Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[b]egw mai pali me tis apories mou Smile
Variountai ta mwra vre koritsia h dikia m dn lew mafhnei kanw doulies m alla merikes fwres varietai eukola sunhthws thn vazw sto karotsi me kana paixnidi k opou paw mazi m , alles fores sto krevati me maksilaria gurw gurw na mh fugei k paixnidia k kathete to 7 mhnwn zouzouni m kapies fores omws thelei thn prosoxh m k an me dei na mpainw sto dwmatio k na vgainw meta vazei ena klama exxei ginei mamothreuto k den to thelw na th mathw etsi
k epishs kati akomh NIWTHW tupseis kamia fwra p thn afhnw monh thn alla an mporousa olh mera tha paiza mazi ths den ginetai omws exoume mageirema , sidero , kathariothtes k ola auta p pername se kathmerinh vash poso prepei na tous dinoume shmasia ??

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομιζω οτι ειναι θεμα παιδιου. Εμενα ο δικος μου νομιζω οτι βαριεται συνεχεια αν δεν ειμαστε μαζι του και να του κανουμε παιχνιδακια και χαρουλες. Στο παρκο λιγο θα κατσει μονος με τα παιχνιδια του χωρις την δικη μας παρουσια. Και εγω οπου παω ειναι μαζι μου. Π.χ. θελω να πλυνω τα πιατα θα τον παρω μαζι μου στο καροτσι, θα του δωσω και ενα παιχνιδακι..
Νομιζω ομως οτι φταιω και εγω λιγακι σε αυτο γιατι ετσι τον εμαθα..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια είναι περίεργη αυτή η ηλικία γιατί αρχίζει το μωράκι σας να αποκτά και άλλα ενδιαφέροντα σιγά-σιγά. Αρχίζουν όλα να έχουν ενδιαφέρον γύρω του και βαριέται όντως να ασχολείται με κάτι συγκεκριμένο ώρα. Δεν φταίτε εσείς μην νιώθετε τύψεις. Αυτές τις τύψεις τις έχουμε όλες οι μαμάδες όταν τα μωρά είναι σε αυτήν την ηλικία, πιστέψτε με... Να σας πω τι έκανα εγώ; Τον άφησα στο πάτωμα. Έτσι άρχισε να κάνει βαρελάκι, προσπαθούσε να συρθεί να φτάσει κάτι,και σε 15 μέρες πιάστηκε και από τον καναπέ και σηκώθηκε. Αν το κάνετε χρειάζεται να έχετε χώρο και να απομακρύνεται οτιδήποτε μπορεί να το τραυματίσει. Ασφαλείστε ντουλάπια, παραμερίστε τραπεζάκια και καλύψτε τις γωνίες τους, βγάλτε ριχτάρια από καναπέδες και τραπεζομάντηλα από τραπέζια, δεστε τις καρέκλες για να μην ανατρέπονται και είσαστε έτοιμες! Και το σπίτι αγνώριστο, αλλά από εδώ και πέρα...

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βαριούνται σε αυτήν την ηλικία να παίζουν με το ίδιο πράγμα πολύ ώρα...ή τους αρέσει να επαναλαμβάνουν το ίδιο και το ίδιο παιχνίδι συνεχώς....θα αναρτήσω στο blog παιχνίδια για την ηλικία του μωρού σου...Smile

http://paizoumemazi.blogspot.com/

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια καλη η ιδεα σου αλλα φοβαμαι την φαση πατωμα μην χτυπησει το κεφαλι του..Ακομα και κουβερτα να στρωσω θα ειναι επικινδυνο. Ειχες κανει κατι εσυ?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ όταν ρώτησα τον παιδίατρο περί μαμοθρευτισμού,μου απάντησε ότι όλα τα μωρά σ'αυτήν την ηλικία,τότε ήταν 8 μηνών ο δικός μου,αναζητούν την μαμά τους.
Δεν υπάρχει αυτή η λέξη παρά μόνο όταν πάνε φαντάροι θα είναι ανησυχητικό χαχα!!!!!
Κατά τα άλλα και εμένα βαριέται εύκολα.Πότε στο πάτωμα,τώρα ανακάλυψε την χαρά του μπαλονιού,πότε όρθιος,και εγώ δίπλα εννοείται,πότε στην περπατούρα,πότε στο καθισματάκι φαγητού,πότε στο πάρκο.
Κι εγώ σαν την τρελλή να προσπαθώ να κάνω και δουλειές και να τον προσέχω ,και να κάνω και γρήγορα για να μου μείνει χρόνος να παίξουμε.
Εεεε,ρε και να ήμουν πλούσια!!!!Θα έπαιρνα μια γυναίκα να μου κάνει τις δουλειές και εγώ να παίζω συνέχεια με το ζουζούνι μου!!!!
Αλλά τι να κάνουμε,δεν πειράζει....τα βολεύω,όλα μαζί!!!Όπως και οι περισσότερες άλλωστε!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Μαρια καλη η ιδεα σου αλλα φοβαμαι την φαση πατωμα μην χτυπησει το κεφαλι του..Ακομα και κουβερτα να στρωσω θα ειναι επικινδυνο. Ειχες κανει κατι εσυ?

Υπάρχουν μαλακά προστατευτικά που στρώνεις στο πάτωμα, σαν μεγάλα παζλ. Τέτοια έχω και τα είχα και πάνω από το χαλί και τώρα που το έβγαλα θα τα έχω και όλο το καλοκαίρι στο πλακάκι. Τα πιο οικονομικά είναι του τζάμπο, αλλά μυρίζουν λίγο. Αν τα βγάλετε με ανοιγμένη συσκευασία ένα βράδυ στο μπαλκόνι να ξεμυρίσουν είναι οκ! Wink

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
axaxaxxaxa nai exeis dikeio apla h zouzouna m me to me vlepei na feugw pata to pseutiko to klama Razz

k an gurisw stamataei xexe to ponhrouli
kathe fora apelpizomai k lew re gmt alles exoun panw apo 1 paidi k ta katafernoun etsi tha mporesw k egw

to spiti einai anw katw sxedwn kathe mera panes paixnidia otan kathariseis kapou vromizei allou k olo auto ginetai an k twra teleutaia ksekuorasthka ligo k ta psiloparatisa kalokairiase k vgazw th bubuka eksw p na prolavw ola Razz k meta sou rxetai o andras k sou leei ti ekanes shmera Razz

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τα μαλακά προστατευτικά είναι εργότερα επικίνδυνα...η κόρη μου τα έβαζε στο στόμα και τα δάγκωνε και τα βγάλαμε....

http://paizoumemazi.blogspot.com/

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Gianna_V έγραψε:Μαρια καλη η ιδεα σου αλλα φοβαμαι την φαση πατωμα μην χτυπησει το κεφαλι του..Ακομα και κουβερτα να στρωσω θα ειναι επικινδυνο. Ειχες κανει κατι εσυ?

Υπάρχουν μαλακά προστατευτικά που στρώνεις στο πάτωμα, σαν μεγάλα παζλ. Τέτοια έχω και τα είχα και πάνω από το χαλί και τώρα που το έβγαλα θα τα έχω και όλο το καλοκαίρι στο πλακάκι. Τα πιο οικονομικά είναι του τζάμπο, αλλά μυρίζουν λίγο. Αν τα βγάλετε με ανοιγμένη συσκευασία ένα βράδυ στο μπαλκόνι να ξεμυρίσουν είναι οκ! Wink



Να σε ρωτήσω κάτι Μαρία μου....αυτά τα παζλ που λες,αν θες να σκουπισοσφουγγαρίσεις,τα βγάζεις και τα ξαναβάζεις,είναι εύκολο μετά???Ξαναμπαίνουν εύκολα??Δεν έχω ξαναδεί σε κάποια φίλη μου και δεν ξέρω καθόλου.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zefi έγραψε:τα μαλακά προστατευτικά είναι εργότερα επικίνδυνα...η κόρη μου τα έβαζε στο στόμα και τα δάγκωνε και τα βγάλαμε....

Ναι θέλει προσοχή μην κόψουν κανένα κομμάτι. Εγώ θα έλεγα να τα στρώσετε κορίτσια στο πλακάκι να βάλετε ένα καλοκαιρινό παπλωματάκι από πάνω για να μην μπορούν να τα βγάζουν. Προσοχή όμως και σε αυτό μην τυλιχτει το παιδί. Γενικά ότι και να κάνετε πρέπει πάντα να το παρακολουθείτε και να μην το αφήνετε μόνο του...

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Υπάρχουν μαλακά προστατευτικά που στρώνεις στο πάτωμα, σαν μεγάλα παζλ. Τέτοια έχω και τα είχα και πάνω από το χαλί και τώρα που το έβγαλα θα τα έχω και όλο το καλοκαίρι στο πλακάκι. Τα πιο οικονομικά είναι του τζάμπο, αλλά μυρίζουν λίγο. Αν τα βγάλετε με ανοιγμένη συσκευασία ένα βράδυ στο μπαλκόνι να ξεμυρίσουν είναι οκ! Wink

Ναι εχεις δικιο. Δεν το ειχα σκεφτει. Η αληθεια ειναι οτι πρεπει να ειναι καλα και βολικα αυτα. Θα τα δοκιμασω. Αν και του πηρα και παρκο και ουτε και εκει καθεται. Θα μου πεις δεν εχει και τοσο χωρο να κανει τα δικα του..Ευχαριστω παντως Μαρακι Very Happy

errika έγραψε:axaxaxxaxa nai exeis dikeio apla h zouzouna m me to me vlepei na feugw pata to pseutiko to klama Razz

k an gurisw stamataei xexe to ponhrouli
kathe fora apelpizomai k lew re gmt alles exoun panw apo 1 paidi k ta katafernoun etsi tha mporesw k egw

to spiti einai anw katw sxedwn kathe mera panes paixnidia otan kathariseis kapou vromizei allou k olo auto ginetai an k twra teleutaia ksekuorasthka ligo k ta psiloparatisa kalokairiase k vgazw th bubuka eksw p na prolavw ola Razz k meta sou rxetai o andras k sou leei ti ekanes shmera Razz

Αυτο το ψευτικο το κλαμα ειναι το καλυτερο. Εγω τον αφηνω και λιγο και του τραγουδαω ή του μιλαω απο μακρια για να καταλαβει οτι ειμαι εκει απλα μπορει να μην με βλεπει. Τι να κανω? Να παω να του παρω καμερα και να βλεπει την καθε μου κινηση? Δουλειες? Τι ειναι αυτο? Εδω σημερα γυρισαμε απο εξω και επειδη ημουν μουσκεμα στον ιδρωτα ηθελα να κανω ενα μπανιο. Τον πηρα μαζι μου μεσα στο μπανιο με το καροτσι για να μην γκρινιαζει..Λες και τον εχω εγκαταταλειψει κανει. Να δω τι θα γινει οταν θα επιστρεψω στην δουλεια.. Mad

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
MariaM έγραψε:
Gianna_V έγραψε:Μαρια καλη η ιδεα σου αλλα φοβαμαι την φαση πατωμα μην χτυπησει το κεφαλι του..Ακομα και κουβερτα να στρωσω θα ειναι επικινδυνο. Ειχες κανει κατι εσυ?

Υπάρχουν μαλακά προστατευτικά που στρώνεις στο πάτωμα, σαν μεγάλα παζλ. Τέτοια έχω και τα είχα και πάνω από το χαλί και τώρα που το έβγαλα θα τα έχω και όλο το καλοκαίρι στο πλακάκι. Τα πιο οικονομικά είναι του τζάμπο, αλλά μυρίζουν λίγο. Αν τα βγάλετε με ανοιγμένη συσκευασία ένα βράδυ στο μπαλκόνι να ξεμυρίσουν είναι οκ! Wink



Να σε ρωτήσω κάτι Μαρία μου....αυτά τα παζλ που λες,αν θες να σκουπισοσφουγγαρίσεις,τα βγάζεις και τα ξαναβάζεις,είναι εύκολο μετά???Ξαναμπαίνουν εύκολα??Δεν έχω ξαναδεί σε κάποια φίλη μου και δεν ξέρω καθόλου.

Ναι πολύ εύκολο. Εμένα με βοηθάει και ο γιος μου τώρα! Και να τα βγάλω, και στο σκούπισμα και να τα ξαναβάλω, χαχα! Είναι σανα να φτιάχνεις ένα μεγάλο παζλ στο πάτωμα. Είναι σαν αφρολεξ φαντάσου (το υλικό τους λέγεται EVA). Ευτυχώς εμένα όπως είπε και η Ζέφη δεν τα βάζει στο στόμα αλλά άλλα μωρά μπορεί να το κάνουν οπότε θέλει προσοχή.

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
gIANNA AXAXXAXAXXAXAXX TO IDIO KANW K EGW K AKOU NA DEIS TI EPATHA EPEIDH APO THN EISODO TOU SPITIOU FAINETAI TO MPANIO K EPEIDH EINAI MIKRO DEN XORAGE OLO TO KAROTSI MESA :p K EGW NA KANW MPANIO ME TH PORTA ANOIXTH GIA NA ME VLEPEI K EKEINH TH STIGMH MPAINEI O ANTRAS M SPITI DN THUMAMAI H H MANA M HTAN K HTAN ME KAPION ALLON AXAXXAXAXAXAXXA :p

K EGW TA IDIA KANW TI NA KANW P NA TA AFHSOUME

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Smile

http://paizoumemazi.blogspot.com/

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:
Αυτο το ψευτικο το κλαμα ειναι το καλυτερο. Εγω τον αφηνω και λιγο και του τραγουδαω ή του μιλαω απο μακρια για να καταλαβει οτι ειμαι εκει απλα μπορει να μην με βλεπει. Τι να κανω? Να παω να του παρω καμερα και να βλεπει την καθε μου κινηση? Δουλειες? Τι ειναι αυτο? Εδω σημερα γυρισαμε απο εξω και επειδη ημουν μουσκεμα στον ιδρωτα ηθελα να κανω ενα μπανιο. Τον πηρα μαζι μου μεσα στο μπανιο με το καροτσι για να μην γκρινιαζει..Λες και τον εχω εγκαταταλειψει κανει. Να δω τι θα γινει οταν θα επιστρεψω στην δουλεια.. Mad


Βρε τι μου θυμίζει όλο αυτό... τι μου θυμίζει...

Τελικά όλες τα ίδια κάνουμε. Έχει τύχει να ξυπνήσει όταν κάνω μπάνιο όταν ήταν σε αυτήν την ηλικία, να κλαίει και εγώ να φωνάζω και να τραγουδάω φωναχτά σαν την χαζή μέσα από το μπάνιο για να με ακούει! Laughing Περιττό να σας πω ότι τόσο τραγούδι στην ζωή μου, δεν είχα ρίξει. Για δουλειές ούτε λόγος. Τα βασικά. Συνήθως με βοηθάει τώρα πια το αγόρι μου. Αν πχ κάνω μόνη μου 15 λεπτά για να σκουπίσω, με το αγοράκι μου παρέα κάνουμε μισή ώρα!!!

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARIA MOU EGW TI NA PW POU MAI K AFWNH ALLA TOUS ARESEI :p O ANTRAS M NA DEIS P ME KOROIDEUEI K META APOREI GT MAZI TOU DEN KATHETAI :p

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:MARIA MOU EGW TI NA PW POU MAI K AFWNH ALLA TOUS ARESEI :p O ANTRAS M NA DEIS P ME KOROIDEUEI K META APOREI GT MAZI TOU DEN KATHETAI :p

Καλά και εγώ από φωνή... Μπεζαντάκου. Αλλά έχω τον καλύτερο φαν, τον γιο μου! Οπότε αφήνω τον άντρα μου να λέει ότι θέλει... Σαν το τραγούδι της μαμάς, κανένα!

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλικακι μπορεις να το αφησεις και ετσι αυτο το σημειο στο πατωμα και να μη το σφουγγαρισεις.. Very Happy Very Happy Very Happy
Αλλωστε δεν θα το δει και κανενας.. Wink

Errica αστα να πανε..Ελπιζω καποια στιγμη να του περασει και να αρχισει να παιζει μονος του..Αυτο με το μπανιο σημερα ηταν κορυφαιο. Ετσι θα την βγαλω ολο το καλοκαιρι..Με το καροτσι στο μπανιο Very Happy Very Happy Very Happy

Όσο για την φωνη κοριτσια ουτε και εγω φημιζομαι. Με εχει ακουσει ολη η γειτονια και επισης με ακουσε ολη η πολυκατοικια σημερα στο μπανιο..Αλλα δεν με νοιαζει. Αρεσει στο μωρο μου και αυτο εχει σημασια

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
αλικακι έγραψε:
MariaM έγραψε:
Gianna_V έγραψε:Μαρια καλη η ιδεα σου αλλα φοβαμαι την φαση πατωμα μην χτυπησει το κεφαλι του..Ακομα και κουβερτα να στρωσω θα ειναι επικινδυνο. Ειχες κανει κατι εσυ?

Υπάρχουν μαλακά προστατευτικά που στρώνεις στο πάτωμα, σαν μεγάλα παζλ. Τέτοια έχω και τα είχα και πάνω από το χαλί και τώρα που το έβγαλα θα τα έχω και όλο το καλοκαίρι στο πλακάκι. Τα πιο οικονομικά είναι του τζάμπο, αλλά μυρίζουν λίγο. Αν τα βγάλετε με ανοιγμένη συσκευασία ένα βράδυ στο μπαλκόνι να ξεμυρίσουν είναι οκ! Wink



Να σε ρωτήσω κάτι Μαρία μου....αυτά τα παζλ που λες,αν θες να σκουπισοσφουγγαρίσεις,τα βγάζεις και τα ξαναβάζεις,είναι εύκολο μετά???Ξαναμπαίνουν εύκολα??Δεν έχω ξαναδεί σε κάποια φίλη μου και δεν ξέρω καθόλου.

Ναι πολύ εύκολο. Εμένα με βοηθάει και ο γιος μου τώρα! Και να τα βγάλω, και στο σκούπισμα και να τα ξαναβάλω, χαχα! Είναι σανα να φτιάχνεις ένα μεγάλο παζλ στο πάτωμα. Είναι σαν αφρολεξ φαντάσου (το υλικό τους λέγεται EVA). Ευτυχώς εμένα όπως είπε και η Ζέφη δεν τα βάζει στο στόμα αλλά άλλα μωρά μπορεί να το κάνουν οπότε θέλει προσοχή.


Ναι,κατάλαβα πως είναι.Κάπου τα'χε πάρει το μάτι μου στον Γαλαξία.Αλλά τώρα που το λέτε μάλλον δεν κάνουν για εμάς.Ο μικρός μου τα βάζει όλα στο στόμα και γλείφει και το πάτωμα άμα λάχει!!!!!Σφουγγάρισμα χωρίς κόπο!!!!χαχαχααχα!!!!Οπότε φαντάζομαι άμα δει και χρώματα και σχέδια...θα γίνει χαμός!!!!!!Θα θέλει να τα φάει όλα!!!

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στον Γαλαξια??? Shocked

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
Αυτο το ψευτικο το κλαμα ειναι το καλυτερο. Εγω τον αφηνω και λιγο και του τραγουδαω ή του μιλαω απο μακρια για να καταλαβει οτι ειμαι εκει απλα μπορει να μην με βλεπει. Τι να κανω? Να παω να του παρω καμερα και να βλεπει την καθε μου κινηση? Δουλειες? Τι ειναι αυτο? Εδω σημερα γυρισαμε απο εξω και επειδη ημουν μουσκεμα στον ιδρωτα ηθελα να κανω ενα μπανιο. Τον πηρα μαζι μου μεσα στο μπανιο με το καροτσι για να μην γκρινιαζει..Λες και τον εχω εγκαταταλειψει κανει. Να δω τι θα γινει οταν θα επιστρεψω στην δουλεια.. Mad


Βρε τι μου θυμίζει όλο αυτό... τι μου θυμίζει...

Τελικά όλες τα ίδια κάνουμε. Έχει τύχει να ξυπνήσει όταν κάνω μπάνιο όταν ήταν σε αυτήν την ηλικία, να κλαίει και εγώ να φωνάζω και να τραγουδάω φωναχτά σαν την χαζή μέσα από το μπάνιο για να με ακούει! Laughing Περιττό να σας πω ότι τόσο τραγούδι στην ζωή μου, δεν είχα ρίξει. Για δουλειές ούτε λόγος. Τα βασικά. Συνήθως με βοηθάει τώρα πια το αγόρι μου. Αν πχ κάνω μόνη μου 15 λεπτά για να σκουπίσω, με το αγοράκι μου παρέα κάνουμε μισή ώρα!!!


χαχαχχχαααχα!!!!!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Στον Γαλαξια??? Shocked


Ω,ναι!!!!Στον γαλαξία!!!!
Το σουπερμάρκετ αυτό στην γειτονιά μας φέρνει αρκετά ωραία πράγματα!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Variountai ta mwra ?? poso prepei na paizoume mazi tous ?  262737 Καλέ κορίτσια, δεν μαζευόμαστε όλες οι άφωνες μαμάδες να κάνουμε ένα συγκροτηματάκι;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Μαρια καλη η ιδεα σου αλλα φοβαμαι την φαση πατωμα μην χτυπησει το κεφαλι του..Ακομα και κουβερτα να στρωσω θα ειναι επικινδυνο. Ειχες κανει κατι εσυ?

Αααα,να σου πω,από 6 μηνών εγώ τον έβαζα στο πάτωμα.Από πάνω απ'το χαλί έστρωνα κουβερτούλα και εγώ από δίπλα,εννοείται.Δεν θα πάθει κάτι,αρκεί να είσαι εκεί.Αράδιασέ του κι όλα τα παιχνίδια και μια χαρά!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις