πολύ γλυκά και διακριτικά! I love you I love you I love you

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις