Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Τετ Ιουν 09, 2010 6:16 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
puccarina έγραψε:Έχω ένα αγοράκι 11 μηνών και έδω και κάνα μήνα που μπουσουλάει έχω κουραστεί να λέω μη αυτό μη εκείνο...Το σπίτι που μένουμε μέχρι να τελειώσει το δικό μας είναι μικρό και κατα συνέπεια σκέτο ναρκοπέδιο του έχω φτιάξει το χώρο του να πάιζει αλλά μόνο μέσα στα όρια του χώρου του να μένει δεν θέλει. Έτσι είμαι συνέχεια μη στα καλώδια μη στις πρίζες μη αυτό μη εκείνο και το σιχαίνομαι να είμαι όλο μη και μη...Αλλά και να μην το μαλώνω και να το αφήνω να κάνει τα δικά του ούτε αυτο σωστό μου φαίνεται...Πολλές φορές έχω κουραστεί τόσο πολύ να τον κυνηγάω και εκείνος να πηγαίνει πάλι εκεί που του έχω δώσει μια δύο στο πάμπερ αλλά αυτός γελάει γιατί δεν πονάει και νομίζει πως παίζουμε...Εσείς τι κάνετε πως την παλεύετε???Πείτε μου πως δεν είμαι μόνη μου...
φυσιολογικη συμπεριφορα για την ηλικια του.
το να του δινεις μια-δυο στο παμπερς δεν καταφερνεις τιποτε, γιατι πολυ απλα σε λιγα δευτερολεπτα το εχει ξεχασει. τα μωρακια μας μαθαινουν απο επαναληψη κ για αυτο παρολο που εσυ τα εχεις μαλωσει θα ξαναπανε να το ξανακανουν.
κανονικα επρεπε να ειχες κανει πιο "φιλικο για μωρα" το σπιτι, αλλα αφου δεν γινεται, θα πρεπει να βρεις παιχνιδια να το απασχολεις για να μην πηγαινει εκει που ειναι επικυνδυνα.

http://nov08mommies.forumotion.net

27συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 2:32 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
puccarina έγραψε:Έχω ένα αγοράκι 11 μηνών και έδω και κάνα μήνα που μπουσουλάει έχω κουραστεί να λέω μη αυτό μη εκείνο...Το σπίτι που μένουμε μέχρι να τελειώσει το δικό μας είναι μικρό και κατα συνέπεια σκέτο ναρκοπέδιο του έχω φτιάξει το χώρο του να πάιζει αλλά μόνο μέσα στα όρια του χώρου του να μένει δεν θέλει. Έτσι είμαι συνέχεια μη στα καλώδια μη στις πρίζες μη αυτό μη εκείνο και το σιχαίνομαι να είμαι όλο μη και μη...Αλλά και να μην το μαλώνω και να το αφήνω να κάνει τα δικά του ούτε αυτο σωστό μου φαίνεται...Πολλές φορές έχω κουραστεί τόσο πολύ να τον κυνηγάω και εκείνος να πηγαίνει πάλι εκεί που του έχω δώσει μια δύο στο πάμπερ αλλά αυτός γελάει γιατί δεν πονάει και νομίζει πως παίζουμε...Εσείς τι κάνετε πως την παλεύετε???Πείτε μου πως δεν είμαι μόνη μου...

Ήθελα να ανοίξω θέμα και βρήκα αυτό...ακριβώς αυτά ήθελα να γράψω και να προσθέσω οτι τις ζημιές τις κάνει επιδεικτικά.Μ ε φωνάζει για να γυρίσω και αν δεν της μιλήσω δεν κάνει τίποτα.Αν πω ΜΗ θα τελειώσει αυτό που ξεκίνησε.Με έχει τρελάνει... Shocked
ΒΟΗΘΕΙΑ! συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 585182

28συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 4:42 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
puccarina έγραψε:Έχω ένα αγοράκι 11 μηνών και έδω και κάνα μήνα που μπουσουλάει έχω κουραστεί να λέω μη αυτό μη εκείνο...Το σπίτι που μένουμε μέχρι να τελειώσει το δικό μας είναι μικρό και κατα συνέπεια σκέτο ναρκοπέδιο του έχω φτιάξει το χώρο του να πάιζει αλλά μόνο μέσα στα όρια του χώρου του να μένει δεν θέλει. Έτσι είμαι συνέχεια μη στα καλώδια μη στις πρίζες μη αυτό μη εκείνο και το σιχαίνομαι να είμαι όλο μη και μη...Αλλά και να μην το μαλώνω και να το αφήνω να κάνει τα δικά του ούτε αυτο σωστό μου φαίνεται...Πολλές φορές έχω κουραστεί τόσο πολύ να τον κυνηγάω και εκείνος να πηγαίνει πάλι εκεί που του έχω δώσει μια δύο στο πάμπερ αλλά αυτός γελάει γιατί δεν πονάει και νομίζει πως παίζουμε...Εσείς τι κάνετε πως την παλεύετε???Πείτε μου πως δεν είμαι μόνη μου...

Ήθελα να ανοίξω θέμα και βρήκα αυτό...ακριβώς αυτά ήθελα να γράψω και να προσθέσω οτι τις ζημιές τις κάνει επιδεικτικά.Μ ε φωνάζει για να γυρίσω και αν δεν της μιλήσω δεν κάνει τίποτα.Αν πω ΜΗ θα τελειώσει αυτό που ξεκίνησε.Με έχει τρελάνει... Shocked
ΒΟΗΘΕΙΑ! συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 585182

xaxaxaxa!!!athin@ μας πουλαν και μας αγοραζουν δε το εχεις καταλαβει?ειναι πανεξυπνα!!!
ολες ετσι ειμαστε!!!με το οχι και το μη ολη μερα στο στομα!κι αυτα εκει μεσα στο χαμογελο!!!να θες να γελασεις με τις πονηριες τους και να μην πρεπει!!!! συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 215994

29συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 5:58 am

froso

froso
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ είχα μαζέψει τα πάντα!!! Είχα κάνει τον χώρο εντελώς ασφαλή για τα μικρά. Και απέφευγα τις επισκέψεις σε σπίτια φίλων και συγγενών που δεν τηρούσαν τις δικές μας προδιαγραφές ή απλά κανόνιζα να είναι σύντομες και να κουβαλάω πράγματα για να τα έχω απασχολημένα.
Να πω και κάποια ακραία που έκανα πχ. εβγαλα το χερούλι από τον φούρνο γιατί τον ανοιγόκλεινε και κρεμιόταν κ εβαλα ένα ξυλάκι από jenga που δεν μπορούσε να το μαγκώσει με τα δαχτυλάκια (και λέω μαγκώσει γιατι η κόρη μου τα έκανε όλα)
Έβγαλα το χερούλι από το ψυγείο και το ανοίγαμε από το πλάι
Υπήρχαν κλειδαριές και προστατευτικά παντού λέμε!!!
Και πολύ μπλα μπλα!!! και παράδειγμα!!!
Αλλά αν δεν σε παίρνει στα σοβαρά ........ ΑΣΤΑ!!!
Κάλυψε τα όλα να είσαι σίγουρη... γνώμη μου!!

30συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 6:23 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι βρε Φρόσω μου αυτό έχω κάνει.Έχω μαζέψει τα πάντα και έχω καλύψει τα πάντα.Δηλ έτσι νομίζω, αλλά κάθε μέρα διαπιστώνω οτι είναι και κάτι άλλο που δεν έχω κάνει scratch
Είναι κι αυτό που λέει το Ευάκι απ'τη μία δε με παίρνει στα σοβαρά αλλά κι απ'την άλλη ώρες ώρες δεν μπορώ να μη γελάσω με το φτύσιμο που μου ρίχνει Very Happy

31συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 9:52 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και πριν απο λιγο καιρο που αρχισε να μπουσουλαει δειλα δειλα ημουνα μεσα στην τρελη χαρα η μανα κουκουβαγια!
Τωρα που μπουσουλαει με 100χλμ.το sec δεν ξερω απο που θα μου ρθει! συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 679259

Ασε που μολις βρει επιλπο που μπορει να πιαστει πχ.τραπεζακι βαζει τα χερακια της και μπραφ ορθια η κυρια με υφος queen σαν να κατεκτησε το everest!
Φυσικα το μη και το οχι ειναι ψωμοτυρι καθημερινο αφου κανει συνεχεια οτι δεν πρεπει να κανει!
Καλη μας υπομονη...... Respect



Έχει επεξεργασθεί από τον/την purple στις Δευ Ιουλ 19, 2010 9:47 pm, 1 φορά

32συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 12:52 pm

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
8 μηνων και μπουσουλαει και σηκωνεται και ορθια γρηγορα θα σου περπατησει την πατησες..απο την μια λες αχ τι καλα μπουσουλαει και μετα απο λιγες μερες μετανιωνεις και εμενα κοπαναει συνεχεια σημερα την ακουω να κλαιει παω και τι να δω αγκαλια με τον καλογερο καρδια επαθα ευτυχως μονο φοβηθηκε και δεν χτυπησε..εμεις 10 μηνων δεν ξερω απο τι μια μου λενε να την αφηνω να πιανεται μονη της για να μαθει να περπαταει και απο την αλλη χτυπαει συνεχεια παντου...δεν ξερω που θα καταληξουμε ειναι μεγαλο προβλημα

33συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 2:02 pm

KLEOPATRA

KLEOPATRA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ μεγαλο προβλημα κοριτσια...εμενα παντως ο γιος μου συνηθησε σε τετοιο σημειο το "μη" που καθε φορα που ηταν να κανει ζημια μου φωναζε "μαμα μη μη μη"!!! συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 679259
τωρα το εχουμε ελλατωσει γιατι αρχησα και το λεω "οχι" η "κακο" η "καει" η "μπουμ"!!!
αναλογως που βρισκεται αρχιζω και γω και λεω.
και γω παντως το εχω μαζεωει το σπιτι και κανω υπομονη γιατι μου βγει πολυ ζωηρουλης... συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 585182

34συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Δευ Ιουλ 19, 2010 9:51 pm

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria-eva αλλο να στο λεω και αλλο νατο δεις!
Πιανεται απο τον καναπε σηκωνεται εγω μπουσουλαω απο πισω γιατι μου εχει κοπει το αιμα αφηνει και τα χερακια και μπραφ την πιανω! συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 311356 και αρχιζω να την μαλωνω λες και ειναι 10 χρονων!
Τα εχω μαζεψει ολα το μεγαλο τραπεζακι μπροστα απο τον καναπε οπως ηταν τυλιγμενο απο την μετακομιση που ηρθαμε εδω στο καινουργιο σπιτι ετσι εμεινε..αμπαλαρισμενο.Οσο για μπιμπελο και διακοσμητικα μονο στα ψηλα σημεια εχω πια...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!

35συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Τρι Ιουλ 20, 2010 2:52 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως μεταξύ μας....εγώ την προτιμώ απο το να καθότανε σε μια ακρούλα σαν το μαμούχαλο...χαλάλι το κυνηγητό και η κούραση,χαίρομαι που είναι ζωντανό παιδάκι!!! συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 875502

36συνέχεια μη.... - Σελίδα 2 Empty Απ: συνέχεια μη.... Τρι Ιουλ 20, 2010 3:08 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο δικός μου είχε τρέλα με τα σκουπίδια. Πού τον έχανες πού τον έβρισκες, στον κάδο. Οπότε κι εγώ, από το να λέω "μη" τρεις την ώρα, όποτε ήταν κάτι για τα σκουπίδια (όχι βρώμικο) του το έδινα να το πετάξει αυτός. Έτσι "ξεκόλλησε", γιατί έπαψε να είναι το απαγορευμένο. Ωστόσο, υπήρχαν άλλα από τα οποία έπρεπε να τον προστατεύσω. Τέλος πάντων. Δε νομίζω να υπάρχει μαμά που να μην έχει περάσει από αυτό το στάδιο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις